HET HEELAL, De monster-course is aangevangen gevat in staal en cement en Jonker Flonker Rietje heit geen pietjes Het Zeiss-planetarium te Den Haag Tovenaar der duisternis JEen dagje naar Amsterdam gaat dan eten bij DE BO0K goed en goedkoop i VAN NABIJ 1N~ VERRE De haring laat zich niet verschalken „Willem van der Zaan" 1 Juli thuis Weinig verloren arbeidsdagen Tour de France of De ontboezeming van een boze moeder Wu LUISTEREN NAAR.... Bedrijfspensioenfonds voor de Landbouw Stopt op veilige manier transpireren in de armbolte. ARRID 1.50 ooocf Een lift snift omhoog langt vier, vijf verdiepingen van een groot kranten- gebouw én het hartje van Den Haag. Dreunende rotatiepersen, ratelende Linotypes, slaande deuren, gejaagde uitroepen. De drukte, die een groot gedeelte van de dag en van de nacht hangt in het gebouw van een courant. Boven op het dak van dat gebouw is de rust gevangen in een koepel. De rust en de eeuwigheid van de tjjd in een schemerachtig licht. Hier staat het Zeiss-planetarium, enig in Nederland, wellicht in geheel Europa. Hier kan men, midden in de grote stad, ontvluchtende het straatrumoer en het wereld gebeuren, zich in een feauteuil laten zinken en, luisterende naar de kalme stem van de sympathieke jongeman, die dit heelal bestiert, zich klein voelen, een stofje in de Immense constellatie, die hemelsfeer heet. Zet u in een van de stoelen, wendt de blik omhoog en in het rond en laat dan Uw gedachten wegfladderen op de woorden, die ge hoort, op de dingen, die ge ziet. De lichte schemer in de kleine ruimte, een kunstmatige sche mer, maakt plaats voor het duister van de nacht. Elke willekeurige nacht, die gij maar wenst te beleven. Want de tovenaar, die U uitleg geeft, heeft het in zijn macht, door middel van enkele handgrepen, door het drukken van wat knoppen, het draaien van wat schake laars, U die nacht binnen te leiden. Midden ïn het zaaltje, dat iets heeft van een klein circus, met de stoelen in het rond, staat een wonderlijk apparaat, vol uitsteeksels, en lenzen en gekleurde glaasjes. Dood staat het daar, maar de tovenaar vermag het tot leven te bren gen. Dan gaat het snorren in zijn bin nenste en de tentakels vangen te wen telen aan, met naalddunne lichtstraal tjes, die de donkere koepel aftasten en de sterren en de planeten haarfijn te kenen op het cementen vlak. Slechts een korte wijle hoort ge dat snorren en zoemen, want het verzinkt in de stem van de tovenaar, die U vertelt, wat ge ziet, die U uitleg geeft en verklaring var het grootse gebeuren dat daar mil- liarden malen verkleind voor U wordt geprojecteerd. Ge voelt, die uitleg no dig te hebben, ge wilt steeds meer we ten en doorgronden van dit mysterie, dat toch Uw leven lang reeds om U stond, waaronder ge al jaren zijt door gewandeld en dat ge toch als iets zo vanzelfsprekend hebt aanvaard, dat het een beeld vormde, waarnaar ge geke ken hebt, zonder het te zien. Hier worden zonnen en sterren en planeten tot kleine lichtvlekjes, die soms gevangen worden in het schij nende pijltje, als de tovenaar ze U aanwijst en zijn staf er op laat «spe len. Kijk, hier staat Saturnus en daar Venus. Ziet ge wel, Venus als avond ster? En daar, daar kruipt heel klein en driftig de maan, als een trouwe waker om de aardkloot. Een simpele druk op de knop tekent ecliptica en ware horizon op het firmament-, een rood cirkeltje springt naar de Pool ster, öpdat ge U oriënteren kunt. Want ge zoudt licht verdwalen in deze oneindige ruimte, nu de ver trouwde punten van de stad door de nacht aan Uw oog onttrokken wer den, ge %oudt de weg kunnen verlie zen tussen deze verbijsterende me nigte hemellichamen die daar zo schijnbaar doelloos, maar toch geleld door een onpeilbaar bestel langs hun vaste banen voortwentelen. Ge zoudt U verloren voelen en aan het dolen slaan, als daar niet dat rode cir keltje rond Polaris was en de kalme stem van de tovenaar achter zijn les senaar bij de deur, die stem, die U de weg wijst, die U zegt: Pas op, daar recht voor U, daar staat Mars en schrikt niet, de zon zal zo dadelijk opkomen Dan komt de dag aan de lucht, een dag, die even kunstmatig is, als het duister van de nacht en ge voelt U als uit een droom ontwaakt, een droom, die ge nooit vergeet, als ge dit planetarium penmaal bezocht. En er rijker vandaan kwaamt, dan ge gegaan zijt. Geleerde koppen cijferden dit sa menstel van lenzen en prisma's uit, knappe technici bouwden het myste rieuze apparaat, dat daar zo roerloos in het midden van de kleine ruimte staat. Wiskundigen, geografen, astro nomen, zij braken zich het hoofd met de puzzle, "om van deze theorie leven de werkelijkheid te maken, en die werkelijkheid te brengen onder het bereik van ons, mensen. En te zamen schiepen zij dit planetarium, dat ge vangen ligt in de koepel boven op het dak van de Haagse Courant. Het heelal, gevat in staal en ce ment, door mensen bestuurd en be wogen, verklaard door één man en bevattelijk gemaakt voor ons allen. Voortaan ziet het avondlijk duister er nu anders uit, nog grootser, nog machtiger, maar óók, vertrouwder en begrijpelijker dan ooit. Dat deed het Zeiss-planetarium, dat deden voor ons de geleerden en de technici, die ons doen voelen, dat wij met onze machines en onze new-look en onze itoom-bommen toch nimmer in staat zullen zjjn, dit immense gestel te lei den of ook maar t« hervormen, om dat we blijven, die we zjjn, oneindig kleine, nietige stipjes in een oneindig grote, onpeilbare hemelruimte. O Damrak 6; Jonge Koelenateeg 2a; Spoi 30; KI. Gartmanplantsoen 5; Hoofdkantoor: Singel 440 In Zevenbergen heeft 't gemeen tebestuur de maatregel van een „zwar te lijst" ingesteld, die in de café's komt te hangen en waarop de namen zullen worden genoteerd van hen, dié meermalen wegens openbare dronken schap zijn aangehouden. In St. Willebrord hebben de win keliers eenzelfde lijst aangelegd. Zij publiceren voortaan in hun zaken de namen van hen, die weigeren gemaak te schulden te betalen. De 22-jarige M. Wicherink uit Hooghalen (Beilen) werd op de on bewaakte overweg te Graftdijk nabij Assen door een trein gegrepen en ge dood. De havenarbeiders te Liverpool hebben zich op een vergadering soli dair met hun Londense collega's ver klaard en besloten het werk neer te leggen. Dr. Harold Babcock, astronoom van de Mount Wilson sterrenwacht in Amerika, heeft medegedeeld, dat voor de eerste maal in de geschiedenis de magnetische kracht van sterren is ge meten. Babcock's metingen tonen, dat hoe meer omwentelingen een ster maakt, des te groter haar magnetische kracht is. Zaterdagavond is een groot ge deelte van de Fordfabrieken te Ant werpen door brand vernield. De brand begon in de ruimte waar de onderde len en de stoffen voor de bekleding la gen opgeslagen. De tot de communistische CGT behorende havenarbeiders te Bor deaux, die sedert Vrijdag „aan sabo- tagestaking deden" hebben Zondag het werk volledig neergelegd. Zij eisen een loonsverhoging van 20 pet., de af schaffing van de overuren en van de Zondagarbeid en tenslotte een winst verlaging van 30 a 35 pet. Speciaal ingerichte vliegtuigen hebben insectendodend arsenicum- houdend poeder over de velden van Picardië en Bretagne, die volkomen door de coloradokevers en rupsen wa ren kaal gevreten, uitgestrooid. De methode zou doeltreffend gebleken zijn. De vijf Amerikaanse soldaten, die sedert 15 Juni in de Joegoslavische zone van Triëst werden vastgehouden, zijn Zaterdag losgelaten, na krachtige Amerikaanse protesten. (Van onze Haagse redacteur). Het loopt met de aanvoer van haring nog niet naar wens, althans wanneer men een vergelijking treft tussen de hoeveelheid, die de vissersschepen uit Scheveningen, IJmuiden en Vlaardin- gen in Mei van dit jaar aan de markt gebracht hebben en die, welke in 1947 in dezelfde periode werd aangevoerd. In Mei van dit jaar liepen de schepen uit de drie genoemde plaatsen binnen met 9884 kantjes of 929.000 kg haring, die 1.226.000.— opleverden. In Mei '47 maakte men veel grotere vangsten: 31.865 kantjes of 2.995.000 kg, dat Is dus ruim drie keer zoveel als dit jaar. De opbrengst was toen echter lang niet driemaal zo groot, want in totaal be droeg zij 1.500.000. Merkwaardig is zo blijkt uit de cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek dat Mei 1946, wat de opbrengst betreft, de beste van de drie was. Met 1.704.000 overtreft- deze maand 1947 en 1948, hoewel de aanvoer toen geringer was dan in Mei j.1. name lijk 6.032 kantjes of 567.000 kg. Hr Ms mijnenlegger „Willem van der Zaan" zal, na een verblijf van ruim 'n jaar in de Indische wateren, Don derdag 1 Juli omstreeks 14.00 uur in Den Helder terugkeren. Het schip staat onder commando van de lt. ter zee der eerste klasse P. van Willingen. De com. mandant der zeemacht In Nederland, schout-bij-nacht J. J. L. Willinge, zal reeds des morgens in IJmuiden aan boord gaan en het laatste gedeelte van de reis meemaken, (Van onze Haagse redacteur). Eigenlijk hebben we de cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek niet nodig om te weten, dat er in Ne derland in vergelijking met de ons omringende landen een grote mate van sociale rust heerst. Zij demonstre ren het echter nog eens extra. In Mei 1948 gingen tengevolge van „werksta kingen en uitsluitingen" 7535 arbeids dagen verloren. Er kwamen 19 geschil len voor, waarbij 830 werknemers be trokken waren. Dat zijn al weer gunstiger cijfers dan in April 1948 en veel gunstiger cijfers dan in de daaraan voorafgaande maan den. Als we aan Frankrijk denken, aan België met zijn staking in de metaal industrie en aan Engeland met zijn arbeidsconflict in de havens, om slechts enkele landen te noemen, dan mogen we over de constante wijze, waarop in Nederland gewerkt wordt, niet ontevre den zijn! 5 „Een salaris - wil ik niet" zei Boenzel rustig, toen de kennismaking met de twee andere juffrouwen was afgelopen. „Maar ik vraag tien rijks daalders voor elke dief die ik hier 's nachts weg jaag...." „Dat is te veel" zei'juffrouw Betje stug. Boenzel schudde zijn hoofd., „Toch niet" zei hij nadenkend. „Als zo'n dief hier eenmaal begint haalt hij vast meer weg dan tien rijksdaalders". Jufrouw Letje glimlachte vriende lijk. „Als de dieven merken dat we hier zo'n flinke waakhond hebben zullen ze wel wegblijven" merkte ze toen op. Boenzel glimlachte gevleid, maar hij dacht: Als vannacht m'nbaas er geweest is zul je wel anders spre ken". Juffrouw Zetje haalde een knot wol uit haar reticule. „Laten we maar lie ver gaan breien" zei ze rustig. Toen begonnen de oude dames te breien en zeiden verder niets meer. „Een- saaie boel hier" dacht Boenzel en hij wandelde de voorkamer in. Maar daar stootte hij tegen een tafel tje met drie poten en toen viel er een fles naar beneden en kwam naast hem op een voetenkussen terecht. Op de fles stond likeur gedrukt. Boenzel nam er een slokje uit. „Dat is lekker" zei hij tegen zichzelf en, toen nam hij nóg een slokje en nóg eentje. En het eind was dat er een lege fles onder ,'t penantkastje rolde en dat Boenzel vast in slaap viel met zijn hoofd op het voetenkussen. Hedenmorgen is het startschot in de 85e Ronde van Frankrijk gelost. Wanneer deze regels onder de ogen van de lezers komen zullen ongeveer 200 km van de nagenoeg 5000 km achter de rug zijn en misschien zui len reeds de eerste renners na de eerste étappe die in Trouville eindigt van hun fiets zijn gestapt. Vandaag vingen 120 renners, on dergebracht in twaalf ploegen van tien, de monster-course door het Franse land aan. Langs verlaten we gen en bergketens loopt dit par cours en het is alleen maar voor de sterken onder de sterken weggelegd deze ronde uit te rijden. En zelfs de sterksten kunnen hier sneu velen waardoor de uitslag bij de aan vang niet zelfs is te gissen. Wij wa gen ons dan ook niet aan voorspel- Naar wjj in „De Vacature", het orgaan der onderwijzers lezen, ontving een onderwijzeres te Amstelveen de volgende ontboezeming van een boze moeder; Hoogverachte Jufvrouw, Als dat U maar in U eige vuile haren mot kijke, 't is zonde dat ik het zeg maar me rietje heit geen pietjes en als me rietje wel pietjes heit dan het ze dat niet van mijn, maar van dat rot jong van Van Maanen die stinkende zwarthandelaar die in de oorlog nog niet het zweet tussche zijn teene verdienèn kon en die nou een verbeelding heit als of ie iedere morgen de neus van de koningin mag uitpeuteren. Ik bén zogezeid van eervolle fermielje en uwes zal ook wel es nodig motte als dat U mijn rietje dan ook mot laten gaan, ze het het van de week al drie keer in der broek gedaan en het is tog al zo zeunig met de tektiel. Ik loop al 10 weken met punten van een sloop voor me man se kusse en die krijgt altijd hartklopping als ie slaapt met sonder sloop om se kusse van wegwerkzaamheden aan de sier- kan. ik ben van eervolle fermielje en me andere kind krijgt U niet ik sel se self wel leere lese en anders maar sondere rekene en me fader en moeder kende ook niet rekene en ze ware er altijd self bij en van kleinduimpje heb U ook gelogen hij klom niet in een eikelboom maar in een kastanjeboom ik weet het als de dag van gister van jufvrouw de Kramer en die was een heel wat geleerder jufvrouw dan U met U moderne fratzen. U rookt en heb staan soenen met me neef van de tram en die heit het swart op wit gesien. ik ben van eervolle fermielje en heb nooit andere mannen gesoend als me eige man en dat mag en die 3 voor rietje der taal is voortrekke van de rijken en breie heit U ook al geen kaas op u brood gevrete, U doet niks dan lachen in de klas inplaats van breie maar daarvoor betaal ik geen school geld en zingen kan u ook niet me kind ken nog niet eens van die witte roos bij het kerkhof. U bent een rotschool. hartelijke groeten van jufvrouw de B. lingen, wij kunnen alleen maar wen sen dat inderdaad de sterkste zal win nen en dat onze Nederlandse renners, die zoals bekend in een gemengde ploeg meerijden hun huid zo duur mogelijk zullen verkopen. Het is weieens aardig enkele cijfers over de Tour de France te publiceren, cijfers die zeker niet voldoende aan tonen hoe zwaar deze monsterrit is, maar toch in ieder geval een beter be grip geven. In 1,947 startten 100 renners, waar van er 53 de tocht volbrachten. Ne derland verscheen met 5 renners en kwam met.... één renner weer te Pa rijs aan, de kleine Sjef Jansen.... De 5000 km worden in 21 étappes af gelegd waar tussen de renners 5 rust dagen krijgen. Het rantsoen dat de renners per dag meekrijgen ziet er als volgt uit: 4 sandwiches, 8 gebakjes, 2 rijstkoek jes, 8 klontjes suiker, 4 bananen en wat chocola. Een tien tonner, die zo goed en kwaad als het door het berglandschap gaat, de Tour volgt voert met zich mee: 20.000 flessen bier, water of wijn, 1400 reserve truien, bedden en een operatie kamertje. Nog een paar cijfers uit de rijdende ambulance? Bijna 2 kilometer leukop last, 1700 rollen bandage, 20 kg watten, 60 liter ether, 60 liter massage-olie en 120 liter alcohol. Dit laatste niet voor inwendig gebruik maar dit zal moeten dienen voor het reinigen van de kost bare renners huid. PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND. (Van onze Haagse redacteur). Zeer binnenkort zal een begin ge maakt worden met het overleg tussen een commissie van voorbereiding van 't Bedrijfspensioenfonds in de landbouw en het ministerie van Sociale Zaken over de ontwerpreglementen, die de Stichting voor de Landbouw met de minister van Sociale Zaken, de heer W. Drees, over het Bedrijfspensioen fonds gevoerd heeft. Nieuw... Reukwerende Crème 1. Bederft de kleding niet prikkelt de huid niet. 2. Is onmiddellijk droog. Kan direct na het ontharen worden ge bruikt. 3. Stopt het transpi reren gedurende 1-3 dagen; neemt de reuk weg. Witte, vetvrije crème met frisse geur. 5. Beschermt Uw kledina tegen transpiratie vlekken; maakt sous-bras overbodig. HILVERSUM, I, 301 m. Nieuwsber. om 6, 8 en 11 uur. VARA: 6.15 Vara- varia. 6.20 Kwartet Jan Corduwener; 6.30 Voor de strijd krachten; 7.Nederland in opbouw; 7.15 Verkiezingstoespraak; VPRO: 7.30 Voor de jeugd; 7.40 Jeugdnieuws; 7.45 Lezen in de bijbel; VARA; 8.05 Dingen van de dag; 8.15 Omroeporkest; 9.De vleugelen des dageraads; 10.15 Malando en zijn tango-rumba-orkest; 10.45 Van boek tot boek; 41.15 Orgelspel door Joh. Jong; 11.40 Rustige avondklanken. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsber. om 7, 8 en 11 uur. NCRV: 6.30 De sym bolische betekenis van sprookjes; 7.15 Het nieuws uit Indië; 7.30 Verkiezings toespraak; 7.45 Een nieuwe aanwinst van onze discotheek; 7.55 Het Bach ko raal; 8.05 Programma proloog; 8.15 16e Jeugdsamenkomst; 9.30 Sweelinck- kwartet; 10.Het Nederl. kamerkoor; 10.30 Gr.pl.; 10.45 Avondoverdenking; 11.15 Gr.pl.; 11.50 Slotaccoord. DONDERDAG. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsber. om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. 8.15 Fred Hartley and his music igr.pl.); 8.45 Ar- thur Rubenstein speelt Chopin; 9.15 Morgenwijding; 9.35 Arbeidsvitaminen; 10.30 Van vrouw tot vrouw; 10.35.Gr.pl.; 10.50 Kleutertje luister; 11.Tsjaikofs- ky concert (gr.pl.); 12.— Joop Walvis (orgel); 12.30 Weerpraatje; 12.38 Het lyra trio; 1.15 Dolf van der Linden a zijn Metropole-orkest; 2.— De A.N.W.B. 2.20 Solistenconcert; 3.Voor zieken en gezonden; 3.55 U kunt het geloven of niet; 4.Coloriet; 5.Avro-kaleidos- coop; 5.20 Welk dier deze week? 5.30 Reportage intern, tenniskampioenschap pen; 5.40 Victor Silversters string for dancing (gr.pl.); 5.50 Het Rijk over zee; 615 Sportpraatje; 6.30 Groten van het chanson; 7.Avro's radio filmkrant; 7.30 Gr.pl.; 7.45 Verkiezingstoespraak; 8.05 Echo van de dag; 8.15 Het radio philharm. orkest; 9.25 Techniek en noodlot; 10.In vacantiestemming; 10.45 Wie wijst mij de plek; 11.15 Lon den onder de loupe; 11.30 Serenade to sweet. HILVERSUM I, 301 m. KRO: Nieuws berichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. 8.15 Pluk de dag; 9.Voor de vrouw; 9.05 Sonate; 10.15 Morgendienst; 10.45 Or gelspel door Leo Mens; KRO; 11,De Gr.pl.; 9.45 Schoolradio; NCRV: 10.— Zonnebloem; 11.45 Gr.pl.; 12.03 Muziek; 12.33 Lunchconcert; 1.20 Orkest Klaas van Beeck (vervolg); 1.45 Hors d'oeu- vre; NCRV: 2.Opgewekte middag klanken; 2.40 Causerie voor de vrouw; 3— Zangrecital; 3.30 Gr.pl.; 4.Bijbel lezing; 4.45 Gr.pl.; 4.50 Radio jeugd journaal; 5.15 Nat. schoolzangwedstrijd; 6.15 CNV-kwartier; 6.30 Voor de strijd krachten; 7.15 Leger des Heils-kwartier; 7.30 Verkiezingstoespraak; 7.45 De re- gei ingsvoorlichtingsdienst antwoordt; 8.05 Programma proloog; 8.15 Plaat, varia; 9.Orgelconcert; 9.30 In de bloeiende tuinen van Hilversum; 10.15 De vaart der volken; 10.35 Nieuwe aan winst van onze discotheek; 10.45 Avond- overdenltng; 11.15 Vrij en blij; 11.35 Gr.pl. TJEEDD ADEMA JsS, „Prachtig," zei de hoofdinspecteur. „Hobbes blijft op de deuren letten. Zeg aan 't postkantoor, Barends, dat de bus op de hoek gehcht moet wor den en laat de zak ee.fct naar het bureau brengen Tij blijft hier, Beekman. Als je hoort schieten forceer je de deur." „Wou U daar nu binnengaan, mijnheer?" vroeg de inspecteur ongerust. „Ja, direct, ik mag hem geen enkele kans geven. Neen, je mag niet mee. We hoeven niet het risico te lopen, dat er twee slachtoffers vallen." Een half uur later, juist op het ogenblik, dat de hoofdinspecteur verslag van zijn bevindingen zou doen, werd er op de deur van de kamer van de commissaris geklopt en de heer Van den Berg keek vriendelijk glimlachend om het hoekje. „Kijk," zei de commissaris wrevelig, „daar hebben we meneer de pers- dinges ook. Die heeft .natuurlijk weer wat bijzonders geroken. Ik heb een hondje gehad, dat je nooit voorbij een slagerij kon krijgen." „Ik heb eens een grote hond gehad, die een muilkorf moest dragen om dat hij naar iedereen beet," zei de journalist. „Wat vertel je me nou?" vroeg de commissaris dreigend. „O, niets, commissaris, ik dacht, dat we 't over onze vroegere hondjes hadden." De commissaris haalde een beetje onwillig zijn schouders op. „Nou, enfin," zei hij berustend, „kom er dan maar weer bijzitten." De hoofdinspecteur ging gemakkelijk in zjjn stoel zitten en stak een sigaret op. v „Vertel maar op!" gebood de commissaris. „Wat heb je voor smoesje gemaakt „Ik heb gezegd, dat ik een insluiper op het spoor was en dat die waar schijnlijk door een raam aan de achterkant in huis was gekomen. Ik vroeg of hij me even binnen wilde laten om het huis te doorzoeken." „Wat heeft Dupois gezegd?" „Hij begon een lang verhaal, maar ik zag een natte regenjas aan de kapstok en ik ben hem eenvoudig voorbij gelopen naar de kamer." „Was daar iets bijzonders „Niets. Hij had blijkbaar zitten lezen. Een boek lag op tafel. Toen ging ik naar Je suitedeuren, maar hij trok me terug." „Daar is niets," zei hij. „Alleen mijn oom." „Ik zag, dat hij nerveus was en ik liet me niet tegen houden. Ik schoof de deuren open en keek in de kamer." „Wat zag je?" vroeg de commissaris nieuwsgierig. „Toen ik binnenkwam niets bijzonders. Alleen dat wagentje met die siniste re invalide!" „Heb je 't huis dan niet verder doorzocht;?" „Ja, Dupois had natuurlijk gemerkt, dat ik die natte jas had zien hangen. Hij vertelde me, dat de familie van die knecht op reis was en dat de man daarom en paar dagen in zijn huis moest slapen!" „Heb je hem gezien?" „Natuurlijk, ik ben naar zijn kamertje gegaan, maar hij was blijkbaar juist in bed gekropen en deed of hij vast in slaap was. Zijn kleren hingen over een stoel en hij was diep onder de dekens gekropen, zodat ik maar een stukje van zijn gezicht gezien heb. Voor de vorm heb ik nog even in een andere kamer gekeken, maar dat was niet meer nodig, commissaris. Ik had genoeg gezien." „Wat he.b je dam gezien?" vroeg de commissaris nieuwsgierig. De hoofdinspecteur negeerde de vraag en maakte een kleine waarschuwen de hoofdbeweging naar de journalist, die zich juist gebukt had om zijn pyp op te rapen. „Die meneer Dupois," zei hij, „informeerde of ik alleen was en of iemand wist, dat ik bij hem binnen gegaan was. Hij deed of hjj erg bezorgd over my was. Ik heb hem gezegd, dat mjjn mannetjes buiten stonden en excuus ge vraagd omdat ik nodeloos gestoord had. U kunt me geloven of niet, commis saris, maar toen ik weer buiten stond had ik het gevoel, dat ik nog nooit zo dicht bij mjjn graf had gestaan." Inspecteur Beekman keek naar zijn chef, die op de terugweg geen woord (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 3