Cclifafon Twee-etappen Tour rond het IJselmeer Hollandse liederen in Londense straten JUBILEUM-DRAVERIJEN te Alkmaar Tante Sabine Van der Neut winnaar van Boenzel en Jonker Flonker grijpt in Derksen slaat Van Vliet Nederlandse dames verbeferen wereldrecord 4 x 110 yards Het Olympisch* vuur in Frankrijk Vogels door hagêl gedood 2 K.M. zwemwedstrijd Voetballers en roeiers in Engeland Een mooie sportmiddag bij prachtig weer Niet alleen in Amerika Was Uw wol veilig in ALK ALIVRtJ Nieuwe loting voor voetbaltournooi Krijgh rechtshalf in Oranje- ploeg Meer en meer komen ook voor de amateurs langere wegcoursen op bet programma en wat belangrijker ja, de deelname aan deze courses is vrij groot. Deze langere trajecten zyn zeer belangrijk want in die wedstrijden worden wegcoureurs gevormd en worden de zwakke van de sterke broeders gescheiden. De Germaan organiseerde Zater dag en Zondag een twee ètappe-rit rond bet IJselmeer die in totaal 395 km lang was. De Amsterdammer v. d. Neut werd winnaar van de eerste etappe, die van Amsterdam, door Waterland, over de Afsluitdijk naar Steenwijk voerde. Van der Neut behaalde in deze eerste etappe een voorsprong van li^ minuut hetgeen voldoende voor hem" was om de eerste plaats in het eindklassement te bezetten, ondanks de derde plaats die hij in de etappe SteenwijkAm sterdam bezette. Zonder aan de overwinning van v. d. Neut iets tekort te doen, valt het niet te ontkennen dat hij zijn eerste plaats voor een goed deel heeft te danken aan de pech van Henning. Na Leeuwarden hadden zich zes man van het peloton los gemaakt en kilo meter na kilometer vergrootten zij hun voorsprong. Het waren v. d. Neut, Rem- kes, Henning, v. d. Veen en M. Schui ten. Even voorbij Wolvega dreigde deze voorsprong verloren te gaan door een open brug, doch het peloton bleek r.iet meer over voldoende fut te be schikken de vlubhtelingen in te halen die met een gemiddelde snelheid van 42 km op Steenwijk aantrokken. De Alkmaarder Jan Henning was de meest frisse van dit ploegje en hij verzette bergen werk. Vijf km voor de finish knapte zijn band en voordat hij weer op zijn fiets zat had hij een ach terstand van 500 meter. Een machtige sprint bracht hem echter weer bij de uitlopers maar juist op het moment dat hij aansluiting kreeg demareerde v. d. Neut. Dit was Henning te veel en hij moest de man laten gaan en zelfs had hij te veel gegeven om de eindsprint van Remkes te bedwingen. De uitslag van de 'eerste etappe was: 1. A. v. d. Neut, Amsterdam, 5 uur 41 min. 56; 2. B. Remkes, Amsterdam, 5.43.09; 3. J. Henning, Alkmaar, 5.43.11; 5 J. v. d. Veen, Amsterdam, 5.43.12; 6. M. Schuiten, Amsterdam 5.43.13. Daarna kwamen in volgorde binnen B. Keyzer, Amsterdam; J. Mol, Groet; J. Krever, Duivendrecht en W. Voor- ting, Haarlem. Van de 62' renners die startten kwamen er 50 binnen de tijds limiet aan. M. Sjouwerman, Amster dam; H. v. Zadelhof, Amsterdam; J. Fijma, Amsterd&m en Th. Rademakcr, Amsterdam hebben opgegeven. De sprint bij het monument op de Afsluitdijk is gewonnen door Krever. DE TWEEDE ETAPPE. Ongeveer 20 km vanaf Steenwijk, ter hoogte van Oldebroek, hadden .zich twee kopgroepen gevormd, een van vier en één van acht renners, die fel achter elkaar aanjoegen. In Nunspeet waren deze groepen samengesmolten en deze groep bleef lange tijd met grote voor sprong aan de kop. Op de betonweg voor Amersfoort vluchtte de Amster dammer Witteveen uit het peloton tn in Eemnes had hij zich bij de kopgroep geschaard. In Soestdijk en Hilversum ging kostbare tijd verloren, toen de 13 dapperen, die ondanks de grote hitte een hoog tempo aanhielden, bij overwe gen moesten wachten. Bij Amstelveen werden uit deze groep vluchtpogingen gedaan, waardoor zij uiteen raakten. Als eerste drie renners stormden de Am sterdammers Van Breenen, Witteveen en Arie van der Neut, de winnaar van de eerste etappe, de Stadionbaan te Amsterdam op, waar Witteveen in de eindsprint zegevierde, de zege in het ai- gemeen kkv-sement kon Van der Neut echter niet mser ontgaan. De uitslagen van de tweede etappe, SteenwijkAmsterdam, 185 km, luidt: 1. Witteveen, Amsterdam, 4.42.30; 2. Van Breenen, Amsterdam, 4.42.31; 3. Van der Neut, Amsterdam, 4.42.32; 4. Bak ker, Amsterdam, 4.42.34; 5. de Droog, Haarlem, 4.43; 6. Kroon, Rotterdam, 4.43.05; 7. «L-ever, Duivendrecht, 4.43.11; t>. Hooyschuur, Zaandam, 443.12; 9. Fa- sel, Amsterdam, 4.44.31; 10. Mol, Groet, 444.38. De totaaluitslag was, 375 km: 1. Van der Neut, Amsterdam, 10.24.28; 2. Bak ker, Amsterdam, 10.25.24; 3. Henning, Alkmaar, 10.27.21; 4. Remkes, Amster dam, 10.27.55; 5. Van Breenen, Amster dam, 10.32.13; 6. Van der Veen, Am sterdam, 10.32.29; 7. Krever, Duiven- dracht, 10.32.49; 8. Mol, Groet, 10.34.18; 9. Keijzer, Amsterdam, 10.34.23; :0 Petrie, Amsterdam, 10.34.25. In afwachting van de binnenkomst der renners van de Ronde van Frankrijk werden gisteren op de baan van Pare des Princes internationale sprintwed strijden gehouden. De drie Nederlandse deelnemers van Vliet, Derksen en Bijs ter plaatsten zich, door hun series te winnen, in de halve finales. In de finale werd van Vliet door Derksen geklopt. Tijdens nationale athletlekwedstrü- den op Te Werve te Den Haag is de Nederlandse damesploeg (bestaan de uit Fanny Blankers-Koen. Ger- da van der Kade-Kodüüs, Nelly Witziers-Timmer en Gre de Jongh er in geslaagd het wereldrecord 4 x 110 yards met een volle seconde te verbeteren en te brengen op 47.4 sec. Het oude record stond sedert 3 Februari 1948 met 48.4 sec. op naam van Nieuw-Zuid Wales. Fanfares en fakkeloptochten vormden Zaterdagnacht het welkom, dat het Olympisch vuur bij aankomst te Ge- neve werd bereid. Een kwartier na mid dernacht was de Zwitsers-Franse grens bereikt. De Zwitserse en Franse volks liederen werden gespeeld toen de Fran se athleet Henri Charpentier zijn fak kel aan die van de laatste Zwitserse lo per aanstak. De Olympische fakkel heeft Zaterdag voor enkele ogenblikken gevlamd bij het graf van Baron Pierre de Couber- tin, de man die de Olympische Spelen in moderne vorm herleven deed. Er had geen plechtigheid plaats aan bet graf. De lopers stonden slechts stil, met gebogen hoofden, een minuut lang. waarbij de 86-jarige weduwe van Baron de Coubertin toekeek. Toen werd de fakkelloop voortgezet. Experimenteer niet met gevonden, onbekende of vreemde voorwerpen, het kan levensgevaarlijk zün. Blijf er af n waarschuw de politie! Donderdagmiddag ontlastte zich boven Enter (O.) een hevige slag regen, welke later overging in een hagelbui, waarvan de korrels zo groot waren als duiveneieren. Vele gewassen hebben zeer ge leden, vooral de haver. Ook de aardappelen brachten het er min der goed af, terwijl tuingewassen als bonen grotendeels vernield zijn. Hoe hevig de hagelbui was, be wijst wel het feit, dat verschil lende kleine vogels, na de bui, dood gevonden werden. Onder buitengewoon gunstige weers omstandigheden en zeer grote belang stelling had Zondagmiddag om 6 uur een 2 km zwemwedstrijd plaats in de Ooster Schelde te Bergen op Zoom. 35 heren en 10 dames verschenen aan de start van deze zeer interessante en span nende strijd, die_ de volgende uitslagen bracht. Heren: 1. M. van Daatselaar (A'dam) 29 min. 24 sec.; 2. van der Rijp (A'dam) 30 min.^40 sec.; 3. Bouwmeester (Am-, sterdam)" 30 min. 55 sec.; 4. Scheffer (A'dam) 31 min. 8 sec.; 5. van Goossens (Tilburg) 37 min. 42 sec. Dames: 1. G. de Hooge (Rotterdam) 33 min. 15 sec.; 2. N. van Opstal (Til burg) '35 min. 45 sec.; 3. L. Picard (Ber gen op Zoom) 40 min. 14 sec.; 4. mevr. Oerlemans-Coenen (Bergen op Zoom) 43 min. 15 sec.; 5. I. Goederie (Bergen op Zoom). 43 min. 28 sec. Verwelkomd door de chef de mis- sion, de heer K. J. J. Lotsy, de direc teur van het N.O.C., de heer v. Zijll en hun medewerker van Kooten, kwam Zondagmorgen aan het Fen- churchstreetstation té Londen de eer ste Nederlandse ploeg, welke aan de Olympische Spelen zal deelnemen en bestaande uit het voetbalelftal en het viertje van de Delftse Sport, aan. VV(j misten de president van het Neder lands Olympisch Comité, lt. kol. Pa- hud de Mortanges en de secretaris mr. van den Houten, alsmede de schutters, die in Tilbury vertraging bjj de ont scheping hadden opgelopen en de boottrein niet hadden kunnen halen. In opgedekte stemming was de reis verlopen, men had een rustige nacht op zee gehad, de maaltijden waren voor treffelijk geweest en het was dus geen wonder dat iedereen met een goed hu meur uit de trein stapte en Londen be trad in de bekende rust van de Zondag ochtend. Keurig zagen de voetballers en de roeiers eruit, in hun blauwe blazers met hun oranje embleem erop, waarbo ven het woord Nederland was gemerkt, zodat iedereen onmiddellijk kon zien, dat hier een stel Nederlandse deelne mers in de Engelse hoofdstad was gear riveerd. En mocht men het niet hebben kunnen constateren aan de kleding, dan was er nog een ander overtuigend be wijs dat men hier met Hollanders te doen had, want toen de bus, die hen van het ene station naar het andere bracht om de trein naar Portsmouth te halen, door de verlaten straten reed, galmden de Hollandse liederen langs de huizen en keken de weinige Londenaars de bus met het vrolijke groepje een beetje ver wonderd na. Lotsy had zelf alles gere geld, hetgeen ook wel nodig is geweest, aangezien een vertegenwoordiger van bet Organisatie-comité, die voor de ont vangst had zorg te dragen, schitterde door afwezigheid. Met de volgende trein kwamen de schutters die onmiddellijk naar Bisley doorgingen, terwijl de heren l'ahui de Mortanges en Van den Hou ten naar hun hotel in Londen reden. Er met twee speciale reiswagens be gonnen de roeiers vergezelt^ van hun officials de lange reis naar High Wy- combe, een dorpje dat nog 12 mijl bui ten Henley ligt. waar zij en later ook de kano-ploeg zijn ondergebracht. De enige die naar het ^rote kamp te Ux- bridge ging, was de kok Boogers, die daar voorbereidende maatregelen zal treffen, op culinair gebied, voor de grote -groep, die Maandagavond zal arri veren. de zwemmers en de hockey spelers. Onder leiding van Herberts, Verlegh, Boeljon en Jesse Carver ging de voet balploeg door naar Portsmouth, waar men enkele uren later in goede wel stand aankwafri. k.< HjifHtr veT 27. „Lieve hemel!" riep Jonker Flon ker ontzet. „Wat heb ik »ou gedaan! Het komt natuurlijk door die ellendige schokbattdrij van de professor. Ik zal het ding metéén in m'n broekzak ste ken. Wat een toestand. Hoe komen we nou in de stad...." Maar verder kwam ie niet." want opeens klonk er een afgrij- zelijk gejammer en gejank achter hem. Met een ruk draaide hij zich om. Aan de wegkant stond Boenzel. Hij zag er ellendig uit. Z'n snuit was doods bleek. Z'n haren d'-jper, van het klvu- sr.e «zweet. ,Baa.<' kreunde net arme dier. „Ik geloof, dat het met me gedaan is. Het waren de klontjes van de pro fessor.'..." Jonker Flonker knielde hij Bcenzel neer. „Ik zal je dragen", zei ie geroerd. „We moeten naar een dokter...." „Baas", steunde Boenzel. „Hou me góed vast. Ik voel me zo licht worden. Pas op. Hou me vast. Ik vqj naar bo ven „Dat kan niet!" riep Jonker Flonker wanhopig. „Dat verbeeld je je maar. Je ijlt." Je hebt koorts „Nee", schreeuwde Boenzel, die blijk baar in alle staten verkeerde. „Daar heb je het al. Ik ga.Help!!!" En op hetzelfde moment steeg ie op, als een ballonnetje.... De blauwe lucht in Begunstigd door prachtig weer had den Zondag op het Gem. Sportpark te Alkmaar draverijen plaats, ditmaal ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de paardensportver. „Vooruit" (Beverwijk-Alkmaar). Tien jaar lang heeft deze vereniging vaak ondfr moei lijke omstandigheden te Alkmaar dra verijen georganiseerd, die steeds in het middelpunt van de belangstelling heb ben gestaan van de liefhebbers der paardensport. Het was begrijpelijk, dat deze jubi- leumcourse officieel werd geopend. Al lereerst voerde de heer A. Blom, de bekende voorzitter van „Vooruit" het woord. Hij begon met hulde en dank te brengen aan het publiek, dat le orga nisatoren steeds krachtig had gesteund. Hij roemde het gemeentebestuur van Alkmaar, dat steeds zo veel zorgen aan de baan, die nu een der beste is, had besteed. „Vooruit" hadgunstige en minder gunstige tijden meegemaakt, doch spreker hoopte op een nieuwe bloei als hopenlijk het volgende sei zoen de „toto" er weer zou zijn. Dank bracht spr. aan zijn medebestuurders en verder aan allen, die ^.Vooruit" steeds hadden gesteund, (luid applaus). Namens het gemeentebestuur voer de daarna de heer "akker, wethouder der gemeente Alkmaar het woord. Deze feliciteerde „Vooruit" met dit jubileum en roemde de zeer goede samenwer- is de wetenschap in de weer voor de huisvrouw. Ook in Nederland zijn op dat gebied grote dingen bereikt. Vele dames zagen vroeger met zorg de wolwas tegemoet, omdat zij wis ten, dat haar kostbare wol langzaam qiaar zeker kromp en sleet en de elasticiteit verloor. Ze wasten im mers in ouderwetse alkalizeep. (Vele dames doen het nóg). Maar zij kunnen zich die zorgen thans be sparen door wol te wassen in de alkalivrije Echfalon. 35 et per pak ROMAN VAN MARIA SAWERSKY „Dat kon ik toch niet vooruit we ten!" "trachtte deze zich te verdedigen. „Ik dacht verstandig te handelen". „In ieder geval heb jk door al die verstandigheid twee kostelijke jaren voorbij laten gaan", antwoordde Irene bitter. „Ik ga nog altijd naar verve lende visite's. Ik moet aan alle kanten bezuinigen om een paar fatsoenlijke japonnen te kunnen kopen en^er al thans enigszins behoorlijk uit te zien. En tot dusver heeft dat alles niet het minste resultaat opgeleverd. M'n vriendinnen zijn allemaal getrouwd, «■aar ik.... ik word binnenkort dertig". ■•Dat zal niemand willen geloven, die je ziet, meisje", vleide mevrouw Larsen. Haar dochter1 echter negeerde het compliment en zei heftig' „Als ik des tijds niet naar -u geluisterd had. dan zou ik nu mevrouw Reuder zijn ge weest. Aan de zijde van een zo be roemd man zou 'ik overal met open armen zijn ontvangen en zou ik èen schitterende toekomst voor me hebben gehad. U hebt dat alles vernietigd, mama. want ik heb werkelijk van Felix Reuder gehouden". Mevrouw Larsen keek haar dochter van terzijde aan. Zij wist zeer wel, dat van ware liefde voor Reuder nooit sprake was geweest. Maar misschien hr.Q zij werkelijk een goede partij voor haar dochter bedorven, toen zij destijds die rijke bankier aanprees Ze vermoedde ook. waarom een ver loving met Marlow te elfder ure was afgesprongen. Irene had zich tegen over deze, reeds .wat oudere man meer dan eens van haar slechtste zijde doen kennen en dat had hem natuurlijk afgeschrikt. Zij durfde haar gedachten niet onder woorden te brengen, om dat dit stellig een hevige scène ten gevolge zoii hebben. Daarom koos zij een andere houding. Zacht Irene's keu- ïig geonduleerde. blonde haren stre lend, probeerde zij het met een grapje: „Nog is Polen niet verloren, beste kind. Je kunt de oude relaties met Reuder immprs altijd weer aankno- lltn" Kijk eens hier. daar staat, dat hij zijn intrek heeft genomen in Hotel Centraal. .Wat zou je er van zeggen, als ik hem nu eens een paar vriende lijke woorden schreef om hem geluk te wensen met zijn succes? Dat dunkt me een goed aanknopingspunt. Je kunt er dan een paar regels aan toe voegen. Daar moet hij natuurlijk op antwoorden. Dan sturen we Hem een uitnodiging om ons nog eens te ko men opzoeken en daarmee is dan de oude vriendschapsband weer hersteld!" Irene Larsen haalde haar schouders op. •Of niet. natuurlijk, wanneer Reuder tot die mannen behoort, die zich eerst nog eenp bedenken vóór zij Yoor de tweede maal hun hand in een wespen nest steken „Ach, kom. Reuder heeft je immers zeer vereerd! Je zult eens zien. hoe gauw hij hier is.^als jij hem uitnodigt. Hij zal zich natuurlijk gevleid voeler. dat je hem in die tijd nog niet ver geten bent. Geloof me maar gerust, ik ken de mannen!" Irene scheen echter in het doorzicht van haar moeder geen onbeperkt ver- t< ouwen meer le stellen. „Hij heeft in al die jaren geen en kel teken van leven gegeven", zei ze aarzelend. „Uit de «Afrikaanse wildernis schrijft niemand", haastte mevrouw Larsen zich haar dochter gerust te stellen ..En als Reuder je terugziet, dan komt lfii zo weer onder je bekoring!" Irene gaf geen antwoord. Ze stond op en ging naar de spiegel, die boven de schoorsteenmantel hing. Daar be keek ze. als om zichzelf van de woor den van haar moeder te overtuigen, nauwlettend haar knap. maar koel ge zicht „Ik zie er npg altijd heel goed uit" mompelde ze. „Wanneer ben je van plan hem te schrijven, mama?" ,Zo gauw mogelijk dan maar morgen". Haar dochter knikte, strekte haar volmaakt figuurtje en draaide, zich, daarna met een ruk naar haai moe king tussen gemeentebestuur en „Voor uit". Als bewijs daarvan offreerde hij namens de gemeente Alkmaar een fraaie vlag of banier, ontworpen ge heel volgens idee van „Vooruit". De aanbieding geschiedde door het zoontje van de heer ^Bakker. Nadat de heer Blom woorden van dank had gespro ken, werd de vlag aan het jury-huisje onder de tonen van het Wilhelmus in top gehesen. Nadat de laatste tonen wa ren verklonken, brak een luid applaus los als hulde aan gemeentebestuur en „Vooruit". De Postharmonie deed zich deze middag weer van haar beste zijde kennen. Zij behoorde bij deze jubi leumdag. De courses (het programma vermeld de 6 nummers) waren zeer spannend en soms zelfs sensationeel. Het eerste nummer: de Tweede Lustrumprijs werd uit een veld van 6 paarden ge wonnen door Lina Bonnie v. N. Groot. Sensationeel was de „Vooruit-Jubileum- prijs". Hier brak in de course het wiel van de sulkey van Roodenburg, deze viel en Lord Quetteville holde.met de kapotte sulkey door maar hield ge lukkig netjes de buitenbaan en werd bij de stallen opgevangen. Verder wer den de eerste, 2e en 3e aankomen den gediskwalificeerd. Koning Axkit wegens rijden buiten de baan en Little Monty en Larus S wegens onregelma tig draven. Eerste werd daardoor Lord Toddington, tweede Karei Diamant en derde King A. Verder behaalde Karnac na spannen de strijd met Irena Hanover een mooie overwinning in de derde course in een km-tijd van 1.27.9. De vierde course de Victoria-prijs was voor Legality, na spannende finish met Koerier en Lady Soprana, De Toekomst-prijs was voor Mary Axkit met Meerkoet als 2e en Miss A als derde. Het slotnummer de heat-prijzendra- verij oip de Grote Prijs van Alkmaar werd na vier heats gewonnen door Ha nover, gereden door J. M. v. d. Berg. Heny's Gold won de eerste heat, Kitty Zora dé tweede en Hanover de derde. Hiervan werd Kitty Zora in de derde heat gedistancieerd, zodat Heny's Gold en Hanover in een match a deux de finale reden, die door Hanover werd gewonnen. Over het lopen van Kitty Zora in de tweede heat scheen de jury niet geheel tevreden te zijn. Aan de heer H. de Boer. eigenaar van het winnende paard in de grote heat werd als extra-prijs een schilderij aan geboden. De gedetailleerde uitslagen waren als volgt: I. TWEEDE LUSTRUM-PRIJS. Prijzendraverij voor merriën, die nog geen 1000 hebben gewonnen, Afstand 2040 m. Ingeschreven 7 "paarden. Op gekomen 6. I. Lina Bonnie, 2000 m van N. Groot, rijder-eig. tijd 3.07.4 (1.33.7); 2. Koby, 3. Lady Heny. Ggdiskw. Lady Gregor. II. VOORUIT-JUBILEUM-PRIJS. Prijzendraverij voor hengsten en rui nen van 4 jaar en ouder, die nog geen 1000 hebben gewonnen. Afstand 2040 m. Ingeschreven 12 paarden. 1. Lord Toddington 2040 m van Stal Parkzicht, rijder R. v. Wieringen, tijd 3.11.9 (1.34.3) 2. Karei Diamant, 3. King A. Uitgeschakeld: Koning Axkit, Little Monty en Larus S. III. SPORTPARK-PRIJS. Prijzeh- draverij voor paarden die 3000 maar nog geen 8000 hebben gewonnen. Af stand 2340 m. Ingeschreven 9 paarden. Opgekomen 8. 1. Karnac 2340 m van J. de Vlieger, rijder-eig. tijd 3.25.6 (1.27.9) 2. Irena Hanover, 3. Kitty. IV. VICTORIE-PRIJS. Prijzendrave rij voor paarden, die 1000 maar nog geen 3000 hebben gewonnen. Afstand 2340 m. Ingeschreven 7 paarden. Opge komen 6. 1. Legality 2380- m van P. A. Meinardi rijder G. v. d. Wal, tijd 3.33.2 (1.29.5), 2. Koerier, 3. Lady Soprana. V. TOEKOMST-PRIJS. Prijzen draverij voor paarden van 3 jaar die nog geen 1000 hebben gewonnen. Af stand 2040 m. Ingeschreven 7 paarden. Opgekomen 5. 1. Mary Axkit 2060 m van E. G. in 't Veen, rijder eir tijd 3.1Q.2 (1.33.2), 2. Meerkoet, 3. Miss A. VI. GROTE PRIJS VAN ALKMAAR. Heat prijzendraverij internationaal voor paarden die 5000 of meer heb ben gewonnen. Afstand 1660 m zonder puntentelling. Ingeschreven 11 paarden. Opgekomen 7. le heat Heny's Gold 1680 m in 2.25 (1.26.2); 2e heat: 1. Kitty Zora 1680 m in 2.25.4 (1.26.5); 3e heat: 1. Hanover 1700 m in 2.31.4 1.29.1). Kitty Zora ge distancieerd. Beslissende heat: 1. Hanover 1700 m van H. de Boer, rijder J. M. v. d. Berg, tijd 2.30.6 (1.28.6), 2. Heny's Gold. Zondagavond vond een nieuwe loting plaats voor het Olympische Voetbal tournooi, welke loting gunstiger voor Nederland bleek te zijn dan de eerste, aangezien ons'land in de boyenste helft terecht kwam met Denemarken en Gr.- Brittannië als voornaamste -tegenstan ders, terwijl Zweden, Turkije en Italië, aie eveneens als sterk worden be schouwd, in de onderste helft hebben geloot. De eerste ronde ziet er nu als volgt uit: Egypte-Denemarken, Groot- Brittannië tegen-de winnaar van Eire- Nederland, Frankrijk-India, Zuid-Slavië tegen de winnaar van Luxemburg-Af- ghanistan, China-Turkije, Zweden-Oos- tenrijk, Korea-Mexico en Italië-Ver. Staten. De opstelling van het Nederlands elf tal, dat Maandagavond te Portsmouth tegen Eire speelt in de voorronde van het Olympisch voetbaltournooi, is als volgt samengesteld: doel: Kraak (Stormvogels); achter: van Bun (MVV) en Schljve- naaV (EDO); midden: Krjjgh (BW), Terlouw (D CV) en de Vroet (Feijenoord) aan voerder); voor: van der Tuyn (U-DVS), Rijvers (NAC), Roosenburg (Neptunia), Wil- kes (Xerxes) en Lenstra (Heerenveen) der om. „Ditmaal moet het met Reuder in orde komen, mama", zei ze heftig, terwijl ze haar slanke handen op de schouders «van .de oude dame legde. „Het moet, hoort u?! Ik houd dit leven hier niet meer uit. Die Ijenauwende atmosfeer, die eeuwige zuinigheid, die vergulde armoede. Begrijpt u dat?" Mevrouw Larsen begreep en troostte haar verwende dochter. HOOFDSTUK III. Mejuffrouw Sabine Reuder was ze ventig jaar oud, klein en schraal gn beschikte over een ijzeren gestel. Wel licht behoorde het juist daarom tof haar eigenaardigheden, dat ze zich van tijd tot tijd allerlei ziekten inbeeldde. Bij zo'n gelegenheid liet ze dan haar huisdokter, de brave dr. Kruger, ont bieden, wie ze haar nood klaagde over de onmogelijke ziekteverschijnse len. Meestal gebeurde dat, wanneer juffrouw Reuder weer eens in haar „Ziektenboek" had zitten neuzen, v aarin alle ongesteldheden in alpabe- .ische volgorde uitvoerig waren be schreven. Bij de A had juffrouw Reu der dan Angina en bij de Z. voelde ze hevige zenuwpijnen. Na zulk een oproep «verscheen de goede dr. Kruger met stetoscoop en receptenboek en schreef poedertjes en drankjes voor, welke juffrouw Sabine braaf slikte, wanneer ze toevallig niets beters te doen had. Waren er echter rozen of frambozen te plukken, dan «vergat ze haar medicijnen onmiddellijk en voelde y zich zo gezond als een vis. Op dit ogenblik was juffrouw Reu der gespeend van alle kwalen uit haar ziekenboek, want ze had veel te doen en dat kwam zo: Haar buurman, de oude kapitein Jules Mengelberg, was ernstig ziek geweest em ze had hem al die tijd trouw verzorgd. Nu was hij eindelijk, weer aan de beterende hand en de oude dame had nu natuurlijk eerst recht het nodige met hem te doen. Ze bezocht hem bijna dagelijks, bond hem op het hart toch vooral regelmatig en goed te eten, of ze stuurde haar trou we. gedienstige Emma met verse eieren en melk naar de oude zeebonk. i (Wordt vervolgd)

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 3