PU 1WAPTE SCIHAPPW D Stad en Omgeving- Met dr. Tenhaeff .in de werelc van het onbewuste VACANTIE CEBUTO Wu Spiritisme en telepathie Broodprijs 22 cent Band NederlandIndië Reorganisatie bij „ONS GENOEGEN" Opening Badseizoen Met de „Duinkanters" er op uit De Nutsspaarbank in April Beroep en Wieringen. PINKSTER-DAGTOCHTEN VALKENBURG en ZEELAND REISBUREAUX REIZEN ZONDER ZORGEN Bevrijdingsfeesten Burgerlijke Stand Oosterland. Texel Burgerlyke Stand Anna Paulowna. Bond van Plattelandsvrouwen Breezand. School-uitwisseling Afdeling Noord-Holland LUISTEREN NAAR Visserij Het moet voor 't bestuur der Hel- derse Volksuniversiteit een grote voldoening zijn, dat de belangstel ling voor de cursus van dr. Ten haeff over „Het geloof in een per soonlijk voortbestaan na de dood, in het licht der para-psychologie", zo groot is. Tijdens de beide eerste lezingen was het zaaltje in de vak school geheel bezet, voor het me rendeel met vrouwelijke belang stellenden.. Dr. Tenhaeff, die voor zeer velen geen onbekende is wegens zfjn inte ressante radio-causerieën, heeft in zijn beide eerste lezingen tal van ver schijnselen besproken, die veelal als spiritistische fenomenen worden op gevat, maar die vrijwel altijd tot tele pathische fenomenen kunnen worden teruggebracht. Hij behandelde ook de problematiek van de z.g. bezetenheid en het dikwijls geconstateerde ver schijnsel dat 'mensen contact hebben met de geest van reeds overledenen. Over deze gemeenschap met de geest van afgestorvenen wordt reeds in de Bijbel gesproken, en ook vele natuurvolken kennen deze „spiritist! sche" verschijnselen. Bij de oude my stieken, zoals Ruusbroec en de Kloos terbroeders, speelde ook het contact met de geesten van afgestorvenen een voorname rol. Wanneer zij in volko men afzondering verkeerden, bleven zij verkeren met overleden geestelij ken, met als gevolg het zien van „ver schijningen". Bij kinderen kan men iets dergelijks waarnemen, in het bij zonder wanneer er sprake is van over gevoeligheid. HET EENVOUDIGHEIDSBEGINSEL De para-psycholoog gaat niet di rect accoord met de stelling, dat in dergelijke gevallen inderdaad spra ke is van een contact met de geest van afgestorvenen. Hij verzamelt liever eerst nuchter de feiten, be studeert deze en laat zich daarbij leiden door het z.g. eenvoudig heidsbeginsel. In dit geval tracht hij zo lang mogelijk de z.g. spiri tistische verschijnselen te verkla ren op para-psychologische gron den. Zolang het aannemelijk kan worden gemaakt, dat van telepa thische verschijnselen sprake is, neemt de para-psycholoog niet voetstoots zijn toevlucht tot een verklaring op occulte gronden.. Hij zal dus zo lang mogelijk de waargenomen verschijnselen op ani mistische wijze verklaren, dus uit de zielekrachten van de mens zelf. Vooral eenvoudige gevallen leveren voor hem niet de minste moeite op. Het verschijnsel der gedachten-over brenging is bekend genoeg. Evenzeer is komen vast te staan, dat een over gebrachte gedachte een tijdlang in het onderbewuste van de ontvanger kan verblijven. Deze z.g. latent gebleven indrukken kunnen zich manifesteren zelfs na het overlijden van de afzen der ervan. Het is derhalve in het ge heel niet nodig, om in zo'n geval aan te nemen, dat de geest vande afge storvene is teruggekomen om een be paalde mededeling te doen. Deze me dedeling is direct of langs telepa thische weg reeds tijdens zijn leven gedaan, maar eerst thans wordt zij de ontvanger bewust, die zich daarbij gemakkelijk de persoon in kwestie als in levende lijve voor de geest kan ha len. Met de z.g. bezetenheid ligt de zaak al weinig anders. Naïve realisten me nen wel eens, dat de duivel in zulke mensen gevaren is, daarbij de duivel als een persoon voorstellend, die in let terlijke zin bezit van de ongelukkige neemt, en diens geest door een duivel se geest vervangt. We mbeten deze „bezetenheid" veeleer zien als een ma- rifestatie zoals bij Woutertje Pieterse, die van rovers droomde en tengevolge daarvan zijn roverslied maakte. Wou tertje had een minderwaardigheids complex door zijn contact met de ge leerde Stoffel, en in zijn dromen trachtte hij zich daar bovenuit te wer ken. Ook Schiller werd wellicht van soortgelijke spanningen bevrijd, toen hij zijn „Die Rauber" schreef. Zijn va der was een slecht mens en zou dus wel eens vermoord kunnen worden. Dat inspireerde Schiller tot „Die Rau ber". Men spreekt niet voor niets van de „zielereinigende* werking van de kunst". De kunstenaar kan zijn gees telijke spanningen afreageren in zijn kunstwerken, hij kan zijn hoofdperso nen laten denken en handelen, zoals hij zelf graag of jhist niet zou willen denken en handelen. Zijn on derbewuste gedachtenleven speelt hem in de slaap dikwijls parten. De droom beelden die hij ziet, kan hij in zijn kunst als realiteit weergeven. Wanneer de gevallen meer ingewik keld worden, valt -het ook moeilijker om ze langs para-psychologische weg te verklaren. Dan moet men zich ern stig afvragen, of hier geen sprake is van spiritistische fenomenen. Jaren lang heeft men in Amerika geëxperi menteerd met mevr. Pijper, een be kend medium. Uitvoerige rapporten zijn over deze experimenten uitge bracht, Door dr. Tenhaeff werden ver' schillende voorbeelden genoemd, waar bij de para-psycholoog voor grote pro blemen staat. Met zeer veel interesse hoorden de omstreeks honderd cursisten zijn nuch tere en heldere uiteenzettingen aan. Blijkens een advertentie van de Helderse Bakkerspatroonsvereniging wordt met ingang van morgen voor een tarwebrood van 800 gram 22 cent berekend. De eerstvolgende contactavond van de Band NederlandIndië wordt Vrijdagavond 14 Mei a.s. gehouden in „Centraal", Koningstraat. Het pro gramma vermeldt een toespraak door de reserve-kapitein Kosak met gelegenheid tot het stellen van vra gen, uitreiking van de nerinnerir.gs_ tegel aan gerepatrieerde militairen enkele voordrachten en een verloting van lectuur, bestemd voor de jongens overzee. Gerepatrieerde militairen van wie één of meer familieleden lid zijn van de Raad, worden voor deze avond uitgenodigd. Het openings woord zal precies om acht uur wor den gesproken. Dezer dagen heeft bij de zang- en operettevereniging „Ons Genoegen" een reorganisatie plaats gehad, welke o.m.- een bestuurswijziging omvatte. Het nieuwe bestuur is als volgt samengesteld: Voorzitter: J. C. Stecnkist, Jou- bertstraat 72; secretaresse: mevr. A. v. d. Hert, 2e Goversdwarsstraat 2; penningmeester: C. v. d. Hart twee de voorzitter: A. Krijgsman; tweede penningmeesteresse: mej C. Ge*uk Het nieuwe bestuur hoopt op een prettige wijze te kunnen samenwer ken met de plaatselijke autoriteiten en de besturen der zusterverenigin gen. Als gebruikelijk zal het badseizoen te Huisduinen op Eerste Pinksterdag met enige feestelijkheid worden ge opend. Het bestuur van „Huisduiner Belang" heeft alles in het werk ge steld om deze opening ook in 1948 zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Het heeft verschillende vermakelijkheden gecharterd, die Huisduinen vier dagen lang de trekpleister zullen doen zijn voor vele volwassenen en kinderen uit Huisduinen en Den Helder. Draai molen, luchtschommel, Turkse schop en zweefmolen, schiettent, knikkersport, hoofd van Jut en touwtrektent zullen tot en mét Woensdag voor het nodige vertier zorgen, terwijl men behalve in de Huisduiner etablissementen in een oliebollenkraam de inwendige mens zal kunnen versterken. Op Hemelvaartsdag nam onze plaat selijke wandelsportvereniging „De Duinkanters" weer deel aan de jaar lijks „Stertocht" van de NHWB. Met een groep van 35 man (jongens en meisjes) werd gestart vanuit Schagen en via Schoorl en Bergen ging het op Alkmaar aan. Na afloop van deze 30 km-tocht werd door de NHWB nog 'n revue gepresenteerd, getiteld „Naar Pedestanië", welke schitterend werd opgevoerd. Zonder uitvallers en weer in prima stemming werd de terugreis aanvaard. In de maand April werd op spaar bankboekjes ingelegd 313.233,96 (vorig jaar 358.386,82) en terugbe taald 455.789,28 (vorig jaar f 372.484,61)., Er werd dus meer terugbetaald dan ingelegd 142.555,32 (vorig jaar 14.097,79).. (Veel gelden werden opgenomen ter voldoening van vermogensaanwasbelasting en vermogensheffing.) Het aan inleggers verschuldigde kapitaal bedraagt nu 9.735.001,66 terwijl dit vorig jaar bedroeg 8.887.515,65. Het aantal posten van inleg be droeg in April 3107 (1669) en dat van terugbetaling 2646 (2277). In April werden uitgegeven löu nieuwe boekjes (153), terwijl wer den ingetrokken 92 (83) boekjes. In omloop zijn thans 20.073 boekjes. Onder de nieuw uitgegeven boek jes bevonden zich 17 (21) boekjes voor jonggeborenen (op deze boek jes plaatst de Nutsspaarbank een eerste inleg van 1. De lediging van 234 spaarbusjes leverde een bedrag op van 4.521,79 aan kleine besparingen. De gereformeerde kerk te Den Hel der heeft als derde predikant beroepen ds. R. Bakker, van Rotterdam. WIERINGEN HERDACHT GEVALLEN HELDEN. Op deze 4de Meidag. 3 jaar na de bevrijding, heeft ook Wieringen de in de oorlog gevallen kameraden gehul digd. Terwijl van vele woningen de vlag halfstok was gehesen, beierden de kerkklokken van Hippolytushoef, Oos- terland. Den Oever en Westerland een kwartier. Om acht uur werd twee mi nuten stilte in acht genomen. Daarna ving in de Doopsgezinde kerk een herdenkingsdienst aan, waarin ds. A. P. Goudsbloem voorging. 27 meis jes, afgevaardigden van Wieringer scho len gingen naar het monument, een 12tal andere naar de nieuwe begraaf plaats, waar de geallieerde piloten rus ten en alwaar witte tulpen werden neergelegd. Ook vele particulieren brachten een bloemenhulde. Meer den 40 meerdaagse reizen per waak door Nederland en België. Prima hotels en maaltijden, deskundige reisleiders, geen paspoort. Vraagt uitgebreid Zomerprogramma Met Pinksteren nog plaats voor verschillende reizen. o.a. naar Kantoren H.V. HACO.WORHERVEER: Fa. Zwart - ZAAHDAM: Y.V.V. en Inlichtingkantoren der H.S. Het bestuur van de Oranje-Vereni ging Midden- en West-Wieringen is er ook deze keer in geslaagd de bevrij dingsfeesten op gepaste wijze te vieren. In Cinema de Haan werd 's middags voor de jeugd een tweetal films ver toond, welke zeer in de smaak zijn ge vallen. Om 7 uur waren velen aanwezig toen de verenigingen door Hippolytus hoef marcheerden, waaraan 17 vereni gingen hun medewerking verleenden. Het muziekkorps Harmonie bracht op het Kerkplein, waar de stoet zich verzamelde, verschillende oud-vader landse liederen ten gehore. Onder de al oude bekende klanken van het Wil helmus volgde het plechtig défilé met vlaggen en vaandels. Burgemeester Kolff richtte hierna het woord tot de aanwezigen en wees op de werkzaamheid van het Neder landse volk. De opbouw, welke in kor te tijd zover is gevorderd, heeft Ne derland bij diverse andere landen een voorsprong bezorgd. Verder wees spre ker er op, dat het volk waakzaam dient te zijn voor de vrede, Vooral op de jeugd zijn de blikken gericht! Hierna sprak de Eerwaarde Heer Pastoor Bijl, die vooral de jeugd erop wees, dat zij doordrongen moet zijn van de noodzaak van het burgerlijk en maatschappelijk gezag. Samen moet er worden gestreden voor welvaart en vrede, en er moet worden gebouwd aan een nieuwe maatschappij. De heer Klomp bracht vervolgens dank aan de medewerkers en organi satoren en reikte aan de RK Padvin- dersgroep de uitgeloofde prijs uit van f 15 voor de beste slagzin. In diverse café's werd de dag met een gezellig bal gesloten. Geboren: Henk J, zoon van A J Visser en P Hulskes Simon C, zoon van J de Haan en J G Boom Dirk, zoon van D C van Dord en M C J van Pappe- lendam Marchienus, zoon van B Boe- rema en J C vai) der Helde Jan J, zoon van J Rotgahs en G C Maarse Simon C, zoon van J Gerritsen en G Boer Ondertrouwd: P Terpstra en A ,J Visser Getrouwd,: S J de "boer en F A Verschuren HM Cedee en M van Hoesel Overleden: J Russelman, 73 jaar, weduwnaar van M Lont S Bakker 76 jaar echtgenoot van S Wagemaker wieringerwaard a WINT beker. Begunstigd door fraai zomerweer werd op Hemelvaartsdag op het Tone- gido-terrein te Westerland een adspi- rantentournooi gehouden, georgani seerd door V. V. „Succes". Voor deze wedstrijden, waaraan BKC a, Wiron a, Wieringerwaard a en Succes a deelnamen, bestond flinke belangstelling. De door de heer M. Engel (hotel de Haan) uitgeloofde wisselbeker werd door Wieringerwaard verdiend gewon nen. Succes a kon het in de eerste wed strijd tegen de adspiranten van BKC a niet bolwerken en ging met 2—0 ten onder. Wiron moest in Wieringer waard haar meerdere erkennen en boekte een 01 nederlaag. In het middag-programma werd de finale gespeeld, met in de verliezers ronde Succes en Wiron a. en BKC en Wieringerwaard a in de winnaarsronde. Wiron verloor met 32 van Succes en nam de laatste plaats in. Sueces kwam op de derde plaats na BKC, die kansloos met 3—0 van Wieringer waard verloor. ONDERHANDSE VERKOOP, De broodbakkerij in de Klieftstraat, eigendom van de heer J. Roos is on derhands verkpcht aan de vroegere eigenaar M. Kaptein Jaczn. te Hippo lytushoef. BILJARTNIEUWS. Op Vrijdag 14 Mei a.s. zal in hotel de Haan te Hippolytushoef de beken de biljarter Hasselman uit Amsterdam zijn kunnen tonen. AANBESTEDING Op Dinsdag 25 Mei a s zal worden aan besteed het aanbrengen van verhardingen van grof asphaltbéton en van klinkers op gewalste fundering' met bijkomende wer ken op het gedeelte Middenmeer—Wierin- gerwerf van weg no 7 van het Rijks wegenplan M48, onder de gemeente Vv'ie- ringermeer JEUGDHERBERGNIEUWS. De nieuwe jeugdherbergouders, de heer en mevrouw v. d. Kwast uit Beusichem,, hebben per 1 Mei hun functie als zodanig aanvaard. Op Zaterdag 8 Mei wordt er in de J.H. Nieuwland een groep van pl.m. 60 Deense jeugdherbergouders ver wacht, die gedurende enige dagen als gasten van de N.J.H.C. een trip langs de Nederlandse jeugdherbergen ma ken. In Oosterland zullen ze de lunch gebruiken. De nieuwe ouders staan drukke dagen te wachten, daar ook reeds aanmeldingen zijn binnengekomen o.a. van andere grote groepen Deen se trekkers, die gedurende het a.s. trekseizoen ons land zullen bezoeken. BOTSING TUSSEN PAARD EN AUTOBUS. Mede tengevolge van het beperkte uitzicht ter plaatse kwam een paard van de landbouwer N. B., bestuurd door een van de arbeiders, Zaterdag morgen op de hoek van het Vatrop- per weggetje in botsing met een juist passerende autobus van de N.A.C.O. Het paard drong met zijn kop achtereenvolgens door een drie tal ruiten van de bus. Enkele inzit tenden van de bus werden door de glassplinters licht gewond. Het paard was er erger aan toe. Enkele diepe snijwonden aan de kop maakten het noodzakelijk, dat de hulp van de dierenarts, de heer P. Reitsma, werd ingeroepen. Door de Rijkspolitie werd proces-verbaal opgemaakt. Geboren: Maria A„ dochter van Jan Witte en Maria Tromp. Margaretha H., dochter van Meijert Spigt en Ieme Smit. Hendrikus J„ zoon van Jo- hannes C. Keesom en Sijbrechta M. Karste.n. Ondertrouwd: Arie Hoep en Neeke B. Smit. Hendrik Kuip en Joharina M. van Heerwaarden. Albert W. Bakker en Pieternella Verberne. Getrouwd: Jacobus J. Schrama en Maria A. van Bakel. Overleden: Alida Ruig, 65 jaren, echtg. van Cornelis Ossen. Antje Kuiper, 83 jaren, wed. van Gerrit Witte. Gevonden voorwerpen: 1 leesboek, 1 zw. portemonnaie, 1 portefeuille. HERDENKING GEVALLENEN. Nadat de deelnemers aan de Stille tccht van het kerkgebouw aan de Molenvaart naar het monument voor de gevallenen zich om dit gedenk teken hadden geschaard, werden hierbij door verenigingen en particu_ lieren bloemengelegd. Zodra de laat ste klokslag van acht uur was geval len, werd door allen een paar minu ten stilte in acht genomen, waarna men zich naar de Hervormde kerk begaf voor een korte bijeenkomst. Deze werd na een enkel woord van de heer Weeda door de zangver. „Vriendschap" geopend met het Wil helmus en nadat de heer Weeda een korte herdenkingsrede had uitgespro ken, zong hetzelfde koor „Ed'le zie len, die daar vielen". Declamatie van De achttien doden. De zestien .doden. Joods kind en Partisan (door de heer Weeda) werd afgewisseld met zang van het R.K. koor Canticum Novum, dat „Ecce quo modo moritur" en „Beati Mortui" liet horen en de bij eenkomst sloot met „Ave Maria". Een bijzonder woord van welkom richtte de voorzitster, mevr. Wilms Geerligs, op de bijeenkomst van platte landsvrouwen tot mej. Wit, die de congresfilm zou draaien. Voor afvaardi ging naar de algemene vergadering in Utrecht bleek niet veel animo te zijn, zodat niet vastgesteld kon worden wie, buiten twee bestuursleden, de afdeling verder zou vertegenwoordigen. In plaats van mevr. WaiboerVan Eitercn had mevr. Taillie zitting geno men in de commissie, die zich moest uit spreken over het al of niet behouden van de klederdrachten. Het rapport was inmiddels doorgezonden naar het hoofdbestuur. Binnengekomen was het bericht van overlijden van de oud-vice- voorzitster van de bond, mevrouw Van WageningenDrewes. Met leedwezen werd van deze mededeling kennis ge nomen. Van.mevr. Waiboervan Elte- ren was een dankbetuiging ontvangen vcor de blijken van medeleven, onder vonden bij het overlijden van haar echt genoot. Mevr. Vethman las haar uitge breid verslag van de provinciale verga dering te Alkmaar. Daarvoor werd haar dank gebracht, evenals aan mevr. Wuis, die een gedicht voorlas over het te Amsterdam gehouden congres, dat gemaakt was door het bondslid Slag terSlagter van Spanbroek. Na het ingen van het bondslied gaf mej. Wit een toelichting op de te ver tonen film. Maar toen de film, de hoofdschotel van de avond, vertoond zou worden, bleek de lamp van het toe stel kapot te zijn. Dokter Olree stelde direct zijn toestel beschikbaar en met behulp van de heer Wiegman werd het eerste deel van de film gedraaid. Maar ook dokter's toestel deed het op 'n ge geven moment niet meer. Het laatste deel werd tenslotte toch ook nog ver toond, nadat men er in geslaagd was het bondstoestel weer in orde te ma ken. Tijdens het herstellen van het toe stel declameerde mevr. Liefhebber Speets het gedicht „Het ruisende riet" vsn Guida Gezelle. DUIVENSPORT. Onze duivensportliefhebbers zijn weer begonnen met het houden van wedvluchten. De eerste keer werd gestart te Oudenbosch, zodat de dui ven een afstand van 146 km hadden te vliegen. Om 9.45 uur werden de duiven in vrijheid gesteld en de eer ste kwam om 11 u. 24 m. 12 sec. aan. De snelheid van deze duif was 1471 meter per minuut. De laatste prijs winnende duif arriveerde om 11 u. 28 m. 35 sec. en vloog dus 1417 meter per minuut. Prijzen behaalden: A. Liefhebber 1, 6, 7, 10, 12, 13, 16, 19; J. A. Dijkers 2, S. Brommer 3; K. Kister 4, 5, 9, 17, 18; A. W. de Koek 8, 14, 15, 20; E. Jansen 11, 25; W. Blaauboer 21, 22, 23, 24; Th. Elzinga 20. In het afgelopen week-end waren de leerlingen van de hoogste klas der openbare school gastheer en gast_ vrouw van de jongens en meisjes van dezelfde klas der openb. school van Den Burg (Texel). Vrijdagmiddag haalden zij hun gasten van de boot en na eerste ken nismaking gingen deze mee naar de diverse „pleegouders" bij wie zij voor dez;e dagep onderdak zouden vinden. De volgende morgen brachten allen een bezoek aan het 35 bunder grote bollenbedrijf van de heer Van Oosten, 's Middags moesten enkele gast heren hun plichten op dit gebied even verzaken, omdat zij hun par tijtje in het schoolvoetbal-tournooi te Schagen moesten spelen (met 10 gewonnen). De anderen zouden de Wieringermeer gaan bezoeken, maar daar de regen spelbreker werd, heeft men zich toen vermaakt met samen zang, muziek, voordracht, een filmpje enz. Zondagmorgen werd de uitgestelde tocht naar de Wieringer meer gemaakt en daar juist in de bioscoop de film „Walvis in zicht" draaide, kon daarvan 's middags voor de afreis naar Texel nog gepro fiteerd worden. Hoe de Texelaars dit uitje bevallen was, bleek wel uit de kaarten, die dï Breezandertjes van hen ontvingen. Allen waren heel voldaan en spitsen zich er op, over drie weken de rollen om te draaien en dan als gast heer en gastvrouw voor de kinderen van de Breezandse school op te tre den. kaagvogels, zap en sro „kruisen" door. Gisteren werd de vierde ronde van het Gouden Kruis afgewerkt, Geheel volgens de verwachtingen won Kaagvogels van Zeemacht en ZAP van Wiron. Voor een tweede fraai resul. taat zorgde wederom SRC 1 door dit* maal Schagen 2 met 2—0 te kloppen. Met DTS 2, dat ADO 2 (Heemskerk) met 32 versloeg is de Kop van N.- Holland door dit viertal sterk verte- genwoordigd in de laatste zestien. de uitslagen luiden: Gouden Kruis vierde ronde. Schr en 2—SRC 1 0—2: Kaagvogels 1—Zee macht 1 3—1; ZAP'1—Wiron 1 4—1; DTS 2—ADO 2 3—2. Na-competitie: afdeling A: WGW 1— SRC 1 uitgesteld. ZAP 2—BKC 2 1-7. Geel Zwart 2—Oudesluis 2 5—1, Afdeling B: BKC 3—Watervogels 3 n.d.; Oudesluis 3—SRC 2 33; WGW 2—ZAP 3 n.d. Afdeling C: BKC 4—ZAP 4 5—1; ZAP 5—Geel Zwart 3 3—1. Kaagvogels-tournooi: Dèmi-finales: Flevo 1—Beemster 1 1—5; Foresters 1 HOSV 1 0—5. Finale: Beemster 1 HOSV 1 1—2. Verl. finale: Foresters 1Flevo 1 21. Ie prijs: HOSV; 2e prijs Beemster; 3e prijs Foresters; 4e prijs Flevo. PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur AVRO: 6,15 Londen onder de loup® (Olympische over peinzingen) 6,30 Nederlandse Strljd- Europa-Congres 7,10 krachten 7,00 Radio Dansorkest 7,30 Inleiding tot mu ziekbegrip 7,45 De haringvisserij in 1948 8,05 Radioscoop 10,3o The Roman- cers 11,15 Negro spirituals 11,30 Gramofoonplaten HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur NCRV: 6,15 Sport 0,30 Met band en plaat 7,15 Onder de NCRV-leeslamp 7,30 Het actueel geluid 7,45 NCRV-Vocaal-kwartet 8,15 Mu ziek uit twaalf landen 9,00 Stanley 9,45 Gramofoonplaten 10,00 Bevrijdings jubel 10,15 Sweelinck-kwartet 10,45 Avondoverdenking 11,15 Mandolinata 11,45 Slotaccoord PROGRAMMA VOOR DINSDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 'en 11 uur AVRO: 7,30 Gramofoonplaten 7,50 Dagopening 8.15 Aubade 8,45 Muziek van Engelse componisten 9,15 Morgenwijding 9,30 Brandenburgs concert 9,45 Arbeidsvita minen 10,30 Van vrouw tot vrouw 10,35 Gramofoonplaten 10,50 Kleutertje luister! 11,40 Gramofoonplaten 11,45 Het leven van Fridtjof Nansen 12,0» Pierre Palla (orgel) 12,30 Weerpraatje 12,33 Ons platteland 12,43 Bekende melodieën 1,15 Het Radio Dansorkest 1,45 Gramofoonplaten 2,00 Met naald en schaar 2,30 Werken 'yah Jan van Gilse 3,00 Radio-matinée 4,40 De schoolbel 5,00 Dat kun jij ook 5,30 Proost (grpl) 5,45 Pionierswerk op me disch bebied 6,15 Tom Erich (piano) 6,30 Nederlandse Strijdkrachten 7,«0 Samenspraak met prof dr Wilhelm Röpke 7,15 Sonaten-avond 7,45 Niwiry-klan- ken 7,50 Wederopbouw 8,15 AVRO's Bonte Dinsdagavondtrein 9,30 Contact 10,10 Buitenlands overzicht 10,25 Peter Haaien (piano) 11,15 Liefdevolle klanken HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur KRO: 7,15 Gramofoonplaten 7,45 Morgengebed 8.15 Pluk de dag —9,00 Lichtbaken 9,3» Waterstanden 9,35 Gramofoonplaten 10,00 Wie komt er in mijn hokje? 10,15 (Gramofoonplaten 10,30 Schoolradio 11,00 Gramofbonplaten 11,30 Als de ziele luistert 11,40 Gramofoonplaten 12,00 Angelus 12,05 Het Metropole-orkest 12,30 Weeroverzicht 12,33 Vervolg Me tropole-orkest 12,55 Zonnewijzer 1,20 Viool-sonate 1,45 Gramofoonplaten 2,00 Strijkkwartet 2,30 Onder ons 3,00 Schoolradio 3,30 Gramofoonplaten 4,00 De Zonnebloem 5,00 Na school tijd 5,15 Treurmars 5,30 Lang zullen ze leven 5,45 Gramofoonplaten 6,20 Sportpraatje 6,30 Hoogtijdagen in het leven van plant en dier 7,15 Weense specialiteiten 7,45 De Nederlandse Jeugd gemeenschap 8,05 De gewone man 8,12 Radio Philharmonisch Orkest 10,10 Een vreemd gezelschap 10,20 Gramofoon. platen 10,37 Actualiteiten 10,45 Avond gebed 11,15 Avondconcert URK, 7 Mei 1948. Door 40 vaartuigen werd heden aangevoerd: 4248 pond pa ling, van 62301 pond per vaartuig, prijs f 1.32—f 1.59 en 2130 pond Noord zeevis, f 0.15—f 1,28 alles per V, kg. door Jan Dirk van Exter Copyright A-D.p. Met een duivelse glimlach heeft Fatty het wapen op. de half bewuste loze Rikki gericht, als redding komt opdagen. Juist als "hij de trekker wil overhalen, zakt hij net een ijse- lijke krec-t ineen. Achter hem is een andere scha duw opgedoken, die herh met een welgemikt schot ter aarde velt. Rikki wordt door die kreet even uit haar verdoving gewekt en auto matisch duikt zij weg achter de jeep. Wat gebeurt daar allemaal? Van achter haar jeep ziet ze een scha duw voortsnellen, die een moordend \juur over de weg laat spelen. Een schaduw, die haar vaag bekend voor komt. Het is de Chef, die Rikki met ge vaar voor eigen leven van de dood heeft gered. En nu vuurt hij sis een bezetene over de weg om alle mo gelijke aanvallers op een veilige af stand te houden. Rikki hoort de voorbijflitsende schaduw roepen: „Blijf waar je bent, als je leven je lief is". Een raad, die ze wel moet opvol gen, want ze is nog tg beverig om cp haar benen te staan.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2