DO ZVv'ARtÊ SCHADUW De films van deze week Stad en Omgeving. Herman Schey zong balladen VEILIG VERKEER! Enthousiaste schare jeugdige toehoorders 3 De wielrijders aan de beurt Het Helders Fanfare Corps concerteerde Volksuniversiteit Geslaagd De Engelse League Doelpuntenrijke wedstrijd tussen H.R.C. en T.IJ.B.B. DE WITTE Cantine voor HIN-personeel „De nieuwe baas" TIVGLI „Ali Baba en de veartig rovers' Financiële positie burgerlijk Rijkspersoneel Extratje voor gesalarieerden boven f 3000.— ,HIJ, ZIJ en HOTTENTOT" Onderwijzers spelen voor de Marine. De Pampus-Piraat Bestuurders van rij- en motorvoertuigen! Gelukkig waren ook voor het bijwonen van het vierde concert in de cyclus „Eén uur muziek" enkele honderden scholieren naar Casino getogen, waar zij hebben moge genieten van een hoogstaand zangprogramma. Het was voor de organisatoren eenvoudig geweest om werken te kiezen, die om het po pulair te zeggen de jeugd prettig in het gehoor liggen. Er zUn composities genoeg, die in hun aard en zetting niet al te ver verwijderd liggen van „Chant encore dans la nuit" en „Chiou, chiou, chiou", en nochtans tot de klassieke muziek gerekend mogen worden. Wij bedoelen eenvoudige, aan trekkelijke melodieën, die van de toehoorder niet teveel concentratie vragen. Herman Schey heeft het iets verder gezocht, en hij heeft het gevonden in een serie prachtige balladen van Schu- mann, Schubert, Widor en Löwe. Wij vreesden aanvankelijk, dat deze sa menstelling van het programma hoog stens een welwillend toehoren van de zijde der scholieren zou waarborgen, onder 't motto „Het is toch om half 5 afgelopen, dus laten we het maar rus tig afwachten". Wij mogen zeggen, dat deze vrees niet gerechtvaardigd is ge bleken. De jongelui hebben het niet alleen bijzonder rustig afgewacht, zij hebben bovendien blijkens hun enthousiaste dankbetuigingen het gebodene bijzonder op prijs gesteld. Dat is de grootste lof, die aan de zan ger en zijn begeleider kan worden geboden. Peter Hansen, die achter de vleugel troonde, heeft iedere ballade vooraf toegelicht. Hij beperkte zich daarbij tot een verklaring van de tekst, wel ke derhalve overbodig geweest zou zijn wanneer de bas-bariton Holland se liederen zou hebben gezongen. In dat geval had Hansen zich in zijn tc lichtend woord meer moeten begeven op het terrein van de zangkunst zelf, door iets te zeggen over de voordracht, timbre, stemomvang en dergelijke dingen meer. Wij hadden dat ook thans verwacht, en zijn daarom in de nu gegeven toelichtingen ietwat te leurgesteld. Op het welslagen op dit „Uur mu ziek" heeft deze lacune echter niet 't minste invloed gehad. De scholieren kwamen om schone zang te horen, en zij hebben die gehoord. Herman Schey, wiens naam een uitstekende klank heeft, wist zijn gehoor te boeien door zijn warme en krachtige stem, zijn sprekende Voordracht en zijn voortreffelijke uitspraak, vooral van 't Duits. In het bijzonder denken wij met grote waardering terug aan de wijze waarop hij Schubert's „Erlkonig" ver tolkte, in welke ballade hij het beste van zijn kunnen gaf. Blijkens het dui delijk onderscheid tussen de stemmen van de elfenkoning, de vader en de zoon, beschikte Schey over een orgaan met vele mogelijkheden. Peter Han sen heeft hem uitstekend gesecon deerd. De leerlingen van onze middelbare scholen mogen zich bevoorrecht weten, dat in de serie concerten nog enkele kostelijke uren zullen volgen. door Jan Dirk van Exter Coovrletai R.D.e. De bal schijnt wel erg ver wegge rold te zijn! De Lange draaft om het eikenbosje heen, maar..., in plaats van naar de bal te zoeken, rent de schavuit regelrecht naar de boomgaard van de heer Grijpstuiver, waar achter een heg een vervaarlijke stier staat te snuiven. Terwijl hij het hek opengooit, haalt de Lange een tweede rode zakdoek te voorschijn en houdt die uitnodigend voor.de neus van de stier. Nu, die laat zich niet lang noden en rent de Lange achterna. Maar laten we inmiddels even kijken, wie daar op bezoek bij Kitty is. Kitty begrijpt er niets van. Nu is er tóch iemand gekomen van de Dienst van de Woninginspectie. „Ja, eh.... mijnheer Grijpstuiver is er niet", zegt Kitty aar zelend. „Vanmorgen kreeg hij een brief van de Woningdienst, waarin stond, dat er niemand meer zou komen". De be zoeker kijkt haar argwanend aan. „Ik dacht dat mijnheer Grijpstuiver nooit het huis uitkwam", zegt hij, maar op üat ogenblik worden beiden in hun ge sprek gestoord, want daar komt de Lange als een dolle voor bijgerend met een kwaadaardige stier op zijn hielen. „Wat doe je nou, Frederik", gilt Kitty, maar de Lange heeft geen tijd om te antwoorden. Hij rent als een bezetene in de richting van het golfterrein. recht op de heer Grijpstuiver en de Chef af. Even staan deze twee heren ver steend van schrik maar dan draaien zij zich om en nemen de benen. Maar de Chef en de Lange springen nu ieder een zijkant uit en de woedende stier, ziet plotseling wéér een rode lap. Maar ditmaal op de rug van de heer Grijp stuiver. Arme „invalide" heer Grijpstuiver. Hij loopt voor zijn l|ven. Musici kregen toneel-allures Met medewerking van enige dames- en-heren-tonelisten gaf het Helders Fanfarecorps, onder leiding van de heer Joh. Bruul Zaterdagavond in Casino zijn tweede winterconcert. Omstreeks 8 uur opende de voor zitter, de heer W. Witmer, de avond met een hartelijk woord van welkom. In het bijzonder dankte spreker de commissaris van Politie, de heer K. Rijpma, en de directeur der Water- en Lichtbedrijven, de heer J. Worp, voor hun belangstelling waarvan zij door hun aanwezigheid blijk gaven. Het eerste deel van het programma werd verzorgd door het muziekcorps, dat de uit te voeren werken ditmaal meer in het lichtere genre had ge zocht. De uitvoering van het reper toire voldeed volkómen aan de eisen die men op een muzikale avond als deze zou kunnen stellen» Vrolijk en helder weerklonken door onze Casino zaal o.a. de lichte klanken van de fantasie van F. Léhar „Le Pays du Sourire", gevolgd door de mars „Death and Glory" van R. B. Hall, waarin de tegenstelling tussen deze beide be grippen uitstekend werd verklankt. De grote schare aandachtige luisteraars heeft oprecht genoten van het korte maar mooie concert. En zij gaven ook duidelijk blijk van hun waardering, toen aan het einde van een vrolijke mars, waarmede het optreden besloten zou worden, het doek werd neergela ten. gonder extra nummer namen de enthousiaste luisteraars geen genoegen met het einde van het programma. Na de pauze werd door enige le den van het corps een tweetal schet sen opgevoerd, die, gelet op het ap plaus der aanwezigen, heel goed in de smaak vielen. Het spel van enkele der medespelenden was inderdaad héél aardig; deze pseudo-artisten zou den in kunstzinniger toneelproducten, met een meer verheffender inhoud, ongetwijfeld goed spel kunnen leveren. Ook aan deze avond was een vrij uitgebreide verloting verbonden, die menig gelukkig gezicht wist te ver oorzaken. Tot slot van deze avond werd nog enige uren gezellig gedanst onder leiding van Jaap Kwak en zijn „Musical Ramblers". Dit geslaagde concert was slechts een „verzetje" vergeleken bij wat ko men gaat in Augustus, als het Hel ders Fanfarecorps zijn 25-jarig jubi leum viert Maar voor het zover is zal er door deze echt Helderse mu ziekvereniging toch nog een kiein be roep gedaan moeten worden op de steun van haar stadgenoten. Een steun die zeker niet zal worden geweigerd In verband met de voordrachtavond van mej. Aafje Top wordt de tweede lezing in de cursus „Inleiding tot de Beeldende -Kunst" niet gehouden op Dinsdag-, maar Woensdagavond," 8 uur in le Vakschool voor Meisjes. Er zijn Woensdagavond aan de zaal nog kaar ten verkrijgbaar. Bij het laatst gehouden examen slaagde te 's Gravenhag? voor derde stuurman grote handelsvaart de heer A. v. d. Burg, leerling van de Zee vaartschool te Den Helder. Aan het eind van het vorige jaar heeft de politie gedurende twee we ken met zachte drang getracht de voetgangers tot voorbeeldige wegge bruikers op te voeden. Thans wordt een overeenkomstige campagne tegen de wielrijders en het overige lang zame verkeer gevoerd. De verkeers politie (met in de voorhoede de keu rig opgemoffelde en gereviseerde Harley Davidson) speurt naarstiglijk naar verkeersovertredingen. De even tuele zondaars worden tijdens deze actie met de uiterste clementie be handeld. Zolang hun fouten geen ernstige gevolgen hebben, hebben zij ook geen ernstige gevolgen voor hun portemonnaie (subs. hun vrijheid), maar worden zij verbijd met een leer zaam papiertje, waarop de meest- voorkomende verkeersfouten worden besproken. Daar zeer waarschijnlijk het overgrote deel van onze burgerij óf geen fouten maakt (zou het?) óf door de mazen van het net heen- glipt, nemen wij hier de tekst van het briefje over. Wij bevelen de aan dachtige lezing en ernstig ter-harte- neming ervan met warmte aan. DE VOORNAAMSTE REGELS. 1. Uiterst rechts rjjden. Het lang zame verkeer dient uiterst rechts te ■rijden. 2. Naast elkander rjj(len. Be stuurders van voertuigen van welke aard ook, mogen niet naast elkander blijven rijden, behalve wanneer het ten hoogste 2 wielrijders betreft. Dus b.v. geen wielrijder naast een bak' fiets. 3. Teken geven. Bij verandering van richting dient men tijdig tevoren een duidelijk teken te geven. Kijk uit 4. Opstellen bjj verkeerslichten enz. Indien men rechtuit of rechtsaf gaat, dient men zich geheel rechts van de weg achter de stopstreep op te stellen. 5. Vasthouden. Het zich laten voorttrekken door een ander voer tuig is verboden. 6. Verlichting. Een rijwiel be hoort voorzien te zijn van: a. één lan taarn aan de voorzijde, wit (geel) licht, bundel schuin omlaag gericht; b één lantaarn aan de achterzijde, rood licht; c. achterwiel wit spat bord (30 cm). Een bakfiets behoort voorzien te zijn van: a. 2 lantaarns aan de voorzijde wit (geel) licht, bundel schuin omlaag gericht; b. één lantaarn aan de achterzijde, rood licht, geplaatst aan de uiterste lin kerachterzijde van bak of lading; c. alle wielen witte spatborden (30 cm). Een wagen (en handkar) moet voorzien zijn van: a. 2 lantaarns aan de voorzjjde, wit (geel) licht. Voor lopig kan met één lantaarn aan i de linkervoorzqde worden volstaan; o. één lantaarn aan de linkerachterzijde, rood licht. Indien de lading meer dan twee meter buiten de achterzijde van de wagen uitsteekt, moet een lantaarn aan het eind bevestigd zijn en rood licht uitstralen naar alle zijden. 7. Wegen met twee of meer rij banen. Op wegen met 2 rijbanen moet als regel de rechterrijbaan wor den bereden. Op wegen met 3 of meer rijbanen mag het langzame verkeer niet van de middelste ge bruik maken. Er zijn nog vele manieren van rij den, welke gevaar opleveren en daar om strafbaar zijn gesteld, b.v. het slingerend en gearmd rijden, het rij den terwijl men de voeten van de trappers houdt, het rijden met los gelaten stuur en In het algemeen het stoppen aan de linkerzijde van de weg. U kent deze bepalingen toch wel? Waarom leeft U ze dap niet na? ,U riskeert uw leven en dat van ande ren en bovendieneen proces-ver- baal. Kom deze regels in het vervolg na, waardoor U medewerkt aan een vlot, veilig en zwijgend verkeer. Hadden de clubs die buiten Londen speelden het schitterende weer mee, de wedstrijden in Londen vonden plaats in een zware mist. De wedstrij den van vandaag brachten geen wijzi gingen in de stand van de Leaque. Arsenal bleef de leiding behouden, vergrootte zelfs door een overwinning op Wolverhampton nog de voorsprong op Burnley. Grimsby Town, die van daag wederom verloor, ditmaal van Preston North End, loopt een grote kans in de tweede divisie tfe geraken, terwijl de tweede divisie-club Mill- wall alle zeilen zal moeten bijzetten om zijn plaats in de tweede divisie te kunnen behouden. De uitslagen luiden: ArsenalWol verhampton Wanderers 52; Burnley Blackburn Rovers - 00; Charlton AthleticEverton 23; Liverpool Huddersfield Town 40; Manchester UnitedSunderland 31; Middels- brough Chelsea 00; Portsmouth Blackpool 11; Preston North End Grimsby Town 2—1; Sheffield United Aston Villa 31; Stoke CityMan chester City 30. Het mag een teken van gezonde groei heten, dat 't personeel van de kousen- fabriek Hin zich gestadig uitbreidt. Thans werken in de ateliers aan Bier straat en Keizerstraat niet minder dan- 160 meisjes aan de productie van kou sen en sokken. Voor 't merendeel zijn het Helderse meisjes, maar er zijn toch ook enige tientallen, die van buiten komen. Voor hen was in één der af delingen een cantine ingericht, waar zij tussen de middag voor een matig bedrag de inwendige mens konden versterken. Het „droogje" namen ze van huis mee, en het „natje" konden ze daar kopen. De toename van het aantal meisjes en de vergroting der productie maakten het echter noodza kelijk dat naar een andere cantine werd uitgezien. De oplossing kon wor den gevonden na een bespreking met de heer A. Krijgsman. Het voorlokaal van de muziekschool in de Koning straat is tot cantine ingericht, er werd een kleine bar aangebracht, zodat de ijverige kousenbreisters thans tussen 12 en half twee in dit muzikale milieu hun twaalfuurtje kunnen gebruiken. Door een plotselinge wending van het geluk komt een weinig intelli gent man in het bezit van een uiterst modern ingericht hotel. De gevolgen van zijn ongeschiktheid in dit do mein blijven dan ook niet uit. In de opeenvolging van dwaze avonturen wordt het de deftige gasten niet al tijd gemakkelijk gemaakt, vooral als de directeur, die zich zelf als hoofd- kok heeft aangesteld, een drietal oudgedienden in dienst neemt. Om dit eminente kwartet draait zich deze klucht, die van inhoud niet altijd even „geweldig" is, maar wat het spel der artisten betreft, uitstekend is te noemen. Met de vele dolle stre ken en komische situaties weet het personeel toch, zowel bij gasten als toeschouwers, de lachspieren in wer king te stellen. Met de film „De nieuwe baas", met Norma - Evans en Nat Jackley, heeft De Witte haar bijna traditionele genre van komische en eenvoudige amusements-films weer in ere hersteld. Het voorprogramma geeft interes sant wereldnieuws met onder meer de opleiding van Turkse vlieger-offi cieren in de Verenigde Staten. Sport en de vrouw is een aardige voorstel ling van de sportbeoefening van de niet sportieve en van de wel spor- tive vrouw. land tussen Euphraat en Tigris over heersen, treden figuren op, die niet opzien tegen een verachtelijke niöófd óp hun Kalief. Maar in het land waar mensen wonen die haten en verachten woont ook de liefde, die al dit kwade kan overwinnen. Deze overwinnende kracht is de jonge liefde tussen Amara (Maria Mon- tez), de dochter van prins Cassim (Frank Puglia) en Ali Baba (Fortu- nio Bonanova), die beiden, na jaren van scheiding toch het geluk mogen ontvangen, dat ieder jong mensen hart begeert. Na een spannende en sensationele reeks avonturen onder gloeiende zon nestralen, uitgebeeld in een fantas tische kleurenpracht, eindigt dit ver haal met een gelukkige hereniging van twee jonge mensen. In de stijl van de hoofdfilm wordt in het voorprogramma een aardig sprookjesfilmpje gedraaid. De friendly-game tussen HRC en TIJBB is in een 6-5 overwinning ge ëindigd voor de roodjakken. Het was wel typerend dat beide ploegen alles in het werk stelden om déze wédstrijd te winnen. En dat feit was voldoende om het geheel een aantrekkelijk tint je te geven. Technisch waren de ploe gen vrijwel aan elkaar gewaagd, waarbij ditmaal de individuele staal tjes de boventoon voerden. Het was opvallend dat de achterhoe den nogal eens een inzinking hadden, waarvan de wederzijdse voorhoeden dankbaar gebruik wisten tc maken, Bij HRC ontbrak Swart om studie- ïedenen op het appél. Holdorp nam zijn plaats in. Rijkers stond weer op de linksbuitenplaats. De linksbinnen der gasten opende de score, door handig de verdediging te passeren en Dijkshoorn kansloos te passeren, 0-1. Een snel ingegooide bal van Knijff kwam bij Rijkers, die er handig doorheen flitste en Van Dalen een trekbal gaf. De rode midvoor maakte geen vergissing en de scand was gelijk 1-1. Even later was het Van Dalen zelf die in serie drie tegenstan ders zijn hielen liet zien. De doelman redde echter keurig. Daar hij de bal echter niet klemvast kon krijgen, kreeg Nieuwstadt een schietkans, die hij nauwkeurig benutte, 2-1, De gas ten gaven het echter niet cadeau en geholpen door een blunder van de scheidsrechter, kon de midvoor de ge lijkmaker weer scoren, 2-2. Dit doel punt was ver buitenspel. Wel dient men in zo'n geval het moment te kie zen dat de bal gespeeld wordt, doch dan nog stond de betreffende speler buitenspel. Nog vóór de rust nam HRC de leiding. Het was Roomeyer die met een harde schuiver de doel man voor de derde maal het nakijken gaf. In de tweede helft wist de snelle rechtsbuiten van de gasten een mis verstand tussen De Jong en Dijks hoorn af te straffen, zodat de stand al vrij spoedig voor de derde maal ge lijk was, 3-3. Een vrije schop van De Vries kwam goed voor doel waar Rij- kers (in buitenspelpositie) klaar stond om HRC opnieuw de leiding te geven. De actieve Nieuwstadt bracht daarna de stand op 5-3. Nu was de beurt weer aan TIJBB. De links- en rechtsbuiten wisten van de hen geboden kansen gretig gebruik te maken en zodoende was de stand weer gelijk, 5-5. Tenslot te bracht Rijkers ineens uit een corner de stand op 6-5. Met deze stand kwam het einde van deze gezellige, inte ressante strijd. De aangekondigde col lecte voor Breskens bracht f 158.11 op. Voorwaar een uitstekend resultaat. Waarschijnlijk gaat HRC a.s. Zondag naar Hoorn, om Hollandia in een vriendschappelijke wedstrijd partij te geven. Het Tivoli-theater brengt deze v/eek het spannende verhaal van Ali Baba en de veertig rovers, in een prachtige technicolor van de Univer- sal, met in de hoofdrol Maria Mon- tez en onder regie van Arthur Lu- bin. v In het uiterlijk zo vreedzame en verlaten Arabische land worden ach ter de naakte gevels der volks- en handelswijken soms door slechts kleine onenigheden, in plotselinge woede de hartstochten opgezweept en met niets ontziend geweld uitge leefd. Aan de randen der uitgestreK- te woestijnvlakten, langs de einde loze karavaanwegen en aan de oevers der gezegende rivieren speelt het dagelijks leven ó,er Mohamme daanse bevolking zich af. Maar deze zonen der woestijn «ijn in hun mystieke levensbeschouwing ondoor grondelijk in hun gevoelens en ver langens. En zij kunnen zich dan oök evengoed opwerpen tot vurige strij ders voor hun idealen als wel zich In de gedaante van vreedzame pelgrims wijden aan de taak van laaghartig spion. In de uitstekende film „Ali Baba er de veertig rovers" is het leven en werken dezer Oosterlingen onver beterlijk weergegeven. In scherp contrast treden zowel trouw en aan hankelijkheid op de voorgrond als verraad en egoïsme. Zelfs in de strijd tegen de wrede overweldigers, die in de tijd van Hassan (Maroni Olsen), dé Kalief van Bagdad, het Verlaging pensioenbijdrage Van de zijde der Centrale van Vereni gingen van personeel in 's Rijks dienst ontvingen wij het volgende commu niqué betreffende de onderhandelingen in de salariscommissie ad hoe: De onderhandelingen, welke gedu rende meerdere maanden zijn gevoerd tussen de vertegenwoordigers van de organisaties van Overheidspersoneel en de regeringsdelegatie betreffende verbetering van de financiële positie van het burgerlijk Rijkspersoneel, hebben tenslotte, dank zij het begrip, dat over en weer bleek te bestaan voor de wederzijds uiterst moeilijke positie, thans 'tot overeenstemming geleid. Als resultaat van deze onderhande lingen is overeenstemming bereikt op de volgende basis: 1. De bijdrage voor eigen pensioen, welke wordt verhaald op degenen, die onder de Pensioenwet vallen, wordt verminderd van 4'/2 tot 2 Hoewel het de bedoeling is, dat deze maatregel zal ingaan per 1 Januari 1948, acht de regering termen aanwezig voor het thans in Rijksdienst werkzame perso neel aan deze verbetering in zoverre terugwerkende kracht te verlenen, dat aan degenen, die gedurende het gehele jaar 1947 in Rijksdienst zijn geweest en op wie in bedoeld jaar een bijdrage voor eigen pensioen is verhaald, een be drag zal worden gerestitueerd, dat glo baal overeenkomt met een evenredig deel van het uit dezen hoofde over dat jaar ingehouden bedrag. Teneinde een spoedige uitbetaling van de deswege over 1947 te restitueren bedragen in de hand te werken, zal een administratief gemakkelijk uitvoerbare vorm worden gekozen, in die zin, dat niet alle wijzi gingen in de pensioengrondslag, welice in bedoeld jaar hebben plaats gevonden, zullen moeten worden herberekend. Bovendien zal nog worden bezien in hoeverre ook restitutie zal kunnen wor den gegeven aan degenen, die in de loop van 1947 zijn gepensionneerd. 2. De regering aanvaardt in begin sel een wijziging van de Pensioenwet, waardoor ook de arbeidscontractanten, die tenminste twee jaar in dienst zijn, ambtenaren worden in de zin van deze wét, tenzij zij belast zijn met werk zaamheden, die een kennelijk tijdelijk karakter dragen. 3. De garantie-lonen voor de gehuw den worden verhoogd met f 200 'sjaars. 4. De 5% ongehuwden-aftrek komt te vervallen. 5. De met ingang van 1 Juli 1947 doorgevoerde incorporatie van de tij delijke toelage in de wedden boven f 3000, welke - in tegenstelling tot die voor de wedden van f 3000 of minder 's jaars slechts 5 der toenmalige wedde heeft bedragen in plaats van 10 wordt herzien in dier voege, dat m. i. v. 1 Januari 1948 alsnog een bedrag, overeenkomende met de destijds geïn corporeerde toelage ad 5 aan deze wedden wordt toegevoegd. 6. De technische herziening van het Bezoldigingsbesluit Burgerlijke Rijks ambtenaren 1934, welke beoogt verbe tering te brengen in die bezoldigings schalen, welke in het raam der onder linge verhoudingen daarvoor in aan merking komen, zal terugwerken tot 1 Januari 1948. Bij deze herziening, welke zich in een gevorderd stadium bevindt, wordt voorts nagegaan in hoeverre daarbij tegelijk kan worden tegemoet gekomen aan de bezwaren, voortsprui tende uit de huidige classificatie den gemeenten. De maatregelen, vermeld onder 3, 4 en 5 worden bij de technische herzie ning van het Bezoldigingsbesluit tevens daarin opgenomen. Tenslotte ligt het ir. het voornemen der regering de besturen der lagere pu bliekrechtelijke organen uit te nodigen de daarvoor in aanmerking komende boven weergegeven maatregelen van overeenkomstige toepassing te verkla ren op het personeel, in dienst, van deze organen. Een zak zure appelen en een emmer water, dat was de hartversterking die de „beroemde heer-rijder" Sam Har rington gunde aan de edele volbloed merrie Beautiful, die de volgende dag moest uitkomen in een man en paard verdelgende steeple chase. Die paard- li-vende stemming van Sam was geen wonder na de dodenrit op de „ellen* deling" Hottentot, die Sam over kerk torens én ravijnen naar de verblijf plaats van Peggy, Sam's aangebedene, had gesleurd. Peggy van haar kant was verliefd op Sam Harrington, al thans op de man die Sam's uiterlijk en vlotte manieren paarde aan een sterk ontwikkelde hippische knobbel. De an dere Sam had die knobbel, maar deze Sam alleen maar de vlotte manieren en het prettig uiterlijk.' Aan deze Sam de eer met deze troefkaarten het hart van Peggy in de wacht te slepen. Hij had da rvoor heel wat over. Zelfs tenslotte een rit op de afschuwelijke „kaffer" Hottentot, en nog wel in de steeple chase. Sam stond doodsangsten uit en de trouwe butler Kwiek evenzeer (recht evenredig met de fooien die hij kreeg), maar het grootste wonder al ler tijden gebeurde: Sam kma op Hot tentot vooraan in het veld, hij nam alle hindernissen en arriveerde zelfs als nummer één. Prijzen: zilveren wissel beker en 1 dameshart. Doek.... Deze geschiedenis voerde de toneel club van de Vereniging van Leidse oud-kwekelingen Vrijdagavond op in de Marinecantine. De leider van deze Leidse onderwijzersploeg was de heer Smit, die als Sam Harrington de toe schouwers menigmaal in lachen heeft doen uitbarsten. Zijn tegenspeelster, mej. van Stralen ais Peggy, leverde ook zeer behoorlijk spel. De andere spelers hadden (behalve in het begin) dikwijls goede momenten. „Hij, Zij en Hottentot" is een stuk zonder enige pretentie, of het moet zijn de pretentie een paar uur ontspanning te bieden. Het is een gezellig-flauwe pennevrucht vol woordspelingen en uiïge opmerkin gen, waarom je zonder schaamrode kaken te krijgen moet lachen of je wilt of niet. En dat hebben dan ook 300 leden van het Marinegezin grif gedaan. Net als wij. Het boekje „De1 Campus-Piraat" is verkrijgbaar aan ons loket, bij de be zorgers en agenten van onze courant in Den Helder en omliggende gemeen ten. en bij de volgende adressen: J. de Graaf, Winkel 148 Boekhandel Koffeman, Urk; Jonker, Stroet C 142, Dirkshorn; J. Bais, Kerkplein 23, Hip- polytushoef; Tummers, Molenvaart, An na Paulowna; T. Kroon, Molenvaart 133 Anna Paulowna; mej. Dogger, Oude- schild 183; M. J. Bremer, Weststraat 17, Oosterend; W. Kievit, Schildereind, Den Burg, Texel; Fa. Rey, Weverstraat, D^ Burg, Texel; W. Jonker, Den Hoorn 102, Texel; G. Keizer, De Waal 4, Texel. Stopt, zodra U gaat bemerken, dat Uw remmen niet goed werken!

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2