Stad eti Otnqzwu} Droeve thuisvaart van Hr. Ms. „Van Kinsbergen" Helder verliest van de Meer BLIJ BEZOEK UIT BARRADEEL Hedenmiddag begrafenis der slachtoffers Morgen arriveert de „Indrapoera Bevorderingen R.H.B.S. De collecte voor de jubileumfeesten Athletiekwedstrijden om het W erf kampioenschap Finse houtboot binnengelopen 't Zand. Wieringen. Burgerlijke Stand JEUGDIGE KWEKERS ontvingen hun prijs Visserij Urk 2-0 voor de Amsterdammers CORRECT ZITTEND HAAR DOOR VALDELIS HAARCREPfE' 10 000 jaar in één file Van alle schepen en instellingen 4*r Koninklijke Marine wapperde Zaterdagmorgen de vlag halfstok, toen Hr. Ms. artilleqje-instructte- schfp „Van Kinsbergen", die haar oefenreis door zulk een droeve oor zaak had moeten onderbreken, de Helderse haven binnenvoer. Donderdagavond waren te Aberdeen de stoffelijke overschotten'der omgekomen vliegtuigbemanning aan boord ge- 0 bracht, waar ze op het achterschip werden' opgebaard. Iedere kist was met de Nederlandse driekleur bedekt. Te half elf Donderdagavond had de oorlogsbodem de haven van Aberdeen verlaten, en zij verscheen Zaterdag morgen tijdens het lopen van de vloed op de rede. Toen om tien uur het schip gemeerd lag, en de valreep was uitge legd, begaven de Commandant Zee macht Nederland, de Commandant der Marine te Willemsoord, de burgemees ter van Den Helder én de nabestaan den der verongelukte vliegers zich aan boord. Terwijl de bemanning en de adelborsten aan dek stonden aangetre den, betuigden de autoriteiten hun deelneming aan de nabestaanden. Onder doodse stilte van de vele mili tairen en de honderden burgers, die de droevige plechtigheid bijwoonden, wer den door zes dragers de lijkkisten langs de gewapende erewacht naar de ge- reedstaande militaire auto's gebracnt. De familieleden schikten bloemstukken ep de kisten, terwijl ook een krans werd gelegd namens het personeel van het vliegkamp. Gilze-Rijen. Het marine vliegkamp Valkenburg was bij de plechtigheid vertegenwoordigd door de officier-vlieger der le klasse H. L. J. Swaab, en Z.Exc. de minister van ma rine door de officier-vlieger der le klasse J. C. Petschi. Voorafgegaan door- de gewapende wacht reden de auto's te elf uur stap voets af in de richting van het Anker park, terwijl van Hr. Ms. wachtschip „NeptunuS" vijf saluutschoten over ha ven en rede daverden. De rouwstoet werd op de Binnenhaven ontbonden, waarmede een einde kwam aan de korte, doch treffende plechtigheid. DE TERAARDEBESTELLING. De teraardebestelling van de officier vlieger der 2e klasse D. H. Gentis, de officier-zeewaarnemer der 2e klasse F. Grimmon en de sergeant-vliegtuigtele grafist C. L. Swens zal hedenmiddag om vier uur met militaire eer plaats vinden op de begraafplaats „Westduin" aan de Laan van Meerdervoort te Den Haag. De rouwstoet vertrekt orh twee uur van de chapelle ardente der begra fenisonderneming Innemee aan de Kooikade te Den Haag. Het stoffelijk overschot van de serge'ant-vliegtuigma- ker J. van Donkelaar wordt vanuit de woning Beukenallee 29a te Zwolle om twee uur met militaire eer ter aarde besteld op de algemene begraafplaats aldaar. De korporaal-vlieg maker M. N. Btouwer, wordt hedenmiddag half drie op de begraafplaats „Zorgvlied" met militaire eer ter aarde besteld vanuit de woning Hunzestraat 130 te Amster dam. De teraardebestelling van de ser geant vliegtuigmaker H. A. Bolleurs is nog niet vastgesteld. Wanneer thans alles volgens de laat ste wijziging van het reisplan verloopt, de „Indrapoera" morgenochtend in de Rotterdamse haven aankomen. Ook vele thuisvarende militairen uit Den Helder en omgeving bevinden zich aan bcord van- deze mailstomer. Op haar laatste vergadering heeft de „Band NederlandIndië" besloten, om over veertien dagen een feestavond aan de teruggekeerde jongens aan te bieden. Daaraan zijn natuurlijk grote kosten verbonden? die de Band-kas niet kan dragen. Op vodrstel van één der leden gingen alle aanwezigen ermee accoord, dat ieder lid één gulden zou geven ten bate van de feestai^md. Ook de col lecte. die in de pauze werd gehouden, toonde wel aan. dat de ..Band" op haar leden rekenen kan! De leden, die niet aanwezig konden zijn, wordt verzocht hun bijdragen even. te bezorgen bij mevr. De Kuiter, Rei gerstraat 24 waar ook de nieuwe Band- vlag te bezichtigen is. Ook wordt ieder Band-lid verzocht, morgen de vlag jiit te steken ter gelegenheid van de thuis komst van zoveel Helderse jongens. Bevorderd van klasse 1 naar 2: A. de Graaf, A. M. Hoolmans, A. E. Loen, Th. A. v. d. Meer, M. J. Moen, J. P. Nagte- gaal, A. Puhl, L. J. Zagt, H. D. H. van Baars, H. Besterveld, H. de Boer, C. J. Borreman, K. R. de Graaf, H. de Heer, E. Heijblok, L. R. Jacobs, P. W. Jonge- pier, H. K. van Kalsbeek, H. J. Koster, J. W. Scheer, N. J. J. v. Koningsbrug- gen, M. A. Koorn, H. Koster, C. J. Li-» monard, F. Nak, E. Noordink, P. C. Ot- fevanger, A. J. van Róoy, A. J. Tebbes, Th. de Vries. Niet bevorderd 11. Van klassse 2 naar 3: G. Half weeg, Ch. L. D. <je Klerk, J. C. Rezelirtan, M. Vink, J. F. Boelhouwer, J. J. Breebaart, J. Breed. A. de Bruyn, J. Knaape, H. Kuijper, J. F. M- Latjes, P, de'Loos, W. Nieuwpoort, A. R. v. Nuissenburg, W. v. Nuissenburg, M. R. Rietdijk, W. J. Schipper, A. Toes, A. J. Vlas, J. A. A. v. d. Wulp, C. Slot, P. Blankevoort. Niet bevorderd 7. Van klasse 3 naar 4. M. Booden, E. Moen, H.'A. Nagtegaal. B. M. v. d. Velde, J. Bakker, H. de Block, C. J. F. Denker. P. F. Goossens, J. H. Keijzer, 'J. Kiette, J. M. Leijen, P. v. d. Meer, K. F. Puhl. H. N. B. Roels. C. J Roeper, G. Visser, A. v. Leeuwem J. de Groot. 1 herexamen, 2 niet bevorderd. Dames en heren, die zich als cpllec- trice of collectant willen opgeven voor de Zaterdag 31 Juli a.s. te houden col lecte voor de jubileumfeesten, hebben daartoe de gehele week de gelegenheid by de heer Jv F. van Wijngaarden, kan- tcoi Nederlandse Middenstandsbank, Koningstraat 7. Het „hoofdkwartier" zal op de collectedag van 's morgens negen uur af gevestfgd zijn in „For- mosa", Koningstraat. De Zaterdagmiddag gehouden wed strijden om het athletiekkm-npioenschap var. de Rijkswerf vonden plaats in een iets minder tropische temperatuur dan verleden jaar, wat niet zeggen wil, dat er geen zweetdruppeltje is gevallen Daarvoor hebben de deelnemers in de verschillende afdelingen zich te zeer ingespannen. Allen verkochten hun huid zo duur mogelijk, wat duidelijk tot uiting kwam bij de 100 meter hardlo- "per. voor ouderen, toen de eerstaanko- mende met een borstlengte won. Ook het touwtrekken was dit jaar weer bij zonder spannend. De takelaars wilden de eer behouden, maar de andere afde lingen hebben alles op alles gezet om de takelaars hun wisselbeker' te ontfut selen. Het is gelukt en de takelaars werden zelfs naar de vierde plaats teruggedrongen. Omstreeks duizend personen woonden de wedstrijden btj, die werden geopend door de heer Selier, voorzitter der sportvereniging „Rijkswerf" en onder leiding stonden var. de heer H. Kramer; Na afloop reikte de ere-voorzitter der vereniging, kolonel S. G. Barendregt de prijzen uit, waarbij hij een toepas selijk woord voor ieder had. Namens de vereniging overhandigde hij tenslotte een vulpotlood en een bekertje aan secretaris Simónis, die per 1 Augustus de werf, en dus ook de sportvereniging, gaat verlaten. De prijswinnaars waren: Touwtrek ken: 1. Sloepenloods I; 2. Werfsjouwers; 3. Oude Dokloods. 800 m hardlopen: 1. B. Verschoor, 2.29 (medaille): 2. H. Schoenmaker 2.29.7 (lauwertak). Hoogspringen le» leeft.: 1. H. Schoen- mater 1.40 (beeldje); 2. L. Rijkers 1.35, na loting bekertje; 3. C. Lokkers 1.35, r.a loting 'bekertjes. Hoogsprin gen 2e leeft.: 1. H. Kok 1.45, beeld je; 2. F. Clowring 1.35, klein bekértje. 10Ó meter hardlopen (tot 35 jaar): 1. B. Verschoor 11.9, gr. zilveren medaille; 2. H. Timmer 12,5, kl» zilveren medaille; lopen (35 jaar en ouder): 1. Wiedenhof, 3 P. Smit, 12,2, ets. 100 meter hard- 13.1, gr. gouden medaille; 2. v. Leurden 13,1, kl. gouden medaille; 3. M. Kok 13.2 ets. 4 x 100 meter estafette: 1. Werktuigbouw (wisselbeker met 4 per soonlijke bekertjes); 2. smederij (beeldt; 3. monteur (ets). Speerwerpen: 1. H. Timmers 27.28 (gr. medaille); 2. J. Boon 25.65 (kl. medaille. Discuswerpen: 1 Starink 28.45 (gr. medaille); 2. Bars 25 93 (kl. medaille). Kogelstoten: 1. J. Bakker 9.85 (gr. medaille); 2. Luys 8.75 (kl. medaille). Verspringen: 1. J. Boon 5.45l£ (lauwertak); 2. L. Rij kers 5.36 (medaille). Te Stamproy vond de jaarlijkse samenkomst plaats van de Koninklijke Marechaussee en officieren van de Belgische Gendarmerie. Ter gelegenheid van dexe samenkomst werden demonstraties gegeven. Hier een aanval der marechaussee op een In de haast opgeworpen barricade. Zaterdagmorgen is de driemast schoener „Margareta" uit Piikkio (Fin land) de haven binnengesleept. Het 1000 brt grote schip, dat een lading hout aan boord heeft, was met ma- chineschade en een defect aan de stuurinrichting op de rede van Texel voor anker gegaan. De „Margaretha" maakte twintig graden slagzij over stuurboord. ONDERHOÜD KANAALBOORDEN EN KOEGRASZEEDIJK. Op het bureau van de Rijkswater- etaat te Haarlem werd aanbesteed het onderhoud aan kanaalboorden vpn het Groot Noord-Hollandskanaal en Koe- graszeedijk. De laagste inschrijver was de fa. J. van der Vlies te Sliedrecht; voor de som van f 30.400. De fa. Kui per en Leeuwenkamp uit Kolhorn had ingeschreven voor een bedrag van f 34.700. De raming bedroeg f 34.100. Geboren: Johanna, d. van A. Slagboom en A W. Molenaar. Hin- dertje, d. van E Edens en H. A. Krui- zinga. Ondertrouwd:: W. Siemonsmaen G. van Es. Getrouwd: H. v. Wor. d. Haven en B. Overlede'n: P. L. Vroone. 58 jaar, echtg. van A. C. Ter woei t M. A Halfweeg, 35 jaar, vr. van W. C. Crommentujjn. COLLECTE. De collecte ten bate van het Supple tiefond van het Sanatorium „Sonrie- vanck" te Harderwijk, gehouden te Hip- polytushoef, heeft f 131.94 opgebracht. De collecmte te Den Oever ten bate van dit fonds heeft f 82,51 opgebracht. Ook Zaterdagmiddag mochten de tentoongestelde plantjes in het Natuur historisch Museum het middelpunt zijn van veler belangstelling. Het was ont zaglijk'druk en heet in de beide lokalen, die voor deze aardige expositie waren afgestaan. Weer moest ae heer Henderikx zijn practische les tweemaal geven, en hy deed dat met genoegen, want niets doet hij liever dan. iets van zijn liefde voor de natuur aan anderen overdragen. Om vijf uur. waren in het leslokaal vele onderwijzers, ouders en kinderen verzameld, toen burgemeester Ritmees ter de prijzen uitreikte. Hij maakte van de gelegenheid gebruik om de kinderen ♦e wijzen op het laaghartige in het ste len van planten. Pas geleden zijn weer 35 a 40 witte geraniums uit het plant soen bij het Raadhuis verdwenen. De burgemeester was ervan overtuigd, dat dit géén kinderwerk was. maar werk van een volwassene die het verschil tussen het mijn en dijn niet eerbiedigt. „We hopen hem nog eens te pakken :e» krijgen". Ook richtte de burgemeester een sympathiek woord tot de heer J. A. Nijkamtf die binnenkort te Den Haag zijn betrekking als directeur der school- en werktuinen hoopt te aan vaarden. Den Helder zal hem, als di recteur der kweekschool, leraar aan het lyceum en steunpilaar van het Natuur historisch Museum, node missen! Laat het de gemeenschap tot troost zijn, dat de heer Nijkamp zijn periodieke lessen over de natuur hoopt te blijven geven. De jeugdige prijswinnaars waren: Pelargonium: 1. Abraham Rietvink. Rehobothschool; 2. Ria Werlingshoff, school 8; 3. Martin Grooff, sqhool 6: 4. Corrie Zijp, Sint Maria-school; 5. Piet Kuyt, school 1. Petunia: 1. Janna van Groen, school 1; 2. Nelly Zipp, school 6; 3. Janny Boltendal. school 1; 4. Joop Manshan den, RK Jongensschool; 5. Jopie Zipp, school 6. Ageratum: 1. Wim Bontes, BLO- school; 2. Greetje Krijnen, Comenius- school; 3. Jenny Wit^ VGLO; 4. Jelly .Timmer, school 8. Begonia: 1. Tini Jansen, VGLO; 2. Gini Kramer, chr. opleidingsschool; 3. Betsf Doorten, school 14; 4. Lientje van der Vliet, chr. opleidingsschool; 5. Elly van- der Plaat, school; -6. Annie Baas, BLO-school. Coleus: 1. Coba van der Laan, school 4; 2. Arie Zijlstra, Groen van Prinste- rerschool; 3. Ali Schutte,school 14; 4. Dirk Hijma, Groen van Prinsterer- sohool; 5. Willy van der Reep, RK meis jesschool; 6. Maarten Visser, school 5; 7. Nelly Dreef, chr. opleidingsschool; 8. Elly de Lange, Tuindorpschool. Afrikaan: 1. G. van der Heiden, school 1; 2. Tineke Weenink, school 8; 3. Johanna Luths, school 14; 4. Leo van der Reep, RK jongensschool; 5. Ali Makelaar, Rehobothschool. De plantjesuitreiking van volgend jaar is nu reeds verzekerd, daar de bur gemeester de prettige mededeling deed, dat het comité te allen tijde kan be schikken over jonge plantjes uit de gemeentekas. URK, 23 Juli 1948. Door 90 vaar tuigen werd heden aangevoerd: 18187 pond paling, van 19 tot 461 pond per vaartuig, prijs f 0.95f 2»— per pond; 3042 pond Noordzeevis, prijs f 0.17)4 f 1.75 per pond en 4000 pond nest. f 1.37)4 per 50 kg. LANDBOUWONDERWIJS BLIJFT Door het vertrek van de heer Malda was men op Urk genoodzaakt het land bouwonderwijs voorlopig stop te zet ten. De Urker veehouders, overtuigd van de goede diensten van zulk een onderwijs, hebben aan de betrokken autoriteiten hun medewerking toege zegd om dit onderwijs voortgang te deen vinden. Een landbouwonderwij- zer van Kampen zal nu voortaan deze lessen verzorgen. Drieduizend arbeiders bouwden de Engelse atoomstad in Harwell, die thans bijna gereed is. De stad wordt streng bewaakt en niemand mag er in of uit gaan zonder zijn identiteitskaart te tonen. Op de tweede foto ziet men een zyklotrone, één der kostbare appaqpten, welke bij het atoomonderzoek gebruikt worden. De opvatting vap de Meer, om bij een uitnodiging, ook volledig met het eerste elftal daaraan gehoor te geven getuigt van grote sportiviteit. Een ges te die door Helder op hoge prijs werd gesteld maar ook door het publiek, want in de vorm van Zaterdagavond is de Meer een derdeklasser van uitste kend gehalte. Technisch op een hoog peil, een juis te spelopvatting en een homogeen ge heel. De Meer telde weinig uitblinkers al waren de spil en dé linksbuiten spe lers, die de bal volledig onder controle hadden. Maar juist het feit dat alle spelers voor hun taak berekend wa ren, maakte 'dat de ploeg een uitste kende indruk achter liet. Een prettige, stevige ploeg, die dit seizoen hoge ogen zal gooien. Geen schutters Het feit alleen al dat Helder tegen een dergelijke ploeg een uur lang uit stekend stand wist te houden bewijst dat ook de witjakken op het goede pad zijn. Ja, onze vertegenwoordigers kre gen zelfs diverse kansen en met een schutter van formaat in de voorhoede had de stand ruimschoots in het voor deel van de witjakken kunnen zijn. Dat dit nu niet het geval was moet op de voorhoede worden geschoven, waarin alleen Wieren eri dan nog vóór de rust tot enkele goede schoten kon komen. Helder's linksbuiten was echter niet gelukkig met zijn harde schoten, zodat hij de balais niet ir het voordeel van Helder kon laten overslaan. De jonge Tabeling werkte hard, doch zal nog een jaartje moeten groeien om in dit milieu met succes mee te kunnen spelen. In fret huidige-systeem van Hel der komt het ons voor dat Krab als linkshalf te weinig hokvast is. Deze actieve speler kan nu eenmaal niet bij ,jHollên ynT Een feestelijke stoet reed Zaterdagmiddag om^twaalf uur Den Helder binnen. Met 23 luxe auto's en 2 bussen waren 's morgens vroeg de ouden van dagen uit Sexbierum en Pietersbierum (twee dorpen in de gemeente Barradeel bij Harlingen) op stap gegaan met als devies: „Hollan yn!" „Holland in!" Daar waren 105 dames en heren, ouder dan 65 jaar, en boven dien nog ^5 chauffeurs, verpleegsters en geleidsters. Wij schatten de totale leeftijd van het hele gezelschap op zo'n tienduizend jaar. Een taai ras, die Barradelers! Sinds de tocht van verleden jaar was sledhts één der club genoten door de dood aan het gezelschap ontvallen. Wie overigens aan hun vitaliteit had getwijfeld, zou belist zijn overtuigd, wanneer hij de lunch in Formosa had bijgewoond. Daar werden mandenvol broodjes weggewerkt, liters heerlijke koffie gedronken, en stevige sigaren weggedampt. Bij al deze bezigheden vond men nog ruimschoots tijd om de zaal met een vrolijk stemmenrumoer te vullen. Wij rookten een sigaartje mee en maakten een praatje met de penning meester van het comité, dat telken- jare de tocht voorbereidt, de heer W. H. van Calsbeek, gemeentesecretaris van Barradeel. Vol verblijdend enthou siasme vertelde hij van de steun, die het comité altijd weer van de gemeente naren mag ondervinden. Nimmer wordt tevergeefs' om een financieel of fer gevraagd, en iedere autobezitter staat gaarne voor dit uitstapje zijn wa gen af. Hat u voor Sexbierum ea Pie tersbierum een jaarlijks terugkerend evenement, dat de gemoederen al we ken van te voren bezig houdt, en dan ook nog lang daarna het onderwerp van gesprek vormt. Tijdens de tocht wordt altijd een film opgenomen, die in het begin van de winter aan alle deelnemers en hun familieleden wordt vertoond. Toen het brood op was beklom voor zitter Fennema het podium, om zijn tienduizendjarige schare toe te spre ken. Uit zijn in het Fries gehouden praatje kondert wij opmaken, waarom men dit jaar speciaal Den Helder had verkoren. Twee van de oude baasjes waren hier in hun jongensjaren in dienst geweest. Eén hunner vroeg ons belangstellend naar de Kanaalweg. We hebben hem de droeve geschiedenis verteld. De oude heer had niet ge dacht. dat. hijzelf dié mooie weg ijóg sou ovcrlevan. Ali» mensken. Ook de ere-voorzitter, de Friese dichter-schrijver J. D. van der Mey uit Pietersbierum hield een korte toespraak. „U kent allemaal het lied: Waar de blanke top der duinen. Nou, u zult straks zelf die blanke top zien schit teren in de zonnegloed!" zei de heer Van der Mey. Zo deed ieder bijn best leiders, leidsters, chauffeurs, en begeleidende Rijkspolitiè om de stemming onder de tochtgenoten perfect te maken. De glundere gezichten spraken in dit op zicht boekdelen. Hier werd het ge dichtje van de heer Van der Mey rea liteit: „Alle mensken binne broeren. „Bledde fen de selde Jjeam. „Drippen üt de selde welle. „Baren fen de seldi stream!" Alle mensen zyn broeders, bladeren van de zelfde boom, druppels uit de zelfde bron, baren van dezelfde zee! Er is op de wereld nog zoveel onenig: heid. De Barradelers kwamen ons een mooi voorbeeld van eensgezindheid brengen. De hele wereld zal dat goede voorbeeld niet navolgen. Zolang er mensen op de wereld wonen kan van verbroedering onder die mensen wei nig sprake zijn. Dit besef vermocht ge lukkig de ouden van dagen uit Sex bierum en Pietersbierum niet te belet ten. tenvolle van hun jaarlijkse uit gaansdag te genieten. Zy bewonderden zee en haven, en Noordhollandse luch ten boven blonde duinen, en keerden s avonds vermoeid, maar o zo dank baar bij hun familieleden cn dorp," genoten terug. aorps- de rechtsbuiten der tegenpartij blijven staan en o.i. is voor hem de binnen plaats wel de enige juiste plaats. Mid- voor Dorlijn is een eigenaardige speler. Goed beweeglijk, aardig .spelbegrip en een goed schot, doch juist op het cri- tieke moment laat hem dit steeds in de steek. Ook weer. op deze Zaterdagavond toen hij zeker drie doelpunten kon ma ken, maar steeds even dat laatste tikje zelfvertrouwe nmiste om tot succes te komen. Een speler die men moet hand haven. Wij weten dat een ieder deze mening niet deelt, doch juist het feit dat Dorlijn zijn eigen kracht niet kent, doet hem op het beslissende moment falen. De combinatie Himpers, Drie huis Was wederom het sterkste deel van. de ploeg. Himpers de tethnicus met een serie van goede passes op zijn voetbal-repertoire en Driehuis, de snel le afwerker, die ook niet aarzelt een schót te lossen- In de tweede helft was Beekhoven weer van de partij. Hij deed nog wat. onwennig, doch zal straks wel weer zijn oude vorm hervinden. Hoebe was de beste speler uit de mid denlinie. De achterhoede begon iets on zeker, waardoor het eerste doelpunt der gasten ontstond. Het was na 10 minuten spelen toen Pater de bal half raakte, en de Amsterdamse linksbuiten het leer geweldig hard langs Scheurleer schoot. Over het algemeen was De Meer vóór de rust iets sterker en juist het feit dat de gasten nogal eens gelegenheid kregen gevaarlijk door te breken, is voor ons aanleiding om op te merken dat de dekkihg ditmaal minder goed verzorgd was. De gastfen kregen in deze periode enkele serieuze kansen, doch Scheurleer had er goede kijk op en de Amsterdammers schoten ook nogal eens over en naast. Het laatste kwar tier vóór de rust .kreeg Helder verschil lende kapsen, nadat aanvankelijk Wie ren enkele malen het doel verkeerd had gezocht. Driehuis schoot eenmaal tegen de uit lopende doelman aan. Himpera depo neerde een trekbal van Driehuis juist naast het doel en Dorlijn zag geen kans het hem even later te. verbeteren. De rust kwam met een 01 stand. In de tweede helft trachtte de linksbuiten van de gasten Scheurleer met een hard schot te passeren. Doch Helders doel man liet het zover niet komen. Helder-offensief. Daarna nam Helder het initiatief en ontstond er een belegering van de ves te van de Meer. Driehuis knalde een maal de bal juist over de lat. Hoebe schoot een bal in de doelmond, waar de onverschillige doelman der gasten onder door liep. Wieren schoot snel op doel. magr een back kopte de bal de hoogte in, waarna de inmiddels terug gekomen doelman de bal rustig opving en wegwerkte. Een ragfijne pass van Himpers was voor ae góed reagerende Driehuis. Een trekbal van het goede soort volgde en Dorlijn liep er goed op. Even speelde hij de bal te ver voor zich uit, zodat de doelman gemakkelijk kon ingrijpen. Kort hierna moest Drie huis het veld verlaten dpor een op gelopen blessure. Helder speelde met 10 man verder (waarom kwam er geen invaller?) In de laatste 20 minuten wist de Meer het spel weer te verplaatsen, waarbO de rechtsbuiten kans zag met een goe gericht schot de stand op 2—0 te bren gen. Tegen het einde verslapte "de we - strijd, zodat enkele laatkomers nog de indruk kregen dat het een futloze pm tij was. Niets was minder waar, ze c een uur lang heeft deze, door scheids rechter Goudswaardt goed geleide w strijd, geboeid. Dat .de Meer de ove j winning tenslotte heeft verdiend niemand on* betwisten.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2