Nederlandse delegatie te Djogja gemolesteerd 300 MILLIOEN VOOR WONINGBOUW behoudt besluit Regering voor Dertig doden bij vliegramp op „Shannon" Gaat ook Prinses Margaret Rose zich verloven? Donderdag 15 April 1948 VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN 70ste Jaargang No. 7787 Dagblad voor Den Helder, Koegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna Republikeinse regering aansprakejijk gesteld Moordenaar van A. M. de Jong door Spanje uitgeleverd Keres Smyslov remise WEERBERICHT AANMELDING NATIONALE RESERVE WAPENSTILSTAND IN COSTA RICA? Nieuwe mi nisier voorspelt 30 000 \uizen per jaar Senaat schenkt mr. In 'tVeldt vertrouwen Nieuwe Bonnen Doodstraf in Engeland afgeschaft BUREAU: Koningstraat 7880 Den Helder Telefoon 2345 Postgironummer 149041 Directeur: J. Bijlsma Wrnd. Hoofdred. J. Broersen Rayonred. C. A Dekkers COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 ct per min Familieberichten 20 cent per mm. - Kleine advertenties („Juttertjes") tot 15 woorden 1.elk woord meer 5 et Abonnementen: per kwartaal 3.78.- „Naar aanleiding van de berichten omtrent de vijandige en beledigen de betoningen en handtastelijkhe- heden te .Djogja bij aankomst van de Nederlandse delegatie, welke berichten eerst hedenmorgen bin nenkwamen, is de regering met de Nederlandse delegatie in contact getreden over hieraan te verbin den consequenties. De Republikein se autoriteiten waren blijkbaar niet in staat deze gebeurtenissen te voorkomen of tegen te gaan. De regering wenst de Nederlandse delegatie niet aan dergelijke bele digingen en bedreigingen blootge steld te zien en kan moeilijk aan nemen, dat de daardoor geschapen atmosfeer voor verdere bespre kingen te Djogja geschikt is. Zodra bericht van de leiding der delega tie is ontvangen, zullen definitieve besluiten bekend worden gemaakt. De regering verklaart uitdrukke lijk, dat zij de Republikeinse auto riteiten voor de veiligheid van de Nederlandse delegatie en van de door deze delegatie medegebrachte goederen en uitrustingen aanspra kelijk stelt". DELEGATIE MOEST SPITS ROEDE LOPEN. Over het gebeurde bij aankomst van de delegatietrein te Djogja verneemt Aneta het volgende. Aan het station stonden duizenden toeschouwers in dichte rij „Merdeka Merdeka", schreeu wend, toen de trein binnenstoomde. De delegatie en de commissie voor goede diensten werden twintig minu ten op het perron tentoongesteld voor een dichte tribune van schreeuwers met gebalde vuisten. Daarna moest men spitsroede lopen temidden van 't geschreeuw en de gebalde vuisten langs een pad, dat slechts een meter breed was en door de menigte heen naar de stationshal voerde, waar een auto gereed stond voor Moh. Roem, die geen acht sloeg op zijn gasten en als eerste verdween. MENIGTE BINNEN. DRONG STATION De menigte had intussen de stations hal kunnen binnendringen, doordat de afzetting totaal onvoldoende was. De gasten kwamen hierdoor in het nauw. De andere auto's konden de hal niet meer binnenrijden en een nieuwe spits roedeloop langs de steeds fanatiek gil lende mensen was nodig. Mevrouw van Vredenburgh werd met veel moeite door de adjudant van Soekarno langs een nauw pad veilig in een auto ge bracht. Anderen gingen worstelend en zich met koffers tegen de steeds feller wordende menigte beschermend voort, waarbij de menigte aan de armen en De moordenaar van A. M. de Jong, de ex-S.S.'er van Gogh, arriveerde Dinsdagavond, onder begeleiding van de politie-attaché, de heer Spijker uit Parijs, per K.L.M.-toestel op Schip hol. De wachtende mannen van de Rijksrecherche namen de arrestant over, en deze werd zwaar geboeid naar het Huis van Bewaring te Am sterdam overgebracht. De ex-S.S.'er, die in Spanje was opgespoord, is op verzoek van de Nederlandse justitie, na veel formaliteiten, aan ons land uitgeleverd. Van Gogh heeft in samenwerking met Bernhard, die reeds eerder gear resteerd werd, op Maandagavond 18 October 1943 op laaghartige wijze A. M. de Jong in zijn villa te Laren vermoord. Zij gaven voor van de luchtbescherming te zijn, en kwamen controleren, omdat er ergens licht uitstraalde. Nadat de Jong de twee mannen in zijn woning had gelaten, vriendelijk had ontvangen en be dankt voor hun waarschuwing, dat er licht uitstraalde, wilde hij hen weer uitlaten. In de gang echter trokken zij hun revolvers en vuurden enkele schoten op de Jong af en ver dwenen haastig in het duister. Deze Silbertanne-moord geschiedde onder de supervisie van de chef van de Sipo te Amsterdam, de beruchte Willy Lages. De partij KeresSmyslov uit de twaalfde ronde, die Dinsdag na 48 zetten werd afgebroken, eindigde na zorgvuldige analyse zonder verder te spelen in remise.' De stand luidt thans: Botwinnik 7 uit 9, Keres en Smyslov 5V4 dit 10, Reshevsky 4% uit 9, Euwe 1V4 uit 10. kleren van de gasten trokken. Abdoel- kadir werd beledigd en prof. Hoessein Djajadiningrat kwam in het nauw. Er heerste grote verwarring, waaruit men zich tenslotte losworstelde om met auto's naar Kalioerang te rijden, waar rust, welwillendheid en beleefde be dienden waren en een goed maal werd voorgezet. Aneta's correspondent vernam nog, dat de me.nigte zich reeds om 4 uur 's middags ter plaatse verzamelde en dat de auto's om 6 uur niet meer kon den draaien. Een Nederlandse verbin- dingsman had toen polltie-autoriteiten gewaarschuwd, die echter weigerden maatregelen te nemen. SCHANDE! Het te Batavia verschijnende „Dagblad" schrijft heden over de ge beurtenissen te Djogja: „Het is een schandaal, dat zijn weerga niet heeft sedert de Japanse veldheren Terauchi en Yamamoto aan Soekarno verzoch ten de Indonesische republiek uit te roepen". Het blad is van mening, dat het eigenlijke volk hiermee niets te maken heeft, het zijn de leiders, die verantwoordelijk zijn, aldus het Dag blad. EXCUSES. De voorzitter van de Republikeinse delegatie, Moh Roem, de sultan van Weersverwachting, geldig tot he denavond: RUSTIG WEER. Voor het Noordelijk gedeelte van het land: zwaar bewolkt met op klaringen, doch overwegend droog weer met matige wind tus sen West en Noord. Ongeveer de zelfde temperatuur als gisteren. Voor het overige gedeelte van het land: droog weer met weinig wind. Minder bewolking -dan gis teren en iets zachter. Djogja. alsmede de militaire gouver neur van Djogja zijn naar Kalioerang gekomen om aan Abdoelkadir hun verontschuldigingen aan te bieden voor de gebeurtenissen met de delegatie- trein. KEERT DELEGATIE TERUG? Officieel wordt medegedeeld, dat de Nederlandse regering volledig In stemt met het standpunt, dat door de Nederlands-Indische regering tegenover de demonstraties en de be handeling der Nederlandse delegatie bij aankomst te Djogja werd Ingeno men, zoals reeds uit het communiqué der Nederlands-Indische regering 1» gebleken. De Nederlandse en Nederlands-In dische regeringen plegen overleg over de vraag of de Nederlandse delegatie uit Djogja behoort te wor den teruggeroepen. INCIDENT GESLOTEN Te Djokja is van gezaghebbende zijde aan Aneta meegedeeld, dat naar het oordeel van de Nederlandse delegatie het incident bij de aankomst der dele gatie als gesloten kan worden be schouwd. In verband met het commu niqué van de Nederlandsindische rege ring is echter aan de voorzitter van de commissie voor goede diensten mee gedeeld, dat geen officiële besprekingen zullen worden gevoerd alvorens de Ne derlandse delegatie daartoe door de luitenant-gouverneur-generaal wordt gemachtigd. Consteltation bij start in brand gevlogen Een Constellation van de Pan Ameri- cain Airways, de „Empress of the Skies", onderweg van Karatsji naar New York, tijdens een vlucht om de wereld, is hedenmorgen om vier uur op de hoofdlandingsbaan van het vliegveld Shannon verongelukt. Het toestel raakte tijdens de landings manoeuvre een obstakel ongeveer twee km van de hoofdgebouwen en vloog onmiddellijk in brand. Aan boord oe- vonden zich 21 passagiers en tien leden der bemanning, die allen op één oa werden gedood. De enige overlevende is Mark Worst. Zijn echtgenote stond oji het vliegveld op hem te wachten en zag het onge luk gebeuren. Zij kreeg eerst te horen, dat er geen overlevenden waren, Doch enkele minuten later kon men haar vertellen, dat haar echtgenoot alleen het er levend had afgebracht. Het vliegtuig verongelukte op een afstand van ongeveer 250 meter van het einde van de landingsbaan. Vol gens een controle-ambtenaar van het vliegveld kwam er omstreeks de tijd van het ongeluk mist opzetten doch het zicht was nog goed. Geruchten rond Deense Prins Motorrijders vervoeren bevrijdingsvuur Op 5 Mei, de dag van onze bevrij ding, zal het bevrijdingsvuur uit Bail- leux in ons land aankomen om' via Eindhoven en Nijmegen naar Den Haag te worden gebracht. In Neder land wordt daarvoor een estafette georganiseerd. Van Nijmegen naar Wageningen (Hotel „De Wereld") ztjn het de wielrenners en lopers, die dit traject voor hun rekening nemen. De K.N.M.V. kreeg het verzoek on» het traject WageningenDen Haag te verzorgen en deze heeft op zich genomen de fakkels over, te brengen. Van Wagenlnger naar Utrecht rijden twee solomotoren en een zijspan. Daar wordt het vuur overgegeven aan een zelfde aantal machines van de U.P. M.C., die het naar Alphen brengen, vanwaar drie andere motoren ten slotte de brandende fakkels via Lei den naar Den Haag voeren. Alle mo torrijders blijven tot Den Haag bij elkaar. De motorrijders, die aan deze estafette deelnemen, zijn te herken- nx aan een gekleurde armband. 'Van onze Londense correspondent) In het middelpunt der belangstelling van publiek en pers staat hier op 't ogenblik de 27-jarige Prins George van Denemarken, die sinds kort als militair attaché bij de Deense am bassade te Londen werkzaam is. Dezer dagen werd hij bestormd door verslaggevers naar aanleiding van 'n bericht in de New York Times, dat zijn „ophanden zijnde verloving" aankondigde met Prinses Margaret, de jongste dochter van het Britse koningspaar. Volgens dit over het algemeen zeer wel ingelichte Ame rikaanse blad zou men met de offici ële aankondiging wachten tot na Margaret's 18e verjaardag op 21 Augustus a.s. Gekleed in een geruit sportjasje en grijze flanellen broek ontving de Prins -de pers in zijn werkkamer in de Deen se ambassade in Pont Street. Tegen over hem zat zijn blonde' Deense se cretaresse. Glimlachend over deze steeds hardnekkiger wordende geruch ten in de Amerikaanse pers, deelde hij ons mede dat hoewel hij zeer goede vrienden met de Prinses was, er van een romance geen sprake was. „Maak toch eens een eind aan die praatjes over Prinses Margaret en mij", ver zocht hij, „er is heus niets van waar". Maar ook in Londen begint men aandacht te schenken aan de mogelijk heid van een dergelijke verloving. P/len is nog niet vergeten hoe precies een jaar geleden een eensluidend New York Times-bericht omtrent de „spoe dige verloving vqn Prinses Elizabeth en luitenant Philip" ev.eneens weken; lang werd tegengesproken. Op Maandag 19 April a.s. zal in alle gemeenten de aanmelding voor toetre ding tot de Nationale Reserve worden opengesteld. Er zullen invulformulieren worden uitgereikt alsmede lijsten waar op de voorwaarden voor de aanmelding z5jn vermeld. Bij de aanmelding zal men zich door ondertekening van het formulier onder meer bereid verklaren om regelmatig zonder vergoeding gedurende de avond uren en/of op Zaterdagmiddag aan oefeningen deel te nemen, tot een maxi mum van 300 urep per jaar, waar onder mede begrepen de grote oefenin gen, waarvoor wel vergoeding wordt verstrekt. Verder zal men zich op de voorlopige' bekendgemaakte voorwaar den bereid verklaren een verbintenis aan te gaan voor onbepaalde tijd, het zij: uitsluitend voor handhaving van orde en rust, of tevens voor optreden tegen een buitenlandse vijand. Kort na Prins George's aankomst te Londen voor het Koninklijk huwelijk in November j.1. werd zijn naam hier al aan die van Prinses Margaret ge koppeld toen men merkte dat hij tij dens het „bruidsmeisjesbal" in een der West End clubs vrijwel uitsluitend met haar danste. Toen hij dan ook in Fe bruari naar gezegd op eigen ver zoek plaatsing naar Londen aan vroeg als militair attaché, waren de geruchten niet meer van de lucht. De Prins, die in uiterlijk veel aan luite nant Philip doet denken, is een veel vuldig gast in Buckingham Palace. Hij is bijzonder gezien bij' de gehele Ko ninklijke familie, vooral bij de oude Queeh Mary. Hij woont in een klein bescheiden hotel vlak bij zijn kantoor. Gedurende de oorlóg nam hij actief deel aan de ondergrondse beweging in Denemarken. (Nadruk verboden). Volgens Robert Lovett, waarnemend minister van buitenlandse zaken der V.S., hebben beide partijen in de bur geroorlog in Costa Rica een bevel tot het staken van 't vuren uitgevaardigd, teneinde een wapenstilstand tot stand te brengen. Uit berichten, die Dinsdag avond te Washington werden ontvan gen bleek, aldus Lovett, dat het bevel werd opgevolgd. Hij zeide verder, dat de Amerikaanse ambassade te San Jose, de hoofdstad van Costa Rica, berichtte, dat slechte hier en daar gevochten werd tussen de rechtse opstandelingen en re geringstroepen, die blijkbaar het bevel nog niet ontvangen hadden. Brits-Amerikaans technisch personeel uit Sovjet-zone Het Britse personeel, belast met het onderhoud van de telefoon- en tele graafverbindingen tussen Berlijn en het Westen, heeft opdracht gekregen de Sowj et-zöne te verlaten in verband met de Sowjetrussische mededeling, dat hun passen na 15 April niet zul len worden verlengd. Een Britse woordvoerder verklaarde, dat zij be schikbaar zouden blijven om hun werkzaamheden voort te zetten zodra de kwestie zou zijn opgehelderd. Het Amerikaanse technische personeel is Dinsdag uit de Russische zóne terug geroepen. Officiële Britse kringen zijn van ge voelen, dat de Russen het Britse tech nische personeel toch nog tot de Sow- jet-zóne zullen toelaten, indien zij niet langer meer op Russisch bezet gebied gestationneerd worden. Kind uit dakgoot gevallen Te 's-Hertogenbosch is Dinsdag een tragisch ongeluk gebeurd. Een 2-jarig kindje B. was ongemerkt in een dakgoot geklommen, doch toen het door eenmaal was beland, begon het kind te huilen. Voorbijgangers, opmerkzaam ge maakt door het geschrei, wilden de ouders waarschuwen, juist toen de kleine naar ■'beneden tuimelde. Eén der voorbijgangers poogde het k-' d nog op te vangen, maar hij kon niet verhinderen, dat het met het hoofdje op de straatstenen terecht kwam. Een uur na aankomst in het ziekenhuis is de kleine overleden. (Van onze parlementaire redacteur). Er zal in ons land in 1948 1050 millioen gulden aan de wederopbouw worden besteed, 300 millioen daarvan is bestemd voor woningbouw en 34 millioen voor de herbouw van boerderijen. De verdeling van het res terende bedrag is nog niet definitief vastgesteld. Het ontwerp van een nieuwe financieringsregeling voor de wederopbouw zal het departement deze week verlaten en verwacht mag worden, dat de regeling over een maand kan worden vastgesteld. De nieuwe regeling voor de financiering van de wederopbouw van boerderijen kan eveneens binnenkort tegemoet worden gezien. De nog b\j de Tweede Kamer in behandeling zijnde wets ontwerpen tot wijziging der woning-wet en tot regeling van de weder opbouw zullen worden ingetrokken en vervangen door één wetsvoorstel, waarin de decentralisatiegedachte meer recht, zal wedervaren en dat hopenlijk nog vóór de verkiezingen bij de Staten-Generaal zal kunnen worden ingediend. Ziehier enkele belangrijke punten uit de rede van meer dan twee uur, waarmee de nieuwe minister van We deropbouw en Volkshuisvesting, mr. dr. J. In 't Veldt, gistermiddag de be groting van zijn departement in de Eerste Kamer verdedigd heeft. Zonder twijfel een doorwrocht betoog, waar mee de nieuwe bewindsman het ver trouwen dezer Kamer,, waarvan hij zelf sinds 1937 deel heeft uitgemaakt, een degelijk* basis heeft gegeven. De oud-senator bleek zich achter de regeringstafel alleszins thuis te voelen. Als Kamerlid had hij de reputatie een wat saai spreker te zijn, mede door zijn gewoonte om zijn redevoeringen voor te lezen. Als minister schijnt hij die reputatie niet te willen voortzet ten: hij sprak vlot en vrij van het pa pier en toonde bovendien, reeds op merkelijk goed thuis te zijn in de za ken van het toch nog pas zo kort dopr hem beheerde departement. HIJ KENT DE WONINGNOOD. De menselijke noot heeft in deze re devoering ook geenszins ontbroken. De ervaringen, die mr. In 't Veld als burgemeester met de woningnood heeft opgedaan, zijn voor hem de voornaamste aanleiding geweest om zich aan zijn nieuwe taak te wij den, zo gaf hij te kennen. Een taak, waarvan hjj zich de zwaarte terdege bewust is, maar waarvan hij het beste hoopt" te maken. Men weet, dat de minister eeri open oog heeft voor de noodzakelijke decen tralisatie. Daarvan heeft hij ook thans blijk gegeven, maar aan de andere kant heeft hij de verwijten als zou er tot dusverre te weinig gebeurd zijn, van de hand gewezen. Dat het ambtelijke apparaat de nei ging tot perfectionisme en bureaucra tie vertoont, wilde de minister overi gens niet ontkennen. Hij achtte Jiet evenwel verklaarbaar uit de aard van de Westerse mens. die een eenmaal begonnen taak nu eenmaal graag zelf tot het einde toe uitvoert. In het bouwplan voor 1948 is reeds volledig rekening gehouden met de werking van het Marshall-plan. Het in vesteren van meer gelden is onmogelijk gebleken, zowel uit hoofde van het gebrek aan materialen en arbeids krachten als om een .inflatoire werking tegen te gaan. Voor de verdeling van het bouw volume over de gemeenten zal een commissie in het leven worden geroe pen. die de minister zal hebben te ad viseren. 30.000 WONINGEN EN MONTAGF.BOTTW. De gewone bouw z§' *ct in de ko mende jaren wel niet. s- .er brengen dan 30.000 huizen per jasu- In de pe riode van 1950 tot 1960 zal daar een •vengrot* hoeveelheid montagewo ningen aan moeten worden toegevoegd. De aanmaak van montagewoningen begint thans op gang te komen. Op het ogenblik zijn 269 montagewoningen gereed, 2200 in voorbereiding en' over 4680 is overeenstemming bereikt Ver wacht wordt, dat in 1949 10.000 mon tagewoningen kunnen worden afgele verd, die nodig zijn om het voor dat jaar geraamde minimum van 37.000 woningen te bereiken. Een moeilijk heid die zich hier voordoet, is de gro te hoeveelheid cement, die bij monta- gebouw verwerkt moet worden. Per woning bedraagt, dit liefst- tien tot twaalf ton! Waarbij men bedenke, dat Nederland slechs voor 50 pet. in de behoefte aan cement zelf kan voor zien. De rest moet uit Duitsland ko men, dat ons in dat opzicht zeer te leurstelt en uit België, dat daarvoor echter betaling in c^pllars en ponden verlangt. Op dit punt schijnt de Bene- luxgedachte nog wel wat te moeten doorwerken. Wat de bouw van gewone woningen betreft, op 1 Januari van dit Jaar waren er 40.000 in aanbouw en de mi nister hoopt, dat daarvan 30.000 in dit jaar gereed zullen komen. Vele detailpunten moeten w* verder laten .rusten. Slechts zij vermeld, dat dé minster tot slot van zijn betoog meedeelde niet onder zijn taak gebukt te gaan, omdat hij zich gedragen weet door zijn ambtenaren, de besturen van provincies en gemeenten, door de krachten van het vrije bedrijf, waar mee hij reeds vruchtdragend overleg heeft gepleegd en niet in de laatste plaats - door het vertrouwen dezar Ka mer. Die daarop antwoordde door z.h.st. haar goedkeuring aan d* begro ting te h*oht*n. Voor het tijdvak van 18 April t/m 1 Mei 1948 geeft elk der volgende bon nen recht op het kopen van: BONKAARTEN KA, KB, KC 804 323 Algemeen 324 Algemeen 325 Algemeen 326 Algemeen 327 Algemeen 328 Algemeen 329 Algemeen 315 Reserve 318 Reserve 1600 gram brood (gel dig t/m 24 April). 200 gram brood of 400 gram roggebrood (gel dig t/m 24 April). 400 gram brood of 1 rants. gebak. 100 gram bloem of zelf rijzend bakmeel of kin dermeel. 750 gram suiker, boter hamstrooisel enz. of 1500 gram jam, stroop enz. of 750 gram ver snaperingen. 1 ei. 375 gram zachte zeep plus 125 gram soda. 800 gram brood (geldig t/m 24 April). 400 gram brood (geldig t/m 24 April). BONKAARTEN KD, KE 804 823 Algemeen 824 Algemeen 825 Algemeen 826 Algemeen 827 Algemeen 828 Algemeen 829 Algemeen 813 Reserve 818 Reserve 400 gram brood .(geldig t/m 24 April). 200 gram brood of 400 gram roggebrood (gel dig t/m 24 April). 400 gram brood of 1 rants. gebak. 100 gram bloem of zelf rijzend bakmeel of kin dermeel of kinderbis cuits. 750 gram suiker, boter hamstrooisel enz., of 1500 gram jam, stroop enz. of 750 gram ver snaperingen. 1 ei. 750 gram zachte zeep plus 250 gram soda. 400 gram brood (geldig t/m 24 April). 500 gram bloem' of zelf rijzend bakmeel of kin dermeel of kinderbis cuits. TABAK- EN VERSNAPERINGEN- KAARTEN ENZ. QA, QB, QC 802 37, 38. 41 Tabak 2 rants. sigaretten of kerftabak. 39 Versnapering 200 gr. versnaperin gen of 200 gr. suiker, boterhamstrooisel enz. of 400 gr. jam, stroop enz. 42 Versnapering 100 gr. versnaperin gen of 100 gr. suiker, boterhamstrooisel enz. of 200 gr. jam, stroop enz. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 16 April worden gebruikt. Niet-aangewezen zijn en vernietigd kunnen worden: de bonnen 272, 274, 275, 774 en 775 melk; 280, 281, 282, 287, 784, 786 en 787 reserve; 790 en 791 algemeen. Engeland zal de doodstraf wegens moord voor vijf jaar afschaffen. Het Lagerhuis heeft Woensdagavond een daartoe strekkend wetsontwerp, waar in dit experiment is vervat, met 245 tegen 222 stemmen aangenomen. Op het ogenblik zijn er twee personen in Engeland die ter dood veroordeeld zijn. Dit jaar zijn drie personen we gens moord .terechtgesteld, terwijl aan een twaalftal ter dood veroordeelden gratie is verleend. Geheime wapenvoorraden in Italië In deze laatste week voor de alge mene verkiezingen zoekt de Italiaan se politie met verdubbelde ijver naar geheime wapenvoorraden. Bij 'ver schillende speurtochten in onder scheidene streken van Italië zijn antitank-kanonnen, machinegeweren, mortieren, ammunitie, brandbommen en vlammenwerpers te voorschijn ge bracht. In een landkapelletje bij No- vara in Noordoost-Italië vond men acht anti-tankkanonnen, een mortier en vijf machinegeweren. Ook werden voorraden ontdekt in de Arno-vallei, het berggebied van de ApeniJnnen, te Cremona, Arezzo en vele andere plaatsen, aldus heeft de Italiaanse radio medegedeeld. Aston Villa naar ons land Het Haagse comité voor sportuit- wisseling Den Haag-Birmingham voert reeds geruime tijd onderhandelingen met een comité te Birmingham om ook de voetbalsport in deze uitwisseling opgenomen te krijgen. Men is thans zover, dat het comité te Birmingham de bekende eerste divisie profclub Aston Villa bereid heeft gevonden na afloop van het Engelse seizoen, dus omstreek* de tyreede week van Mei voor een tiental dagen natr Den Haag te komen. Het ligt in de bedoeling dat Aston Villa een wedstrijd in Den Haag tegen een Haags elftal zal spe len en verder nog twee wedstrijden, welke door de KNVB zouden worden georganiseerd vermoedelijk te Rotter dam en Amsterdasp tegen stedelijke of zwaluwen elftalleA,

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 1