Slechts enkele wedstrijden op het program Helder—Texel ABONNEERT U OP DIT BLAD Hockey Zondag a.s. TWEE BELANGRIJKE PROMOTIE. WEDSTRIJDEN H.R.C.-NIEUWS WAAR ZIJN ONZE SCHEPEN? Wieringen. De gymnastiekuitvoering Urk Burgerlijke Stand Staatsgreep in republiek berecht AN NABIJ mogelijk zijn, Vierkante stuivertje afgeschaft Ds. R. J. de Stoppelaar overleden Koning Leopold wenst geen demonstraties Doktersdienst Wu LUISTEREN NAAR. Aller aandacht is ditmaal ge vestigd op de. wedstrijd Neder landBelgië te Rotterdam. In Den Helder vraagt echter de handbalsport aller aandacht, want ook hier speelt het Ned. elftal. Het programma. Voor morgen staan nog enige wed strijden op het programma. Wij zul len tevens' enige verbeteringen aan brengen en enkele standen publiceren. Wat deze standen betreft moeten wjj er op wijzen, dat het ontzettend moei lijk is direct na de Zondag de juiste standen te plaatsen. Zelfs het off. or gaan van de K.N.V.B. publiceert steeds verkeerde uitklagen, die eerst later gerectificeerd worden. Hoewel wij er van overtuigd zijn, 'dat deze standen seripus werden bijgehouden, konden wij niet verhinderen, dat er wel eens een fout in geslopen is. Vooral de standen van de res. klasse leverden nogal e.ens moeilijkheden op. Voor het publiceren van de standen ondervonden wij gelukkig veel waar dering, temeer daar vele clubs op ons waren aangewezen. Dat wij éénmaal bij het verkeerd aangeven van een stand in een clubblad lazen, dat deze fout onze wens was, zullen wij maar naast ons neerleggen. Dergelijke non sens is niet waard om verder op in te gaan. Zij beelden hoogstens het karakter van de schrijver uit. Helder 1Texel 1. Om 10 uur morgenochtend speelt Helder haar afgelaste bekerwedstrijd tegen Texel. Waarschijnlijk zal Helder met enige invallers uitkomen, omdat enkele spelers naar Rotterdam gaan. Doch Helder 2 heeft bewezen ook be- 'h oorlij ke spijers le hebben en dus kan Texel op flinke tegenstand rekenen. Het komt ons voor, dat het een aar dige wedstrijd kan worden, waarbij de uitslag nog niet te voorspellen valt. RandersR.K.A.F.C. Randers en R.K. A.F.C. speelden reeds in de afgelopen week tegen elkaar. De Alkmaarders zegevierden met 10. Vermelden we nog, dat H.R.C. ook in doelgemiddelde boven D.T.S. gtaat, doordat de Deetjes met 21 wonnen van Oudesluis. Volgende week zal wel de beslissing brengen voor de beker. Het programma is dan n.1.: B.K.C.Helder, Watervogels Texel en D.T.S.—H.R.C. 4e kla'sse B. Grasshoppers speelt morgen de wed strijd uit tegen Nieuwe Niedorp. Het gaat hier t>m 20 minuten. De stand is 02. Dus ook deze wedstrijd is wel bekeken. En dan staan de Hoogwou- ders nog 1 punt achter bij V.V.W. met één wedstrijd tegen R.K.A.F.C. Oiideraan is de situatie even anders dan wij Maandag j.1. vaststelden. M.F.C. heeft .12 punten en nog één uitwedstrijd tegen Zouaven, terwijl De Rijp 13 punten heeft'met-de thuis wedstrijd tegen L.S.V.V. yoor de boeg. De onderste uit deze afd. speelt 2 wedstrijden tegen het Hoornse Sport, dat verleden week kampioen werd. Deze laaste wedstrijd Van Sport ging tegen K.G.B. Het werd een 3—2-zege, Hermes 2Alliance 2 (dames). Aan vang 12 uur. Het is nu de taak der Hermes-dames om te trachten het on overwinnelijke Alliance te verslaan. Hermes en Alliance werden vorig jaar beiden in dezelfde afdeling ingedeeld en eindigden resp. 2e en le. Beide elf tallen doen niet veel voor elkaar onder, v/at wel blijkt uit de vorige uitslag (10 voor Alliance). Het zal dus Zon dag een spannende wedstrijd worden, maar de beste ploeg zal moeten zege vieren. Aan Hermes de taak om dit te bewijzen. Hermes IAmsterdam IV (heren) 1 uur# Hermes kan nu bijna geen *unt meer verliezen, als zij nog kans wil ma ken op het 2e klasserscEap. Amsterdam verloór j.1. Zondag tegen Strawberries met 2—1, en heeft door een overwin ning tegen Te Werfe twee punten. Hier is dus de kans van Flermes. Als Hermes Zondag a.s. verliest, is zij practisch uit gesloten. Tot slot de stand: Strawberries II 3 2 0 1 5 Te Werfe I 3 1115 Amsterdam IV 210 12 .Hermes I 2 0 0 2 0 Voor de opstellingen kastje Ch. Steil- berg in de Keizerstraat. Lezing door de heer Rogge. Voor een geheel bezette zaal hield de bekende internationale bondscheids- rechter, de heer Rogge, een lezing over de hockeyspelregels. Het verheugde ons, dat wij véle junioren ontdekten in de zaal en in 't bijzonder, dat zij tamelijk veel doorzicht hadden in 't hockeyen. He problemen, waarvoor de heer Rogge zijn toehoorders stelde, waren af en toe zo moeilijk, dat zelfs de oude garde het niet meer wist. Onder andere werden de buitenspelregel enz. behandeld. Om balf tien werd deze avond besloten, waarbij de heer Rogge mededeelde, dat hij gaarne nog een keer terug kwam om een vervolg op deze lezing t® geven. waarbij scheidsrechter Sauer uit Den Helder Uitstekend floot. Voor zover ons bekend is, vinden er verder in dit district geen wedstrijden plaats. En hier dan de standen: Res. 2e klasse A. Ajax 3 20 12 5 3 29 Stormvogels 2 20 11 6 3 28 Alcmaria 2 19 8 5 6 21 BI. Wit 3 18 8 4 7 20 Hilversum 3 20 7 5 8 19 Zeeburgia 2 19 8 2 9 18 K.F.C. 3 18 7 2 9 16 E.D.O. 2 19 6 4 9 16 Hélder 2 20 8 0 12 16 A.F.C. 3 20 7 2 1*1 16 H.F.C. 2 20 7 1 12 -15 Res. 3e klasse B. Alkm. Boys 2 19 14 1 4 29 Hollandia 2 20 1 5 4 27 H.R.C. 2 19 10 3 6 23 Volewijckers 3 20 7 6 7 20 Zilverm. 2 19 8 2 9 18 O.V.V.O. 2 20 6 5 9 17 Assendelft 2 20 6 5 9 17 Z.F.C. 4 18 7 1 10 15 W.F.C. -4 19 6 3 io 15* Purmersteijn 2 19 6 3 10 15 Alcmaria 3 17 5 4 8 14 Res. 3e klasse C. Watergr.m. 2* 20 18 2 0 38 Zaandijk 2 19 13 3 3 29 Velsen 2 20 12 5 3 29 Haarlem 3 19 8 4 7 20 H.R.C. 3 20 9 2 9 20 V.V.Z. 2 20 •8 3 9 19 Volewijckers 4 18 6 6 6 18 Z.V.V. 2* 20 6 3 11 13 K.V.V. 2 20 3 7 10 13 Kennemers 3 20 6 l 13 13 Rodi 2 20 1 0 19 2 Z.V.V. 2 hééft 2 verliespunten extra. Res. 3e klasse E. Volendam 2 20 17 3 o- 37 Z.S.G.O. 2 20 16 2 2 34 D.W.S. 4 20 9 5 .6 23 O.V.V.O. 3 20 9 2 9 20 Heider 3 20 4 10 6 18 D.W.V. 4 20 6 5 9 17 Olympus 2 20 5 7 8 17 V.V.B. 2 20 7 5 8 17 Madjoe 2 20 4 6 10 14 A.S.V. 2 20 t> 3 12 13 Ahrends 2 20 2 4 14 8 Zondagmorgen om 11.15 uur speelt het veteranen-elftal van 'KRC onder de naam van tweede jeugd tegen de werkelijke jeugd. De veteranen spelen straks op 6 Mei mee tijdens de veteranen-dag van de NHVB. Dit is dus een speciale trainingswed strijd. Het elftal van de veteranen (waar menig 4e klasser nog jaloers op kan zijn) is als volgt: Goudswaard; v. Til en Siersma; Striet, Stolk en Post; Van Dam, Buitenhuis, Zimny, Kuiper en Sanders. NEDERLANDS. HANDBALELFTAL SPEELT ZONDAG lil onS* nummer van gisteren is in de voorbeschouwing van de wedstrijd van het Nederlands handbalelftal een fout geslopen, Welke de aandachtige lezer bereids zelf gecorrigeerd 'zal hebben. Désondanks willen wij er nog even op wijzen, dat de wedstrijd mor- gen(Zondag)middag te half twee aan vangt. Laatste positie Ned. passagiers- en vrachtschepen, Vrijdag 16 April. Averdijk, 15 April van Galvéston te Houston; Boissevain, 15 April van Sai gon naar Manilla. Boschfontein, 15 April van Antwerpen naar Southamp- ton; Duivendijk, Vancouver-Rotterdam 'pass. 15 April Bishop Rocks; Etrema, 14 April van Curacao naar Alexandrïë; Grootekerk, Sydney-Rotterdam, pass, 15 April Ouessant; Helder, 15 April v. Callao naar Mollendo. Johan van Ol- denbarnevelt, 16 April van Semarang te Soerabaja verwacht; Kota Baroe, Rotterdam-Java, 16 April van P. Said; Kertosono, Roterdam-Batavia, pass. 15 April 11 uur Perim; Lekhaven, Monte- video-Rotterdam, 15 April van St. Vin cent K. V.; Leopoldskerk, Calcutta- Rotterdam, pass. 15 April Gibraltar. Meliskerk, 15 April van Dakar naarLe Havre; Prins Alexander, Halifax-Rot- terdam, 5 April 25 mijl W. v.' Scillies.; Salatiga, New York-Batavia, pass. 15 April 10 uur Perim; Slaterdijk, Bata- via-Rotterdam, pass. 5 April 15 uuf Malta; Taria, Abadan-Amsterdam, pass. 15 Apri^Ouessant Tegelberg, 15 April van Montevideo naar Santos; Utrecht, Buenos Aires-Trinidad, 15 April te Santos; Valerius, 15 April v. Batavia naar Bangkok; Van Ostade, Paramaribo-A'dam, 15 April 8 mijl Zd. van Wight. Vrijdag 16 April: Amsteldijk, 14-4 van Rotterdam te Havanna. Am- stelstad, 13-4 van Mobile naar New Orleans. Amstelveen, 16-4 van Ge nua naar Marseille. Barendrecht, 15-4 van San Pedro naar Curagao. Delfland, 15-4 van Amsterdam te Bue nos Aires. Indrapoera, Kaapstad- Rotterdam, pass. 15-4 Kaap Verde. Java, 17-4 van Makassar te Port Pirie verwacht. Leerdam, Rotterdam-New York, 16-4 te Antwerpen. Lombok, 14-4 van Honolulu naar Manilla. Merwede, Buenos Aires-Amsterdam, pass. 15-4 Ouessant. Prins Alexander HalifaxRotterdam, pass. 15-4 22 uur Land's End. Tamo, Rosario—Rotter dam, pass. 16-4 Kaap Fjio. Tiba. RotterdamBuenos Aires, 15-4 te San tos. Veendam, Rotterdam—New- York, pass. 15-4 5 uur Scillies. Te Triëst hebben de Amerikanen een, parade gehouden. De Amerikaanse generaal Bryan F. Moore (links) én de chef van de Engels-Amerikaanse sector in Triëst Airey. namen de parade af. Beneden: gemotoriseerde infanterie. Op Zaterdag 17 April a.s. geeft de Gymnastiek Vereniging „Wieringen" haar jaarlijkse Gym.demonstratije in „Concordia" en deze keer staat het publiek wel een heel goede avond te wachten. Het bestuur heeft zich veel voorbe reidend werk getroost om deze uit voering .ten volle te doen slagen en heeft een keuze gedaan, die zeer'zeker beloond zal worden. Het programma van de dames is uitgebreid en zij zullen demonstreren op de hoogbrug, knotsoefeningen,* vrije oefeningen en de A'enwichtsbalk. Naar dit laatste gaat onze bijzondere be langstelling uit. Op deze balk, van 6 m. lengte, 10 cm. breed en 1.20 m. hoog, zullen verschillende oefeningen worden uitgevoerd. In de vrije oefe ning zal nog het tableau „Mooi Hol land" worden gebracht, een tableau waaraan op de jubileumdag van de KNGV door 20.000 personen zal wor den^ deelgenomen. Voor het eerst na jaren zullen de heren weer optreden, terwijl naast dé gymnastiek ook de avond zal worden gevuld met schetsen, zang, en dansen. Een Amsterdamse ballet-danseres ver zorgd een extra nummer. Voorts zijn nog enige verrassingen in petto. De avond staat onder leiding van de heer H. Pennekamp. GESLAAGD. Onze plaatsgenote mej. W. Dijkstra te Hippólytushoef slaagde voor het examen typen. EEN MOOI SUCCES. Onze plaatsgenoot, de heer G. Rot gans te de Haukes, behaalde op dé internationale Slagerstentoonstelling te Utrecht een tweetal le prijzen voor zijn ingeleverde worstsoorten. Een prachtig resultaat! Geboren: Jannetje, d. v. Koert Koffeman en Marretje Nentjes; Marre- tje, d. v. Wilhelm H. Schraal en Trijntje Loosman. Ondertrouwd: Willem de Vries en Annetje Wakker. Overl eden: Regula Hendrika Ka- gei, oud 80 jaar. DE EERSTE VERHUISWAGEN Voor het eerste in de geschiedenis van Urk verscheen hier een verhuiswagen. Het gevaarte kon met moeite door de Urker straten en nu zag men pas eerst hoe nauw de Urker straten zijn. De wa gen kwam voor onderwijzer Riemersma, die van hier verhuisde. 'Het inladen ging zeer vlug. Waar het voorheen per schip heel wat tijd in beslag nam, is dit weer een verbetering. EERSTE URKER TAXI-BEDRIJF De kanaalvaart-ondernemer Hakvoort die van en naar Urk veel passagiers beeft vervoërd, magr om financiële re denen deze dienst ophief, heeft nu een taxi-bedrijf ingesteld. Dag en nacht is het Eerste Urker Taxi-Bedrijf disponi bel. Dit is een grote verbetering, want zolang de busdienst nog niet geopend is, is het practisch onmogelijk Emmel- oord te bereiken. De auditeur-militair bij het Repu blikeinse Hoge Gerechtshof heeft ge vangenisstraffen van twee tot twaaif jaar geëist tegen zeventien personen, die betrokken waren bij de staats greep in Juli 1946, waarbij o.m. Sjah- rir ontvoerd werd. Tegen de hoofdbe- klaagden Soedarsono en Moh Yamin werd twaalf jaar geëist. De pleidooien beginnen 26 April. Het gerechtshof heeft gedurende maand Maart deze zaak behandeld, waarbij belangrijke autoriteiten als getuigen optraden. Met ingang van Vu- 1 Mei zal het weer IFhJ VFDRF spaargelden te gi- cni TCKK£ reren naar de rijks- Jl— postspaarbank, voorlopig echter uitsluitend voor bijschrijving op een reeds bestaande vrije inleggersrekening. Te Londen bracht een zelfportret van Rembrandt op een openbare ver koping 135.000 gulden op, een schilderij van Ruysdael (het kasteel van Bent- heim) 42.000 gulden. Te Hainsac- ker nabij Regensburg zijn 9 Duitse ar beiders om het leven gekomen, drie ernstig gewond en één licht gewond, .tengevolge van een ontploffing in een munitie-opslagplaats Volgens Duitse technici is ongeveer 60 pet. van de naar schatting 700 illegale korte- golfzenders in Duitsland in handen van zwarthandelaars. De Tsjecho- slowaakse minister van onderwijs, heeft verordend, dat in alle lokalen van on derwijsinstellingen 't portret van Stalin moet worden opgehangen. De or kaan, die Zuid-Oost Australië geteis terd heeft, heeft een schade van 1 mil- liöën pond sterling veroorzaakt. In de te Den Bosch gehouden jaarlijkse vergadering van de Ned. Bridgebond is o.m. besloten tot de instelling van een meesterklasse. Ook werd een voorstel aangenomen vertegenwoordigers te zenden „naar het Europese Bridge-tour- nocê, dat#in Kopenhagen zal worden gehóuden. Het Franse communis tisch georiënteerde blad „Ce Soir" heeft zich strafmaatregelen van de regeling op de hals gehaald door te melden, dat de bankbiljetten van 1000 francs geblok keerd zouden worden. Twintig Grieken, onder wie een vrouw, die door een militaire rechtbank ter dood waren veroordeeld wegens overtreding van de wet op de openbare orde, zijn door de kogel terecht gesteld. Jeruzalem heeft de Schotse journalist, Dickson, tot vijf jaar gevangenisstraf veroordeeld, omdat hij 2 Britse soldaten had overge haald, hun wapens aan Arabieren te geven. Het Noorse ministerie van defensie heeft voorgesteld, de militaire- dienst voor alle récruten tot 12 maan den te verhogen. Het hoofdbestuur van de Duitse sociaal-dem. partij heeft i» een resolutie verklaard, dat de partij „elke poging, het Duitse volk de dicta tuur van de communistische volks democratie op tg dringen" zal bestrijden. De Christelijk-religieuze gemeen schappen van Palestina hebben de Ara bische Liga medegedeeld, dat zij, in het belang van de heilige plaatsen van Je ruzalem en de Christenen in Palestina, terzijdestelling van het verdelingsplan voorstaan. Generaal Bradley, chef van de Amerikaanse generale staf, heeft het Congres verzocht het leger op ten minste 18 divisies te houden. Het Comité yoor Belgisch-Tsjechoslowaak- se vriendschap, heeft 10.000 kg. sinaas appelen bestemd voor Tsjecho-Slowaak- se kinderen aan het Rode Kruis ge schonken. De Eerste Kamer heeft na enige dis cussie hef wetsontwerp inzake een nieuwe regeling van het Nederlandse muntwezen (Muntwet 1948) zonder hoofdelijke stemmen goedgekeurd. Dit wetsontwerp strekt ter vervan- gang van de muntwet 1901. Het bevat een aantal nieuwe bepalingen voor Je samenstelling der toekomstige munc- circulatie en beoogt tevens het in vele .opzichten verouderde systeem van be palingen, waarop het Nederlandse muntwezen krachtens de Muntwet 1901 is gegrondvest, te vervangen door eën stelsel, dat nreer in overeenstemming is met de huidige verhoudingen en met de opvattingen, welke op het gebied van Het muntwezen thans worden gehul digd. De regering acht het stelsel van 'de gouden standaard, voor zover dit in ce Muntwet'1901 is verankerd, niet langer met de huidige practijk in overeen stemming. In het ontwerp wordt met dit stelsel dan ook gebroken. De gouden standaardmunten van tien en vijf gul den, die de facto reeds sinds jaren niet mger als betaalmiddel dienst deden, zullen thans ook de jure worden' afge schaft. De minister van financiën wenst ook te breken met het instituut der teken- munt door aan de hieronder begrepen munten de oedanigheid van wettig be taalmiddel tot ieder bedrag te ontne men en deze munt terug te brengen tot d" status van pasmunt. Door de afschaffing van de gouden standaaramunt en de ontneming van het karakter van tekenmunt aan de grove zilveren specie verkrijgen alle Nederlandse munten (behalve de du kaat) de status van pasmunt. - Kénde de muntwet 1901 twaalf ver schillende munten, het thajs aan Je orde zijnde ontwerp voorziet slechts in zeven munten. Dit zijn met de hoedanigheid van wettig betaalmiddel tot beperkt bedrag in zilver: de twee-en-een-halve gul den (rijksdaalder) en de gulden; in nik kel: 't vijf-en-twintig-centsf-k (kwart je) en het t-ien-centstuk (dubbeltje); in brons: het vijfcentstuk (stuiver) en de cent en zonder de hoedanigheid van wettig betaalmiddel de gouden dukaat. Voor de vierkante stuiver komt de rende in de plaats. Het dubbeltje en kwartje zullen van een kartelrand worden voorzien; ie cent en de stuiver zullen met 'n gladde rand woijden uitgevoerd In de ouderdom van 74 jaar is te Enschedé overleden ds. R. J. de Stop pelaar, die, tal van boeken heeft ge schreven over het Friese landschap. Ds. de Stoppelagr werd in Ureterp geboren. Zijn eerste gemeente was Graftdijk, daarna stond hij te Warga. Hij schreef tal van artikelen op het gebied der natuur in „Het Vader land", waarvan er i/ele werden ge bundeld. Van zijn hand verschenen o.a. ,Op Frieslands wijde wateren', „Wuivende wieken", „Glinsteringen van het jaar", „Vreugden van het zwerven e.a," Nadat ds. de Stoppelaar emeritaat was verleend, vestigde hfj zich te Ensch^é. BURGEMEESTER D'AILLY START DE RONDE VAN NEDERLAND. Het startschot voor de ronde van Nederland zal, naar wij vernemen, op 24 April a.s. door Amsterdams burge meester Arn. J. D'Ailly worden gelost. Met betrekking tot het verzoek dat door verschillende organisaties tot Ko ning Leopold is gericht bij zijn aan komst te Rotterdam delegaties te ont vangen, die hem willen verwelkomen, maakte het secretariaat van de Koning bekend, dat de reis van de Koning én zijn passage op Nederlands grondgebied een strikt particulier karakter draagt en dus aan het- verzoek niet kan wor- 'den voldaan. Het secretariadl legt er verder de na druk op dat het de wens van de Koning is dat bij zijn aankomst té Rotterdam geert enkele manifestatie wórdt gehou den. DR. KASTEEL ONDERSCHEIDEN. Dr. P. Kasteel, de godverneur van Curagao, is benoemd tot Commandeur in het Franse Legioen van Eer. De plechtige uitreiking van de onderschei ding werd verricht door de prefect van Guadeloupè op het Franse gedeelte van St. Maarten. Op het Nederlandse deel reikte Dr. Kasteel aan de pfefect en aan de burgemeester van het Franse gedeelte van St. Maartén Nederlandse jnderscheidingen uit. Van Zaterdag 17 April 16 uur tot Maandag 18 April 8 uur zijn bij geen gehoor van eigen arts, alleen voor spoedgevallen, aanwezig de artsen: Olree, De Groot, Tamsma, Werner, De Eoer, v. d. Sluis, Van Slooten, Groen- hart en Swaters. Rayon West Friesland: dr. v. d. Meer te Westwoud, dr. Schram te Spanbroek, dr. De Vries te Benning- broek. PROGRAMMA VAN HEDENAVOND HILVERSUM I, S01 m Nieuwsberichten om 6, 8 f;n 11 uur - 6,15 Sportpraatjs 6.30 Ned. Strijd- achien 7.00 Ar- tieke - .^art VPRO: 7 J Cursus ,,De kerk nu 7,45 Voor N.landers in Duitsland VARA: 8,15 De ;el van Sinkel 9,15 Socialistisch coir. v.aar 9,30 Vindabona Scbrammel'n - 10 00 De vrouw in de mist 10,30 Jan Cu; uwener 11,15 Hobby Hoek 11.30 Gezellige plaatjes HILVERSUM II, 415 m N'2i: chteg om 7, 8 en 11 uur 6,00 L .icycl'us (gr pl) 6,15' Journalistiek .zicht 6,-60 Actualiteiten 6.40 S;.--nza 7,15 Muzikale melange 7.3 nofoon- platen 7,50 Banden die blr icn - 8,05 De gewone man 8,12 GramT muziek 8,20 Lichtbaken 8,50 Gram 'mlaten 9,00 Negen heit de klok 10 15 Gramo- foonpl^ten 10,45 Avondgebed 11,15 Fragmenten Mit de opera ..La ata" PROGRAMMA VOOR feON \G HILVERSUM I. 301 rn N ehten om 8, 1, 6, 8 en 11 uur V. tA. 8,18 Gramofoonplaten - 8,26 Het bos in het voorjaar 8,40 Intermezzo Cordu- v/ener) 9,12 Sport 9,15 Men vraagt.... en wij draaien 9,45 Geestelijk leven 10,00 Beethoven 10,30 Briefgeheim 11,00 „Kunst na Arbeid' —'AVRO: 12,00 Lunchpakket 12,30 De Zondage.ub 12,40 Gemengd koor -- 1,15 The Rcm&ncers 1,50 De Spoorwegen spreken 2 00 An- dré Navarro (gr pl) 2,05 Boekenhalfuur 2,30 Kamer-orkest 3,30 Filmpraatj'» 3,45 Het Radio Dansorkest 4R0 Avro's Reportagedienst VARA: 5,00 K derkoor De Merels" 5,20 De verkiezmeon in Italië 5,30 De avonturen vaif Oma Keesje 5,50 NederlandBelgië 7.15 In gesprek met de lezer 6,30 Nede;.andse Strijdkrachten 7,00 IKQR: Oecumeni sche dienst AVRO: 8,15 Reportagedienst 8,15 Waltztime 8,45 Hersengymnastiek 9„15 De Speeldoos 9,35 Operette-pla ten 9,45 Johann August Suter (hoor spel) —10,30 Chryntal Blomkamp (piano) 11,15 Franse melodieën (gr pl) HILVERSUM II, 415 m Nieuwsberichten 9.30, 1. 7,30 en 11 uur KRO: 8,15 Gra- mofoonplaten 8,30 Hoogmis NCRV: 9,45 Engelse Koorzang 10,30 Kerkdienst 12,00 .Cantate KRO: 12,15 Apologie 12.30 André Kostelanetz en zijn orkest 12,55 Zonnewijzer 1,20, Zwitserse solisten 2,00 Het orkest zonder naam 2,30 Ver slag Interland-Voetbalwedstrijd ^jNederl-and —België (in de pauze: Het orkest zonder naam) NCRV: 5,00 Kerkdienst 6f30 Concert 7,00 De 'psalmen van Sweelinck 7,15 Kent gij uw Bijbel? KRO: 7,45 Meodions Medley —*7,50 In 't Boeckhuys 8,05 De gewone man 8,12 Kle^n Or kest 8,45 De zee heeft genomen 9,45 Omroep Kamerorkest 10,37 Actualitei ten 10,45 Avondgebed 11,15 Gramo- foonmuziek PROGRAMMA VOOR MAANDAG HILVERSUM I, 301 m Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur VARA: 7.15 Ochtendgymn. 7.30 Orkest, Ray Ven- "tura 8,18 De verkiezingen in Italië 8,23 Gramofoonplaten 9,15 Gramofoon- platen VPRO: 10,00 Morgenwijding VARA: 10,20 Gramofoonplaten 10,30 Voor de vrouw 10,45 De Regenboog 11,20 Officiële ontvangst van mevr Roosevelt in dé Ridderzaal 'door het Nederlands Vrou wencomité 12,30* Weerpraatje 12,33 Voor het platteland 12,30 Orgel (Johan Jcng) 1,20 Malando orkest 2,00 Claude Debussy 2,30 De schoolarts geeft raad -• 2,45 Filmselecties (gr pl) 3,20 Eenmaal in je leven.... 4,23 Cantate 5,00 De school is uit 5,30 Puszta-klanken 5,45 De Wederopbouw in Indonesië 6,20 Gramofoonplaten 6,30 Nederlandse Strijdkrachten 7,00 Jan Corduwener 7,15 Foarjier yn FryslSn 7,45 ,Nederland- ders op zee 7,52 Appèl ex-politiéke ge vangenen 8,05 Rede minister Gieler» ivm de Jeugdwerk 8,15 Vaudeville- Strijkorkest 8,45 Ik ben het niet met U eens 9,05 Meestertrio 9,30 Achter het ijzeren gordijn 9,45 Beethoven- cyclus (Concert-Gebouworkest 11,15 Tha Ramblers 11,45 Gramofoonplaten HILVERSUM II, 415 m Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur NCRV: 7,15 Gramofoonplaten 7,45 Een woord voor de dag 8,15 Te Deum Laudamus 9,00 Arthur Rubinstein (piano) 9,15 Och tendbezoek bij jonge zieken 9,30 Wa terstanden 9,35 Piano-trio 10,00 Elsa Barthen (sopraan) 10,30 Morgendienst 11,00 St Paul's suite 11,15 Van oude en nieuwe schrijvers 11,35 Internatio nale Koorzang (grpl) 12,00 Paul Moole- naar (piano) 12,30 Weeroverzicht 12,33 Ancora-trio1,15 Vrij en blij 1,45 Gra mofoonplaten 2,00 Voor de scholen 2,35 Composities van Henk Bijvanck $- 3.05 The' golden Waltz 3,15 Gramofoon platen 3,30 Zang en piano 4,00 Bij bellezing 4,15 Concerto 5,00 Het kleuterklokje klingelt 5,45 Orgel 6,15 Sport 6,30 Met band en plaat voor u paraat 7,15 Onder de NCRV leeslamp 7,30 Het actueel geluid 7,50 Eenstem mige psalmen 8,15 Concert-Gebouw orkest 8,45 Klassiek avondconcert 9,00 NCR V-kwartet 9,15 Van soldaat tot burger 9,35 Sans Souci 10,15 Swee linck-kwartet 10,45 Avondoverdenking 35. „Zo", zegi de directeur, terwijl hij binnenkomt. „Daar ben ik weer. En heeft de keukenjongen jullie be stelling opgenomen?" „Néééé", antwoordt Pim met een vervaarlijk gebrul. „Dat heeft hij niet. Die bange haas is hard weggelopen". „Hahaha, die is goed!" De directeur moet er Tiartelijk 'om lachen, maar dan wordt zijn gezicht ernstig. „Nu eigenlijk heeft hij gelijk. Tijgers horen nu eenmaal in'een kooi! Ik zal jullie naar de beste en warmste kooi brengen die ik heb". 36. „Ga maar dadelijk mee! Niet iedereen is zo onverschrokken als ik met de wilde dieren. Maar ja, daarom ben' ik ook de directeur". Tevreden klopt de directeur zich op dc borst en gaat hen voor naar de wilde dieren-afdeling, waar allemaal kooien staan. „Zo en wat zeggen jullie hier van? Dit is een prachtige ruime kooi en je hebt hier uitzicht over het gehele terrein". 0 Pim, Pam en Póm wippen naar bin nen en de directeur doet de deur ach ter hen op slot.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 3