GEEN COLORADOKEVERS DE WIERINGERMEER IN GEEN COLORy Stad m Omgeving. LUCHTIG EN FLEURIG Waarschuwing Verontrustende berichten, die onjuist bleken ABONNEERT U OP DIT BLAD 't Zand. Anna Paulowna. Plannen voor de kroningsfeesten Damkampioenschap van Noord-Holland '^6-jarige jongen verdronken Meisje aangereden Coloradokeververmeldens- waardigheden Burgerlijke Stand Waarschuwing DE HéLICOPTèRE KOMT WOENSDAG Uit het politierapport Juniorendag „Helder" Ouders, weest voorzichtig Urk Burgerlijke Stand Visserij Wieringen. t Texel. V/aar zijn onze schepen? IJmuiden. Visserij-besommingen Breezand. Marktbericht IJS EN HERRIE CJ/~<KJr*ir"¥W^l?*7E'1k.T«-WT^«7'lA.T /\T» «nntn (Van onze speciale verslaggever). De radio-nieuwsdienst zond gistermiddag om één uur vrij alarmerende berichten uit over de Wieringermeer. Deze polder, waar men nog steeds strjjdt tegen de gevolgen der overstroming in April 1945, zou thans door de Coloradokever worden bedreigd. Ook via de telex berichtte het A.X.1'., dat een ware invasie van deze gevaarlijke kevers ieder ogenblik mocht worden verwacht. Met man en macht was men reeds in de weer, vooral in de nabij heid van de IJselmeerdijken, waar de kevers zich schuil hielden tussen de bazaltblokken. In het kader van de stedenuitwisseling tussen Alkmaar en de Engelse stad Bath bezochten Engelse sportbeoefenaars de kaasstad. Het elftal van Bath City, dat gedurende twee dagen tegen de Alkmaarse Boys en Alcmaria- Victrix de Engelse kleuren hoog wist te houden. IN FORT „OOSTBATTERIJ". Gedurende het tijdvak van 1 Juni tot 1 October worden schietoefeningen met g.s.i. op een gesleepte 5-mansschijf en met mitrailleurs van 20 mm en 40 mm op de manche gehouden vanaf de4 ARGIS in het fort „Oostbatterij" (N.52° 57'56" E 4°45'50") in de sector 276° 312° van het fort op werkdagen van 09.00—11.30 en 14.00—16.30. De oefeningen op luchtdoelen zullen slechts geschoten worden met G.S.G.L. munitie tijdens de vanuit zee aanvlie gende run en wel onder een terrein- hoek niet kleiner dan 50° en niet gro ter dan 70°. Het houden van de hierboven ge noemde schietoefeningen wordt aange geven door het hijsen van een rode vlag aan de beide radiomasten van het fort „Oostbatterij". De weg op de zeedijk langs het fort wordt tijdens de oefeningen aan beide zijden afgesloten door een schraag met het opschrift: „AFGESLOTEN WE GENS SCHIETOEFENINGEN" en voor zien van een rode vlag. Een schild wacht wordt bij iedere schraag gepos teerd. Op het fort wordt uitkijk gehouden naar vaartuigen die willen passeren. Door het neerhalen der rode vlaggen wordt de passage tijdelijk veilig ge maakt. Helder door publicatie in de dagbladen Wekelijks wordt in de gemeente Den en het aanplakken op het publicatie bord bij de visafslag bekend gemaakt op welke ttagen de schietoefeningen zuilen worden gehouden. Wij zijn gistermiddag eens in de Meer gaan kijken en ontmoetten daar ver schillende politiemensen, die inderdaad op zoek waren naar de gevreesde zwart-geel gestreepte diertjes, „want de radio had daarover iets gezegd". Wij bezochten de heer De Visser, sluis- meester te Den Oever, die nabij het Fort aan het begin van de Afsluitdijk, een eerste klas broedplaats voor insec ten, een dertigtal Coloradokevers had gevonden. Een paar kinderen, en een politieman hadden met elkaar nog, pl.m. twintig kevers opgespoord. In verhou ding met de millioenen insecten die daar rondzweven, een uiterst gering percentage, dat geen enkele reden geeft om verwachtingen van een „in vasie" te koesteren. Niettemin hebben wij onze speurtocht voortgezet De heer Slecht van de Rijks politie te Den Oever toonde ons één 'overleden) Coloradokever in een lu cifersdoosje. „Dat is de enige die ik ge zien heb", verklaarde hij. Bij het ge maal Leemans waren geen kevers ge vonden, en ook de politie te Wieringer- werf was door het radiobericht verrast. ONDERHOUDSWERK NOORD HOLLANDS KANAAL GEGUND Het gedeelte van het Groot Noord-Hol lands Kanaal van Nieuwediep tot aan Jacob Claesensluis nabij Schoorldam zal in 1948 worden onderhouden door de fa. T C Kooijman te Harlingen Geen onbekende in deze streek, daar deze firma reeds jaren achtereen de verschillende onder houdswerken uitvoert Een wachtmeester reed met ons mee naar de Oude Zeug, aan de IJselmeer- dijk, halverwege tussen Den Oever en Medemblik. „Wanneer men inderdaad aan de dijk bezig is met zoeken, dan moeten we het daar kunnen zien". We beklommen de twintig meter hoge lichtmast op de z.g. Zeughoek, van waar we de IJselmeerdijk geheel kon den overzien. Dat was immers het front, waar de invasie dreigde, en waar met man en macht tussen de bazalt- keien werd gezocht? Er waren geen mensen aan die glooiing, en het aantal levende wezens bleef beperkt tot wat meeuwen en een enkele grutto en veel vliesvleugelig ge dierte. Geen coloradokevers. Ook niet in Slootdorp, al zagen wij daar een boer bezig, zijn land te bespuiten, de bekende voorzorgsmaatregel. Aan de Westrand van de Wieringer meer ontmoetten wij nog twee maré- chausée's. Zij keerden juist terug van een verkenningstocht langs de Noord kust van Wieringen, welke zij hadden ondernomen naar aanleiding van het radiobericht. Niets gevonden. Loos alarm. EEN TENNISCLUB? Naar wij vernemen hebben enige ten- nis-enthouslasten het initiatief genomen om in de toekomst alhier een tennisclub op te richten Er zijn nog vele moeilijkheden, era een baan Naar het in het voornemen ligt van het bestuur der sportcommlssle, zal dit deze week nader worden behandeld in een algemene vergadering dier commissie KLINK ZAL NIET MEER STARTEN Men vroeg zich in de Wieringermeer terecht af, wie bij dergelijke bericht geving is gebaat Wanneer dit niet. zou worden tegengesproken, dan daalt de belangstelling voor producten uit de Wieringermeer. Men importeert niet graag Coloradokevers. Ook het A.N.P. zelf is niet gebaat bij het lanceren van dergelijke berichten, kennelijk afkom stig uit een onbetrouwbare en sensatie- zuchtige bron. De enige, die erbij gebaat was, was Uw verslaggever, die op deze wonder schone zomermiddag mocht toeren door de Wieringermeer, waar tarwe, vlas en gerst te rijpen staan. Waar het herstel verbazend snel vordert, al staan er nog verscheidene boerderijen, waarvan het woongedeelte ontbreekt We mochten van de hoge lichtmast een blik slaan over alle achttienduizend hectare en over de wijde vlakte van het IJselmeer, tot Friesland toe. En in Wieringer- werf zagen wij, andermaal, de maaier in steen, die waakt over deze mooie polder. Een bezoek aan dit goede, bloeiende land, dank zij de Coloradokevers die er met waren, gelukkig. GUNNING Door de Hoofdingenieur-directeur van de Rijks-Waterstaat werd aan de de N V Aannemers- en Wegenbouwbedrijf P C Zanen te Heemstede gegund het aanbren gen van verhardingen van grof asphalt- beton en van klinkers op een gewalste fundering, gedeelte Wieringerwerf—Sluis- gatweg BROEDERDIENST Dienstplichtigen van de Lichting 1949, van wie drie broers in dienst zijn of heb ben gediend, kunnen om vrijstelling van opkomst verzoaken In een door de feestcommissie bij eengeroepen vergadering ter bespre king van de a.s. kroningsfeesten, in hotel „De Hoop" te De Cocksdorp, werden Woensdag 9 Juni de plannen bekend gemaakt. De vergadering was zeer goed bezocht. Er waren ongeveei 60 mensen aanwezig, toen voorzitter C. de Graaf allen hartelijk welkom heette. Hij zei o.a. dat er verleden jaar een voorlopig comité opgericht was, maar dat nu een definitief be stuur gekozen moest worden. Tevens was het de bedoeling om een volks feest op te bouwen, zó goed, dat de andere dorpen er een voorbeeld aan zouden kunnen nemen. Hierna volgde de bestuursverkiezing. Als bestuurs leden werden gekozen C. de Graaf, P. Meindertsma, J. Stammes, P. Stoepker. mevr. J. de Wolf-Kikkert; J. Reuvers, mevr. Donker-Tuinder, P. Zoetelief, A. Dros Bzn. Besloten werd om één dag feest te vieren en als voorlopige datum werd gekozen Donderdag 9 September. De dagindeling wordt ongeveer als volgt: 9 uur: Historische Optocht. P. Mein dertsma zal de leiding hiervan op zich nemen. 1.30 uur: Kinderspelen. Leerkrachten- de leiding. 4.30 uur: Volksspelen. J. Reuvers, leider der commissie. Des avonds: Strijd om de man en de vrouw. Gondelvaart, leider C. de Graaf. Tableaux vivants, leider J. Kalf. Nadat nog enige aanwezigen plannen geopperd hadden, sloot C. de Graaf met een opwekking tot allen om vol ledige medewerking deze geslaagde avond om kwart voor elf. Zaterdag en Zondag werden de wed strijden om dit kampioenschap Alkmaar voortgezet. De uitgestelde partij J. J- de Jong—J. Metz was door Metz gewonnen en Zaterdag speelde j. J. de Jong remise tegen de jeugdige Langedijker F. Slot. Metz won van Steenhuis en A. de Jong van Stroo. De partijen IJ de JongJ. de Boer en Sluiter—Mol werden remise. Zondag speelde J. J. de Jong tegen Stahlberg een zeer interessante partij met tal van dreigingen in ingewikkel de standen. Het werd tenslotte een mooie remise. J. de Boer wist een overwinning te behalen op Sluiter. A. de Jong en Steenhuis deelden de pun ten, terwijl de leider Mol een verras sende nederlaag leed tegen J. Stroo, die onderaan de lijst stond. In dg stand (zwart (Stroo) 6, 7, 8, 10, 11, 12, 14 15, 18, 22, 23, wit (Mol) 27, 31, 32, 33' 34, 36, 38, 39. 40, 42, 44 speelde wit de zet 27—21? welke zet zwart gele genheid gaf tot een winnende damzet. Mol kwam door deze nederlaag op de tweede plaats. De stand is nu: 1. J. Metz 12 p. uit '7 partijen; 2. en 3. G. Mol en IJ de Jong 10 uit 7; 4. J. de Boer 8 uit 7; 5. Stahlberg 6 uit 6; 6. en 7. A. de Jong en J. B. Sluiter 6 uit 7; 8. J. v. Amstel 5 uit 5; 9. en 10. J. J. de Jong en J. Steenhuis 5 uit 7; 11. F. Slot 4 uit 6; 12. Stroo 3 uit 7. Voor het 2e klas kampioenschap werden gespeeld BaisBak 20 en TentyOud 11. 29lJZondagmiddag is de 16-jarige Har- uit de Breewaterstraat bij het in 'de Noordzee tussen paal 2 en ihdrftBdronken. Hij was met een vrie^iin^^jg^p duinen gegaan, en na afloop' van de wandeling wilde Har- IllHll IWg UVyii feaan zwemmen. Zijn vriend keerde naar huis terug, Gis- gew-In du iiutgte werd de politie door de fam. V. gewaar schuwd, dat hun zoon nog steeds niet was thuisgekomen. Er werd een on derzoek ingesteld. Tenslotte vond men op het strand ten Zuiden van Huisduinen een tas met kleren, welke van de jeugdige zwemmer afkomstig moest zijn. Men heeft dus helaas moeten aannemen, dat de jongen is verdronken. Zijn lijk is echter nog niet gevonden. Harmen zou Vrijdag over een week zijn zeventiende verjaardag hebben gevierd. Het ll-jarige meisje Nelly V. werd gistermiddag om half zes in de Bego niastraat aangereden door een melk- auto. Het meisje kwam hardlopend uit een steeg, terwijl juist de auto passeerde. Ze werd geraakt, en kwam te vallen, waarbij ze aan hoofd en been gewond werd. Dr. van der Most verleende de eerste hulp, en heeft het meisje naar het gem. ziekenhuis la ten overbrengen. Zij heeft vermoede lijk een lichte hersenschudding opge lopen. Het is goed, dat de schooljeugd actief wil deelnemen aan de strijd tegen de Coloradokever. Menig kind heeft Zondag langs strand en dijk naar de kleine geelgestreepte aard appelvernielers gespeurd, alleen wer den er gelukkig niet veel gevonden. De jeugdige Lina Schotman heeft zich wel bijzonder actief betoond. Tot tweemaal toe kwam zij met enkele dode coloradokevers, die ze aan de djjk gevonden had, op het bureau. Er is ook één levende kever gevonden, en wel Zondagmorgen, door de agent Riteeo. Het beest is natuurlijk met deskundige hand afgemaakt. Te Julianadorp werden door de hoofdagent Zwaneveid niet minder dan acht landbouwers geverbaliseerd, die niet of niet op de voorgeschre ven wijze hadden voldaan aan hun verplichting tot het bespuiten van het aardappelgewas met een Colo radokeververdelgend middel. Bevallen: F K M Visser—Wehnes, dochter C C A Bronder—Roos, dochter M ZagermanHaagsma, dochter C Jacobs—Llgthart, zoon J Bruining— Kiekebos, dochter J W A Klein Ben- nink—Van Hinsbergen, zoon M M C I.agerveld—Rtteco, zoon A M J C Wit— Olivier, zoon G Weiisenborr.Groot, zoon J Landzaad—Van der Jagt, doch ter MM Kerkhoven—De Graaf, zoon AD Willemse—Roos van Raadshooven, zoo'n AA Wiggers—Heijligenberg, zoon J Remi.ir.seVan Rossum, zoon D M W Kuiper—Bödeker, zoon A E Pronk—Scherer, zoon Ondertrouwd: F A Broersma en A J Dijkshoorn J G Splint en J M Schot J Bertels en B van Bruggen Getrouwd: L Kalf en G Tigchelaar R van de Hoef en J Woort F J Ouwens en C Woort M Jacobs en J Sikkes fl Hondorp en M Vennlnckx E Hogenblrk en M Geus J Pompert en H Selderbeek J van de Sande en B W G Gerritsen W Groen en H van der Heide Overleden: E Daalder, geb Zwaai (v), 67 jaar E Ruder, geb Purmer (v), 28 jaar P Heijblok (ra), 64 jaar E L A van der Vlis <m), 3 dagen D Pronk (m), 67 jaar SCHIETOEFENINGEN OP ARGIS Naar wij vernemen, zullen de uit gestelde demonstraties met het hef- schroefvliegtuig PH-HAA Donderdag a.s. worden gegeven. Het vliegtuig komt morgenmiddag te Den Helder aan. Een politie-beambte vond aan de Jan Verfailleweg een trommeltje, dat er verdacht uitzag. De M. O. D. werd te hulp geroepen, die het trommeltje met kennersblik heeft onderzocht De inhoud bleek te bestaan uit z.g. aan- voerontstekingen. De heer Van V. heeft aangifte ge daan, dat hij bij laag water op het strand nabij de Donkere Duinen een granaat had aangetroffen. Ook van dit feit werd de M. O. D. in kennis ge steld, die de nodige maatregelen heeft genomen. In ons verslag over de „Helder"- juniorendag verzuimden wij enkele bij zonderheden te vermelden. Zo bijvoor beeld over de prijsuitreiking na af loop, welke door wethouder van Loo werd verricht. In een sympathiek speechje wees hij de Helder-junioren nog eens op de betekenis die zo'n dag heeft, niet alleen voor hen en voor de sport in het algemeen, maar ook voor onze stad. Zes clubs van buiten heb ben in Den Helder gevoetbald, en er werden ongetwijfeld deze dag waarde volle banden gelegd. Na de wethouder sprak nog de aanvoerder van „Vole- wijekers", die namens alle clubs dank bracht aan de v.v. „Helder". Hij hoop te dat een volgend maal ook „Vole- wijekers" weer van de partij zou kun nen zijn. Dank zij het moedig optreden van de majoor-vliegtuigmaker Sigon werden Zondagmiddag twee jonge kinderen van de verdrinkingsdood gered. Omstreeks half vijf bevond de fami lie V. zich aan het strand. De beide kinderen liepen daar wat rond. Zon der dat de ouders er erg in hadden, wandelden de peuters naar het eind van een pier. en zij raakten daar te water ook. De heer Sigon wist een ramp te voorkomen, al moest bij de kleinste drenkeling kunstmatige adem haling worden toegepast Geboren: Annetje, dochter van J de Boer en A Kapteln Lambertus, zoon, en Josephina M, dochter van M de Wit en A Weringh (deze kinderen zijn Inmiddels overleden) Louwe, zoon van P van Veen en A Koffeman Ondertrouwd Hendrikus de Kuif en Marretje de Vries DE WERELDOMROEP OP URK Donderdag en Vrijdag vertoefde op Urk de radio-reportagewagen van de We reldomroep Het doel was ons ex-eiland op te nemen in een grote streek-reportage, bestemd vcor de Nederlandse luisteraars overzee Dit gaat uit van Radio Nederland, de Wereldomroep P C J De Urker jongens in Indië horen geregeld deze uitzendingen Na het zingen der kinderen van de school, het spelen van het muziekcorps „Vale- rius", spraken verschillende Urkers O a burgemeester Keyzer, dr Vonk, de Dorps dichteres Mariap, de directeur van de Visafslag en de afslager H Gnodde V001- 110 vaartuigen werd de 12de Juni aangevoerd: 14,159 pond paling van 15430 pond per vaartuig, prijs f 0,85— f 2,20 per Vs kg; 10,000 pond nest, prijs f 1,37l!t per 50 kg GLASSCHADE De hoek van de Nieuwstraat geeft, zo wel voor het verkeer, ais voor de voet ganger nog wel eens moeilijkheden, daar deze bocht weinig uitzicht biedt De étalageruiten van de aangrenzende wmkels lopen gevaar De manufacturier, de heer S Jongkind, moest het deze keer weer eens voor de zoveelste maal ontgelden Een op dezelfde dag ingezet groot spiegelruit werd ver brijzeld door dat de 21-jarige H M, tij dens het „tikje spelen op de fiets", tegen de ruit botste Hij kwam in de étalage terecht tussen een ravage van glasscher ven De poliie maakte tegen M proces verbaal op DIT JAAR REN FOK-VEEDAG? Thans zijn door het bestuur van de Rundveefokvereniglng „Wieringermeer" voorbereidingen getroffen om dit Jaar een fokveedag te organiseren Niet minder dan 27 rubrieken zullen op deze dag, welke voorlopig op 28 Sep tember a s werd vastgesteld, vertegen woordigd zijn Het is dus een grootse opzet voor deze eerste in de Wieringermeer te houden fokveedag We komen hierop nog nader terug BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN Door een technische storing aan de pro jector kon niet direct, zoals Op de agenda stond, een begin worden gemaakt met de Congresfilm Mej De Wit, provinciaal secretaresse van bovengenoemde bond nam echter deze gelegenheid te baat het een en an der over het ontstaan van de Bond te vertellen In een vlotte causerie wist 20 de aan wezigen aangenaam bezig te houden Mevr Goudsbloem—Lugt nam haar kans waar door verschillende coupons voor de tentoonstelling „De Nederlandse Vrouw" van de hand te doen Hierna werd de Congresfilm geprojec teerd, waar ook verschillende' „Wierin- ger-filmsterren" in klederdracht op het witte doek verschenen Ondanks de pech is het toch een alles zins geslaagde avond geworden POLITIE Verloren: een touwen boodschap pentas Gevonden: een schroevendraaier en een nummerbord van een motorrijwiel Inlichtingen bij de gemeente-bode De bekende Wieringer wielrenner (1939 kampioen van Nederland) Ditme Klink heeft een streep onder zijn wielren-car- rière gezet Veel moest hij eerst overwinnen om zo ver te komen Nu staat echter vast, dat Klink niet meer aan baan- of wegwed strijden zal deelnemen Nu zijn de ogen gericht op de 17-jarige Jan Trompetter, die reeds op 10 Juli te Amersfoort aan een weg-wedstrijd zal deelnemen O i belooft hij een goede ren ner te worden, die zeer velen met een goede en serieuze training veel kan be reiken STAMBOEK- EN PREMIEKEURING Op 9 Juni werd in Eierland bij de smederij van C. Dros de jaarlijkse stamboek- en premiekeuring gehouden. De opkomst was bevredigend en de kwaliteit der paarden behoorlijk goed te noemen. De uitslagen waren als volgt: Stamboekkeuring: In het keurstam- boek werden opgenomen: 2 driejarige en een vierjarige merrie; afgewezen één. Premiekeuring; Merrieveulens: No. 1 Béa. eig. Gebr. de Wolf f 7.50; 2. Marva, eig. P. Dros Bz. f 5,00; 3. Béa v. Sir Robert Peel, eig. M. Witte Jz. f 2,50; 4. Trees v. Burst, eig. J. C. Witte f 2,50. Éénjarige: No. 1. Lyda, eig. P. Dros Bz. f 15,00; 2. Nora, eig. Gebrs. de Wolf f 10.00; 3. Bertha v. Duinoord, eig. P. de Ridder f 5.00. Tweejarige: No. 1. Ella, eig. S. van Egmond f 15,00; 2. Kora, eig. P. Dros Bz. f 10.00; 3. Katja, eig. P. Dros Bz. f 5.00 Driejarige: No. 1. Irene v. Duinoord, eig. P. de Ridder f 30.00; 2. Trix, eig. Alb. Dros D.Cz. f 15.00. 4- tot 7-jarige: No. 1. Irene, eig. P. Dros Bz. f 25,00; 2. Meta v. Burst, eig. J. C. Witte f 20,00; 3. Selma v. Burst. eig. J. C. Witte f 15,00; 4. Gerda, eig. P. Dros Bz. f 10,00; 5. Beatrix v. Duin oord, eig. P. de Ridder f 5.00; 6. Bea trix, eig. Alb. Dros D.Cz. 'f 5.00. 8 jaar en ouder: No. 1. Bertha, eig. Gebr. de Wolf f 10,00; 2. Béa, eig. P. Dros Bz. f 10,00; 3. Flora v. d. Lente, eig. P. de Ridder f 5,00; 4. Nelly, eig. Gebrs. de Wolf f 5,00; 5. Minka v. Burst, eig. J. C. Witte f 2,50. 4 Mouwkapjes, z.g. vleugelmouwtjes, en aangeknipte mouwtjes zijn de grote mode. Voor de minder han dige naaisters, die altijd last heb ben met het inzetten van mouwen, een ware uitkomst. Een ander voordeel is, dat een aangeknipt mouwtje veel minder stof vraagt. Maareen dergelijk model eist een normaal figuur. Lange, dunne armen staan lang niet mooi, ook voor dames met dikke armen is een dergelijk model niet aan te be velen. Beide figuren kunnen beter langere mouwen dragen. In de twee modellen die wij hier afbeel den, kunnen trouwens ook heel goed lange mouwen worden ge maakt. 1 2442/10 De aparte halslijn van dit model is zeer geschikt voor dames die niet van een laag de colleté houden. De vleugelmouw tjes staan erg jeugdig, terwijl de knoopsluiting langs het gehele voor pand een sportief cachet aan dit japonnetje geeft. Aan stof hebben wij voor een bovenwijdte van 96 cm. ongeveer 4.20 m. van 90 cm. breedte nodig. DP 2443/10 Is een zeer geschikt deux-pieces om van twee verschil lende soorten stof te worden gemaakt. De V-hals met uitsnijding maakt veel slanker. Op de blouse kunnen biezen worden gestikt, doch zij moeten met de kleur van de rok harmoniëren. Ook kunt U ge streepte stof voor het voorpand nemen. Omdat de rok om de heupen glad en naar onderen klokkend uitvalt, is dit model zeer geschikt voor zwaardere figuren. Hier heeft U voor een bovenwijdte van 98 cm. ongeveer 3 m. effen stof en 60 cm. gestreepte stof van 90 cm. breedte nodig. Klaar geknipte patronen zijn a 0.95 verkrijgbaar bij de administratie van Bella „Het Nieuwe Modeblad", Kromme Nieuwe Gracht 66, Utrecht. Van no. J 2442/10 zijn de patronen in de bovenwijdten 9096 en 102 cm., van no. DP 2443/10 in de bovenwijdten 9298 en 104 cm. verkrijgbaar. Deze modellen zijn overgenomen uit Bella, „Het Nieuwe Modeblad". Aldabi, 13-6 van Montevideo naar Santos; Aletta, 13-6 van Batavia naar Pladjoe; Algenib, Antwerpen Pernambuco, pass 13-6 Finisterre; Amstelveen, Hampton Road—Am sterdam, 13-6 dwars van Owers lichtschip; Arnedijk, New York Antwerpen, 12-6 200 mjjl west Li- zard; Baltic (Coaster), Batavia Rotterdam, 13-6 van Gibraltar naar Rotterdam; Bloemfontein, Beira Amsterdam, 13-6 van Southampton naar Antwerpen; Gaasterkerk, 14-6 van Hamburg te Rotterdam; Helder, CuragaoAntwerpen, pass 12-6 Ouessant; Johan de Witt, Java—Am sterdam, 13-6 va.i Aden; Kedoe, 12-6 van Batavia naar Rotterdam; Klip fontein, 13-6 van Beira te Dar Es Salaam verwacht; Kota Agoeng, New YorkJava, 13-6 van Suez; Leerdam, RotterdamNew York, 12-6 van Antwerpen; Modjokerto, Be- lawanRotterdam, 12-6 van Aden; Sibajak, 12-6 van Soerabaja naar Batavia; Volendam, RotterdamQue- btck, 12-6 van Southampton; West- land, AmsterdamBuenos Aires, pass. 12-6 Kaap St. Marta Grande; Indrapoera, 12-6 van Rotterdam té Batavia; Kota Inten, 15-6 van Rot terdam te Quebec verwacht; Kota Gede, RotterdamBatavia, 12-6 van Suez; Nieuw Amsterdam, 13-6 van Rotterdam naar Southampton dokken; Noordam, 12-6 van Rotter dam naar New York; Sarangan, San FranciscoPerz. Golf, pass. 10-6 Ha- waiï-eilanden; Tabinta, 14-6 van Que bec te Rotterdam; Willem Ruys Rot- terdam-Batavia, pass. l3-« p0jnt de Alblasserdijk, 12-6 van Houston te Vork t *7 Arnedijk- '4-6 van New Z te Antwerpen- - Bali, Java- New York pass. 14-6 Gibraltar. - Eemdijk. 13-6 van New Orleans te Lon den. Garoet, R'dam—Batavia, 14-6 te Portsaid. Noordam, R'dam—New York, pass. 13-6 Bishoprocks. Oranje van /av® te Amst. Rempang' 10-6 van Semarang te Batavia. Sa- lando, 14-6 v. Napels te Melilla. Sa- mana' 13^ vaB Dakar naar Portbouet - Themisto, 14-6 van Montreal te Avonmouth verw. Westland, Am sterdam Buenos Aires, 14-6 te Monte video verwacht. Aan de Rijksvisafslag bestond de aan voer Zaterdag uit 3130 kisten De besom mingen waren als volgt; ijm 108 „Rei ger" f 5180, ijm 95 „De Marie" f 13,680, KW 94 f 2200, 72 f 990, 21 f 1600, 92 f 1360, 107 f2100, 69 f 660, IJM 5 f 640, 139 f 1360, f 26, 207 f 18, 318 'f 23, 248 f 320, 213 f 150, 230 f 650, 229 f 430 241 f 60, 249 f 370, 343 f 140, 276 f 2440, 80 f 1150, 271 f 2270, 270 f 990, UK 90 f 550, 16 f 720, 76 f'2130, 242 f 1360, 68 f 2660, 4 f 700, 87 f 920, VD 8 f 130, cg 1 f 335, IJM 237 f 14, ENK 20 f 180, HD f 360, 63 f 20, VD 60 f 150, OD 9 f 85 GESLAAGD De heren H en M "Wormsbecher slaag den te Amsterdam voot het examen van de Stichting Kappersvak-Gezellen-diplonia WARMENHUIZEN, U Juni 12,700 Kg Aardappelen: Schotse muizen 16,8017,70, idem kriel 9,20—11.80 en idem drielingen 14,4015,10; rode Schotse muizen 19,80 Mijnheer de Redacteur, Ondergetekende waagt het zich te vragen of de z.g. „anti-lawaai-cam- pagne ooit wel kans van slagen hebben als het tot op de dag van he den nog steeds geoorloofd is om, *er wille van de verkoop van bevroren water in papier, de serene Helderse Zondagsstilte te verscheuren door zo veel mogelijk herrie te maken middels een bel. Kan hier niet iets tegen gedaan wor den? Ik meen te kunnen spreken me de namens vele medeburgers van De» Helder. U bij voorbaat dankend voor de af gestane ruimte in uw dagblad, Hoogachtend. P. VAN PESCH. Timorlaan 2, Den Helder-

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2