Startschot van de „O. en O."- sportweek 1948 gelost De vrouw en de Kamerverkiezingen H.R.C. 2 in de demi-finale Stad ett Omgeving Deze week een belangrijke week! Grote brandweerwedstrijden te Anna-Paulowna Imponerende zege van Marionier 3e kl. C. Meerman in ,,Loop door Den Helder" De H.L.O. vraagt uw aandacht NIEUWE DIRECTEUR AMBACHTSSCHOOL WAAR ZIJN ONZE SCHEPEN? De K S.K.-Foioprijsvraag Vrouwengroep P. v. d. A. belegde propaganda-vergadering De „Dorus Rijkers" verleende assistentie Ex-politieke gevangenen in jaarvergadering bijeen BISCHOFF Zaterdagvliegers Z.A.P., S.R.C. en Kaagvogels bekeren verder IJmuiden Visserij-besommingen Callantsoog. GOUDEN KRUIS O. Sportweek 1948 is De O. en begonnen" Zaterdagmiddag heeft voorzitter Bouman met een kort woord de plechtige opening ver richt. Er was weinig publiek öp deze zonnige Zaterdagmiddag. Maar juist die kleine groep van mensen mankte deze opening tot een volledig succes. Het was één familie, waarbij slechts één gedachte overheerste, n.1. het streven om Burgers en Militairen nog meer tot elkaar te brengen. Voorzit ter Bouman zei het ook duidelijk, dat dit de bedoeling is van deze sport week. Hulde aan de burgers van Den Helder, aan de diverse commissies, doch wel in het bijzonder aan de Burgemeester van onze Marlnestad, die steeds zijn volle medewerking geeft aan deze organisatie. De heer Bouman heette deze per sonen welkom, alsmede Kol. S. C. Barendregt, die steeds bij sporteve nementen aanwezig is. De Stichting Comité O. en O." is aan velen dank verschuldigd. Deze allen te noemen zou te veel tijd in beslag nemen. Een uitzondering werd gemaakt voor Maj. Bol van de Sportschool en Kap. Verschuur van de R.A.O. Met een driewerf hoera voor H.M. de Koningin en na het spelen van het Wilhelmus verklaarde de heer Bouman de sportweek 1948 voor ge opend, DE LOOP DOOR DEN HELDER. Inmiddels waren de 19 lopers bezig zieh „los" te lopen. Oorspronkelijk 26 athleten hadden zich opgegeven, doch door omstandigheden konden er slechts 19 aan de start verschijnen. De leiding van deze loop berustte bij de H.A.V. en zonder overdrijving kan gezegd worden, dat alles weer per fect geregeld was. Precies half vier plaatste de heer Bouman zich achter de microfoon en sprak: Lopers opgelet, veel succes toege_ wenst, af. Achter elkaar verlie" ten de lopers het H.R.C.-A veld en via de grote poort ging het de straatweg op. HULDE AAN DE POLITIE. Opvallend was de uitstekende or ganisatie van de politie. Het ver keer, dat toch altijd op Zaterdagmid dag druk is, werd stilgelegd. Op iedere hoek stond een politieman, die aangaf op duidelijke wijze de ricli_ ting van de route. Er deed zich dan ook geen enkel incident voor en daar de strijd buitengewoon spannend was, kan er gesproken worden van een succesvolle inzet van deze unieke sportweek. De Landmachter N. J. v. d. Berg nam al vrij spoedig de kop en wist deze voorsprong tot ongeveer 40 M. op te voeren. Soepel en vrijwel zon der inspanning zou hij die 3200 M.- loop gaan winnen. Totdat Marinier O. Meerman zich de leider ging be moeien. Hij had nog voldoende reser ve en toen Van den Berg reeds de spelersingang van het A-veld van H.R.C. was gepasseerd, zette hij met 8 meter achterstand zijn laatste In de volgende maand worden de proeven afgenomen voor het HLO- diploma. De HLO tracht met deze proefneming sportlievend Den Helder te bereiken. Vele mensen genieten van de sport doch nemen daaraan zelf geen deel. Zij kunnen niet meer meekomen met de prominenten en houden zich be scheiden op de achtergrond. En toch zouden zij wel eens graag daadwerke lijk de sport willen beleven. Het be wijs werd enige weken geleden geleverd toen een grote groep van gem. perso neel aan verschillende sporten in eigen verband deelnam. Vooral tot deze groep en soqrtgelijke beoefenaars richt de HLO zich. Voor hen geven de proe ven van de HLO de gelegenheid zich nog eens echt uit te leven. En juist dat is de bedoeling van de HLO, n.1. om een ieder zover te brengen dat zij de meest eenvoudige proeven op sportge bied kunnen volbrengen.' Meldt U in groten getale. De kos ten kunnen geen bezwaar zijn. Een ieder is welkom, jong en oud. Denk niet: ik wordt uitgelachen, want de proeven zijn juist gemaakt voor sport beoefenaars, die deze gelegenheid aan grijpen. Meldt U in groepen. Reeds verschil- lenle toekomstige diploma-bezitters gingen U voor. Zorgt dat ook U enige prettige uren in Juli a.s. tegemoet gaat. Aanmelden bij de heren: A. G. vd Linde, Celebesstraat 19; F. vd Heuvel- Rijnders, Ankerpark 29 en S. E. B. J. de Böck, Soembastraat 38. Een briefje in de deur is reeds voldoende. Vergeet dan echter niet Uw naam en adres te vermelden. De proeven worden afgenomen op een der sportvelden. De athletiekproef op 12 en 15 Juli, zwemmen op 13 en 14 Juli. terwijl het wandelen op 11 en 17 Juli plaats vindt. Vermelden wij nog dat door drukke werkzaamheden de heer Rijpma zich genoodzaakt zag als voorzitter van het 'Helderse comité te bedanken. De heer Van der Linde volgt hem op in deze functie. spurt in. En het was een vinnige spurt. In de laatste 40 M. wist hg Van den Berg te verslaan en met 2 M. voorsprong ging Meerman als eerste door de finish. Meerman had de 3200 M. in 12 ml_ nuten en 28 sec. volbracht. Van den Berg deed er 12 min. 30 sec. over, terwijl C. van Maanen 13 sec. later binnen kwam. No. 4 werd J. van der Laar, 5. Wiedenhoff; 6. J. Drost; 7. J. A. M. Goes; 8. H. Lens; 9. B. v. d. Linden en 10. J. A. Hoving. Er was slechts 1 uitvaller, nl. J. van Es, die echter nog eerder kwam aanwandelen dan no. 18. DE PRIJSUITREIKING. Voorzitter Bouman deelde de prij zen uit. Voor iedere loper had hg een opwekkend woord. Vermelden wij nog, dat de le prijs een medaille was van Burgemeester G. Ritmeester, ter wijl de 2e prijs een medaille was van h^t Gem.bestuur. EN NU VANAVOND. Hedenavond 7 uur wordt de sport week voortgezet. De grote finale van de afd. voetbal om de Burgemeester Ritmeester-beker. De finale Leger- luchtstrijdkrachten BussumK.M. Willemsoord II. Wü Nieuwediepers zijn natuurlijk neutraal. Laten we dat bewijzen door bq het veld opkomen de elftallen luid toe te klappen. Ook tijdens de wed strijd behoeven wij niet stil te z'tten. Laten we meeleven met de militairen in het veld. De aanvang is 7 uur. Het muziek korps van het 2e Territoriale Batal jon uit Haarlem verleent zijn mede werking. M.i.v. 1 Juli a.s. is de heer G. G. ter Meer te Rotterdam benoemd tot direc teur van de Ambachtsschool voor Den Helder en Omstreken als opvolger van de heer A. Smit. Abbekerk, Australië—Rotterdam, 18-6 te MelbourneAgamemnon, 18-6 van Cumana naar Pampatar; Al- phaard, 18-6 van St. Vincent naar Antwerpen; Berkel, 18-6 van Huil te Aarhus; Celebes, JavaA'dam via Londen, pass. 18-6 Ouessant; Colyto, 18-6 van Huil naar Ceuta; Eemdjjk, 19-6 van Antwerpen te Rotterdam; Hestia, Amsterdam—Christobal, 18-0 te Madeira; Johan van Oldenbarne- velt, AmsterdamJava., pass. 18-6 20.25 uur Burlings; Kelbergen, BonaIJmuiden, pass. 18-6 Gibral tar; Lemsterkerk, Amsterdam—Per zische Golf, 18-6 20 mijl Oost van Bahrein; Leopoldskerk, Antwerpen Marseille, 18-6 120 mijl Nrd Finister- re; Meliskerk, 18-6 van Lagos te Douala; Nigerstroom, 18-6 van Am sterdam te Lobito; Oranjefontein, 18-6 van Beira naar Durban; Poly- phemus, 18-6 van Batavia naar Am sterdam; Rondo, 20-6 van Tandjong Oeban te Batavia verwacht; Salando, Melilla—IJmuiden, 18-6 50 mijl Zd.- West Finisterre; Salatiga, 18-6 van Makassar naar Soerabaya; Stad Haarlem, Sfax-— Gibraltar, vertrok 18-6 van Sfax; Straat Malakka, 19-6 van Hongkong te Manilla; Streef kerk, Rotterdam—Calcutta, pass. 17-6 Aden; Weltevreden, 19-6 van Makassar te Soerabaya; Zeeman (Kon. Rd. Lloyd), 18-6 van Soera- baija naar Makassar; Abbedijk, 18-6 van Rotterdam naar New Orleans; Meerkerk, 18-6 van Rotterdam naar Antwerpen; Overijsel, 18-6 van Bue nos Aires naar Paranagua; Samarin- da, 17-6 van Colomba naar Madras; Stad Arnhem, 19-6 van Rotterdam naar Huelva; Tabinta, 18-6 van Rot terdam naar Quebec. Op initiatief van de Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid werd Donderdagavond in „Centraal" een propagandavergadering belegd, waar mej. L. Lopez Dlaz sprak over het onderwerp „De vrouw en de Kamer verkiezingen". „Op 7 Juli", aldus opende de afde lingsvoorzitter, mevr. H. Schoonho ven, de goed bezochte vergadering, ,;kunnen wij opnieuw onze stem uit brengen bij de vorming der nieuwe re gering. En dit is een wel zeer belang rijke zaak, omdat het hier niet alleen gaat om een grondwetswijziging, waar door geheel nieuwe staatkundige ver houdingen ten aanzien van de over zeese gebiedsdelen kunnen ontstaan, maar het gaat ook om de vele sociale en economische problemen, welke dringend op een oplossing wachten. Deze en nog vele andere na-oorlogse vraagstukken eisen ook de aandacht van de vrouw, die bij de a.s. verkie zingen bewust haar keuze zal moeten doen. Na deze inleiding kreeg mej. L. Lo pez Diaz het woord. Allereerst gaf de ze socialiste een korte beschouwing over de verkiezingscampagnes welke door de verschillende partijen worden gevoerd. Zij hekelde in dit verband de communistische leuze „De troepen te rug". Bedoelen zij hiermede soms de vreemde troepen die dreigend klaar stonden toen in midden-Europa een democratie werd vermoord of zijn het de troepen die Oostenrijk zijn vrijheid onthouden? Een andere fraaie slagzin kan men lezen onder de foto van Mr. Oud, voor de toekomst van onze kin deren, hierbij behoeven wij slechts te rug te grijpen naar de periode van Dr. Colijn in welks kabinet de heer Oud zijn toekomstplannen reeds overduide lijk heeft gedemonstreerd. Sprekende over de voormannen der P.v.d.A.. laakte spreekster de houding van sommige rechtse bladen, welke zich met scherpe critiek tot bepaalde personen uit de P.v.d.A. hebben ge richt, waarmede zij de politieke ze den zeer in gevaar brachten. Het antwoord op de wel eens ge stelde vraag, waarom er reeds na twee jaar nieuwe verkiezingen moe ten worden gehouden, gaf mej. Lopez Diaz door even de aandacht te vesti gen op de Indonesische kwestie. Het bereiken van eenheid tussen Neder land en de overzeese gebiedsdelen op voet van gelijkheid en zelfstandig heid ,is van het grootste belang zo wel voor het Nederlandse als voor het Indonesische volk. Want Indone sië wil ten slotte ook niets anders dan samenwerking met de Nederlan ders, een samenwerking op socialis tische leest geschoeid en niet zoals de rechtsen en conservatieven het wil len, kracht voor recht. De politiek van de P.v.d.A. is en blijft gericht op gematigdheid en verzoening en zij is zich bewust van het groeiend vrij heids- en verantwoordelijkheidsgevoel van alle Aziatische volkeren. Voor het werk dat door de socia listische ministers sedert de bevrij ding is tot stand gebracht, had spreekster niets dan lof. Er valt bij het werk van alle socialistische afge vaardigden eenzelfde consequente koers te constateren, die gericht is op het ene doel, rechtvaardigheid, vrede en bestaanszekerheid voor allen. En het is daarom verheugend, dat ter wille van de vrede de ketenen van het nationale egoïsme worden doorbro ken, een socialisch streven dat reeds tot grote resultaten heeft geleid en nog leiden..zal. Mej. Lopez Diaz eindigde haar in leiding met het citeren van de woor den, welke Prof. Schermerhorn sprak, toen hij drie jaar geleden als mi nister-president de regering op zich nam: „Wg zullen puin moeten ruimen en wij zullen cle armoede samen moe ten delen". De vergadering werd met muziek, zang en voordracht opgeluisterd, waardoor deze toch politieke verga dering geheel het officiële karakter verloor en tot een interessante en ge zellige avond werd. Mevr. Schoonho ven besloot de. bijeenkomst met een woord van dank tot alle aanwezig'en en leden die van zo'n grote belang stelling blijk gegeven hadden. Wat betreft de collecte „niet praten maar doen" kon de voorzitster mededelen dat de opbrengst niet minder dan 697.88 bedroeg. Nauwelijks hadden alle ingezetenen kennis genomen van het Sportweek- Journaal, of men ging op pad om de aantrekkelijke KSK-prijsvraag op te lossen en aldus mede te dingen naar een nieuwe fiets. Men begrijpt de op zet: de KSK wil door het organise ren van een winkelweek de Sport week helpen slagen, en daarbij te gelijk de aandacht op zichzelf vesti gen. Vandaar ook, dat alle bij de KSK aangesloten winkeliers een z.g. „deelnemerskaart" voor hun ramen hebben bevestigd. Foto in de étalage of niet! De oplossers kunnen achter elke deelnemerskaart één van de 27 foto's verwachten, en de étalages trekken dus onwillekeurig een meer dan normale belangstelling. Er zijn dus verschillende étalages van deelnemers, waarin geen foto werd ge plaatst. In totaal zijn er niet meer dan 25 foto-kaarten, die alle genummerd zijn. In de Bruinvissen-étalage bevindt zich bijv. een foto van een zwemmer. Deze is echter niet genummerd en telt dus ook niet mee bij de prijsvraag. Een andere aardige étalage is die van de fa. Boendermaker in de Spoor straat, welke gewijd is aan de Jubi leumpakketten van de Niwin. Op prettige wijze wordt de aandacht gevestigd op deze sympathieke actie waarbij men de jongens overzee voor een zeer gering bedrag in het bezit kan stellen van een waardevol pakket. Al leen reeds het busje met 50 sigaretten is immers meer dan een daalder waard Het middelste fotokastje in de gevel van drukkerij de Boer bevat eveneens de inhoud van zo'n Jubileumpakket. Dit valt wel buiten het kader van de Sportweek en ook van de KSK-prijs vraag, maar het is toch wel goed de aandacht even erop te vestigen. Hetzelfde kan gezegd worden van een étalage bij de fa. Vroom en Drees- mann, waarin vier (dode) Coloradoke- vertjes te bezichtigen zijn. Dat is een goede gedachte, want de meeste men sen hebben geen idee, hoe zo'n kever er uitziet. Op het politiebureau wer den al heel wat onschuldige kevertjes bezorgd, zelfs Lleve-Heersbeestjes! Om op de Sportweek terug te ko men: Men zal gezien hebben, dat het Sportweek-journaal een opgave bevat te van de deelnemers der Koninklijke Marine. Terecht zal men daarbij gemist hebben de deelnemerslijst der Kon. Landmacht. De oorzaak daarvan is, dat de redactie van het Sportweek-journaal laatstgenoemde lijst nog niet in haar bezit had. Door de kustwacht werd gistermid dag een hevig bewegend scheepje waargenomen ter hoogte van paal 3. Door het voortdurend slechter worden van het weer werd het wenselijk ge oordeeld om de reddingboot te laten uitvaren. Om 1 uur verliet de Dorus Rijkers de haven om indien nodig as sistentie te verleneen. Het slachtoffer bleek een adspirant-deelnemer van de Zaterdag a.s, te houden zeilwedstrijden te zijn, een sloep van het s.s. „Farm- sum". De boot, aan boord waarvan zich de kapitein van de Farmsum, de heer Hille en drie helpers bevonden, had Zaterdagmorgen Hoek van Holland verlaten, maar door de harde wind was het onmogelijk nog diezelfde dag Den Helder binnen te lopen. Aan de gron den bij Falga werd de nacht aan boord doorgebracht-'met het plan de volgende dag de reis te vervolgen. De „Dorus" echter houdt van opschieten en bracht de sloep, aan het touwtje, tegen drie uur in de middag veilig in de haven. Zeventien brandweercorpsen, van hier en uit verre omtrek, namen Za terdag deel aan de wedstrijden, waarbij zij hun geoefendheid en ac tiviteit konden tonen. De wedstrijden, drie weken geleden gehouden, hadden plaats met gebruik making van onze nieuwe spuit, die al klaar stond om water te geven. Hoe wel de te „blussen" objecten dezelfde waren, moest mi elk corps met eigen materiaal aan het werk en was aan de wedstrijd ook een proef verbonden, die moest voorstellen het zich naar de brandweergarage begeven na een brandmelding en verder een rit met de auto naar de plaats des onheils en terug. Ook de rijcapaciteiten spraken dus bij de beoordeling van het gehele optreden een hartig woordje mee. Om de moeilijkheden op die rit te verzwa ren, moest op verschillende plaatsen tussen vlaggetjes als hindernissen door gereden worden en het is voor de Breezander ploeg, die het eerst de proef moest afleggen, wel heel jam mer, dat iemand na die eerste rit de vlaggetjes verplaatste, waardoor de doorrijruimte groter en de moeilijk heid dus gemakkelijker te overwinnen werd. Breezand met wellicht de groot ste en breedste wagen had juist moei te met het vlug nemen van de hinder nissen en deze werden thans voor de genen, die het met kleinere wagens toch al gemakkelijker hadden, nog minder zwaar. Daar de beoordeling nu, althans vergelijkenderwijze, niet meer zuiver •kon zijn, werd maar aangenomen, dat Breezand buiten mededinging had mee gedaan. De beste oplossing misschien, want Breezand een tweede maal (met verplaatste vlaggetjes) -dezelfde proef te laten afleggen zou ook niet eerlijk zijn geweest. Intussen een teleurstel ling voor onze kranige ploeg. Niet alleen Burgemeester en Wet houders en het Po-lderse publiek toon den belangstelling voor de wedstrij den, ook brandweerlui uit Haarlem, Beverwijk en Zaandam, waarvan geen corpsen deelnamen, waren aanwezig. De prijsuitreiking had in Veerburg plaats. t)e voorzitter der jury, de heer Kakes, commandant van de Zaandam- se brandweer, dankte burgemeester Mijnlieff voor de vriendelijke ont vangst en uitte zijn tevredenheid over het vlotte verloop der wedstrijden. Er was met animo gewerkt en enkele groepen deden het zelfs buitengewoon goed. Het doel van deze wedstrijden, de activiteit van de deelnemers op te wekken, is dan ook zeker geslaagd. Spr. betreurde het gebeurde, waar van de Breezander ploeg de dupe werd en maakte de uitslag bekend. In volg orde van het afleggen der proef luid de deze: Breezand 23 min. 33.5 sec. (buiten medediging)Zwaag 53 m. 51 s. Bergen 23 min. 43.1 sec.; Medemblik 29 m. 18.4 sec.; Zijpe 19 m. 8 sec. Den Helder 20 m. 19.2 sec.; Boven- karspel 33 m. 33 sec.; Heerhugo- waard 21 m. 44.6 sec.; Koedijk 21 m. 36 sec.; Castricum 29 m. 44.4 sec.; Schagen 23 m. 25.2 sec.; Beemster 21 m. 29.2 sec.; Langedijk 21 m. 19.4 sec:; Hoorn 21 m. 52.8 sec.; Enkhul zen 31 m. 19.8 sec.; Kleine Sluis 18 m. 29 sec.; Wieringerwaard 17 m. 8.2 sec. Wieringerwaard en Kleine Sluis (Anna Paulowna), dus no. 1 en no. 2 in deze wedstrijd, zullen deelnemen aan de .afdelingswedstrijden In Bus_ sum. Burgemeester Mijnlieff dankte de jury-voorzitter voor zjjn vriendelijke woorden. In het bijzonder de com mandant van Wieringerwaard en zijn mannen kregen een pluim voor de grote snelheid waarmee gewerkt was. De prijzen, die burgemeester Mijn lieff uitreikte, waren: Wieringer waard, medaille en elk van do ploeg een draagmedaille; Anna Paulowna- (Kleine Sluis), Zijpe en Den Helder een medaille. Mocht de opgave tijdig binnenko men, dan zullen wij de naamlijst op nemen in het nummer van de Helder se Courant van morgen, wat dan nog precies op tijd is voor het begin der athletiek-wedstrijden! Tenslotte: deze week is een belang rijke week voor onze stad. Sportweek Winkelweek. Een Zaterdag en Zondag a.s. de zeilwedstrijden van de Konink lijke Marine Jachtclub, waarvoor nu reeds negentig jachten zijn Ingeschre ven, en welke door het Prinselijk Ge zin aan boord van de „Piet Hein" zul len worden bijgewoond. Dat alles rechtvaardigt o.i. wel een uitsteken van de vlag. Laat leder, die een vlag bezit, deze laten wapperen, opdat deze week ook in dit opzicht een feestelijk karakter krijgt! C. A. D. Het is helaas reeds bij herhaling ge bleken dat het velen nog onbekend is dat er ook in onze stad een afdeling van de Nederlandse Vereniging van Ex-politieke Gevangenen en Gijzelaars (in bezettingstijd) bestaat. Deze ver eniging vierde Vrijdagavond zelfs haar één-jarig bestaan In het bovenzaaltje van Casino. In zijn openingswoord sprak de heer K. Horsman, voorzitter der sociale commissie, zijn teleurstelling uit over de weinige belangstelling welke voor al door de oud-illegalen op deze avond aan de dag werd gelegd. Nadat een minuut stilte In acht was genomen werden het eerste en zesde couplet van het volkslied gezongen. Eveneens richtte zich de burgemees ter met een korte toespraak tot de aan wezigen, waarbij hij wees op de inder daad teleurstellende houding welke een groot deel van ons volk ten op zichte van het werk voor de gevallenen aanneemt. Maar dit neemt niet weg dat wij onder welke omstandigheden ook toch dezelfden blijven, eti toch weer, desnoods met inzet van ons eigen leven, de strijd zouden aanbin den tegen elke belager der vrijheid. Want nog steeds is het mogelijk dat duizenden, zelfs tienduizenden van hun vrijheid beroofd en overgeleverd zijn aan de onmenselijke martelgang van het concentratiekamp. Een bewijs hier van dat aan duidelijkheid niets te wensen overliet, was het voorgenomen bezoek van o.a. de burgemeester aan Buchenwald. aan het einde van het vorig jaar. Het bleef hij een voorne men, want verder dan Weimar kwam men niet. Buchenwald is nog steeds Buchenwald, waar alleen het nationale embleem veranderd is. Koopt bij Plastic Dames Mantels 11.75 Plastic Heren Jassen 17.50 Na deze ernstige woorden van de heer Ritmeester werd een aanvang ge maakt met het feestprogramma, dat met de spontane hulp van leden en vrienden door de heer Horsman In el kaar was gezet. Muziek, zang en voor dracht wisselden telkens af en als bij zondere attractie werd door de ver kenners van de „St. Nicolaasgroep" de zwaardendans van Kirby Malzeard uit gevoerd, waarvoor zij als beloning flink applaus en een heerlijk ijsje kre gen. Speciaal moet genoemd worden de uitstekende declamatie van mej. T. Korver en mej. A. Sinjewel, die res pectievelijk „De achttien doden" en „Celdroom" voordroegen. Zij brachten de aanwezigen opnieuw de fantasti sche en soms bijna waanzinnige ge dachten van de terdoodveroordeelde en moedeloze gevangene in herinnering. Met een krachtig applaus gaven de luisteraars blijk van hun waardering voor deze zeer goede voordrachten. Als onmisbaar element op deze al leszins geslaagde bijeenkomst was daar tenslotte de conférencier Fred Ouwens die met een vloed van dwaze, flauwe en geestige grappen en verhaaltjes de feestgangers menigmaal danig liet lachen. De voorzitter der vereniging, de héér F. Grootveld dlie om gezond heidsredenen zich deze avond nog erg kalm moest houden, had In de per soon van de heer Horsman een flinke kracht gevonden om deze vergadering tot een succes te maken. Zaterdag vond de wedvlucht plaats vanaf Pont St. Maxence (Fr.), afstand 420 km. De duiven werden om 10 uur gelost. Het was een snelle vlucht. Da eerste duif werd geconstateerd om 3 uur 26.Eigenaar van deze snelle duif was de heer Klaassen. Het eindresultaat was als volgt: Klaassen 1—2; Koorn 3; Boon 4. Dinsdagavond om 5.30 uur tot 6.30 uur is het inkorven voor Orleans. Op deze vlucht wordt de wisselbeker van de vereniging vervlogen. Dan stelt de Bond tevens twee bekers ter beschik king, n.1. één voor de Noordelijke Pro vincies en één voor de Zuidelijke Pro vincies. Als wisselprijs is beschikbaar een Zwitserse constateur. Woensdagavond is het africhten jon ge duiven. Inkorven hiervoor Dinsdag avond van 7 tot 8.30 uur. Voor de af richting der jonge duiven voor Scha gen en Alkmaar klok stellen op Vrij dagavond van 78 uur. De leden ge lieven met het bovenstaande wel re kening te houden. Wageningen titelhouder De laatste voetbalwedstrijden in dit seizoen krijgen nog een spannend ver loop. De wedstrijd van Helder 3 tegen West Frisia 2 ging niet door omdat de Enkhuizenaren een .bezoek aan de Olympische dag brachten en dit blijk baar een gegronde reden was om de wedstrijd uit te stellen. Wij hebben ons daar bij neer te leggen, hoewel het bijzonder vreemd aandoet, als men weet dat de voetbalsport reeds 'n week over het geslote» seizoen heen is. Maar de wedstrijd van HRC 2 ging wel door. De roodhemden hebben er de laatste weken aardig zin in en wij gaan er zelfs aan geloven dat zij een gooi doen om de Beker van de Afd. Noord-Holland in de wacht te slepen. Tegen HSV in Heiloo werd nu gespeeld en al vóór de rust was het te zien dat de Heldersen weer goed in vorm waren. Dat de ruststand met een 2—0 voor sprong inging zal niemand verbaasd hebben en deze stand was dan ook vol komen verdiend. In de tweede helft dachten de spelers waarschijnlijk dat de overwinning nu wel veilig was want er werd rustiger gespeeld en dat was juist 'n kolfje naar de hand van de fel op de bal zittende Heilooërs. De wed strijd kreeg dan ook 'n spannend ver loop toen de thuisclub kans zag de voor sprong van HRC geheel teniet te doen, door de stand op 2—2 te brengen. Nog was HRC aan de winnende hand, want zoals bekend is, is bij een gelijk spel de bezoekende vereniging winnaar. Maar de roodhemden begrepen dat een 2—2 stand te gevaarlijk was en deden er nog een schepje op. Zowaar gelukte het om Er waren gisteren 2400 kisten vis aan de Rijlcsafslag De besommingen waren als volgt: IJM 29 ,,De Zeeleeuw" f 15,480; 1 Trawler f 17,400; HD 25 f 200; ENK 20 f52; VD 60 f120; SCHEV 205 f96; IJM 240 f46; IJM 241 f28; HA 16 f27; UK 172 f24 105 f64; 69 f84; 126 f156; 79 f 3066; 52 f 2280; 70 f 2030; 141 f 2730; I f 2070; 2 f 1880; '37 f215,0; 242 f 1570; 35 f3710! 7 f20; 90 f40; 119 f40; KW 21 f1650 ANJERDAG. De rood-wit-blauwe-vrijheidswimpel- tjes (behorende bij de papieren witte anjer, welke door PTT in zesvoud huis aan huis wordt bezorgd) zijn in deze gemeente tegen vrije gift in de offerbus verkrijgbaar: te Callantsoog in de winkels van A. Brantenaar, J. Hoek, S. Vogelenzang en J. Vos en te Groote Keeten in de winkel van Jb. van ScheJjen. de -stand op 23 te brengen, welke stand tot 't einde behouden bleef. Alzo hebben de roodhemden de demi-finale bereikt en komen nu a.s. Zondag in het veld tegen OSV 2, no. 2 uit de res. 2e klasse. De winnaar van deze wedstrijd komt dan in de finale, waarschijnlijk tegen IVV 1. Of Helder 3 moet voor een ver rassing zorgen door achter elkaar West Frisia 2 en IVV te verslaan. De finale wordt op een onzijdig ter rein gespeeld. Om de KNVB-beker speelde DWV tegen Wageningen in het Olympisch Stadion. En zie de Amsterdamse tweede klassers zagen zowaar de kans om de 'eerste klassers het scoren te beletten. Jammer dat Klaas Ooms in de eerste minuut na de rust alleen voor de doel man staande, geen kans zag de bal in 't net te deponeren. Nu moesten de straf schoppen beslissen. DWV benutte er slechts één en daar Wageningen er twee in doel schoot waren de eerste klassers toch nog voor een jaar in het bezit van ce Beker gekomen. De strijd om het Gouden Kruis nadert nu ook zijn einde. Opvallend is het dat cok hier een 2e lriasser, n.1. SRC een belangrijke rol speelt. Nu weer moest Koedijk op eigen veld de kracht van de Schagenaars ondervinden en al zal mis schien het Kruis niet naar Schagen ver huizen, voor ons staat het vast dat SRC het volgend seizoen een grote rol gaat spelen in de tweede klasse van de Afd. Zap uit de Polder nam tegen Strandvo gels geen halve maatregelen. Het werd een 61-overwinning en wij voor ons geven de wit-zwarten een serieuze kans op de uiteindelijke zege. Het zou een fraai succes zijn, na de min of meer verloren gegane eerste plaats in de competitie. Vooruit Zap, nog een klein rukje. Kaagvogels, de nieuwe eerste klasser, is de derde can- didaat, die nu Volendam 3 met 6—3 de bekerdood bezorgde. De strijd gaat nu nog tussen Kaag vogels, SRC, Zap en Jisp. Door deze resultaten zijn de demi finales als volgt: ZAP-SRC, Jisp-Kaag- vogels. Deze wedstrijden zullen op Zon dag a.s. gespeeld worden. Het is voor de kop van Noord-Holland wel een zeer fraai resultaat, dat van de vier overgebleven clubs er niet minder dan 3 uit onze contreien komen. En dit was tevens het belangrijkste voetbalnieuws op deze eerste voetbal- Zondag in het gesloten seizoen. Wel vond er in Schagen nog een wed strijd plaats tussen Schagen en Alkm. Boys. Deze wedstrijd was voor de Ni- win. Beide elftallen hadden enkele inval lers. Met de rust was d stand 1—1, waarna de Alkmaarders vee doelpun ten wisten te scoren. N vóór het ein de verkleinde Schagen de achterstand tot 2—3.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2