verkiezingsactie P.v. d. A. MICHELIN De films van deze week V.G.L.O. voor de tiende maal verhuisd Stad en Omgeving Mr. JOEKES opent JAN VAN DOK vijftig jaar getrouwd „Schep een voedingsbodem, waarop het communisme niet gedijen kan" Denkt U er aan? Bandenfabriek 's-Hertogenbosch Geslaagd Noodschoot die er wezen mag TÏVOLI: DE WITTE: „De beste jaren van ons leven" „De zeewolf' en „Lichtelijk geschift" Schoencrême Wrijfwas Poefs-extract ABONNEERT U OP DIT BLAD Leger-des-Heils-nieuws Een nieuwe lijst Bevorderingen Rijkswerf Doktersdienst BISCHOFF OAMES-PARAPLUIES, moderne dessins, 17.25 14.75 18.00 fyndtmiteek. Texel ATHLETIEK-WEDSTRIJDEN voor het gemeente-personeel Burgerlijke Stand Urk. Burgerlijke Stand 't Zand. Schoolkinderen op reis Zijpe. Burgerlijke Stand De grote zaal van café „Centraal" in de Koningstraat was Donderdag avond nagenoeg geheel bezet met leden van de Partij van de Arbeid en belangstellenden, die kwamen luisteren naar de rede van het Tweede Kamerlid mr. A. M. oekes. In zijn openingswoo-d wees de 'fdelings voorzitter, de heer P. S. van der Vaart, er op dat deze vergadering de eerste was in het kader der verkiezingsactie. Zij was aanvankelijk belegd op dezelfde datum, waarop naar later bleek mr. Oud voor de VVD zou spreken. Het door de PvdA voorgestelde combineren van heide vergaderingen bleek niet mogelijk, daar de WD-sprekers dezelfde avond te Schagen moesten optreden. Derhalve had het PvdA-bestuur zijn eigen bijeenkomst enkele dagen uitgesteld. De heer Van der Vaart deelde mede, dat binnenkort (Maandag 21 Juni) prof. Schermerhorn voor de PvdA komt spreken. Mogelijk kan dat ge beuren in een debatvergadering met de VVD. Als eerste spreker kreeg daarop het woord de heer Miel Vercruysse, secre taris van het gewest Noord-Holland der democratisch-socialistische jeugdorgani satie, die met jeugdig enthousiasme en idealisme bezield zijn hoorders opwek te tot een positief bouwen aan de sa menleving, waarbij optimisme en een gepaste critische zin onontbeerlijk zijn. Hij drong er op aan, dat de kiezers niet in de allereerste plaats zich lieten leiden door de vraag: „Hoe is het beleid van deze partij?" maar door de vraag: „Wat is het beginsel van deze partij?". De heer Vercruysse had er ernstige bezwa ren tegen, wanneer men de onverschil ligen en ander „stemvee" voor een be paalde partij trachtte te interesseren door het doen van een suggestief be roep op het gevoel. Mr. JOEKES De tweede spreker, mr. Joekes, sloot zich bij de heer Vercruysse aan, vooral waar deze gewezen had op het volgen van de grote lijn. Met zeer veel aan dacht werd geluisterd naar zijn boeiend en leerzaam betoog, waarin spr. enkele van de belangrijkste politieke vraag stukken aansneed, en daarbij de lijn aangaf volgens welke de PvdA deze tracht op te lossen. De Indonesische kwestie is momen teel wel het grootste probleem, vooral omdat dit de aanleiding vormt tot de komende verkiezingen. Mr. Joekes deed er daarom goed aan in korte trekken de ontwikkeling van dit vraagstuk sinds het uitspreken van de Koninklij ke rede op 7 December 1942, te behan delen. De PvdA heeft er steeds naar gestreefd, het in de gehele Aziatische wereld groeiende nationalisme recht te doen wedervaren. Men heeft de zaak door onderling overleg willen oplos sen en slechts in uiterste noodzaak, wanneer de andere partij door haar optreden daartoe noopte, van de wape nen gebruik willen maken. Onwille keurig kon deze aangelegenheid niet buiten de internationale politiek blij ven, vooral daar Nederland onmiddel lijk na de Japanse capitulatie noch materieel noch wat personeel betreft in staat was tot zelfstandig optreden. De onderhandelingen zijn zover ge komen, dat het wijzigen van de grond wet in overweging moest worden ge nomen. De voorstellen daartoe zijn in eerste lezing door de Tweede Kamer goedgekeurd. De grondwetswijziging zal echter" eerst van kracht worden, wanneer de nieuw-benoemde Kamer haar met een twee-derde meerderheid zal hebben aangenc ïen. In dit verband laakte spr. de houding van de WD, die na de eerste lezing vóór het voorstel heeft gestemd, maar verklaard heeft zich nog te moeten beraden over de houding welke zij na de verkiezingen zal innemen. De kie zers die vóór het voorstel zijn, kunnen dus niet in volle gemoedsrust op de VVD stemmen, evenmin als degenen, die ertegen zijn. Behalve de Anti-revolutionnairen hebben de Communisten tegen het voorstel gestemd, echter op volkomen verschillende gronden. De CPN wordt nog steeds gedreven door de idéé „In donesië los van Holland", met daar achter de gedachte aan een zo groot mogelijke oriëntering op Rusland. Het Marshall-plan noemde spr. een product van goed Amerikaans staats mansinzicht. Alle landen moeten zelf al het mogelijke doen voor hun herstel, waarbij een hechte onderlinge samen werking een eerste vereiste is. Wat West-Europa betreft is daartoe het vijf- mogendhedenverdrag tussen de Bene- lux-landen, Frankrijk en Engeland van grote waarde. De PvdA wil een der gelijke samenwerking «met kracht be vorderen. Reeds is contact verkregen met democratisch-socialisten in de an dere landen. Samenwerking, coördinatie en orde ning is echter niet alleen gewenst op internationaal terrein. Ook binnens lands dient het streven gericht te zijn op een maximale efficiëntie, producti viteit en bestaanszekerheid. In de volks huishouding zijn plannen en schema's evenzeer nodig als in het bedrijfsleven. Men zal terdege zijn mening moeten bepalen over de plaats der delen in 't geheel, waarbij niet vergeten mag wor den dat de belangen van groep en ge meenschap, wanneer het goed is, pa rallel lopen. Spreker maakte voorts enkele opmer kingen over het nationale economische beleid, over de nog steeds een kleine 15 procent te geringe productiviteit, en over de oorlogsschaderegeling. Hij bracht -hulde aan de arbeidersorganisa ties, uitte critiek op de gevoerde prij zenpolitiek, en prees minister Drees voor hetgeen deze op sociaal gebied tot stand had gebracht. HET COMMUNISME Tot besluit besprak mr. Joekes de politiek van enkele andere partijen. Het had hem bevreemd, dat het Comité „Handhaving Rijkseenheid" zelf weinig eenheid bleek te bezitten. Mr. Ger- brandy is één der A.R.-candidaten ge worden, en de heren Weiter en Feuille- tau de Bruyne komen ieder met een eigen lijst uit. Inzake het standpunt van de AR bracht mr. Joekes als zijn mening naar voren, dat de beginselen van de PvdA niet in strijd zijn met de Christelijke religie. Voor de VVD had spr. weinig goede woorden; de vorige week noemde mr. Oud de doorbraak mislukt, maar hij vergat daarbij dat zulk een doorbraak niet alleen is een kwestie van het aantrekken van groe pen, maar van het stellen van begin selen. Scherp afwijzend stond spr. te genover het communisme, dat van idealistisch stelsel tot staatkundig sys teem is verworden; de „volksdemocra tie" is in strijd met de waarde der menselijke persoonlijkheid. De „opvoe ring in Praag", het houden van de stemmingen op Zondag j.1. (wat niet hetzelfde inhield als het houden van verkiezingen), heeft dat overtuigend bewezen. De strijd tegen het commu nisme moet gepaard gaan met een stre ven naar zodanige verhoudingen, dat niemand meer iets voor het commu nisme gevoelen kan. Twee der aanwezigen stelden na de rede een vraag. De eerste handelde over de Middenstandspartij. Mr. Joekes noemde deze geen staatkundige partij, maar een belangenpartij, welke niet de juiste formatie is op politiek terrein. De tweede vragensteller meende, dat de PvdA niet langer een politiek mocht stetunen, welke een volwaardige part ner erkent in een „republiek", die een diplomatieke band met Moskou heeft aangeknoopt. Mr. Joekes zeide daar over, dat ook Nederland zelf nog zekere 'banden met 'Rusland onderhoudt, én dat de republiek reeds eerder diplomatieke betrekkingen met andere mogendheden heeft aangeknoopt. Ook de PvdA heeft ernstige bezwaren tegen de jongste di plomatieke stap, maar zij meent dat een gewapend ingrijpen in dit stadium ze ker niet verantwoord is. „Men kan met bajonetten veel doen, maar men kan er niet op gaan zitten". Na opgemeukt te hebben, dat Neder lands internationale positie de laatste tijd zeer belangrijk is verstrekt, eindig de spreker zijn betoog. Te elf uur werd de vergadering door de heer Van der Vaart met een kort woord van dank aan sprekers, vragenstellers en aanwe zigen, gesloten. Het is vandaag Reclasseringsdag. Wilt U daar even aan denken, en een offertje in één der bussen deponeren? Onze stadgenote mej. C. T. Steeman, leerlinge aan de R.K. kweekschool „St. Lucia" te Rotterdam, slaagde voor de acte L.O. Wie de populaire voorzitter van de reddersvereniging „Moed, Volharding, Zelf opoffering", de heer J. van Dok alom bekend als Jan van Dok aanziet, zou haast niet geloven dat hij over enkele dagen zijn 50-jarig huwelijksfeest hoopt te vieren. Toch >s het Woensdag a.s. een halve eeuw geleden, dat de thans 72-jarige mensenredder met M. van Teulingen de huwelijksboot ging bemannen. De plechtigheid vond plaats in het oude gemeentehuis op het Dijkje. De bruigom had toen reeds de redding van vier mensenlevens op zijn naam staan. Nauwe lijks elf jaar oud haalde Jan een jon gen van zeven jaar uit het water van de Buitenhaven. Op 18- jarige leeftijd ontving hij uit handen van burgemeester Stak- man Bosse een zilve ren horloge voor de redding van twee jon gens, ook al uit de Buitenhaven, en op 20-jarige leeftijd moest hij zowaar alweer een jongen zien te redden, die in de haven was gevallen. Jan had een splinternieuw pak aan, maar „dat mocht niet hinde ren" zouden we nu zeggen, hij dook 't water in en probeerde de jongen, die bij de steiger van de Teso in het water was gevallen, te grijpen. De sterke stroom maakte het hem wel erg moêi- lijk. Hij wist de jóngen te pakken te krijgen, maar hij zag de eerste kilome ter geen kans om aan de kant te ko men. Bij het Postkantoor lukte het ein delijk, en toen stonden redder en dren keling druipend maar verheugd op de glooiing. Het lijstje van Van Dok's reddingen bewijst wel, dat hij heel dikwijls aan* de buitenkant heeft gezeten, en wan neer hij daar niet was, dan was hij toch altijd ergens te vinden waar ook water was. In 1909 bijvoorbeeld zag Jan het was hartje winter 'n schaatsenrijder op het Helders Kanaal in een wak te recht komen. Jan dook hem na, en wist de onfortuinlijke schaatsenrijder met heel veel moeite onder het ijs van daan te krijgen. Het kostte de dappere „Wü zyn als Ahasverus, de Wandelende Jood", verzuchtte met een brede glimlach de heer H. J. Marinus, hoofd van de openbare school voor voort gezet gewoon lager onderwas, kortweg genaamd V.G.L.O., toen wü hem bezochten In de nieuwe behuizing van deze school, het noodgebouw aan de Hector Treubstraat. Deze pas-gebouwde noodschool werd deze week be trokken, en wü hebben direct na de verhuizing eens een kijkje genomen. De glimlach van de heer Marinus was heus niet misplaatst, want hü had ook best kunnen zeggen: „Wü zijn als Eisenhower, die de Vesting Europa heeft veroverd." de lessen dikwijls werden opgeluis terd door het Duitse afweergeschut op het dak. Weldrt kwamen de Duit sers de gehele Comeniusschool met hun aanwezigheid opluisteren, en de heer Marinus met zijn aanhang toog naar een particuliere woning aan de Loodsgracht. Vandaar ging het naar de Parallelwegschool, tot de evacua tie kwam. Na oorlog en evacuatie begon de school een nieuw leven in het gebouw aan de Weststraat, van waar men na twee maanden verhuis de naar de Zeevaartschool. Dat is het laatste onderdak gebleven tot het ogenblik van de verhuizing, die deze week gereed kwam. Om het verhaal volledig te maken, moeten we er even bijvertellen, dat de vrijgekomen ruimte in de Zeevaartschool met spoed tot Internaat wordt ingericht. Maandagavond bezichtiging. Een lijdensweg, zegt U Inder daad. Dit kleine stukje geschiedenis van één enkele school illustreert de grote moeilijkheden, waarmede het Helderse onderwijs momenteel te kampen heeft. Wat is er een ruimte gebrek! Maar daarbij komt nog de behoefte aan onderwijskrachten en het nog altijd bestaande tekort aan leermiddelen en materialen. Heus, de hulde die Wethouder van Loo in de jongste raadszitting aan het onder wijzend personeel bracht, is een wel verdiende hulde. De ouders mogen wel eens weten, dat degenen aan wie zij hun kinderen gedurende de school tijden toevertrouwen, lang niet altijd op rozen lopen. Laat men maar eens gaan k(j- ken in de nieuwe school! De heer Marinus beloofde ons, dat het hele personeel (vier man sterk) Maandagavond van zeven uur tot half negen present zal zijn om de ouders en verdere belangstel lenden de school te laten zien. Laat men daarvan in ruime mate profiteren, niet alleen om te zien hoe netjes het V.G.L.O. is onder gebracht, maar ook om een in druk te krijgen van de andere noodscholen, die aan deze eerste zullen worden toegevoegd. Dat woord „noodschool" behoeft mep. gerust niet op enigszins gering- De tiende verhuizing, binnen tien jaar tijd, voorwaar geen kleinigheid. De heer Marinus vertelde het ons, terwül we vol bewondering zijn Ves ting inspecteerden. In de goede oude tijd woonde het V.G.L.O. in de Mid denstraat. Met de mobilisatie in 1939 werden Nederlandse soldaten in het schoolgebouw gelegerd en moest de school worden ondergebracht in het oude raadhuis (hetzelfde waar Jan van Dok vijftig jaar geleden trouw de). Toen na de bezetting door de Duitsers het gebouw in de Midden straat weer vrij kwam, "'keerde het V.G.L.O. naar zijn oude huis terug. Tot de R.H.B.S. en het Lyceum erin moesten en het „zevende en achtste leerjaar" zijn heil zocht aair de Laan. Het duurde niet lang, of de gemeen telijke U.L.O. deed het V.G.L.O. ver huizen naar de Comeniusschool, waar redder vier maanden van ziekte, waar van de gevolgen zich nog lang deden gelden. Later heeft Van Dok hij was toen al getrouwd en had twee kinderen nog eens een man uit een wak gered. Dat was bij de koopvaardersschutsluis; ook hier liep het met de redder niet zo best af, want hij brak een duim en kon dus de eerste weken niet werken. Jan heeft het grootste deel van zijn leven op de werf gewerkt; hij had graag stoker'bij de marine willen wor den, maar dat kon niet doorgaan. In 1910 werd Van Dok tot secretaris van M.V.Z. gekozen, waarvan hij in Augus tus 1924 voorzitter werd. Dat is hij tot de huidige dag gebleven. Voorzitter Van Dok verrichtte op zes tigjarige leeftijd zijn twintigste redding; hij haalde bij de Provoost aan de Bui tenhaven een man onder een logger vandaan. Het zou de laatste maal zijn, dat hij een mensenleven uit de zuigen de greep van het water wist te redden. We kunnen er staat op maken, dat het Van Dok en zijn vrouw Woensdag a.s. in hun huisje aan de Basstraat niet aan belangstelling zal ontbreken. Wat in vele jaren niet is gebeurd, is thans het geval met de film „De beste jaren van ons leven": zij werd voor een week geprolongeerd. Reeds acht dagen lang is de belangstelling voor dit prachtige filmwerk ongekend groot geweest, maar toch zullen er nog vele stadgenoten zijn die door 't „uitverkocht" moesten worden teleur gesteld. Zij hebben tot en met Don derdag de gelegenheid, om voor het eerst of voor de tweede maal mee te leven met Al, Homer en Fred, die na jaren van oorlogsgeweld de zelfden zijn gebleven en toch zo sterk zijn veranderd. Onderstaande foto toont Al Stephenson na zijn terug keer in de maatschappij. In Tivoli draait tot en met Zondag avond een humoristische en roman tische film onder de hooggestemde titel „Lichtelijk geschift". Bing Crosby en Dorothy Lamour bereiden de lief hebbers anderhalf uur van prettige ontspanning. De tweede helft wordt vertoond „De zeewolf". Wij hebben deze Warner Bros-film nog niet ge zien en kunnen er dus nog niets over vertellen. Mo'gelijk komen wij in de loop van de week erop terug. „Beier dan ooi!" Een der hoogtepunten uil de Somuel Goldwyn-productie De. Befte laren van One Leren'' Al Stephenson (Fredric Match) tijdens de speech aan het te zijner ere gehouden diner. Botsing tussen de hurgclijke wereld en de wereld van hen. die -teruggekeerd uit de oorlogdeze nog niet -TKlt» honden. (filndnrland flltn) De majoors Gladpootjes, die grote bekendheid verwierven door hun ar beid onder de militairen in Oost en West, komen Zondag weer eens naar Den Helder. Zij zullen de samenkom sten van 10 uur (opdrachtdienst), 19 uur (in de Spoorstraat» en 20 uur (in de Legerzaal) leiden. Na de openlucht- samenkomst marcheren de Heilssolda ten met de muziek voorop naar de Spoorgracht, waar in de grote open bare samenkomst oo.. het zangkoor medewerkt. Toegang vrij. Op ons bureau ligt ter inzage een lijst met de namen der passagiers van „Oranje" en „Johan de Witt", die i-esp. op 14 en 22 Juni a.s. te Amster dam worden verwacht. Passagiers zon der evacuatie-rechten staan niet in deze lijst vermeld. Met ingang van 1 Juni j.1. werd de adjunct-commies A. Heyblok bevorderd tot commies, en werden de schrijvers le klasse C. Riekwel en H. L. M. de Wit bevorderd tot adjunct-commies. De geneeskundige dienst wordt ge durende dit week-end te Den Helder waargenomen door de artsen J. J. Fahrenfort, Westgracht 9. tel. 2981, en P. v. d. Nieuwenhuizen, Plantsoen straat 1, tel. 2335. Koopt bij schattende toon uit te spreken. Het is waar, het bouwsel voldoet in ver schillende opzichten niet aan de for mele eisen, die de leerplichtwet stelt. Maar we weten het: nood breekt wetten, en wanneer alle wetten op deze wijze zouden gebroken worden, dan liep het met Den Helder en de wereld best los! Twee nieuwe Zweed se barakken werden evenwijdig naast elkaar geplaatst, en door een stenen gang met elkaar verbonden. Stenen tussenmuren verdelen iedere barak in drie lokalen, die werkelijk in weinig onderdoen voor de lokalen In een ,,echte" school, al zijn licht en lucht er ook de hoogte niet ideaal. De prettige, lichte beschildering, en de perfecte schoolborden over bijna de gehele breedte van de voorste wand, mogen echter als niet-onbelangrijke debetposten worden beschouwd. Neen, het verbaasde ons niet, dat de heer Marinus en zijn staf met een glunder gezicht ons rondleidden door hun school. Wanneer voor September alle Helderse scholen net zo zijn on dergebracht als het V.G.L.O., dan mo gen we over de huisvesting van ons onderwijs alleszins tevreden zijn! ^PPJNGT V MPT" OU 17 ENDJES OM OF Bént U Cew6Nt>- uw DUBBanEi. NOC EEN* om re keren IN ei-tf CEVA4* kUNT KJ EP ZEK&P VAM Z'JKI OP (JN2P l2o MOO^LKANECS iet*, re vtKit>etM.DAT z'j*1 GEL.D rGhvi VOL.US WAAPD WONINGINRICHTING BEVERWIJK •20 MOOUUftft» In ons nummer van gisteren bespra ken wij hetgeen Den Helder in het komende seizoen op athletiekgebied te wachten staat. Wij kondigden daarin ook aan, dat op Zaterdag 12 Juni a.s. athletiek-wedstrijden voor het ge- meentepersoneel zullen worden gehou den De plannen hiertoe zijn reeds eni ge tijd in voorbereiding, en men heeft zich daarbij in de eerste plaats laten leiden door de gedachte, op welke wij ze de onderlinge band tussen het ge- meentenersoneel kan worden verste vigd. Naast het andere werk. dat dooi de personeelsverenigingen van Water en Lichtbedrijven, Openbare Werken en Politie hiertoe wordt verricht, kan inderdaad het houden van een sport middag van groot belang zijn. Men mag zich gelukkig prijzen, bij het organiseren van deze athletiekmid- dag de medewerking te hebben verkre gen van de Helderse Athletiekvereni- ging, en het stemt daarnaast ook tot vreugde dat de plannen door het ge- meentepersoneel met enthousiasme werden begroet. Als vertegenwoordi ger van het HAV-bestuur heeft de heer Posthuma zitting genomen in de sport- commissie die de wedstrijden voorbe reidt. Ook de andere plaatselijke sport verenigingen hebben hun medewerking toegezegd. Met toestemming van de Helderse Sportraad zullen de wedstrij den worden gespeeld op de terreinen van HRC. HET PROGRAMMA. Het programma van deze sportmid dag. die om half twee begint, is als volgt. Heren 18 tot en met 28 jaar, 100 m. hardlopen, 400 m. hardlopen, 3000 m. hardlopen, 4 x 100 m. estafette, ver springen, hoogspringen en kogelstoten. Heren 29 tot en met 38 jaar en heren ouder dan 38 jaar, 100 m. hardlopen, 4 x 100 m. estafette, verspringen, hoog springen, kogelstoten. Dames, 80 m. hardlopen, verspringen, hoogspringen, kogelstoten. Tevens kan iedere dienst, instelling of bedrijf één ploeg van acht man la ten deelnemen aan het nummer touw trekken. Tot besluit van de middag zal met toestemming van KNVB en NHVB een voetbalwedstrijd worden ge speeld tussen een politie-elftal uit Vel- sen en een combinatie-elftal van het Helderse gemeentepersoneel. Burge meester Ritmeester zal de aftrap ver richten. Van verschillende kanten werden reeds prijzen beschikbaar gesteld. Particulieren of firma's, die het aan tal daarvan nog willen uitbreiden, kun nen deze afgeven aan het kantoor der Water- en Lichtbedrijven. De wedstrijden zuilen voor het pu bliek toegankelijk zijn. Nu reeds kan men kaarten kopen in de kapperszaak van de heer Bakker aan de Keizer straat. en bij sigarenmagazijn Mesker in de Spoorstraat, volwassenen f 0.25. kinderen f 0.10. Geboren: Johannes G., z. v. Jo- hannes G. de Winter en Jacoba Kui per. Anna M., d. v. Cornelis de Graaf en Maria Kager. Ondertrouwd: Willem J. Lan- geveld en Elisabeth Kok. Henricus J Leber en Catharina A. M. Hoogen- bosch. Johannes Jansen en Neeltje Kaczor. Hendrik Rensmaag en Johanna N. Dijt. Getrouwd: Arie Hoep en Neeke B Smit. Jacob Boon en Dirkje M. Dijker. Overleden: Jantje Kikkert, 7b j., wed. v. C. Dekker. GEVONDEN VOORWERPEN. 1 zw. schakelriem, 1 boodschappen tas, 1 passer, 1 zw. pontemonnaie, 1 bril, 1 horloge, 1 Chevrolet wieldop, 1 rose kindercape, 1 lipssleutel, 1 bal, 1 zw. kinderportemonnaie. Geboren: Geessien, d. van T. Pas terkamp en A. Haakma. Jacobje, d. van J. de Boer en W. Hoekstra. Ondertrouwd: Cornelis Kramer en Willempje Weerstand. Sebo Oost en Dirkje Nentjes. Gerrit Baarssen en Geesje Hak voort. Overleden: Femmetje Visscher, 80 jaar, wed. van A. Ras. FREEKBEURTEN ZONDAG 5 JUNI. Ned. herv. kerk, 10 en 5 uur, ds. Gel derman. Ger. kerk (art. 31), 10 en 5 uur, ds. G. Spijker (Zondag 17) Chr. ger. kerk, 10 en 5 uur, ds. van Doorn (Zondag 33). Ger. kerk (Synodaal) weigerde opgaaf. VISSERIJ. URK, 3 Juni 1948. Door 19 vaartuigen werd heden aangevoerd: 1582 pond pa ling, van 20240 pond per vaartuig, prijs f 1.50f 2 per 1L kg en 2000 pond nest f 1.37l/2 per 50 kg. Besloten is dat de jeugd van de ipenb. lagere school dit jaar weer haar schoolreisje zal krijgen. De reis zal gemaakt worden naar oud-Valkeveen en Schiphol op 7 Juli a.s. De heer De Best, die dertig jaar de funtie van pen ningmeester had waargenomen, achtte de tijd gekomen om heen te gaan. In zijn plaats werd gekozen de heer Voge lenzang. 28 Mei t/m 3 Juni Gebore.n: Jacob, z. v. Hendrik Rijs en Willemke Woudstra. Jan Dirk, z v. Adrianus Boontjes en Hendrika Stammes.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2