COMMENTAREN bij de Gemeente-begroting 1948 Bloemlezing uil de „Algemene Beschouwingen ll ss f v» rsïïSoS «t, "f kVS De duiven vlogen Filmmiddag voor. de kinderen in Casino GARANTIE VULPENNEN Boekh. EGNER, Keizerstr. 37 GEDENKRAAM in Koninklijk Instituut? Ds. H. J. Oldemans Voorverkoop H.R.C.Helder DE MILITAIRE SPORTWEEK K.V.H.-nieuws Uit het politierapport Circus van Bever komt naar Den Helder Predikbeurten Urk Weekoverzicht visserij. zELFBlNDERS Nieuwe Dessins 1.45, 2.95. 4.75 Oudeschild Heropening Hotel-Café „Havenzicht" De jubileumfeesten Texelse traditie Breezand. In aanslul^S op hetgeen wij Zaterdag 15 Mei j.1. publiceerden omtrent het resultaat van de werkzaamheden der Afdelingen van de gemeenteraad voor het onderzoek der Gemeentebegroting 1948. laten wU hieronder een bloemlezing volgen uit de verschillende vragen die door de 'eden aan het college van B. en W. naar aanleiding van de Begroting werden gesteld, met de bijbehorende antwoorden. WU geven ie de vo'gorde, zoals ze in de „Algemene Beschouwingen" zUn opgenomen. Een aantal leden heeft de wens te kefnen gegeven, het algemeen beleid fn besprekfn* W brengen, onder meer ten aanzien van: de financiële positie der gemeente: b. de wederopbouw en uitvoering openbare werken, benevens plant soenen en reiniging; e. het onderwijs en zijn huisvesting; d. de volksgezondheid; de toestand en toekomst der ge meentebedrijven en f. organisatie brandweer en politie. water- en lichtbedrij- ven. vraag: Meerdere leden stellen de vraag, of door de uitgevoerde herstel werkzaamheden en controlemaatrege len het verlle» aan stroom, gas en water tot een normaal percentage is teruggebracht. ANTWOORD van B. en W.: Door de uitgevoerde herstelwerkzaamheden en controlemaatregelen is het verlies aan electrische stroom, gas en water bere kend over het gehele jaar 1947 terug gebracht tot onderscheidenlijk 11,9 10.8 en 20.9 f.. Het normale verlies kan worden gesteld op onderscheiden lijk rond 6, TA *n 13Vï %- vraag: kan mededeling worden gedaan hoe het staat met een even tuele overname van het electriciteits- bedröf der gemeente door het P.E.N. zulks in verhand met de winstpost voor dit bedrii' °P de begroting? ANTWOORD: De besprekingen over een eventueel overnemen van het ge meentelijk distributiebedrijf door het provinciaal bedrijf (PEN) zijn nog niet van Economische Zaken) in de Eerste Kamer der Staten-Generaal heeft een dezer dagen de minister toegezegd, zich nogmaals"" zullen beraden omtrent de juistheid, onder de thans bestaande omstandigheden, van het indertijd met i.,l van d«io Mwachten. vraag: zu° in de toekomst spe ciale tarieven voor bedrijven en elec- trUch koken te verwachten? ANTWOORD: Nieuwe speciale tarie ven voor bedrijven en electrisch koken niet te verwachten. De toewijzingen voor elcctmch koken voor zijn: voor gezinnen van 2 personen 135 S fen'de "oken 120 kw per periode. 6«« Periode 2 maan- den. De duiven van de vereniging van Za terdagvliegers „Nieuwediep hebben in de derde wedvlucht gevlogen van- Li vilvoorde i« België, afstand 228 kilometer In concours waren 125 dui- kilometer jti twaalf met sterke NO-wind werden gelost. De eerste duif kwam aan om 3A4.12 uur en de 2.5ste om 4.0.37 uur. Als bijzonderheid zij vermeld, dat de eerste duif weder om van de Heer Klaassen was zodat dit lid voor de derde maal achtereen aam Geervliet 2, 'k Raic 4 9 12 19: M- bassen 6. 15; P. 5Ö 14 21. 22; Steinman 11; van der Pruik 16. 17- 18: Snijders 20; Zon dervan 25. Gisteravond is ingekorfd v^r Ottignics. 258 kilometer. Van avond van zeven tot acht uur is het De*"italagvan de wedvlucht op Zondag 16 dezer, eveneens vanafVil voorde. was voor Hollands Nooid- punt": Mulder i. W Brons 2. 5 19, Zoon 3; Hania 15. 17; Mar ijn 7 9, 16; Felkers-Steijn 8. 12, 14. 18, De Bunje 11; Rommers 13. En voor V O.P.": C. de Wit 1. 11, 13; Bontes 2 3 7 9 10 1^> 20; Betzema 4; Gie- zen 5 H 21: Hu«cns 6, 12, 15; Vlaming 14 17; 'Snijders 18; R. de Bier 19; Hengsdijk 22; O. Boon 23 24; Ottevan- ger 25. De eerste duif van „V.O.P. kwam aan om 11*24.11 uur en de 25c om 11.41.10 uur. De andere uitslagen hebben wij nog «■teeds niet ontvangen. Bovenstaande kregen wij keurig op tijd reeds Dinsdag in ons bezit, maar we heb ben even met de publicatie gewacht in de hoop. ook de andere nog te kunnen opnemen. Zaterdagmiddaf om vier uur wordt in Casino een filmvoorstelling voor de kinderen gegeven, met als hoofdfilm Dik Trom". Vooraf gaat de Engelse film .Zwemmen leren en het redden van drenkeling' - Het zijn allebei ge luidfilms. Dc entree bedraagt dertig cent VRAAG: Kunnen de rapporten om trent voorzienbare grote herstellingen en inlichtingen omtrent een eventuele aanleg van een z.g. Pluto persgaslei ding spoedig tegemoet worden ge zien? Geeft het Egalisatiefonds wel vol doende dekking voor voorzienbare herstellingen en welke herstellingen wil men hieruit betalen? Hoe staat het met de plannen of mogelijkheden voor een nieuwe gas fabriek? ANTWOORD: Inzake de toekomstige gasvoorziening in deze gemeente wor den thans twee mogelijkheden onder zocht, n.1. Ie. Het bouwen van een geheel nieuw gasbedrijf. 2e. Gasvoorziening door middel van 'n hogedrukleiding vanaf de hoog ovens te Velsen. Zodra dit onderzoek is voltooid, zal een beslissing moeten worden genomen. In afwachting van deze beslissing moet er rekening mee worde gehouden, dat nog enkele jaren de gasvoorziening door de bestaande fabriek dient te wor den verzorgd. Aangezien deze in een zeer desolate tqestand verkeert, waarbij zich tal van onverhoopte storingen kunnen voordoen, is het raadzaam een post groot 25.000.als „Egalisatie fonds" op de begroting te plaatsen. Uit dit fonds kunnen de herstelkosten van storingen, die zich in de zwakste pun ten van het'bedrijf mochten voordoen, worden bestreden. Wij stellen echter voorop, dat er naar gestreefd wordt om de tijd, die de oude fabriek nog mee moet, door te komen zonder in grote reparaties te vervallen. v.a. 14.85 m. gouden pen. OPENBARE WERKEN. VRAAG: De vraag ia gesteld of van de zUde van Gemeentewerken een zo danige regeling kan worden getrof fen, dat bU herstellingen of werk zaamheden aan het buizennet of de kabels in de straten, de bestratingen na afloop der werkzaamheden beter afgewerkt worden opgeleverd. Tevens is de vraag gesteld of 't gebruik van zware straatklinkers geen aanbeve ling verdient. ANTWOORD: Verzakkingen in de bestrating na herstellingen of vernieu wingen van buizen of kabels der wa ter- en lichtbedrijven kunnen niet wor den voorkomen. De aannemer blijft evenwel gedurende zes maanden ver antwoordelijk voor de goede staat van de door hem uitgevoerde bestrating en wegverharding. Het gebruik van klin kerkeien of zware straatklinkers, z.g. dikformaat, verdient voor de hoofdstra ten aanbeveling. Door de gemeente werden er in het voorjaar 1.350.000 stuks aangekocht. VRAAG: Ligt het In de bedoeling dit jaar ook de hekken van de Bot en Mosterdbrug te vernieuwen? Kan tevens eens de nodige aandacht ge schonken worden aan de in zeer de solate toestand verkerende hekjes langs de Kanaalweg? ANTWOORD: De hekken van de Bot- brug worden vernieuwd, die van de Molenbrug zullen worden hersteld. De ijzeren hekjes langs de Kanaalweg zul len nog dit jaar worden hersteld. VRAAG: In aansluiting op de post baggerwerk is gevraagd of de nodige aandacht kan worden geschonken aan de Molenvaart (Fabrieksgracht). Dit object behoeft dringend voorziening, in het bijzonder de beschoeiingen aan de kant bij de Ruyghweg. De jaarlijkse vergadering van de Koninklijke Nederlandse Vereniging „Onze Vloot" wordt Zaterdag 5 Juni a.s. gehouden in Hotel Polen, Rokin 14, Amsterdam, aanvangende 's mor gens elf uur. De agenda vermeldt o.m. de behandeling van het voorstel van de afdeling Roermond, om in het Koninklijk Instituut der Marine te Den Helder een gedenkraam te doen plaatsen ter herinnering aan het aandeel dat de Konink lijke Marine heeft gehad in de Tweede Wereldoorlog. Voorts zullen mededelingen wor den gedaan over het Zeeverbond en het Zeecadettencorps. In de middaguren zal een boottocht door de Amsterdamse havens worden gemaakt. Na gehouden Colloquium doctum voor de Classis Alkmaar der Gere formeerde Kerken, is ds. H. J. Olde mans, alhier, met algemene stem men toegelaten tot de Dienst des Woords en der Sacramenten. Ds. Oldemans mocht inmiddels een beroep ontvangen van de Gerefor meerde Kerk van Wieringen en van Schagen. Het programma voor het Kerkcon- cert, dat Zaterdagavond 22 Mei, aan vangende te acht uur, in de Lutherse Kerk aan de Wezenstraat wordt ge geven door mevr. A. GraaffKamp (orgel) en de heer David Hollestelle (basbariton) vermeldt de volgende werken: Voor zang met orgelbegeleiding: „Arioso" van George Friedrich Han del; recitatief en aria „Ich habe ge- nug" van Joh. Seb. Bach; „Domine Deus" van Constantijn Huygeiis; „lm Abendroth" van Franz Schubert; „Nocturne" van César Franck. Voor orgel: „Praeludium in G dur" van Joh. Seb. Bach; „Andantino" van César Franck; „Eerste Suite" van Félix Borowski; „Twee koraal voorspelen" van Max Reger. Zoals wij reeds* mededeelden, zal de toegang tot het concert vrq zijn. Wel zal aan de uitgang een collecte worden gehouden ter bestrijding van de onkosten. Voor de voetbalwedstrijd HRC Helder bestaat grote belangstelling. Reden waarom de clubs besloten heb ben voorverkoop van kaarten te hou den. Voor leden en donateurs van Hel der en HRC bestaat de gelegenheid een kaart te halen op Zaterdagmiddag van 35 uur aan de loketten van het H.R.C.-terrein. Voor niet-leden is die gelegenheid opengesteld bij sigaren magazijn Henk Mesker, Spoorstraat en Cees van Loo, Keizerstraat, vanaf he den. Woensdagavond werd een aanvang gemaakt met de le ronde van het voetbaltournooi van de Militaire Sportweek. Het elftal van de 10-10 Reg. Infanterie uit Haarlem wist haar eerste wedstrijd te winnen. Het Infanterie Schoolbataljon bood echter goede tegenstand. De wedstrijd had een spannend verloop. De midhalf en linksbuiten van de Haarlemmers ble ken uitstekende spelers te zijn. De ruststand kwam met 10 voor de voormalige zeeburgers, die verleden jaar kampioen waren. In de tweede helft bleken de Haarlemmers meer uithoudingsvermogen te bezitten. Met drie goede doelpunten wisten zij de overwinning veilig te stellen. Daar het Mar. Opl. Kamp Hilver sum verstek liet gaan, zegevierden de School K-troepen uit Haarlem zonder te spelen met 5—0. Gisterenavond speelde het Torpe do-Atelier Willemsoord tegen de Kon. Mar. Willemsoord 2. De uitslag wa3 36, ruststand 04. De wedstrijd tussen de Storm- school Bloemendaal en de Koninkl. Marechaussée was er weer één van de goede soort. Vóór de rust had Bloemendaal de wind mee en leidde met 10. In de tweede helft wisten ae Marech., geholpen door de wind, 4 doelpunten te scoren. Jo Dissel, ex- H.R.C., speelde linksbinnen bij de Kon. Mar. Hij scoorde het derde doel punt van verre afstand. De Bloemen dalers wisten daarna de achterstand te verkleinen. Einde 2—4. Maandag- en Dinsdagavond wordt het programma voortgezet. De belangstelling is nu al steeds groot, volgende week zal zij nog wel toenemen, vooral 'wanneer straks de winnaars tegen elkaar komen. Zondagmorgen 11 uur speelt KVH 2 tegen de veteranen op het terrein aan de Kemphaanstraat. Wij denken zo, dat KVH 2 de handen vol zal hebben 'aan deze veteranen, waaronder verschil lende klinkende namen voorkomen, welke in de korfbalwereld niet onbe kend zijn. O.a. mevrouw Luders, mevr. de Jong, en de heren Timmermans, de Jong en andere. Deze wedstrijd is bedoeld als oefen wedstrijd voor KVH 2, dat Zondag 30 Mei a.s. uitkomt tegen Roda 3. Reeds aan een gelijk spel heeft KVH 2 dan genoeg om kampioen te worden. NEDERLANDSE MARINE VERTEGENWOORDIGD BIJ ONTHULLING VAN MONUMENT IN LONDEN. Zoals bekend zal op 21 Mei a.s. Win- ston Churchill in de Westminster Abbey te Londen een monument onthullen ter herdenking van het in de oorlog omge komen personeel van de Britse lucht landingstroepen (Airbornes), comman do's en onderzeeboten. Thans vernemen wij, dat, op uitnodiging van de Britse flagofficier Submarines, voortvloeiende uit de nauwe samenwerking tijdens de oorlogsjaren, een flottille-commandant van de Nederlandse onderzeedienst, de luitenant ter zee eerste klasse J. F. Drijfhout van Hooff, namens de Neder landse Koninklijke Marine, bij de plech tigheid aanwezig zal zijn. Hr. Ms. VLIEGKAMPSCHIP „KAKEL DOORMAN" Op 28 Mei a.s. zal de Karei Doorman van de „Royal Navy" te Plymouth worden overgenomen, waarna 't schip op 29 Mei des morgens om 9.45 uur Plymouth z'al verlaten. Op 2 Juni des avonds om 8 uur zal het te Rotterdam aankomen en gemeerd worden in de Merwedehaven. ANTWOORD; Het ligt in de bedoe ling dit jaar de Molenvaart uit te bag- beren. In de begroting van de - Dienst van Gemeentewerken is voor de her stelling van de walbeschoeiing van de Molenvaart een bedrag van 2.000. geraamd. VRAAG: Hoe staat het met de uit voering van de verbeteringen, aan te brengen aan terrein en kleedlokalen van 't terrein voor lichamelüke oefe ningen aan e Meeuwenstraat, waar voor een crediet door dc raad is ver strekt van 4500.bü besluit van 20 Mei 1947? ANTWOORD: Aan het plan tot drai neren van het terrein aan de Meeuwen straat zal geen uitvoering worden ge geven. Overwogen wordt om van de schuilgelegenheid op eenvoudige wijze twee afgesloten kleedruimten te maken. In ons nummer van morgen vervol gen wij deze interessante serie vragen en antwoorden. Daarin komen onder meer ter sprake 't Grondbedrijf, de Ge meente-reiniging, de Zweminrichting, dc school-tandverzorging en de subsi dies aan de muziekverenigingen en de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer. Een vanuit de Vijzelstraat komend meisje werd door een auto van de ge meente-reiniging op de Bassingracht aangereden. Het ongeval, dat gelukkig slechts met een schaafwond aan de knie van de wielrijdster afliep, is te wijten aan de onoplettendheid van het meisje T. v. d. G., de chauffeur van de auto treft in deze geen schuld. Bij de politie werd aangifte gedaan van belediging en mishandeling van B. S uit Amsterdam door J. K. uit Den Helder. Laatstgenoemde meende dat aan ziin beledigende woorden enige kracht moest worden bijgezet en gaf derhalve S. enige shlagen op zijn hoofd. De po litie heeft deze zaak in onderzoek. Ten nadele van de Haarlemmer H. de N werd achter het perceel de „Toelast" een bankschroef ontvreemd. Mevrouw A. te Julianaaorp deed bij de politie aangifte dat zij, nadat -de werkster J. M. uit Callantsoog enige tijd bij haar gewerkt had, verschillende huishoudelijke en andere voorwerpen miste. Ten huize van de werkster wérd daarop een onderzoek ingesteld; echter zonder enig resultaat. Het onderzoek in deze richting werd evenwel voortgezet en na een verhoor van verdachte be kende zij zich aan diefstal te hebben schuldig gemaakt. De voorwerpen zijn in beslag genomen. Inwoning geeft dikwijls aanleiding tot huiselijke onenigheid. Dit was 'dok het geval op de Javastraat, waar een agent van politie de gemoederen weer tot rust moest brengen. Mej. G. kwam na haar reisje van Alkmaar naar Den Helder tot de pijn lijke ontdekking dat haar koffer was zoek geraakt. Het ingestelde onderzoek heeft tot nu geen resultaat opgeleverd. Een bewoner van de Stakman Bossa- straat deed bij de politie aangifte dat uil zijn schuur een klein zeilscheepje was ontvreemd. Vermoedelijk hebben kinderen uit de buurt zich aan dit mis drijf schuldig gemaakt. Tot slot nog het gebruikelijke hon denpraatje. Een tweetal honden moest wegens de voortdurende overbevolking van dit ras worden afgemaakt. Een der de lid van deze familie werd door een motorrijtuig aangereden en ernstig ge wond. Een vierde slachtoffer van de chaotische hondensamenleving wacht in een enge ruimte in het politiebureau zijn treurig lot af. Het is een goudbruin hondje van ongeveer vijftig centimeter hoog met aardige pluimoortjes en een dek van zijdeachtig zwart haar. De eigenaar of serieuze adspirant-eigenaar kan, mits spoedig, het levenslustige hondenmannetje het leven redden door zich over het beestje te ontfermen. GESLAAGD. De heer J. vd Zee alhier slaagde .te Amsterdam voor het diploma vaart door geheel Nederland van het schip- persexamen. De directie van het Nederlandse cir cus „Van Bever" deelt ons mede, dat dit circus op zijn tournée door Neder land van 26 Mei tot en met 30 Mei a.s Den Helder zal bezoeken. Het tenten- ccmplex en de stallen zullen worden opgebouwd op het terrein aan de H. A Lorentzstraat4 waar verleden jaar het Circus Mikkenie-Strassburger heeft ge* staan. Het is al heel wat jaren geleden, dat het Circus van Bever hier voor net laatst is geweest. Het zal onze lezers derhalve' weinig zeggen, dat de hoofd tent een uitbreiding heeft ondergaan. Voor hqn is het belangrijker om te we ten, dat in deze tent thans 2500 bezoe kers een plaats kunnen vinden. De nieuwste aanwinst vormen zes prachtige Perzische bonte volbloedpaar den, die door mevrouw Van Bever in dressuur zijn genomen. Zij zal deze die ren in de manege voorstellen. De jockeyrijders Karoly zullen hun kun nen. demonstreren, terwijl het program ma voorts een hele serie aantrekkelijke nummers bevat. De bezoekers kunnen genieten van acrobatiek, koorddansen Irapeze-nummers en natuurlijk van de gebruikelijke circus-clownerie. De directie verzekerde ons, dat het voor een ieder een vreugde zal zijn om een avond in de gezellige tent van dit cncus door te brengen, vooral omdat de nummers in een specifiek circustempo zullen worden vertoond. VOOR ZGWDAG 23 MEI. DEN HELDER. Ned. herv. gem., Nieuwe kerk. Weststraat, 10.30 uur ds. W. J. de Hoest; Palmstraat 10 uur ds. J. Borghardt, 19 uur de heer E. Wanders, van Schagen. Geref. kerk, Bethel- kerk, 10 uur' ds. M. Hamming, 17 uur dr. P, Boes, van Tienhoven; Rehoboth- kerk, 10 uur as. P. Boes, 17 uur ds. M, Hamming. Geref, kerk art. 31, Nieu we kerk. Weststraat, 8.45 uur en 17 uur ds H. J. Meijerink, te Drogeham. Chr. geref. kerk, Steengracht, 10 uur en 17 uur ds. J. Rebel. Geref. gemeente, Janzcndwarsstraat 8, 10 uur en 16 uur ieesdienst. Luth. kerk, Wezenstraat. 10 30 uur prop. J. J. P. Hermann, van 's-Gravenhage. Doopsgezinde ge meente, 10.30 u. ds. Milatz. Evangeli satie Vijzelstraat, 10 uur en 19.30 uur evang. L. Pasman, 12 uur en 14.30 uur Zondagsschool; Woensdag 20 uur Bij belkring; Donderdag 19.30 uur vrou- wenkrans; Zaterdag 20 uur bidstond; Zaterdag 21 uur openluchtsamenkomst. Leger des Heils, 10 uur heiligings- dienst, 19 uur openluchtsamenkomst, 20 uui verlossingssamenkomst; Maandag 14 uur vrouwenkrans; Dinsdag 19:30 uur Bijbelbespreking; Donderdag 20 uur heiligingssamenkomst o.l.v. majoor Hordijk. JULIANADORP. Ned. herv. gem., 10 uur ds. Salm, H. Doop. Geref. kerk, Ï4.00 uür ds.'P. Boes. Star of hope mission, 14 uur Zondagsschool, 19 uur samenkomst. HUISDUINEN. Ned. herv. gem., 19 uur ds. Salm. CALLANTSOOG. Ned. herv. gem., geen dienst. Voor het gehele jaar kan de Pink* sterweek op het IJselmeer het best genoemd worden. De prijs der paling is dan veelal het hoogst. Ook waren de gemiddelde vangsten aanmerkelijk beter. De motorloze zeilvaartuigen brachten vangsten tot 60 pond. Voor deze categorie vissers was het te windstil om het bedrijf uit te oefe nen. Weekresultaten 70 tot 100. De motorvaartuigen hadden vangsten tot 200 pond per etmaal. Prijs gemid deld 1.Besommingen tot f 1000, De lijn- of beugaalvissers boekten matige besommingen. Dikste soort lijnaal 2 tot 2.40. Het dunste soort 1.30 tot 1,50. Weekbesom- mingen 200 tot 400 per lijnaal- visser. De fuikaalvisserij is zo goed als ten einde. De prijzen der Noordzeevis waren matig. Besommingen tot 600 per vaartuig. VISSERIJ. URK, 19 Mei 1948. Door 70 vaartuigen werd heden aangevoerd 14160 pond pa ling, van 22 tot 629 pond per vaartuig, prijs f 0.75f 1.85 en 3000 pond Nest f 1.37:% per 50 kg Koopt bij PINKSTERDRUKTE Het is met de Pinksterdagen bij zonder druk geweest. Niet alleen wa ren volgens oud gebruik vele oud- Urkers gekomen om hun geboorte plaats te bezoeken, doch tevens wa ren er verschillende voetbalclubs, twee afdelingen van het Leger de» Heils, alsmede verschillende boten uit alle plaatsen POSTBOOT BLIJFT VAREN In ons bericht van gisteren „de weg Emmeloord—Urk geopend" werd mee gedeeld dat, nu de busdienst Urk— Kampen wordt geopend, de Urker postboot voortaan in de haven blijft De Urker Stoombootmaatschappij deelt ons echter mee, dat ook de post boot de dienst Urk—Kampen blijft on derhouden. Tweede Pinksterdag vond de her opening plaats van het door de oor logshandelingen in 1945 verbrandde hotel-café van de heer J. D. Bakker aati de Haven te Oudeschild. Op dezelfde plaats, waar het oude gebouw gestaan heeft, is een prachtig nieuw gebouw herrezen, hetwelk een aanwinst voor Oudeschild is. Op de begane grond bevindt zich een pakhuis met garage, plaats bie dende aan een aantal auto's. Op de eerste verdieping bevindt zich het café, van waaruit men een prach tig uitzicht heeft op de haven en da zee. In 't café bevindt zich een nieuw biljart, een prachtig buffet en de bij een café-inventaris behorende in boedel. De vloer is bedekt met rubber. Het café is verlicht met neon-ver- lichting. terwijl er aan de wanden schemerlampjes zijn aangebracht, wat des avonds een gezellige indruk geeft. Verder bevinden zich op deze eer ste verdieping een ruime woonkamer, keuken en een kantoortje. Op de tweede verdieping zijn, be halve de slaapkamers, voor de familie Bakker een vijftal logeerkamers. In het gehele gebouw is centrale verwarming aangebracht, terwijl er zich voorts stromend water (warm en koud), vaste wastafels en closets door het gebouw bevinden. Talrijke bloemstukken gaven deze opening een feestelijk karakter en wij wensen de familie Bakker succes met deze heropening. De architecten Peters en Roelofs uit Den Helder hebben eer van hun werk, evenals de uitvoerders. De uitvoerders waren: voor het met selwerk; Ea. Wed. I. Voigt Zn.; timmerwerk: Fa. Bakker Koorn; schilderwerk: Fa. P. Graaf en J. G. Dekker; loodgieterswerk: Fa. Oele; centraleverwarming: Fa. F. van Heer waarden ii Zn; verlichting: Fa. M. Bakker Pzn.; stoffering: Fa. Vlessing; allen uit Den Burg. De rubbervloer werd aangelegd door de Rubberfabrieken van Vredestein. De Jubileumfeesten te Oudeschild zullen de 31e Augustus gevierd wor den. De avond daarvóór zal er lam pionoptocht met muziek gehouden worden voor de jeugd, waaraan mooie prijzen verbonden zullen worden voor de mooiste verlichting. Op 31 Augus tus zelf zal er feest zijn zowel voor jong als oud. Gezien het succes van de bonte-avond van het vorige jaar heeft de commissie gemeend ook dit jaar weer een cabaretgezelschap te la ten optreden; dit zal plaats hebben op de avond van 31 Augustus. De commissie heeft beslag kunnen leggen op het gezelschap Fred Fagel, dat meermalen voor de radio is opge treden. Dit belooft een bijzonder# avond te worden. Om alles echter te doen slagen is geld nodig en daarom doet de feest commissie van Oudeschild een beroep op de bevolking om met gulle hand te geven wanneer er de volgende week met lijsten wordt rondgegaan. Zonder «v/ bijdrage kan het feest niet sla gen. Daarom Oudeschilders, stelt de commissie niet teleur en gééft üw bij drage. Tot een der Texelse tradities be hoort onder meer Bosjesdag bij Dool hof op de 3e Pinksterdag. Op die dag komt een groot gedeelte van de Texel se jeugd des middags naar de zand kuil bij het Bosje en brengt daar de middag spelenderwijs rond. Door het prachtige weer was het er een gewel dige drukte en krioelde het er van de kinderen. Moge deze traditie gehand haafd blijven. Speciale Egyptische woestüntroepen zijn in Palestina ingezet. De troe pen maken gebruik van kamelen. DUIVENSPORT. „Altijd Verder" hield een wedvlucht vanaf Vilvoorden (België), afstand 220 km. Gelost om 7.30 uur, kwam de eerste duif om 11 uur 21.35 aan en vloog met een snelheid van 957 m per minuut. De laatste prijswinneride duif arriveerde ore. 11 uur 37.5 en vloog 891 m per mi nuut. Prijzen en punten behaalden: W. Blaauboer 1.3.10 met 342 punten; J. Steenvoorden 2.4.23 met 330 p.; A. Lief hebber 5.8.11.17.20 met 282 p.; H. van Dalen 6.9.15 met 270 p.; A. W. de Koek 22 met 180 p.; E. Jansen 12.16.18 met 174 p.; S. Boerman 13 met 99 p.; K. Koster 14.21 met 144 p.; J. A. Dijkers 19 met 63 punten. Vrijdag inkorven van half zes tot zeven uw.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2