II 3 C Dl ZWAKTE SCHADUW D Permanent VOSSEKOP om TAXI Sanderse VAN NELLE Kippen moesten warm op stek Olympische Zwemploeg geselecteerd Wu LUISTEREN NAAR.... Durf te Leven Advertenties Tel. 2867 Van Galenstraat 117 Extra aanbieding j Abonneert U op dit blad JUTTERTJES bJl dejfd hi tnel K L E E R N V E R F Facsimilie-krant Eindhoven-Amsterdam Wi erin gen. Zekere K. te Vrijhoeve-Capelle had medelijden met zijn kippen, die zich in de koude z.i. niet honderd procent moesten voelen. Hij zon dus op een middel de vogels een iets behaaglijker temperatuur te vt schaffen. Dat meende hij gevonden te hebben in een petroleumkacheltje dat hij in het kippenhok plaatste. Zo gedacht, zo gedaan en dezer da gen, tegen de tijd, dat de eieren- leveranciersters op stok gingen, kwam K. met het petroleumkacheltje bij zijn pluimvee. Hij zette het ver warmingstoestel in het hok, stak de birnder aan en ging zijns weegs in de overtuiging, dat het er enu wel warm zou worden. Het werd er inderdaad warm, heet zelfs, want toen de kippen goed en wel haar plaatsen op, de stokken hadden ingenomen, viel het kacheltje om. De reden daarvan is niet bekend, maar het is natuurlijk niet onmoge lijk, dat er een kipje was, dat niet wist, hoe een petroleumkachel be handeld moet worden en er tegenaan gefladderd is. In een minimum van tijd rook het in de omgeving naar gebraden kip. Toen het vuur zich echter uit breidde, klonken er even later hevige knallen. Dat waren niet de kippen eieren, maar een door een verzame laar opgeslagen hoeveelheid patro nen en ander oorlogstuig, die niet' tegen het vuur bestand bleek. De lucht van de negen en twintig ge braden kippen mengde zich met de kruitdamp. Links en rechts in de omgeving kwamen de glasscherven rinkelend op straat neer. Het duurde enige tijd, voor de rust te Vrijhoeve- Capelle weergekeerd is. De verzamelaar van de munitie kreeg van de politie een proces-ver- baal. Naar wij vernemen heeft er een ver dere selectie plaats gevonden ter voor bereiding van de uitzending van een zwemploeg naar de Olympischte Spelen te Londen. Met uitzondering van Dicky var. Ekris en Tonny Hom,' beiden van de Robben, zullen de volgende zwem sters en zwemmers in den vervolge de centrale training van mevr. Braun volgen: Borstcrawl: Hannie Termeulen (H.D Z.), Marie Lom'se Vaessen (Z.O.N.) Irma Schuhmacher (R.D.Z.), Margot Marsman (H.V.G.B. Haarlem), Beppie Zijlstra (R.D.Z.), Wil Langerveld (AD, Z.), Ans de Jonge (A.D.Z.), Willy Wil- lemse (H.D.Z.) Rugcrawl: Dicky v. Ekris (Robben) Greetje Galliard (A.D.7 Sabien van Slochteren (G.D.Z., r/aningen), Ria van der Horst (R.D.Z.) Schoolslag: Jannie en Annie de Groot (A.D.Z.), Tonny Hom (Robben) en Lies Bonnier (Aegir Eindhoven). Rugcrawl heren: Kievit (Aegir) Eind •hoven en Van der Veen (L.Z.O.. Leeu warden) Borstcrawl heren: Rinus van Daatse- laar (A.Z. Amsterdam). De mogelijkheid bestaat, dat deze ploeg met nog enkele heren voor de borstcrawl en de schoolslag zal worden uitgebreid, doch dit is afhankelijk van de prestaties van enkele zwemmers, welke men nog nader onder de loupe wil nemen. Rinus an Daatselaar wil zich spe ciaal gaan toeleggen op de 1500 meter. De dames., die voor de borstcrawl zijn gekozen, zullen in aanmerking komen voor het individuele nummer op de 100 meter en voor de 4 x 100 meter estafette. TWÉÉMAAL DE DOODSTRAF. De advocaat-fiscaal bij het Amster damse Bijzonder Gerechtshof eiste de doodstraf tegen de voortvluchtige NSB- er F. Slot uit Haarlem. Eenzelfde straf werd geëist tegen de Haarlemmer J. Nederkoorn, e .banleider" van de W A. door J. D. v. Exter 147. „Zo en nu eens even zien, waar Gerrit Kraai ons in opgesloten heeft", roept Pim. Maar dat valt niet mee. Ze kunnen nu nog niets zien, want het is ontzettend donker in het vertrek, waar zeopgesloten zijn. „We moeten wachten tot 't daglicht Is", zegt Wetsnavel. We kunnen nu niets zien". „Nu, dan ga ik maar een beetje slapen", zegt Pim en de anderen volgen zijn voorbeeld. Gelukkig duurt het niet lang of een grauwig licht begint het vertrek te vullen. De ochtend is aange broken. 148. „Gelukkig", zucht Pim. Ik had het niet langer uitgehouden. Direct zal de zon wel opkomen en dan kunnen we eindelijk eens zien. Ze lopen naar het kleine raampje toe, waardoor een hel dere streep licht naar binnen valt. „Gek, het is net alsof ik dat raampje al eens eerder heb gezien" zegt Pim ineens. ,,En dat spinneweb kopit me ook zo be kend voor", roept Pom. Ze kijken el kaar eens aan. Maar.... maar, dat be tekent, dat we in dezelfde kelder zit ten, waar we vannacht al eerder in ge weest zijn!" roept Pom eensklaps. door Jan Dirk van Extar CoovrUhj A-D.p. De Chef wil zijn leven beteren en heeft de Lapge opdracht gegeven om alle instrumenten, die aan hun vroeger leven herinneren, in te pakken om ze te kunnen begraven/ In afwachting daarvan heeft hij zuch tend zijn krantje gepakt. Maar de Lange stapt al weer binnen. „De spullen zijn ingepakt. Het is anders zonde van dat mooie schietgerei om het onder de grond te stoppen. De patronen zullen vochtig worden". „Wat hindert dat?" antwoordt de Chef. „We zullen ze nooit meer nodig hebben. Kom, we zullen een geschikt plekje zoeken om ons verleden te be graven." En even later verlaten de mannen de bungalow, die daar zo aardig en ook uiterst practisch in de bossen ligt ver scholen. „Wat een geluk, dat U dat huisje hier nog bezat", zegt Frederik. „Ik moet eerlijk zeggen, dat huisje bevalt me best". „H'm, ik ben blij, dat er althans iets is, dat in je smaak valt". „Nou ja, Chef, het is hier ook om dood te gaan. Verderop zit de boel met kran ten dichtgeplakt. Daar is het einde van de wereld. Geef mij de stad maar. Het enige voordeel is, dat we hier een flink eind van inspecteur Barendse en Rikki vandaan zitten". De Chef zucht. „Zei u wat?" mompelt Frederik, die een eigen theorie heeft ever het feit, waarom de Chef zijn le ven beteren wil. Maar deze antwoordt niet en zwij. gend stappen de mannen door het struikgewas, tot ze een goede plaats hebben gevonden. De Lange zal de kuil graven, terwijl de Chef een oogje in het zeil houdt tegen mogelijke verrassin gen. Hilversum 1, 301 M. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en '.0.30 u KRO; 7.30 Morgengebed; 7.45 óyrische suite; 8.15 „Pluk de dag" 9 Lichtbaken; 9.30 Kwartet; 10 „Wie komt er in mijn hokje?"; 10.15 Tsjechische Opera's; 10.40 Gedichten van Jan Prins; 10.50 Gr.pl.; 11.30 Als de ziele luistert; 11.40 Sonate; 12 Angelus; 12.03 „Om en om"; 12.30 Weeroverzicht; 12.33 Mefro- pole orkest; 12.55 Zonnewijzer; 1.25 Ver volg Metropole orkest; 1.50 Het kath. boek; 2 Ballet uit „Doornroosje"; 2.30 Onder ons; 3 De ontwikkeling van het Pianokwartet; 3.30 Gr.pl.; 4. „De Zon nebloem"; 4.30 Ziekenlof; 5 Na school tijd; 5.45 Ind. Radiogeschiedenisboek; 5.53 Flitsen uit O.Indonesië; 6 Cantus populorum; 6.20 Sportpraatje; 6.30 Ned. Strijdkrachten; 7.15 Orgelspel (Gr.pl.); 7.30 Jon»» mr - "4!" Niwin- nieuws; 7.50 Rubriek Wederopbouw; 8.05 De gewone man; 8.12 Collegium musicum Amstelodamense; 8:30 uur „In Jezus lijden"; 9.30 Orgel Prelude; 9.40 Cantate „La Nativide"; 10.15 Avondge bed; 10.45 Radio Phil. orkest; 11.20 Om het wereldkampioenschap schaken; 11.35 Vervolg Radio Phil. orkest. Hilversum II, 415 M: Nieuwsberich ten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. AVRO: 7.15 (Gr.pl.)7.50 Dagopening; 8.15 „Au bade"; 8.45 Linzer Symphonie; 9.15 Mor genwijding; 9.30 Waterstanden; 9.35 .Arbeidsvitaminen"; 10.30 Van vrouw tot vrouw; 10.35 Gr.pl.; 10.50 Kleuter tje luister; 11 Henk Loohuis (orgel en zang); 11.45 „Croonen": 12. De Papavers; 12.30 Weerpraatje; 12.33 Ons platteland; 12 43 Gr.pl.; 1.15 Pierre Palla (orgel); .45 Duetjes (Gr.pl.) 2. Met naald en schaar; 2.30 Radiomatinee (Gr.pl.); 4.40 De schoolbel; 5 Dat kun je ook!; 5.30 Het Vaudeville strijkorkest; 6.15 Tom Erich; 6.30 Radiofilmkrant; 7. Het klok je van zeven; 7.05 „Heer Bommel"; 7.15 De serenade in de Kamermuziek; 7.45 Radiokrant voor de werkende vrouw; 8 15 Bonte Dinsdagavondtrein; FEUILLETON Door: HILLFGONDA VAN REENEN Hij dacht wel eens, als hij in een stemming voor zelfonderzoek was, dat hij er, als hun verloving lange gesprek ken met haar ouders betekend had, een hofmakerij aan de familie-eettafel of in de grote salons beneden, er niet.met zo'n gevoel van opluchting toe beslo ten zou hebben. En zeker niet als hij gevoeld'had, dat zij verwachtte, dat hij de leiding nemen zou. Maar zij was bewonderenswaardig. Zij stelde geen enkele eis, zorgde er ook voor, dat niemand hem eisen stelde. Zij was zo verstandig. Een zeker minimum aan familieverband; en daarna deze flat hier, op gelijke hoogte met de hoogste boomtoppen van het Plein, de intimi teit, de aantrekkelijkheid, de belofte van deze omgeving, dit behagelijke comfort en van tijd tot tijd haar gees tige opmerkingen. Een man kon nauwelijks tegenstand bieden aan een huwelijk met haar, als zij het zich voorgenomen had. Alsof zij zijn gedachten raadde, zei ze: „Ik ben toch zo blij, dat ik, zodra ik een en twintig was, mijn eigen in komen had en mijn eigen omgeving. En dat ik mijn leven op mijn eigen manier ingericht heb. Hoe heerlijk heb ik altijd mijn financiële vrijheid en geestelijke onafhankelijkheid gevon den!" „Zie je er dan niet tegen op om het op te geven?" Lilian lachte slechts zelden van har te, maar thans vertrok haar mond zich toch tot een natuurlijke glim lach, alsof zij dacht: „Wat naïef. Wat kinderlijk zijn ze toch!" Eensklaps, gedreven door een even opkomend mannelijk sentiment, deed hij haar bijna een bekentenis. Als hij haar van Dolly vertelde, wat zou zij dan wel zeggen? Hij zei naief, naar zij dacht, terwijl zij hem aankeek: „Het leven is als een film, vind ik. De din gen gebeuren in een ononderbroken leeks, tot je aan het eind een com plot ontdekt". „Natuurlijk. Mannen zowel als vrou wen. Maar de meeste van ons zijn er om te laten zien hoe het leven is. Al leen heb ik wel eens gehoord, dat el ke film, die succes heeft, pasklaar ge maakt is, alle zwakke, onsamenhan gende, weinig succes belovende ge deelten zijn er uitgelaten. Wij moeten dit ook met ons leven doen als wij het complot ontdekken". „Er al de zwakke, geen succes belo vende gedeelte er uit verwijderen?" „Natuurlijk. Mannen zowel vrouwen. Maar de meeste van ons zijn er lang lang niet flink genoeg voor". Met haar schouder bijna tegen de zijne, nu eter hen met hun dessert al leen gelaten had, herinnerde de gehe le kamer, eigenlijk de gehele flat haar er aan, hoeveel zij uit het leven, dat achter haar lag, te verwijderen fhad. En zij zou het doen ook. John was niet de enige man, die hier gezeten had met zijn schouder bijna tegen de hare, terwijl de avond zijn vleugelen over het Harcourt Squdre spreidde. Ongetwijfeld dacht hij van wel. Of misschien dacht hij helemaal niet. Het gepasseerde voorjaar was het Downing geweest, die 's avonds wel eens bij haar at en die bijna het eer ste liefdesverdriet in haar leven ge bracht had. Zij voelde, dat John haar iets wilde vertellen. Zo waren mannen nu een maal zij biechten graag. En zij liet op haar laatste opmerking volgen: „Vindt je ook niet?" „Ik zat er aan te denken hoe graag ik zekere gedeelten uit mijn leven zou laten verdwijnen". .Vertel mij alles. Misschien kan ik bet voor je doen". Toen ik aan lager wal was, mij voor de wereld verborg, of hoe men 't ook noemen wil...." ,Was er natuurlijk een vrouw, die zich over je ontfermde". Ongelooflijk! Zij zei het, rustig en troostend, slsof het de gewoonste zaak van de wereld was! ,Ja", zei hij opgelucht. Algemene kennisgeving. Heden werd ons gebo ren een zoon 'en broertje JOHNNY. J J. VAN DEN BERG H. VAN DEN BERG— GILJAM. MATTY Den Helder, 28 Februari 1948. Van Speykstraaf 42. Zo God wil, hopen onze geliefde Ouders en Groot ouders M. B. VAN LEENEN en A VAN LEENEN— DEN OUDE op 8 Maart a-s. hun 25- jarige echtvereniging te herdenken Hun liefhebbende kinderen en kleinkind. G BtRAVENBOER— v LEENEN. L. S. BRAVENBOER en LEO. L- VAN LEENEN. A VAN LEENEN— VAN WENSEM. JEANNE en COR. PLEUN, MAARTEN. RIEKA 'en WIJNAND. Don Helder, Maart 1948. Rijksweg 13. Op Dinsdag 2 Maart a.s- hcopt onze lieve Moeder. Groot-'en' Overgrootmoe der Mevr E. van Konmgsbruggen— Gouwenberg haar 90e verjaardag te vieren. Gelegenheid tot felici teren van 3«-6 u.ur- t Haar kinderen, klein en achterkleinkinderen- Den Helder, Loodsgracht 57. compleet, met volle garantie 6,00. SALON SCHOONHOVEN, Spoorstraat 22 Telefoon 3139. Deurwaarder PRINS, zal op Donderdag 4 Maart a-s. om 9 uur in de Palm straat publiek en a. con tant verkopen: Diverse Meubilaire en Huishoudelijke goederen. In te .brengen goederen op te geven aan de make laar D. GROOT, Prof. Zee manstraat 7 en aan de „SCHAKEL", Molenstraat. Bezichtiging Woensdag 3 Maart a.s. van 2 tot 4 uur. Parel oorknopjes 0.90—1.20. Kinderkettinkjes 1-50. Kinderringetjes 0 90—1.00. Kinderbroches 0-40—0.60. Haarnetten 0.30. Kammen, zijkannen 0 .30—0.35—0.40- Pento lippenstift 0-50—0 90. Box herenportemonnies 4.10. Leren handtas 18 00- Schcoltas 14.35. Fa. L SCHOONHOVEN, Spoorstraat 22. Ik ken geen lichamelijke vermoeidheid Dank zij NUTROGEN! Iedere morgen en avond drink ik een kop van dit uitstekende kracht- voedsel. Het doet m'n body tintelen van kracht en energie. Maar in Nutrogen zitten dan ook maar liefst vijf „versterkende middelen": cacao, melk, eieren, mout en voedingszouten! Niet gering! Drink 's morgens Maar... drink bet voor- Ns/Srogen óm fit al 's avonds. Om gezond te morden. en heerlijk diep te slapen. Levens-Verz. Mij met Spaarkassen vraagt voor Den Helder en Omstr. een ACTIEF PERSOON. Vereisten Bespraaktheid en organisatieverm; Vaste positie bij geschiktheid. Brieven onder no. 236 bureau van dit blad- oooooooooooooooooc OOOOOOOCKXkk^OOQooc Gemengd Koor „Kunst aan het Volk" vraagt nieuwe leder. Aanmelden bij: P de Jong, Jan Blankenstraat 1 en A Valk hoff, Goversstraat 18. Degene, die Vrijdagmiddag half 6 op de Linie, tussen de Molenbeek een paar schaatsen heeft gevonden wordt beleefd verzocht deze tegen beloning terug te be zorgen bij Adriaansen Singel 129. VERLOREN: Actetas, Inhoudende 8 leer boekjes Gymnasium. Daar de verloren boekjes voor de vinder geen waarde hebben, wordt terugbezorging tegen beloning verzocht (an adres- Keizerstraat 58. U ni xegt IJ, is verven gemakkelijk Dan verft U *eker Ute. Japonnen met VOSSEKOP Kleerenverf Hij slaat de spijker op z'n kop: Verven met Vossekop Kleerenverf is inderdaad gemakkelijk, maar ook voordelig en veilig I Geeft Uw oude japon een nieuw kleurtje, laat Uw fantasie wat werken en madkt van een afdankertje weer iets moderns. Het Is héél eenvoudig, maarvolgt haar voorbeeld Zij knikte hem glimlachend toe. „Kom, wij drinken onze koffie hl de zitkamer". Zij zaten weer in de zitkamer, waar thans de gordijnen dichtgetrokken wa len, zodat de geur der rozen, binnen gehouden, thans sterker was. Lilian zette zich aan haar piano en begon te spelen. Zij zong met haar uitstekend geschoolde stem een luchtig Frans liefdesliedje. Zij speelde tot de auto hen kwam halen, liet hem van de an dere kant van het vertrek naar haar kijken, zoals hij op die avond van hun eerste dntmoeting gedaan had. Peter trad binnen: „De auto staat voor". In de auto maakte John zich op nieuw van haar hand meester. En zjj begon hem meer van haar portret te vertellen, van de vele malen, dat zij geposeerd had, van het genie van I Downing, van het moeilijke humeur van de kunstenaars, die de verwende lievelingen van rijke bewonderaars waren. Zij maakte het portret tot het belangrijkste stuk van de tentoonstel ling, en voor haar was het dit ook. Zij had de laatste tijd slechts weinig ge hoord van wat er op en om de schil dersateliers voorviel en dat er vol tooide schilderijen van het nieuwe mo del konden zijn, kwam geen ogenblik bij haar op. Hij zou misschien schet sen tonen; een half voltooid schilde rij voor zijn bewonderaars om over tc debatteren. John vroeg wat zij verwachtte, da', hij vragen zou: „Als ik het mooi vind, wil je het mij dan als huwelijksca deau geven?" „Dat was ik al van plan, liefste". Toen stonden zij voor Hampton House, tamelijk vroeg in een lange fi le van auto's. Vóór hen stond Osborne's wagen, waaruit Ellaline stapte, ongelooflijk jeugdig. John zag zijn moeder in haar dure kleren, die zij op de een of an dere manier van Osborne en haar kleermakers loskreeg, en zij was voor hem de personificatie van de luchtige genoegelijkheden van de wereld, die het gemakkelijk had. Niet dat er geen ernst en macht achter de massieve deuren van dat huis lagen, zei hij tot zichzelf. De hertogin hield er zoiets als een politieke salon op na, waar de grootste en belangrijkste mannen *it alle landen kwamen. Maar wie was hij te midden van hen, hij, die in de schoenen van een dode gestapt was, gefinancierd door een beroofd vader, die een zoon wenste, al was het dan ook slechts een aangenomen, zich lei den liet door de uiterst verfijnde jon ge vrouw, die naast hem zat'en zelfs op dit moment plannen voor hun bei dér toekomst smeedde? Hoe schandelijk gemakkelijk. (Wordt vervolgd). EN NU EEN KOPJE Ir Philips-Eindhoven gaat een van de allernieuwste vindingen in toepassing brengen bij het gereedmaken van d« eigen krant „Philips Koerier", die Wj een van de grootste drukkerijen in Amsterdam zal worden gedrukt. Verzenden van de copy, terugzen den, het controleren van de pagina's als deze gereed zijn voor de pers dat alles kost veel tijd en Philips wü het vlugger doen. Daarom wordt een zenderinstallatie opgesteld op de druk kerij, die in enkele minuten het fac simile van copie en proeven van Am sterdam naar Eindhoven doorgeeft. Een belangwekkend experiment, dat voor het eerst in de praktijk wordt toegepast. BENOEMD. Tot inspecteu.' van het bedrijfspen sioenfonds -'oor land- en tuinbouw heeft de afd. sociale zaken van de Stichting voor de Landbouw voor de j provincie Noord-Holland benoemd de heer A. Kooiman te Hippolytushoef.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 4