towteAvGeek De films van deze week Stad m OmqeowQ. Waierspeijes KERMIS OP KOMST STAM STOOMT Demonstraties met de WICHELROEDE De Jubileum-pakketten Atelier „SIERKUNST" in andere omgeving Helderse scheidsrechters op tournooi in Amsterdam Het Leger des Heils in de Kermisweeh Casino in de feestweek Uitslag aanbesteding EEN KROONJAAR STOUTENBEEK. EEN SYMBOOL WONINGINRICHTING BEVERWIJK. 120 modelkamers muggen vliegen vlooien luizen enz. „Faveur" weer in Tivoli Op weg naar huis Bouw zeilmakerij en takelaarswerkplaats „Waar gaat de soldaat naar toe?" De natuur in Juli Rode Kruis-post Doktersdienst Voorbereiding Allegorische Optocht Originele Belgische Schipperspetten üLPINO's alle malen 2.44-3.10 W ieringen DE WITTE Texel. Burgerlijke Stand Urk Burgerlijke Stand Predikbeurten Benl U een Kanaalzwemmer TIVOLI Camperduin. Voorzichtigheid geboden IJmuiden. Vissery-besommingen Grote knoeierij met spaarbrieven De gehele week hebben de stand houden aan de opbouw van' hun at tracties gewerkt. Maandag begon het al. Toen kwamen de eerste wagens van de Stoomcaroussel op 't pleintje, waar vroeger het marlnebondsgebouw heeft gestaan. En langzamerhand kwa men ook de andere vermakelijkheden, nu nog in wonderlijke stukken en brokken, de stad binnen. Het is tel-' kens weer een raadsel, hoe de exploi tanten kans zien om uit die wirwar van schotten, balken, planken en dé cors een tent op te bouwen, die een week lang de schijn van iets duur zaams draagt. Als een kaartenhuis zal over enkele dagen alles ook wetr verdwijnen. Zo'n kermis illustreert toch wel aardig het voorbijgaande in dit leven. Korte tijd draait alles fleu rig en fel. de mensen zwermen erom heen en er speelt luide muziek, maar nauwelijks een week later is heel dat levendige en kleurige gedoe weer ver dwenen, en liggen daar de open plek ken en de pleintjes weer even kaal als tevoren. Maar de exploitanten vinden dat heel niet verdrietig. Dat trekken van plaats naar plaats, dat amuseren van telkens andere mensen, dat betekent voor hen de charme van hun bestaan. Iedere keer weer bouwen zij met genoegen hun établissementen op, iedere keer kondigen zij met groot enthousiasme hun programma's aan, en iedere keer breken zij zonder een zweem van weemoed hun tent weer af. De phase van 't opbouwen der Hel- derse kermis is nu achter de rug. Kon het met alle opbouw maar even snel gaan! De phase van het amusement moet nog beginnen. Maandag draait de zaak op volle toeren. Dan zullen poffertjesgeuren de binnenstad vullen, het lawijt van draaiorgels en ver sterkersinstallaties zal over de hui zei» golven, en het geflonker van dui zenden lichtjes zal Den Helder tot een sprookjesstad omtoveren. Wij zijn be nieuwd, of 't Italiaanse orgeltje weer van de party zal zUn, en of de buik orgelist weer zal spelen van 't strand, stil en verlaten, en van de Betuwe die eens in bloei zal staan. Dat is on ze feestweek-herinnering van verle den jaar.- 'SINDS 1902 voor het chemisch reinigen en verven van Uw kleding. Thans weer snelle aflevering. Depot PETERS, Keizerstraat 51 Den Helder. Tel. 2467 Reeds eerder mochten wij de heer Th. Hout. de bekende Alkmaarse wichelroedeloper, in onze gemeente zien demonstreren, toen hij voor een klein auditorium een causerie hield over het wichelroedelopen. Donderdag avond heeft hy Hetzelfde gedaan in Casino, waar een betrekkelijk kleine kring van belangstellenden geboeid heeft geluisterd naar de dikwijls bij zonder geestige voordracht van de heer Hout. Hij" vertelde, hoe hy in zijn solda tentijd gewaar werd, de gave van het wichelroedelopen te bezitten, welke gave hij later in zeer vele gevallen nut tig heeft weten te gebruiken. De heer Hout demonstreerde, op welke wijzen de wichelroede reageert op de aanwe zigheid van yzer, water en steen, als ook op de aanwezigheid van aardstra- len. Vooral over dit laatste vertelde hij interessante bijzonderheden. Over de invloed op het menselijk organisme, en de kwakzalversmanieren waarop volgens sommigen deze invloed kan worden tegengegaan. De heer Hout heeft met behulp van zijn wichelroede menigmaal kunnen constateren, dat een ongeneeslijk zieke de hele dag midden in zo'n baan van aardmagnetisme lag. Op zijn advies kreeg de zieke een an dere ligplaats, waarna pas de genees middelen tot hun recht kohden komen. Er zyn oplichters, die van deze weten schap profiteren, en heel dure appara ten aan de man brengen, waarmede zo genaamd de invloed van het aardmag netisme wordt tegengegaan. De heer Hout waarschuwde tegen dergelijke kwakzalvery. Hij noemde het wichel roedelopen „niets bijzonders", „hele maal geen kunst". Je hebt het, of je hebt het niet. Het lichaam van de wichelroedeloper is slechts buitenge woon gevoelig voor 't aardmagnetisme. Hokus-pokus komt er niet bij te pas. Hij noemde het verheugend, dat de wetenschappelijke wereld belangstel ling voor deze zaken begint te krijgen. „Men wil alles graag passen in een systeem en opsluiten in formules. Wat niet in de bekende systemen past, en waarvoor men geen keurige forrpules weet op te stellen, deugt niet. In deze conservatieve gedachtengang begint ge lukkig verandering te komen. Een causerie, zoals de heer Hout Donderdagavond heeft gehouden, draagt veel bij tot het verminderen van de tegenzin, die nog steeds bij de massa leeft waar het de gave van het wichel roedelopen en andere para-normale be gaafdheden betreft. Het plaatselyk NIWIN-comité ver zoekt ons mede te delen, dat men t.m. 10 Juli a.s. nog de gelegenheid heeft om een etiket te schrijven voor een z.g. Jubileumpakket. Men betaalt 1,50 en de NIWIN zorgt ervoor dat één van onze militairen een keurig pakket ont vangt ter gelegenheid van het 50-jarig regeringsjubileum van H.M. de Ko ningin. Het enige adres, waar men nog voor het storten van het bedrag ad 1,50 terecht kan, is de Nederlandse Middenstandsbank, Koningstraat 7. Vanmiddag om twee uur wordt in de Koningstraat, op da plaats waar voor heen de banketbakkerij Van Alphen was gevestigd, he't Atelier „Sierkunst" van de heer P. Quant heropend. Wia de nieuwe zaak binnenstapt herkent on- middellijk het aardige winkeltje aan de Sluisdijkstraat, alleen is hier de ruim te aanmerkelijk groter. De sfeer is volkomen dezelfde gebleven, alleen komen de geëxposeerde artikelen in deze nieuwe omgeving nog beter tot hun recht. De verkoopruimte is veel royaler en ook het gedeelte achter de gemetselde boog biedt de heer Quast meer mogelijkheden. Wy zyn er zeker van, dat Atelier „Sierkunst" in de Ko ningstraat nog beter zal gedijen dan in de Sluisdijkstraat, wat toch uiteinde lijk de bedoeling van de eigenaar is. Een andere, zeer belangrijke verbete ring is de aanwezigheid van een expo sitieruimte op de eerste verdieping. Tot nu toe moesten, wanneer de werken van één bepaalde schilder werden ten toongesteld, deze een plaatsje vinden tussen de andere doeken en temidden der talrüke kunstvoorwerpen. Op zich zelf deed dit geen afbreuk aan de al gemene indruk, maar de waarde van de expositie zelf had daaronder wel enigszins te lijden. Thans zal dat be zwaar niet meer worden gevoeld. De expositieruimte is niet groot, maar biedt toch plaats voor een zeer be- hooriyke collectie, terwUl de gelegen heid is opengelaten het geheel op te luisteren met wat 'kunstvoorwerpen. Ter gelegenheid van de heropening wordt ook de expositieruimte in ge bruik genomen. De Alkmaarse schilder Q. Lugthart is momenteel bezig met het plaatsen van een collectie van zijn beste doeken. Een enkele ervan heb ben wij reeds gezien, en op grond daar van koesteren wij hoge verwachtihgen van deze tentoonstelling. Maandagmid dag om twee uur zal deze expositie worden geopend. Wij komen daarop dan nader terug. De scheidsrechtersvereniging „Groep Den Helder en Omstreken" gaat morgen voetballen in Amsterdam. Men heeft nrmelijk ingeschreven voor het grote tournooi op de Ajax-velden, waaraan ongeveer zeventig elftallen deelnemen. Deze elftallen zijn ingedeeld in groepen van vyf clubs. De Helderse scheids, rechters vormen tezamen met hun col lega's uit Delft, Gorinchem, Roosen daal en 't Gooi één groep. De winnaar hiervan komt in de finale. Er wordt eer. halve competitie gespeeld. De Helderse scheidsrechters zijn van 10.50—11.10 uur in het veld tegen Delft, van,11.4012 uur tegen Gorinchem, van 12.5513.25 uur tegen Roosendaal, en van 13.45—14,05 uur tegen 't Gooi. Iedere wedstrijd duurt dus tweemaal tien minuten. Morgenochtend vertrekken de Helder se scheidsrechters om acht uur van het Stationsplein. Zij zijn vol goede moed en zullen de Helderse kleuren vurig verdedigen. Wie weet komen zij nog met de Broekersbeker uitgeloofd voor de sportiefste ploeg van het tour nooi thuis! Gedurende de kermisweek zal de Le- gerzaal aan de Spoorgracht iedere avond voor de jeugd openstaand De jeugdleiders van het Leger des Heils zullen ervoor zorgen, dat de jongens en meisjes daar prettige avonden tege moet gaan. Op deze z.g. „instuif-avon- den" zullen o.m. aardige spelletjes worden gedaan, er wordt gemusiceerd, en er zal voor zeer goedkope consump ties worden gezorgd. Woensdagavond zal bovendien een film worden ver toond. Iedere Instuifavond begint om half acht en wordt om tien uur ge sloten. De toegang is vry en allen zijn welkom. Gedurende de feestweek zullen in Casino de Musical Ramblers o.l.v. Jaap Kwak weer op he't appèl verschijnen, en wel op de dansavonden die gege ven zullen worden Maandag 5, Dins dag 7, Donderdag 8, en Zondag 11 Ju li a.s. Op de tussengelegen dagen Vry- dag 9 en Zaterdag 10 Juli a.s. komt het gezelschap van Johan Kaart met de schlager „Een huis vol herrie", op wel ke avonden de Musical Ramblers na afloop de dansmuziek verzorgen. Plaatsbespreken vanaf Maandag a.s., dagelyks van 111 uur aan de zaal. Voor de werkzaamheden, verbonden aan de vernieuwing van de kademuur achter het ijzermagazyn op de Rijks werf hebben de volgende aannemers ingeschreven: fa. J. de Vries en Zn., Den Helder (afwerklaag volgens Egyp- to-Monolith methode) f 52.300; idem, afwerklaag met Carborundum, f 52.455. fa. A. J. Waterlander, Ou'dehaske, f 55.650; A. Broere's Aann. mij. N. V., Amsterdam, f 59.500; G. H. Melchers, Harlingen, g 58.000; J, B. Christiaanse, Amsterdam, f 59.500; G. H. Melchelrs, Amsterdam, f 64,400. ZEVENTIG JAAR IS DE NAAM VAN KWALITEIT EN DEGELIJK VAKMANSCHAP KEEP» hsbbsn ERVARSN HOI PttgTTiO HBT 15 TEN VOLLE TÉ KUNNEN VERTBOVWEN OAT'T^AF' iS ALS "2'J HUM WONINö 'N LATEN RiLHTAN DOOR D. D. T. P O E D E R in de practische en voordelige stuifzak 65 cent Evenals verleden jaar brengt Tivoli in de kermisweek ter onderbreking van het filmprogramma 'enkele avon den „Faveur". Er werken nu andere artisten mede dan in de feestweek 1947, maar men kan ook nu weer over tuigd zijn van een eerste klas variété programma. Lou Bandy, Fred AUister en Joop de Leur zijn de medewerkers met de meest klinkende namen. Naast hen leveren nog hun bijdragen de heer Crochet (waar hoorden we deze naam eerder?), aangekondigd als „De myste rieman", de accrobatengroep „The four Martonelli's", de „vrouwelijke tenor" Jonny van Zwielen, Rile Bros, Martin van Heelsbergen en Antoine Faveur. Plaatsbespreken op de speeldagen (Dinsdag 6 tot en met Vrijdag 9 Juli a.s.) dagelijks van 12—1 uur. Aan boord van het s.s. „Zuiderkruis" dat op Dinsdag 13 Juli a.s. uit Neder- lands-Indië in het vaderland'wordt te rugverwacht, bevinden zich onze stad genoten de sergeant ovw G. G. Bou- man, van Galenstraat 95; de marinier I ovw A. Eijkelenboom, le Vroonstraat 52; de soldaat H. L. van Vuuren, Hec- tor Treubstraat 40; de le luitenant G. W. Aalderink, van Leeuwenhoekstraat 18; de majoor-machinist J. C. Kok, Bas singracht 55; de kwartiermeester P. H. Giesbers, Nieuwe Brugstraat 8; de ma rinier I ovw W. Schutte, "Joubertstraat 86; de marinier I ovw A. ProviUj, Pie- ter Quantstraat 6. Wij heten hen bij voorbaat hartelijk welkom in Nieuwe- diep. Door de directie der Rykswerf zal op Vrijdag 30 Juli a.s., 's morgens om half twaalf, de openbare aanbesteding wor den gehouden .van het bouwen van een nieuwe zeilmakerij en takelaars werkplaats, met magazijn. Het wordt een gebouw van gewapend betonnen skelet met betonnen vloeren en dak, rustend op een fundering van 177 ge wapend betonnen palen Het krijgt drie verdiepingen, ieder mat een oppervlakte van 40,40 bij 30,50 m. Totale hoogte 12.80 m. Bestekken zijn verkrijgbaar bij het Aanschaffingsbureau van de Rijkswerf, tegen betaling vanf 2,50. Op Donderdag 8 Juli a.s. zal van 's avonds 19.2519.45 uur door de NCRV een radio-klankbeeld worden uitgezon den onder de titel „Waar gaat de sol daat naar toe?", in welke uitzending de aandacht zal worden gevraagd voor het werk der Militare Tehuiaén, speciaal ook in Nederlands-Indië. Binnenkort zal ook in onze stad voor deze tehui zen een collecte worden gehouden. Vandaag en morgen worden in het Musgum Den Helder weer de gebruike lijke voordrachten met lichtbeelden ge houden over de natuur van de maand. Voor kinderen wordt de voordracht ge geven op Zaterdagavond 7 uur en Zon dagmiddag 3 uur. Voor volwassenen zyn deze voordrachten respectievelijk Zaterdagavond 8 uur en Zondagmiddag 4 uur. In de maand Augustus worden geen voordrachten gehouden. Evenals verleden jaar zal gedurende' de feestweek de zijzaal van hotel Bel- levue het hoofdkwartier zün van het Rode Kruis. Mochten er ongelukken gebeuren, het Rode Kruis is altyd vlak by. Telefoon 2017. De geneeskundige dienst wordt gedu rende dit weekend te Den Helder waar genomen door de artsen P. v. d. Nieu- wenhuizen. Plantsoenstraat 1. Tel. 2335 en dr. J. B. Proost, Zuidstraat 13, tel. 2030. Het wordt langzamerhand tyd, dat de verenigingen en organisaties die willen deelnemen aan de Alle gorische Optocht ter gelegenheid van de Jubileumviering in Augus tus/September, met serieuze plan- nen voor de dag komen. Dat de op tocht doorgang zal vinden staat reeds vast, maar uit welke onder delen zü zal bestaan, hangt geheel af van de activiteit der deelnemen de groepen. Laten de fantasierijke geesten in igdere vereniging hun gedachten eens over een aardig ontwerp laten gaan. Men kan iets bedenken, waardoor het eigen karakter der vereniging wordt uitgedragen, maar men kan ook een voorstelling kiezen, ontleend aan het dagelijks leven. Wanneer daarover eens onderling wordt gesproken, zullen stel lig aardige ideeën worden geboren. De voorbereidingscommissie uit .de Helderse Gemeenschap zal door middel van een circulaire de diverse verenigin gen aan de plannen herinneren. Ver enigingsbesturen, legt deze circulaire niet op zij, maar neemt er goede nota van. Uw antwoord, liefst vergezeld van een aardig ontwerp, ziet de commissie (p/a de heer Ran, Goversstraat 56, te lefoon 2886) gaarne tegemoet vóór of op Dinsdag 20 Juli a.s. Het een en ander kan dan besproken worden op de vol gende commissievergadering, Woensdag 21 Juli a.s. Wij kunnen nu reeds mededelen, dat tydens de optocht een deskundige jury de verschillende onderdelen zal beoor delen. Door de Helderse Gemeenschap (en mogelijk ook door anderen) zullen pryzen beschikbaar worden gesteld. DE MASSA-ZANG* Toen het bovenstaande door de voorbereidende commissie werd be sproken, kwam ook terloops ter sprake hetgeen tot nu toe werd be reikt op het punt van de volkszang ter gelegenheid van de Jubileum viering. Reeds in een vorige verga dering, inmiddels enkele maanden geleden, was liet regelen van deze aangelegenheid opgedragen aan de zang-commissie. Thans bleek ech ter, dat nog niet alle verenigingen van de plannen op de hoogte waren gesteld, waardoor voor hen de ter mijn van voorbereiding wel heel kort is geworden. Wij laten hier in het midden waar door het trage werken van de zang commissie is veroorzaakt, maar wyzen er alleen met klem op, dat de behande ling van het belangrijke punt „volks zang" van nu af aan heel wat vlotter dient te geschieden, wil dit onderdeel van de feestviering straks slagen. Mede ook ter voorkoming van mogelijke ver- wijtep en eventuele andere moeilyk- heden. 7 50—10.85 TUSSEN DE VLAKBANK, De heer D. Grin te Hippolytushoef, werkzaam bij het timmerbedrijf H. Lont alhier, geraakte met twee vingers van zijn linkerhand op de vlakbank. Een paar vleeswonden aan deze vingers was het ongelukkige gevolg. POLITIE. Verloren: een actetas inh. wasgoed, een portemonnaie inh. f 2 en textiel punten. Inl. gemeentebode. En mag het dan Formby in Tivoli zijn die de bloemetjes eens buiten zet, „de" film van de Witte is deze week „Malle gevallen", met de bekende me dewerkenden Johan Kaart, Jopie Koop man e.a., een vrolyke rolprent, die Woensdag en Donderdag wqyit ver toond. Het programma wordt tot en met Zondagavond geopend met een avontuurlijke film van een aantal jeugdige schavuiten die ondanks hun overmoed en enthousiasme toch kans zien om in de zwaar beschadigde havenwijken van Londen een bende gevaarlijke gangsters aan de politie over te leveren. „Houdt den dief" is de sprekende titel van dit verhaal evtr kwajongens, gangsters en Scotland Yard, in de massale wereldstad Lon den. De beide andere dagen zyn het Hen- riëtte Davlds en Johan Kaart die de taak op zich hebben genomen het Hel derse publiek wederom te amuseren in de geestige Hollandse kermlsfilm „De big van het regiment". Geboren: Jan, zoon van Jan Daal der en Berendina Waterham. Simo- na, dochter van Simon Lap en Corne- lia Hoogvorst. Marianne A. G., dochter van Johannes P. Kikkert en Fokkina F. van der Ploeg. Ondertrouwd: Frederlk Barhorst en Maria P. Smit. Overleden: Willem van der Vis, 79 jaren, echtgenote van Trijntje Kooger. Hendrik Maas, 41 jaren. Anna M. van Gaaien, 5t jaren, echtgenote van P. C. van Exel, GEVONDEN VOORWERPEN. 1 rood damestasje, 1 zakdoekje, 1 zonneklep, schuitje met spoel van naai machine. Geboren: Jacob, z. van Riekelt Bos en J. de Boer. Adriaan J., z. van Johannes Joos en H. Nentjes. Jacob, z. van Lubbert Loosman en J. van den Akker. Sijmen, z, van Lub bert Schenk en A. R. M. Schager. Adriana H., d. van Hendrik Knobbe eri D. Kramer. Overleden: Neeltjen Nentjes, 75 jaar, ongehuwd. Ondertrouwd: Jacob Post en Sientje Davenschot. Maarten G. Boer en Jacobje Meun. Maarten Verbaan en Femmetje de Boer. Ned. Herv. kerk, 10 en 5 uur ds. Gel derman. Ger. kerk, 10 uur ds. von Meyenfeld, van Alkmaar, bevestiging, 5 uur ds. Homburg. Intrede. Ger. kerk (art. 31) 10 en 5 uur ds. Spijker. Chr. Ger. kerk, 10 en 5 uur: Lees- dienst. Mocht het zo wezen, dan probeert U het maar gerust met onze waterdichte horloges. Die zijn goed, be trouwbaar, accuraat en shock-prooi. Dat is ook' wat waard Beemsterboer raadt U goed, KEIZERSTRAAT 1J-17 - DIN HilDfft Ter gelegenheid van de kermisweek werd door de bioscoopdirectie eenaan- trekkelyk programma samengesteld, dat natuurlyk, om in de stijl van deze „feestweek" te blijven, niet gl te ern stig is gehouden. Voordat de traditie- nele voorstelling van „Faveur" wordt gegeven, vertoont eerst nog tot en met Maandagavond de bekende filmkomiek George Formby z'n vrolijke kluchten in een sensationeel liefdesavontuur, dat tot titel heeft „Nattigheid". Ongv twyfeld zal ook nu weer George zijn beste beentje voorzetten om de ker- misstemming er flink in te brengen. EXPORT BEGINT De onderhandelingen over export van Noordzeevis zyn in een zo ver gevorderd stadium gekomen, dat wel dra met dit belangrijke obejet een be gin kan worden gemaakt. Al zal het begin niet dadelijk van geweldige om vang zyn, toch zal het geleidelijk toe nemen. Over deze aangelegenheid zal binnenkort met de Noordzeevissers on derhandeld worden. Zij zullen dan dadelijk met de verse vis vanuit zee naar Urk gaan om daar te markten. URK, 1 Juli 1948. Door 90 vaartui- gen werd heden aangevoerd; 11431 pond paling, van 46 tot 316 pond per vaartuig', prijs f 1,30f 2,28 per y, kg en 9000 pond nest, f 1.3714 per 5Ó'kg. POLOWEDSTRIJD TEGEN NEREUS. Heden (Zaterdag) middag is er op wa- terpologebied weer wat te genieten! óm klokslag vijf uur gaat de ploeg van de Helderse Bruinvissen te water om een competitiewedstrijd te spelen tegen het derde zelental van Nereus uit Zaandijk. Na'de wedstrijd tegen H.V.G.B. 4 is de stand thans als volgt: de Ham 3 2 0 1 19—6 4 H.V.G.B. IV 3 2 0 1 10-3 4 Bruinvissen 1 1 0 0 2—1 2 Kroosduikers ..2101 713 2 Nereus III 3 0 0 3 2—15 0 Natuurlyk zegt deze stand nog maar zeer weinig omtrent de rol, die de Helderse waterpoloploeg speelt in deze 3e klasse-afdeling, maar de overwin ning op H.V.G.B, moge toch zeker wel een aanwijzing zijn, dat de Bruinvisssen niet tot de slechtste teams behoren. H.V.G.B, won met 3—1- van de Ham, maar Wildenberg c.s. wonnen met 2—1 van de H.V.G.B.! Op papier moeten wy het dus voor Zaterdagmiddag houden op een tweede Helderse overwinning! Ook al, omdat het voordeel van eigen terrein een klein woordje kan meespreken, hoewel wij geen liefhebber zijn van wedstrij den, die door golfslag worden beïnvloed. Men vergete niet, dat de minste rimpe ling van de waterspiegel van grote in vloed kan zyn. De opstelling is nog niet volledig be kend op het moment dat wy dit schry- ven, want Offringa zal het doel verde digen. De achterhoede is ongewijzigd: Jan Baarda, Cees Tysen en Arie Gieiis. Voorspelers zyn in ieder geval Henny Wildenberg (aanvoerder) en vermoede lijk S. van Henten. Als derde voorspe ler komt öf v. d. Water óf Piet Gode uit. Ongetwyfeld zal ook deze wed strijd wetr veel belangstelling trekken. Het droevige ongeval op het vrij» strand, moet wederom als waarschu- wing gelden voor de velen, die nog steeds de bewaakte stranden myden. De verraderlijke stromingen vlak onder de kust, eisten hier eéh jong le. ven. Het slachtoffer was, staande tot borsthoogte, verzeild geraakt in een mui met vallend water. Laten allen toch hun strandvermaak zoeken in het bewaakte gebied, In de 21 jaar dat daar het strand geëxploi teerd is, deed zich een dergelijk droe vig ongeval niet voor. Aan de Hijksafslag te IJmuiden werden gisteren 1200 kisten vis aangevoerd Be. sommingen: IJM 117, .Prinses Beairix", f 7050; 213 f (.78; 343 118; 249 f 104; 207, I 38; 318 f 49; 245 f7; 231 f 11; 241 f 170; 202 f 51; 237 1 31; 239 f 27; UK 51 f 227; 90 f 166; 119 f 42; 126 i 572; 169 f 755; 36 f 362; 7 f 197; 60 f 970; 53 f 170; 161 f 171; 59 f 1145; 69 f 112; 105 f 840; EH 20 f 81; KW 94 f 390; HA 16 f 294; 53 f 320; OD 8 f 251; 60 f 837; 9 f 408; HD 184 f 30; 63 f 17; 220 f 17; 213 f 758; 141 f 51 Een grote knoeierij met „spaar brieven" is in West-Brabant ontdekt. In verband daarmee is in het huis van bewaring te Breda opgesloten de verzekeringsinspecteur van der L„ die zich ingenieur noemde. Deze arrestatie heeft heel wat opschudding verwekt, doordat deze man ook in vooraanstaande kringen vele goede kennissen had. Van der L. heeft jarenlang in Breda gewoond en was sinds kort verhuisd naar Wassenaar. Hij. had enige jonge dames in dienst, die het platteland op trokken, om de boeren over te halen tot het nemen van z.g.n. spaarbrieven. Zij hadden veel succes. Talrijke boeren zijn de dupe geworden van een ver gaande knoeierij, waarvan van der L. verdacht wordt. Zonder medeweten der verzekerden" werden de bedragen op - spaarbrieven aanmerkelijk ver- ogd, klaarblijkelijk met het doel, dat ■n der L. die ruime sier maakte .i-tere proyisies kon Innen dan waar- ip hy in feite recht had. Heel wat ke zen is het-gebeurd, dat de „verzekerden" hun spaarbrieven eerst thuis kregen nadat zy in goed vertrouwen reeds grote bedragen aan premies hadden betaald, Als zij daarna weigerden verder te be talen, omdat op de spaarbrieven hogere bedragen vermeld stonden dan wa! overeengekomen, werden zy „ge royeerd", hetgeen betekende, dat het betaalde in de zakken van van der L, verdween. Heel wat boeren zijn zo ge dupeerd. Sedert geruime tyd Is men bezig met het herstel van de Mariakerk te Venlo. Met Kerstmis hoopt deze, dan geheel gerestaureerde kerk weer jn gebruik te nemen. De toren in de steigers.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2