Uit het Dagboek van een Officier van Gezondheid Zwemclubs bereiden het zomerseizoen voor Polikliniek op Enggano Zij die zich per 1 April voor ten minste 3 maan den op dit blad abon neren, ontvangen de verschijnende nummers tot die datum GRATIS Bela ngrijke verqader nj ie Schaqen HERENHOEDEN! WAAR ZIJN ONZE SCHEPEN Politie-nieuws Leerboek er Zevaartkunde III HERMES-NIEUWS Scheepswerf „De Hoop" jubileert Burgerlijke Stand Plissé- en Swingrokken 14.75 15.50 22.00 Schagen Ernstig ongeval bij het slopen van de bunker Bontes actief Nieuws van de Zaterdag vliegers Prijzen schoolvoetbal De „Drie Gebroeders" weer in de vaart Den Burg. K.V.H.-nieuws De 0 21 binnen W ieringen. Burgerlijke Stand Urk Neem een aspirientje... QOOR bemiddeling van da. T. KraftRothfnsz, Doopsge zind predikante te Den Helder, ontvingen wij een gedeelte van het dagboek van haar man, de officier van gezondheid 2e klasse der Ko- ninkiyke Marine, die momenteel met Hr. Ms. torpedobootjager „Banckert" door de Indische wate ren kruist. Wij laten enkele passa ges uit dit dagboek hieronder vol gen, omdat zij een goed beeld geven van hetgeen de Koninklijke Marine in het belang van de Inheemse be volking ln de Oost verricht. MAANDAG. VANMORGEN om tien uur naar zee vertrokken. We doen eerst radar-oefeningen onder leiding van overste Isbrücker. De luitenant ter zee der 2e klasse Malta, van de Mar- vo, maakt deze patrouille mee. Hij is de man van de Marvo-radiopraatjes, die voor Hollandse kranten enkele reportages van onze reis zal schrij ven. Vannacht varen we door Straat Soenda. DINSDAG. IDE ZIJN weer op jacht naar een schip, dat op de zwarte lijst staat. Het is vermoedelijk te vinden op de lijn bewesten het eiland Eng gano. We zien echter niets, varen het hele eiland om. Aan de Oostkust ko men ons allerlei prauwtjes tegemoet, De inheemsen erin lachen een beetje verlegen, zonder dat ze eigenlijk we ten wat ze moeten doen. Het blijkt, dat ze sinds de Jappan weggingen, drie jaar geleden, steeds zonder con tact met de buitenwereld zijn ge weest. Ze willen het Nederlandse be stuur weer terug. We varen met een sloep naar de kust en vernemen daar hetzelfde. We informeren naar ziek ten en medicijnen, en horen dat er sinds enige jaren absoluut geen medi cijnen meer zijn. Het duurt niet lang, of vele bewoners met allerlei kwalen zijn aan boord geklauterd. Spoedig is het een opgewekte arbeid in de zie kenboeg. Het merendeel lijdt aan framboesia, waartegen salversan het wondermiddel is. Vooi kinderen bis- muth. Verder malaria en zweren Ook trek ik een kies. In drie uur tijd heb ik 53 patiënten geholpen. Onder tussen is aan boord een film voor de bevolking gedraaid. We blijven hier voor anker en morgen ga ik naar de hoofd-kampong om polikliniek te houden. WOENSDAG. UTE HOUDEN polikliniek in het rotting-atap huis van de radja. De belangstelling is onbeschrijfelijk, Ik constateer enorme malaria-milten en verder heerst er natuurlijk mijn- worm. Sommige mensen kan ik maar weinig helpen, zoals hartklantjes, een pleuritis, oogziekten. Hier en daar zeer interessante waarnemin gen. Behalve Van Hoek en Schiffer- ling helpen mee Moor, de bootsman, de hulpziekenverpleger, kwartier meester Bakker, stoker Van Basten, de mantri en de dochter van de gods dienstleraar, een intelligant meisje, dat vóór de Jappentijd al bij dokto ren in Benkoelen geholpen had. Ze heeft hier ook veel voor de bevolking gedaan en ze is.voor ons een zeer bruikbare hulp. Sergeant X. is „weg" van haar De bevolking is voor tweederde Chris ten ën bestaat uit 500 zielen. Vroeger 3000, welk aantal door de grote sterf te^ zo teruggelopen is. Er zijn veel kinderen en de helft der jonge vrou wen is in positie. We werken door tot 's middags drie uur en dan zijn we er doorheen. Als we opbreken krijgen we van de bevolking eieren, kinpen en twee var kens mee naar boo"i Na voortdu rend terugwuiven tegen de bevolking klimmen we omdrie uur weer aan boord. In totaal hebben we op beide dagen 220 mensen op het spreekuur gehad. Natuurlijk hebben we medi cijnen op het eiland achtergelaten, zoveel als we missen konden. We vertrekken in de richting Padang. DONDERDAG "pEGEN drie uur 's middags ko men we in Emmahaven aan. Direct doe ik zaken. Met onze eigen jeep rijd ik naar de chef-O.V.G. te Padang, dr. Syriër. Vertel over mijn ervaringen en vraag of ik mijn voor raden kan aanvullen, omdat we wee- naar Enggano terug moeten ik krijg volledige medewerking. Direct nierop naar de centrale apotheek ip het mi litaire hospitaal, waar ik behalve bismuth, dat erg schaars is vrij wel alles kan krijgen, wat ik nodig heb. Om zes uur naar boord terug, 's Avonds om elf uur kiezen we weer zee. ZATERDAG. QM ONGEVEER half tien in de morgen zjjn we weer op Eng gano, waar we in de kampong Poko- Poko onze polikliniek inrichten. Het geheel loopt goed. Ik spuit 85 men sen neo-salvarsan in, nu ook kleinere kinderen dan de vorige maal. Mala ria-patiënten zijn er nu minder, veler, hadden tabletten gehad. In enkele framboesia-gevallen zag ik al ver betering sinds de vorige maal. Ook bij een paar tropische zweren. Bij elkaar pl.m. 165 patiënten behan deld. Ik trek weer een kies, voor het raam, (eigenlijk in het raam), onder grote belangstelling van het publiek, Om zes uur zijn we allemaal weer aan boord, na een drukke dag. We hebben nog wat te>tiel aan de bevct- king gegeven. De vooruitzichten voor de eilandbevolking zijn niet bepaald gunstig. Het zal nauwelijks lonen (kleine uitvoermogelijkheden voor teruglopende bevolking en matige tot slechte gezondheidstoestand), om de K.P.M. voor dit eilandje ter groot te van Texel plus Vlieland te inte resseren. Het ligt ook zo bijzonder geïsoleerd. Geheel alleen, ongeveer 65 mijl uit de kust van Sumatra. ZONDAG. Y^E KOMEN 's middags om vijt in Emmahaven aan. Ds. Stein- hart krijgt vergunning om met ons mee te varen naar Nias, waar hij vijf tien jaar heeft gewoond. Om zeven uur vertrekken we, richting Noord. Ik word gelukkig momenteel niet ge plaagd door codeerwerk. Er is ook nog genoeg te doen. Ik maak een groot medisch verslag van onze werkzaamheden op Enggano. Morgen liggen we voor anker bij Poelau Tello op Nias, waar weer nieuwe patiënten wachten. Heeft U geen tijd om in de zaak te komen passen, vraagt U dan vrijblijvend een zichtzending. Wij komen bij U op een tijd, die U gelegen komt. BEN NÏPEIS, Alleen Keizerstraat 69, Telf. 2662. Laatste positie Nederlandse passa giers- en vrachtschepen, Maandag 22-3: Abbekerk, R'dam-Australië, 20-3 v. Ge- lua; Aldabi, 21-3 v. Rio de Janeiro n. Bahia; Alhena, R'dam-Buenos Aires, :0-3 v. Rio de Janeiro; Aludra, 19-3 v. langoon te Calcutta; Amstelkerk, Da- ;ar-A'dam, pass. 21-3 Ouessant; Bor- leo, 19-3 v. Philadelphia te Colombo; 3redero, Singapore-R'dam, pass. 20-3 luardafui; Boschfontein, Kaapstad- vdam, pass. 20-3 Ouessant; Congo- troom, 21-3 v. Dakar n. Freetown; lottica, 20-3 v. Ponta Delgada n. Ply- aouth en A'dam; Grootekerk, Sydney- vdam, 21-3 v. Fremantle; Jaarstroom, t'dam-West Afrika, pass. 21-3 Finis- erre; Johan de Witt, Batavia-A'dam, ass. 20-3 Kaap St. Vincent; Johan v, Hdenbarnevelt, A'dam-Batavia, pass. 1-3 Europa Punt; Kota Gede, pass. 0-3 3 u. Perim, w. 25-3 te Suez verw.; iota Inten, 22-3 om 20 u. R'dam te Ha- fax verw.; Larenberg, 21-3 v. Bor- eaux te Lagos; Leopoldskerk, Calcut- 1-R'dam, pass. 21-3 Perim; Niger- room, 21-3 v. Freetown te Dakar; phir, 20-3 v. Makassar n. Soerabaya; ranjefontein, 21-3 v. Port Elisabeth i Kaapstad; Phrontis, Batavia-A'dam, 1-3 v. Port Said; Poelou Laut, 21-3 v. elawan te Colombo; Sibajak, 20-3 v. nerabaya n. Batavia; Socrates, 21-3 v, uerto Monte te Montevideo; Som- elsdijk, New York-Java, 21-3 te Aden; ;ad Leiden, 21-3 v. Lagos te Duala; imatra, 21-3 v. New York te Galve- an; Tabinta, Batavia-A'dam, pass. -3 Finisterre; Taria, 21-3 v. Abadan n. dam of R'dam; Ternate, 19-3 v. Ba- via n. R'dam; Utrecht, Lorenzo Mar iez-Montevideo, pass. 21-3 Kaap de aede Hoop; Weltevreden, R'dam-Ba- via, pass. 20-3 Perim; Westerctam, dam-New York, 20-3 v. Southamp- i; Zuiderkruis, R'dam-Batavia, 20-3 Sabang. Algenib, 20-3 van Florianapolis te o Grande; Alkaid, Cabadello-Ant- rrpen, pass. 20-3 Madeira; Boisse- in, 19-3 van Buenos Aires te Zanzi- r; Boskoop, 18-3 van Tocopilla naar itofagasta; Cleorora, 18-3 van Sidney ar Miri; Gaasterkerk, R'dam-Japan. 3 te Shanghai; Hedel, St. John(nb)- iam, pass. 21-3 Land's End; Hilver- n, 22-3 van Dakar naar A'dam; mbok. 18-3 van New Westminster ar Bombay; Mariekerk, Australië- iam, pass. 20-3 Gibraltar; Molen - rk, Hongkong-R'dam, 19-3 v. Aden; ssum, 21-3 van St. Thomas naar ïdad Trujillo; Sandenburgh, 21-3 v. sablanca naar Londen; Winsum, itwerpen-Madeira, pass. 21-3 Oues- it. Nog voor het lente-kwartaal officieël was begonnen kwamen j.1. Zaterdag middag te Schagen de afgevaardig den büeen van de zwemclubs in N.- Holland's noordpunt, teneinde teza men met het Kringbestuur te over leggen, wat in het komende zwera- seizoen kan en zal gaan gebeu ,i. Het komt ons belangrijk voor, van deze besprekingen de hoofdzaken te vermelden, daar het hier gaat om een zomersport bij uitstek, waarvoor mede door de grote waarde van het zwemmen voor de volksgezond heid de belangstelling steeds aan zienlijk en thans stijgend is. De waarnemend-voorzitter, de heer P. de Ridder, opende de vergadering met een globaal overzicht van de stand van zaken, het voorafgaande Winterseizoen en de plannen voor de komende maan den. Spreker memoreerde o.a.: het 12 K-jarig bestaan van de Kring en van de Helderse Bruinvissen (die bei de misschien nog feestelijk zullen wor den gevierd!), de subsidie van het trai ningsfonds, de vooruitgang in de zwemprestaties etc. Enkele pluimpjes kon de voorzitter uitdelen, maar ook een paar zwakke plekken moesten worden aangeduid. De gebruikelijke huishoudelijke za ken stónden natuurlijk ook op de agenda. Zij werden vlot afgewerkt en gaven tot discussie geen aanleiding. Administratief klopte de zaak prima. SCHOOLWEDSTRIJDEN Uitvoerig werd daarna gesproken over het komende zomerprogramma, Het bestuur heeft in opdracht van de Koninklijke Nederlandse Zwembond een commissie samengesteld uit verte genwoordigers van gemeentebesturen, onderwijzend personeel, consulenten voor de lich. opv. en zwemclubbestu ren. Deze commissie, die binnenkort zal worden geinstalleerd, zal werken voor het gebied ten noorden van Alk maar en voor West-Friesland. In de eerste plaats zal deze commis sie overal waar maar een zwemgele- genheid is eind Juni en begin Juli school wedstrijden doen organiseren, zowel voor lagere- als middelbare scho len. Er is zelfs een plan om voor de middelbare scholen op 17 Juli kam pioenschapswedstrijden te houden! Ziedaar al een geweldig stuk mooie arbeid. DIPLOMA-ZWEMMEN Het Kringbestuur is voorts doende om te bevorderen, dat deze zomer in elk bad gelegenheid zal bestaan een proef af te leggen voor een zwemvaar- digheidsdiploma van het Ministerie van O. K. en W. in samenwerking met de K.N.Z.B. Men heeft de keuze uit 10 verschillende, zodat er „elk wat wils" is. Zoiets is maar niet zonder voorbe reiding te organiseren en het was goed dat zulks reeds nu werd besproken. WEDSTRIJDEN EN TRAINING. Op 29 Augustus zullen de Kring- kampioenschappen worden gehouden, óf in Winkel öf in Wieringerwaard. Maar eer het zover zal zijn zullen er gewone kringwedstrijden worden ge houden in meerdere baden. Maar ook zal er voordien getraind moeten wor den. Een trainer van de Held. Bruin vissen (H. Wildenburg) zal in Wie ringerwaard en in Schagen een cen trale training gaan verzorgen, terwijl de clubs-tr/ ners hopenlijk zeer binnen- De eigenaar van het woonschip BH 2 heeft bij de politie aangifte gedaan, dat men te zijnen nadele een ruim zes meter lange mast had ontvreemd. kort een korte cursus zullen kunnen volgen bij een paar „grote" collega's. Ongetwijfeld zal dit de goede kant op gaan. WEST-FRIESLAND. In Hoorn, Enkhuizen en Medemblik hoopt het bestuur in de komende maan den veel propaganda te maken. Ook in dat deel van ons waterlandje moe ten zwemclubs komen. „Jan Haring" moet herrijzen en daarom zit men op het ogenblik uit te broeden op welke manier dit het beste zal kunnen ge beuren. Dit waren enkele agenda-punten, die voldoende zijn om duidelijk te maken, dat de winterslaap verkwikkend ge noeg is geweest om een grote actie te kunnen bewerkstelligen. Wij hopen dat de resultaten meer dan evenredig zullen zijn! Naast de reeds eerder verschenen delen I en II heeft de C.V. Uitgeverij C. de Boer Jr., Amsterdam thans het derde deel van het Leerboek der Zee vaartkunde van Van Roon en Haver kamp het licht doen zien. De delen I en II geven datgene, wat de zeeman in de praktijk, zowel de be ginner als gevorderde, nodig heëft, om hem een goed inzicht in deze weten schap deelachtig te doen worden. Degenen echter, died ieper op vele onderwerpen wensen in te gaan, zullen in deel III zeer veel vinden, dat aan hun wensen zal voldoen en dat hen bij die verdere studie van veel belang en nut zal blijken te zijn. De bewerker, de heer J. van Roon. van wie gerust gezegd kan worden, dat hij zo'n sporen op dit gebied heeft ver diend, heeft uit de vele op de laatste bladzijde aangehaalde literatuur met zorg datgene gekozen, wat naar zijn mening en steunend op zijn ervaring, het meeste in aanmerking kwam om dit 236 pagina's tellende leerboek te vullen. Het, wat druk en indeling betreft, prettig aandoende boek, bevat achterin een alfabetisch register, waardoor het gemakkelijk is een bepaald onderwerp in een ommezien op te slaan. Zoals vanzelf spreekt bevatten de 236 pagina's niet alles, wat op dit ge bied is gepubliceerd. Bij de behandeling b.v. op pagina 113 van de methode H.O. 214 treffen we de breedtecorrectie niet aan en krijgt de lezer de indruk, dat hier steeds met een hulppunt moet worden gewerkt, terwijl toch in de praktijk het meren deel der gebruikers ter verkrijging van kleine hoogteverschillen en korte stuk ken hoogtelijn, dus kleine eindconstruc ties, de gegiste plaats niet wil loslaten. H.O. 214 wordt ook door vele Neder landse navigateurs gebruikt en het me rendeel dier gebruikers beschouwt de methode als de zonder de gegiste plaats los te laten, kortste werkwijze om tot het doel te geraken. Dit neemt niet weg, dat het boek in een belangrijke behoefte voorziet en dat er dus ongetwijfeld voor dit werk een grote belangstelling zal bestaat en dat de vele gebruikers de bewerker voor zijn opgeleverde uitgebreide arbeid veel dank verschuldigd zullen zijn. J. M. Het is Hermes gelukt om haar laat ste competitiewedstrijd in een over winning om te zetten. Door met 10 van Kraaien te winnen staan ze nu na Adelborsten op de tweede plaats. Voorwaar een mooie prestatie. Wat de wedstrijd in Wormerveer be treft, deze was zeker niet groots. Het veld was ontzettend moeilijk te bespe len en er stond een harde koude wind in de lengte over het veld. Al in de eerste minuten moest Ko Zegel hande lend optreden. Zijn college aan de overkant behoefde zich lang niet zo druk te maken. Toch waren de aan vallen van Hermes gevaarlijk. Beide partijen slaagden er echter niet in voor de rust een doelpunt te maken. Na de thee kwam Hermes geweldig opzetten. Bij één van de aanvallen kwam de bal bij Jaap de Boer terecht, die op een prachtige manier voorzette. Wim Last drager kreeg de bal nog net te pakken en pushte hem naar Bertus Broekhui zen, die deze kans onberispelijk be nutte, 1—0. Een keurig doelpunt. De laatste tien minuten waren weer geheel voor Kraaien. Hermes verdedig de zich wanhopig. Vrouwe Fortuna kwam gelukkig ook te hulp en toen de scheidsrechters voor de laatste maal floten, verliet een vermoeid, maar te vreden Hermes-elftal het veld. Nu nog zes promotiewedstrijden, heren. Spant U in. Den Helder moet dit jaar twee Tweede-klassers krijgen! De eindstand in de 3e klasse D is nu: Adelborsten 1 12 gesp. 20 punten. Hermes 1 12 gesp. 17 punten. Kraaien 1 12 gesp. 16 punten. Het Hermes—elftal speelde bijna het hele jaar in dezelfde opstelling; het zag er gisteren als volgt uit: Doel: Ko Zegel; achter: C. Smits en D. van Driel; mid den. D. van Loon, G. Bakker en M. Wiersma. voor: J. de Boer (invaller voor R. Lagerveld), D. Klijzing, B. Broekhuizen, F. Verfaille en W. Last drager. Wormerveer: Kraaien 1Hermes 1 (dames) 01. Onze dames waren veel sterker maar konden door de Zaanse prut slechts één doelpunt maken. Riet Metselaar was de maakster. Promotie-wedstrijd. Hermes 2PTT 1 (dames) 01. Het is onze dames-reserves niet ge lukt hun tweede promotiewedstrijd in een overwinning om te zetten. Het was wel jammer, dat het enige doelpunt in de laatste minuut moest vallen. We willen alleen maar noëmefi de inval ster Jeanne Slemmer en 7 Hooger- werf, die op keurige wijze »ele aan vallen van PTT onschadelijk maakten. Verder speelden stuk voor stuk alle dames goed. De volgende keer beter in Bloemendaal. Competitie. Hermes 2Adelborsten 2 (heren) 06. Onze heren van het derde hebben nu toch wel een zeer zware nederlaag gelden. Het werd zelfs 6-0. In tegen stelling met de andere wedstrijden werd er deze keer eens een aardig partijtje gespeeld. Vlug, en steeds sa menspelend dat is pas het goede hoc keyen. Gaat zo door op de ingeslagen weg, heren, dan worden we volgend jaar kampioen. Andere hockey-uitslagen. Heren: Adelborsten 1Eechtrop 1 44. Het is vandaag een belangrijke dag voor de scheepswerf van de gebr. Vis ser, de scheepswerf „De Hoop" aan de Buitenhaven. Dit bedrijf bestaat name lijk vijf-en-twintig jaar. Een kwart eeuw geleden kwamen de gebroeders Visser van Urk, en zij be gonnen hier op jeugdige leeftijd een scheepswerf. Het waren slechts enkele hellingen en het bedrijf was vooreerst slechts voor houtbewerking ingericht. Maar er werd hard aangepakt en de zaak breidde zich spoedig uit. Toen de heer Bok zijn scheepswerf liquideerde, werd dit bedrijf overgenomen, en men bestemde het speciaal voor de ijzercon structie. Inderdaad gelukte het de ac tieve gebroeders, ook dit bedrijf tot bloei te brengen. Zo groeide uit hun initiatief een scheepswerf, die voor Den Helder van steeds groter betekenis is geworden. Niet alleen dat onze vissers vaartuigen daar regelmatig kunnen worden onderhouden, maar ook andere schepen komen er voor het ondergaan van reparaties, dikwijls zelfs van bui ten de stad. De bij de oprichting nog jonge on dernemers werken nu reeds hun zonen ir- voor het bedrijf. Wij hopen dat de scheepswerf „De Hoop" deze belang rijke plaats nog tal van jaren zal mo gen innemen. Bevallen: W M DarphornHenn- driks, zoon C de Valk—Rijkers, zoon D A SmithGeertsema, dochter J S MeijerVan Bale, dochter A v d Plas—- Rood, dochter CC Monfrooij— Bian- chi, dochter TM CeelenMaas, dochter M KiekebosBobeldijk, zoon C A V d Mark—Smit, dochter A van Reek- Van Baaren, dochter R Rosa Bian Antonini zoon N A v d Ent—Streef kerk, dochter J FeenstraReitsma, dochter B M van Steijn—De Bree, zoon E Verblauwv d Holst, dochter A M VinkeDe Beer, dochter A Hakker -•Romijn, dochter E Breel—Bijl, zoon -- J M VerveerScheltis, dochter Ondertrouwd: P van Dorst en M Riesling S E B J de Böck en M F Noë J C Launspach en M van Kleef J G Kuiper en D M A Noordeloos A Davldse en H de Jong Overleden: H van Hoepen (m), i 5 jaar E Onck (m), 69 jaar J J J Buijs (m), 36 jaar MC Hoogerwerf. j echtgenote van H C Moorman fv) 80 jaar T Hollander (v), 6 weken Gehuwd: F J Dee en H G Hoogland M Manshanden en M Duin Chr Mul ler en M A de Boer Koopt bij Gistermiddag heeft zich bij de reeds ver gevorderde slopingswerkzaamheden aan de geweldige Duitse bunker in de Oude Slotstraat een ernstig ongeval voorgedaan. De aan het object werkende arbei ders werden tussen drie uur en half vier plotseling opgeschrikt door een klap in hun onmiddellijke nabijheid. Direct op onderzoek uitgaande vonden zij hun collega, een arbeider uit Rot terdam, die zij slechts bij de voornaam Thomas kenden, op de "'eg liggen. Hij bloedde hevig uit de mond en zijn ge laat was zeer ernstig verwond. Hulp werd onmiddellijk ingeroepen en spoe dig verschenen de doktoren A. J. Ko ning en A. L. van der Sluys beide uit Schagen op de plaats van het ongeval. Overbrenging naar het Centraal Zie kenhuis te Alkmaar werd direct be werkstelligd. Over de oorzaak van het ongeval tast men voorlopig nog in het duister. Wij spraken enkele arbeiders van het slo- pingswerk, die ook niet met zekerheid konden zeggen hoe of wat de oorzaak kan zijn geweest. Het slachtoffer was bóven op het resterende deel van de bunker, ruim twee meter boven de grond, bezig met de z.g. mechanische hamer. Het vermoeden bestaat nu dat de man met deze hamer een in het beton achtergebleven deeltje van een springlading heeft geraakt, waardoor een ontploffing volgde, het puin de man in het gezicht vloog en de luchtdruk hem wegslingerde, waardoor hij onge veer vier meter verder op de straat te recht kwam. Gisteravond vernamen wij, dat de toestand van het slachtoffer zich ern stig laat aanzien. In het ziekenhuis was men tot dat moment nog niet op de hoogte van naam en leeftijd van de persoon. Opening póstduivenseizoen De postduivenvereniging van Zater dagvliegers „Nieuwediep" is voorne mens om op Zaterdag vóór Pasen een wedvlucht te houden vanaf Zaandam, de z.g. „Paasvlucht", zoals deze telken- jare der traditie getrouw gehouden wordt. Met deze vlucht wordt het vlieg- seizoen 1948 geopend. De leden mogen er wel om denken, dat men per lid slechts 2 vogels mag inkorven en dat er slechts één mag worden geconstateerd, zodat ieder die aan deze vlucht deel neemt zeker kan zijn van een prijs. Door vereniging en leden is een aan tal prachtige prijzen beschikbaar ge steld, o.a. enige taarten, eieren, sigaren, tabak en luxe prijzen. De vereniging is in een jaar tijd van zes leden tot 34 le den uitgegroeid, wat bewijst dat in Den Helder wel aan een vereniging van Za. terdagvliegers behoefte bestond. Voor deze Paasvlucht is het inkorven en tevens klokken stellen op Vrijdag 26 Maart a.s. om half zeven in het inkorf- lokaal op het station. Wij wensen onze Zaterdagvliegers met deze eerste vlucht in het nieuwe seizoen veel succes! N^ ruim vier weken gesloten Ie zijn geweest heeft de aannemer van schilder- en behangwerk, de heer J. Bontes, Zaterdagmiddag zijn geheel gerestaureerde winkel in de Emma- straat weer in gebruik genomen. Op eigen initiatief en geheel met eigen krachten heeft de heer Bontes zijn zaak ingericht naar de eisen welke men tegenwoordig aan een drogisterij en verfhandel kan stéllen. De wanden, deuren, kasten en toonbank zijn met een nieuw en glimmend laagje verf bedekt, terwijl de inventaris verrijkt is met een nieuwe glazen vitrine, waarin de diverse toilet-artikelen lig gen uitgespreid. Bij de heropening, welke Zaterdagmiddag om twee uur plaats vond, heeft het de eigenaar en zijn vernieuwde zaak niet aan belang stelling ontbroken. t Gisteren konden wij weer enige prijzen noteren voor het voetbaltour- nooi. Van de fam. Bruin kwam een keu zebon binnen, De heer Van Loo van sigarenmagazijn K 18 deed de organi satoren de toezegging voor een jaar abonnement op het weekblad „Sport" voor de doelverdediger, die de beste indruk maakt. Het gaat er dus niet om wie de minste doelpunten doorlaat, doch welke doelman de beste presta tie levert. Tevens bood de K 18 een boek aan getiteld „Beter voetbal". Dit boek is voor de speler, die de sportiefste in druk maakt. De sympathieke gevers dank. Wie volgt? Door averij aan de motor was de motorkotter „De Drie Gebroeders" van de Gebr. Slot enige weken uit de vaart om op een werf nabij Rotter dam te worden gerepareerd. Gister middag is het schip weer in Den Hel- der aangekomen. Het zal, na het aan boord nemen van de noodzaKeitfke proviand, weer zijn plaats in de vis sersvloot gaan innemen. RAADSVERGADERING Hedenmiddag vindt ten Gemeentehuize een openbare raadsvergadering plaats. De agenda vermeldt o.m: beëdiging raadslid; vaststelling kampeerverordening; I wijziging der algemene politde-verorde- ning; wijziging leges-verordening; instel ling van een sociale dienst; herziening salaris-verordening, vaststelling verplaat- singskostenbesluit en vaststelling kinder toelage-verordening Benoeming bestuurslid Stichting Land- bouwhuishoudschool Aanbevolen worden: le mevr F de WijnJonker, Den Burg; 2e mevr J Beumkes—De Radder, Den Hoorn Benoeming bestuursleden Stichting Ls_ gere Landbouwschool. Beschikbaarstelling gelden voor de School voor Chr Volksonderwijs te Den Burg Verlening bijdrage in de kosten der Stichting Kweekschool voor Onderwijzers (essen) in Noord-Hollands Noorderkwar tier „MBS MINIVER" Wij willen onze lezers en lezeressen attent maken op een zeer bijzondere film. genaamd „Mrs Miniver" welke op Woens. dag 24 Maart des avonds 8 uur te Den Burg in de bioscoop zal worden gedraaid „Mrs Miniver" is een film, die zeker geen verdere aanbeveling nodig heeft. Zij behandelt het leven, tijdens de laatste oorlog, van een Engels gezin op „het land' De opbrengst van de film komt ten goede aan Stichting 1940—1945 KVH II verliest een kostbaar punt Gistermiddag om half zes is H>. Ms. O 21, komende van Rotterdam, de haven binnengelopen. De onder zeeboot is direct de werf opgegaan, waar zij grondig zal worden hersteld. Zondag speelde KVH II een belang rijke wedstrijd tegen Zaandam.-Zuid II. Als scheidsrechter De Jonge de twaalf tallen bij elkaar heeft gefloten, ontspint zich een aardig spel. Beide korven ver keren om beurten in groot gevaar, doch door de sterke wind blijven doelpunten uit. Als de scheidsrechter rust fluit is do stand nog steeds 00. Na de rust 'n zelfde spelbeeld. Beide partijen krijgen vele kansen, doch geen doelpunten. Het komt ons voor, dat de aanvallers van KVH meer de dames in het spel moe ten betrekken. Als de scheidsrechter 't einde fluit is de stand dubbel blank. KVH II staat nu gelijk met ZKC Hier van moet dus met Pinksteren worden gewonnen, anders zijn de kampioens kansen nog niet verkeken maar toch wel een groot gedeelte verminderd, daar onze korfballers het dan niet meer in eigen hand hebben. Geboren: Jacob Cornelis, z. v. G. Mereboer en A. M. Lont. Overleden: Maartje de Vries, oud I 78 jaar, wed. v. J. Sluis. Jacob Bak- I ker, oud 63 jaren, echtgen. van N. Tij- sen. Guurtje Vries, 70 jr. wed, van Jn. I Kool. ONDERWIJS. Mej. J. H. Groot, onderwijzeres aan I de o. L school te Hippolytushoef heeft in verband met haar a.s. huwelijk m.i.v. 1 Mei a.s. ontslag uit haar functie ge-1 vraagd. BOUWVERGUNNINGEN. Aan de fa. Looze en Zn. te Hippo lytushoef werd vergunning verleend tot bet uitbreiden der graanmalerij aan de Noordburenweg no. 3. 'Aan de heer Joh. ten Bokkel werd I vergunning verleend tot het bouwen van een dakkapel en zolderkamers op het perceel Hollebalgweg 14. BURGERLIJKE STAND. Geboren. Harm Hendrik, -zoon van Harmen Kramer en Jacobje Gerssen. Jan Marten, zoon van Harm Hen drik ten Napel en Harmpje de Vries. Jannetje, dochter van Louwe de Boer en Marretje de Vries. Albert, zoon van Jacob Wakker en Cornelia Ras. Ondertrouwd: Harmen Leeghwater en Marretje Kramer. BOOTDIENST OPGEHEVEN. De bootdienst Urk—Emmeloord is thans officieel opgeheven. Door het geringe aantal passagiers kon deze dienst financieel niet langer in stand worden gehouden. De ondernemer, de heer Hakvoort, had reeds eerder om subsidie verzocht, hetgeen evenwel ge weigerd werd. Hierdoor werd hij ge noodzaakt de dienst te staken. Aange zien de weg eerst in Mei geopend wordt, is het voor velen een puzzle, hoe in Ememloord te komen. HUIZENBOUW. Vrijdag is door de firma Das en Ot- ten uit Almelo een begin gemaakt met de voorbereidende werkzaamheden voor de bouw van 16 woningen, welke door deze firma gebouwd zullen wor den. Een leerling-telegrafist te Rotter dam voelde zich gisteravond grie perig en omdat hem dit niet erg van pas kwam dook hij in het me dicijnkastje en ontdekte daar 54 aspirientjes. Gedachtig aan de ïaad van Dirk Witte „aspirine voor^ je voeten, aspirine voor je buikslikte hij met mannenmoed alle 54 tabletten naar binnen. Hij werd hierna raar, raarder, ïaarst. 's Nachts vond hij zichzelf terug in het Zuiderziekenhuis met de slang van de maagpomp in zijn slokdarm. Eerst toen hij van alle aspirine afscheid had genomen, kon hij naar huis terugkeren.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2