Ernstige crisis in Belgische textielindustrie asr m EXPORTEREN OF INEENSTORTEN VAN BOEK TOT BOEK Een boekengroet aan onze jongens over zee VAN NABIJ ~ËN VERRE DAMRUBRIEK van Boenzel en Jonker Flonker Wij luisteren naar Rauter in cassatie Een prettig Blousepatroontje ooori (Van onze correspondent BBUSSEL, Juli. De Belgische textielindustrie behoort tot de drie zoge- naamde nationale „basisindustrieën". Na de metaalbedrijven met 238.000 ar beiders en de steenkoolmUnen met 160.000, neemt de textiel de derde plaats in met een personeel van 150.000 man. Zij is essentieel een export-industrie en is overwegend in het Vlaamse land gevestigd. Thans zijn büna 20.000 van iders wcrhioos. Tal van fabrieken liggen geheel of gedeeltelijk stil. De toestand is vooral ernstig geworden sedert April van dit jaar en de crisis laat zich het scherpst voelen in de breigoedbedrjjven. Dit gebeurt in een industrie waar zowel in wol en katoen als in breigoed tot vóór een paar maanden 10 a 30 pet. méér werd geproduceerd dan in zie referentie jaren 1936—1938. De industriëlen van de textiel heb ben 100 pet. gebruik gemaakt van de gunstige positie van het land np de be vrijding. Een bevolking.' die bedde- lakens noch zakdoeken, hemden noch sokken bezat, wilde dadelijk in haar be hoeften voorzien, en kocht niet enkel voor haar textielbonnen, njaar ver kreeg ook veel.... van onder de toon bank. Zij kocht té veel. De textielfa brieken, die met 70 pet. van hun pro ductiecapaciteit genoeg voortbrachten voor de binnen- en buitenlandse markt, „draaiden" toen tegen de 100 pet. De regering zette wel de invoer-kraan wijd open, maar wenste tevens niets liever dan zoveel mogelijk export. Het buiten land had overigens ontzaglijke behoef te: dus ook nog produceren voor de uitvoer. De productie steeg tot 110, 170, 140 pet. Het was een lust! Het was Ame rika vóór de krach van 1929! In de tweede helft van 1947 begon het anders te worden. Het ergste was het rnet de export gesteld, een kwestie van leven of dood voor deze industrie. Om slechts enkele cijfers te noemen: einde 1947 werd 5.500 ton katoenproducten minder uitgevoerd dan in 1938. De ex port van breigoed naar Engeland be- JJIT de berichten in de pers, via de radio en uit talloze brieven van onze militairen in Indië blijkt telken male het nijpend gebrek aan lectuur. Weliswaar doet de NIWIN ook in dit op richt goed en veel werk, maar zij is riet bij machte de noodkreet van onze jongens overzee tot zwijgen te bren gen. Het feit, dat onze soldaten zijn aan gewezen op jarenoude afleveringen van tijdschriften, dat zelfs de vondst van spoorboekjes en telefoongidsen tussen het leesmateriaal vermeldenswaard wordt geacht, bewijst hoezeer men in de Archipel naar goede lectuur hun kert. Het is om deze reden, dat het frisse en originele initiatief van de Uitgeverij „West Friesland" om een boekenpakket samen te stellen met vreugde begroet kan worden. Drie keurig gebonden boe ken vormen de inhoud van deze „Boe kengroet aan onze jongens overzee". Zij zijn stevig verpakt en voorzien van een fleurig met aardige tekeningen ver sierd omhulsel. Het geheel is kant en klaar voor verzending naar de tropen. Maakt het pakket reeds op het eerste gezicht een goede indruk, ook de in houd van de boeken staat op goed peil. Daar hebben wij in de eerste plaats „Jubal Troop", een Wild West-roman van Paul I. Wellman, welke volkomen afwijkt van het goedkope genre der doodgeschreven drie stuivers-romans. Wellman behandelt in zijn roman het harde leven der gouddelvers op ver dienstelijke wijze met een prachtige të- kening der personen. De tweedê roman „Het Cymbaal" speelt zich af aan de oevers van de Nethe. Gilles Stavelot is erin geslaagd een bijzondere roman te schfijven met een volledige beheersing van de materie. De strijd van het aangenomen kind Sylvester tegen de naar macht hunke rende boerin is even boeiend als men selijk en dit laatste mag wel de grootste verdienste van dit goede boek genoemd Worden. Een vertaling van Edgar Rice Bur- roughs „Tarzan op Sumatra" comple teert het pakket. Burroughs mag vol doende bekend geacht worden en zijn Tarzan-boeken genieten ook thans nog een grote populariteit. Ook deze avon- turen-serie van de oerwoud-held zal enze soldaten vele genoeglijke uren be zorgen. „De Boekengroet aan onze jongens overzee" zal o.i. een welkome groet zijn, welke door onze soldaten na' hun harde dagtaak in de tropgp hogelijk zal wor den gewaardeerd. Het is te hopen, dat vele pakketten hun weg naar Insulinde zullen vinden. in droeg in volume nog slechts éèn tiende van het ciffer van 1938; die naar de Zuid-Afrikaanse Unie één vierde; die naar Nederland idem.... Eri deze drie waren steeds de allerbeste cliënten. Het werd steeds bedenkelijker. Er kwam werkloosheid. De Belgische textiel-export had reeds dadelijk na de oorlog af te rekenen met het verdwijnen van een aantal markten: de landen, die zich tijdens de oorlog hadden geïndustrialiseerd. Dit was het geval met Zuid-Amerika en Indië. Andere landen achtten de Bel gische prijzen te hoog of omringden zich met onoverkomelijke tolmjuren; de Ver. enigde Staten b.v. De overwonnen lan den begonnen stilaan te concurreren; in Belgisch Congo bracht Japan textielwa- ren op dé markt. De buurstaten lijden aan chronische deviezenarmoe, en trachten zelf zoveel mogelijk te expor teren. Sommige vroegere afnemers van afgewerkte producten wensen thans alleen nog grondstoffen, om deze dan na afwerking opnieuw aan België te verkopen. Er zijn er zelfs die dumpings- practijken toepassen.(Men spreekt hierbij nogmaals over de Noorderburen.) De industriëlen hebben scherp gecri- tiseerd, dat er bij de voorbereiding van handelsaccoorden te weinig rekening wordt gehouden met de textielbelangen. Zij eisen strenger toezicht op de nale ving van de verdragen en willen voort aan vertegenwoordigd zijn bij de han delsbesprekingen. Regeringsleden, vooraanstaande eco nomisten, leiders van arbeidersvereni gingen en onbevooroordeelde textiel patroons zelf vestigen hiertegenover de aandacht van de betrokken onderne- mingshoofden op het feit, dat de bedrij ven nog te zeer in verspreide orde wer ken: er zal moeten worden aangestuurd op organisatie, op concentratie, op de vervaardiging van kwaliteitsproducten en op uitbreiding en modernisering van het technisch onderwijs.De redding van de textielindustrie zal niet alleen van de regering moesten worden ver wacht: de mensen van de bedrijven zelf (leidende en uitvoerende producenten) hebben een grote taak te vervullen! (Nadruk verboden). ANTHONY VAN KAMPEN OP AUDIËNTIE BIJ Dr. VAN MOOK. Onze medewerker, Anthony van Kampen is op audiëntie geweest bij de luit. gouverneur-generaal, dr. van Mook. Hij heeft met Dr. van Mook een vertrouwelijk on derhoud gehad van ruim een uur. De heer v, Kampen is Zaterdag j.1. met een Catalina-vliegtuig voor drie weken naar Nieuw-Guinea vertrokken. De eerste Schotse pelgrims naar Lourdes sedyt de oorlog ongeveer 500 in aantal, van wie ongeveer zeventig invaliden zijn uit Glasgoow vertrok ken. Ongeveer 90 voormalige functio narissen van de Kroatische Oestasj- organisatie, welke tijdens de oorlog opereerde, zuleln thans in Zagreb te rechtstaan. Zij worden er van beschul digd Joego-Slavië illegaal te zijn bin nengekomen voor spionnage, welke door Ante Pavelitsj door middel van een niet nader genoemde '„buitenlandse spionnage-dienst" zou zijn georgani seerd. Pavelitsj is het voormalig hoofd van de Kroatische regering, welke tij dens de oorlog werd gevormd Te Berlijn is de onlangs gesloten handelsovereenkomst tussen Nederland en de Sovjet-zóne van Duitsland, onder tekend. Van Nederlandse zijde vond de ondertekening plaats door baron van Voorst tot Voorst, waarnemend hoofd der Nederlandse militaire missie. Voor de S.M.A. tekende kolonel Michin, hoofd der afdeling economische zaken. De overeenkomst voorziet in een aanzien lijke uitbreiding van het handelsverkeer tussen Nederland en Oost-Duitsland. Alexander Cincan-Markowitsj, voormalig pro-Duits Joego-Slavisch mi nister van buitenlandse zaken, is op zeven Juli overleden, vermoedelijk in de gevangenis, daar hij nog niet was berecht, aldus meldt het Joego-Slavjsche blad „Politika". Te Johore doen berichten uit com munistische bron de ronde, dat de com munisten in Malakka 100.000 man sterk zijn en onlangs in de staat Pahang, ten Noorden van Johore aan de Oostkust van Malalfka, versterkingen aan land hebben gezet. Zondagavond werd op de rijksweg tussen poetinchem en Gaanderen de wielrijder M. uit Gaanderen aangere den door een auto en gedood. Woensdag' 14 Juli -viert „tante" Hfëke Visser-Dokter te Hollum haar honderdste verjaardag. Zij geniet nog een uitstekende gezondheid. Zij herin nert zich slechts eenmaal in haar lange leven werkelijk ziek te zijn geweest. De Deense communistische partij heeft de regering verzocht stappen fe doen o.m. door de kwestie aan de V.N. voor te leggen om de terugtrek king van de Amerikaanse troepen op Groendland te bewerkstelligen. Na het ontslag van 1600 van de ongeveer 25.000 werknemers, hebben arbeiders van de reusachtige Breda- fabrieken te Milaan alle fabrieksgebou wen bezet, de toegangen geblokkeerd en barricades tegen de politie opge worpen. Buiten stond een sterke po litiemacht, doch tot botsingen is het niet gekomen. De politie heeft aan boord van *n vaartuig in de haven van New-York een hoeveelheid verdovende middelen ter waarde van twee millioen dollar ont dekt. Met ingang van 10 Juli zullen de Luxemburgse spoorwegen weekeindbil- jetten afleveren, evenals gemeenschap pelijke biljetten voor groepsreizen van minstens 10 personen. Tevens zullen speciale abonnementen voor 5 en 10 da gen verkrijgbaar worden gesteld met een prijsvermindering van 50 procent. Te Oberalt (Zwitserland) is een vuurwerkfabriek in de lucht gevlo gen. Van de 15 employé's (meest vrou wen) zijn er reeds acht omgekomen. Oplossing probleem 40. Zw. 13 sch. op: 8, 9, 10, 11, 12, 15, 17, 18, 20, 21, 24, 25, 27. Wit 13 sch. op: 28, 29, 32, 33, 34, 36, 37, 40, 41, 42, 44, 48, 50. Opl. 1. 28—22 (17x30), 2. 42—38 (24x31), 3. 50—45 (27x38), 4. 36x7 (12x1), 5. 48—43 (38x49), 6. 40—35 (49x40), 7. 35x24 (20x29), 8. 45x5! En nu nog even het volgende standje: Zwart: 1. dam op 26, 1 schijf op 32, Wit 2 dammen op 25 en 38, 1 schijf op 27. Wit is aan zet en wint door: 38—29!! Zwart slaat 32x21. Nu speelt wit 2912 en'wint. Want op 2127, volgt 253 en 3x38 en als de dam van 26 naar 31, 37, 42 of 48 wordt gespeeld, wint 12x26 of de dam van 12 slaat beide zwarte stukken (dam stuk). Ter week: oplossing voor deze PROBLEEM 41 van J. BOURQUIN. (Zie diagram). Zw. 15 sch. op: 6, 7, 8, 9, 10, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 21, 23. Wit 15 sch. op: 24, 25, 26, 27, 28, 30, 32, 33, 34. 37, 38. 40, 42, 43, 48. Wit speelt en wint. 16. De mannen- met de hooivorken, die op het punt waren het huis uit te lopen bleven staan en draaiden zich om. Ze keken een beetje ongelovig naar boven. „Wat hangt er nou an m'n fiets?" zei de een tegen de ander en hij hield z'n lantaarn zo, dat het licht naar boven viel, op Jonker Flon ker, die joelend met zwaaiende armen halverwege op de trap was blijven staan. „Loop er niet in, Arie", zei de an dere man, die wat ouder scheen en een vettig hoedje droeg. „Dat is een kerel, een kerel in een nachthemd en een pruik op met vlechten.,.." „Ik ben de geest van de oude mevrouw Rilman", galmde Jonker Flonker, maar z'n stem klonk wat onzeker. „O jaaaa...." hoonde de man, die Arie genoemd werd. „Als je óns ne men wilt, dan moet je vroeger op staan, vader...." En hij maakte een sprong naar boven en deed met z'n hooivork een uitval in de richting van de arme Jonker Flonker, die niet wist hoe gauw hij moest maken dat hij weg kwam. „Kom mee", zei de man met de vette hoed gemoedelijk, terwijl hij z'n maat meetrok. „Maak je niet druk. Onze wagen staat buiten. We moeten vóór zevenen onze boel afleveren. Laat hem rustig gillen, als ie daar plezier in heeft. Er zijn nou eenmaal rare kwie- bussen op de wereld...." En samen gingen ze hoofdschuddend het huis uit. Jonker Flonker was hijgend op de tweede verdieping blijven staan. „Ik geloof niet, dat ik bepaald een suc ces ben als spook", zei hij verdrietig tegen Boenzel, die tegen z'n benen aan was gaan zitten. „Ach wat", troostte de hond. „We hebben pech gehad. Dit zijn stomme boeren, die van niks we ten. Ze gebruiken dit huis toevallig om er 's avonds hun hooivorken en zeisen op te bergen. Kop op, baas. Volgende keer beter". „Ik zou wel eens willen weten hoe een echt spook het er zou hebben af gebracht", zei de jonker peinzêild. „Ik kan toch moeilijk aannemen, dat ik niet zou kunnen wat die ouwe gekke malle dooie mevrouw Rilman wel kan...." Op dat ogenblik voer er een ijskqude tocht langs hem heen. Met een ruk draaaide hij zich om. Voor de zoldertrap, in het violette licht van de morgenschemering, dat door een tuimelraam naar beneden viel, stond roerloos een lange witte doorzichtige gestalte. In het benige hoofd met de wilde grijze haren lichtten een paar boosaardige groene ogen. De verschijning stak een magere arm met een grote klauwachtige hand naar Jonker Flonker uit en sprong met een akelige lach naar voren. programma voor hedenavond HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur AVRO: 6,15 Tom Erich speelt piano 6,30 Is de boosheid wel of niet te overwinnen? 7,00 Avro's Radio-filmkrant 7,30 Staf-muziekcorps 8,05 AVRO's voorzitter spreekt 8,15 AVRO's Bonte-jubileumtrein 9,30 Gra- mofoonplaten 9,50 The Romancers 10,20 Buitenlands overzicht 10,35 Ka mermuziek 11,15 Londen onder de loupe 11,30 Gramofoonplaten HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur KRO: 6,20 Sport- praatje 6,30 Voor de Strijdkrachten 7,15 Johnny Ombach (viool) 7,3o Ka tholieke jtngeren 7,45 NIWIN-klanken 7,50 Rubriek van de Wederopbouw 8,05 De gewone man 8,12 Gramofoon- platen 10,15 Eileen Joyce (piano) 10.37 Actualiteiten 10,45 Avondgebed 11,15 Strijkkwartet programma voor woensdag HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8( 1, 6, 8 en 11 uur VARA: 8,18 Lichte morgenklanken 8,50 Voor de huisvrouw 9,00 Gi amofoonplaten 9,35 Koorzang (grpl) VPRO: 10,00 Morgen wijding -t- VARA: 10,20 Onze keuken 10,30 Als de stofzuiger zwijgt 11,00 Po pulair non-top-programma 12,00 „Vin- centino" 12,33 Voor het platteland 12.38 Johan Jong (orgel) 1,15 Kalender 1,20 Vindobona Schrammel'n 1,50 Gramofoonplaten 2,00 Gesproken por tretten 2,15 Omroep-Kamerorkest 3,00 Jane Eyre 3,30 De Regenboog 4,00 De Roodborstjes 4,15 Weinig in de krant, veel in het land 4,45 Vragen staat vrij 5,15 The Ramblers 5,45 volkskunst in Indonesië 6,15 Vara-varia 6,20 Weekend-orkest 6,40 Gino Bordln en zijn orkest (grpl) 6,50 Leo Fuld zingt 7,00 De betekenis van het Museum van de Arbeid in onze samenleving 7,15 Het nieuws uit Indië VPRO: 7,30 Voor de jeugd 7,40 Jeugdnieuws 7,45 „Lezen in de Bijbel'' VARA: 8,05 Din gen van de dag 8,15 Staf-muziekcorps van de Amsterdamse politie 8,50 Schop penvrouw 9,55 Malando en zijn Tango- Rumba-orkest 10,25 Vrouwenkoor „Vox Jubilans" 10,45 Vaderland in de verte 11,15 Dansmuziek HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11, uur NCRV: 8,15 Gewijde muziek 8,30 Opgewekte mor genklanken 9.00 Ochtendbezoek bij onze jonge zieken 9,30 Gramofoonplaten 10.30 Morgendienst 11,00 Muziek 11,30 The Masqueraders (gr pi) 11,50 Har- monie-muziek 12,15 Dolf van der Lin den en zijn Metropole-orkest 1,15 Or gelconcert 1,45 Gramofoonplaten 2,00 Werken van Leosj Janacek 2,30 Vaste planten geschikt voor het kweken van snijbloemen 3,00 Nelly Wagenaar (pia no) 3,30 Tweede suite van oude dan sen en melodieën 3,45 Goois Kamer muziekgezelschap 4,15 Voor onze jon gens en meisjes 5,30 Wekelijks praatje 5,35 Piano-duo 6,00 Onze -Neder landse koren en korpsen 6,30 Voor de Strijdkrachten 7,15 Nederlands-Kamer koor 7,30 Het actueel geluid 7,45 Gramofoonmuziek 7,55 Het Bach-koraal 8,05 Programma proloog 8,15 Con cert van het Holland festival 845 De nieuwe aanwinsten van onze discotheek 9.30 De Nederlandse Baptisten jeugd 10,30 Albert Sandlers-orkest 10,45 Avond overdenking 11,15 „Vrij en blij" 11,45 Gramofoonplaten 's-GRAVENHAGE. 12 Juli. Naar wij vernemen is de Kamer van de Raad, die de zaak-Rauter 20 October a.s. in cassatie zal behandelen, als volgt sa mengesteld. President: mr. H. Haga; raadsheren: prof. mr. dr. J. H. W. Verzijl, prof. mr. dr. S. van Brakel, prof. mr. W. P. J. Pompe; militair raadsheer: luitenant- generaal P W. Best, bijzitter: vice- admiraal F. J. Heeris en griffier mr. H. van Oordt. Het is nog niet bekend, of mr. A. M. baron van Tuyll van Serooskerken dan wel prof. mr. G. E. Langemeyer de functie van procureur-fiscaal zal vervullen. Bij uw mantelpakje staat een een voudige overhemdblouse meestal nog het beste. Wenst u een gladde blouse, dan hoeft u de kruisjes- en stippel lijnen niet over te nemen. Het aange knipte beleg wordt naar binnen ge vouwen en tegengezoomd. Bij het verbinden van voor- en rug pand de rugschouders iets inhouden. In de lange mouw voorziet u de onderkant van een splitje, waarna u hem ingerimpeld tussen 'n boordje op polswijdte van 4 cm breed naait, dat u met een knoop en lusje sluit. De bo venkant .wordt over de kop licht inge rimpeld *ten met de naad l1/s cm vóór de zijnaad vallend ingezet. Het korte rechte mouwtje krijgt 'n manchet van dubbele stof, die u des gewenst ook iets nauwer zoudt kun nen maken. Kraag A is een liggende kraag met lange punten, kraag B een staand mo del. Beide maken we van dubbele stof, waartussen de halsopening gezet wordt. Deze is van voren, zoals aan gegeven, even ingerimpeld. Voor het halsboordje met de strik heeft u no dig een reep stof van 6 cm breed en 120 cm lang, die in de lengte dubbel gevouwen wordt. De uiteinden knip pen we schuin af. Wilt u een vestje in de blouse, dan knipt u het patroon van het voorpand larigs de kruisjes door. Het vestje kunt u met een ingerimpeld of geplisseerd strookje of kantje afzetten, bij gerui te of gestreepte stof neemt u het in een andere richting, u kunt 't ook van kant of afstekende stof maken of het borduren. U ziet: vele mogelijkheden. Voor het ronde schouderpas knipt u de patronen langs de stippellijn door. Voor de verwerking geldt hier het zelfde als voor het vestje. Aardig staat het bij de lange mouw het onderstuk in overeenstemming met het pas te brengen. De sluiting komt op de mid- denvoorlij'n. Bij een bovenwijdte van 88 cm heeft u voor een gladde blouse met lange mouwen 1.80 m van 80 cm breed' nodig. ELLA BEZEMER. B.W. 88 c-M. fJEEDD ADEMA 10?,Wat wou je nu doen, Feenstra?" vroeg de officier. „Wou je eerst die mensen De rechter-commissaris zuchtte. „Ja, zei hij, „dat zal wel 't beste zijn. Ik zal de explicatie vlug afwerken, dan kunnen ze naar huis. Hoe eerder we ze kwijt zon des te beter. Wilt U aan Donker zeggen, dat zc hier mogen k°Sen^ïaan^znten, heren," zei h«, toen hjj opgewonden stemmen in De^asten° drongen de kamer binnen en keken een ogenblik verbaasd naar de monen die daar zaten alsof hun gesprek door geen enkele gebeurtenis nerveus, „er...... er toch „let. „e. je t,. m'èn" M.ri""'jkr.Thïj ^«uitstellend. „Er Is niets. Je sult het ^Iwat^s'er gebeurd Feenstra!?" riep de advocaat, die zich ternauwer nood de tijd gunde juffrouw Schaafsma te laten voorgaan. „Hebben jullie geschoten?" „Wacht nou maar even af, Visser," zei de rechter-commissaris. „Mag ik U allen verzoeken Uw plaatsen weer in te nemen, dames en heren?" Hij voelde, dat zijn zenuwen hem een ogenblik de baas werden en keek ongerust naar de officier. „Er is hier geschoten!" riep mademoiselle Dupont met een onnatuurlijk hoge stem. „Ik ruik het," zei mevrouw Jaarsma snuivend. „We hebben 't toch zeker allemaal gehoord!" riep mevrouw Visser. „D!e rechercheur wilde mij er niet uitlaten. Ik heb doodsangsten uitgestaan voor mijn man." „Ik leef nog, lieve," zei de advocaat geruststellend. „Waar is meneer Dupois?" vroeg de FranQaise rondkijkend. „O, kijk daar eens!" riep mevrouw Jaarsma met uitgestoken vinger naar het wagentje wijzend. „Gaat U zitten, mevrouw," zei de commissaris ongeduldig. „Wat hebben* jullie met die stakker gedaan!?" vroeg mevrouw Jaarsma uitdagend. „U moet gaan zitten,'1 herhaalde de commissaris dreigend. „Neen!" schreeuwde mevrouw Jaarsma met overslaande stem. „Ik wil weten wat er met die stumper De hoofdinspecteur hoorde een grommend geluid en keek ongerust naar het gezicht van zijn vriend, dat een paarsrode kleur begon te krijgen. „Als U het dan met alle geweld weten wilt!" riep de commissaris, „we hebben hem doodgeschoten!" „Ohmaar waarom „Omdat hij niet wou gaan zitten!" Mevrouw Jaarsma zakte in haar stoel of zij door een magneet omlaag werd getrokken. De rechter-commissaris haalde diep adem. Hij voelde, dat hij weer mees ter over zichzelf was. „Blijft U in 's hemelsnaam rustig!" riep hij. „Commissaris, laat die expli catie alstublieft aan mij over. Mag ik U allen nogmaals verzoeken Uw plaatsen in te nemen?" Hij ging opnieuw naast de vleugel staan en wachtte tot het volkomen stil was. Toen keek hij de kring der nerveus vertrokken gezichten rond en gaf een nauwkeurig verslag van alles, wdt er sinds de moord in dit huis gebeurd was. HOOFDSTUK XXXI. Besluit. De ochtendbladen brachten het sensationele nieuws en heel Amrterdam had over het drama van de Prinsengracht gelezen. De heer De Wit en zijn zuster waren in de vroege morgen op reis gegaan. Zij waren naar het buitenland vertrokken en zouden de eerste weken niet terugkeren. Het grote pand, waarvan alle gordijnen gesloten waren, stond als een sphinx in de rij der huizen. De gehele dag bleven er nieuwsgierigen voor staan en maakten zo nu en dan plaats voor fotografen van dag- en week bladen, die, in de zoekers van hun camera's turend, voorzichtig achteruit liepen, omdat ze er zeker van wilden zijn, dat het moordhuis er helemaal op zou komen. (Wordt vervolgd).

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 3