om door JD, v. Exter Stad en Om Rumoer rond een waslijn Adelborsten en Bruinvissen startten te Zaandam „CENTRAAL" - Koningstraat Hedenavond GEZELLIG DANSEN BÏSCHOFF GEEN GRATIS BUSVERVOER VOOR SCHOOLJEUGD Zwemmen Paardenprotest HERMES verliest zijn tweecfe promotie wedstrijd Te Werve I Hermes I "1 0 HELDERSE AMATEURS IN MUZIKALE KAMP Denk hier aan op straat! Last van zenuwen? Piet Bontes overleden Op weg naar huis OVERHEMDEN met 2 losse Boorden 8.20, 12.75, 19.75 De heer Schellinger burgemeester van Koedijk Zeemacht-nieuws De films van deze week Rectificatie Visserij Urk De T.E.S.O vergaderde Zondagmiddag werd in het Sport- fondsenbad te Zaandam het laatste deel verzwommen van de zwemcom- petitie der Kring Noord-Holland be noorden het IJ waaraan de Kring Noc#delijk Noord-IIolland met een gecombineerde ploeg deel nam. Hoe zeer de Helderse verenigingen in het afgelopen seizoen vooruitgegaan zijn, bleek op deze wedstrijden wel zeer, duidelijk. Vooral de geboekte tijden bij- de estafettes gaven daar van een' duidelijk beeld. Het waren de heren, die weliswaar voor punten zorgden deze middag, maar ook de dames (en dat bijna uit' sluitend leden van de Bruinvissen) toonden in dit milieu volledigthuis te horen. Dat zag men terstond op -het eerste programmanummer, de 3 maal 50 meter wisselslag-estafette. Op de rug slagbaan waren de Helderse meisjes niet zo sterk, maar de beide Bruinvis sen waren oek eigenlijk borstcrawl- zwemsters. De Bruinvissen-adspiranten Wilbie en Steffens boekten op* de 50 m. borst- crawl resp. 43,6 en 40 .sec. Ook al tij den, die voor hen niet slecht zijn. Trien de Klerk (W'waard) kwam op de 50 m. rugslag Dames op de 6e plaats in de totale bezetting van 25 zwemsters (tijd 46,3 sec.) Zij beves tigde daarmee nogmaals haar plaats 4in de centrale training. ESTAFETTE-SENSATIES Er stonden deze Zondagmiddag vier estafette-nummers op het programma, en daar zorgden de teams uit het Noorden voor de nodige sensatie Ten eerste was daar de 5 x 50 borstcrawl voor heren. Aan de hand "Van de uit' slag oordele men zelf over de span' ning, die dit .nummer kenmerkte en over de prestaties van de Helderse ploegen, welke men niet te onzent had verwacht: 1. Noordelijk Noord' Holland 2 min. 35,5 sec.; Neptunus. 'Zaandam 2 min. 36,7 sec.; 3. Noordelijk Noord-Holland 2 min. 38 sec.; 4. DAW Alkmaar 2 min. 38,2 sec. Intussen was Den Helder met deze beide teams niet uitgepraat. Want de overige twee ingeschreven ploegen no. teerden 2 min. 56,4 en 2 min. 56,9 sec. en lieten daarmee DAW II en DAW III achter zich! De krachtige steun van de Adelbor sten was duidelijk op dit nummer., In de winnende ploeg wasC. Verblaauw 'van Wieringerwaard opgesteld? Vol komen terecht. In de 3e,aankomende ploeg zaten de Bruinvissen Piet Gode en Arie Gielis De overige teams bestonden geheel uit Marsdiep-zwemmers. Op de 1500 mtr gemengde rugslag boekte de ploeg van N.N.H. een vrij verdienstelijke tijd van 2 min. 15 sec., waarbij ook weer gold,.jhetgeen wij hier boven over de rugslag hebben geschre ven. DUBBELE PECH Grote consternatie ontstdnd bij de 150 mtr gemengde schoolslag-estafette. Jopie Oudijk, Cor van Breda, K. Pata en Jonker Kusiters zorgden in een fraaie stijl erf een snelle race voor een tijd van 2 min. 7,6 sec. Tot verwon dering van de hele schare deelnemers en supporters werd de ploeg gediskwalifi- seerd. Als reden daarvoor werd het zwemmen van Kusters opgegeven. Voor zitter-kamprechter Label maakte daar mee een grote fout, waarvan herstel onmogelijk bleek. De grote veront waardiging was begrijpelijk. Intussen had men nog meer pech. G. Steffens maakte een enkele borst- erawlslag, waardoor 1 ook zijn ploeg (met Ankie YVesterveld, Deet Uipkes en J. Boele) werd uitgeschakeld. De tijd was 2 min. 3,8 sec., goed voor de le plaats. Deze dubbele tegenslag kostte Noor delijk Noord-Holland enkele honder den punten! In het laatste no. (150 mtr gemeng de borstcrawl) plaatste N.N.H. zich als 4e in een deelname van 10 ploegen. Èén dezer dagen deed zich op de Langevliet ter hoogte v^n het oude radarapparaat een vrij onstuimig paar- denincident voor. Bij het vervoer van een wagen koolbladen vanaf het land van Mallie kreeg de merrie van boer Kos bij het afgaan van de brug het draaiwerk van de wagen op de hielen (hakken). Deze dame besloot dit maar niet zonder meer te accepteren en ging, om technisch te blijven, aan de „flen- ter". Een gelukkige omstandigheid bij deze spontane uitbarsting was, dat de voerman m 0 net bijtijds! kans zag én kele meters uit de weg te gaan. Intus sen echter sloeg de bruine viervoeter de benen in de lucht en ging er als pijl uit de boog vandoor, gevolgd door een slingerende wagen en een sliert van wapperende koolbladen. In haar wilde amok-makerij ontwortelde zij met de wagenassen alle hekpaaltjes van net aangrenzende land tot groot gerief van de eigenaar. Met een vaartje van onge veer 20 30 km ging het geheel op twee wielen door de bocht en bruintje 'schroomde daarbij niet,om over, 'n- plaats van langs de dampaal 1# gaan. Beide begaven het, de wagen en de paal, maar de merrie vond eerst gele genheid tot het .cheppen van een zij bijna in het nachthi- van de kippen haar neus stootte» tegen het kippegaas. Deze demor tratie zal evenwel -'oor de eigenaar gen minder prettige om standigheid- en des te meer een terechtwijzing zijn dat goed materiaal een eerste vereiste is, wil men zichzelf en de dieren waarmee men omgaat niet nodeloos in gevaar stellen. Een ge waarschuwd man telt voor twee. De generale uitslag luidt: 1. DAW, Alkmaar 3466.1 pt; 2. Neptunus, Zaan dam 3537.1 pt; 3. Nereus, Zaandijk 3763.3 pt; 4. Noordelijk Noord-Holland 3837.1 pt. Zonder genoemde diskwalificaties had N-N.H. de 3e en misschien zelfs de 2e plaats bezet! De Adelborsten wonnen hun polo- wedstriid verdiend met 40. De Hel derse Bruinvissen zagen zich als 3e klasser geplaatst tegenover een zeer sterke 2e klasse-combinatie van Alk maar—De Zaan. Eervol ging het Hel derse team met 70 ten onder. Hetgeen nog niet slecht was! Alles bij elkaar: men mag zeer vol daan zijn over deze prestaties, waar voor de gehele ploeg, zonder uitzon dering, lof verdient. Het is het eerste herenelftal niét ge lukt een enkel puntje mee naar den Helder te nemen. In een uitstekend ge- speelde-wedstrijd stond ook deze keer Vrouwe Fortuna niet aan de Hermes- zijde. De partijen wogen tegen elkaar op en de eerste gevaarlijke aanvallen kwamen van de kant van Hermes. Toch wil het niet lukken en vlak voor de rust krijgt Hermes een inzin king. Te Werve weet hiervan te profi teren en scoort het enige doelpunt. Na de rust ziet men in het veld een fana tiek aanvallend Hermes en eeri stug verdedigend Te Wi.ve. De keeper uan Te Werve weet echter erger te voorko men, hoewel de push van Q. v. Loon beter lot verdiend had. Als de.bonds- scheidsrechter het einde fluit, verlaat een gelukkig Te Werve-elftal het veld De volgende keer beter, heren. Tegen Amsterdam IV a.s. Zondag kan het toch zeker wel! Het moet, anders wor den de kansen heel klein. HERMES 2—ROOD WIT 4 (dames) 50 (reglementair). Wegens het niet opkomen van Rood Wit hebben de *3ames een papieren overwinning behaald. Het is jammer dat de clubs, die zo veraf liggen, steeds niet opkomen. Indien Rood Wit wegens niet opkomen nog twee verliespunten inre- lfening worden gebracht, dan is Hermes (dames) gepromoveerd naar de 5e klasse van de Kon. Ned. Dames Hoc key Bond. Van hieraf gelukgewenst, dames en veel succes in de 3e klasse. BELANGRIJKE LEZING DOOR DE HEER ROGGE. Ai's. Woensdagavond. Het is het bestuur van Hermes ge lukt de bekende bondsscheidsrechter Rogge naar den Helder te halen onï 'n lezing over de hockeyspelregels te Hou den. De heer Rogge is hier al enige malen geweest en heeft reeds op aller-» lei moeivjke gevallen, gewezen op het gebied van de hockey. Wij raden dan ook alle leden van Hermes (vooral de junioren) aan vdn deze gelegenheid ge bruik te maken. Ook voor de belang stellenden van de middelbare scholen bestaat gelegenheid om deze lezing te bezoeken. Grijpt deze kans, zij wor,dt maar één keer geboden. 1 De avond wordt gehouden in de kleine zaal van Bellevue. Aanvang 7.30 uur. Men wordt aangeraden om 7.15 uur reeds aanwezig te zijn, zodat pre cies om half acht kan worden begonnen. De Nederlandse vereniging van amv teurmusici en -artisten afdeling Den Helder organiseerde Zondagavond in de Roskam een amateurwedstrijdsljow. Pe avond verliep echter niet zoals het in de bedoeling lag; ruim twintig amateurs uit Wieringen en Den Hel der hadden ondanks hun stellige toe zeggingen om aan de show deel te ne men toch verstek laten gaan. Dit stel de de organisatoren natuurlijk voor grote moeilijkheden die echter glans rijk werden overwonnen waardoor de ze avond, - niettegenstaande de kleine re bezetting toch geslaagd genoemd kan worden. De avond werd geopend door de voorzitter van *de verenigingsafdeling, de heer K. Blokker, die er bij de aanwezigen, zowel sympathiserenden als amateur-musici, op aandrong zich als lid-aan te™luiten bij de voor kort opgerichte afdeling Den Helder. Het programma, d^t werd aangevangen met het optreden van de jeugdband, werd nu bijna uitsluitend door Hel derse amateurs verzorgd. De Jury had bij deze opeenvolging van artisten een lang niet gemakkelijke taak, maar toch is zij er in geslaagd een alles zins bevredigende beoordeling te ge ven. Voor de twee eerste prijzen kwa men in aanmerking het acrobaten- groepje de „Grabeka's", die met hun kracht en behendigheid al zovele be wonderaars hebben gemaakt, en «le goochelaar-manipulator Joe Burton. yooral deze man had spoedig de la chers op zijn hand en wist met zijn, voor een leek onbegrijpelijke toeren, de sceptci al even spoedig te overtui gen, dat ook goochelen lang niet ieders vak is. Of het nu Torna a Sorrento van Tasso of Droomland van Fearis is geweest die de Napolitaanse zanger Klaas v. d. Wal de le pr. heeft bezorgd is een zaak voor de jury, maar zeker is dat bij liederen door welke be roemde zangers hun populariteit ver kregen hebben, elke onvolkomenheid van een amateur in verhouding ster ker aangevoeld wordt dan misschien nodig is. Dit zelfde was het geval bij Van der Eist die het lied bracht „Song of songs" van Moya, een songwelke zijn grote bekendheid te danken heeft aan Richard Crooks. Maar dit alles neemt niet weg dat onze Helderse te nor Van der Wal zijn eerste prijs op deze show volkomen verdiend heeft Ook hier deed zich een moeilijkheid voor. Er was aanvankelijk geen pianist die de begeleiding op zich wilde ne men, maar men vond toch de pianist van de jeugdband, Herman Verwoerd bereid deze geenszins gemakelijke taak te vervullen en het werd ook voor hem een mooi succes. Een ereprijs werd toegekend aan mej. Manshan den en Jan Wind, dit niet zozeer wat betreft de waarde van de zang als wel voor hun aardige voordracht' waarme de zij de liedjes brachter^ Een zeer verdienstelijk gezongen lied op spe ciaal Verzoek was „Jongens in ïndië". De „SpectaeléS", drie jongens en een guitaar, amuseerden enige tijd de aan wezigen' met hun i^pertoire van En gelse en Amerikaanse liedjes. Eveneens hun medewerkfhg gaven de leden van het „huisorkest" die het''geheel op mu zikale wijze samenvoegden. De pianist Ton Coomans begeleidde uitstekend Joe Burton bij de manipulaties met zijn veelsoortige attributen. Het programma werd besloten met een openbare repetitie van de band van IJf Blokker, die zich hierbij een veelbelovende drummer toonde en Herman Verwoerd die als pianist-dirigent het tempo er in wist te houden. Na afloop van deze muzikale show werd nog enige uren gedanst, waarbij de muziek werd verzorgd door het dansorkest van Jack Coomans, Bij de Politierechter Bij al Uw rijden, al.Uw lopen, Uw ogen en Uw oren open! Twee grote mensen hadden ver schil van mening gekregen over het eigendomsrecht van een stuk ijzer- draad van een meter of vier lang, zfjnde een waslijn. Het werd een hooglopende ruzie, waarbij zelfs klappen vielen, het geen tot gevolg had, dat de beide ruziemakers zich bjj de politie gin gen beklagen. Twee dagvaardingen volgden de twee processenverbaal op en Maandagmiddag werd de ge schiedenis door" de Alkmaarse Poli tierechter, mr. Alblas opgerakeld. Toen Willem-V. een gedeelte van een huis ln Den Helder betrok, had hij een roestige waslijn vervangen door een nieuwe. Dit gaf natuurlijk geen moeilijk heden, maar die kwamen, zodra Hen drik K„ die het woonhuis met Willem V. deelde, ging verhuizen en de drie waslijnen, die in de tuin hingen, mee nam. Hieronder was ook de nieuwe van Willem V. Hierover ontstond eeti twistge sprek, gevolgd door klappen met de blote vuist en met een' gummi knuppel. De officier van Justitie had V. ten laste gelegd dat hij de kamer van K. was binnengedrongen en de bewoner had geslagen. Deze had zich hierop met een voor de hand liggende gum miknuppel verdedigd. V. gaf een ge heel andere lezing van de zaak en beweerde, dat hij' op de drempél een gesprek met K. had gevoerd en plot seling twee klappen met een gummi knuppel kreeg te incasseren. Pas hierna was hij de kamer binnen gelopen om de slagen te beantwoor den. De getuige K. sprak deze gang van zaken tegen en bleef bij zijn verkla ring, die hij voor de politie had af gelegd. Rechter: U had wel een vooruit ziende blik om di$ gummiknuppel reeds klaar te leggen. Hééft U eigen lijk wel een vergunning voor dit "wapen? Verdachte: Ik heb geen vergunning voor een gummiknuppel, maar ik heb hem al dertig'jaar ln huis. Officier: Dan is U al dertig Jaar in overtreding. Rechter en officier achtten de mis handeling gepleegd door V. echter bewezen en deze werd tot 10 of 5 dagen veroordeeld. DE ROLLEN OMGEDRAAID. Na deze veroordeling werdi ver dachte verzocht in de getuigenbank plaats te nemen en de getuige ver huisde naar her matje voor de be klaagdenbank. Beiden legden weer verklaringen-af, die onderling niet klop ten, doch wel overeenstemden met hun verklaringen in de vorige zaak. De officier meende, dat ook de tweede verdachte zich had misdragen en dat deze twee volwassen mensen zich diep moesten schamen om elkaar in de haren te vliegen voor een stukje waslijn. De rechter was het hier mee eens en veroordeelde ook K. tot 10 of 5 dagen. HUISVREDEBREUK OP URK. Belediging en hulsvredebreuk wa ren aan de Urker vlskoopman Pieter J. H. ten laste gelegd. Op het kantoor van de Urker visafslag, waar de heer K. ztjn scepter zwaaide, waren onder handelingen gaande geweest over het al of niet laten lossen in de Urker haven van een haring-trawler. H. had zich hierbij nogal opgewonden en en kele onvriendelijkheden gezegd ten aan zien van de heer K. en had zich op diens last niet uft het antoor verwijderd. De officier vond de overtreding ern stig, temeer daar verdachte opmer kingen had gedebiteerd, die in het geheel niet5 ter zake dienend waren. Mr. Holsteijn eiste 100 of 30 dagen. Bij wijze van waarschuwing veroor deelde rechter Alblas tot 60 of 20 dagen. Mijnhard t'j Zenuwtabletten helpen U er overheen. Zondagavond om zes uur overleed na een ongesteldheid van enkele we ken in de ouderdom van 71 jaar de heer Piet Bontes, oud-schipper van de roddingvlet der Noord- en Zuidhol landse Reddingmaatschappij. Bontes, die ridder was in de Orde van Oranjè- Nassau en drager van de aan deze orde verbonden ere-medaille in zil ver, heeft medegewerkt aan de redding van meer dan tweehonderd schipbreu kelingen. Hij heeft o.a. deelgenomen aan ede redding van de opvarenden der „Turbo". Aan boord van hpt s.s. „Sloterdijk", dat op weg is uit Nederlands-Indië naar. het moederland, en op 21 April a.s. in Nederland wordt verwécht, be vinden zich de volgende stadgenoten: W. P. Marquenie, Wilhelminastraat 41; D. Dekker, Gravenstraat 88; H. Spijkerman, Wilhelminastraat 62; G. Jansen, Dahliastraat 150; J. van Brede- rode, Parallelweg 58; J. Okel,' Hugo de Grootstraat 6; C. Otten, Gladiolen- straat 17; G. Pape, Jonkerstraat 21; H. C. Roelofs. Ruyghweg 138; F. W. Smit, De Wetstraat 3; H. Webeling, Asterstraat 10; B. Schouten, Tuinbouw- straat 18, Julianadorp; F. W. Prins, Prof. Zeemanstraat 21; A. M. Thor- becke, Javastraat 113f J. Verhage, Bas singracht 61. Koopt bij De heer C. J. Schellinger, com mies-chef waarnemend gemeente ontvanger te Den Helder, Is met ingang van I Mei a.s. benoemd tot burgemeester der gemeente Koe dijk, als opvolger van de heer Pes- man, die onlangs tot burgemeester der gemeente Beemster werd be noemd. Twee lopers van de marinesportver- eniging „Zeemacht" hebben Zondag j.L uitstekende resultaten geboekt tijdens de Silverrush van Duindigt 1948. Goes eindigde als derde achter Slijkhuis en Weenink, beide A-lopers. Hessela kwam als negende binnen. Vooral d* prestatie van Goes mag er zijn. Wan neer hij zo doorgaat, kunnen wij van hem in dit seizoen nog veel goed» verwachten. In tegenstelling tot hetgeen wij Za terdag j.1. schreven draait de film „International Lady" t.m. Donderdag avond in de Witte Bioscoop. In Tivoll wordt t.m. Donderdagavond „Contra- Spionnage" vertoond. Zaterdag j.1. vermeldden we bij de uitslagen van de zwemwedstrijden E. Spruit als 2e op de 50 m. borstcrawl meisjes. Dit moet zijn J. G. Spits, zo deelt het jury-secretariaat ons mede. Waarvan acte! Aangevoerd werd de 10e April: 904 pond fuikaal 1,92—2.01 én Ao pond lijnaal 2,20— 2 30 beide per pond; 8000 pond nest l,S7'/i per 50 kg 27. Pom en Pam zijn verstijfd van angst als er plotseling om de hoek een tijger op hen toegesprongen komt. Sprakeloos staren ze het ondier aan. Tot plotselingde tijgerkop ln de hoogte gaat en het lachende snuit van Pim te voorschijn komt. „Zo had ik Jullie even te pakken?" Maar Pom én Pam vinden het hele maal niet leuk. „We zijn vreselijk geschrokken", zegt Pam verwfltepd. „We hadden wel dood kunnen gaan van de schrik!" 28. „Ach, zeur niet", zegt „Kijk maar eens om de hoek. liggen er nog twee." „Wat? Tijgers?" „Ach nee ezel, tijgervellen zijn het. Ik had ze daars.raks' al zien liggen, toen we de kermis opkwamen en nu schoot het me opeens weer te binnen. Vinden jullie ze niet mooi?" „Moeten wij die dingen ook om doen?" vraagt Pam angstig. „Natuurlijk! Ze bijten je niet hoor. Vooruit en nu naar de directeur! Je zult zien, dat die reuze blij is als hij ons ziet." In aansluiting op ons verslag van het eerste gedeelte van de Alge mene Aandeelhoudersvergadering der N.V. TESO volgt hier een over zicht van het verhandelde in bet laatste gedeelte der vergadering. Na de verkiezing van een niguwe commissaris kwam aan de orde de behandeling van de ingediende vbor- stellen van aandeelhouders. Allereerst werd behandeld het voorstel van de heer J. de Graaf c.s., waarbij verzocht werd het gratis zie- kenvervoer, dat tot dusver ln de 2e klasse plaats vond, voortaan in de le klasse te doen geschieden. Het be stuur verklaart zich, bij monde van de heër Lap, bereid dit .voorstel over te nemen. 1 GEEN GRATIS BUSVERVOER. Voorts wordt behandeld het voor stel van deheer J. de Graaf c.s. om gratis vervoer in te stellen voor leer lingen, die de ULO en vakscholen te Den Burg bezoeken, alsmede voor leerlingen, die scholen te Den Helder bezoeken, voorzover deze leerlingen gebruik maken van bussen van de N.V. TESO. Dr. van Dommelen licht dit' voor stel nader toe en zegt, dat niet het gehele offer, dat TESO b(j aanneming van dit voorstel arin het algemeen belang brengt, ten laste van TESO komt, doch dat. ook een niet onbe langrijk gedeelte ten laste van het R(jk komt, door de verminderde be lasting. Voorts meent hy, dat het ge brek aan geschoolde krachten op Texel is op te heffen door de gelegen heid tot studeren te vergroten, het geen by aanneming van het voorstel ongetwijfeld het geval zal zyn. De heer Lap geeft te kennen, dat momenteel ongeveer 100 leerlingen geregeld met de boot naar Den Hel der gratis worden vervoerd. Maar al vorens we tot vry vervoer met de boot konden overgaan, moesten we weten, dat de financiële situatie van het bootbedryf veilig gesteld was en dat deze een dergeiyke financiële te gemoetkoming toeliet. Anders is het momenteel evenwel nog gesteld* met het busvervoer. Wel ls de heer Lap*van mening, dat het voor het doen volgen van het onderwys een handicap is als men te De Cocks'dorp woont. Voor veraf wo nende kinderen zal het tarief echter worden herzien; deze zaak zal nader worden bezien door het bestuur; voor kinderen, die te De Waal of te Den Burg wonen zal het bustarief in elk geval «ngewyzigd biyven. Het busbedrijf is momenteel nog een zorgenkind, maar wy twijfelen er niet aan, aldus de heer Lap, dat dit beter zal worden. Zodra het bedryf dan ook gezond is, zullen wy nader op deze zaak Ingaan. De stemming, die mondeling ge houden wordt, heeft tot resultaat, dat het voorstel met 208 tegen 109 stemmen wordt verworpen; 70 stemmen worden blanco uitge bracht, De heer Lap hooDt. dat het spoe dig mogeiyk zal zyn het met het voorstel beoogde doel te bereiken. Als derde voorstel komt aan de orde het verzoek om aan het perso neel der onderneming een aandeel van ƒ5.uit te reiken, waardoor zy de jaariykse aandeelhoudersvergade ring kunen bijwonen en tevens stem gerechtigd worden. De heer Lap merkt hierby op, dat het niet mogeiy'k is aan een bepaalde groep voorrang t« verlenen by het uitreiken der aandelen, zulks krach- tens de statuten. Waar bovendien de N.V. niet voornemens is haar aan delenkapitaal uit te breiden, biyft als enige mogelijkheid om aan deze wens tegemoet te komen over het verlenen van bemiddeling by het overdragen van eventuefel vrykomende aandelen. Hiertoe zegt de pres.-comm. zyn medewerking toe. DE RONDVRAAG. Vervolgens komt de rondvraag aan de orde. Hierby wordt door de heer Witte verzocht* voor de schooljeugd een apart gedeelte op de boot te bestem men, daar het meermalen voorkomt, dat de andere reizigers hiervan hin der ondervinden. De heer Lap verzoekt clementie voor de schooljeugd. Als ze eens wat uitbundig zyn, kunnen wp beh dat niet kwaiyk nemen, we zyn zelf ook jong geweest. Natuuriyk dient deze uitbundigheid ook weer niet de Der ken te buiten te gaan, maar voor een apart gedeelte, bestemd voor de schooljeugd, zien wy geen aanleiding. De heer Michels merkte op, dat een extra boot voor ziekenvervoer voor heen t 15 kostte en thans f 100, terwyi voor commerciële doeleinden een extra boot wordt ingelegd voor f 80. Hy vindt deze verhouding «let Juist, waarvan het Ziekenfonds de dupe wetrdt. i De heer Lap merkte op, dat TESO meende het oude gereduceerde tarief vpor ziekenvervoer van f 15 niet lan ger te moeten handhaven als het ver voer geschiedt voor rekening van de Ziekenfondsen. Indien het Texels Zie kenfonds hierdoor thans evenwel ln moeiiykheden zou komen, kan deze aangelegenheid wel eens nader me,t de Directeur worden besproken. De heer Joh. de Graaf ^verzoekt vry vervper voor ziekenbezoek, ts de patiënten te Alkmaar of elders worden verpleegd. (Voor ziekenbe zoek naar Den Helder bestaat reeds gratis bootvervoer). De heer Lap acht dit 'moeiiyk uit-* voerbaar, daar controle hierop niet •eenvoudig zou zyn. In ernstige ge vallen bestaat echter nog altyd de mogeiykheld redactie bij de Directeur aan te vragen, <v De heer Bruin verzoekt of TESO er niet toe kan overgaan woningen voor haat^ personeel te bouwen, waar op, de pres.-comm. mededeelt, dat de belangen van TESO primair zyn. Evenwel zal deze zaak nader döor het bestuur worden bezien, daar er grote financiële consequenties aan vast zitten. t De heer Kikkert vraagt of de nieuw te bouwen boot op het Horntje of op Oudeschild zal ^aren. De heer Lap zegt, dat het voordeel van de nieuwe boot juist ls, dat deze in staat is zowel op Oudeschild als op het Horntje te varen. De overplaatsing naar het Horntje brengt grote finan ciële consequenties met zich mee, zo dat TESO er momenteel nog niet veel voor voelt. Indien deze consequenties echter door het Ryk zouden worden gedragen, kan TESO er geen bezwa ren meer tegen hebben. Aan het bezwaar va# de lange vaartyd wordt echter by de nieuwe boot reeds tegemoet gekomen, daar deze boot er naar schatting 15 minu ten korter over zal doen. De heer v. d. Meulen merkte op, dat het nogal eens voorkomt, dat passagiers van de boot te Oude schild op de bus moeten wachten, waarop de pres.-comTji. te kennen geeft, dat zoiets nu eenmaal niet al- tyd te voorkomen is, daar het busbe- dryf topzwaar is door de te zware eisen, die aan dit bedryf worden ge steld vooral in het seizoen. De heer Blom vindt de vrachtpry- zen te hoog, doch verlaging is vol gens de heer Lap voorshands nog niet mogeiyk. De heer Mets bepleit het uitreiken van dagretours, niet alleen op Woensdag en Zaterdag, maar ook op andere dagen. Deze aangelegenheid zal door het bestuur nader worden bezien. De heer Kaan informeert of TESO de vaste halteplaatsen nog steeds in ere houdt, of dat het 1e toegestaan, overal waar dit nodf ia, te stoppen. De organisatie van de halteplaatsen is in bewerking by de Ryksverkeers- inspectie, aldus de heer Lap. Zodra e^e vaste halteplaatsen zyn aange wezen, zal tussentyds niet meer kun nen worden gestopt. De heer Dogger tenslotte klaagt over de fietsen in de toegangen tot de passa&iersdekken op de boot. Hy ziet liever een auto minder op de boot, dan fietsen in de gangen. TESO wil graag leder van dienst zyn, aldus de heer Lap. wy nemen ook. graag alle apto's mee. Zolang de boten niet op het huidige autover voer zyn berekend, moeten we ons daarmee behelpen. EEN AFSCHEIDSWOORD. Vervolgens spreekt notaris Mulder, vlce-pres.-comm. een afscheidswoord tot de heer Lap. By uw komst ln ,1918 was TESO een financieel zwakke onderneming, doch gestadig aan is deze, mede door uw leiding, uitge groeid tot eeri onderneming, die er zyn mag. Gy zijt de motor van TESO geweest. De overige commissarissen betreuren uw heengaan. Critiek ls U niet gespaard gebleven, veelal echter niet gerechtvaardigd. Ongetwyfeld zal uw opvolger een moeiiyke taak hebben. De heer Lap dankte de heer Mul der voor de tot hem gesproken woor den en noemt nog de prettige samen werking met zyn mede-commissaris sen, de Directeur en het personeel der onderneming. Ook dankt hy de aandeelhouders voor het vertrouwen; dat zy gedurende 30 jaren (de N.V. bestond vorig Jaar 40 Jaar) in hem gesteld h'ebben en memoreert wat een voldoening het voor hem was, toen hy 5 jaar geleden met algemene stemmen werd herkozen. Ten slotte hecht spr. aan de zo vertrouwd ge worden afkorting TESO nog een an dere betekenis, n.1. deze: Trouw aan de statuten, Eeriyk, Standvastig en Openhartig, Hij spreekt de hoop uit, dat het bestuur van de onderneming haar beleid steeds aan dit devies zal kun nen toetsen.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2