MICHELIN Stad m Omgeving- „WITTE KRUIS" aanvaardt nieuwe taak met de krant door 'T land SE\?2 ^ser068^0 Jjioezaitden HIERZIJNZEDAN! WINKELWEEK van 31 Aug. t.m. 6 Sept. Straatcollecte voor de feesten uitgesteld Predikbeurten Voorzichtig met zwemmen! VAN DE VIERDAAGSE Brigadier Willemsen ontving Gouden Kruis „MODALIMAR" zeilt mee in Flevo-race r~ HET MYSTERIE VAH DE PRNSENGRACHT TERRA INCOGNITA PIM, PAM EN POM UIT HET POLITIERAPPORT De UK 230 weer terug Geen paardenvlees „Margareta" naar Londen vertrokken EI Dodelijk ongeval bij Koegras S.O.S.-berichten voor Marinepersoneel Programma tentconcert Zwemtocht over het Marsdiep Watervogels-nieuws H.R.C.-nieuws Doktersdienst DE BILT GEEFT U GEEN ZEKERHEID Texel. Den Oever RHENEN EN ARNHEM ïïSïo."°s 01 pr""s' Anna Paalowna. De kermis Urk. De raad bijeen K"ich,« Visserij Bandenfabriek 's-Hertogenbosch ntWi! Wieringe n. ZUINIG MET BENZINE BETEKENT DEVIEZEN VERDIENEN Met de krant door het land 4 Wie kent „Het Witte Kruis-' in Den Helder niet? Is er wel één gezin in onze stad dat niet op de een of ande re manier met het werk van deze sympathieke vereniging ten behoeve van de Volksgezondheid in aanraking gekomen is? Door haar wijkverpleeg sters, haar uitgebreide magazijn van verplegingsartikelen; door wijk-' kraamverzorging. zuigelingen- en kleuterzorg; door moedercursussen en cursussen voor huiselijke ziekenver pleging is „Het Witte Kruis" bij een ieder bekend. Bij al dit werk zal nu nog weer een nieuwe taak ter hand genomen worden en wel de „gezinszorg", een afdeling die bij ziekte van de moeder, in het gezin de taak van haar averneemt door be voegde krachten disponibel te stellen. Teneinde deze krachten te kunnen ver krijgen stelt zij een gratis opleiding tér beschikking van meisjes die er voor ge voelen zich voor dit prachtige werk te geven. Deze opleiding, die gedeeltelijk gegeven wordt aan de Landbouw-huis- houdschool te Alkmaar, gedeeltelijk in de Volkshogeschool te Bergen, \yordt geheel bekostigd door Het Witte Kruis, evenals de reiskosten die hiervoor moe ten worden uitgegeven. Gedurende de cursus aan de school te Alkmaar, die twee dagen per week wordt gegeven, ontvangen de cursistes gelegenheid zich de overige dagen in het practische werk te bekwamen door in de gezinnen waar dit nodig is te werken tegen een ver goeding van 3.— per dag, terwijl zij tevens in het gezin waar zij werken recht hebben op volledige maaltijden. Naast hun opleiding genieten zij dus ook nog een behoorlijk salaris, terwijl zij zich verplichten na het behalen van hun diploma twee jaren in dienst van Het Witte Kruis te blijven werken te gen een salaris van 1200.per jaar, volledige kost en andere emolumenten als b.v. gratis^ uniformkleding enz. Meisjes die zich willen bekwamen voor dit echt vrouwelijke beroep, wor den verzocht eens even te gaan praten bij mevr. M. Houtman-Klercq, Juliana- park 11 of mevr. J. Smit-Winkelman, Loodsgracht 63, die gaarne alle moge lijke inlichtingen zullen verstrekken. Intussen slaagde één dezer dagen de eerste „gezinsverzorgster" voor haar di ploma. Deze is dus gereed om haar werk te aanvaarden. Vanaf 9 Augustus 9 BETER PAN OOIT Onder auspiciën van de Helderse Ge meenschap zal van 31 Augustus t.m. 6 September a.s. een Winkelweek wor den georganiseerd, waaraan alle Hel derse zakenlieden kunnen deelnemen. Dus ook zij, die niet bij één der plaat selijke middenstandsverenigingen zijn aangesloten. Aan deze winkelweek zal een etalage wedstrijd worden verbonden, waarbij 'n jury (die zeer waarschijnlijk zal be staan uit deskundigen van buiten de stad, wellicht aangevuld met een stad genoot) de etalages zal beoordelen. Deze zullen worden verdeeld in twee groe pen, waarbij resp. zal worden gelet op de artisticiteit (z.g. ,show-etaleges) en op de verkoopkracht. Door de Helderse Gemeenschap en enkele particulieren werden reeds prijzen beschikbaar ge steld. Zakenlieden, die aan deze winkel week willen deelnemen mogen het er vele zijn, w?-' zij kunnen zeer veel bijdragen tot het verlenen van een fees telijk cachet aan de stad kunnen zich uiterlijk Woensdag 4 Augustus a.s. aanmelden bij één van de adressen; J. N. Zijp, Fazantenstraat 12, telefoon 2658; Th. Adriaanse, Keizerstraat 42, telefoon 2833; A. de Graauw, Spoorstraat 115, te lefoon 2726. Vandaag zou de huis-aan-huis- en straatcollecte voor de Jubileumfeesten worden gehouden, maar dat kan door omstandigheden helaas niet doorgaan. Het aantal collectanten heeft namelijk een geduchte knauw gekregen doordat twee groepen, vertegenwoordigende twee plaatselijke organisaties, op het laatste moment zich moesten terugtrek ken. Zij moesten met de eigen vereni ging plotseling op reis. De straatcollec te zal dus één of meer weken worden uitgesteld. Zodra bekend is, wanneer zij doorgaat, zullen wij 'dat publiceren. Wel zal vandaag in verschillende stra ten door de nog beschikbare collectan ten met lijsten worden gelopen. Naar wij hopen, zullen zij de organisatoren vast een goede startvoorraad dubbeltjes (en indien mogelijk ook guldens etc.!) bezorgen. VOOR ZONDAG 1 AUGUSTUS 1948. DEN HELDER. Baptisten-gem., ge bouw Irene, Hoogstraat, vm 10.30 uur de heer v. Leeuwen, 12 uur Zondags school, 8 uur n.m. ds. Harthuis.. Maandagavond. 8 uur, vrouwenkrans. Ciliforniëstraat 8. is zij disponibel. Gezinnen waar een „gezinsverzorgster'' nodig is kunnen zich vervoegen bij de bovenstaande adressen teneinde informaties en voor waarden te vernemen. Wij twijfelen niet of Het Witte Kruis zal ook met deze nieuwe taak in een grote behoefte voorzien, evenals dit met haar overige werk tot nu toe het geval was. Mogen vele meisjes roeping ge voelen deze mooie taak te helpen ver vullen, door zich voor de opleiding van „gediplomeerd gezinsverzorgster'' op te geven. Zij die hiervoor in aanmerking willen komen moeten de leeftijd van achttien jaren bereikt hebben. De aan melding moet plaats hebben vóór 25 Augustus a.s., daar de nieuwe cursus op 1 September a.s. te Alkmaar begint. Het is heerlijk om met dit weer een bad te nemén in het koele water der Noordzee. Het is echter niet noodzake lijk om deze verfrissing op enkele hon derden meters van* het strand te zoe ken, zoals een onvoorzichtige zwemmer deed. Toevallig waren wij er getuige van, dat een jongeman zich bij het z.g. „tweede strand", voorb'ij de tweede pier, te ver in zee waagde. Hij werd reeds door de lopende ebstroom mee genomen, waarbij hij kennelijk niet meer in staat was om het veilige strand te bereiken. Een agent en een burger maakten zich reeds gereed om de man met één der boeien te hulp te gaan, toen twee zwemmers zonder boei op de steeds verder afdrijvende jonge man afgingen. Zij waagden hun leven, maar brachten de roekeloze zwemmer veilig aan wal. Het waren weer pretige berichten, die de heer Does, voorzitter van de wan delsportvereniging De Jutter, ons tele fonisch kon doorgeven. De Helderse ploeg had tot nog toe slechts één uit valler gehad, namelijk de heer Bak ker Sr. van De Zilvermeeuw, die Don derdag toch ter elfder ure de strijd had moetên opgeven. Het is niet on mogelijk, dat er nog een uitvaller bij komt, daar gisteravond om half zeven de heer Van Vliet van De Jutter nog niet binnen was. Voor het overige was alles, ondanks de hitte die op deze laatste dag weer „moordend" was, bij zonder goed verlopen. Eén der jongste deelnemers, Piet Bruul, schreef ons dat hij met blaren op zijn voeten was gestart Dé „baas" had ze even onder handen genomen, kennelijk mét goed resultaat, want blijkens het telefoon gesprek van gisteravond is ook Bruul al of niet met blaren voor de vierde maal de finish gepasseerd. De leider van de Helderse ploeg, de oud-brigadier van politie K. Willem sen, kwam door zijn prestatie in aan merking voor het Gouden Kruis. De heer Does veroverde het Zilve ren Vierdaagse-kruis. We zullen hen vanavond met deze onderscheidingen kunnen feliciteren, want de ploeg komt om 18.06 op het Stationsplein aan. Een ware volksmenigte zal daar ter verwelkoming gereed staan! De „Modalimar" van de Koninklijke Marine Jachtclub zal, gestuurd door de luitenant ter zee der 2e klasse T. Kase- mier, deelnemen aan de Flevo-race, die Maandag en Dinsdag a.s. ter gelegen heid van de „Holland-week 1948" op het IJselmeer zal worden verzeild. De „Mo dalimar" is ingeschreven in de klasse III, kruiserjachten. Gok de „Thalassia" van dr. M. G. Vroom zal in deze klasse aan de Flevo-race deelnemen. door Tjeerd Adema. Het spannende detectiveverhaal; als feuilleton in ons blad op genomen, thans in boekvorm verkrijgbaar. Een boek om in de vacantie van te genieten. Prijs 1.50 per exemplaar. door J. D. van Exter. Vervolgverhaal op de Pampus Piraat. Voor onze jongelui om te smullen. Dit boekje moet je be slist kopen, dan ben je compleet, 't Kost 60 cent; maak dat je er bij J>ent. door J. D. v. Exter. Dit is voor de kleintjes, zo van 69 jaar. Een leuk boekje met 184 teke ningen, waarin de geschiedenis wordt beschreven van drie hondjes, die een rover vangen. Voor vader en moeder een pracht gelegenheid de kinderen een aardige verrassing te bereiden. De prijs van dit boekje is 0.60 Bestellingen worden aangenomen door agenten en bezorgers of bij het bureau van de HELDERSCHE COURANT. Terzake van het lopen over ver boden duinterrein werden een dame en een heer bekeurd. Een smid uit Roelofarendsveen. die raar Texel moest, huurde in de Spoor straat een fiets. Toen hij na terugkeer in DenHelder van de boot stapte, nam*hij* bij vergissing een verkeerde fiets mee, terwijl een ander zich over de zijne ont fermde. Hij heeft de „verkeerde" fiets aan de rijwielverhuurder in bewaring gegeven. Deze hoopt, dat het karretje :poedig voor het „echte" zal worden in geruild. De kleine Robby D. uit Huisduinen kwam op het st^nd te vallen, precies r iet zijn knie in een glasscherf. De diepe snede werd behandeld door een lid van de Rode Kruis-colonne. In het Sint Lidwina-ziekenhuis werd de finishing touch aangebracht. Uit de goederenloods van het sta tion worden vijf dozen, elk inhoudende twaalf pakjes Monte Carlo-sigaretten. vermist. Diverse bewoonsters van de Vogel wijk hebben aangifte gedaan, dat 's nachts badpakken en zwembroekjes van de lijn worden ontvreemd. De Rijksduitser P.E.G.. gewezen exploitant van een schildersbedrijf te Huisduinen en De Kooy, werd aange houden, en op transport gesteld naar Duitsland. De heer Bok, bestuurslid van de speeltuin Tuindorp, deed aangifte, dat vernielzuchtige jongens beschadigingen hadden aangericht aan het houtwerk van de speeltuin. De jongens hebben op het politiebureau een stevige uit brander gehad. Van de ouders kreeg het speeltuinbestuur de toezegging, dat zij de schade zouden vergoeden. Door mej. Elisabeth S. werd aan gifte gedaan, dat zij in de Donkere Duinen haar fiets was kwijtgeraakt. Op de Singel werden enkele on beheerd lopende koeien aangetroffen, die thuis bleken te behoren op een wei land waarvan de afrastering lichtelijk „poreus" was. De koetjes werden ge retourneerd, in de hoop dat zij hun escapade niet zouden herhalen. De af rastering is later hersteld. Een grossier uit de Van Galen straat kwam ten politieburele mede deling doen van een nieuwe jeugdstunt; het bekrassen van spiegelruiten. Ook de ramen van zijn winkel waren door spe lende kinderen van lelijke niet meer te verwijderen krassen voorzien. We verkeren nu in letterlijke en figuurlijke zin in de hondsdagen, en dat was blijkbaar voor een Tuindorpse hond aanleiding om de mensenmaat schappij eens extra van zijn aanwezig heid te laten profiteren. Hij meende dat het beste te kunnen doen, door een scheur te bijten in de linkerbroekspijp van een- Dahliastraat-bewoner. Wellicht heeft deze agressiviteit een andere oor zaak, en wel een zekere wraakzucht, omdat juist twee honden die op het politiebureau gastvrijheid genoten, wa ren afgemaakt. Men kon ze daar niet langer herbergen, en de eigenaars wa ren voor de bepaalde tijd niet komen opdagen. Ten slotte nog een feit uit het die renrijk; één der Helderse paarden vond het waarschijnlijk op de weide een ietsje te zonnig. Het paard dat als ieder rechtgeaard Helders paard goed de weg wist in te Jutterij wilde het eens op de Dijk proberen. Het nam zich voor, via Ruyghweg, Parallelweg^ Prins Hen driklaan en Postbrug Dijkwaarts te kuieren, maar dit snode plan kon niet ten uitvoer Worden gelegd. Reeds op de Ruyghweg maakten mensenhanden een einde aan de plezierige cross country. De goudzoekende blazer UK 230 is weer bij de blokvormige nuggets van daan gevlucht Enige uren hebben de UK 230 en de HD 112, verbonden door een sleeplijn, de bodem afgedregd, maar zij hebben nog geen „piks" kunnen krij gen. Heren, zet er gang achter, want het gunstige weer is voorbij voor we er erg in hebben. Ten gerieve van het paardenvlecs- etenae publiek delen wij even mede, dat gedurende de gehele volgende week de beide Helderse paardenslagerijen wegens vacantie gesloten zullen zijn. De ove rige slagerijen zijn, mede in verband met het niet-aanwijzen van een vlees bon, Maandag, Dinsdag en Woensdag a s. gesloten. Van Donderdag af zullen de meeste slagerswinkels dus weer open zijn. Op paardenvlees zal men ecliter tot a.s. Maandag over een week moeter. wachten. Wat zal het volgende week rustig zijn in de stad! Gistermiddag is de Finse houtschoe ner „Margareta" uit Piikiö, naar Lon- "Hen vertrokken. Om één uur ging loods SULrrenburg aan boord, waarna de schoener door Hr. Ms. „RS 9" uit de haven werd gesleept. De schade aan stuurinrichting en motor was voorlo pig hersteld, maar toch kon de „Mar gareta" weinig meer vaart lopen dan hoogstens drie mijl per uur. Om kwart voor vier passeerde zij de uiterton van het Schulpengat, waar de loods van boord kon gaan. Dit woord moest wel met hoofdletters worden gezet, want het gaat over een heel groot ei. Ali Kooy uit de Tulp straat kwam vertellen, dat één van de kippen thuis een ei had gelegd van honderdtwintig gram. Wij vinden net leveren van zulk een topprestatie Dij een dergelijke temperatuur de moeite van het vermelden wel waard. Wanneer Ali er geen bezwaar tegen heeft, mag de kip als beloning het eieren-leggen een maand lang achterwege laten. Hedenmorgen omstreeks 10 over 7 vond een ernstig» ongeval plaats bjj de Spoorbrug te Koegras. Op dat tijdstip passeerde een locomotief, die dagelijks vanaf Alkmaar naar Den Helder rijdt, de overweg. Kort na het passeren van deze machine vond men de spoorwegbeambte Schutte langs de lijh liggen. Direct werd dr. Swa- ters uit Julianadorp gewaarschuwd, doch deze kon niets anders dan de dood constateren. Men neemt aan, dat de heer de spoorbomen wilde sluiten en zich door de mist heeft vergist in de afstand tot de naderende locomotief. Het bedienend personeel van de loco motief wist bij aankomst in Den Hel der niets van het ongeval af. Door de Minister van Marine is een regeling getroffen, welke z.g. SOS-be- richten voor marinepersoneel als diensttelegram kunnen worden doorge seind. In voorkomende gevallen kan deze regeling van zeer veel nut zijn voor de verwanten van het personeel der Koninklijke Marine. Het zal immers voortaan mogelijk zijn, dat een mili tair der zeemacht door de Marine-ver - dindingsdienst wordt gewaarschuwd, wanneer iemand uit zijn naaste familie ii. levensgevaar verkeert of overleden is De postverbindingen, vooral in het buitenland, hebben tot nu toe niet vol doende zekerheid geboden, dat een der gelijke waarschuwing de betrokken marineman binnen de kortst mogelijke tijd bereikt. Deze berichten kunnen du* voortaan door een familielid of verloofde worden aangeboden aan de marine-autoritei ten ter plaatse. In gemeenten, waar geen marine-autoriteit is gevestigd, kan men daarvoor terecht bij de burgemees ter. In Oost- en West-Indië dient de aanbieding telegrafisch te geschieden, resp. aan de Commandant cier Zeemacht te Batavia en aan de Commandant der Marine te Curagao. De mededeling mag beslist niet meer bevatten dan de ken nisgeving omtrent levensgevaar of overlijden, eventueel met datum en oorzaak. Het programma van het-tentconcert, dat de harmoniekapel „Winnubst" van avond van half negen tot tien uur geeft in het Julianapark, is als volgt: 1. „Voor 't Vaderland", mars, Sam Vles- sing; 2. „Oreste", ouverture dramatique, Sam Vlessing; 3. „Dolores", wals, Emil Waldteufel; 4. „Cavatina", J. Raff; 5. „Ballet de la Source", Leo Délibes; 6. „Mosaique sur Martha", Von Flotow; 7. Fantasie „Colonel Bogcy", mars, J. Al- ford. Een vijftiental geoefende zwemmers van de vereniging „Marsdiep" hopen morgen te profiteren van de prettige temperatuur van het zeewater en tege lijk van het heerlijke zomerse weer. Tussen negen en tien uur, afhankelijk van de stroom, zullen zij starten voor de grote oversteek naar Texel. Laat een flink aantal supporters hen vanaf de Dijk aanmoedigen. Watervogels 3 speelt Zondagmorgen tegen HRC 5 op het HRC-terrein, aan vang 10 uur. Maandagavond speelt Watervogels I tegen Helder 2, aanvang 7 uur. De Wa terpieten gaan er dus ook serieus werk van maken. Het oefenprogramma van HRC is nu cok bijna volgeboekt. Het luidt als volgt; 15 Aug BFC—HRC; 22 Aug. HRC— Holland; 29 Aug. HRC—? 5 Sept. HRC —Overmaas (Rott. 2e klasser). Omdat men voor 29 Augustus nog in onderhandeling is met verschillende clubs, zal de uiteindelijke keuze eerst in de komende weken vallen. De geneeskundige dienst wordt ge durende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen P. vd Nieuwenhuizen, Plantsoenstraat l.tel. 2335, en dr. R. Franssen, Javastraat 6, telefoon 2712. maar op, onze hor loges kunt u ver trouwen Die stellen U niet teleur Daar om, op Uw bon een goed horloge, dat geeft zekerheid en tevredenheid Ook waterdichte weer leverbaar KEIZERSTRAAT 15-17 - OEM MELDER GEVONDEN VOORWERPEN 2 sleutels aan ketting, groene trui. GESLAAGD. Onze plaatsgenote, mej. N. Bakker te Den Oever, slaagde voor het toelatings examen der Chr. Kweekschool t« Sneek. „mnï KRANTENREIS ligt reeds weer in het verschiet en O^ïats^nden op Woensdag 4 Augustus a.s. Ditmaal gaat het n ffrilk. ce„tra van touristenverkeer. Héén loopt de route over twee belangrijke ce worden aangeboden en verder ov* Hilversum, waar ververemge^ eenyoudige koffiemaaltijd Utrecht en Zeist. de begraafplaats op de Grebbebe?. gediend. Na een k geteisterde gebied (Wageningen, RenkUm njflt de Arnhem Aldaar Stadstour en aanbieding thee. De m S nog slechts in beperkte mate ms-hnjving mogelijk is gemeld, zoda n g 13 pel. persoon aan ons bureau.Hierbij j! tegen t wel gewenst, wil men niet voor het teleurstellende feit enige haast wel gewenst uitverkocht, komen te staan, dat de kaarten -ijn DE VERTREKTIJDEN voor de trip zijn als volgt vastgesteld; Bureau Heldersche Courant, Koningstraat, 7.15 uur Café „de Posthoorn". Schagen7-45 uur Grete Noord 107. HoornJJ0 uur Waagplein, Alkmaar8.30 uur De deelnemers aan onze vorige krantenreizen waren blijkens inge. komen brieven enthousiast. Zet u ook voor een dag de zorgen opzij en gaat met de krant door het land Krantenreizen zijn gezellige reizen en ze voeren u door de schoonste natuur. MAANDAG 9 AUGUSTUS reizen wij ipet u naar „Bloemen in Berg en Bos" te Apeldoorn. Prijs: met koffie, gebak en diner 11.- Ook hiervoor is nog een beperkt aantal plaatsen vrij. Behalve het betrekkelijk groot aan tal attracties, dat aanwezig was, heeft het prachtige weer er toe meege werkt, dat er dit jaar stevig kermis is gevierd. Zondagavond en Dinsdag was het heel druk, maar ook op de „Stille Maandag" waren er méér mensen op de been dan in andere jaren. De exploitanten der vermake lijkheden waren dan ook over het al gemeen wel tevreden. Alleen de groep acrobaten, die terzijde van het Raad huis hun standplaats hadden, kregen minder bezoek dan zij met hun goede werk verdienden, maar vele kermis- gangers wisten niet eens, dat deze daar zonder tent, aan hun in de open lucht opgestelde toestellen werkten. In Veerburg en zaal Slikker trok ken de goede bands vele danslustigen en ook Maandagavond was laatstge noemde zaal vol, toen daar het gezel schap „De Verenigde toneelgroep" het toneelstuk „Moederliefde" opvoerde. Ondanks de hitte in de zaal, die voor het voetlicht wel niet minder geweest zal zijn, gdf het gezelschap zich ten volle aan het stuk, waaraan een enkele gevoelige scène niét ont brak, maar dat in hoofdzaak toch aanleiding gaf tot een gulle lach bij het meeleven met wat zich in den huize van de kolenhandelaar Van Manen en van Pietje, de duvel, af speelde. Die voor onnozel gehouden Pietje was nog zo dom niet. Er was groot plezier om zijn rake gezegdenen het aftroeven van de opschepperige Frans van Wijk (een der best gespeel de rollen) die de zaak van z'n schoon-) vader op de fles hielp, terwijl de trou we Piet zich een flinke zaak schiepen tenslotte de steun en toeverlaat werd voor Van Manen. Het dankbare publiek onthield de artisten een welverdiend aplaus niet. De Ruiter-kozakken hadden evenmin over belangstelling te klagen. Integen deel, anderhalf a tweeduizend man volgden Dinsdagavond op het BKC-ter- rein hun staaltjes van rijkunst. De bioscoop in Breezand kreeg het meeste bezoek bij de vertoningen van „Het lied van Bernadette", terwijl „Good bye mr. Chips" »u minder be langstelling trok. Bracht het springen van de water leiding op de eerste kermisavond veel ongemak mee voor dat deel van het kermisterrein dat lange tijd van wa tertoevoer afgesloten .moest worden voor anderen bracht de laatste kermis dag dubbele vreug.de. Vele vlaggen vertelden, dat de jongens uit de Oost met de Indrapoera waren thuisgeva- De raad kwam Donderdag in spoed eisende vergadering bijeen. In bespre king kwam een voorstel tot het aan gaan vap eqp tijdelijke kasgeldlening groot f 140.000 voor de tijd van één jaar ten behoeve van de woningbouw De raad ging hiermee accoord en srTo^v? h6t accoord het voor stel om van gemeentewege rente en aflossing te garanderen van het zg tennrebehab*le g6deelte der bouwkoston ten behoeve van 26 gegadigden met behulp der bouwkas Rohyp de gepachte grond. '"kante meter De heer Meun bepleitte dat er vonr- gezorgd moet worden dat er bii h t waterleidingbedrijf elke dag Jter^ De heer Hakvoort liet een klacht ren over de markt. Deze moet hBt geregeld worden. Een er zou hier ten zeerste marktmeester Eerst moet afgewacht worH met de markt gaT hoe h<* URK, 29 Juli 1948 Door 104 vaartuigen werd h j gevoerd: 14809 pond nai eden aan- 356 pond PeTva°tLP Van 38- f 1.60 per* kgen^£!j* f °'85- f 1-37* per 50 kg 000 pond nest, DE WIER1NGER KERMIS. Donderdag begint de kennis. Vele ondernemers hebben hun vermakelijk heidsinstellingen gereed of zijn met de laatste toebereidselen bezig. Cinema „De Haan" biedt de kermisklanten elke dag een speciale film, terwijl ook de diverse café's kermisbal geven waaroij in „Concordia" te H.hoef het grootste lans en temmingsorkest is geënga geerd. Al met al, staat Wieringen klaar de kermis te vieren. TERUG UIT INDIë. Aanstonds na de bevrijding heeft ook [Wieringen zijn deel vrijwilligers naar In donesië afgestaan. Dinsdagavond keer- ien 11 jongens, „gezond" en „fit" terug lit de tropen. Het spreekt dat er bij luders en bloedverwanten grote vreug de heerste. Ter hunne ere wapperde van onderscheiden panden het natio- ïale dundoek. „Welkom thuis" jongens en spoedig een goede plaats in de naatschappij toegewenst. WERK GEGUND. Het maken van een verharding over een wegdek van 18 km op Wieringen werd thans gegund aan de firma Mei- chers te Amsterdam, zijnde de laagste insclirijfster bij de voor enige weken gehouden aanbesteding. CESLAAGD VOOR MIDDENSTANDS DIPLOMA. Op het Dinsdag te Schagen gehouden Middenstandsexamen slaagde 0Bze plaatsgenoot, de heer B. v. d. Laan te H.hoef. Mijnheer de redacteur. Zoudt U zo vriendelijk willen Z'J® het volgende, als ingezonden, bi u veelgelezen blad te willen plaatsen- Want hetgeen nu volgt moet mij v,n het hart. De ondergetekende gelooft niet da hij in zijn lange leven meer gen0 heeft dan de dag dat hij met de Va»' tr\p op reis is geweest naar de Hoe Veluwe. Niet alleen door de aar®*" humane en hulpvaardige behandel)®® öie hij heeft mogen ondervinden al de reisgenoten en directie, maar venal door hetgeen ons die dag we aangeboden voor een betrekkelijk b*® beetje geld. Dit is bijna ongelooub Het doe] van dit schrijven van oude man is een ieder aan te ra diegene die een ritje wil hebben v en betrekkelijk klein bedragje daarva te profiteren. Een negentig ja™

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2