Tjittes kampioen 1ste klasse libre BISCHOFF Schoolvoetbaltournooi begonnen Racing's eerste bekerwedstrijd werd een daverende overwinning Wieringerwaard-Helder 4—3 Koopt bij Oudesluis verloor met 5-1 De wedstrijd waar ik was Nederlandsche hockyers superieur B i 1 j ar t e n Peignoirs 26 50, 29,75, 33.00 Duinbrandjt T rekvogel-vriendschapsf eest M Om door J. D. v. Exter"^ Felie sirijd in alle afdelingen WAAR ZIJN ONZE SCHEPEN Er waren by H.R.C.Oudesluis 'n groot aantal mensen biy. Bly met het prachtige lenteweer en biy met die eerste echte bekerwedstryd na de oorlog, het zout in hun Zondagspap. Want de laatste oefenparty'en waren toch maar oefenpartijen, zielige licht jes in verhouding tot de stralende zon van het onvervalste bekerwerk. HRC kwam met een enigszins ge wijzigde opstelling het veld in. Dijks hoorn en Roomeijer waren verhin derd. Hiervoor speelden nu meeLooy en Bakker. Ook Rijkers stond weer op zijn oude plaats opgesteld, het bleek echter geen verbetering. Zijn spel was te doorzichtig en vooral na de rust leek het net of er een domper op zijn spel lag. De achterhoede van de rood- jakken was constant hoewel het eer ste kwartier Swart moeite had om mee te komen. De uitblinkers bij HRC waren ongetwijfeld aanvoerder De Jong en midvoor Van Dalen, die weer enige staaltjes van zuiver schieten liet zien. Ook Oudesluis kwam met invallers het veld in. De drie reserves die hier voor meededen, waren echter allen goed, zodat het gemis niet naar voren kwam. Vooral keeper Windt was zijn plaats onder de lat ondanks vijf goals waard. De beste speler hier was on getwijfeld de linksback Dorselaar die zich ontpopte als een trapvaste back. DE WEDSTRIJD Het is precies half drie als scheids rechter Formanoy voor de eerste keer fluit en Oudesluis de bal aan het rol len brengt. Ze weten tot de achter hoede van HRC door te dringen. Hier blijft het echter voorlopig bij. De rood- jakken zetten hun eerste aanval i:i die wordt besloten met een hard schot van Van Dalen. Oudesluis komt echter v/at meer opzetten en in het midden veld wordt aardig gecombineerd. Ver der dan de achterhoede van de rood- jakken komen ze niet. Hier speelt vooral spil De Jong een goede wed strijd en met assistentie van zijn bei de kanthalfs Bakker en de technicus De Werker had hij de. voorhoede van Oudesluis volkomen in zijn zak. Na ongeveer tien minuten spelen wordt het eerste doelpunt geboren. De ma ker van dit doelpunt was Van Dalen, die de keeper van de gasten kansloos passeerde. Dit doelpunt, o.i. een bui- tenspeldoelpunt, bracht Oudesluis ge deeltelijk in de war. HRC profiteerde hiervan en even later wist Rijkers Het spreekt vanzelf dat ik Za terdag aanwezig was bij de schoolwedstrijden. Wanneer men daar zo'n dag rondscharrelt dan valt het een ieder op welk groots werk de schoolvoetbalcommissie verricht. Ik wil u deze personen eens even nader voor het voetlicht brengen. Namens de Bond houdt de heer Kramer een oogje in het zeil. Hij staat de commissie bij met raad en daad. Een gemoede lijke onderwijzer, die mijnheer Kramer. Altijd opgewekt en vro lijk. Ik hoop alleen maar dat hij weer niet door zijn knie zakt, zo als vorige jaren veel het geval was. En die kans is er nog want zijn school heeft gewonnen en dus zal hij de jongens nog verder moeten bijstaan. Hij doet dat op zijn manier, n.1. langs de lijn meespelen. En zonder bal is de kans groot, dat je knie door zo'n misschop zich te veel verweert, 't Trio Van Waalwijk van Doorn, Rudolph en Quant is enig in zijn soort. Harde werkers, ieder op z'n eigen manier. Is het wonder dat het tournooi beschaafd, goed ge organiseerd en een finantieel suc ces is? En dan de leden. Onder wijzers als Veth, Louwrier, Klein en Veen kunnen er best zijn. Een achttal om trots op te zijn. Trou wens de andere onderwijzers mag ik ook wel. Toch is het mij opge vallen dat ook onderwijzers in het vuur van de strijd wel eens kun nen teleurstellen. Ik maakte ten minste mee dat er één op een be paald moment niet goed rekenen kon. Iets dat in de vacantie wel geoorloofd is. Ik zal het u vertel len. Er was een bepaling dat de beste verliezer in een zekere af deling nog een kans zou krijgen. Nu had één elftal met 10 ver loren, één elftal met 41 verloren en één elftal speelde 00, maar verloor met penalties (cijfers 1-2). Welk elftal heeft nu het recht om verder te spelen? U is het natuurlijk met mij eens dat het de jongens zijn die door penalties verloren. Nee, zei de on derwijzer, het elftal dat met 1-0 heeft verloren. Want een 1O-ne derlaag is beter dan een 21-ne- derlaag. Maar hij vergat (en na tuurlijk moedwillig want deze te genstander lag z'n school niet zo goed) dat deze jongens feitelijk 0-0 hadden gespeeld. Overigens vond ik 't fijn dat er onderwijzers zijn die de belangen van hun jongens tot 't uiterste verdedigen. Ditmaal verloor hij de strijd. Vandaag winnen de jongens misschien wel en dan is alles weer in orde. Der gelijke tonelen spelen wij af in de bestuurskamer onder de vrolijke klanken van de muziek van Me- tropole's geluidsinstallatie. De ei genaar van deze installatie be hoort zo langzamerhand ^0t het vaste meubilair van het school- voetbaltournooi. En het is een ge makkelijk, goed zittend stoeltje bij de haard. Voetbalenthousiast. door de verdediging heen te breken en een goede voorzet te geven. Van Dalen stond goed opgesteld en zijn kopbal kwam in de uiterste hoek van het doel. Het derde doelpunt was er een van goed gehalte. Rijkers schoot van de vleugel ineens in. De bal belandde hard tegen de onderkant van de lat en stuitte zo het doel in. De gasten proberen het hierna nogeens. De mid voor weet door te breken, zijn schot gaat hoog over zodat de kans van een tegenpunt weer verkeken was, Oude sluis krijgt echter nu de smaak te pakken en even later schiet de rechts half hard tegen de lat. De terugsprin gende bal werd echter niet benut. Met HRC in de aanval breekt de rust aan. Na de thee begint Oudesluis meteen al goed. Een goed opgezette aanval over rechts brengt de bal voor de doelmond. Hier krijgt de linksbinnen de bal, deze bedenkt zich geen ogen blik en hoewel zijn schot niet zuiver gericht was, verdwijnt de bal onder Looy door het doel in (3-1). De rood jakken nemen hierna het heft weer in handen en al gauw is 't Van Dalen die met een strak schot de bal op het doel schiet. De keeper kon hem niet klemvast houden en onder zijn handen door verdwijnt de bal in het net. Even later is het weer Racing dat terug komt. Een schot van Nieuwstadt belandt steenhard op de lai. Oudesluis ia nu volkomen leeg ge speeld. Het uithoudingsvermogen is op en de spelers lopen stuk voor stuk raar hun plaatsen te zoeken. HRC heeft hier in het minst geen last van. Zij doen het wat rustig aan. Het laat ste doelpunt van de wedstrijd komt ongeveer vijf minuten voor het einde. Knijff plaatste de bal door het mid den en Nieuwstadt was er als de kip pen bij. Zijn schot passeerde de kee per kansloos. Het einde van deze sportieve wedstrijd kwam in een 5-1 overwinning voor HRC. Doordat DTS een punt verspeelde bij Berdos, n.1. 2-2 is de stand in de afd. van HRC nu als volgt: H.R.C. D.T.S. Berdos Oudesluis R.K.A.F.C. Randers 0 1 1 0 0 0 8—1 2—2 2—2 1—5 0—0 0—0 Op een schitterend veld, als een bil jart zo gelijk, in een prachtige omge ving en onder ideale .weersomstandig heden heeft liet Nederlands elftal te 'Weston-Super-Mare Zaterdagmiddag 'n daverende 8—2-zege op Wales behaald. Het is een van de merkwaardigste wedstrijden geweest, ooit door het Ne derlands hockeyteam gespeeld, want hoewel onze landgenoten ook voor de rust hun technische meerderheid al door een bijna voortdurend veldover- wicht aantoonden, konden zij die meer derheid niet in doelpunten uitdrukken. Er haperde voortdurend iets aan het spel van de oranjeploeg. Men was toen in het Nederlandse kamp hoopvol gestemd, doch niemand vermoedde, wat zich na de rust ging afspelep. In die 2e helft is echter de Nederlandse ploeg buitengewoon op dreef gekomen. Wa les werd volkomen overspeeld en in 19 minuten wist de Oranjeploeg vijf doel punten te maken. Na een tegenpunt van Wales zijn er toen nog twee 'tref fers gevolgd. De meerderheid was ver bluffend, er zijn nog diverse kansen speciaal door Bromberg gemist en af en toe was het een spel van kat en muis. Het talrijke publiek was verbluft en heeft de Oranjeploeg tenslotte hartelyk toegejuicht. In een slechte wedstrijd heeft Hel der de punten in Wieringerwaard moeten laten. Deze bekerwedstrijd was een getrouwe weergave van de mees te der afgelopen competitiewedstrij den. Een groot veldoverwicht, maar men ziet geen kans dit in doelpunten om te zetten. De achterhoede trekt mede ten aanval met als gevolg, dai de voorhoedespelers der tegenpartij vry spel krygen. Beekhoven, alhoewel de beste voetballer van het veld, ver waarloosde geregeld de dekking van de buitenspeler en Hoebe, als stopper- spil uitstekend, is als aanvallende spil niet de aangewezen persoon. Bal is als l.-half veel beter dan als linksback, welke plaats hy deze middag bezette. Verder is o.i. Wieren op de linksbui tenplaats beter op zijn plaats. Hy is te „éénbenig" om op de binnenplaats gevaarlijk te zyn. De W.-spelers heb ben allen zeer hard gewerkt en het is dit enthousiasme geweest, dat hun in staat stelde Helder de punten af te snoepen. De wedstryd werd gespeeld op een zeer effectvol terrein onder lei ding van de matig leidende scheids rechter Krouwels. De wedstryd. Reeds direct is Helder meer in de aanval dan W. Tabeling is de eerste, die de W.-doelman aan de tand voelt en even later is het Rottier, die zich vrij speelt om daarna naast te schie ten. De eerste hoekschop is echter voor W. Deze wordt goed genomen, maar even afdoende weggewerkt en de H.- voorhoede weet het tot een hoekschop te brengen. Deze levert ook niets op. Dat men in de W.-voorhoede schieten kan bewijst de linksbuiten, die een zeer hard en zuiver schot inzendt. Boogaard weet echter de bal te stop pen. Kort hierop moet hij toch de bal uit het net halen als de rechtsbuiten via de paal inschiet (10)(Beide buitenspelers van W. dus, die behoor- Als er 40 min. gespeeld is krijgt lyke kansen krijgen). Er is pl.m. 20 min. gespeeld. Himpers speelt zeer slecht terug, maar Boogaard weet nog te redden. Pater krygt een moeihjke kans, zijn schot gaat naast. Dan is het de linksbuiten van W., die de bal in buitenspelpositie krijgt toegespeeld en hij heeft geen moeite er 20 van te maken. Na 35 min. wordt Rottier „gemangeld" voor het W.-doel. De toegewezen penalty wordt door Wie ren in een doelpunt omgezet (21). Beekhoven dé bal te pakken op het middenveld en van grote afstand schiet hij op doel. De W.-doelman laat de bal glippen en de stand is weer geiyk (22). 1 min. voor de rust weet de W.-middenvoor de stand op 32 te brengen. Met deze stand gaat de rust in. Na de rust is het eerst W., die de stand op 42 brengt, ook nu verwaar lozing van de W.-linkervleugel. Het spel wordt wat fors en de linksback van W. loopt een waarschuwing op voor natrappen. Geregeld zien wc nu 8 a 9 spelers in het W.-doelgebied. Men loopt elkaar in de weg en er is geen doorkomen aan, totdat H. een hoekschop krijgt toegewezen. Deze wordt goed door Heyblok genomen; de bal wordt door Wieren voor het doel gekopt en Rottier schiet in (43) Met deze stand komt het einde van deze wedstryd. Voor Wieringerwaard een goed be gin, daarentegen voor Helder een voortzetting van haar nederlagen- reeks. De stand in deze afdeling is als volgt: B.K.Q. W. Waard Helder Waterv. Texel 3—0 4—3 3—4 0—3 0—0 Verleden week werden de laatste partijen gespeeld om het persoonlijk kampioenschap biljarten le klasse li bre van het district Den Helder. De eerste partij van de avond tussen G. Karman en J. Woud, kenmerkte zich door het maken van lastige ballen en het poedelen van opgelegde kansen. Het resultaat was: Karman 200 37 5.40 J. Woud 159 37 4.29 De tweede partij had aanvankelijk een spannender verloop. Na de 35e beurt had Van der Steen 144 en Snel- ten 142 car. Toen vond Snelten het genoeg en wist met een fraaieslotse- rie van 58 de partij in zijn voordeel te beslissen. Van der Steen 144 36 4.00 Snelten 200 36 5.55 Een Kersbergen op zijn best is steeds tot grote prestaties in staat. Gesteund door enkele goede series bond hij Smit aan zijn zegekar, hetgeen heel goed te noemen is. Het resultaat was: Kersbergen 200 27 7.40 Smit 171 27 6.33 De laatste partij moest de beslissing Naar wij vernemen heeft WestFrie- zen zich teruggetrokken. WATERPOLO-COMPETITIE In de „Zwemkroniek" van de Kon. Ned. Zwembond lezen we op 25 Maart j.L, dat de Helderse Bruinvissen met hun eerste waterpolo-ploeg voor de zo mercompetitie 1948 zijn ingedeeld in af deling C van de 3e klasse, samen met de Ham 1' en2 (Krommenie) en de Kroosduikers (Wes'tzaan). Alle tegen standers zijn oude bekenden. De West- zaners waren nog in 1947 aanwezig op het waterpolotournooi van de Bruinvis sen op 24 Aug. De gastheren toonden zich toen de meerderen (21). De Krommenie-ploegen kwamen in 1947 in de Se en reserve 3e klasse uit. Gezien de krachtvërhoudingen zal de ploeg van de Held. Bruinvissen in deze 3- C.- klasse wel thuishoren. Hoewel er na tuurlijk van alles kan gebeuren! Maar prettig zal het zijn deze oude rivalen deze zomer op de Dijk te zien en als de verhoudingen zouden blijven als op het ogenblik, dan waren we niet bezorgd! We hopen, dat er flink zal worden ge traind en dan op naar de promotie wedstrijden! NOTEERT U: 8 APRIL, want dan zullen 's avonds 7 uur de Kring wedstrijden worden gehouden van de Bruinvissen. 30 leden van de or ganiserende club en 20 Adelborsten hebben al ingeschreven. We mogen dus zeker 25 mensen aan de start verwach- tep. Belangstellenden, die deze wedstrij den willen bijwonen, dienen 'zich in verbinding te stellen bet de secretaris J Baafda. ZAANDAM: 11 APRIL. De laatste ontmoeting van de zwem- competitie zal in tegenstelling tot vroeger vastgestelde data worden verzwommen op 11 April in het Sport- fondsenbad te Zaandam. Het program ma omvat voor die dag nagenoeg uit sluitend estafette-nummers- Wij zien met belangstelling, de samenstelling van onze Helderse ploegen tegemoet. brengen. Het was de partij Tjittes Tiessen. Na 15 beurten was de stand 126—80. Tiessen wist daarna gebruik te maken van een kleine inzinking van Tjittes, zodat de stand na de 18e beurt 127—128 was. Met enkele goede beur ten wist Tjittes daarna de 200 vol te maken, terwijl Tiessen op 150 strand de. Een hartelijk applaus had kampi oen Tjittes in ontvangst te nemen. De voorzitter van het district Den Helder nam daarna het woord. Hij heette al lereerst wethouder Van Loo en com missaris Rijpma een welkom toe. Dank werd gebracht aan de spelers, die zich op faire wijze aan de strijd hadden ge geven, aan tellers en schrijvers. Een speciaal woord van dank bracht hij aan de heer De Snayer, die een be langrijk aandeel had in de organisa tie van de verschillende kampioen schappen. De voorzitter kondigde aan dat het in samenwerking met de Niwin was gelukt op 20 April a.s. de Ned. we reldkampioen P. v. d. Pol naar Den Helder te krijgen. Van der Pol zai dan een partij spelen tegen de jeug dige biljarter Veeke uit Burger- brug. Deze partij wordt gespeeld in Formosa. Op 19 April vindt in café Woud, Binnenhaven, de match Den Helder Purmerend plaats. Wethouder Van Loo reikte daarna met een toepasse lijk woord de prijzen uit. De eindstand was tenslotte: 1 L. Tjittes 7 6 1 12 1350 147 9.18 70 7 6 1 12 1350 209 6.45 48 7 4 3 8 1314 189 6.95 37 2 J. Tiesen 3 J. Smit 4 G. Snelten 5 G. Karman 0 Kersbergen 7 J. Woud 7 3 4 6 1303 216 6.03 58 7 3 4 6 1161 197 5.89 37 7 3 4 6 1101 224 4.91 40 7 2 5 4 1072 269 3 98 24 8 J. v. d. Steen 7 1 6 2 926 247 3.74 22 Tournooi-gemiddelde 5.64. Promotie naar de 3e klasse cadre L. Tjitter. Op Eerste Paasdag ontstond, waar- schyniyk tengevolge van achteloosheid met lucifers, een duinbrandje naby Paal 1. Alvorens de brandweer met de hulp van leden der Koninkiyke Mari ne en burgers het vuur met zand had geblust, waren reeds enige hectaren duinbeplanting aan de vlammen ten offer gevallen. Het is ditmaal byzon- der goed afgelopen, omdat het ge vaar van een bosbrand in het park. „De donkere Duinen" verre van denk beeldig was. Het mag een aansporing zijn om in deze droge dagen uiterst voorzichtig met vuur in de duinen te zijn. De „Trekvogels", dit zijn de leden van 12 tot 16 jaar van de Arbeiders Jeugd Centrale, hebben met de Paas dagen op verschillende plaatsen van ons land hun z.g. vriendschapsfeesten gehouden. Ook in Den Helder was zo'n feest georganiseerd. Ongeveer 170 Trekvogels uit verschillende plaatsen uit onze provincie kwamen Zaterdag middag met de trein van 16.33 uur in Den Helder aan. 's Avonds werd een begroetingsbijeenkomst gehouden en Zondag stond op het programma het spel „Vele handen vlechten sterke banden". Op de morgen van Tweede Paasdag werd een familiebyeenkomst gehouden in „De Roskam", waar ver scheidene vrienden en belangstellenden aanwezig waren. Gistermiddag werden gezamenlijk op het kruispunt Jan BlankenstraatHuijgensstraat en op de Vismarkt enkele volksdansen ge daan, waarna de gasten met de trein van 16.50 uur naar hun woonplaatsen vertrokken. 7. Maar Pim heeft zien nu toch ver gist. Want Oom Elmer, die niet weet dat zijn neefjes Pim, Pam en Pom op weg naar hem toe zijn, stapt juist de deur uit. Hij moet op reis voor zaken en Grietje, zijn huishoudster, zal op 't huis passen. „Dus je wilt mijn orders wel stipt opvolgen hè Grietje", zegt Oom Elmer, „Je zorgt, dat alles er keurig uitziet als ik over een week terugkom en denk erom.... dat je geen vreemd volk in huis haalt". 8. Grietje belooft dat plechtig. Ze is pas in dienst bij Oom Elmer en wil liet hem graag naar de zin maken. „U kunt er van opaan", belooft ze Oom Elmer. „Trouwens ik ben zelf veel te bang. Vooral nu m?t die kermis in de stad hier. Ik heb het niets op dat kermisvolk begrepen. Nee gaat U maar gerust weg hoor. Ik zal goed op alles passen". Gerustgesteld stapt Oom Elmer in zijn wagentje en rijdt weg. Laatste positie Ned. passagiers- en vrachtschepen Zaterdag 27-3: Aardijk pass. 26-3 Vlissingen n. Antwerpen. Algorab, BahiaR'dam, 25-3 van St. Vincent. Aldabi, BahiaR'dam, pass. 26-3 Fernando Noronha. Alhena, 26-3 van Santos te Montevideo. Bengka- lis, '26-3 van Durban naar Lorenzo Marquez. Colytto, 26-3 van Savona te Sfax. Etrema, 26-3 v. Manchester naar Curagao. Kota Gede, Batavia R'dam, 26-3 van Port Said. Leopolds- kerk, Calcutta»—R'dam, 26-3 te Suez. Maetsuycker, 26-3 van Batavia naar Singapore. Merwede, Buenos Aires —Amsterdam, 26-3 te Pernambuco. Murena, AmstCuracao, 26-3 dwars van Dover. Nieuw, Amsterdam, 27-3 van R'dam te Le Havre. Nodrdam, 29-3 10.30 uur van New York aan de Hoek van Holland verwacht. Prins Alexander, LiverpoolSt. John, 26-3 700 mijl Oost van Halifax. Ruys. 26-3 van Shanghai naar Hongkong. Sala- tiga, 26-3 van New York naar Alexan- drië. Stad Alkmaar, wordt 30-3 van Kingston te R'dam verwacht. Stad Arnhem, R'damGenua, pass. 26-3 Ouessant. Themisto, 25-3 v. Houston naar Nederland. Tiba, R'dam Buenos Aires, 26-3 van Antwerpen. Cottica, 27-3 van Paramaribo te Amst. Jaarstroom, Amst.West-Afrika 28 Maart te Dakar verwacht. Johan van Oldenbarnevelt, AmsterdamBatavia, 27-3 van Suez. Kertosono, R'dam Batavia, pass. 27-3 Gibraltar. Onder begunstiging van goed weer zijn Zaterdagmorgen de schoolwed strijden begonnen. En reeds de eerste dag was het te merken dat de jeugd dit jaar niet van plan is haar kans zo maar cadeau te geven. Er werd fel gestreden om de punten en vooral de faire wijze van strijden was typerend. De eerste resultaten. Het ligt voor de hand dat wij niet alle wedstrijden tegelijk konden zien. Wij deen dus hier en daar een greep. Joop Maas topscorer. Bij de wedstryd Chr. Opl. school Tuindorp scoorde Maas (kleine Joop noemt men hem) 7 doelpunten van de elf. We hebben direct onze tekenaar op hem afgestuurd, want een dergelijke schutter moet in de krant komen. Let goed op. Joop! Nog deze week kan je er in te staan. Maar denk er om niet verwaand worden, want dat is niet goed voor een toekomstige voetballer. Ook Jan Dee was in goede vorm. Dat belooft wat voor de toekomst. De jongens uit de Polder troffen het niet erg. Zij hadden tegen elkaar ge loot en dus moest er één uitvallen. De O.L.S. I was de gelukkige. Zij won met 30 over de r.k. school. School 4 gooit ditmaal weer hoge ogen. Het hoofd, de heer Veth, zegt het niet ronduit, maar zyn stemming was best en daar was ook reden voor. De Hel derse R.K. jongens, die toch steeds een goed elftal hebben, kregen met 21 klop. De Groen van Prinsterer school kwam ook met een overwinning uit de bus. School 8 kreeg met 20 klop. En dan de Rehobothschool. De heer Kramer riep ons reeds van verre toe dat zijn jongens met 3—0 hadden ge wonnen. School 5 en r.k. jongens won nen met de penalties. Afd B I. Julianadorp was er weer uitstekend in. De jongens van meester Kaptein ga ven het tweede van VGLO 1 met 41 klop. André van Leeuwen deed zijn uiterste best de nederlaag te voorko men, maar het wilde niet lukken. Ver heugd gingen de Dorpers huiswaarts. VGLO 4 zegevierde over de Comenius- school met 10, terwijl de O.L.S. JI de VGLO Hippo met penalties versloeg. Deze overwinning was voor meester Sinjewel een hele opluchting. In afd. B II. won V.G.L.O. I met 30 van het derde elftal van deze school. Henk den Os liet zien hoe het niet moest Hy wilde alles aalleen doen, waardoor de score slechts opliep tot 30. In afd D kwamen de grote knapen in het veld. De H.B.S. maakte met de avondmachi nisten een partijtje. Spelers als Swart, Puhl en Hoogerwerf waren te sterk voor de machinisten. Het werd 110 voor de kraaien (de naam die wij even lenen van hun grote broers uit Den Haag. De Handelsavondschool was iets sterker dan HBS II, doch zal geen rol spelen in deze afdeling. Lyceum II gaf Avóndvaktekenschool 2 geen kans. Het werd 20 voor de Lyceïsten. Veel belangstellingwas er voor AVTS IULO I. Het werd echter een een zijdige wedstryd. De tekenaars hebben een potig elftal en misschien ook wel een productief elftal. Ditmaal consta teerden wij daar maar weinig van. RIJKERS Lou Rijkers is de lieveling van het Helderse publiek. Ook bij de school jeugd. Maar Lou moet voorzichtig zijn. Roem vergaat spoedig, en op de wijze, waarop hij Zaterdag speelde, zal hem spoedig naar de grote kern van gewone spelers brengen. Lou vergeet iets. Het voetbalspel is voor 11 spelers. En al was hij door zijn grotere routine de drager van de 60 zege. hij bleef ver beneden zi:n normale peil. De eerste dag mag als bijzonder ge slaagd beschouwd worden. Er was te vens grote belangstelling, waarbij wij vanzelf vele onderwijzers telden, ouders en niet te vergeten de sportieve commissaris van politie, de heer Rijpma. Dc uitslagen waren als volgt: Afd. A: r.UJS II—'OLS 6 1—1; Chr. Opl.s.Tuindorp 011; RKAPOLS iP 0-3; RKJS I—OLS 4 1—2; OLS 8—Gr. v.Pr. S. 0—2; OLS 14—OLS 5 3—4; OLS 7 IIRehobotschool 03; OLS II Bree- zand—OLS 10 2—1. Afd. B I: JulianadorpVGLO II 4—1; Comerius S IVGLO 4 01; OLS 7 I VGLO Hippo 2—1. Afd. B II: JLO III—VGLO I 0—3.. Afd. D: AVTS I—ULO I 6—0; HBS IIHandelsav. s. 13; Av.machinisten —HBS X 0—11; AVTS II—Lyceum II 0-2.. De prijzen. IJsboer van Wolferen had het deze eerste dag al bijzonder druk. Hij deelt aan ieder winnend elftal een gratis ijsco uit, zodat dus één elftal wel kans heeft op vijf maal een gratis rondje. Rond uitgerekend komt dit dus op 1000 ijsco's. Maar hij is niet de enige per soon, die met de jeugd sympathiseert. Hieronder hebben we nog een ere-lijst, n.1. mevr. O., keuzebon en N.N. 2 keuzebonnen. In aansluiting op deze bijdragen kunnen wij mededelen, dat de bonnen nu allen „binnen" zijn, zodat de surprise verzekerd is. Verder kw -n er nog van: Scheepma kers Rijkswerf een bedrag van f 43,35, alsmede een medaille. Voor dit bedrag werd een beker aangekocht, terwijl het overblyvende geld aan de penning meester ter hand werd gesteld. Het ge- meentepersoneel kwam als volgt voor de dag: kantoor gem.ontvanger f 13.50; centrale boekhouding f 12.50; sociale zaken f 6.75; openbare werken f 23.55; gem. plantpoenen f 5.15 en gem.reini- ging f 14.30. De Oudercommisise school 7 stortte f 5; idem school 5 f 10 en idem school 10 f 5. De R.K. Sportcentrale schonk een plaquette, terwijl er voorts nog ge noteerd werd van NN f 10; NN f 1; fa. J V. f 1; Bram Lensen f 5; NN f 2.50; H Q. als oud-schoolvoetballer f 2.50; N.N. f 2.50 en van 11 jongens een lau werkrans. Tot slot van deze ere-lijst een cadeau van 11 woordenboeken (Eng.—Ned.; Ned.—Eng.) voor de hoog ste afdeling van Account-ntskantoor Kousbroek. De commissie kan geen woorden vinden voor zoveel bewijzen van sym pathie. Zij verwacht alle schenkers a.s. Zaterdagmiddag bij de finale. Na af loop vindt de prijsuitreiking plaats. Wanneer dan de prijzen aan de geluk kige winnaars worden uitgedeeld, zul len de glundere gezichten van de jeugd voor de schenkers het bewijs leveren, dat hier iets goeds is verricht. Dat U aan het slagen daarvan heeft medege werkt moet een voldoening zijn. Nagekomen prijzen. Hr. B. 12 foto's kampioen afd. A; Coöp. een taart; R. Wit een worst; N.N. f 2.50; N.N. 0.75; hr. Schaap 11 kogel flesjes voor de meeste doelpunten; fa. B een medaille; N.N. f 2.50;' N.N. f 5; scheidsrechter Van der Hoff een me daille. PROGRAMMA VOOR HEDEN: Afd. A: Comenius 2OLS Hippo 9— 10 uur, RK S. Breezand—Huisduinen 910 uur, TuindorpALS I A. P. 10.15 —11.15 uur. Schoorl 4—Groen van Prin steren school 10.1511.15 uur. School 5Rehobothschool 23 uur, RKJS 2— Chr. Opl. school 2—3 uur, RKAP— RK JS 2—Chr. Opl. school 2—3 uur, RKAP—RKJS 1 2—3 uur, School 8— school 14 3.15—4.15 uur. Afd. B 1. JulianadorpVGLO 4 9 10 uur. OLS 1—VGLO Hippo 2—3 uur. Afd. B II: VGLO 3—ULO 4 9—10 u., VGLO 1—ABS 6 10.15—11.15 uur. Afd. C. ABS 5—ABS 3 10.15—11.15 uur, RK ULO 2—ABS 4 3.15—4.15 uur. Afd. D: Lyceum 1RK ULO 1 3.15 4.15 uur, ABS 2—Landb. s. 1 3.15 4.15 uur. PROGRMMA WOENSDAG. Afd. A: BLOwinnaar RK Bree zandHuisduinen 23 uur. School J 2 —school 10 9—10 uur, OLS Breezand 2winnaar Comerius 2OLS Hippo; Verliezer Comerius 2—OLS Hippo te gen verliezer RK BreezandHuisdui nen 10.1511.15 uur; winnaar Tuindorp RKJS 1 tegen winnaar school 8 school 14 2—3 uur. Afd. B II: VGLO 3—ABS 4 2—3 uur; ULO 4Lyceum 3 910 uur. Afd. C: ULO 3—Chr. ULO 1 9—10 uur, ULO 2Landb. school 2 10.15 15 uur. Afd. D. ABS 1winnaar ABS 2 Landb. schol 1 10.15—11.15 uur; Avond- tekenschool 1Handelsavond school 1 3.454,45 uur. HBS 1—Lyceum 2 3.45— 4.45 uur; ULO 1—HBS 2 3.45—4.43 uur; Avond mach. school—verl. Lyceum 1— RK ULO 1 2—3 uur.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 3