De „mooie" vrouw heeft afgedaan HET REGENT STENEN rtixmii PALTHE r voordelig Maarten SMIT mm :en been in 't restaurant, het andere in Veenhuizen IN ZUID-LIMBURG Overtollig HAAR STOMEN NUTSSPAARBANK HYPOTHEEK soamkcHiNE l DEFECT fl'yp défefefoon of stuur r>f konten onmit Gebakken aardappelen nog wat en estrijding draaihartigheid van kool Marktberichten Hollywood vraagt naar gezondheid Z.A.P. bereikte de halve finale Een actueel spookverhaal GEZELLIGE KORTE JASJES Salon SCHOONHOVEN kunnen wij U aanbieden: inlichtingen Polderweg 1 Adverteert in dit blad P.O.A. N.V. Met MOORMAN's Touringcar maakt men betere reizen! CORSETIÈ RE maatcorsetten bustehouders JARRETELLEGORDELS f 5.50 Het is de restaurants verboden, in bet vervolg bun gasten gebakken tardappelen voor te zetten. Het is le restaurants verboden, oroquetten te serveren, tenzi) met brood, het is ie restaurants verboden dit en dat ;n zus en zo. De restaurateurs krijgen die mede- lelingen, ze lezen ze en ze vragen lich af, boe ze in 's hemelsnaam wijs noeten worden uit al die voorschrif- en. Ook onze Noord-Hollandse res- aurateurs kampen met dezelfde noeilijkheden. Die zijn nog extra root in de badplaatsen, als Bergen, ichoorl en Egmond, waar men niet .Heen met het gewone publiek, maar lovendien nog met pensiongasten en ogé's te doen heeft. Zij vrezen, dat le lawine van voorschriften hen bo en het hoofd zal groeien, dat ze er- !oor zulen worden bedolven en dat e ondanks hun -goede wil nog eens iet de rechterlijke macht in aanra- :ing zullen kunnen komen. Op een ergadering, die dezer dagen in het lkmaarse Victory-hotel werd ge- ouden, drukte één van hen het als olgt uiti „Wij staan met het ene een in ons restaurant, met ons an ere tal Veenhuizen". En daarbij zijn toch werkelijk van de beste voor emens bezield. Vandaar, dat ze voor ie dreiging „passen". bestaan in de kringen van de res- •ateurs tal van klachten. De prijs- iling is één daarvan. Men acht zijn taan bedreigd. De grote fout is, al- deze lieden van het vak, dat de Bring geen minimumprijzen heeft teld. Want dit is een eis voor een ïiende middenstand, e menu's, die verstrekt moeten wor- jagen de klanten weg, zo is de lie. De klanten hebben wensen, ge itvaardigde wensen, want zij zijn is een dagje uit, soms met vacan- en dan willen ze wel eens wat an- i dan anders. De mogelijkheid, hen te verschaffen is de restaurateurs ïomen, door allerlei bepalingen. De iming op deze vergadering was s een ogenblik zo, dat voorgesteld d, de restaurants maar te sluiten, achtzame lieden echter waarschuw- hiertegen, omdat deze methode i tot niets kan leiden. Maar men wel algemeen van oordeel, dat er itig geprotesteerd dient te worden -n tal van maatregelen. 'at doen wij met onze overgescho- aardappelen, zo vroeg men zich af, wij ze des avonds niet gebakken en verkopen? Puree maken is ook verboden. En de enige oplossing weggooien. och ook nog veel meer verstandige ingen waren op deze geanimeerde inkomst te beluisteren. Zo waar- iwde men van de zijde van hetbe- ir tegen het vragen van te hoge ten voor die artikelen, waarvan de e verbouwers van kool wordt geraden de koolplanten te bespui- met de hiervoor bekende midde- Deze bespuitingen moeten 2 x week worden uitgevoerd, m te bepalen of het optreden van iihartigheid kan worden ver- ht, is het gewenst eerst na te 1 of reeds eieren van de kool- aug op de planten zijn afgezet, •door kan men zelf vaststellen of bespuiten al dan niet nodig is. Om zoeken der eieren te leren kan zich wenden tot de ambtenaren de Plantenziektenkundige Dienst e assistenten van de Rijkstuin- woorlichtingsdienst. De Rijkstuinbouwconsulent, Ir. C. RIETSEMA. KMAAR, 18 Juni Andijvie 5,50—12; izie 1242; Postelein 514; Worteltjes Tomaten 7492; Spitskool 8,129,40: beien 2,403,50 (p slof); Asperjes 42— os); Rabarber 5,5022 Prei 524 (bosj, 1118 (bos); Sperciebonen 168195: onen (stok) 138160; Pronksnij bonen Bloemkool I A 16—20, idem I 12—lf idem II 7—20; Knolselderie 1122; eitjes 38; Radijs 58; Selderie 36 2,505; Nieuwe aardppelen, grote 50 en idem klein 47 ORDERMARKTBOND 136,000 kg ge Aardppelen: Eerstelingen 8,20— Drielingen 6,30—8,70, kleine 24,30, Eerstelingen 11,7015 en Eigenhei- 12,80: 4300 kg Rabarber 5—5,20; 900 Bloemkool I 1216 en idem II f 6,10 .RMENHUIZEN, 18 Juni 17,500 kg appelen: Schotse muizen 13,5014,70 kriel 5,306,20, idem drielingen 9,80 0, Rode Schotse, muizen 18,80 en idem ingen 9,90 3. Centrale, 18 Juni. 185000 aardappelen: rode eerstelingen 3014.70, eerstelingen 10.20 70, driel. ƒ5.10ƒ,9.10; kriel 5.500 stuks bloemkool 1DAM. 19 Juni. Blanke Schot- 8,2010,30; rode Schotten 14.10 Drielingen 6,207,60; kriel 3 tOOTEBROEK, 17 Juni. 900.000 aardappelen Eerstelingen gr. 10,30 50, kl. 6,60—8,30, kr. 2.70—4,60; Eersteling 16.20—19,60; 2500 st. ■nkool 20; 150 kg. aardbeien 0,90— 4000 krop sla 2,50. prijs vrij is. Inderdaad een juiste op merking en één die getuigt van een solide opvatting. Het zou ons te ver voeren, dieper in te gaan op alle kwesties, die hier wer den besproken, doch één ding staat voor ons die in de gelegenheid waren, deze vergadering bij te wonen en ken nis te nemen van alles, wat onder de restaurateurs leeft, wel vast. In die kringen heeft men het zwaar, heel zwaar. Door allerlei bepalingen en maatregelen wordt het de restaura teurs wel heel moeilijk gemaakt. Zij doen hun uiterste best, het hun pu bliek naar de zin te maken, en als zij daarin niet geheel slagen, mag dat zeker alleen op rekening geschreven worden van de vele beperkingen, die zij zich dienen op te leggen, door de voorschriften, die hen bij overtreding in aanraking zouden brengen met C. C. D. en Prijsbeheersing. Wet is wet, daaraan heeft men zich nu eenmaal te h'ouden, maar wij kun nen ons toch wel indenken, hoe ont zaglijk moeilijk de keuze voor een res taurateur moet zijn, die zich gesteld ziet voor de vraag, of hij de voor schriften moet eerbiedigen en geen droog brood verdienen, of ze overtre den en uitkomen. Als wij restaurateur waren, zouden wij met deze vraag de grootste moeite hebben. Want men moet toch kunnen leven! Het Russische radiostation in de Engelse zóne van Berlijn. De Russen zijn zo zeer gekant tegen de door de Westelijke geallieerden opgezette geldzuivering, dat dit station de gehele dag rouwmuziek uitzond. Een conducteur in Keulen verklaarde, dat hij sinds het bombardement door de R.A.F. nog niet zo'n janboel had meegemaakt als thans bij de geldzuivering. VISAFSLAG HOORN Aangevoerd door 24 vaartuigen in de week van 14 t.e.m. 19 Juni: 3038 pond sijnaal 120230 p. pond; 166 pond fuikaal 108140; 689 pond kuilaal 85 119; 361 pond snoekbaars 4550; 193 pond baars 1517; 50 pond Zeelt 25. £STHER WILLIAMS, die, na „Bathing Beauty", nog dit jaar te zien zal zijn in haar nieuwste Metro-Goldwyn-Mayev-Technicolor- film „Thrill of a romance", heeft een nieuw synoniem voor „aantrek kelijkheid", n.1. „Gezondheid". Het schijnt langzamerhand wel zover te zijn, dat de onnatuurlijk „mooie" vrouwen met lange wimpers, opge schilderde wangen en bleke handen niet zo erg meer in de gratie zijn en bij Esther Williams helemaal uit de gratie zijn. Energie, kracht en levenslust, dat zjjn de d'rie begrip pen,- die samen Esther's credo vor men, een credo zowel voor haar beroep als haar persoonlijk leven. „Energie, kracht en levenslust", zegt Esther, „dat zijn de drie eer ste voorwaarden voor aantrekke lijkheid". Nu hoeven meisjes en vrouwen, die naar aantrekkelijkheid streven, niet dadelijk te denken, dat deze drie eigenschappen van gezondheid slechts verkregen kunnen worden door och tendgymnastiek voor het open raam of door het drinken van wortelsap, want Esther's levenswijze heeft wei nig te doen met een ijzeren discipline wat betreft lichaamsbeweging en dieet. In scherp contrast daarmee is haar voorschrift: „Heb vreugde in het leven". Esther zei: „Veel in de buitenlucht zijn, volledige ontspanning in de vrije uren, en glimlachen inplaats van fronsen, dat zijn de voorwaarden om gezondheid en geluk te verwerven, jong te blijven en aantrekkelijk te worden. Vitaminen zijn wonderbaarlijke dingen, maar beschouw ze' niet teveel als iets duurs of iets geheimzinnigs, want ze zijn in overvloed aanwezig in goed voedsel en in zonlicht. Zo paart men zuinigheid aan natuur". Wanneer men Esther's zachte huid, haar sprankelende ogen en haar slank, veerkrachtig figuur bekijkt, weet men, dat Esther geen onzin ver telt. Natuurlijk is Esther's geliefdste lichaamsbeweging zwemmen, maar dat houdt voor anderen in het geheel niet in, dat ook zij zwemkampioenen moeten trachten te worden of dat ook zij elke dag een kilometer of drie, vier moeten zwemmen om een even soepel en krachtig figuur te krijgen. „Je kunt natuurlijk alles overdrij ven", zei Esther. „Een normaal par tijtje zwemmen echter is de beste oefening voor i ïeisjes en vrouwen, omdat het vrijwel alle spieren in be weging brengt; daarvan worden ze lang, soepel en zacht, en niet hard en onelastisch. Het zwemmen ontwik kelt de rug, de schouders, de Sorst en de diien. Bovendien bevordert het de gratie". Esther's moeder begon haar al mee naar zee te nemen, toen onze knappe filmster nog geen twee jaar was. Men woonde in een voorstad van Los Angeles dichtbij de oceaan en de mol lige baby vond het plezierig om in het zand te zitten en de golven over zich heen te laten komen. Zo gauw ze kon lopen, waagde ze zich verder en toen ze acht jaar was, zwom ze het grote zwembad bij haar in de buurt in zijn geheel over. Esther was dertien, toen ze „serieus" begon te zwemmen, dat wil zeggen: met een bewonderend oogje op de kampioe nen. Van deze kampioenen liet ze reeds vele achter zich. toen ze zeven tien geworden was. „Ik was een echte waterbaby", ver telt ze nu. „Ik hield altijd van water en ik voelde er nooit vrees voor. Ik beschouwde de oceaan als een vriend en dat komt, omdat mijn moeder me er al vroeg mee vertrouwd maakte. Dit is een goede gedachte voor alle moeders, die hun kinderen sterk en gezond willen zien, want zwemmen is een zeker middel om een krachtig, soepel lichaam te krijgen, een even wichtige geest en een opgewekt „fris" humeur. Wat dat alles betreft, ben ik het zwemmen veel dank verschuldigd want zonder het zwemmen zou mijn succes ondenkbaar zijn geweest. Zelfs geloof ik, dat ik door het zwemmen een betere actrice ben geworden", besloot Esther Williams, in wie velen een goede actrice zien, die toevallig ook goed kan zwemmen. Zo is het echter niet; ze voelt zich in de eerste plaats een zwemster, die wat betreft het acteren nog het een en ander heeft te leren. We zeggen: bescheiden gevoeld, te bescheiden, want wie haar binnenkort in haar nieuwe film ziet, zal zeker door haar natuurlijke wijze van spelen worden ingenomen. Overigens: ook Hollywood is vap haar overtuigd, anders zouden ze haar niet een populair acteur als Van Johnson als tegenspeler gegeven hebben voor „Thrill of a romance". Deze film wordt in Nederland uitge bracht door M.P.E.A. onder de titel „Het vergeten bruidje". De eerste periode van de wed strijd Z.A.P.Strandvogels was een uiterst snelle wedstrijd. Z.A.P. is er in geslaagd óm het bezoekende Strandvogels met een 61 nederlaag naar huis te sturen. Hoewel het ver loop van de wedstrijd deze grote ne derlaag der bezoekers in zeker op zicht logenstrafte, was het aan de andere zijde een betere techniek van de gastheren, welke een verdiende overwinning inhield, doch aan de an dere kant hadden de gasten meerdere malen pech, waardoor het Z.A.P.- doel enige male aan een doorboring is ontsnapt. De wedstrijd begon met van beide zijden fel opgezette aanvallen waarbij geen der beide ploegen enig voordeel wist te behalen. Het spel is pl.m. 12 minuten oud en Kuys krijgt via de rechtervleugel een bal vrij op zijn schoen en geeft met een keihard schot zijn ploeg de leiding. Het zijn de gastheren, die door deze voorsprong gesteund verschil lende aanvallen op het doel der gas ten ondernemen, waarbij sommige malen de bal dicht bij de S.-keeper belandt, die, zij het nu en dan met kunst- en vliegwerk, verschillende schoten weet te keren. Een enkele maal zien de bezoekers kans om een schot te lossen, waarbij de paal of de bovenlat keeper Davids ongevraagd te hulp komt en op die manier en kele doelpunten voorkomt. Ook de Z.A.P,-aanvalslinie mist echter enige kansen, als spelers vrij voor doel staande de bal over of naast schie ten. Bij een van dergelijke aanvallen hebben de gastheren opnieuw succes, als Timmer na een misgreep van de S -keeper de bal voor de tweede maal voor het inleggen heeft (20). Dit tweede doelpunt vormt de in leiding van een Z.A.P. overwicht, waaruit tenslotte via de schoen van Van Oosten het derde doelpunt wordt geboren. Hij heeft vanaf de rechter vleugel de bal tot vóór de doelmond weten vrij te spelen en is met 'n kei hard schot de S-keeper voor de derde maal gepasseerd. Na enige doorbraken van de bezoekers, die alle echter op de Z.A.P.-verdedlging vastloopen, komt de rust. Na de thee verwachten wij een sterker aanvallend Strandvogels te zien, dat zou trachten de 3—0 achter stand in te lopen. Het blijkt echter anders uit te pakken, want na pl.m. 5 minuten spelen heeft Timmei bij een hoekschop de gelegenheid om de bal met een klein tikje voor de vierde maal in het net der bezoekers te jagen. Na twintig minuten spelen komt 't vijfde doelpunt, geboren uit een solo-ren van Van Oosten, die in zijn eentje de S.-kee.,sr weet te om spelen. Aanvoerder Nuyens zorgt ten slotte voor het laatste Z.A.P.-doel- punt. De midvoor der gasten redt nog juist op het nippertje de eer. waar na de uitstekend lei lende scheids rechter het einde fluit. MEDEMBLIK, 18 Juni. Aanvoer: 41 schuiten. 242.000 kg. aardappelen, gr. bl. muizen 10,4011,40; drielingen 6,307,50; kriel 2,504,80; rode Eerste lingen 12,7013,60; rode drielingen 8,508,70, alles per 100 kg.; 10 kg. aardbeien 0,81 p. kg. 100 krop sla doorgedraaid. BLOKKER. 18 Juni. Schotse aard appelen, grote 10,9016,50; drielingen 6—10,40; kriel 4,20—5,80; uien 14—17; slabonen 1,541,68; peulen 4367; to maten 1,131,23; rabarber 1013; sla 2,504,80; bloemkool 1224; perziken 1636; bindsla 614; aardbeien 86 140; pruimen 0,110,15 p. stuk; kruis bessen 33; Present van Engeland 1,61 1,95; Jonathan 1,501,87. Het „Vrije Volk" schrijft: Blejjerheide-Kerkrade staat op stel ten. De bevolking van het dorp is de hele dag en 's avonds op straat en bespreekt een spookgeschiedenis die de gemoederen hevig bezighoudt. Er vliegen n.1. stenen door de lucht, die vrijwel alle bestemd zijn voor het café-restaurant van de heer Keulen in de Bleyerheidestraat. Geen raam is er in het café heel en 's nachts teisteren honderdtallen stenen het huis. Midden op de dag, toen de politie met de caféhouder stond te praten, vlogen de stenen in het rond en ver brijzelden alles wat door stenen te verbrijzelen is. De politie staat voor een raadsel. Tientallen veronderstellingen doen de ronde in het in hevige spanning levende Bleyerheide-Kerkrade, waar niemand over iets anders meer spreekt dan over het bombardement der stenen. Stenen die misschien in Duitsland worden afgeschoten of mo gelijk door iemand vlak in de buurt., De heer Reulen, wiens huis in de oorlogsdagen volkomen werd ver nield door een bom, kreeg het café restaurant, waar hij nu woont, van een Duitser, toegewezen. Het is na tuurlijk makkelijk om dar veronder stellingen te opperen en vermoedens tc uiten, doch niets en nog eens niets is te bewijzen. Op één dag regenen er zoveel stenen allerlei soorten, tot bakstenen toe dat een flinke Deze korte jasjes zijn een prach tige oplossing voor de overgang naah de langere rokkenmode. Het staat heel erg lelijk, wanneer een rok of japon enige centimeters onder een mantel uitkomt. Bij een kort jasje komt de lengte van de rok er niet op aan, dus...... van een te korte lange mantel kan heel goed een practische, moderne, korte mantel worden gemaakt. Hier geven wij twee voorbeelden van verandering. Wanneer U deze modellen maakt zult U er zeker geen spijt van hebben hier Uw oude zomermantel aan te hebben opgeofferd. M. 2374/8. Een elegant fantasie jasje, dat bij verschillende rokken en japonnen kan worden gedra gen. Maakt U dit jasje van nieuwe stof, dan is hier, voor een boven wijdte van 90 c.m., ca. 1.60 m. stof van 130 c.m. breed nodig. M. 2378/8. Bij dit losse model met grote, ronde jas, die tweemaal is doorgestikt, kan het beste een gladde rok worden gedragen. Voor 100 c.m. bovenwijdte, is ongeveer 2.40 m. stof van 130 c.m. breed nodig. De patronen van deze modellen zijn a 0.95 bij de administratie van „BELLA", Kromme Nieuwe Gracht 66, Utrecht, verkrijgbaar. M. 2374/8 in de bovenwijdten 9096 en 102 c.m. M. 2378/8 voor de bovenwijdte 8894 en 100 c.m. Deze modellen zijn overgenomen uit „Bella" Öet Nieuwe Mode Blad. rff -yy-soo mand ermee gevuld kan worden. Hoe deze projectielen afgeschoten wor den, weet ook niemand. Grote kata- pults acht men mogelijk, doch de af stand, die de projectielen moeten af leggen, lijkt te groot om nog aan katapults te kunnen geloven. De politie heeft in de kerktoren gezeten, gewapend met kijkers. Zij heeft in burger rondgeneusd, alles gedaan wat mogelijk is en vrijwel alle veronderstellingen nageplozen. Resultaat tot nu toe: nihil. VolgenB de oude Bleijerheidenaren zijn er meer spookgeschiedenissen in dit land geweest. Toen Piet Beilen nog maar een kind was, regende het stenen in de buurt van Horbach en nog, zo zegt de oude Piet Bellen, spreken de mensen van het spook van Horbach. RUST. Donderdag is de bekogeling tot rust gekomen. Met de geruchten is dat niet het geval. Ofschoon de poli tie zegt niets te weten, kan elke dorpsbewoner vertellen, dat een dreigbrief per steen op de heer Reu len is afgeschoten. We hebben Don derdag een bezoek gebracht aan de Duitser Beckers, die in de zaak wordt verdacht, maar het bleek onmogelijk uit het Duitse dorpje Horbaoh stenen zo nauwkeurig in Bleijerhelde te schieten. Ofschoon er wapenstilstand heerst, is de bevolking toch dodelijk onge rust over de dreigbrief, waarin gra- naatvuur is aangekondigd-I DAMWEDSTRIJD OM HET HOOFD KLASSE KAMPIOENSCHAP VAN NOORD-HOLLAND Metz heeft nog steeds de leiding Zaterdag en Zondag werden de wed strijden om dit kampioenschap voort gezet in Café Haring te Alkmaar. Metz maakte twee partijen remise resp. met Slot en Stahlberg en heeft nog steeds de leiding met 14 punten uit 9 partijen. Op hem volgt IJ. de Jong met 13 uit 9. Dan komen de Boer (die weer 2 part. won) en Mol met 12 uit 9. Vijfde en zesde staan Stahlberg en v. Amstel m. 10 u. 9. Sluiter heeft 8 p. uit 9 A. de Jong 7 uit 9. J. J. de Jong 7 uit 10. Slot en Steenhuis hebben 6 uit 9. en Stroo sluit de rij met 5 uit 10. De uitslagen van deze twee dagen waren: Slot-Metz 11; Stroo-Sluiter 11; J. de Boer-J. de Jong 20. IJ de Jong- Mol 11; v. Amstel-Steenhuis 20; Stahlberg-v. Amstel 11; v. Amstel-J. J. de Jong 11; Slot-Stahlberg 02; Stahlberg-Metz 11; Stroo-de Boer 0-2; Mol-Steenhuis 11 en IJ. de Jong-J. J. de Jong 20. A.s. Zaterdag en Zondag worden de laatste wedstrijden in dit kampioenschap verspeeld. In de le kl. werd Bais-Ofman remise. Tenty won van Bak en Ofman, terwijl Ofman-Oud remise werd. Bais, Tenty, Oud en Ofman hebben nu elk 7 punten resp. uit 5, 6, 6 en 7 partijen. Bak heeft 2 punten uit 6 partijen. COMPLEET 6.00. VOLLE GARANTIE. SPOORSTRAAT 22-24. 3 minuten verdwenen. U hoeft geen last meer te hebben van overtol lig haar. In 3 minuten maakt de moderne schoonheidscrême Nieuwe VIETO een eind aan dc ontsierende en onhygiënische haargroei op Uw benen, armen en in de okselholte. Nieuwe VIETO lost het haar op en maakt de huid fluweelzacht en glad. Geen stoppels en niet het opnieuw aangroeien, zoals na het scheren Nieuwe VIETO is in be- gfr perktemate verkrijgbaar. Vraag desnoods Uw leverancier het speciaal voor U te bestellen. Dae Health Laboratories London. HERENKLEDING, DEKENS, HOEDEN, GORDIJNEN BIJ SPOORSTRAAT 52, TEL. 3102. WASMACHINES - WRINGERS - HANDNAAIMACHINES - TRAPNAAIMACHINES - SALONKASTEN - NAAIMACHINE VERLICHTINGEN - ELECTRISCHE KOOKPLATEN PANNEN - THEELICHTEN en STRIJKIJZERS. RIJWIELEN en ONDERDELEN - KETTINGKASTEN - JAS- BESCHERMERS - PEDALEN - STUREN - BAGAGE DRAGERS - ZADELS - STUURTASSEN - RIJWIELBELLEN enz. enz. Ook hebben wij een GROTE PARTIJ ELECTR. RIJWIEL LAMPEN tegen zeer lage prijzen aan te bieden.* Wacht niet, en doet Uw voordeel 1 bij: RIJKSWEG 96-99, JULI AN ADORP. TEL.: 202 (K 2235). verstrekt geld op eerste Zeer lage rente en gunstige condities Deurwaarder PRINS, v.al op Donderdag 24 Juni a.s om 9 uur in de Palm straat publiek en con tant verkopen: DIVERSE MEUBILAIRE, HUISHOUDELIJKE en ANDERE GOEDEREN. In te brengen goederen op te geven aan de make laar D. GROOT, Prof. Zeemanstraat no. 7 en aan DE SCHAKEL, Mo lenstraat. Bezichtiging Woensdap '?3 Juni a.s. van 24 uur. TEL 3892 ALKMAAR Onze is steeds te Uwer beschikking (Jorsetière Mevr. T. Wallcboom, Molengracht 48, DEN HELDER, ls iedere Maandag, Dinsdag en Woensdag van 2-5 uur thuis.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 4