Hedenavond JAARFEEST Stad en Omqmmq Casino een miniatuur-jamboree „De lastige Erftante" Verdiende zege van Helder Jaarvergadering Vee- en Paardenverzekerings Maatschappij Padvinders-Kaleidoscoop B, M. O. presenteerde Verloting „Harmonie" De Botbrug moet hersteld Plaats noodgebouw School 4 aangewezen Waterput voor de TESO Noodstraten in Oud Den Helder Het leggen van leidingen in Oud Den Helder Terrein beschikbaar gesteld voor Christelijke school Grote spiegelruit gekraakt De moord te Hoogwoud morgen berecht Wielrijders! Witjakken winnen met 2-0 NED. HERV. KERKKOOR Wieringen. Interessante lezing van de heer C. Metselaar Urk Texel. Burgerlijke Sta,nd Druk bezochte bollendag te Limmen De 200.000 ton groenten zal naar Duitsland gaan VOOR ZWARE FIGUREN „Waar blijft ie nou? Wie? Wel de hopman natuurlijk, hij zou speciaal uit Amerika overkomen om onze avond te openen. Jonge, dat is jammer, nu zul len we niet kunnen beginnen, of wacht eens even, wie schreeuwt daar zo achter in de zaai;'? „Good evening boys, how are you, we kom from Amerika om te helpen de padvindersgroep „De Jutters I" bij hun feestprogramma, en my wife en zoon help you daarbij. De hopman heb ik niet gezien, maar die zal later nog wel komen". En terstond toog een eminent drietal Zaterdagavond toneel- waarts om de feestavond van de Jut ter I in te luiden. De kennismaking van de Amerikaan se familie verliep zowel met de groeps- tonelisten als met de aanwezigen uit stekend en vooral de roodharige lady had spoedig aller sympathie. Na deze originele opening sprak de voorzitter van het groepseomité, de heer C. Bu- ter. het welkomstwoord, waarbij spre ker in het kort de moeilijkheden on der de aandacht bracht en in dit ver band vooral wees op de boosaardige vernielzucht waarmede enkele klein zielige mensen telkenmale in hun kam pement,' Fort Vismarkt, huishouden. Deze week is reeds voor de vijfde maal in het clubgebouw ingebroken. Maar, merkte spreker terecht op, <4e leuze van de padvinder is, dat hij fluit onder alle omstandigheden en derhal ve zijn de Jutters vast van plan om in Juni hun Juttersburcht officieel in ge bruik te nemen, Woorden, die in deze omstandigheden de burger weer moed geven. Maar de avond was er niet om te praten. Het grote aantal enthoy^as- te adspirant-toneelspelers trappelde^an ongeduld om voor hot voetlicht te ver schijnen. En niet ten onrechte, want wat zij boden was goed en hun slechts door de pauze onderbroken kaleidos- coop-programma had volledig aller waardering. Reeds bij het eerste num mer, het optreden der welpen, geraak ten de aanwezigen in een prettige stemming. Het was dan ook aardig om te zien met welk een overgave en spi rit deze jongens van Baden Powell hun speletjes uitvoerden om hiermede ook het hunne tot het slagen van deze avond bij te dragen. Met guitaar en accordeon werden de verschillende rummers opgeluisterd, terwijl zich uit de groep verkenners een complete pad vindersband had gevormd die zich al spoedig tot een onmisbaar element d© avond had weten op te werken. Een bijzondere attractie was nog hef vererende bezoek van Jonkvrouwe Amalia van Sassen, Hertogin van Top tot Teen en barones zonder geld, die zich enige ogenblikken verdienstelijk In de Marine-cantine presenteerde Zondagmiddag de Helderse afdeling van de Bond van Militaire Oorlogs slachtoffers het toneelstuk „De lastige erftante". Door het heerlijke zomerse weer hadden velen op deze middag verstek laten gaan, maar toch hebben ook velen aan de uitnodiging gehoor gegeven en zich hierdoor enkele uren uitstekend kunnen amuseren met deze god gespeelde komische geschiedenis in drie bedrijven. Re<.dg de eerste ken nismaking getuigde van de zorg waar mede de Bonds-dames onder leiding van hun energieke regisseur sergeant Steindel deze opvoering hadden voor bereid. En niet alleen de zorg voor grime en décor was goed geslaagd, ook d« keuze der artisten voldeed volledig aan eisen welke men kan stellen aan actrices die voor het eerst voor het voetlicht verschijnen, Qit wil echter in het geheel niet zeggen dat het di lettantisme op de voorgrond trad, inte gendeel de rolkennis en voordracht, de losheid waarmede gesproken werd deed al spoedig het publiek meeleven, er was geenszins, zoals zo dikwijls het geval is bü dilettanten, een hinder lijke opeenvolging van hiaten. Don derdagavond zullen ook de Marinemen sen om deze klucht, die soms in een droevig drama dreigt te veranderen, kunnen lachen. En dit eerste succes van de heer Steindel die het stuwende element vormt, bij dit mooie werk be wijst dat ook door eigen initiatief veel bereikt kan worden. Hiervan zullen de bezoekers van Donderdagavond kunnen getuigen. Maar er gebeurt méér bij de Bond van Militaire Oorlogsslachtoffers, af deling Den Helder. Er wordt een voortdurende propaganda gevoerd om het aantal leden en donateurs te ver groten, want er is ook geld nodig. En ook als niet-leden kunt u uw bijdrage leveren voor dit echte Marinewerk. Onderaan de trap in Tivoli staat een mijn, niet met voelhoorens en spring stof, maar voorzien van een gleuf, waarin een iedere zijn bijdrage kan deponeren tot steun v»n de oorlogswe duwen en hun kinderen. De prijzen van de grote verloting van de opeiptteverenlging „Harmonie", ten bate van het costuumfonds, zijn gevallen op onderstixande nummers. P.® prljzen kunnen worden afgehaald d*.he" W. Steffens. Koekoekstraat 34. vóór 17 Mei 1948. daar zij anders vervallen aan de vereniging 1509. 1089, 1427, 2871 2373 1334 2745. 987, 1729, 530. 2913, 1706 542 1536. 653, 1110, 2288. 1428. 2677. 2562, 1529 117, 877, 76, 166^ oooq 997 *29 1559. 700 1944, 1067. U95, 23,8 29t 1214, 1731, 214, 2342, 1119 9917 2487. 893, 44. 1136. 2680, 2822. 557 no! 1303. 2217, 309, 721, 2496 375 1814 1552. 302, 409. 198, 266?, 2320. 416. 1973. 2088, 747, 2242, 84, 567 2850. 2622 1282, 2323, 2854, 1558, 2081. 1272 wist te maken als conferencière. Haar optreden en dat van haar teerbeminde Ridder zonder Vrees was vooral voor de oudere verkenners een waar succes en zij beiden oogstten dan ook een flink applaus. Een ernstiger nummer in het vlote repertoire van muziek, zang en voordracht werd gevormd door de éénacter „Het huis op de Hei". Een toneelstukje dat naast humoristisch en quiasi-gevaarlijk ook een beetje grie zelig was. Als laatste punt op de agenda stond een verrassing. De populaire Hopman Metzelaar werd uit zijn rommelige kleedkamers gehaald en tezamen met de hopvrouw, mevrouw Metselaar, namens alle leden van groep I werd „de Jutter" gehuldigd. De hopvrouw kreeg een bouquet mooie bloemen, hopman Metzelaar werd verrast met een doos sigaren. Na gemeenschappelijke zang van het padvinderslied werd overge gaan tot de verloting, welke klein van omvang maar waardevol van inhoud was. Het opruimen van de vele zit plaatsen vormde ook nu weer een dieptepunt, dat echter met behulp van „The Musical Ramblers" spoedig was overwonnen. Met tevredenheid kunnen de bewoners van de Juttersburcht op deze avond terugzien. De Botbrug over het Helderse ka naal nabij de Nieuwstraat verkeert in een zodanige staat, dat het omstreeks half Januari niet meer mogelijk bleek de brug normaal door één man te be dienen. Bij het openen van de brug moest telkens de hulp van 4 i 5 per sonen worden ingeroepen. Ten einde een onderzoek te kunnen instellen naar de oorzaak hiervan is de brug toen met behulp van vijzels gelicht, nadat voor het voetgangersverkeer een nood brug was gelegd. Bij dit onderzoek bleek, dat het draaiwerk van de bru^ hersteld moest worden. Deze herstel ling heeft inmiddels plaats gehad. Daarbij - bleek, dat niet alleen het bovendek, doch ook het onderdek van de brug vernieuwing behoeft. De kosten van de te treffen voor zieningen worden in totaal geraamd op f 11.000. In de begrotingen voor 1947 en 1948 is voor het onderhoud van de brug reeds gerekend op een bedrag van f 6.000. Daar het gewenst is de ver- beteringswerken zo spoedig mogeliik ter hand te kunnen nemen, stellen Tt en.W. aan de raad voor, een extra crediet van f 5.000 te verlenen. Bij raadsbesluit van 27 Januari 1948 werd bepaald, dat het noodschoolge- bouw, bestemd voor de huisvesting van school 4 (hoofd de heer W. C. J. Veth), zal worden geplaatst op een terrein aan de Bankastraat. Bij nadere overweging komt het B. en W. uit stedebouwkundig oogpunt evenwel voor, dat een uit ba rakken bestaand noodgebouw? beter op een andere plaats kan worden opge trokken. Een meer geschikte plaats achten zij het terrein tussen de H. A. Lorentzstraat en de Prof. P. J. Blok- straat. Daar de leerlingen van school 4 thans gehuisvest zijn in de vakschool voor meisjes aan de Middenweg en in de school voor buitengewoon lager on derwijs aan de Hector Treubstraat, is deze plaats, wat de afstand betreft, in het algemeen genomen niet ongunstiger. De directeur vin Openbare Werken heeft intussen de aandacht gevestigd op de inmiddels ingetreden verhoging van de prijzen der materialen en de sociale lasten. Het laat zich dan ook aanzien, dat het reeds verleende crediet van 84.000.niet toereikend zal zijp. B. en W. vragen thans een aanvullend cre diet van 14.000. Het terrein aan de Bankastraat zal kunnen worden gereserveerd voor een semi-permanent schoolgebouw. Het ont werp van een dergelijk gebouw, waarin naaf de mening van B. en W. 'n nieuw te stichten school voor openbaar ge woon lager onderwijs moet worden on dergebracht, is in voorbereiding. De N.V. Texels Eigen Stoomboot- Onderneming heeft de gemeente ver zocht enkele voorzieningen te doen treffen aan de watermeterput, welke zich bevindt in het haventerrein nabij de aanlegsteiger voor de Texelse boot. B. en W. hebben zich bereid verklaard de verlangde voorzieningen, bestaande in het maken van een betonnen put, waaromheen een ijzeren hek zal wor den aangebracht, voor rekening van de N.V. te doen uitvoeren. De voor het uitvoeren van deze werk zaamheden benodigde vergunningen van de Rijkswaterstaat en de Domei nen, zijn daartoe verstrekt. B. en W. vragen thans aan de raad machtiging tot het aanvaarden van deze vergun ningen. B. en W. achten het gewenst' thans verdere voorbereidingen te treffen voor een spoedige verwezenlijking van het wederopbouwplan Oud Den Hel der. Daartoe is het nodig reeds nu te beginnen met de uitvoering van riole- rings- en bestratingswerken in de gronden van de voormalige „Oude Helder", Het is de bedoeling voor wat de bestrating betreft voorlopig te vol staan met de aanleg van zgn. nood- straten ter breedte van 3 meter. Na het gereed komen van de woningbouw zal tot de definitieve straataanleg worden overgegaan. De kosten van uitvoering van de bovenbedoelde rioleringswer ken en voorlopige bestratingswerken worden geraamd op f 133.600. Volgens een nadere kostenbegroting worden de kosten van aankoop van gas- en waterleidingen, electriciteits- kabels en straatverlichtingsmaterialen en die van het leggen dezer leidingen enz. in de gronden van het gehele we deropbouwplan „Oud Den Helder" thans resp. geraamd op f 338.245.30 en f 108.404.70. Reeds werden op 20 Mei 1947 credieten verleend ten bedrage van f 254.500 en f 28.000. Derhalve zal nog nodig zijn resp. f 83.745.30 en f 82.404.70. Hieruit blijkt, dat de oorspronkelijke raming, wat de materiaalkosten be treft, aanzienlijk te laag ls geweest. Hoofdzakelijk moet de oorzaak hier van worden toegeschreven aan het feit, dat het wederopbouwplan inmid dels belangrijk is gewijzigd, waardoor meer materialen zullen moeten wor den verwerkt. Voor de genoemde be dragen vragen B. en W. thans aan de raad een crediet. Het bestuur van de school verenigTng „Laat de Kinderkens tot Mij komen" heeft de gemeente verzocht, een ter rein beschikbaar te stellen waar te zijner tijd een nieuw schoolgebouw ter vervanging van het op last van de bezetter afgebroken gebouw aan de Kolensteeg kan worden gesticht. In overleg met de stedebouwkundige achten B. en W. daartoe het meest ge schikt het perceel grond tussbn Java- straat, Timorlaan, Singel en Lombok straat, groot 'ongeveer 3875 m2. Zowel het betrokken schoolbestuur als de Commissies van Bijstand voor Open bare Werken en Onderwijs kunnen ziel} hiermee verenigen. Het desbetref fende raadsvoorstel is geplaatst op de aanvullingsagenda van de morgen avond te houden raadsvergadering. Zaterdagmiddag om half tien is de grote spiegelruit van de fa. Ideco, Kei zerstraat hoek Molenstraat, door een motorbakfiets gekraakt. De bestuurder, de heer V., moest plotseling voor een paar wandelaars uitwijken en torpe deerde toen de ruit, die tegen de plot selinge druk niet bestand bleek. Morgenochtend om tien uur zullen voor de rechtbank te' Alkmaar te rechtstaan de vrouw S. V. en H. de G., beiden verdacht van de moord door vergiftiging te Hoogwoud. De fietser is „bij nacht" verplicht, te rijden m$t rood achterlicht! De burgemeester van Rotterdam, mr. P. J. Oud, trad als getuige op in het proces-Van der Waals. Voor het getuigenhekje: burgemeester Oud en Schreieder in een hevig debat. In het midden advocaat Van de Starp. Helder heeft zich in zijn tweede be kerwedstrijd keurig hersteld. Aan vankelijk zag dit er niet naar uit. Maar de wilskracht van te wil len winnen en het technisch beter spelen bracht hun de verdiende over winning. Texel epn behoorlijke vierde klasser, heeft zeker niet verloren door slecht spelen. Integendeel, de eilanders speel den hun eigen partijtje en het ging hun goed af. Uitblinkers hadden zij niet of het moet de keeper zijn. Hij heeft heel wat doelpunten gered en de twee die hij er door heeft gelaten, wa ren voor hem beslist onhoudbaar. Bij Helder was de uitblinker onge twijfeld de rechtsback Toes. Deze knaap speelde werkelijk een brillante partij voetbal. Overal waar gevaar was in de achterhoede was hij. Het wegwerken en -plaatafen van de bal was Uitstekend en wat het voornaam ste is, deze speler speelt met zijn hoofd. Geen onbesuist getrap naar vo ren, maar elke bal netjes afwerken. Over het algemeen genomen waren er geen zwakké plekken bij Helder, of het moet de rechtsbuiten zijn. Deze speler betrok zichzelf maar weinig in het spel en er ging dan ook niet veel productiviteit van hem uit. DE WEDSTRIJD. Het is precies op tijd als scheidsrechter Gouds waart laat beginnen. Helder trapt af en de eerste aanval wordt opge- voor leden en donateurs in CASINO. Aanvang 8 uur. Hoewel de belangstelling voor deze vergadering, welke Donderdagavond in Hotel „Centraal" werd gehouden, niet heel groot was, heeft deze bij eenkomst voor de aanwezlgeii wel een bijzonder cachet gehad, n.1. door dat de heer C. Metselaar een Interes sante causerie gaf over het nood- slachtingswezen. Om ruini 8 uur, toen deze verga dering door de heer Mosterd werd geopend, waren slechts weinige leden vertegenwoordigd. In het bijzonder heette de voorzitter de heer Metse laar welkom. FINANCIEEL JAAROVERZICHT. Van de afd. Paarden bedroegen de inkomsten over het boekjaar 1947 8.785,48, zodat er èen batig saldo van 116,10 ls. De afd. Koelen gaf een batig saldo van f 16,00. De penningmeester, de heer M. KoojJ, ontving een woord van dank voor het serieuze beheer. Bi) de rondvraag kwamen verschil lende huishoudelijke aangelegenheden ter tafel. DE CAUSERIE. Tijdige Inbrenging voor het ln nood te slachten vee en goede behandeling, aldus de heer C. Metselaar, afln de voornaamste factoren, om het vlees in goede conditie aan de consumen ten te kunnen aanbieden. Veelal valt er te klagen over veehouders, die dit niet direct inzieu en hierdoor niet al leen de consument, maar ook de foi.dsleden benadelen. Er zijn veehou ders, die enigszins sceptisch tegen over de noodslachtplaatsen staan, waar lage prijzen worden betaald, hetgeen is te wijten aan de Bedrflfs- schappen, welke hier nauwlettend op toezien. Toch brengen deze instellin gen veel voordeel. Een beste melkkoe ls nog geen beste slachtkoe, waarmee de veehou der rekening dient te houden. Het inbrengen van 'het vee moet direct geschieden en vooral zomers, daar bederf dan spoedig intreedt. Dat dit inbrengen niet; altijd direct ge beurt, toonde spreker met een %serie voorbeelden aan, waar dan een onte vreden eigenaar het gevolg van ls. In het feit, dat aan inschrijvingen niet door de noodslachters kan wor den deelgenomen, ligt de oorzaak, dat de door deze instellingen voorge schreven prijzen veel te laag zijn. Met nadruk wees spreker er op, voor al de noodslachtingsgevallen direct af te wikkelen en het transporteren dadelijk na een stergeval te doen geschieden, voordat het dier aan- bederf onder hevig is. De van Rijkswege ingevoerde keu- nngswetten worden door de gemeenten uitgevoerd en Wieringen ressorteert in dit geval onder de keuringskring Den Helder. Met alle lof sprak de heer Met selaar over de directeur van deze keu ringsdienst. Een band van wederzijds vertrouwen moet er bestaan tussen de keurders en de verkoper. De te verrichten noodslachtingen wel- Ke bij de Gemeentelijke instantie móe ten worden doorgegeven, berusten in vele gevallen op de Schouders van de noodslachter, die hiervoor dan ook zorg draagt. De rijksinspectie heeft uitsluitend tot taak. scherp toe te zien op de hygiëni sche behandeling. „Is een stal waarin geen reageerders zijn, tbc-vrij?" was 'n vraag, welke een der aanwezigen stelde. De heer Metse laar antwoordde hierop het volgends: Uit de reageerders valt dit niet te constateren; slechts een sputumonder- zoek (speeksel-onderzoek) dan kan uit rijzen of het veel al of niet t.b.c.-vrij is. Omtrent de verschillende runderziek- ten streepte spr. iet geval van miltvuur aan, wat de laatste jaren vrijwel niet meer wordt geconstateerd. Het geïmpor teerde veevoeder is grotendeels schuld geweest dat deze ziekten zijn ontstaan. Niet alleen voor de veehouders, doch ook voor de slachters heeft dit funeste gevolgen gebracht. Voorts noemde spr. de ziekten v%n pericaditus (hartgezwel. oorzaak: scherp in) en de baarmoeder- ontstekingen. Vooral dit laatste kan veelal worden voorkomen, wanneer de veehouder niet te nonchalant is. De keuringsdienst welke van gemeen tewege is aangesteld, staat onder toe zicht van een dierenarts, terwijl over de noodslachtingen het hoofd van de keu ringsdienst gaat. De voorzitter bracht spr. dank voor ere door hem gehouden causerie en sprak de hoop uit, de heer Metselaar nogmaals voor een vergadering als deze te mogen interesseren. bouwd. Deze wordt besloten met een hard schot van Beekhoven, die de kee per niet veel moeite oplevert. De gasten weten er nu béter in te komen en de eerste 20 minuten is het een ge lijk opgaande strijd. Langzamerhand weet Helder zich echter los te maken en al gauw wordt er enige druk op 't Texelse doel uitgeoefend. Twee goed genomen corners van Wieren worden rakelings door Beekhoven overgekopt. Nog zwaarder wordt de druk op het doel van de gasten en ongeveer 5 mi- nuten^ vóór de rust weet De Leur zich vrij tè spelen. Zijn schot wordt zuiver gericht en de Keeper van de gasten weet met grote moeite de bal uit het doel weg te stompen. Deze bal komt net voor de voeten van Rottier die zich geen ogenblik bedenkt i de bal on houdbaar in het doel plaatst. Met Texel in de aanval breekt de rust aan. Na de thee komt Texel energiek op zetten maar Hoebe en Toes staan als rotsen in de branding. Uit een goed opgezette aanval komt de linksbinnen van de gasten alleen voor keeper Scheurleer, met schieten faalt hij ech ter hopeloos. Scheurleer kan rustig de bal opvangen en hem het veld weer inzenden. Deze bal belandt bij Krab die naar Van de Blom plaatst. Deze speler trekt de bal keurig voor doel en Wieren schiet ineens in. De keeper is echter bij zijn positieven en weet 't schot meesterlijk te keren. Ongeveèr 15 minuten voor'het ein de weet de Leur met een boogballetje de keeper te verrassen en het is 20. Hierna probeert Texel de eer nog te redden maar de achterhoede van Hel der geeft niet thuis en het einde komt met een verdiende 20 overwinning voor Helder. De stand in groep 6 is nu: BKC Wieringerwaard Helder Texel Watervogels MEER WONINGEN. 7—3 4—7 5—4 2—2 0—3 Behalve de 16 woningen, waarvoor men begonnen is de fundering te leg gen, is er ook nog een verzoek in be* handeling bij de Wederopbouw om dit jaar nog 10 woningen bij te bouwen. Gezien de grote woningnood op Urk, is er alle hoop dat dit toegestaan zal worden. GEEN EILAND MEER? Wij vernemen van niet-officiële zij de dat de Domineesweg vrij bereden mag worden. Waar voor de weg naar Emmeloord nog een vergunning nodig is, zou dit betekenen dat Urk eindelijk na eeuwen uit zijn isolement verlost is. Hiernaar wordt buiten en op Urk ver langend uitgezien. VISSERIJ. URK, 15 April 1948. Heden werd aangevoerd: 909 pond lijn- of beugaal, prijs f 1.73—f 2.45 per'' kg en 1000 pond nest f 1.37 U per 50 kg. Geboren: Arie, zoon van Adriaan v. Hoorn en Engeltje Koopman, Mach- teld A., dochter van Petrus A. H. Schneiders en Adelia A. A. Comman deur. Ingrid, M., dochter van Friti van Zeijlen en Catharina A. M. Bek- kenutte. Aafje H. en Catharina C., dochters van Arien Mosk en Maria Dijt. Ondertrouwd: Hubertus M. Moonen en Annetje Witte. Getrouwd: Albertus Kiewiet en Geertje van der Wulp. Jurrien Beumkes en Doetje M. Schijff. An- thonius C. van der Gaag en Maartje Vlaming. S. J. C. Vonk en Hillegon- da Westdorp. Overleden: Frouwtje Langeveld, 66 jaar, echtg. van Jan Bakker. Sybe van der Zee, 3 jaar. Gevonden voorwerpen: 1 brillenko- ker, 1 paar br. sokken, 1 sigarettenko ker, 1 portemonnaie. Zaterdag organiseerde de Neder landse Vereniging tot bevordering der wetenschappelijke veredeling van Sier gewassen „Neversie" een bollendag te Limmen. In hotel „Centrum" vond de opening plaats. Uit wijde kring was men hier bijeen gekomen. In het openingswoord wijdde de heer P. Boschman enige woorden aan het a.s. jubileum van H. M. de Ko ningin, waarna spontaan het Wilhel mus gezongen werd. Ook schonk spre ker aandacht aan het feit, dat Dins dag a.s. de heer en mevr. J. Valkering 50 jaar getrouwd azijn. Hierna sprak de heer J. J. Nieuwen- huijsen, burgemeester van Limmen, 'n welkomstwoord. Spr. was verheugd over de grote belang^elling voor zijn dorp en wenste de aanwezigen een mooie, tevens leerzame, middag toe. Hierna volgde een wandeling langs d^ akkers met bloeiende bollen. De firma's van 't Hof en Blokker, Chr. Kieft en J. Valkering hadden hun tui nen ter bezichtiging opengesteld. Het eindpunt van de prachtige wandeling was de „Hortus bulborum", het mu seum der bloembollen en hun geschie denis. Hier worden alle studies van de verschillende ziekten' bewaard. Voor de vaklieden en liefhebbers is het een dorado. Een waardig slot van de middag ivas de causerie van Dr. W. C. de Mol, die sprak over het „behoud der bloembollenhistorie, wat er ook verandert". De „Neversie", die thans dertien jaar bestaat, kan deze middag aandui den als één van de best geslaagde bij eenkomsten. De sombere verwachting, als zou den wij genoodzaakt zijn, dit jaar 200.000 ton overtollige groente te ver nietigen, zal gelukkig niet bewaar heid worden. Het „Handelsblad" verneemt n.1. dat de onderhandelingen met de Ameri kaanse autoriteiten in Duitsland zich in een laatste stadium bevinden en met succes bekroond zullen worden. Er zal een ruil-contract tot stand komen, tot en aanvankelijk bedrag van drie mil- lioen dollar. Nederland zal daarvoor aan de Amerikaanse bezettingszone gro te hoeveelheden verse groenten leveren, waartegenover Duitsland naar ons land textielgoederen, in hoofdzaak katoenen stoffen zal exporteren. Intussen hehben de onderhandelingen gelopen over een ruiltransactie van in totaal 10 millioen dollar, hetgeen zou inhouden, dat het gehele surplus aan verse groenten, enz., tot een totaal ge wicht van 200.000 ton, door de Ameri kaanse bezettingszone zou worden af genomen. Men verwacht, dat ook deze besprekingen resultaat zullen hebben. Er zijn maar weinig dames die willen erkennen, dat zij tot d« zware figuren behoren. Van die weinigen zijn er nog die er wel voor uitkomen en aan een ieder die het horen wil, vertellen dat zij toch zo verschrikkelijk dik zijn, maar die dit alleen zeggen in de hoop dat de ander heel veront waardigd zal verklaren: „Maar v mevrouwtje, hoe komt u daar bij, u bent helemaal niet dik." Ach, waarom vinden wij het dik- zijn toch zo erg? Als wij ons maar de^ juiste kleding kiezen kunnen wij er ook met een zwaarder fi guur leuk en charmant uitzien. Bega echter nooit de fout een ja ponnetje te willen bezitten, waar in dat aardige, slanke verkoop stertje er zo snoezig uitziet. De mode komt ook in dit seizoen de zwaardere figuren weer te hulp. en maar heel weinitr nlooi rokken ,LW2r(i™ ve€l wiJde klokrokken rotte» vaak met wijde aangeknipte mouwTn g de knoopsluiting, kledTndzeernslankTf. afbeeldèn'ziin daar een voorbeeld van. Zij fluweefsK^fvÜ^enomaV vl6 ^agj€ en de manchetten van 2.70 mete^tof vin 140 cTbreed Geknlr- bovenwijdte: ongeveer 102 en lio centimeter Geknipte patronen voor bw. 96- kraagje is gebreid en stof van 140 cm. breed Gekantp bovenwiJdte ongeveer 2.80 m. De patronen kunnen besteld worden wi X00r 96104 en 110 cm. Kr. Nieuwe Gracht. 66 Utrecht a 0.95 pï stuk "6 Van "Bella" wodeZlen zijn overgenomen uit h l Lt a Het Nieuwe Mode Blad. CT13L69/S 96'<OiitO

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2