K.F.C. en S.V.V. bereiken de eerste klasse Abe Lenstra brak record van B.V.V. P.S.V. verraste Go-Ahead VÖËÏlïM Wereldkampioenschappen dames- hockey begonnen Nederland verslaat Spanje H.R.C. sneuvelt eervolle bekerdood ^ysTEmö Sporters en J.O.S. promoveren eveneenj Schagen staat uitstekend UITSLAGEN A*hlefiek Rugslag-record gesneuveld Opstellingen Bondselftallen De bokswedstrijden tjeedd adema JÉt Wielersport In de Koor en Schiedam was het gisteren feeit. Zowel KFC als SVV wisten haar zware uitwedstrijd te winnen en zodoende het voetbal dorado binnen te lopen. In de lagere klassee wist het Amsterdamse JOS WZ uit de derde klasse te verdrin gen terwijl Sporters uit Hoorn MFC's plaats inneemt in de vierde Klasse. Promotie 2e klasse. KFC kwam weer tegen RFC in het veld. En precies als in het eerste tref fen in de Koog was de ruststand 1-0 in het voordeel van de Kogers. In de tweede helft kwamen de rood-blau- v/en eerst goed los en scoorden drie doelpunten. Evenals in de Koog werd het een 4-0 zege voor de KFC'ers, die hiermede het eerste-klasserschap wis ten te veroveren. Onze gelukwensen aan KFC, dat ons in Noord-Holland boven het IJ eindelijk weer een eerste klasser schonk. Dat het verblijf even voorspoedig mag zijn als tijdens de eerste periode, doch nu voor altijd. In afd. 2 klopte SVV Emma in eigen huis met 2-1. Dat hadden wij niet ver wacht. Wij zijn er echter van over tuigd dat de Schiedammers een elftal hebben dat zeer zeker in de eerste klasse kan meekomen. Ook de Schiedammers onze geluk wensen. In het Oosten kwam een verrassing. VEC kreeg op eigen veld met 3-0 klop van Hengelo en door deze nederlaag is de spanning geheel toegenomen. In de uitslagenlijst vindt U de uitslag van PECVitesse, die ons bij het ma ls de spanning weer toegenomen. In was. De stand is nu, daarbij de wed strijd PECVitesse niet meegerekend: TEC Hengelo Vitesse PEC Hier is dus nog van alles mogelijk. In het Noorden stond het program ma nog een week stil. In afd. 6 wist Sittard het ene punt tegen Kerkrade niet binnen te halen. Het wérd een 4-3 nederlaag. Door deze uitslag is een beslissingswedstrijd op vreemd terrein noodzakelijk. Dat is even spannend. De stand is n.1. veel lijken op promotie van Water graafsmeer 2. Om de Nederlandse Cup. HRC en Texel werden uitgeschakeld. KRC verloor met 2-1 van DWV, ter wijl Texel 1-1 speelde tegen TYBB. Geen slechte resultaten, maar de winst is weg en dat telt nu eenmaal. Verde re uitslagen, zijn: DOSWatergraafsmeer 1-2; DCG IV'V 2-3; APGSVolewijckers 3-2; BMSWest Frisia 0-3; SwiftZFC 0-2; Vriendenschaar—Alw. Forward 3-0; DWSZandvoortmeeuwen 5-1. Het Helders junioren-elftal. Na de proefwedstrijd van de twee proef elf tallen gisteren is het officiële jeugdelftal samengesteld, dat a.s. Maandag, 2e Pinksterdag, tegen het Noord-Hollands junioren-elftal zal uit komen. Het luidt als volgt: Buis (Hel der) doel; Ewalt (Watervogels) en Looi (HRC) achter; Van Trierum (KR.C), Hoogerwerf (Helder) en W. Tabeling (Helder) midden; Schrier (Helder), Leon (HRC), Beun (HRC) K. Tabeling (Helder) en Vries (HRC) voor. De proefwedstrijd eindigde 0-0. Veel viel er niet te genieten. Wij zul len maar aannemen dat de heren hun krachten gespaard hebben voor a.s. Maandag. De vriendschappelijke wed strijd tussen HRC b en HRC c eindig de in een 1-0 overwinning voor de b- adspiranten. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND P.S.V.-Go Ahead 4—1 Heerenveen-B.V.V10 PROMOTIE/DEGRADATIE WEDSTRIJDEN Promotie Tweede Klasse. District I: R.F.C.-K.F.C. 0—4 District II: Emma-S.V.V1—2 District III: P.E.C.-Vitesse ^20 T.E.C.-Hengelo 03 District VI: Sittard-Kerkrade 34 Promotie Derde klasse: Schagen-Grashoppers 1—0 HET PROGRAMMA VOOR DE NEDERLANDSE CUP District I: D.W.S.-Zandvoortmeeuwen 51 Uithoorn-Holland 02 V.V.A.-D.W.S. V 2—0 A.P.W.C.-Patria 1—3 Vr.schaar-Always Forw30 H.M.S.-Westfrisia 03 Texel-T.Y.B.B1—1 Bloemendaal-R.K.V.V.A. 2—6 H.R.C.-D.W.V1—2 D.O.S.-Watergr.meer 12 D.C.G.-I.V.V2—3 Swift-Z.F.C0—2 A.P.G.S.-Volewijckers 3—2 D.E.M.-Oranje Zwart 02 D.E.C.-W.M.S1—2 Hollandiaan-Fluks 12 Sittard Kerkrade Vlissingen In de promotie derde klasse stond de afdeling van Alkmaarse Boys en Zaandijk stil waarbij de beslissing eerst op 2e Pinksterdag zal vallen. Voor de Koog is dat wel beter. Twee feesten op één dag is niet zo prettig voor de autoriteiten. Kapiditas won met 5-4 van ZVV, zo dat de Zaandammers dus nog op waar dige wijze afscheid hebben genomen van de 2e klasse. Om een plaats in de derde klasse streden in Hoogwoud Grasshoppers en Schagen. De wedstrijd was buitenge woon zenuwachtig. Van goed spel kwam niets en hoewel Schagen het beste van het spel had bleef de beslis sing lang uit. Eerst 9 minuten vóór 't einde wist Mos het winnende doelpunt te scoren, zodat Schagen er nu uitstekend voorstaat. De stand is: Schagen Grashoppers Germaan wel 2—0 0—1 0—1 JOS, de vierde klasser, die verleden jaar met Schagen ook al streed om de derde klassé, is er nu in geslaagd, te promoveren. De Amsterdammers ver sloegen VVZ met 2-1 en zijn nu dus ongeslagen gebleven in de promotie. Met 8 punten zal er dus wel niemand twijfelen aan dit succes. VVZ degra deert naar de vierde klasse. Om een plaats in de vierde klasse KNVB kwamen Sporters en MFC voor de tweede maal tegen elkaar. De Hoornsen wisten na spannende strijd niet 3-2 te winnen en nemen dus de plaats van MFC in de vierde klasse in. Evenals Den Helder heeft Hoorn nu dus twee derde klassers en 1 vier de klasser. Zeevogels won met 3-1 van Limmen. Hier is het eind zoek, hoewel de twee genoemde clubs wel heel gunstig staan voor promotie. De stand is n.1.: Limmen 4 12 14 Zeevogels 3 12 0 4 Uitgeest 3 0 2 1 2 Zoals bekend gaan hier twee clubs over naar de KNVB. Alkmaarse Boys 2 won met 2-0 van West Frisia 2. Afgelopen Donderdag bad West Frisia nog met 3-1 van HFC 2 gewonnen. Het gaat hier dus wel Nieuwe gezichtspunten hebben de nationale trainings- en selectiewed strijden, die Zondagmiddag door de Amsterdamse Athletiekclub in het Olympisch Stadion te Amsterdam ge houden werden, niet opgeleverd. De „Kanspaarden" voor de Olympi sche Spelen, Wim Slijkhuis en Fannie ölankersKoen, wonnen zonder strijd hun nummers. Tijdens regionale wedstrijden, welke Zondagmiddag te Eindhoven werden gehouden, wist Kievit (Aegir) het Ne derlandse record op de 200 meter rug slag, dat sinds 1940 op naam staat van Metman (Het IJ) met 2 min. 34.4 sec., met 1.4 sec. te verbeteren. Hij zwom deze afstand in 2 min. 33 sec. In het ideale hockey-stadion te Amstelveen is Zondagmiddag het we reldkampioenschap Dameshockcy aangevangen. Nederland genoot de eer de eerste wedstrijd te mogen spelen die een duidelijke overwinning op het vrij zwakke Spaanse elftal werd. Deze overwinning zegt dan ook niets ten aanzien van de kansen van de Hollandse meisjes voor de ereti tel. De successen in de laatste 3 wed strijden bieden meer houvast en wij zijn er van overtuigd dat Nederland minstens bij de eerste drie zal beho ren. Vóór de aanvang van de eerste wed strijd, Nederland-Spanje, stelden onge veer 150 jjockeysters (de elftallen van 11 deelnemende landen met reserves) zich in rijen op 't veld op. Naast el kaar zag men achtereeenvolgens de Engelse, Oostenrijkse, Belgische, Deen se en Spaanse dames op de ene helft van het veld, terwijl op de andere de ploegen van Nederland, Schotland, de Verenigde Staten, Ierland, Frankrijk en Wales stonden opgesteld. Na de plechtige opening o.a. het spe len van de elf volksliederen marcheer den de dames het veld af en groepeer den zich in de bonte schakering van haar veelkleurige sporttenu's op de zon-overgoten tribunes om de eerste wedstrijd, Nederland-Spanje, gade te slaan. Naar bekend zijn de deelnemers in twee groepen, een sterke en een zwak ke, verdeeld. Aanvankelijk zou ieder dezer groepen uit 6 teams bestaan, doch wegens het niet verschijnen der Tsjecho Slowaken krijgt Engeland, dat morgen tegen deze ploeg zou uitkomen, een bye. Voor de eerste 5 wedstrijden zullen de vijf sterken aantreden tegen de vijf landen, die zwakker worden geacht. Nederland, ingedeeld bij de sterke groep, had gistermiddag weinig moeite met de Spaanse dames, die met 5-0 't onderspit dolven, nadat de rust reeds met een 40 voorsprong voor ons was ingegaan. De donkere Spaanse meisjes (er was slechts één blonde bij) zwoegden onder aanvoering van hun linksbinnen, mej Chavarri Rodriguez Codez, dat het een lust was, maar schoten zoveel in tech niek en dientengevolge ook in tactiek tekort, dat het van stonde af aan slechts de vraag was met hoeveel doelpunten Nederland zou winnen. In totaal slaaagde de' Spaanse voor hoede er tweemaal inschoten op het doel van mej. Jurissen te lossen. Aan de andere kant was het een langdurig taai gevecht, tussen zeven a acht Spaanse meisjes met de Ne derlandse voorhoede. De doelpunten kwamen na 12 minuten. Het eerste uit een strafcorner, door mej. Wijn stroom gestopt en keurig ingescho ten door aanvoerdster Smithuysen; het 2e enkele minuten later door mej. Vreede uit een pass van mej. Smit huysen; het derde en vierde beide uit voorzetten van de snelle mej. Piel, fraai ingeschoten door de Nederland se goalgetster mej. Francken (40). Na de pauze was het Nederlandse overwicht iets minder groot en wis ten de Spaanse dames ten minste bij vele uitvallen de middenlijn te pas seren. Uit een voorzet van mej. Vree- de scoorde mej. Francken enkele mi nuten voor het einde haar derde doel punt en bracht de stand op SO, waarmede het einde kwam. Hedenmiddag wordt het tournooi, dat negen dagen zal duren, voortge, zet met de wedstrijden; Ierland— Frankrijk, SchotlandBelgië, Ame rika—Denemarken, Wales—Oosten rijk, terwijl Engeland een bye heeft. Zoals ^ij reeds meedeelden zullen Nederlandse Bondselftallen twee oefen wedstrijden spelen tegen de Wolver- hampton Wanderers, de bekende sterke club uit de Eerst Divisie van de Engel se League, en wel op Woensdagavond 14 Mei in het Olympisch Stadion te Amsterdam. Het Bondselftal voor de ontmoeting te Rotterdam is als volgt samengesteld; Landman, Neptunus; Van Bun, MVi' en Alberts, Vitesse; Stoffelen, Ajax; Terlouw, DCV en de Vroedt, Feyen- oord; vd Tuyn, HDVS; Rijvers, NAC; Roozenburg, Neptunia; Wilkes, Xerxes en Abe Lenstra, Heerenveen. Te Amsterdam verschijnt het Bonds elftal in deze opstelling: De Munck, Sitt. Boys; Spel, DWS en de Boer, Volewijckers; Biesbroek, RCH; Been hakkers, NAC en Temming, DOS; van der Tuyn, HDVS; Schaap, 't Gooi; Disselkoen, AFC; van Dijk, Ajax en Mulders, PSV. Zaterdagavond j.1. vonden in „Cen traal nationale bokswedstrijden plaats, waarbij de Helderse boksers ditmaal versterkt waren met W. Scha gen. Amsterdam, en A. de Wolf, Rot terdam. Viel het programma vóór de pauze wat tegen, na de pauze waren er enkele zeer goede wedstrijden. Vóór de pauze bokste Weissenborn tegen Visser. Eerstgenoemde begon zeer rustig en de eerste ronde was dan ook voor Visser. Hierdoor aange moedigd viel deze in de tweede ronde fel aan, waarbij hij evenwel de fout beging om zijn in de tweede ronde zo goed gedekte kaak vrij te geven. Prompt knalde er dan ook een recht se van Weissenborn op en Visser kon uitgeteld worden. P. Rol bokste een zeer slechte partij tegen van Dam en verloor op punten. Bakker stond oor spronkelijk tegen de Ned. kampioen De Jager. Deze moest echter wegens een blessure verstek laten gaan en werd vervangen door Hendriks. Jam mer is het, dat Bakker die technisch niet slecht is, niet hard genoeg is. Hij incasseert niet best en dat kostte hem ook,nu weer zijn parij. Hendriks is 'n lichamelijk zeer sterke jongen, die fel aanvalt en over een behoorlijke punch beschikt. Bakker ontsnapte maar nau welijks aan een k.o. nederlaag en ver loor op punten. Sandbrink begon niet slecht tegen 3e uitstekend boksende Hesselring, maar werd tegen het einde der eerste ronde zo hard geraakt, dat hij uitgeteld kon worden. Hierna bok ste Schagen tegen Niezwaag. Hoewel de Groninger zich kranig verweerde, werd hij totaal overklast door de tech nisch zeer knap boksende en uit alle standen stotende Schagen en verloor op punten. Dat Schagen de stijlprijs kreeg, verwonderde dan ook niemand. Niezwaag verving Schubert die we gens familieomstandigheden niet aan wezig kon zijn. De geroutineerde De Wolf liet in zijn partij tegen Postema ook zeer goed werk zien. Vooral zijn wegduiken is een lust voor het oog. Postema vond het in de tweede ronde dan ook welletjes en gaf op. Als laatste partij bokste J. Bekker tegen de Noordelijke kampioen J. Corman. Bekker was in goede yorm en hoewel Corman technisch zeer goed bokste was hij deze avond niet tegen Bekker opgewassen, Hij verloor dan oo'- - punten. Een goede prestatie van B- Vermelden wij nog dat ook dit I de publieke belangstelling zeer groot was. De óverige uitslagen ver melden wij hieronder: Homan, Abelsma, wint op punten van Oversluizen. De Ring; Wildbrink, Abelsma, wint op punten van Ger- lach. Abelsma; vd Tuin, Abelsma on beslist tegen Loos, De Ring. Gnodde, Abelsma, wint op punten van Zon, De Ring; Westerhof, Abelsma, wint op punten van Bakker, De Ring; Zweep, Ablsma, wint door k.o. in d tweede ronde van Josephs, De Ring, Het is H.R.C. niet mogen geluk ken om tegen D.W.V. te winnen. Na een enerverende strijd hebben de Nieuwendammers de punten op verdiende w\)ze behaald. Het laat ste kwartter van deze wedstrijd gaf de doorslag aan de Amsterdam se, doordat H.R.C. het tempo niet voldoende kon bijhouden. D.W.V. was met een sterk elftal gekomen, waarin slechts twee inval lers speelden en een speler geproberd werd. Ook de crack Klaas Ooms was van de partij en hoewel hij nogal eens liep te mopperen, liet hij ons ook en kele van zijn staaltjes zien, waarvan vooral het tweede doelpunt van een goed gehalte was. Aanvankelijk kon H.R.C. het tempo goed bijhouden en hoewel het waarschijnlijk niet ver diend had geweest, was de kans op een voorsprong wel heel goed moge lijk geweest. Het was opvallend, dat verschillende spelers van H.R.C., die anders juist een belangrijke rol spe len, nu niet tot grote prestaties kwa men. Vooral De Werker en De Jong en ook Swart waren blijkbaar onder de indruk van de tegenstand en het viel op, dat door hun minder sterke spel de voorhoede niet genoeg werk kreeg. Trouwens over het algemeen was Racing iets te bang om haar ge wone spel te spelen, waardoor het geheel een iets nerveuze indruk maakte. Reden hiervoor was er n'et. Het is een feit, dat de gasten het spel oplegden, maar de flitsende tegenaan vallen van Racing waren toch niet van gevaar ontbloot en er waren zelfs momenten dat H.R.C. het spel geheel in handen nam en zeer zeker het succes naar zich toe had kunnen trekken. Dat dit niet gebeurde, lag hem In het feit, dat het binnentrio over het algemeen iets te week speel de. Van Dalen is klein van stuk, Bark werkte hard, maar is nog iets te traag en Nieuwstadt was niet geheel fit. Daarbij kwam nog, dat de Vries zvjn tegenstander had gevonden en hij deze niet met snelheid de baas kon. Over het algemeen was D.W.V. iets meer in de aanval, maar voor het doel bleef H.R.C., zij het ook met kunst- en vliegwerk, de baas. De eerste gevaarlijke aanval kwam vóór het doel van D.W.V. De Vries was doorgebroken en zijn voorzet werd door Van Dalen ineens ingeschoten. Doelman Waard wist er echter wei raad mede. Opvallend goed was de doelman in het vangen van hoge bal len en achter elkaar plukte hij zo twee cornerballen uit de lucht. De gasten wisten het spel steeds goed te verplaatsen en het viel op, dat het bij hen veel soepeler ging dan bij H.R.C., waar de balans slechts in evenwicht gehouden kon worden door meer dan 100 procent energie. Dat dit aan H.R.C. gelukte, maak- Met een gelijk aantal verliespunten bezetten Heerenveen en BW de twee eerste plaatsen. De Friezen hebben een wedstrijd méér gespeeld en staan dus twee punten op de Zui delijken voor, dan zü de 1-0 over winning van gistermiddag. Dit was de eerste nederlaag van BW waardoor zij de leiding moest af staan aan Abe Lenstra c.s., die laatst genoemde, naar het ons voorkomt wel niet meer zal afstaan. De De- ventenaren leden een vrij duidelijke nederlaag tegen PSV, die zich van haar inzinkingklaarblijkelijk heeft hersteld. HEERENVEEN—BW. Met een Abe Lenstra, die het kalm pjes aandeed en tot kort voor 't einde (toen hij zich in de verdediging terug trok om de voorsprong te consolide ren) weinig op de voorgrond trad, maar die niettemin het enige doelpunt van de wedstrijd scoorde en daarmee tevens voor zijn club in deze uiterst belangrijke kampioenswedstrijd op nieuw de twee punten behaalde, heeft Heerenveen gistermiddag op eigen ter rein de nog ongeslagen leiders van de kampioenscompetitie de eerste neder laag toegebracht. Het was een op laag peil staande wedstrijd, die de ruim 20.000 toeschou wers zich deed afvragen of dit nu werkelijk een strijd was tussen Neer- lands twee sterkste voétbalploegen. Wellicht mag als verontschuldiging voor het slechte spelpeil gelden, dat de spelers van beide teams nu reeds de derde wedstrijd in 8 dagen speel den. PSV—GO AHEAD. Het was een herboren PSV dat te gen Go Ahead de strijd aanbond. Er zat vaart in de ploeg, de aanvallen werden snel en degelijk opgebouwd en de afwerking was deze middag stukken beter dan we de laatste we ken van de Eindhovense kampioenen zagen. De Oostelijke titelhouders war den dan ook van stonde af aan voor een tempo gezet, waarmee niet viel te spotten. Er werden gaten gemaakt, die slechts met kunst en vliegwerk gestopt konden worden en het uitein delijke gevolg was, dat de Deventena- ren geen gelegenheid kregen hun eigen spel te spelen en daardoor meer dan een uur het initiatief aan de Eindhove- naren moesten laten, die deze gelegen heid royaal wisten uit te buiten en met 'n 4-1 overwinning 'n juiste belo ning voor hun werken kregen. De stand is thans: Heerenveen 7 S 1 1 11 20—13 BW 6 4 1 1 9 11— 4 Go Ahead 7 3 1 3 7 14—16 PSV 7 2 1 4 5 12—13 EDO 5 1 2 2 4 5—10 Haarlem 6 1 0 5 2 10—16 IO ooc? 49) Hfl was lang-, mager en lenig en de inspecteur liet in gedachten alle gasten van die avond nog eens de revue passeren. Dan kon het de dokter niet geweest zijn, noch de kleine apotheker en ook meneer Dupois niet. Meneer Bassing kwam helemaal niet in aanmerking, evenmin als de dominé. Hü glimlachte owillekeurig bij de gedachte, dat de goedhartige predikant met een dolk door het huis zou sluipen om een van zijn medegasten te ver moorden. Maar wie bleven er dan nog over? Meneer Visser was lang en lenig, maar die moest worden uitgeschakeld, omdat hij een van de detectives was geweest en voortdurend in het gezelschap van juffrouw Schaafsma was gebleven. Meneér Van Heerde? Wat wist hij eigenlijk van meneer Van Heerde? Ook die was lang en lenig en zijn beschrijving klopte wonderwel met het signalement, dat Nico van de panterman had gegeven. Het was natuurlijk dwaas om te veronder stellen, dat iemand als hg Maar ten slotte moest er toch een dader zijn en het was onmogelijk, dat die van buitenaf ln huis was gekomen zonder dat de kellner dat opgemerkt zou hebben. Hij besloot zo spoedig mogelijk eens gebruik te maken van de invitatie van meneer Van Heerde om eens te komen oplopen. De télefoon op zijn schrijftafel gaf een belsignaal en bij het opnemen van de haak hoorde hij een bekende stem. „Hallo, Sherlock Holmes, hoe staat 't er mee?" „Leo?" vroeg hij, „was je vanmiddag onze afspraak vergeten?" „Neem me niet kwalijk, beste kerel," zei de reporter van „Het Nieuws blad", „ik kon onmogelijk komen. Heeft de kellner je dat niet verteld?" „Ja. Ben je nog bij Feenstra geweest?" „Dat heb je toch zeker gelezen!" „Welnee, waar zou ik dat gelezen hebben?" „Neem me niet kwalijk," zei de reporter enigszins verontwaardigd, „maar je leest toch de avondbladen? Ik bedoel natuurlijk „Het Nieuwsblad"?" „Ja, dat ligt hier. Ik heb 't nog niet ingekeken. Staat er wat bijzonders ln?" „Ja, natuurlijk, voorpagina tweede blad, eerste kolom bovenaan." „Een moment," jsel de Inspecteur, het blad openvouwend. Zijn ogen vlogen over de nieuwsberichten en bleven hangen aan een extra zware kop. DOKTER VAN BREMEN IN VRIJHEID GESTELD. „Lees het op je gemak, kerel," zei de reporter. „Ik heb wel even de tijd." De inspecteur las vlug het vetgedrukte bericht. „Naar wij vernemen heeft de justitie de bekende huisarts dr. Van Bremen hedenmiddag in vrijheid gesteld. Zoals bekend, was de dokter door een noodlottige samenloop van omstandigheden betrokken geraakt in de verwikkelingen van de ge heimzinnige moord, welke in het perceel Prinsengracht gepleegd is. Uit zijn vrijlating mag zeker worden geconcludeerd, dat de justitie van enige schuld zijnerzijds niet overtuigd is geworden. Waarschijn lijk is hier van een betreurenswaardige politionele vergissing sprake, waarbij men evenwel niet uit het oog mag verliezen, dat deze zeer ingewikkelde en mysterieuse affaire justitie en politie voor nog altijd onopgeloste problemen gesteld heeft, zodat elke zekerheid van op treden ontbreekt en veiligheidshalve maatregelen worden genomen, welke later volkomen overbodig kunnen tylgken. (Wordt vervolgd) te deze strijd tot een aantrekkelijk geheel, waarbij vooral vóór de rust niemand zich verveeld zal hebben. Een gevaarlijk moment onstond, toen de uitstekend spelende Stins Ooms even moest laten glippen en deze doorgebroken was, maar nu was het Roomeijer, die hem de kans ont nam. Na 26 minuten spelen nam D.W.V. de leiding. De Jong kreeg de bal op het middenveld en aarzelde even met wegwerken. Rechtsbuiten Donker sloot nam het leder van hem over en trok de bal op midvoor Homan (da midvoor van het Ned. Jeugdelftal), die Dijkshoorn geen kans gaf (01), Het leek er even op, dat H.R.C. iets vrijer ging spelen en het gevolg was, dat enkele goede aanvallen volgden. DE GELIJKMAKER. De gelijkmaker liet niet lang op zich wachtgn. Een hoge voorzet van De Vries kreeg Bark goed op het hoofd en hoewel de doelman de bal zeker had kunnen stoppen, verdween deze toch in het net en was da stand dus weer gelijk. Bijna nam H.R.C. de leiding. Rijkers was er heel goed tussen uit getrokken en totaal verrassend was z(jn trekbal. De toe stormende Bark schoot iets te zacht in, zodat rechtsachter Ooms de bal kon wegwerken. Nog was het gevaar niet geweken. Weer werd de bal in geschoten, maar nu werd het een corner. Deze leverde echter niets op. Had H.R.C. dus even pech gehad, aan de andere kant liep het niet an ders. Dijkshoorn was reeds gepas seerd. en de bal werd ingeschoten. Stins redde echter op sublieme wijze. Met veel spanning brak de rust aan, waarbij de wedstrijd nog geheel open lag. De tweede helft begon voor HRC heel goed. Eerst stond Bark alleen voor de doelman, maar ook nu weer was zijn schot te zacht, zodat De Waard er geen moeite mee had. Kort hierna gaf De Vries een hoge voorzet en onder de springende doelman door zette Rijkers zijn hoofd onder de bal. Juist over. Een vrije schop van DWV verdween in het net, maar terecht an nuleerde de scheidsrechter dit doel punt, aangezien de bal niet ineens gespeeld mocht worden. Een fraaie combinatie van DWV bracht Ooms in goede positie en zijn schot bleef niet achterwege. Dijkshoorn had ér echter goed het oog op en dook de bal uit 't doel. Naarmate de tijd vorderde wer den de gasten sterker en was het dui delijk te zien dat dit tempo HRC iets te hoog lag. Een corner van De Vries kopte Rijkers over het doel, teywi.y hij even later net naast schoot. Na 18 minuten spelen kreeg Ooms zijn kans; handig omspeelde hij een rood jak en schoot de bal onhoudbaar in de tou wen, 1-2. Een handsbal van een der DWV'ers gaf Roomeijer 'n kans. Hard kwam de bal op doel, maar ook nu weer was de doelman op zijn post. De laatste kans kreeg Rijkers. Een der DWV-backs speelde iets te zacht te rug op zijn doelman en als een, aaltje schoot Rijkers er tussen. De- doelman was hij reeds gepasseerd en terwijl hij schoot kreeg toch een der teruggeko men spelers de bal tegen zijn voet, waarmede de kans op de gelijkmaker verkeken was. De resterende 15 mi nuten speelden de gasten belangrijk beter en kwam HRC er feitelijk niet meer aan te pas. Toen de uitstekend leidende scheidsrechter Smit het ein de floot had HRC een verdiende, maar toch eervolle nederlaag geleden. Al leen penningmeester Terburg van HRC was tevreden; er waren n.1. ongeveer 3090 toeschouwers. DE RONDE VAN ROMANDIE. De laatste etappe van de Ronde van Romandie, een circuit van 70 km bij Geneve, is gewonnen door de Zwitser Kubler. Van der Zande werd 11e en Syen 12e, terwijl Jansen, Lambrichs, Kubler en Goldschmidt samen met een grote groep renners ex aequo geklas seerd werden. In het eindklassement werd Kubler eerste, Lambrichs 5e, Janssen 6e, Syen 15e en Van der Zande 16e, DE RONDE VAN HALSTEREN. Zondag werd de Ronde van Halste ren, een wedstrijd over 135 km gere den, waaraan door ongeveer 80 pro fessionals en onafhankelijken werd deelgenomen. De Korver wist met eeS voorsprong van 3 minuten op het pe- leton te winnen. De uitslag luidt: 1 De Korver, Rotterdam 3 uur 23 min.; 2 De Best, Haarlem; 3 Bakker, Zaan dam dezelfde tijd. RONDE VAN LUXEMBURG. Zondag werd de vierde en laatste etappe van de Ronde van Luxemburg voor amateurs, PetangeNiedercorn (118 km) gereden, die gewonnen werd door Blomme (België) in de tijd van 3 uur 34 minuten 20 seconden. De Nederlander Peters bezette de tweede plaats in de tijd van 3 uur 41 minuten 37 seconden. De overige uit slagen luiden; 3 Keilen, Luxemburg zelfde tijd; 4 Schoer, Lux. 3.42.36; 5 Goedert, Lux. zelfde tijd. 6 Voorting, Nederland Haar lem zelfde tijd. Het eindklassement luidt. 1 Lossie, België 19 uur 33 minuten 4 seconden; 2 Kirchen, Lux, 19.35.59; 3 Voorting, Nederland Haarlem 19.38.22; 4 Goedert, Lux. 19.39.57; 5 Ernzer, Lux., 9 Peters, Nederland Haarlem NEDERLAND SLAAT PORTUGAL 5-0 Ook de beide resterende enkelspe len van de Daviscup-match Nederland- Portugal eindigden in overwinningen voor de Nederlandse spelers zonder 'n set te verliezen. Van Swol sloeg Ric- ciardi 64, 62, 64 en van Meege ren sloeg Roguette 61, 61, 63, zo dat Nederland met 50 won.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 3