Grote belangstelling voor Ronde van Nederland GIJ Luxe auto botste op stilstaande vrachtwagen Blunder doet tweede etappe mislukken Maandag 26 April 1948 VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN 70ste Jaargang No. 7797 Dagblad voor Den Helder, Koegras, I exel, Wieringen en Anna Paulowna Arie Vooren aan de kop WEERBERICHT Dader overval op taxi-chauffeur gegrepen Garens zonder punten Euwe remise tegen Botwinnik Twee echtparen gedood op Rijksweg bij Bussum Heintje Davids naar Amerika vertrokken Tuinder te Naaldwijk vermoord Een vreemd avontuur Volksvertegen woordiger! Thans Joodse aanval op Jaffa BUREAU: Koningstraat 7880 Den Helder Telefoon 2345 Postgironummer »49041 Directeur: J. Bijlsma Wrnd. Hoofdred. J Broersen Rayonred. C. A Dekkers m\m Wat betreft de publieke belangstellng voor de Ronde van Neder land kan reeds na twee etappes van een groot succes gesproken worden. Duizenden hebben zich zowel in Amsterdam als in onze provincie en het Noorden des lands langs de wegen geschaard om de kleurige rennersstoet te aanschouwen. Anders is het wat de organi satie aangaat. Kleefden aan de eerste etappe enkele organisatorische foutjes, de blunder, welke gisteren geslagen werd was van veel ern stiger aard. De kopgroep van zes renners werd op een verkeerde weg geleid, waardoor zjj 15 km. omreed en als laatste Enschedé bereikte. De wedstrijdcommissarissen vonden een gelukkige oplossing door het zestal een tijd te geven van die der. winnaars, maat een gevoel van teleurstelling om dit slot van een aanvankelijk prachtige course bleef hangen. De eerste etappe werd gewonnen door de Belg Van de Meer- schaut vóór zijn landgenoot lesage, de Fransman Deiacotte en Arie Vooren. In de tweede etappe bestond de kopgroep uit Arie Vooren, Hopstaken, de Italiaan Montuori, de Luxemburger Goldschmitt en de Zwitsers Tarchini en G. Weilenmann. De etappe werd „bij verrassing" door De Ruiter gewonnen vóór Crocitortl (Italië) en de Zaankanter Van Beek. In het,algemeen klassement gaat Arie Vooren aan de kop. Het ploegklassement luidde: 1. België B. 18 uur 2» min. 54 sec.; 2. Frankrijk 18.30.34; 3. Zaanstreek 18.31.10; 4. Noord-Brabant A. 18.31.50; 5. Zuid-Holland 18.32.27; 6. Noord-Hol land 18.34.48; 7. Limburg zelfde tijd; 8. Luxemburg 18.35.40; 9. België A. 18.36.40; 10. Zwitserland 18.37.42; 11. Noord-Brabant B. 18.41.21; 12. Italië 18.42.23; 13. Spanje 18.43.06. Nadat Burgemeester d' Ailly Zater dag om half tien het startschot gelost had en de renners in rustig tempo naar Zaandam gepeddeld waren, werd de colonne gehergroepeerd en opnieuw gestart. Over de kronkelachtige slingerweg jes van de schilderachtige Zaanstreek, door 'de kleine dorpjes, waar jong en oud aan de deur stond om de favorie ten van de Zaankant te begroeten, kroop het peleton voort met ee'n vaart je van over de 40 km., aangevoerd, hoe kon het anders, door een Zaan kanter in blauw-gele trui. DOOR ALKMAAR. Intussen had een groep van vijf 'man, t.w. De Korver, Evers, Arie Voo ren, Regiërs (België A.) en Hopstaken een offensief ontketend en vlak vóór Alkmaar gingen zij met 5 600 meter voorsprong op het hoofdpeleton aan de kop. Om 11.27 uur passeerden de leiders de kaasstad, waar Evers alleen aan de kop lag op 50 meter gevolgd door het peleton. Even voorbij Alkmaar sprong Bernardo Ruiz (Spanje) naar voren, pakte liet wiel van Evers en om de beurt spurtend trachtten de Zaan kanter en de Spanjaard verder uit te lopen, maar het tempo van de ach tervolgers was te hoog. Valentijn en Stuyts leidden de jacht en het duurde niet lang. of het contact tussen de hoofdgroep en de vluchtelingen was hersteld. ,Bij De Kooy, nadat men de handi cap van het scherpe steenslag van een zeer slecht stuk weg van wel 1 kilometer lengte te boven was geko men, lag alles nog bij elkaar en ook te Den Oever waren hierin nog wij zigingen gekomen. Een achterstand hadden van Beek, die gevallen was en vier leden van de Zaanse ploeg, die teruggevallen wa ren om hem te helpen. Stuyts was de eerste, die de Afsluitdijk opstoof, ge volgd door Verschuren, van Mirlo (België) en Coupain (België). laatst genoemde kreeg een lekke band en moest afstappen. De andere drie zetten er vaart in en rukten en trokken aan het peleton, dat lang uitgerekt werd en zich eindelijk in vier brokken splitste. Na de drie koplopers kwamen Arie Vooren. Reuter, de Belgen Van der Meerschaut en Hardy, de Frans man Malfait, de Zwitser Freivogel en de Italiaan Casalato, vervolgens de rest in twee grote groepen, onderling door enige honderden meters geschei den. Er werd hard gespurt aan de kop, maar door van de zuiging der talrijke volgauto's te profiteren, kon den vele achterop geraakten telkens weer bijkomen. Aan het einde van de dijk was de rennersgroep uitgerekt over een afstand van misschien 600 meter. Aan de kop met een voorsprong van 500 meter spurtten toen Loos, B. Francken en de Belgen Lesage, Hen- dricks, Van Mirlo en Rogiers. SNEEK IN VLAGGENTOOI. Smeek in vlaggentooi en duizenden langs de weg bood wel de vrolijkste aanblik van alle gemeenten waar langs het parcours voerde. Ook Leeuwarden liet zich niet onbetuigd, alwaar de zes koplopers om 2.54 uur arriveerden met een minuut voor sprong op de tweede groep. Deze acht renners slaagden erin de leiders te achterhalen. In het Stadspark te Groningen werd de strijd in de eind sprint ten gunste van de Belg v. d. Meerschaut beslist. Hij arriveerde om 4.37 rtur, dus in een totaaltijd van 6 uur 10 min. 30 sec. Tweede werd Lesage (België); 3.Deiacotte (Frank rijk); 4. Vooren (Ned.); 5. De Vries (Z.-IIoll.)6. Poels (België B.); 7. Rogiers (België A.); 8. Van Mirlo België B.); 9. Malfait (Frankr.); 10. Bijl (Z.-Holl.) Evers werd 13de en Bakker 14de. VAN GRONINGEN ENSCHEDE. NAAR Het begon zo prachtig in de tweede étappe Groningen-Enschedé. Behoorlijk gestart ging de Luxemburger Gold schmitt op £e prachtige betonweg van Eelde er van door. Was het spel of was het ernst? Uit het peleton ont snapten de Italiaan Montuori en de Nederlander Hopstaken en spoedig hadden zij de vluchteling te pakken. Voort ging het, met de stijve Noorder bries in de rug over de hobbelige klinkers in de richting Assen. Maar weer splitste zich de hoofdgroep ach ter hen. MET EEN VAART VAN 55 KM. Het waren Arie Vooren en de Zwitsers Tarchini en Weileman die zich los reden in een verbluffend tempo de snelheidswijzer van de auto der Jury wees herhaaldelijk 55 km aan om meter na meter de voorsprong van de koplopers teniet te doen. Op 35 kml vóór Meppel hadden zij de drie leiders ingehaald, waarna de vaart een ietsje minderde. Deze koele ontsnapping van Gold- schmidt en de medogenloze achtervol ging van Montouri en Hopstaken, daarna van het trio Vooren. Tarchini en Weileman,. waarbij ieder in zijn speciale stijl zijn beste krachten in spande, Tarchini stoer en massief, Wei leman veel soepeler en Vooren drif tig drukkend op de pedalen, vormde een sportief hoogtepunt die de volgers van de rit niet gauw zullen vergeten De kopgroep bestond dus uit zes ren ners, op 700 meter volgden Syen en Chris Smit die eveneens het hoofdpe leton waren ontsnapt en kilometers lang verbeten vochten om zich bij de leiders te voegen, Wat echter niet lukte. De renners ijlden door Assen en via Zwolle ging het 't Oosten in. HET DRAMA VOLTREKT ZICH En toen begon het drama, waardoor deze tweede etappe eigenlijk volko men is mislukt. 130 km. waren er af gelegd, nog 45 waren er te rijden. Tussen Heeten en Holten werden de 6 vluchtelingen een verkeerde weg in gestuurd. Het wonderlijke was, dat noch de Rijkspolitie, die in een jeep voorop reed, noch de officials aanvan kelijk iets bemerkten. Zeker 15 km. heeft dit zestal omgereden voor en aleer zij weer op de hoofdroute waren gekomen en toenzagen ze de achterblijvers van het grote peleton net in de rug. Een blunder in de organisatie had zich gewroken, want de groepen uit het hoofdpeleton hadden wel de goe de route gevolgd en waren nu vele kilometers voorgekomen. De 6 leiders vormden nu de staart, een groep, die in hopeloze positie lag en bijna 20 mi nuten achter de eerstaankomenden in het Van Heekpark te Enschèdé bin nenkwam. Het heeft verder geen zin na te gaan, hoe de strijd op de laatste 40 km. zich had ontsponnen, deze tweede étappe was nu eenmaal spor tief een algehele mislukking. ARIE VOOREfc LEIDT. Tot de vier uitvallers in de tweede étappe behoorden o.a. Lesage. Het algemeen klassement na de tweede étappe luidt: 1. Vooren 10.19.50; 2. Piet de Vries 10-20.07; 3. Van Mirlo (België) 10.20.13; 4. Tarchini (Zwitserl.) 10.20.36; 5. Harm Smits 10.20.47; 6. Bakker 10.21.07; 7. W. de Ruiter 10.21.23; 8. Deiacotte (Frankr.) 10.22.22; 9. Goldschmitt (Lu xemburg) 10.22.23; 10. Van de Meer schaut (België) 10.22.33; 11. Lauwers (België) 10.23.02; 12. Lorenzetti (Italië) 10.23.26J 13 Poels (België) 10.23.33; 14. Rogiers (België) 10.23.40; 15. G. Weile man (Zwitserl.) 10.23.44. Het ploegen-klassement is thans als volgt: 1. Zaanstreek 31.04.58; 2. Zuid-Holland 31.05.43; België B 31.05.48. De Ronde van Nederland. Van heinde en ver zjjn renners aangekomen om aan deze wedstrijd deel te nemen. Hier ziet men één der Franse wielrenners zijn nummer in ontvangst nemen. DROOG. Droog weer, met nu en dan over drijvende wolkenvelden. Tijdelijk vrij' krachtige wind tussen Noord en Noordoost. Weinig verandering van temperatuur. Zaterdag is de dader van de overval waarbij elf dagen geleden te Ooster beek een Arnhemse taxichauffeur zijn wagen onder bedreiging van een pistool afhandig werd gemaakt, door de hoofdstedelijke politie bij het ver laten van zijn woning te Amsterdam gearresteerd. Opnieuw heeft dus de Nederlandse politie binnen een tijdsbestek van twee weken een roofoverval op een automobilist, een verschijnsel, dat het laatste jaar onrustbarend toenam, tot klaarheid gebracht. De wagen, een Chevrolet, is aan de eigenaar in Arn hem geretourneerd, de dader achter slot en grendel. DE VOLENDAM ZET DE REIS VOORT Naar men ons mededeelt zijn de quarantaine- maatregelen ten aanzien van de Volendam opgeheven, zodat het 'schip zijn reis kan voortzetten. Het Ministerie van Economische Ealten deelt mede, dat onderstaande textielproducten voortaan worden gerangschikt onder de vrijgestelde textielartikelen, welke dus zonder punten kunnen worden gekocht. a. Natuurzijden (inclusief chappe- zijden), gemerceriseerd katoenen en kunstzijden naaigaren (inclusief knoopsgatenzijde) op rolletjes van ten hoogste vijftig meter; ijzergaren op kaartjes van ten hoogste vijftig meter. b. Rayon celvezel stopgaren op kaartjes van ten hoogste twintig M. c. Natuurzijden en gemerceriseerd katoenen handwerkgaren in opmaak van ten hoogste zes gram; kunstzij den handwerkgaren in opmaak van ten hoogste vijf en twintig gram; an gorawol op bolletjes van ten hoogste tien gram. De partij EuweBotwinnik in de 17e ronde van het tournooi om het wereld kampioenschap schaken eindigde na 29 zetten in remise. De partij tussen Smyslov en Keres werd na 41 zetten afgebroken, waarbij Smyslov het materieel voordeel van 3 pionnen had. Een ontzettend auto-ongeluk, dat ln de nacht van Zaterdag op Zon dag op de Rijksweg Amersfoort- Amsterdam is geschied, heeft aan 4 mensen het leven gekost. Het z(jn de echtparen Erven Dorens uit de Guido Gezellesbraat te Amsterdam en Van Heukelum Stuyt uit de Jan van Goyenkade. eveneens te Amsterdam. Beide echtparen laten 5 kinderen achter. Het ongeluk heeft zich afgespeeld omstreeks 1 uur. Op dat tijdstip stond aan de rechterzijde van de Rijksweg ter hoogte van de Palmkazerne te Bussum, op het grondgebied van de gemeente Huizen, een zwaar beladen trailer geparkeerd, waarvan de be stuurder met bandenpech te kampen had. De wagen stond met de voorzij de in de richting Amsterdam. Een luxe personenauto naderde op dat ogenblik met grote snelheid uit de richting Amersfoort. Het is zeer waarschijnlijk, dat de bestuurder van deze auto de trailer niet heeft op gemerkt want met geweldige kracht botste de auto tegen de trailer. De luxe wagen schoof als het ware on der de laadbak van de grote trailer. De. kap werd afgerukt en de auto geheel vernield. Alle vier inzittenden waren op slag dood. Beide echtparen waren op weg naar huis. De politie uit Bussum en Huizen was snel ter plaatse en stelde een on derzoek in. EEN ONTVLUCHT MEISJE Hierbij kwam aan het licht, dat zich bij de trailer behalve de chauffeur nog een 20-jarig meisje bevond. Merkwaardigerwijze wa» zij gekleed in gestichtskleren. Z(j bleek te zjjn Annie Druif, die de zelfde avond ontvlucht was uit het Opvoedingsgesticht te Zeist. Zij had de stilstaande trailer op gemerkt en gevraagd te mogen lif ten, hetgeen de chauffeur toestonu onder het voorbehoud, dat hjj eerst zijn banden in orde moest maken. Het meisje is toen vast in de cabine gaan zitten, terwijl de chauffeur zich met zijn auto bezig hield. Is het gebeuren voor het ontvluchte meisje een minder aangenaam eindt van haar vlucht geweest, voor de re constructie van het ongeluk en het vaststellen van de sclïuldvraag nlijkt haar aanwezigheid van onschatbaar belang te ztjn. Annie Druif heeft n.1. verklaard, dat haar .aandacht op de trailer is gevallen door het branden de rode achterlicht. Uit het politieonderzoek is komen vast te staan, dat de chauffeur van de vrachtauto geen schuld treft. Behalve de verklaring van het meisje, is er nog een belangrijke ver klaring. Enige ogenblikken voordat het ongeluk geschiedde, naderde uit de richting Amersfoort 'n luxe auto, waarvan de bestuurder op ca 10U M afstand het rode achterlicht van de vrachtauto opmerkte en ontdekkend dat de wagen stilstond snelheid ver minderde. Een aanrijding kon echter niet meer worden voorkomen, doch door het krachtige remmen had deze aanrijding geen ernstig gevolg. De luxe auto werd overigens wel dusda nig beschadigd dat zij moest worden weggesleept. Uit deze verklaring blijkt, aldus de politie, dat de vrachtauto geheel aan de rechterzijde van de weg stond. De weg heeft ter plaatse slechts 2 rijbanen. Krentenbrood op de broodbon In de eerstvolgende weken worden de broodbakkerijen met kleine hoe veelheden krenten en rozijnen be voorraad ter verwerking in 't brood Binnenkort zal het reeds aangekon digde krentenbrood dus verkrijgbaar zijn, zij het dan in beperkte mate. Een bon voor 400 gram brood geeft recht op het kopen van 400 gram krenten brood. Zaterdagavond is Henriette Davids per KLM lijntoestel naar de V.S. ver trokken. Na een verblijf van een week in New York zal zij doorreizen naar Hollywood, waar zij voor de film zal optreden. Op 6 Mei zingt zij in Radio City voor de Nederlandse kolonie en op 9 Mei in Carnegie Hall. Op het vliegveld Schiphol werd zij bestormd door een groot aantal jour nalisten en persfotografen. Om een ex tra leuk plaatje „door de jongens" te laten maken, ging zij zij het ook na herhaald aandringen op één der tafeltjes in het restaurant staan en liet zich met bloemen en fruit in de armen op de gevoelige plaat vastleg gen. ,,'t Is toch wel leuk eens gekiekt te worden", was haar commentaar op deze uitzonderlijke foto in het KLM- restaurant. „Mijn programma in Amerika?" zo vroeg zij, „ik zing er „I am Heintje", „I'm only loving you (ik hou alleen van jou) en voor de Nederlandse ko lonie in onvervalst Hollands „De Olie man" en „Klap eens in je handjes" van mijn broer Louis". Mevrouw Davids zal ongeveer mid den Juni weer naar Nederland terug keren. Een groot aantal familieleden en kunstenaars was op het vliegveld aanwezig om afscheid te nemen van „hun geliefd Heintje".» Zaterdagavond werd de 39-jari- ge tuinder A. 't Hoen uit Naald wijk door een z|jn woning binnen gedrongen gemaskerde man met 'n pistool beschoten. H|) kreeg een buikschot. Gistermorgen is h|j in 't ziekenhuis aan het Westeinde te 's-Gravenhage overleden. H|J laat een vrouw en vijf kinderen na. Omstreeks 10 uur Zaterdagavond drong een gemaskerde man de wo ning van 't Hoen binnen, welke wo ning gelegen is aan de Zwarte Dijk 12 b. Zij staat daar vrijwel alleen. In de keuken bevond zich, behalve het slachtoffer en zijn echtgenote ook een 18-jarige dienstbod^, Toen men gerucht vernam, begaf het meisje zich naar de achterdeur. Bij het zien van de gemaskerde moordenaar, die met een pistool in de hand in de deuropening stond, gaf zij een gil. Hierop snelde de tuinder toe en gooide de indringer een stoel naar het hoofd. Deze loste een schot, dat de tuin der in de buik trof. Hij viel ernstig getroffen neer, maar zag nog kans zich op te richten om te trachten de indringer te overmeesteren. Het ge lukte evenwel niet en de gemaskerde koos het hazenpad. Het slachtoffer werd hierop over gebracht naar het ziekenhuis aan 't Westeinde te 's-Gravenhage. Aldaar is hij gistermorgen om 5 uur aan de bekomen verwondingen overleden. Van de dader ontbreekt nog elk spoor. Het is niet bekend of er zich nog een ander persoon buiten de wo ning ophield toen de gemaskerde man de woning binnendrong. Het slacht offer zelf heeft nog verklaard, dat hij meende twee aanvallers te hebben gezien. Onder leiding van de Officier van Justitie, mr. Tonckens, bracht het parket gistermorgen een bezoek aan de plaats waar dit tragische gebeu ren zich afspeelde. Deze week twee eieren In de bonnenlijst van 29 April zal een bon voor twee eieren voor alle leeftijdsgroepen worden bekend ge maakt. De winkeliers zullen in het begin van, de distributie-periode evenwel niet voldoende bevoorraad zijn, zodat de eieren pas in de loop van de dis tributieperiode betrokken kunnen worden. Een fabrieksarbeider uit Heerde ontdekte dezer dagen, toen hij 'c mor gens vroeg naar zijn werk ging, ter hoogte van „De Dreef" bij Heerde 'n man, die- met prikkeldraad gebonden achter een heg lag te kermen. Het bleek zekere B. te zijn, die enkele hon derden meters verderop woont. Uit zijn benarde positie bevrijd, vertelde B. wat hem overkomen was. De avond tevoren werd B. te Ede, waar hij als soldaat in garnizoen ligt, door een viertal jongelui, gezeten in een grijze auto, aangesproken. Men vroeg hem in te stappen om de weg te wijzen. B. voldeed aan dit verzoek, maar nauwelijks was hij in de auto, of hij werd met een revolver bedreigd en geblinddoekt. Enige uren toerde hij, op deze wijze onschadelijk ge maakt, in de auto over de Veluwe. Tenslotte werd hij uit de auto ge worpen en met prikkeldraad geboeid. Toevalliger wijs juist op enige hon derden meters afstand van zijn ouder lijk huis. Aldus het verhaal van de Heerdenaar B. De politie heeft de zaak in onderzoek. TARIEVEN: Advertenties: 16 ct per mm Familieberichten 20 cent per mm. - Kleine advertenties („Juttertjes") tot 15 woorden 1.--, elk woord meer 5 ct Abonnementen: per kwartaal 3.75. Toen Donderdagmiddag de discussies zouden worden voortgezet over het Vijflandenpact, de motie v. d. Goes van Naters»en werd verwacht, dat het wets ontwerp tot goedkeuring van het Pact in stemming zou worden gebracht, schitterden bijna vijftig leden van de Tweede Kamer door afwezigheid. Ge volg: ae beslissing moest worden uitge steld tot de vergadering van a.s. Woens dag. Wij vinden dit een vertoning, welke met alleen beschamend, maar ook be droevend en teleurstellend is. Bescha mend omdat deze gang van zaken te genover het buitenland'en de medeon dertekenaars een niet nader te beschrij ven figuur wordt geslagen. Beschamend omdat wij menen, dat de volksvertegen woordigers, die verstek lieten gaan met hun daad wel heel weinig verantwoor delijkheidsbesef loonden voor de func tie, welke hen werd opgedragen door 't Volk. Aan dit voor ons Volk en voor West-Europa zo belangrijke fact is door de Kamer niet de aandacht geschonken, die het uit historisch oogpunt verdiend had. Bedroevend is de afwezigheid van zeven en veertig Kamerleden, omdat hier een symptoom geconstateerd wordt van parlementaire degeneratie. Hoe werd er in de kamer gemopperd en gekrakeeld als de Regering niet te uitvoerig was bij het geven van inlich tingen over de toestand in Indonesië En nu? Nu blijft men zelf weg Teleurstellend tevens, omdat de grote meerderheid van ons Volk de totstand koming van het Bact toejuicht en oe- schouwt als een voorwaarde voor net bereiken van het zo nodige evenwicht tussen de grote mogendheden. Wij hopen, dat de Heren Wegblijvers les députés fait néants door de ze daad een koude douche hebben ge had en met zelfverwijt Woensdag op hun zetels zullen zijn teruggekeerd. Wij hopen, dat hun verantwoordelijk heidsgevoel tegenover het Volk weer zal uitgroeien boven het eigen belang. Wij hopen, dat zij het zullen waarde ren dat zij nog in een democratische staat leven. Hun houding van j.1. Don derdag getuigde daar helaas niet van. AD INTERIM. De Joden hebben thans de aanval geopend op de stad Jaffa. Na een nacht van koortsachtige voorbereidingen z|jn ongeveer 3000 man van de Irgoen in het veld ge bracht. Volgens voorlopige berichten uit Joodse bron hebben de Joden het spoorwegstation bezet. De Haganah heeft, naar gemeld, een verklaring uitgegeven, waarin wordt gezegd, dat z|j tevoren niet over het offensief was ingelicht. In de verklaring van de Haganah wordt verder gezegd, dat een groot aantal strijdkrachten van de Irgoen en de Stergroep tot de actie overgingen na een ultimatum aan de stad Jaffa te hebben gezonden, waarin de capitulatie der stad werd geëist, aldus meldt AFP. Het ultimatum werd niet be&ntwoord. De Arabieren, zo meldt AFP verder, hebben de wijk rond het veroverde station eveneens prijsgegeven Ver scheidene Arabische stellingen van de wijk Mantsjein zijn door de Joden in genomen. Volgens het hoofdkwartier van de Irgoen is het resultaat van de eerste krijgsverrichtingen bevredigend geweest. Een grote menigte sloeg vanaf de boulevard van de Joodse stad Tel Aviv Zondag door verrekijkers de evacua tie van Arabieren uit Jaffa gade. In de haven van Jaffa scheepten zij zich in kleine vaartuig enin. De bewoners van Tel Aviv wer den gewekt door zwaar mortier vuur een of twee km ten zuiden van de stad toen de Irgoen het offensief in zette. Zaterda .avond zou de Irgoen on geveer 80 particuliere auto's en bussen voor de aanval „gerequireerd" hebben. De Britse troepen, die zich nog le Jaffa bevinden, hebben mijnen gelegd onder de voornaamste weg en patrouil leren in tanks door de straten. Gillende meisjes verjoegen inbreker Het gezin van de 61-jarige tuinder J. Staat te Rotterdam werd gistermor gen reeds vroeg uit de slaap gewekt door rumoer in de keuken. De heer des huizes had daar n.1. een man aan getroffen, de 34-jarige koopman A. van der W. uit Hilvarenbeek, die met een regenjas over het hoofd geslagen, misschien om het geheel een dreigen der aanzien te geven, geld van hem eiste. De tuindersdochters begonnen in koor te gillen, waardoor de inbre ker het hazenpad koos en een po litieagent, die juist passeerde, gealarmeerd werd. Hij snelde on middellijk het erf op en de tuinderij in de vluchteling achterna. Na een schot gelost te hebben wist hij de man te pakken. De adspirantdief is op het politiebureau achter slot en grendel gezet.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 1