Tweede Kamer aanvaardt grondslag voor nieuwe rechtsorde DE KORVER ONGENAAKBAAR OP DE LIMBURGSE HEUVELS VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Vrijdag 30 April 1948 70ste Jaargang No. 7801 Dagblad voor Den Hélder, Kóegras, lexel, Wieringen en Anna Paulowna CHU en VVD steunden de regering Amendement Tilanus inzake „Kroon der Unie' Thans drie verdachten in Naaldwijkse-moordaffaire De zes-mogendheden conferentie te Londen VUREN IN JAFFA TIJDELIJK GESTAAKT Luxemburger won Geleen-Eindhoven V. Prof. Gerbrandy dient aanklacht tegen ministers in GENERAAL CLAY !S NIET BEZORGD Vermoorde knaap te Rotterdam herkend De training van de Olympische zwemploeg WEERBERICHT BUREAU: Koningstraat 7880 Den Helder Telefoon 2345 Postgironummer *49041 Directeur: J Bijlsma Wrnd. Hoofdred. J Broersen Rayonred. C. A. Dekkers TARIEVEN: Advertenties: 16 ct per mm Familieberichten 20 cent per mm. - Kleine advertenties („Juttertjes") tot 15 woorden 1.elk woord meer 5 ct Abonnementen: per kwartaal 3.78'. (Van onze parlementaire redacteur). Met 64 tegen 21 stemmen heeft de Tweede Kamer Donderdagmiddag haar instemming uitgesproken met het voorstel der regering tot verandering in de Grondwet, teneinde een nieuwe rechtsorde voor Nederland en de over zeese Gebiedsdelen te kunnen voorbereiden en vestigen. Met de beide rege ringspartijen steunden de vertegenwoordigers van de C.H.U. en de V.V.D, het ontwerp; tegenstanders waren de communisten, de anti-revolutionniiren en de staatkundig gereformeerden. Het voorstel houdt, zoals bekend, in de toevoeging van een veertiende hoofdstuk aan de Grondwet en de vervan ging van de benamingen Nederlands-Indië en Curagao door resp. Indonesië en „Nederlandse Antillen". Met het in de des avonds gehouden vergadering goedgekeurde voorstel tot invoering van het instituut der staatssecretarissen zijn hier dus de onderwerpen gegeven, w. rover de kiezers zich straks, in dien ook de Eerste Kamer zich met de voorstellen accoord zal hebben ver klaard, na de Kamerontbinding zullen hebben uit te spreken. Wij mogen zeggen, dat de Kamer vlot werk heeft geleverd, De beraad slagingen hebben niet langer dan twee dagen geduurd en het nut van de grondige schriftelijke voorberei ding is daarbij weer eens gebleken. I" t oorspronkelijke regeringsvoorstel heeft nog een kleine, maar niet on belangrijke wijziging ondergaan, door* dat de regering een amendement vin de heer H. W. Tilanus (CH) heeft overgenomen. Als gevolg daarvan wordt thans in de tekst niet meer gesproken van het Hoofd der Unie, maar van de Kroon der Unie. Zonder twijfel een verbetering, waarvan wjj met genoegen nota kunnen nemen, niet in het minst omdat de construc tieve bijdrage die ook de Christelijk- historischen aan deze grondwetsher ziening hebben willen leveren, daar door nog een bijzonder accent krijgt. In het begin van de middag heeït allereerst de minister-president de in eerste termijn gemaakte opmerkingen beantwoord, Zijn rede was vooral een afrekening met de nog gebleven oppo sitie, waarbij hij de mening der anti- revolutionnairen bestreed op grond van publicaties van niemand minder .dan wijlen dr. Abraham Kuyper. De consequentie van dr. Kuypers stand punt volgens dr. Beel ook thans nog door de A.R. partij ingenomen is, dat, als eens de voogdij van Nederland over Indonesië geëindigd zal zijn, het Koninkrijk metterdaad ontbonden wordt Daartegenover stelt de regering een duurzaam samengaan vooroji en dat leek hem heel wat vruchtbaarder, Aan dr. Bruins Slot (AR), die Nederland eenzijdig het tijdstip wilde laten vast stellen, waarop de „voogdij" eindigen kan, vroeg ijij, wat er dan toch wel in de wereld gebeuren moet, eer deze dat tijdstip aangebroken acht. Dankbqar was dr. Beel voor de houding, ten de ze ingenomen door de heren Tilanus ep Naar wjj vernemen is in verband met de moord op de heer 't Hoen te Naaldwijk nu in den Haag een ver moedelijk/ tweede medeplichtige ge arresteerd, zodat zich thans drie verdachten in het politiebureau te Naaldwijk bevinden. De eerste verdachte is de Duitser S., af komstig uit Herzogenrath. Hij was geen onbekende voor de politie. Eind Maart werd hij in Herzogenrath door de politie van Kerkrade in samenwer king met de Duitse politie gearres teerd, verdacht van een inbraak, die hij met twee andere Duitsers in Kerk rade had gepleegd. Na de moord te Naaldwijk kreeg de politie van Naaldwijk een tip uit de onderwereld, dat S. de moord zou heb ben gepleegd en dat hij naar Zuid- Limburg was gegaan. De Naaldwijkse politie waarschuwde haar collega's in Kerkrade. Woensdagavond kwam S. inderdaad in Kerkrade aan, samen met de Hagenaar B. Zij trachtten over de grens te komen, maar werden cToor de commiezen aangehouden wegens ille gale grensoverschrijding en deviezen- smokkel. B. beweerde dat hij van plan was, zekere familie K. in Kerkrade te bezoeken. Hierop werd hij vrijgelaten. S- werd echter door de commiezen aan de marechaussee overgegeven. Een der marechaussee^ herinnerde zich, dat S. werd gezocht wegens in braak. Hij waarschuwde de gemeente politie. Deze arresteerde S. als ver dacht van de moord te Naaldwijk. Te vens werd een bezoek gebracht aan de familie K. waar B. werd aangetroffen. Hij werd eveneens gearresteerd, om- dat hij vermoedelijk de medeplichtige in deze affaire is, NIEUWE STAKING PERSONEEL VAN DE PARIJSE METRO7 Het vakverbond van employe's van de Parijse ondergrondse spoorweg zal hedenavond bijeenkomen om te beslis sen of er op 1 Mei gestaakt zal worden of niet. De mogelijkheid van een sta king is het gevolg van de afwijzing van een nieuwe door het verbond voor gestelde loonregeling. mr. G. Vonk (WD), al ontveinsde hij zich niet, dat ter zake van het tot dus verre gevoerde beleid in Indonesië het meningsverschil nog wel niet uit de wereld is. Met de Staatkundig-gere formeerden scheen de premier een discussie niet mogelijk, omdat hun partijprogramma, hoewel „vooruitstre vend", nog altijd spreekt van „kolo niën" en van .bezittingen van het moe derland", Aan het adres van dr. De Kort als woordvoerder der K.V.P. deelde dr. Beel ten overvloede nog eens mee, dat de regering zich bij het verdergaan op de ingeslagen weg stelt op grondslag van de Koninklijke rede van 7 Decem ber 1942 en van het basis-accoord van Linggadjati, mèt de verklaringen die zij daaromtrent harerzijds destijds in de Tweede Kamer heeft gegeven. Wat de Unie betreft liet de minister president weten, dat haar organen op hun competentie-terrein het hoogste gezag zullen dragen, maar dat het er om gaat, de grenzen van dat terrein in onderling overleg met de Indonesische federatie af te bakenen. In het dispuut tussen de heren mr. Van der Goes van Naters (Arbeid) en prof. C. P. OI. Romme (KVP) over het definitieve ka rakter der Unie wilde dr. Beel zich niet begeven, ook al weer, omdat er immers geen sprake van kan zijn, dat deze grondwetsherziening eenzijdig nadere regelingen aan onze Indonesische part ner decreteert. Ook hier zal het over leg de juiste weg moeten wijzen en een definitief bestempelen van de Unie figuur kan dus in dit stadium niet plaats vinden. REPLIEKEN B(j de replieken heeft de heer J- Schouten (A.R.) zich voor het eerst laten horen en wel met een rede voering, die beter in eerste termijn op haar plaats zou zijn geweest. Aan het slot van zijn woorden werd hij daarop door de voorzitter opmerk zaam gemaakt. De heer Schouten hield de C.H.U. en V.V.D. voor, dat zjj z.i. ten onrechte hun steun aan 't regeringsvoorstel gaven, edoch zon der succes. Verder verweet hij de regering o.m., dat harerzijds nauwe lijks van een gedachten wisseling met de Kamer kan worden gesproken. In zijn repliek merkte dr. Beel snedig op, dat met de heer Schouten ge zien diens stilzwijgen in eerste in stantie van een gedachtenwisse- ling inderdaad geen sprake was ge weest. De communisten deden nog een po ging, het .voorstel te torpederen door in een motie intrekking ervan te vragen, zomede de indiening van een nieuw voorstel, dat zich daq tot een „openhakken" van- de grondwet zou moeten beperken. De motie werd evenwel met 75 tegen, 7 stemmen ver worpen. Hetzelfde lot viel een twee tal amendementen van het communis tische lid rhr. dr. Benno J. Stokvis ten deel. Mr. Vdnk had nog een amen dement ingediend tot verbetering van art. 209, omdat hij misbruik vreesde van de bepaling, dat afwijking van de Grondwet indien geboden door de nieuwe staatsrechtelijke ordening mogelijk zal zijn. door een met 2/3 meerderheid aangenomen wet. Na de verzekering van de minister-president, dat voor zodanig misbruik niet hoeft te worden gevreesd, trok hij het even wel in. Tenslotte vond de - eindstem ming plaats, met het bovenvermelde resultaat. Onder waarnemers te Londen heer ste Donderdagavond sterk de me ning, dat de conferentie der landen van de West-Europese Unie en Ame rika over Duitsland overeenstemming zal bereiken inzake de instelling van een Duitse wetgevende vergadering tegen één September, aldus seint Reuters diplomatieke correspondent. Volgens dit plan zou de wetgeven de vergadering onder toezicht van de bezettende mogendheden een grond wet moeten opstellen voor de rege ring van de drie Westelijke bezettings zones, die in het begin van het volgend jaar tot stand zouden komen. De ver gadering zou samengesteld worden op basis van e e n vertegenwoordiger voor elke 750.000 inwoners der verschillen de landen. De ontwerp-grondwet zou na goedkeuring door de gouverneurs der drie Westelijke zones geratificeerd worden door middel van een plebis ciet waarbij een meerderheid van twee derde noodzakelijk zou zijn voor de aanvaarding. Na de verkiezingen in Italië hielden de leden van de Italiaanse kolonie in Philadelphia een'feestelijke bijeenkomst, waarop besloten werd, de Paus een oorkonde te sturen, om deze te danken voor zijn medewerking in de strijd tegen het communisme. Het plaatsen van de handtekeningen op de zeven meter lange papierrol. Dank zij de Britse bemiddeling heb ben Joden en Arabieren er in toege stemd tussen Jaffa en Tel Aviv tot hedenochtend het vuren te staken. Reuter meldt, dat de Britse militaire commandant van Jaffa het staken van liet vuren in de strijd om Jaffa heeft bevolen na eer^ waarschuwing van de Palestijnse regering aan het Joods bu reau. Na deze waarschuwing verzoch ten de Joden om een wapenstilstand en volgens een officieel bericht zijn daarna door de Britse commandant vredesonderhandelingen tussen Joden er. Arabieren aangeknoopt. De Joden trokken zich in de Mans- jieh-wijk van Jaffa terug. Spitfires van de RAF hebben een „demonstratievlucht" boven Jaffa ge haakt voordat men tot onderbandelen over de wapenstilstand overging. Al vorens in te stemmen een order tot staken van het vuren uit te vaardigen, stelden de Arabieren de voorwaarde, dat de Joden niet uit hun tegenwoor dige positiês in de wijk Mansjieh, in het Noord-Westen van de stad, zouden oprukken. Verdere Rondé-Tafelbespre- kingen zouden heden gevoerd worden, a'dus de mededeling. Volgens de politie te Jeruzalem zijn gisteren bij de strijd om Jaffa 26 Ara bieren en 11 Joden en resp. 92 en 30 gewond. Twee tevreden gouverneurs De gouverneurs van Suriname en Cu- ragao, mr. J. C. Brons en dr. P. A. Kasteel, die voor besprekingen met de regering in Nederland vertoefden, hebben ons land gisteravond weer verlaten. Dr. Kasteel en mr. Brons uitten hun tevredenheid over het verloop der besprekingen die zij met de Neder landse regering hebben gevoerd over de toekomstige politieke status 'van hun gebiedsdelen. Mr. Kasteel was van mening, dat een voor alle partijen bevredigende oplossing zal worden ge vonden. In de neerplensende regen, over spiegelgladde wegen z(jn gisteren twee etappes in de Ronde van Ne derland gereden. De vijfde etappe, MaastrichtVaalsGeleen (90 km.), werd een daverende zege voor De Korver. De Luxemburger Dlderich won de zesde etappe GeleenEind hoven. Bakker draagt echter nog de oranje trui. In de strijd over de 5g etappe was het André de Korver van de Zuid- hollahdse ploeg, die de toon aangaf. Wie deze forse Rotterdammer, met zijn energieke coup de pedale, de steile heuvels van het parcours heeft zien nemen, geheel alleen, met geen maat bij zich die ook eens af en toe de kop kon nemen, zwoegend naar de toppen en daarna de bochtige neer dalingen afsuizend, ver vooraan, ter wijl zijn naaste concurrenten 2 en 3 minuten achter hem lagen en het pe- leton in geen velden of wegen te zien was, twijfelt er geenmoment aan of de beste klimmer van de stoet heeft deze lastigste van alle etappes gewon nen. Hij was het eerst boven op alle acht heuvels die voor het bergklasse- ment meetellen, wat hem behalve de premies niet minder den 48 punten opleverde. Ook de Limburger Syen, die tegen het einde sterk kwam opzetten, zonder evenwel de Korver te 'kunnen bedreigen, heeft een uitstekende éours gereden en hetzelfde geldt voor Arie Vooren, die derde was op de Keerder- berg, 4e op de Koning van Spanje. 5e op de Vaalserberg en 4e op de Valke- nerberg. Van de buitenlanders was 't vooral Bernardoni die bij de beklim ming een rol van betekenis speelde. Het waren echter de beste renners uit de lagere landen die op dit geacciden teerde parcours de buitenlandse berg- specialisten de baas bleven. De uitslag van de vijfde etappe was: 1. De Korver (Z.-Holl.) 2.30.27; 2. Sijen (Limbi) 2.34.09; 3. Bernardoni (Italië) zelfde tijd; 4. Van der Zande (N.-Brabant) zelfde tijd; 5. Diderich (Luxemb.) 2.34.15. Het eindklassement voor de Berg prijs bracht De Korver met 40 pnt. als winnaar. Tweede werd Van Beek (Zaanstreek) 24 pnt.; 3. Bernardoni (Italië) 21 pnt.; 4. Sijen (Limb.) 20 pnt.; 5 en 6. Clemens (Luxemb.) en Bakker (Zaanstr) 18 pnt.; 7 Schellin- gerhoudt (Zaanstr.) 17 pnt.; 8. Rodri- guez (Spanje) 12 pnt.; 9 en 10. Vooren (Zaanstr.) en Van der Zande (N.-Bra bant A) 8 pnt. DE ZESDE ETAPPE. Na de rust te Geleen verschenen de 82 overgebleven renners om half vijf aan de start voor de zesde etappe via Sittard, Roermond en Weert naar Eindhoven, een afstand van ongeveer 85 km. Het weer was zo mogelijk nog mistroostiger en natter dan 's morgens. Om half zes, toen Horn gepasseerd werd, 47 km. vóór Eindhoven, lag een groep van ruim 30 renners aan de kop. 20 km. verder, nadat Weert door kruist was, waar de halve bevolking in de regen de renners stond op te wachten, had deze groep nog steeds de leiding. Het laatste stuk Valkens- waardEindhoven was een gezond heidswandelingetje vergeleken bij de zware tocht die men achter de rug had. OVer de kiirkdroge weg, tussen hagen van^toeschouwers door, ging het met een straf gangetje naar het uit verkochte Philips Sportpark. Winnaar van deze etappe werd Diderich met 2 uur 4 min. 41 sec.; 2. Steenbakker (N. Brabant); 3 Van Beek (Zaanstr.4; 4. Hendricks (België A); 5 Tallieu (Bel gië); 6. De Baere (België B); 7. Poels (België B); 8. Loos (N.-Holl.) 9. De Ruiter (Z.-Holl.) 10 Wijdenes (N.-Bra bant A); 11 tot en met 31 o.a. Sijen (Limburg), Bakker (Zaanstr.), Evers (Zaanstr.), Vooren (Zaanstr.), Gold- schmidt (Lux), Rogiers (België); al-, len zelfde tijd als de winnaar. BAKKER NOG AAN DE KOP. In het algemeen klassement na de zesde etappe gaat Bakker (Zaanstr.) nog steeds aan de kop met 26.45.38. gevolgd door: 2. Goldschmidt (Lux.) 26.51.39; 3. De Korver (Z.-Holl.) 26.52. 38; 4. Rogiers (België) 26.53.13; 5. Voo ren (Zaanstr26.53.32; 6. De Vries (Z.- Holl.) 26.53.49; 7. Clemens (Lux.) 26. 57.12; 8. Poels (België) B) 26.57.15; 9. Van Reek (Zaanstr.) 26 57.40; 10, Tar- ohini (Zwitserl.) 26.58.18. Het ploegklassement luidt thans: 1. Zaanstreek 80.36.50; 2. Zuid-Holland 80.46.29; I. Luxemburg' 80.52.31 Jn het jubileumjaar van Haar Koninklijke Moeder viert Prin ses Juliana heden Haar 39ste verjaardag. Bestemd om eens de kroon te dragen van dit Ko ninkrijk en de schoonste tradities van het Huis van Oranje voort te zetten, weet Prinses Juliana zich omringd door een volk, dat Haar en Haar gezin een warme genegenheid toedraagt. Haar jongste zegetocht door Limburg vormde hiervan nog een over tuigend bewijs. De eenvoud, welke onze Kroonprinses in zo hoge mate siert, wortelt in de beste eigenschappen, waarop ons volk kan bogen en met deze eenvoud heeft Zij aller harten veroverd. Op -Haar 39ste ver jaardag heerst er vreugde in Nederland, blijdschap over de feestdag op „Soestdijk". Bij de aanvang der vergadering van de Tweede Kamer van gistermiddag deelde de voorzitter mede, dat een adres is binnengekomen van Mr. P S. Gerbrandy, te 's Gravenhage, en acht anderen, houdende verzoek, de procu reur-generaal bij de Hoge Raad der Nederlanden opdracht te geven, een vervolging in te stellen tegen die le den van het huidige kabinet, zomede tegen sommige hunner ambtsvoorgan gers, die zich huns (d.i. Gerbrandy g.s.) inziens hebben schuldig gemaakt aan overtreding van artikel 79, lid 3 der grondwet en van artikel 355 sub. 3 van het wetboek van strafrecht. Het derde lid van art. 79 der grond wet luidt: „de ministers zorgen voor de uitvoering der grondwet en der an dere wetten, voor zover die van de kroon afhangt". Art. 355 sub. 3 van het wetboek van strafrecht bedreigt met gevangenis straf van ten hoogste 3 jaren de hoof, den van ministeriële departementen, die beschikkingen nemen of bevelen geven of bestaande beschikkingen of bevelen handhaven, wetende dat daar door de grondwet of andere watten of algemene maatregelen van inwendig bestuur van de staat of van zijn kolo' niën of bezittingen in andere wereld delen worden geschonden De procureur-generaal bij de Hoge Raad is alleen gebonden bepaalde personen te vervolgen indien dit hem wordt opgedragen door de wet of een Kon. besluit. Een van elke vijf Nederlanders kan schaken Terwijl de schaakmeesters in 's-Gra- venhage met hun titanenstrijd om het wereldkampioenschap schaken een aan vang maakten, stelde de enqueteurs en enquetrices van de Nederlandse stich ting voor statistiek overal in het land aan het publiek enkele vragen: Een der vragen luidde: „Kunt U zelf schaken?" En het resul taat leert, dat 19 van elke 100 volwas sen Nederlanders de kunst van het schaken min of meer machtig zijn. Daarbij zijn dan ook degenen inbegre pen, die zelden spelen maar wel ie loop van de stukken kennen. In werke lijkheid is het aantal personen dat scha ken kan iets groter dan 19 omdat bij dit onderzoek niet de jeugd beneden 18 jaar werd betrokken. Uiteraard zijn de mannen onder de kenners van het schaakspel sterk in de meerderheid. Onder genoemde 19 vinat men slechts 3 vrouwen. Duitse gesneuvelden uit IJmuiden naar de Peel De dienst identificatie en berging van de Nederlandse LandmacK heeft de stoffelijke resten van 191 Duitse militai ren, die op de Westerbegraafplaats in IJmuiden begraven lagen, naar een Duits massakqrkhof in de Peel over gebracht. De Amerikaanse militaire gouverneur in Duitsland, generaal Clay, heeft te Frankfort verklaard, dat er geen re den voor bezorgdheid bestaat over de huidige moeilijkheden tussen Oost en West in Duitsland. „Ik ben niet be zorgd, dat er morgen of overmorgen oorlog zal uitbreken", aidus de gene raal. De generaal achtte de recente achter uitgang Van de communistische partij bij de verkiezingen in de Amerikaanse zóne een „aanwijzing, dat het Duitse volk een politieke structuur wenst, waarin vrijheid van meningsuiting is". De kleine winst voor nazi's en voor hen, die de pogingen der nazi's ofn weer een politieke macht te worden steunen, moest 'n waarschuwing voor de 'Duitse kiezers zijn om waakzaam voor hun vrijheid te blijven. Generaal Clay legde er de nadruk op, dat hij geen inbreuk op de Ameri kaanse rechten inzake het luchtverkeer op Wenen\en Berlijn zou 'dulden. Over de huidige stand van de.bizo- nale onderhandelingen zeide generaal Clay slechts: „Ik ben van gevoelen, dat wij een Duitse regering moeten hebben voor zoveel mogelijk Duitsers en zo spoedig mogelijk". Het lijkje, dat Dinsdagmiddag zoals gemeld in een juttezas genaaid, in de Delfhavense Schie drijvende werd ge vonden, is door de ouders herkend. Dacht men aanvankelijk met een kind van ongeveer 2 jaar te doen te hebben, toen de zak eenmaal geupend was en het lichaampje te voorschijn kwam, bleek dit van een ongeveer tienjarig jongetje te zijn. Onmiddel lijk werd gedacht aan de 9-jarige C. F. Vermeulen uit de Aelwijn Flo- riszstraat te Rotterdam, die sedert 11 April vermist werd en over wiens verdwijnen de politie reeds inlichtin gen had verzocht. Het pakje, kleren, dat apart in de zak was gestopt het lichaampje lag geheel ontkleed werd aan de ouders getoond, die ze met een oogopslag herkenden. Gezien de omstandigheden, waaron der het lijkje werd gevonden, is een ongeluk natuurlijk uitgesloten en de politie denkt ernstjg over de mogelijk heid, dat hier sprake is van een zeden misdrijf, gevolgd door moord. Op eendezer dagen te Amsterdam gehouden jaarvergadering van de Kon. Nederlandse Zwembond heeft mr. Bierenbroodspot namens de Bond van overdekte Zweminrichtingen een belangrijke gift overhandigd aan het trainingsfonds van de KNZB. Zoals bekend mag worden verondersteld krijgt de Nederlandse sportwereld, in tegenstelling tot vele andere landen, geerf overheidssubsidie voor de trai ning en de uitzending. Met vele kleine giften had de KNZB inmiddels een aardig, maar verre van toereikend sommetje bijeengebracht. Dank zij de ze fraaie bijdrage van f 3000 (inder daad met 3 nullen) is de training van onze Olympische candidaten (zwem men, waterpolo en schoonspringen) thans verzekerd. Dit is temeer prettig, omdat onze zwemsters én onze waterpoloploeg toch tot de besten in de wereld be horen. Enorme bosbrand in Duitsland Twintig motorspuiten, bemand met Amerikaanse militairen en Duitse poli tie, hebben de strijd aangebonden tegen een bosbrand, die Zondag aan dg grens van de Sovjet-Russische en Amerikaanse zóne uitbrak. Het vuur heeft zich in de richting van Thüringen (Sovjet-zóne) uitgebreid en bedreigt het kasteel Lauenstein. Dr. Beel spreekt Dinsdag om 6 05 uur 4 De rede, welke de minister-president, dr. Beel, op 4 Mei 's middags bij de herdenking in de Ridderzaal zal uit spreken, zal des avonds van 6.05 tot 6.45 worden uitgezonden over beide zenders in het kader van het nationaal programma. Weersverwachting, geldig tot he denavond: OVERWEGEND ZWAAR BEWOLKT. Overwegend zwaar bewolkt met enkele flinke buien en ongeveer dezelfde temperatuur als gisteren, me eet zwakke wind uit uiteenlo pende richtingen.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 1