Wij zagen een beetje meer van de wereld Stad en Omqemtu} DE ZWARTE INKOPEN BIJ DE COÖPERATIE Lyceum In een dag de Alpen BISCHOFF A.B.S., Av.V.T.S., H.B.S. en in de demi-finale Twee ondergeschikten van Van de Vijver voor de Bijzondere Politierechter Uitspraken Tribunaal Mr. van Regteren Altena vice-president Bijzonder Gerechtshof Nieuws van de Zaterdagvliegers K.V.H.-NIEUWS Breezand. Tot wederdienst bereid GUMMI REGENMANTELS Schoolvoetbaltoumooi Wieringen. per auto naar Zonnehuis-werkcomité BENELUX in sneltreintempo MET KEES KRUIT ER OP UIT Gistermiddag hadden zich voor de Bijzondere Politierechter te Alk maar te verantwoorden de beide employé's van de Algemene coöpe ratieve verbruiks- en prodnctievereniging „Helder" U.A., M. L., ehef-banketbakker, en J. O., chef-broodbakker. Belde waren betrok ken bij de zwarte aankopen, die indertijd door de Coöperatie werden gedaan. Veel aandacht besteedden de politie rechter, mr. Stoffels, en de officier van justitie, mr. Vellinga, aan de verant woordelijkheid van deze beide verdach ten. Het kwam wel vast te staan, dat <!e zwarte aankopen waren geschied on der de verantwoordelijkheid van de be- drijfsleider J. W. van de Vijver, welke daarvoor evenals voor de door deze gepleegde verduistering te zijner tijd zal terechtstaan. Verdachte L. lichtte tijdens zijn ver hoor toe, dat in het bedrijf een groot gebrek bestond aan eieren, vooral om dat men een goed product wilde ver vaardigen. Deze zaak is door hem be sproken met de bedrijfsleider, die mach tiging gaf om erbij te kopen wat nodig was. Zo werd door hem in de periode van Mei 1946 tot December 1947 een hoeveelheid van circa 10.000 eieren en 1000 liter melk buiten de distributie cm gekocht. „Doorlopende vergunning" Getuige Van de Vijver, die zich in voorlopige hechtenis bevindt, verklaar de inderdaad dat hij een soort doorlo pende vergunning voor het doen van inkopen had verstrekt. De politierech ter merkte op, dat hij voor zijn doen en laten toch verantwoording schuldig was aan het bestuur van de Coöpera tie. „Het bestuur was ervan op de hoogte", zo verklaarde Van de Vijver. Getuige P. S. v. d. V., voorzitter van de Coöperatie, verklaarde daarentegen, dat het bestuur van de zwarte aanko pen niets afwist. Het had de leiding geheel in handen gegeven aan Van de Vijver, die het volste vertrouwen ge noot. „Getrapte verantwoordelijkheid". De politierechter wilde op dit punt thans niet nader ingaan, daar het z.i. een détail-kwestie betrof. Het ging in deze zaak niet om de verantwoordelijk heid van het bestuur, noch om die van de bedrijfsleider, maar om die van de beide verdachten. Mr. Vellinga was van mening, dat het bestuur zich in ieder geval pp de hoog te had moeten stellen van de gang van zaken in het bedrijf. Inderdaad neeft hier de bedrijfsleider de grootste ver antwoordelijkheid op zich geladen. Men mag zich echter nimmer verschuilen achter iemand anders voor een misdrijf dat men zelf heeft gepleegd. Het is lo gisch, dat noch van de zijde van het bestuur, noch van de zijde der cliëntèle klachten over L. naar voren zijn geko men, omdat dar bakkerij dank zij de zwarte aankopen een behoorlijk pro duct kon leveren. Mr. Vellinga had ge dacht, dat de Coöperatie buiten derge lijke practijken stond. Hij eiste ten slotte tegen L. een geldboete van 250 subs. 2 maanden hechtenis. Mr. Jonker meende in zijn pleidooi naar voren te moeten brengen dat de betrokkenen reeds ernstig waren ge straft door de publicatie in de pers. De handelingen van deze verdachten wer den beschreven in hetzelfde artikel als waarin de verduisteringsaffaire werd behandeld. Hij gaf voorts een uitvoe rige toelichting op de omstandigheden in het banketbakkersbedrijf; waarna hij tenslotte op clementie aandrong. Mr. Stoffels, vonnis wijzend tegen L., meende, dat het personeel zeker niet vrijuit ging. „Wij moeten deze zaak niet bekijken van de zijde van het be drijf, maar uit de gezichtshoek van het algemeen belang. Hij legde L. een boe te op van 100, subs. 1 maand hechte nis. Tekort aan bonnen. De chef-bakker J. O., had voor de zaak 33 balen bloem gekocht van R. Hij lichtte dit toe door te zeggen, dat de werkvoorraad achteruit liep. Er was steeds een tekort aan bonnen, waarom tenslotte in overleg met de bedrijfslei der besloten werd, af en toe een baal tje clandestien te kopen. Tegen hem eiste mr. Vellinga een boefcï van 100, subs. 60 dagen. Na een pleidooi van mr. Jonker legde mr. Stof fels aan O. een boete op van 60, subs. 25 dagen. J. V. tenslotte, die aan L. een kwan tum van circa 8000 eieren clandestien had geleverd, verklaarde toen hij zich deswege had te verantwoorden, dat iedere eierengrossier een extra-toewij zing krijgt van 2 Van deze surplus- voorraad, die deze transactie ruim schoots toestond, werd de leverantie san de Coöperatie gedaan. Bovendien verklaarde hij, dat z.g. uitschot-eieren waren geleverd. Mr. Vellinga zeide in zijn requisitoir dat op deze bieren toch minstens 6 cent per stuk was verdiend, en hij eiste daarom een boete van f 900 subs. 3 maanden hechtenis. Voor de leverantie van een hoeveelheid margarine eiste hij daarenboven f 100 subs. 1 maand hech tenis. Ook hier hield mr. Jonker een- uit voerig pleidooi, waarin hij vooral wees op de bijzonderheid dat de leveranties v/aren geschied in een voor eierengros- siers bij uitstek moeilijke tijd. Hij drong aan op de uiterste clementie. Mr. Stoffels legde toen een boete op van f 300, subs. 2 maanden hechtenis voor de eieren-transactie, plus f 100, subs. 1 maand voor de margarine leverantie. G. J. A. H. te Alkmaar, veroordeeld tot 3 jaar internering, waarvan een half jaar voorwaardelijk, met een proeftijd van 2 jaar. A. K. te Bergen, beschuldiging ver vallen verklaard. J. K. te Bergen, internering gelijk aan tijd van detentie. Opheffing be heer 1 Augustus a.s.. Mej. J. H. te Alkmaar, voorwaarde lijke internering van 6 maanden met proeftijd van drie jaar. Bij Kon. Besluit is benoemd tot vice- president van het Bijzonder Gerechts hof te Amsterdam mr. A. D. van Reg teren Altena thans rechtsgeleerd raads heer in het Bijzonder Gerechtshof te Amsterdam, tevens president van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar. De jaarlijkse Paasvlucht, die de postduivenvereniging van Zaterdag vliegers „Nieuwediep" vanaf Zaan dam heeft gehouden, werd begunstigd door helder weer. Er stond echter 'n koude Oostenwind. Het zal mede hier aan te wijten zijn, dat op deze vlucht verscheidene vogels achterbleven, waarbij vogels waren die het vorige jaar goede vliegprestaties hadden ge leverd. Reeds eerder is gebleken, dat een postduif zich veel beter kan oriënte ren met warm weer, al is het nog zo warm, dan met guur en koüdweer, vooral in het vroege voorjaar. Wan neer men nagaat dat verleden jaar de duiven midden op de dag werden ge lost voor een vlucht van 300 kilometer en dat zelfs de jonge duiven alle zeer vlug thuis waren, dan blijkt voldoende dat met het organiseren van de ande re vluchten beter nog even kan wor den gewacht. We hadden dit jaar ook zo'n vroege Pasen! De prijswinnaars van deze Paas vlucht 1948 waren: 1 P. Ham; 2 J. Boon; S P. Bais; 4 Hoffman; 5 H. Prins; 6 P. Rab; 7 J. Dienaar; 8 J. Woort; 9 M. Klaassen; 10 L. Snijder; 11 P. v. d. Pruik; 12 J. Steenman; 13 P. Molenaar; 14 M. Ewalt; 15 A. Koorn; 16 P. Bakker; 17 Scheer; 18 W. Geervliet; 19 M. Rui ten; 20 H. Koopman; 21 B. Boere; 22 Kater. Het is KVH II gelukt van haar grote rivaal ZKC II te winnen. De wedstrijd werd uiterst fair gespeeld en onze stadgenoten hebben ontzettend hard moeten werken om de overwinning te behalen. Met deze overwinning staat KVH II thans boven aan de ranglijst met 2 punten voorsprong op haar naaste concurrent. Bravo KVH! Nu resten nog 2 wedstrijden. Over de wedstrijd het volgende. Het eerste half uur golft het spel op en neer en beide korven^ verkeren om beurten in gevaar, doch de verdedi gingen weteii stand te houden. Dan krijgt Moelaert de bal en speelt deze keurig door naar Fienstra, die het eer ste doelpunt voor KVH maakt. Tot de rust komt hierin geen verandering meer. Direct na de rust doelpunt mevr. de Keyzer (20) Dan vakverwisselen en KVH krijgt nu een ander aanvals- vak. In deze aanval wil het niet vlot ten en het duurt dan ook tot een kwartier vóór het einde eer Van Dijk er 30 van weet te maken. In deze stand komt ge enverandering meer. De scheidsrechter was re met zijn beslis singen nogal eens naast. Ook het 3e twaalftal behaalde een moeilijke 32 zege. Het blijkt dat KVH met een heer te weinig speelt. Dit mag niet meer gebeuren, korfbal lers. Met de rust is de stand 10 voor ZKC III. Na de rust is KVH direct in de aanval en Feenstra weet gelijk te maken. De nieuwe aanval van KVH doet het beter en Wit maakt al gauw 2 doelpunten, 31. Even vóór het ein de maakt ZKC III er nog 32 van. De toneelver. „Het kleine begin" heeft weer een goede keuze gedaan, toen besloten werd het aardige blijspel „Tot wederdienst bereid" in studie te nemen. Het is een niet al te zwaar stuk, heeft een vlotte vaak geestige dialoog en de club heeft er de ge schikte typen voor al moest wel, door bedanken en vertrek van een paar leden, naar aanvulling worden omge zien. Nemen we in aanmerking wat de heer Veenis voor de aanvang van de eerste opvoering zei, n.L dat een enkel nieuw lid nooit eerder speelde en een ander maar korte tijd deel had aan de instudering, dan mogen we zeg gen, dat de nieuwelingen over 't ge heel een aanwinst voor de vereniging bleken te zijn. In 't bijzonder gold dit voor de dames BakkerKaan en De Winkel én wat de laatste betreft zou dit nog beter tot uiting zijn gekomen als costuum en grimering in 't eerste deel beter verzorgd waren geweest. (Door een misverstand kon eerst kort voor het aanvangsuur met gri meren worden begonnen en moest dit te gehaast geschieden). Trou wens, onze totaal-indruk was, dat het, omdat men gebonden was aan de vastgestelde datum van opvoering, ontbroken had aan voldoende tijd tot rustige voorbereiding, waardoor niet de verzorging van „Rumoer op Fleur- steljii" bereikt werd. De heer Keppel in de dankbare rol van Oliver Smith en de heer Breur, die als Bob Telford het minder ge makkelijk had, waren o.i. wel het beste. Over een paar anderen zeiden we boven al iets. De heer Veenis (Tony Hamilton), mevr. Looy, de zich als arristocrate doordoende me vrouw Standish, die echter maar van eenvoudige afkomst is, en de heer de Jong, als de melige Stewart, kunnen eveneens tevreden zijn over hun aan deel in de opvoering. Mej. Grin, het dienstmeisje, en de heer S. Borst, vervulden tenslotte, na een wat ze nuwachtig begin, hun bijrollen naar behoren. De Caballero's zorgden voor pit tige muziek en aan de heren Blanke voort en Van der Park werd door de voorz. der vereniging dank gebracht voor de afgestane toneelbenodigd heden. VAN PAARD GEVALLEN. Mej. G. Ttjsen Gd. uit Den Oever, die Zondagmorgen een rit maakte op een paard van de landbouwer. L., maakte een ernstige val, toen het paard op nol sloeg. Zij moest met een hersenschud ding en enkele kneuzingen worden op genomen. Geen verkwikkend ritje! Koopt bij 21.40, 24.75, 28.00 Het weer was, gisteren niet zo ge weldig mooi, maar toch was een ieder nog best tevreden, dat de regen spoedig optrok. In de verschillende afdelingen is nu al tekening gekomen en het valt vrij nauwkeurig te bepalen wie straks met de prijzen naar huis gaan. In afdeling A moest de BLO school de kracht van de RK school uit Bretk zand ondervinden. Het werd een 90 nederlaag. In de verliezersronde kreeg school JII met 90 klop van school 10. Dus sprekende cijfers. Huisduinen con serveerde Comenius 2 met 70. Tuin dorp speelde reeds haar derde wed strijd. School 6 was tegenstander Joop Maas en zijn kornuiten fabriceer den nu 10 doelpunten, waar school 6 er ge°n enkele tegenoverstelde. EEN MOOI RESULTAAT. Op de turnkampioenschappen, welke Zondag j.1. te Amsterdam werden ge houden, bezette onze plaatsgenote mevr. Cornelese—de Wit een 4e plaats met een puntenaantal van 91. Vóór de pauze wist zij de 2e plaats te bereiken. Een 4e plaats, die zij bereikte uit een ploeg van 30 Nederlandse beste turnsters, mag zeer zeker geen slecht resultaat genoemd worden. FIETS GESTOLEN. Een ingezetene werd Vrijdagavond gedupeerd, doordat zijn rijwiel, staan de in de Elftstraat, werd gestolen. Vele keren heeft de politie gewaar schuwd de fietsen niet onbeheerd te laten staan! Een dure les. Joop Maas Het is wel typerend, maar het spel van Joop Maas is een klasse apart. Zonder de andere jongens tekort te doen is het toch duidelijk te zien dat deze jonge speler een goede training achter de rug heeft. Hier is dan je te kening Joop! Bewaar haar maar goed. De kleine Jantje Dee is nu niet zozeer een goalgetter, doch hij heeft toch ook blijk gegeven de voetbalkunst al vroeg onder de knie te hebben. Hij wil toch zo dolgraag in een echte voetbalclub spelen. Maar hij is nog te jong. Nog even wachten Jantje. De RK Jongensschool bond nu school Naar aanleiding van de onlangs al hier gehouden Zonnehuis-filmavond in liet Evangelisatiegebouw Palmstraat (met de film „Doortje Verkerk") werd Dinsdagavond een bijeenkomst gehou den onder leiding van de administra teur der vereniging „Het Zonnehuis", waarin werd besloten tot oprichting van een z.g. werk-comité. Vijf en twintig personen traden als medewer ker toe. Het doel van dit werk-comité is, plaatselijk meer bekendheid te ge ven aan het streven der vereniging „Het Zonnehuis" (meer en betere ver zorging van behoeftige chronisch zie ken) en de te verrichten werkzaamhe den als: contributie-kwitanties innen, busjes ledigen, kalenders verkopen enz., onder de medewerkers te verde len. De leiding dezer werkzaamheden berust bij de dames mej. Adriaanse, mevr. Blind, mevr. A. van Hoven- Vlot en de heren H. Dekker en C. Koopman. Als correspondente fungeert mevr. VanHoven-Vlot, adres: Dahlia- straat 74. (i) (Van onze speciale verslaggever). In de nacht van Goede Vrijdag op Zaterdag om half drie kwam de groene Fiat voor en borgen wij onze koffer bij die van onze drie tochtge noten. De deur sloeg dicht en voor enkele dagen zou het voor ons bete kenen: een uitgelicht zijn uit onze dagelijkse arbeid op 't redactiebureaa zelf of langs de weg in eigen stad en streek. Het gaspedaal werd ingedrukt, de snelheidsmeter stond spoedig bij het cijfer negentig en het gieren van de banden over het asfalt vertelde, dat de eerste kilometers werden af gelegd van de reeks van honderden, die ons deze dagen te wachten stond. Het weer was prachtig. Een heldere sterrenhemel spande zich boven de pol ders en de bijna volle maan verlichtte het landschap. De weg was stil. Spoedig hadden we de Zaanstreek te pakken, waar natriumlampen een rustig licht op de weg wierpen en het rijden mede vergemakkelijkten. Felle schijnwerpers verlichtten de gevels der fabrieksge bouwen. Een controleur deed er de ronde. De pont bij de Hemburg kwam juist aan en bracht ons met een zwaar beladen vrachtwagen naar de overkant. Amsterdam leek een verlaten stad. Geen levend wezen ontmoetten we er. zelfs geen surveillerende politie. De Vecht langs naar Utrecht. Een bochtige weg met hier en daar een dromend landhuis. Maanlicht als zilverstrooisel op een plas. Na Utrecht het gebied der rivieren. Stuk voor stuk namen we de grote bruggen. Slechts die bij Hedel is nog niet geheel hersteld. Voor het weg verkeer is een baan open. Een signaal systeem treedt regelend op. Het rode licht brandde, maar juist suisde een vrachtauto voorbü en flitste het groene licht aan. De weg bleef dus vrij en on belemmerd joegen de negen en dertig paarden van de Fiat voort. Den Bosch, Eindhoven met de bran dende lichttoren van de Philipsfabrie- ken. En dan via Valkenswaard naar de grens. Dat het tegen de morgen liep. merkten we aan een enkele landarbei der op zijn fiets, die we achterop reden en aan de lichter wordende oostelijke hemel. Nog even tanken voor we de grens oversteken, dat bespaart ons straks op het uitgeven van onze schaarse devie zen en „benen rekken", want als je niet gewend bent uren aan een stuk in een auto te zitten, overvalt de stijfheid ja al gauw. „Het is nog fris". Déze op merking deed de prettige man van het tankstation ons een „tasse" koffie pre senteren. Gloeiend heet, maar pittig. Dan de grens bij de z.g. Bergeykse Bar rière. Het was even vóór zessen. Vlug werden we geholpen. Paspoortcontróle en het invullen van deviezenformulie- ren. Een half uur later was het mis ge weest, want dan passeren hier kort na elkaar ongeveer 45 autobussen de grens. Zij vervoeren Belgische meisjes, die in de Eindhovense industrieën werken. En dan duurt het wel even eer men aan de beurt is. Nog even contróle door een gemoedelijke Belg, die vlug de op de weg liggende ketting wegtrok en weer zongen de banden over het beton. VIA BELGIë NAAR LUXEMBURG-STAD. Achter de bossen aan de Oostkant steeg tussen wat wolkenstrepen een fel rode zonnebol boven de horizon. De nieuwe dag was geboren. We volgen de richtingborden via Hasselt naar Luik. Dit Belgische Limburg, dat tot even voorbij Tongeren in het Vlaams spre kende gedeelte ligt, is het land, waar eens de dichteres Alice Nahon woonde, die het bezong met tere liedekens „Zil ver zijn de wegen, zilver zijn de wei den, zilver van de peerlen dauw, dien de feeën schreiden". Het is deels nog on-ontgonnen en zó aansluitend op onze Peel met bossen en golvende heide velden, deels onderbroken door akker land en steenkoolmijnen, waar men op zes a achthonderd meter diepte onder dit schone land delft naar het kostbare zwartglinsterende product. Tongeren op de grens van 't Vlaamse: Smalle hobbelige straatjes, een stad waar men nog iets speurt van de Mid deleeuwse geest, een stad eens door de Romeinen gesticht en later in de vierde eeuw door Sint Servaas als bisschops zetel verkozen. Wij kochten er op de terugreis bloedrode sappige sinaasappe len en heerlijke hazelnootjes. Als je geld genoeg had, kon je er nog veel meer kopen. De étalage lag vol met bananen, citroenen, appels, vijgen, amandelen, kastanjes Het rijden in de Fiat weid een genot. Snel ging het voort en daar lag reeds Voor de regeling van enkele za ken maakte de bekende Ralley- rijder en autorenner Kees Kruit uit Schagen met zijn Fiat 1100 ge durende het Paasweekend een rit van drie dagen door België, Luxemburg, Frankrijk naar het hartje van Zwitserland. Geduren de deze tocht, die wij igeemaakten, deden wij bij het afleggen van de ruim 2200 km. dwars door West- Europa een overstelpend aantal indrukken öp. Sommige waren uit de aard der zaak zeer vluchtig, andere toch zó dat zij onze blik ten zeerste verruimden. Door middel van enkele 'artikelen willen w« trachten U wat van onze indrukken door te geven. het nijvere Luik, middelpunt van wa terwegen en een van België's grootste industriecentra. Gebouwd in het dal van de Maas en tegen de heuvels biedt deze stad een indrukwekkende aanblik, die wordt beheerst door reusachtige fa briekscomplexen met tientallen hoge schoorstenen, waaruit zwarte en gele rookpluimen stijgen, die een donker wolkenveld boven de huizen vormen. Maar ook Luik laten we weer achter ons. Bastogne, Arlon en dan Luxem- bourg werd het volgende punt van onze route, die dwars door de Ardennen voert. GROENE WEIDEN. Dat we hier al wat zuidelijker waren, was ook merkbaar aan het vee dat al op de groene weiden graasde. De koeien hebben voor het merendeel een yaal- grauwe kleur. De schapen hadden hun vacht reeds moeten afstaan. Dorpjes, bossen, heuvels en dalen. De snelheids meter wees constant 85 Bastogne op een hoogte van ruim 900 meter. De naam van dit dorp heeft een bekende klank gekregen door het befaamde Ar dennenoffensief van Von Rundstedt in de laatste c-orlogswinter. De geschiede nis van de beddenlakens van de bevol king, die de Amerikaanse soldaten nis camouflage gebruikten op het be sneeuwde gevechtsterrein is overbekend De strijd heeft overigens haar merk tekenen wèl achtergelaten: een in puin liggend dorpscentrum, een vernielde brug, noodwoningen. Arlon. Kort daarna een vlotte over gang van de Belgisch-Luxemburgse grens. Nog twintig minuten en daar was liggend op de beboste heuvels in het stralende licht van de ochtenzon Luxembourg, de hoofdstad van het derde land der tolunie, eens Neder, lands grondgebied. Op het stationsplein parkeerden we de auto om een korte pauze te houden. De klok van het Centraal Station wees tien uur, Terwijl we koffie bestelden in restau rant Alga rekenden we uit, dat de af gelegde afstand op dat moment 487 km. bedroeg. De kellner bracht de koffie. Niet in een kop, maar in een glas, zoals overal in het Zuiden ge woonte is. Hier echter had men er 'n filtreertoestel boven op gezet. We moesten dus eerst wachten tot de kof fie in het glas gezakt was. Enfin ver- ser kon het niet. Tegenover het res taurant stond een groot nieuw gebouw in de steigers. Het was druk op het plein. Auto's uit vele landen stonden er geparkeerd, goedgeklede heren, lachende meisjes. We voorzagen ons in een tabakswinkel, die prima was voorzien en geen „beste inlandse" heeft van een pakje Camel en stapten weer in de auto. Met een flinke snelheid reed Kees Kruit zijn Fiat /Je heuvels weer in. Om tien over elf controleer den Luxemburgse en Franse ogen on ze papieren en lag de grote trip door Lotharingen en de Vogezen voor ons. Over dit gedeelte van de tocht via Metz, Sarrebourg, Saint Die, Colmar. Mulhouse en de terugtocht via Epinal en Nancy zullen wij in een aparte bij drage nader ingaan. BIJ FRAU STRUDER. Even vóór zes uur 's avonds passeer den we bij Saint Louis de Frans-Zwit serse grens. In Basel begonnen de kerkklokken te luiden. De werkweek was ten einde en de volgende dag Pasen! Voort ging het over Liestal richting Olten. Daar even buiten Hauenstein verlieten we de grote weg. Kees Kruit stuurde zijn wagen langs een bochtig, smal „landwegje" met 'n helling van 23 graden de bergen In. Een boerenerf. Daar woont de familie Struder. Kees Kruit kampeerde er in 1946 en bracht nu een bloemengroet uit Holland mee. De familie was ver rast en verrukt over de tulpen en de narcissen en toen de zoon de deur uit ging naar zijn verloofde en voor haar ook een bouquet mee kreeg, wist deze er gewoon geen weg.meeWe wer den op onze beurt onthaald op eigen gebakken brood, dikke plakken spek en koffie. Het was al laat. Frau Struder belde een „Gasthof" in de buurt. Er was nog plaats voor ons We daalden weer af naar de weg. De lichten van een dorp in een dal beneden ons leken sterretjes, die spiegelden in een donker meer. Kort daarop sliepen we een gezonde slaap. De volgende morgen om zes uur zou het weer dag voor ons zijn. Jantje Dee 14 met 50 aan haar zegekar. Jammer van die eerste nederlaag. Het program ma voor Vrijdag is: Tuindorp tegen winnaar van school 4RK Breezand 10.1311.15 uur. Van 23 uur spelen dan de verliezer van Gr. van Prinste- renschoolschool 10 tegen de verliezer van HuisduinenRK JS II. De win naar van deze laatste wedstrijden spe len om 3.154.15 uur. Afdeling B II VGLO III en ABS VI deelden de punten (1—1), terwijl Ulo 4 van Lyceum 3 met 5—0 verloor. De stand is nu: VGLO 1 2 2 0 0 4 VGLO II 3 1113 Lyceum III 110 0 2 ABS VI 2 0 111 ULO IV 2 0 0 2 0 5—0 2—4 5—0 1—3 0—S Het programma luidt voor Vrijdag: VGLO 3—Lyceum 3 2—3 uur; ULO 4ABS VI 910 uur. In afdeling B I hebben we morgen nog de wedstrijd VGLO 4—school J I 910 uur. afdeling C kwam de Chr. ULO g - voor de dag door met 3—2 te win nen van ULO 3. ULO 2 wordt recordhouder. De Mo lenstraatbewoners gaven de Landbouw- sc 100I II een nederlaag van formaat. Het werd 210. Daar zit vast een prijs je aan. Vrijdag speelt de verliezer van ABS X ABS 3 tegen de verliezer van Chr. ULOULO 2, 10.1511.15 uur. En tot slot weer de grote knapen- afdeling, n.L afd. D. Het lag voor de hand dat ABS 1 haar 2e elftal een halt zou toeroepen. Het werd een 5—0 zege. De Avondvaktekenschool deed het weer niet zuinig aan. De Handelsavondschool kreeg met 11—1 klop. Petje Zuurkool Petje de Vries, of in een meer be kende benaming Petje Zuurkool, was er deze middag weer aardig in. Hij zal het met zijn mede-tekenaars wel tot de finale brengen, maar dan weten we het niet. Want ook de HBS doet het uit stekend. Nu weer kreeg Lyceum 2 met 40 de nederlaag. De strijd wordt hier wel bijzonder spannend, aangezien de vier volgende elftallen zijn aange bleven: ABS 1AVTS (spelen op Vrij dag van 3.454.4r* en HBS—Lyceum (welke wedstrijd hedenmiddag van 3.45 .45 wordt gespeeld). In deze elftal len spelen verschillende jeugdige spe lers van naam uit onze stad. Wie zal het winnen? De onderwijzers. 4 uur komen de het veld. Als te- Vrijdagmiddag om onderwijzers zelf in genpartij fungeert een elftal van Druk kerij de Boer. Welke schoolvoetballer wil er zijn onderwijzer niet eens zien pelen? Jongens komt allen en moedigt de iderwijzers aan. Als attractie geeft iedere onderwijzer die een doelpunt maakt aan zijn school-elftal 11 ijsco's. wacht met spanning af, misschien heeft je onderwijze succes, waarmede ook jullie weer gebaat zijn. Nagekomen prijs an enkele gemeente-ambtenaren kwam nog een bedrag binnen van 8.73

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2