DOBBER en KLIEKJE lïifiS van Boenzel en Jonker Flonker Chefarine .4' PI De strijd om DE ZÉTELS Welke ministers vielen in ongenade? Bandenfabriek 's-Hertogenbosch WhM In Retraite Een kruis. Geloof Heil 4 geneesmiddelen thans in de hele wereld beroemd. Retraite Puzzle-rubriek ïJV.'Jj' -f m m LUISTEREN NAAR.... Hijnliar dtj es (Van onze pari. redacteur). (UI). IN ons vorige artikel stelden we de vraag: Wie zullen in de nieuwe regering zitting hebben? Eigenlijk zou zij moeten luiden: Wie zullen van de nieuwe regering, aangenomen dat de K.V.P. en de P.v.d.A. weer aan het bewind komen, vermoedelijk geen deel meer uit maken? Want raakt men met de beantwoor ding van deze vraag al in de specula ties verward, onmogelijk is het uiter aard om een enkele gissing te maken over de toewijzing van portefeuilles aan nieuwelingen, die thans zittende ministers zullen vervangen. Wij erkennen, dat liet niet veel zin heeft zich te verdiepen in de kansen van onze bewindslieden. Doch aan de andere kant is het niet oninteressant te weten, hoe men daarover in parle mentaire kringen denkt. En wel, om dat deze meningen in niet onbelang rijke mate gebaseerd zijn op het oor deel, dat men over hun beleid heeft. /")VER de minister-president dr. L. J. M. Beel hoort men in dit verband weinig spreken. Dat is voor hem een gunstig teken. Men zal hem graag weer inhuren. Zijn terugkeer schijnt verze kerd. Anders staat het met dr. J. P. Witte- man (K.V.P.) die dr. Beel, toen deze zich uitsluitend aan zijn taak van mi nister-president ging wijden, als minis ter van binnenlandse zaken opvolgde. Hij is ongetwijfeld een knap bewinds man; hij is een uitstekende spreker en een scherpe debater enhij heeft ruime opvattingen. Doch dat laatste is het hem juist, vooral waar het zijn in katholieke kring nogal vrijzinnige denk beelden over zedelij kheidsvraagstukken betreft. In de Tweede Kamer heeft hij eens verklaard, dat het met de zede loosheid in ons land zeker niet zo droe- «vig is gesteld als zijn partijgenoten het doen voorkomen en dat het gemengd zwemmen in hem geen tegenstander ontmoet. Aan deze uitspraken schrijven onze parlementaire relaties het toe, dat hij in eigen omgeving enigszins argwa nend wordt aangezien en dat daardoor zijr. herbenoeming dubieus geworden is. Hij zelf zal zonder hartzeer het rege ringsgebouw verlaten, zo menen we te weten. Niet zonder betekenis is, dat men sprekende over minister Witteman er wel in één adem bij vertelt, dat de Utrechtse burgemeestersplaats va cant is. De ministeriële loopbaan van mr. C. G. W. H. baron van Boetzelaer van Oos terhout, dié aan buitenlandse zaken de scepter zwaait en die zich nimmer een krachtige figuur getoond heeft, zal wel afgelopen zijn. Dat de heer W. Drees, sociale zaken en prof. mr. P. Lieftinck, financiën, bei den behorende tot de P.v.d.A., terug keren, lijkt wel aan geen twijfel onder hevig. De P.v.d.A. beschouwt hen als haar exponenten van een progressieve regeringspolitiek en zal er in ieder ge val op staan, dat zij hun plaatsen ach ter de ministerstafel weer innemen. Ook de herbenoeming van luit. kolo nel A. H. J. L. Fievez (K.V.P.) tot mi nister van oorlog staat wel vast.- Hij is een geachte en doortastende persoon lijkheid, die men graag ziet terugkeren. Op het ogenblik beheert hij ad interim ook,het departement van marine. Voor zover onze inlichtingen strekken, schijnt het de bedoeling te zijn, dat de heer Fievez definitief de verantwoorde lijkheid krijgt voor beide departemen ten, doch dat nu de herziene Grond wet dit mogelijk maakt een Staats secretaris voor Marine benoemd zal worden. De functie van Staatssecretaris zou eveneens weggelegd zijn voor de heer I.. Götzen, die op 8 November van het vorige jaar benoemd werd tot minister zonder portefeuille ter assitentie van de minister van overzeese gebiedsdelen, mr. J. A. Jonkman (Arb.) Wad Beze laatste betreft, er is reeds meermalen sprake van zijn aftreden >m gezondheidsredenen gewee6t. Het is r.iet bekend, of hij thans de tijd geko men acht om zijn werk aan een ander over te dragen. Het zal wel van hem zelf afhangen of hij op het Plein terug keert, want hoewel hem geen over matige lof toegezwaaid wordt, de cri- tiek op zijn optreden in regeringskrin gen is ook ni,et zo groot, dat men hem zou willen passeren. De minister mr. J. H. v. Maarseveen (K.V.P.) en S. L. Mansholt (Arb.) heb ben zo oordeelt men een goede kans om de verkiezingen te overleven. Eerstgenoemde heeft zich veel moeite getroost het ons nagelaten bezettings recht te liquideren en schoon schip te maken met de politieke delinquenten. Daarmede is hij nog niet geheel gereed gekomen. Men wil hém blijkbaar graag de kans bieden zijn werk te voltooien. De heer Mansholt is vrij aardig tussen de klippen doorgezeild, zodat ook tegen zijn terugkomst geen bezwaren ge hoord worden, al zal de P.v.d.A. haar medewerking aan een rooms-rode coa litie zeker niet van zijn aanblijven af hankelijk stellen. Ir. H. Vos (Arb.), stelt geen prijs op een herbenoeming, zodat wij hem waar schijnlijk niet meer achter de rege ringstafel terugzien. De ministers prof. I dr J. R. M. v. d. Brink (K.V.P.) en mr. j J in 't Veld 'Arb zijn nog te kort aan j het bewind, dan dat men zich ten aan- i z;en van hen aan het uitspreken van i verwachtingen waagt. En dr. Jos. J Gielen (K.V.P.), minis ter van onderwijs, kunsten en weten schappen? Hij kwam met een interpel latie en hij ging in het kabinet-Beel met een interpellatie en beide keren moest de minister-president ingrijpen De regeringspartner heeft blijkbaar geen crisis willen forceren, doch de drei ging er van alleen al toont aan, dat zijn beleid geen. onverdeelde instem ming geniet. Dr. Gielen is geen persona- grata bij de P.v.d.A., ook niet bij alle leden van de K.V.P.-fractie en evenmin in alle kringen van het onderwijs. Maar in de K.V.P. wijst men er terecht op, dat hij de subsidiëring van het bijzon dei hoger onderwijs erdoor gekregen heeft en dat hij een willig oor leent aan hen, die pleiten voor het bijzondir onderwijs. Zodat hij 'al staat het niet hoog toch nog wel een kansje heeft. (Nadruk verboden). In het jaar 79 na Christus kwam de Vesuvius plotseling tot een hevige uit barsting. Twee steden, een kleinere en een grotere, werden door dit natuur gebeuren voor eeuwen begraven. Het vissersplaatsje Herculaneum werd be dolven onder een modderstroom van 15 meter dik, die spoedig tot een mas sieve steenlaag verhardde. Het grotere Pompeii werd begraven onder een laag puimsteen en as. Het was met de toen ter beschikking staande middelen on mogelijk om deze steden uit te graven, en de vele doden, vooral te Pompeii, te bergen. j Het leven ging verder, de geschiede nis had zijn beloop. Jaren later werd boven Herculaneum op de harde steen laag een nieuwe stad gebouwd. En bo ven Pompeii bebouwden dé boeren hun akkers. Het is nu ruim 200 jaar geleden, dat met de opgraving van deze oude Ro meinse steden een begin is gemaakt. Dit ging met Pompeii vrij gemakkelijk, omdat de losse steen en as met weinig moeite vielen weg te ruimen. Maar om Herculeneum te bereiken, moest een 15 meter dikke steenlaag worden wegge hakt. Toch zijn na jarenlange arbeid beide steden, althans gedeeltelijk, bloot ge legd. Zij geven ons een zeer levendig beeld van de kuituur der Romeinen in de eerste eeuw. Men heeft bij deze opgravingen ook gezocht naar sporen van 'n oude chris telijke gemeente. In Pompeii is geen enkele aanwijzing daartoe te vinden. Maar in Herculaneum is, nog geen 10 jaar geleden, iets ontdekt, dat bewijst dat het Christendom reeds toen tot in Italië was doorgedrongen. Men vond namelijk in een klein ver trek op de eerste verdieping van een voornaam herenhuis een kruis in de muur gekrast. Het waren niet meer dan een vertikale en een horizontale lijn, die met wat kleurstof zwart waren ge maakt. Vóór het kruis stond een soort bidstoel of khielbank, die het mogelijk maakte te bidden met het gezicht ge richt op. het kruis. Het vertrek, waar dit kruis gevonden is, was de kamer van een of meerdere slaven. Want de bovenverdieping van het huis was bij de Romeinen steeds voor de slaven bestemd. De prachtige vertrekken van de bewoners beneden waren versierd met wandschilderingen, die betrekking hadden op de Romeinse, Griekse of Egyptische godsdienst. Maar op een zolderkamertje aanbaden een paar slaven in het geheim de gekruisig de Christus. Uit dit in de muur gekraste kruis spreekt het geloof van een paar slaven Want gelovig is die mens, die God no dig heeft. Uit de inrichting van hun kamer blijkt, dat deze mensen niet bui ten God konden. Zij zullen niet geredeneerd hebben over Gods bestaan. Redeneren en theo logiseren kost veel vrije tijd. En tijd, laat staan vrije tijd, bezat een slaaf niet. Zij zijn ook niet aangetrokken ge weest door de véle goden, waarvan zij de beelden dagelijks om zich zagen. Al lereerst in het huis van hun meester. En verder in het stadje zelf; want Her culaneum bezat, evenals iedere stad uit die dagen, zijn tempels en godenbeel den in menigte. Zonder zich de luxe van een theolo gie te.kunnen veroorloven, zonder een kritische vergelijking te kunnen tref fen tussen de Romeinse, Griekse, Egyp tische of Christelijke godsopvatting, knielden zij dagelijks neer voor hun simpele kruis, en aanbaden Christus, voor het oog der mensen niet meer dan een gekruisigde timmerman. Maar juist deze kruiseling toonde hun wie God was; en niet een stralend koel beeld van Jupiter, Venus of Isis. Zo leerden een paar slaven uit Her culaneum, 79 jaar na Christus, geknield voor een kruis in de muur, God ken nen en zichzelf. Want die twee, Gods kennis en zelfkennis, gaan in het ge loof steeds samen. Wat deze slaven in hun geloof ge vonden hebben, kan slechts vermoed worden. Maar we kunnen toch vrijwel zeker zeggen, dat zij in hun geloof het uitzicht op een heil hebben ontdekt. De toestand van een slaaf kunnen we ons wel bij benaderfhg indenken. Het was zo ongeveer die van een dwang arbeider in Duitse dienst gedurende de oorlog. Hoe zou zo iemand niet dage lijks uitzien naar licht aan de horizon,' naar redding, naar vrijheid, naar ver lossing, naar een eigen en zelfstandig menS-zijn. Het is gemakkelijk te spotten met 'n geloof, dat z'n centrum vindt in het ontvangen van een waarachtig geluk straks, aan het eind der tijd. Een der gelijke spot heeft vaak gelijk. Want ook een christen leeft op deze wereld. Daar moet hij blijven en werken. En toch? Verlangt niet ieder naar een macht, die hem bergt en beschut in een vijandelijke wereld? Wie zal als de dood nadert, de hand niet uitsteken naar een hand van de overzijde, om IN ZUID-AFRIKA ?at Alêx geen VRieNDSCHApp&LjKE Bedoelirigen in DE zin had, Wa-S wel aan z'n "dreigende tanden te d'en puppi,Dobber en klIekje bedachten zich dan ook Geen ogenblik en renden op het bruggetje af •^•Kliekje Rende, met z'n Geweer inde hand als eerste over het bruggetje.aa dobber en duppi Volgden met grote -SpRONGEN m"fet BRUGGETJE WAS ECHTER op XO'n KRACHT 'toer niet Berekend.Door het gewicht van dobberen -Pupp. GLEED DE PLANK VAN DE WALKANT Ap EN SCWooT MET DoBSER, EN MET puppi HET WATER IN De 4 geneesmiddelen van Chefarine „4" worden in de hele wereld 'met zéér gunstig resultaat gebruikt en zijn stuk voor stuk beroemd geworden. Zij ver jagen een bijzonder zware hoofdpijn, hevige rheumatische pijnen en zijn heil zaam bij griep enz. De werking is krachtig, maar één der bestanddelen - Chefarox - zorgt dat zelfs de gevoeligste maag niet van streek raakt. TEGEN PUNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN I 0.75 hem te redden van de ondergang? Dit kruis was voor deze slaven de reddende hand van gindse zijde. Die hadden zij gegrepen. Dat was hun heil. Retraite is een vreemd woord. Het betekent eigenlijk het zich terugtrek ken uit het gewone leven, om even met zichzelf alleen te zijn. Deze slaven uit Herculaneum hadden het grote voor recht, dat zij zich konden terugtrekken, dat zij een zinvol teken hadden, waar voor zij hun gebed konden uitspreken. Zij hadden een plaats om alleen te zijn. Wij zijn geen 'slaven meer. Boven dien zijn wij moderne mensen. Maar een plaats om ons terug te trekken, om voor het kruis alleen te zijn met je zelf en met God, dat ontbreekt in ons jach tige leven vrijwel steeds. Tot ons eigen nadeel. Puzzle 39. Kent gij het bedoelde spreekwoord? (Opl.) De 13 bedoelde woorden waren: 1. Heimelijk, 2. Assepoester, 3. Afzonde ring, 4. Stenogram, 5. Telescoop, 6. Indigo, 7. Grenadine, 8. Eensluidend, 9. Sigarenkoker, 10. Proficiat, 11. Over wonnenen, 12. Endymion, 13. Do. De eerste en derde letters vormen van boven naar beneden gelezen: Haas tige spoed is zelden goed. Zoals wij konden verdachten was het aantal ingekomen oplossingen weer groot. Velen zonden een' keurige cor recte opl. in. Na loting onder de goede oplossers is de wekelijkse prijs van 5.ditmaal ten deel gevallen aan de Heer M. J. de Kleyn, Draafsingel 5 te Hoorn. Gefeliciteerd! Deze prijs zal worden toegezonden. En nu onze nieuwe opgave. Puzzle 40. De twee vergeten cijfers. Dr. G. Heugen had een mooi getal van negen cijfers in zijn hoofd. Thuis ge komen wilde hij het getal vlug even opschrijven. Maar zie, hij was twee cijfers vergeten. Hij wist alleen nog de volgende cij fers: 97x882x02, de cijfers, die op dj plaai.s van de kruisjes moesten staan as hij vergeten. Gelukkig wist hij nog, dat het getal precies deelbaar was door 37269 en dat de twee ontbrekende cijfers niet gelijk waren. Na enig reke nen had hij toen spoedig de twee ont brekende cijfers gevonden. Gevraagd wordt het gehele getal van negen cijfers. Oplossingen (per briefkaart) tot en met Donderdag 8 Juli aan de Redactie -V. 'j V f V-s-- 8. Het was Jonker Flonker nu wel duidelijk geworden dat een andere hond Boenzels plaats had ingenomen, maar de angst maakte hem sterk. In het donker sloeg en trapte hij van zich af. Er viel een tafeltje om, een vaas sloeg met een kletterende slag tegen de vloer aan stukken. Toen klonk er ge stommel op de trap en even later ver schenen er in de verlichte deuropening de drie juffrouwen Waeker in lange witte nachthemden. Een droeg er een brandende petroleumlamp. „Wat ge beurt hier?" riepen ze verschrikt. Toen zagen ze Jonker Flonker die met Christien aan zijn been als een wilde door het vertrek danste. „Gemene dief!" schreeuwde juffrouw Betje. „Moord! Brand!" gilde juffrouw Letje. „Ik haal de politie!" riep juffrouw Zet je. Christien had losgelaten maar bleef grommend voor het open raam zitten. Toen zonk Jonker Flonker zowaar op zijn knieën. „Dames" riep hij wan hopig. „Dames dan toch! Ik ben een heer van goeden huize.maar verder kwam hij niet want opeens klonk hem een goed bekende blaf in de oren. Met een ruk sprong hij op en draaide zich om.In de donkere raamopening stond Boenzel! PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten TT IJ om 6, 8 en 11 uur VARA: 6,15 USA- cabaret 6.45 Veel kan worden bereikt door samenwerking 7,00 Artistieke «taalkaart VPRO: 7 30 „World congress of faiths" 7,45 Verkiezingstoespraak VARA: 8,05 Din gen van de dag'— 8,15 En nuOké 9 45 Socialistisch commentaar 10.00 Week-end-orkest 10,30 Jan Vogel en zijn accordeon-orkest 11,15 Johan Jong (orgel) 11,45 Rustige avondklanken HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur KRO: 6,15 Jour nalistiek weekoverzicht 6,30 Voor de Strijdkrachten 7,15 Zuid-Afrika 7,30 Verkiezingstoespra'ak 7,45 Uitzending voor de Nederlanders in Duitsland 8 05 De gewone man 8,12 Frits Kreisler (viool) 8,20 Lichtbaken 8,50 Omroep orkest 9.20 KVP-nieuws 9,25 Pluvier knapt het op 10,00 Week-end-serenade 10,37 Actualiteiten 10,45 Avondgebed 11,20 Gramofoonplaten PROGRAMMA VOOR ZONDAG HILVERSUM H, 415 m. Nieuwsberichten om 8, 1, 6, 8 en 11 uur VARA: 8,18 Balletmuziek 8,30 Voor het platteland 8,40 De Stem des Volks 9,07 Nieuws^ van de Olympische Spelen 9,12 Post- duivenberichten 9,15 Men vraagt.... en .wij draaien 9,45 Geestelijk leven VPRO: 10.00 Zondagshalfuur 11,45 „Tussen kerk en wereld" AVRO: 12,00 „De Zilveren AVRO" 13,05 Waltztime in Holland 12,30 De Zondagclub 12,40 Dameskoor —1 1,15 Les gars de Paris 1,50 Wat zult U horen? 2,00 Omroep orkest 2 30 Boekenhalfuur 2,45 Om- roep-orkest 3.30 Filmpraatje 3,45 Pierre Palla 4,00 „Bonbons bij de thee" 4,45 Sportflitsen VPRO: 5,00 World congress of faiths'» VARA: 5,30 Muziek vereniging „De Pioniers" 5,45 Sport: wielrennen 6,15 Vara-Zomerfeest 6.30 Dolf van der Linden en zijn Metropole orkest 7,00 Radiolympus 7,30 Stradiva Sextet AVRO: 8,15 Feestconcert 10,15 Van horen en zien 11,15 „The Skymas- ters" 11,45 Gramofoonplaten HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 8, 1, 7,30 en 11 uur NCRV: 8,15 Werken voor strijk-orkest 8,30 Mor genwijding KRO: 9,45 Gramofoonplaten 9,55 Inleiding Hoogmis 10,00 Hoog mis 11,30 KRO-trio 12,00 Angelus 12,03 NBC-Sy,mphonie-orkest 12,15 Apo logie 12,35 „Het orkest zonder naam" 12,55 Zonnewijzer 1,20 f1Het orkest zon der naam'» (vervolg" 1,40 „Spineuza" 2 00 Omroep-Kamerorkest 3,10 R K Har monie-orkest 3,30 Gaaf van de zin de zomer in, maar 't besluit ook gaaf er uit 3,40 Muzikale tombola 4,10 Reportage 4,25'Vespers NCRV: 5,00 Studio-dienst 6,30 Voor de Strijdkrachten 7,00 Gra mofoonplaten 7,15 „Kent Gij Uw Bij bel?" 7,45 Polka KRO: 7,50 „In 't Boeckhuys" 8,05 De gewone man E,12 Muziek 8,30 „Grote verwachtingen" 9,20 Klein Orkest 9,50 Gramofoon platen 10,05 Gemengd koor 10,37 Ac tualiteiten 10,45 Avondgebed 11,15 Radio Philharmonisch-orkest PROGRAMMA VOOR MAANDAG HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om. 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur VARA: 8,15 Vreugdevolle klanken 8,45 Fragmenten „A midsummernightsdream" 9,15 Mor-, genwijding 9,35 Arbeidsvitaminen —10,30 Van vrouw tot vrouw 10,35 Gramofoon platen 11,00 Op de Uitkijk 11,45 Mu ziek 11,45 Uit onze Radio-bodes 12,00 Boston Pops-orkest 12,38 Gerard van Krevelen speelt nationale en internatio nale successen 1,15 Het Vaudeville-or kest 2,00 „Wat gaat .er om in de We reld?" 2,20 Solisten-concert 3,00 Bon- bonnière 4,00 Anny Schuitema draagt voor 4,15 „Musicalender" 5,00 Mid- dagrhythmen 5,30 Hoort, zegt het voort 5,45 Gramofoonplaten 6,15 „Karpathen melodie" 6.45 Radiomuziek-journaal 7.1C Musicorda 7,45 Verkiezingstoespraak 8,05 De heren G Clercq en W Vogt spreken over de AVRO 8,15 Het Utrechts Stedelijk Orkest 9,00 Op het vinketouw 9,45 The twilight serenades 10,10 Lon den onder de loupe 10,20 Musica An- tiqua 11,15 „The Skymasters" HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichtén om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur KRO: 8,15 „Te deum laudamus'» 9,00 Divertimento 9,15 Ochtendbezoek bij onze jonge zie ken 9,30 Vragen aan voorbijgangers 10,00 Gramofoonplaten 10,30 Morgen dienst 11,00 Gramofoonplaten 11,15 Van oude en nieuwe schrijvers 11,40 Ilona van dei- Bilt (p^ano) 12,00 Zigeu ner-orkest 12.33 Orgelbespeling 1,15 Mandolinata 1,45 Even naar Zuid-Afrika (gr pl) 2,00 Radio-uitzending voor de scholen 2,35 Middagconcert (gr pl) 3,05 Muziek 3,30 Oude Nederlandse mu ziek 4,00 Bijbellezing 4,45 Concert gebouw-koperkwartet 5,00 „Het kleu terklokje klingelt 5,15 Het NCRV-koor 5,45 Oom Jan reist door Indië 6,00 De vijf Zapakara's 6,15 Sportrubriek 6,30 Voor de Strijdkrachten 7,15 Onder de NCRV-leeslamp 7,30 Verkiezingstoe spraak 7,45 Driehonderd jaar groei van ons nationaal bewustzijn 8.05 Program ma proloog 8,15 Collegium musicum Amstelodamense 9,00 Rondom de positie van de Middenstand 9,20 „De Varian ten" 9,45 Rondom het clavecimbel 10,15 Met band en plaat voor U paraat 10,45 Avondoverdenking 11,15 Avond klanken 11,40 Gramofoonplaten 'De overwinnaars van moeheid e^gede^rimeerdheid^Doo^^O^ct. Waarom zou de moordenaar toen niet geschoten hebben? vroeg de in!.Omdeatr' ze natuurlijk van alle kanten' zouden toegelopen ^."ant woordde de commissaris. „Hij zou geen kans gekregen hebben om weg komen. En op deze manier kon hg tevens de verdenking op dokter Van BrPWaariThü heiaas maar al te goed geslaagd is." zei'de hoofdinspecteur. "Denkt U om Van den Berg, meneer?" vroeg inspecteur Beekman. "Dat s afgesproken. Hij heeft ons uitstekende informaties gegeven en hh" verdient dat hii er bij mag zijn als de kerel gearresteerd, wordt. Zeg hem maar dafhii zich bij Maas moet aansluiten, dan valt 't niet op, dat er Iemand van de krant is." „Uitstekend, meneer," zei de inspecteur tevreden. HOOFDSTUK XXVIII. Een ongezellige reünie. Commissaris Vonkenberg zat breeduit in een fauteuil en keek belang stellend de kring rond. 1 ,,'t Lijkt wel of we hier op de cursus zitten," zei hij tegen de hoofd inspecteur, die een plaatsje naast hem gezocht had. De hoofdinspecteur glimlachte. „Ja, wa hebben hier mannen genoeg," zei hij, „nog niet eens meegeteld wat er in de gang staat." Hg keek belangstellend naar de rechter-commissaris, die tussen de offi cier en de griffier als pièce'de milieu op een Queen Anne-bank zat. Naast het drietal zat inspecteur Maas met de journalist Van den Berg, dié een on opvallend plaatsje tussen twee rechercheurs had gekregen. Inspecteur Beekman had een stoel naast de deur genomen en keek ner veus op zijn polshorloge. De gasten waren laat, 't was net of ze er geen van allen iets voor voelden om in dit moordhuis nog .eens een figuranten rol te moeten spelen. „Waar is Nico?" vroeg hg aan tante Marianne. „Die hebben we uit logeren gestuurd," fluisterde tante Marianne. „Mijn broer en ik zijn van plan een paar weken op reis .te gaan. Dat hebben we allebei nodig." „Wanneer vertrekt U?" „Morgen vroeg," zei tante Marianne. „Ik wilde, dat deze avond maar achter de rug iwas, Henk. Ik heb zo'n gevoel, dat er weer iets zal gebeuren. Weet jij wie ze voor de moordenaar houden?" Inspecteur Beekman glimlachte geruststellend. „In elk geval behoeft U met deze politiemacht In Uw huis niet ongerust te zgn, tante Marianne," zei hij. „Krijgen we weer van die lekkere cocktail?" „O nee. Niet, dat we 't niet gratig zouden geven, maar meneer Feenstra heeft gezegd, dat we geen alcohol mogen schenken. Ik mag alleen een kopje thee presenteren. Neem mij niet kwalijk, beste jongen, maar ik moet nog naar de keuken en ze kunnen ieder ogenblik hier zijn." De inspecteur knikte haar bemoedigend 'toe. „U zult zien, dat" er voor Uw vrienden niet de minste ongerustheid be staat," zei hij. „Trouwens, ik vermoed, dat een eventuele arrestatie niet eens in Uw bijzijn zal gebeuren." „Is hethet is toch geen van onze gasten?" vroeg tante Marianne. „Jullie zetten toch geen val uit voor dokter Van Bremen?" (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 3