De films van deze week Stad en Omgeving. Plattelands-jeugd voor het voetlicht KEIJZER kampioen van Den Helder Apoèl van de Landbouwschool Vijfjarig jongetje verdronken Bedrijfsongeval Vergadering U.V.V. MULOV gaf een bonte avond Feest yoor de Padvinders Dienstdiploma's visserij Schoolvoetbalnieuws Boksen DE WITTE TIVOLI „Gevaarlijk spel" „Jericho" WAAR ZIJN ONZE SCHEPEN? Persoonlijk kampioenschap biljarten Openstelling belastingkantoor Na beslissingswedstrijd met Adelborst Timmer Bakker de verrassing van Het tournooi Tafeltennis Alle aanwezigen hadden zich om de tafel geschaard, toen Timmer en Keij zei- startklaar waren. De eerste set was geheel voor Keijzer. Timmer had minder beheersing in zijn spel, waar bij hij ook een merkbare nervositeit aan de dag legde. Belangrijke conferentie Lijst „Tabinta" Grote en verdiende overwinning vanHelder2 H.R.C. 2 wint geflatteerd van Volewijckers 3 Nederlandse dames verslagen Marktberichten Zelfs niet de lastigste vragen over plantenziekten, scheikunde, grond bewerking of welke andere vak-onderdelen ook, zouden Zaterdagavond de vele vrolijke gezichten der feestvierende leerlingen der Lagere Land bouwschool te Julianadorp hebben kunnen versomberen. Van heinde en 5, ver waren de jonge boeren naar het centrum gekomen van deskundig- theoretische landbouwbeoefening voor de top van Noord-Holland. Maar ditmaal gold de belangstelling meer de feestzaal van café „Prins Hen drik", waar de leerlingen der school een feestavond hadden georganiseerd onder de titel „Gebroeders Kalkoen". Even over acht opende de voorzit ter der leerlingenvereniging, de heer H. Keijzer, deze avond met een kort wel komstwoord tot de aanwezigen, in 't bijzonder tot de wethouder van onde wijs, de heer L. F. van Loo en tot de leden van de commissie van toezicht De voorzitter gaf hierna nog even het woord aan 't hoofd van de Landbouw school, de heer J. Henderikx, die z'n vreugde uitsprak over het feit dat zo- velen aan de uitnodiging om deze avond bij te wonen, gehoor hadden ge geven. „Dit verstevigt niet alleen de bestaande band maar knoopt ook nieu we banden aan tussen de bevolking van het platteland en hun school", al dus de heer Henderikx. Gebroeders Kalkoen Op het programma stond deze avond de opvoering van het „drama" in drie bedrijven „Gebroeders Kalkoen" Men had het zich met deze keuze niet ge makkelijk gemaakt. Het verhaal speelt zich af binnen de kantoormüren van e'en oude manufacturenwinkel, die ge dreven wordt door een tweetal broers, Jacob en Henk Kalkoen. De rollen de zer charmante zakenlieden, die beiden hartgrondige vrouwenhaters meenden te zijn, werden zeer verdienstelijk uit gebeeld door Maarten Zon als de hu meurige Henk, en Cor Schippers als de goedhartige Jacob. Maar helaas, zelfs zij worden op hun oude dag nog het slachtoffer van Amor's pijlen. Onbewust van het gevaar waarmede zij spelen, verbreken zij de ruim 40-jarige traditie door het aannemen van een vrouwe lijke winkelbediende. De gevolgen zijn' funest. Binnen enkele weken is de directie van de firma Kalkoen geheel beinvloed door de ogen van juffrouw Fientje (mej. C. de Graaf). De heren geraken hier door in lachwekkende situaties die èn door het pots:erlijk uiterlijk der pseu- do-artisten èn door hun suggestief spel uitstekend worden weergegeven. De morele en technische wijzigingen in 't bedrijf, bewerkstelligd door juffrouw Fientje, zijn enorm. Maar al deze ver anderingen worden door Trui (mej. L. de Boorder) de zuster van de gebroe ders, gezien als een aanslag op haar toekomstige erfenis. Zij vooral verzorgt als vrouwelijk lid van het gezin de komische noot, hierbij dapper terzijde gestaan door de trouwhartige huishoud ster, (mej. A. Tense). Maar gelukkig komt er ook aan deze ingewikkelde liefdeshistori' een eind, en nog wel een „happy-end", echter niet voor Jacob of Henk, maar voor Leo, hun neef die de hand van juffrouw Fientje vraagt en. krijgt. Een toneelstuk dat door de vlotte en aardige opvoering en door zijn humo ristische inhoud, de volle waardering kon wegdragen van alle aanwezigen. Twee bruigoms. De heer Keijzer sloot het eerste ge deelte van de avond met 'n woord van dank tot alle tonelisten en andere medewerkers en overhandigde hierbij als bijzonder blijk van waardering aan de heer Henderikx een ruiker bloemen en een typisch boerengeschenk, een mooi volvet Edammer kaasje. Hierna werd de heer Van Loo het woord gegeven die eveneens, èn als wethouder van Onderwijs, èn als voor zitter der commissie van toezicht, zijn bewondering uitsprak voor de opvoe ring van dit moeilijke stuk. Maar er viel nog meer te zeggen. De heer Van Loo had namelijk gehoord, dat zowel het hoofd der school als de voorzitter der vereniging beiden in hun bruids dagen waren, waarmede spreker hen van harte geluk wenste. Hierop werd hqt bal aangevangen met een polonaise die onder de des kundige leiding stond van één der gas ten. De muziek werd verzorgd door het dansorkest „De Zwervers". Deze ontspanningsavond in het jaar, waarin de eerste leerlingen hun Land- bouw-diploma op eigen school zpllen halen, is tot aller tevredenheid ver lopen. En een woord van lof voor de organisatoren van deze avond, en dan in het bijzonder voor de stille maar energieke medewerker Jan Hoornsman, is zeker op zijn plaats! Vrijdagmiddag werd de politie door de fam. Van Hoepen, wonende Molen gracht, gewaarschuwd, omdat het 5- jarig zoontje Hans nog steeds niet was thuisgekomen. Er werd door middel van de radiodistributie een oproep ge daan, maar het kind bleef vermist. Helaas bleek Zaterdagmorgen, dat 't spelenderwijs te water moest zijn ge raakt in de bocht tegenover het ouder lijk huis. Het lijkje werd daar door werklieden gevonden. In de scheepsbeschieterswerkplaats op de Rijkswerf heeft zich Vrijdag een bedrijfsongeval voorgedaan. De 14- jarige R., volontair in de bankwerke- rjj, raakte met zijn rechterhand een draaiende cirkelzaag, waardoor hij ernstig werd gewond. Nadat hem in de verbandkamer van de Rijkswerf de eerste hulp was verleend, werd R. naar het gemeente-ziekenhuis overge bracht Hij had natuurlijk hevige pijn, maar kon zijn. vingers nog bewegen, zodat dit ongeval hopelijk nog goed zal aflopen. Volgende week Maandagavond, aan vangende om acht uur, wordt in de Vakschool voor Meisjes een algemene ledenvergadering gehouden van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers. Het is zeer gewenst dat alle leden door hun aanwezigheid blijk geven van hun belangstelling en medeleven. Het voornaamste werk van de U.V.V. hier ter plaatse, namelijk het verschaffen van huishoudelijke hulp in gezinnen waar d^ vrouw des huizes ziek is, vraagt zeer veel geld. In het vorige jaar werd hiervoor rond 5000.uit gegeven, terwijl van de gezinnen die immers naar draagkracht bijdra gen pl.m. 2000.werd ontvangen. Waren het in de eerste helft van de vorige week de leerlingen der Rijks H.B.S., die de bloemetjes eens buiten zetten, na hen gaven de leerlingen van MULOV blijk van gezonde Ievepslust en van hun artistieke vaardigheden. Deze on derneming was een heel moeilijke, zo kort voor Pasen, maar als de lachende jongelui zich even glans rijk door hun schoolwerk heen- worstelen als zjj dooi; hun beide feestavonden gekomen zijn, dan kunnen wij niet anders dan gerust zijn. f Aan het begin van de avond kon de voorzitster, Louise Oly, voor een ge heel gevulde zaal haar woordje van welkom spreken tot de genodigden, leraren ent leerlingen der gemeentelijke ULO.. Onder het motto „Variété" werd hierna een programma afge werkt, dat van het begin tot het eind de aanwezigen best heeft geamuseerd. Als eersten traden op de jongstge- borenen der vereniging, de „Elarco's", die enige aardige nummertjes dans muziek ten gehore brachten. Een 5- tal muzikale meisjes, met Annie Manshanden als veelbelovend zange resje, vergastten onder de naam „Ha- waiïan girls" de feestgangers op enke le mooie songs uit de contreien van Honolulu en Waikiki. Gerrit Kooy- man, leerling van Nic. Visser, ver scheen met zijn accordeon op het po dium om zijn toehoorders even mee te voeren op de lichte tpnen van de tan go „Olé Guapa" en van een vrolijke potpourri. Klasse drie bracht iets ge heel anders ten tonele. Met een drietal standen gaven de jongens uit deze klas aardige staaltjes van „acroba tiek" te zien, waai-voor zij met een hartelijk applausje werden beloond. Van hun uitstekende muzikale kunnen gaven ook deze avond de „Kalua's" weer blijk met een aantrekkelijk re pertoire van melodieën van de Stille Zuidzee en uit andere windstreken, waarbij als vocaliste optrad Alwine Meijer, die vooral met „Grandfather's clock" en „Guilty" belangrijk bijdroeg tot het succes van dit ensemble. In twee toneelstukjes konden de aanwe zigen zich amuseren met de dwaze conflicten waarin de hoofdpersones kwamen; zjj kwamen er gelukkig ook weer prachtig uit! Door deze beide klachten kreeg de vrolijke noot in het programma een extra accent. Van een geheel ander genre was het werk der beide gewichtheffers, Jan Boon en Adri van der Wal, die respectievelijk 62% en 87kilogram boven hun hoofden wisten te brengen. Dit rijk-gevarieerde programma vormde een keten van zang, muziek en voordrachtnummers, die echter zonder de medewerking van Wim Si- monse in losse schakels uitééngevallen zou zijn. Aan het einde van dit „Va riété" werd aan Alwine Meyer en An nie Manshanden een ten volle verdien de bouquet bloemen aangeboden, waar na de voorzitster de verloting en het bal aankondigde. Dit laatste werd on der de muzikale leiding van Jaap' Kwak en zijn „Musical Ramblers" tot een gezellig besluit van een goedge slaagde avond. Vorig Jaar werden er filmopnamen ge maakt in Ommen, het leiderscentrum van de Padvinderij waarbij alle acteurs op één na padvinders waren. He{ is Groep IV „de Jutters—Willemsoord' gelukt deze film naar Den Helder te krijgen, samen met do Jamboreefilm 1937 en een Engelse pad vindersfilm „Good Companions", Daar Groep IV haar jaarlijkse uitvoering nog moest geven, heeft zij een en ander ge combineerd en wordt hedenavond haar feestavond in Casino gehouden, onder de titel „Van alles Wat" Op het programma staan, behalve de films, Welpendansen een Episode uit het leven van Baden- Powell en community slnging. Na afloop een gezellig bal. Aan de zaal zijn nog kaarten verkrijg baar Padvinders in uniform betalen f 1, niet-padvindera f 1,25 Op 1 April a.s. zal de Wet op de Zeevisvaartdiploma's ln werking tre den. De vissers zullen dan over de ver eiste dienstdiploma's moeten beschik ken. Dank zij een initiatief van de Helderse vissersvereniging „Samen werking" kon bijtijds een Zaterdag middagcursus worden georganiseerd, teneinde de vissers de nodige theoreti sche kennis bij te brengen inzake het kaartpassen en de wet op het uitwij ken. De meeste deelnemers konden de lessen regelmatig bijwonen. Van hen slaagde 90 procent voor het in het be gin van deze maand gehouden examen. Van de 33 candidaten voor het exa men in wetskennis slaagden er 28, van de 27 candidaten in het examen in kaartpassen slaagden er 26. De vis sers, die door het deelnemen aan de visserij om de Zuid de lessen niet regel matig konden bijwonen (er gingen 5 op voor de wet en 4 voor kaartpas sen) behaalden jammer genoeg geen enkele een voldoend resultaat. Niette min mogen de behaalde resultaten voor de heren Bais en Brouwer (die de leiding van de cursus hadden) een ge noegdoening zijn. Wij kunnen weer enig nieuws plaat sen betreffende de a.s. school wedstrij den. Allereerst de binnengekomen prijzen. Van P f 1; Kantoor Pers. R. W. f 12.66; v.v. Watervogels f 10; Burge meester Ritmeester 11 boeken. Met het oog op de indeling der prijzen verzoe ken wij de adspirant-gevers zich te haasten. Het adres waar men terecht kan is de heer C. Rudolph, Van der Duin van Maasdamstraat 33, Den Hel der. Ook aan ons loket nemen wij gaarne prijzen in ontvangst. DE LOTING HEEFT PLAATS GEVONDEN. De loting heeft plaats gevonden. Doordat echter enige scholen ver zuimden zich op tijd op te geven, moes ten weer enkele veranderingen plaats vinden, hetgeen vele moeilijkheden met zich meebracht. Wanneer de heren on derwijzers eens wisten hoeveel tijd en oplettendheid het vergt om een derge lijk programma samen te stellen, wij waren er van overtuigd dat de Co- meniusschool en de school van Hippo- ook op tijd waren geweest. Enfin, de ze scholen werden alsnog ingedeeld en dus werden de jongens niet gedupeerd. Er zijn inschrijvingen binnengekomen van 48 elftallen. Er worden in de ver schillende afdelingen niet dezelfde sy stemen gevolgd. De afdeling A en B bijvoorbeeld heb ben eerst een le ronde, waarna de winnaars van de verliezers worden gescheiden. Iedere groep speelt daar na een halve competitie. Bij het publiceren, van het program ma zullen we dit duidelijk vermelden. Jan Bekkers verloor in de finale der A-kampioenschappen van zijn rivaal L. Kwarten (Corbett) A'dam. De Held. bokser gaf de indruk enigs-, zins overtraind te zijn. Hij miste zijn flitsende aanvallen, dus tevens zijn voornaamste wapen. De Amsterdam mer bokste een technisch zeer knappe partij, en hoewel Bekker zich uitste kend hield, kon hij niet verhinderen dat Kwarten kampioen werd. Beide boksers zullen het District N.-Holland vertegenwoordigen bij de a.s. kam pioenschappen van Nederland, die half April aanvangen. Woensdagavond 17 Maart a.s. bokst De Ring in Haarlem in de gem. Con certzaal met verschillende leden, n.I. Weissenborn—Willigenburg (Hilver sum), J. BekkerHessels (Haarlem), SandbrinkRoelandse (Leiden). Tevens zullen van Helderse zijde starten Rol, Wisse, Loos, Josephs en Oversluizen. Voor Bekker is deze partij wel een zeer zware opgave. Hessels bokst in 'n hoger gewicht, n.L veder, behaalde 5 maal het Ned. kampioenschap en is thans intergeallieerd kampioen van Europa. Onder de titel „Gevaarlijk Spel" vertoont het Tivoli-theater deze week een zeer merkwaardige film. De pro ductieleider en regisseur Ernst Lu- bitsch heeft bij het maken van deze film een zeer gewaagde poging gedaan om het dikwijls zo geromantiseerde verzet als basis te nemen voor een verhaal, dat in wezen toch zo ver van deze partisanenstrijd afstaat. Het is een uiterst humoristisch avontuur ge worden van een aantal Poolse artis- ten, die dank zij hun geraffineerd to neeltalent kans zien om door te drin gen tot het centrum der Gestapo. Het uitstekende spel van Carole Lombard, Jack Benny, Felix Bressart en Lionel Atwill maakt, dat deze rolprent niet wordt tot een meedogenloze geschie denis uit het ondergrondse verzet en evenmin ontaard in een humoristische klucht, dfe zonder enige inhoud deze strijd tot middel maakt om uitsluitend het lachtlustige publiek tevreden te stellen. Rond het Poolse theater spe len een groepje artiste. een rol voor hun leven, een krachtmeting tussen kunstzinnig talent en verraderlijke scherpzinnigheid. Beide partijen voe ren hun kunnen op, hetgeen leidt tot verbazend spannende momenten, die echter precies op tijd gebroken wor den, óf door hun zelf gemaakte Füh- rer, öf door een geüniformeerde mede- comediant. „Gevaarlijk Spel" „To be or not to Be") is de laatste film van Carole Lombard, die tijdens de oorlog is omgekomen. Zij vertolkt hier de rol van Marie Tura, een talentvol Pools actrice, die zich door een kleine amou rette met een Pools vliegenier in gro te moeilijkheden brengt. Haar man evenwel heeft niet alleen liefde voor zijn beroep, want de liefde voor zijn vrouw gaat hem, boven alles. Aldus speelt ook in deze film de liefde een belangrijke rol, een liefde tussen men sen en een liefde van mensen tegen over hun vaderland. Een film, die door haar overheersend •komische inslag geen drama wordt, maar mede door de fijnheid van onderwerp en de achtergrond van rea liteit een uitstekende speelfilm Tnag worden genoemd. Een interessant filmpje over de vis vangst onder de Amerikaanse kust en belangwekkend wereldnieuws gaat de hoofdfilm vooraf. Tot en met gisteravond draaide in „De Witte" „Het recht van de sterk ste", een film, die speelt op een ge vaarlijk terrein. Zy verplaatst de toe schouwers namelijk naar de mysteri euz'e periode der prae-historie, en tracht in kaleidoscopische beelden een indruk te geven van het leven onzer vroege voorouders op de toen bijkans onherbergzame aardkorst. Wi) willen geen antwoord geven op de vraag, of de inhoud vari de film historisch wel verantwoord is. Het is op zichzelf wel aardig, dat de filmproducer eens ï(jn interesse naar die oude tijden deed uitgaan. Onwillekeurig wordt een deel van deze interesse door tal van impo nerende passages op de toeschouwer overdragen. Het is een onderhoudende film, vol avonturen en met een happy end. Jericho Vanavond t.m. Donderdag draait de film „Jericho", die speelt in een klein Noord-Frans stadje, omstreeks Juni 1944. De Gestapo oefent nog haar schrikbewind uit, maar de invasie staat voor de deur. Een Duitse leger trein wordt tegen sabotage behoed door het arresteren Van gijzelaars. De illegaliteit krijgt opdracht de trein te vernietigen. Zij besluit ten laatste deze opdracht uit te voeren, al kost dit wellicht de gijzelaars het leven. Ge lukkig komt te elfder ure redding opdagen in de vorm van een eskader Britse bommenwerpers, die de muren van de gevangenis inéén storten, gelijk de muren van Jéricho. De bevrijding komt, voor de gevangenen en voor 't gehele volk. Dat Is blijkens de aankon diging de korte inhoud van de film. Laatste positie Ned. passagiers- en vrachtschepen, Zaterdag 13 Maart. AMSTELDIJK, New-Orleans-Londen, pass. 12-3 Flores. ARKELDIJK, 12-3 van New-Orleans naar Londen. CO- RYDA, 12-3 van Liverpool naar Tam- pico. GROOTEBEER, Batavia-Am- sterdam, 12-3 v. Port Said. GROOTE- KERK, 12-3 van Sydney naar Fre- mantle. INDRAPOERA, 12-3 18.30 u. van Rotterdam naar Kaapstad. JO- HAN DE WITT, Batavia-Amsterdam, 12-3 te Suez verwacht. KAMER- LINGH ONNES, Batavia-Rotterdam, pass. 12-3 17 uur Pantellaria. LEO- FOLDSKERK, 12-3 van Colombo naar Aden. LISSEKERK, Genua-Antwer- pen, pass. 12-3 Gibraltar. MARPES- SA, 12-3 van Genua naar Tripolis. MIJDRECHT. Kaapstad-Vlaardingen, pass. 13-3 Dakar. SALATIGA, 12-3 van Rotterdam te Philadelphia. TA- BINTA, Batavia-Amsterdam, 13-3 te Suez. WATERMAN, Java-Rotterdam, pass. 13-3 5 uur Kaap Bon. ZUI DERKRUIS, Rotterdam-Java, 11-3 24 uur van Aden. BANTAM, 12-3 van New-York naar Batavia. CONGO- STROOM, 13-3 van Bordeaux n. Dakar. LISSEKERK, Calcutta-Rotterdam, pass. 12-3 Gibraltar. LUTTERKERK, Bombay-Rotterdam, 12-3 te Antwerpen. NIEUW-AMSTERDAM, 14-3 (Zon dagochtend) van Rotterdam te New- York verwacht. f Voor de titel: Kampioen lste klasse libre van het District Den Helder hadden zich 16 candidaten aangemeld. Voorron den moesten beslissen, welke 8 geplaatst konden worden in de finale. Dat men in de voorronden goed moet spelen en geer partij te gemakkelijk mag opnemen, blijkt wel uit het feit, dat de kampioen van het vorig Jaar voor de finale werd uitgesloten. De finales worden verspeeld op 15, 16 17, 18, 23, 24 en 25 Maart in café Royal Geplaatst zijn de volgende 8 spelers: Jb. Smit; 2 L Tjittes; 3 A Kersbergen; 4 J Tiessen; 5 Jb Woud; 6 G Snelten; 7 J v d Steen en 8 G Karman. De heren Woud en Van der Steen zijn lid van O. G„ de overigen van Royal. Reserves zijn; 9 G Wit en 10 C v d Rol. Het Districtsbestuur heeft bovendien de inschrijving geopend voor een band- stotenwedstrijd. Öbor de grote inschrij ving moeten ook nu weer voorronden ge speeld worden om uit te maken, welke acht spelers in aanmerking komen voor het spelen in de finale. Vooral voor band spelers worden dit interessante wedstrij den. Tenslotte wacht biljartminnend Den Helder nog een bijzondere avond. In de tweede helft van April komt de wereld kampioen Plet vaq, de Pol naar Den Hel der om ons eens te laten zien wat biljar ten is. Bij deze naam is commentaar over bodig. Maar eerst zijn dus de Pers. Kampioen schappen aan de beurt. Hedenavond 7 uur wordt aangevangen met de volgende par tijen: Jb Smit—G Karman, L Tjittes— J v d Steen, J Tiessen—Jb. Woud, A Kers. bergen—G. Snelten. Wij wensen spelers en organisatoren veel succes toe. De Ontvanger der Directe Belastin gen verzoekt ons mede te delen, dat met ingang van vandaag het kantoor der directe belastingen enz. aan het Koningsplein, ook voor de betaling van loon-, omzetbelasting en vereve ningsheffing alleen geopend is op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Don derdag, 's morgens van half negen tot half één. Sinds enige maanden is er in on ze stad een merkbare activiteit te bespeuren op tafeltennisgebied. Iede re week vermeldden onze kolommen de resultaten van de plaatselijke vereniging I.VA., doch daarnaast organiseerden de heren Sinjewel en Bakker een plaatselijke competitie. En de bondsgedelegeerde, de heer Van der Laan, knoopte daar nog een persoonlijk kampioenschap aan vast. Het lijdt geen twijfel dat dergelijke initiatieven vele voordelen tellen, waarvan de propaganda van de^e ge zonde sport echter wel een der be langrijkste is. Tafeltennis is voor onze stad nog een jonge sport. De goede eigenschappen van deze sport hebben echter al spoedig vele winsten geboekt en zoals het er nu voorstaat menen wij dat deze sport in onze stad een voorname plaats gaat innemen. En verdiend! Tafeltennis speelt men in 'n zaal, waarbij alle critiek direct terzij de geschoven kan worden. Men zal er geen lichamelijk letsel bij oplopen en toch is het voor het lichaam en de geest een uitermate gezonde sport. De wedstrijden van Vrijdag. De wedstrijden om het kampioen schap waren Woenslag j.L begonnen en bij het einde van deze avond ston den de Adelborsten Da Winter en Tim mer met 5 gewonnen partijen aan de kop. De AVA'er Keijzer stond met 1 verloren partij nummer drie. De par tij Keijzer—Timmer moest dus 'in het begin van de Vrijdagavond beslissen of Keijzernog een rol zou spelen. De I.V.A.'er won gedecideerd, n.1. 21—8, 2112 De Winter was op dit moment dus nog de enige ongeslagen speler. De prestatie die Bakker van de Rijkswerf daarna leverde was geweldig. Hierbij bleek dat de Nieuwedieper vooral heel goed was in de verdediging. Zijn te genstander, De Winter, gaf hem ruim schoots de gelegenheid deze talenten naar voren te brengen, waarbij het resultaat was: 1521;^ 2116. De derde set moest dus de beslissing brengen, waarbij Bakker met 9—21 zegevierde. We kregen door deze resultaten dus leiders, n.1. De Winter, Timmer en Keijzer, ieder met 1 verloren partij. De wedstrijd De Winter—Timmer kreeg in dit stadium dus een bijzon der aantrekkelijk tintje. Hij had een uiterst spannend verloop, waarbij de Adelborsten elkaar niets toegaven. Het resultaat was tenslotte 19—21; 21 19; 1921. DeWinter was dus afge vallen, welk beeld tot het einde ge handhaafd bleef, aangezien zowel Keij zer ais Timmer de overige tegenstan ders van zich wisten af te schudden. Vooral Keijzer ondervond daarbij nog al tegenstand, vooral van Sinjewel en Bakker. Een beter slot dan een beslis singswedstrijd hadden de heren niet kunnen krijgen. Het werd 2114. Ook de 2e set bracht aanvankelijk éln groot over wicht voor Keijzer. Op een gegeven moment was de stand 20—6. Toen kwam er een ommekeer in het spel van Timmer. Keijzer kwam er van pnder de invloed^ en raakte tijdelijk de juiste koers kwij't. Timmer liep op tot 2016. De spanning steeg, doch Keij zer maakte er een einde aan met een ferme slag. Een ware ovatie was zijn deel. Keijzer maakte op' ons een goed getrainde indruk en kan voor Den Helder nog veel gaan betekenen. De heer Van der Laan reikte met een toepasselijk woord de prijzen uit. Namens de Adelborsten-ver. sprak Adelborst Verwijnen een woord van dank aan de organisatoren. Hij legde vooral de nadruk op het feit. dat door dergelijke wedstrijden de band tussen marine en burgerij verstevigd wordt. En dit kan alleen maar voox-delen bieden. Vermelden we nog dat de wedstrijden plaats vonden in het gym nastieklokaal van het Kon. Instituut. De eindstand luidde als volgt: Keijzer (IVA) 10 9 1 Timmer (ATV) 10 8 2 De Winter (ATV) 9 7 2 Sinjewel (IVA) 9 5 4 Mol (ATV) 9 4 5 Makelaar (IVA) 9 4 5 Bakker (WSV) 9 4 5 Verwijnen (ATV) 9 3 5 Van Aste (Zeemacht) 9 2 7 Gompers (IVO) 9 0 9 De cijfers in de kolmmen geven aan: gespeeld, gewonnen, verloren. In het evangelisatiegebouw „Mara- natha" aan de Vijzelstraat wordt Dinsdag, Woensdag en Donderdag a.s., zowel 's middags als 's avonds een con ferentie gehouden over het onderwerp „De wederkomst des Heren". Als sprekers hopen op te .treden ds. Waar denburg en de evangelisten Klaver en Nauta. Op ons bureau ligt ter inzage de passagierslijst van het m.s. „Tabinta", dat op 26 Februari j.1. uit Batavia is vertrokken en op Woensdag 24 Maart a.s. te Amsterdam wordt verwacht. Het tactische, maar vooral het tech nische spel van Helder II heeft het derde elftal van de grote „Koogse" aan de Sportlaan doen sneiyrelen. En zelfs de bekende Piet de Boer kon de eer voor zijn club niet redden. Zij ging roemloos ten onder met 60. Van Helder was het ongetwijfeld de beste wedstrijd van het seizoen. Hoewel Helder II met twee invallers in het veld verscheen Snijders en Vonk waren beide door blessures ver hinderd is de zege geen moment in gevaar geweest. De achterhoede was in topvorm iriet als uitblinker Toes, die 'n heel goede wedstrijd speelde. Ook zijn collega, de linksback Guittaar was trapvast, zodat de rechtervleugel der gasten moeite had om er door te ko men. Ook de voorhoede van de witjak- ken was gister productief, waarvan het hoge scoringscijfer wel getuigenis af legt. Over de wedstrijd het volgende: KFC Ilt wint de toss en Helder II brengt de bal aan het rollen. Nadat de beide elf tallen elkaar eerst wat verkend hebben, zetten de wit jakken een offensief in waarbij de achterhoede en de keeper van KFC alle zeilen moeten bijzetten om erger te voorkomen. Dit deden ze- goed en het was bepaald jammer voor hen, dat zij na ongeveer tien minuten het hoofd moesten buigen voor een sof- balletje. De Leur wist zich vrij te spe len en gaf de bal over aan Been die met een tam schot de bal voor de voe ten van de keeper schoot. De bal stootte op de grond en met effect rolde hij langs de doelverdediger. Het tweede goal kwam, toen de wed strijd ongeveer een half uur oud was. Uit een goede voorzet van Burgers kwam de bal langs de grond naar Dor- lijn, die er heel tactisch overheen stap te en v. d. Blom een kans gaf. Deze be dacht zich geen ogenblik en met een strak schot wist hij de "keeper voor de tweede maal te passeren. Nadat Bur gers, die alleen voor de keeper stond, de kans van de dag had verknoeid, kwam de rust. Na de thee was het weer Helder dat de toon aangaf. Na een mooie voor zet van Van de Blom was het Burgers die de bal onhoudbaar in het doel kop te (3—0). De vierde goal kwam uit een doel- svorsteling te voorschijn. Nadat borlijn tweemaal achter elkaar op de doellat had geschoten, werd het vijfde doelpunt geboren. Burgers „molk" op de hem bekende wijze door de achterhoede van de gasten heen en een schuiver van zijn schoen kwam in de uiterste hoek van het doel terecht. KFC III probeerde het hierna Helder nog even lastig te maken en Scheurleer moest een paar keer han delend optreden. Het laatste doelpunt van de wedstrijd kwam van de schoen van Dorlijn die hiermee de kroon op het werk zette. De scheidsrechter floot, behoudens enkele foutjes, vrij behoorlijk. In de morgenuren ontvingen de Racing-reserves het 3e elftal van Vo lewijckers en dank zij vooral een drie tal doelpunten in dé eerste tien minu ten werd deze wedstrijd gewonnen, maar het spel was niet zoveel beter dan dat van de Amsterdammers. Voor al het verband tussen backs en mid denlinie was maar matig en de opstel ling slecht te noemen. Beter ging het in de voorhoede, waarin vooral de hardwerkende rechtsbinnen heel goed werk deed en bij flinke training wer kelijk een belofte voor de toekomst inhoudt. Over het algemeen was het na de snel verkregen 30 voorsprong, door doelpunten van Schipper, Brands- ma en een eigen inzet, een gemoedelijk partijtje, waarbij de V.-aanval de no dige kansen kreeg, doch hiervan slechts éénmaal wist te profiteren. Vóór de rust voegden de rood jakken nog een doelpunt aan de score toe (4—1). Na de thee kregen we weer het zelfde boeiende spel te zien, doch doel punten bleven uit, totdat Brandsma op goede wijze een van de lat terug springende bal inschoot (51), met welke stand het einde kwam. Het Nederlands iameshockey-elftal, dat a.s. Zondag te Amstelveen een in ternationale wedstrijd tegen de Belgi sche damesploeg zal spelen, heeft gis termiddag op hetzelfde veld een oefen wedstrijd gespeeld tegen een combina tie van mannelijke collega's uit Amster dam. De dames dolven het onderspit met 52, nadat de rust was ingegaan met 1—1. NOORDSCHARWOUDE, 13 Maart. - 81000 kg. rode kool 19.90—26.40, 117000 kg. gele kool 9.00—13.50, 2000 kg. Deense witte kool 8.00—» 15.10, 2500 kg. uien 47.00—53.00, drieling 33.00, nep 20.00, 4700 kg. bieten I 6.00, 150 kg. witlof I 55.00, Witlof II 45.00.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2