Klassieke schoolslag bracht NEL VAN VLIET een Olympisch record Olympische clitsen Amerika domineert in de sprintnummers Geen Hannie Termeulen in de finale DE „SPELEN" OP DE VIJFDE PLAATS Ondanks falen van Hannie Termeulen 5 Hollandse meisjes in de halve finales Naast drie kampioenen leverde de eerste wedstrijddag een aantal organisatorische blunders op Geen onzer sprinters overleefden de series Vrouwe Fortuna is wispelturig HET PROGRAMMA VOOR VANDAAG: OLYMPISCHE KAMPIOENEN Nederlandse Equipe floret uitgeschakeld pe eerste wedstrijddag van de XTVe Olympische Spelen is achter de rug bij het opmaken van de balans zijn de prestaties van de Nederlandse deelnemers niet tegen gevallen. Twee borstcrawl- en drie schoolslagzwemsters in de halve finales is een csultaat dat wij zeker niet hadden verwacht. r Dat Nel van Vliet zo zwemmende voort het Olympisch record met maar liefst 4 seconden verbeterde, hadden wij, gezien de vorm van Nel, ook niet verwacht. Hannie Termeulen bleef ver beneden haar kunnen en kon zich met een van i.09 sec. niet in de halve finale plaatsen. Dit en de slechte tijden van ^nze sprinters, waren de tegenvallers. Het lopen van Frits de Ruijter was goed, hoewel zijn start, zoals gewoon- liik ietwat stroef was. De dames Panhorst en Roos bleven met hun discus- worpen beneden hun normale peil, hetgeen voor laatstgenoemde te verkla ren is in verband met haar armblessure. In 't algemeen zijn de prestaties van de Olympische athleten, ondanks de abnormale warmte uitstekend. Cochran (Ver. Staten) en Larssen verbeter den beiden het Olympisch record 400 meter horden; Nel van Vliet en Sze- keley zwommen beneden het Olympisch record 200 meter schoolslag; Zato pek gaf een machtige demonstratie op de 10.000 meter te zien, waarvan hij U sec. afknabbelden en Ris (Ver. Staten) evenaarde het record op de 100 m. borstcrawl. In tegenstelling tot deze goede prestaties was de organisatie van de eerste wedstrijddag. De Ruijter viel in slaap De Britse organisatoren heb ben het op de eerste dag van het Olympisch athletiektournooi niet byst-er getroffen. In de ochtend uren kwamen de Nederlandse discuswerpsters voor de kwalifica tieronden voor niets, want men had haar vergeten te waarschu wen dat deze voorwedstrijden niet zouden doorgaan. Dat was een fout, maar de blunders volg den elkaar in de middaguren op. Men begon toen veel te Iaat en die achterstand werd steeds gro ter, zodat de wedstrijden vgf kwartier na het daarvoor vastge stelde schema waren afgelopen. Dit alles werd veroorzaakt door het feit, dat de Britten de orga nisatie niet machtig waren. De coördinatie tussen de verschil lende onderdelen ontbrak soms geheel en zo kon het gebeuren, (Vanï onze speciale verslaggever LONDEN, 30 Juli. - In het kamp te Uxbridge loopt de ongelukkigste man van de Nederlandse Olympi sche ploeg. Roosenburg, de mid-voor van onze Nat. Voetbal Elftal, schui felt door het kamp steunend op een stok. „Ik had er zo op gerekend", zegt hij en van onder zijn donkere wenkbrauwen tuurt hij droevig voor zich heen. „Ik heb een lange tijd niet gerookt. Ik ben ondertussen ge trouwd en heb geen druppel wijn over de lippen genomen en nu in de voorronde ben ik door een ellendige blessure uitgeschakeld". Op zo'n moment zijn alle woorden teveel. Een grijpende handdruk en een „moed houden" zijn de schrale troost, die wij Roosenburg kunnen geven. Onze midvoor, de onfortuin- lijkste, hij die zich offer* getroostte en zo graag voor de eer van het Ne derlandse Voetbal had willen spelen. In de Empire Pool, het grootste overdekte bad van Europasnappen wij de heer Per ral, voorzitter van de N ederlandse Krachtsportbond, op het moment dat hij het rookverbod wil overtreden. Een Hollandse sigaar is het corpus delicti. Ik bezondig mij fan medeplichtigheid, onder de tafel vlamt een lucifer op, een blauwe rookwolk kringelt omhoog en glun derend vertelt de robuste praeses, dat hij zojuist ils eerst" Nederlan der in de geschiedenis tot vice-pre- sident van de Internationale Kracht en Sportbond is gekozen. Hij is "happy" maar of hij lang de geluk kigste zal zijn? Maandag wordt hopelijk onze grote dag. Voor het eerst in de Olympische athletiekhistorie kan dan de Nederlandse driekleur aan de hoogste mast gaan. Fanny Blankers en Slijkhuis, twee troeven en wij al len hopen dat zij niet zullen ver zaken. MIDDELBEEK- Na een fel duel met de Amerikaan Barney Ewell (70) werd Alastair McCorquodale (Engeland) (36) tweede in de eerste heat van het hard lopen 100 meter voor heren. Voor beiden werd een tijd van 10.5 sec. genoteerd. Derde werd Laing (Jamaica) (50) in een tijd van 11 sec. mend voor de 800 meter, terug gestuurd werd, omdat men nog niet zo ver was. Maar het wach ten duurde de Ruyter zo lang, dat hjj in slaap vielGeluk kig werd hg voor zijn serie nog op tjjd gewekt. Uitvaller werd zesde Het opsommen van alle fouten zou te veel ruimte vergen, maar een grove blunder dient toch nog even te worden gememoreerd. Op de 10.000 meter werd de Belg Everaer zesde geklasseerd, maar hjj was 1 km. voor het einde naar de kleedkamer vertrokken. Maar de luidspreker en het scoring- dat de Ruyter, naar het veld ko- bord (voor de pers onzichtbaar) bleven trouw aan de uitspraak van de bijziende juryleden en de Belg bleef zesde. Totdat de Bel gische chef d'équipe, de heer de Deken, het te bar vond en de juryleden op hun fout wilde wij zen. Morgen zullen het publiek en de pers wel de verbeterde uitslag horen, want de heren juryleden waren inmiddels met boeken en al vertrokken Wat de Nederlandse prestaties op deze eerste dag betreft, de zesde plaats van Ans PanhorstNiessink bij het discuswerpen was zeer eervol, al kwam zij met de zes worpen (drie in de voorwedstrijden en drie in de finale) maar tweemaal over de 38 meter. De prestatie van alle deel neemsters bleef met 33 m. gemiddeld ver beneden de verwachtingen, het geen geweten moet worden aan de benauwende onweersachtige warmte, welke in het stadion hing. Nel RoosLodder kwafiliceerde zich niet voor de finale, maar zij was door haar keelontsteking niet fit. De Frangaise Ostermeyer won voor haar land de eerste gouden medaille met een worp van 41.92 meter, in de fi nale gedaan. De uitslag van deze fi nale is als volgt: 1. en Olympisch kampioen Oster- meijer 41.92; 2. Cordiale, Italië, 41.17; 3. Mazeas, Frankrijk 40.47; 4. Wais Marcinckiewicz 39.39; 5. Haidegger, Oostenrijk, 38.81; 6. Ans Panhorst Niessink, Nederland, 38.74 m. De Ruijter Nederlands beste heer Wat de Nederlandse heren betrof, de Ruyter liep na een moeilijke start op de 800 meter uitstekend en bezet te met een goede tijd van 1.54.4 de tweede plaats in zijn serie, waardoor hij zich in de halve eindstrijd plaat ste. Het was wonderlijk lopen achter Wint van Jamaica, zo vertelde hij ons na afloop. De man maakte enorme lange maar zeer gelijkmatige passen en ik geloof, dat hij nog veel meer in zijn benen heeft. Misschien had ik hem wel kunnen passeren. Maar waarom zou ik dat hebben gedaan? Een tweede plaats was voldoende. Sprinters stelden teleur De sprinters hebben enigszins te leurgesteld en zowel Kleyn, Meyer sis Zwaan werden op de 100 meter uit geschakeld. Men dient echter niet te vergeten, dat het gemiddelde van de deelnemende sprinters een klasse beter was dan onze landgenoten. Vooral Patton, Dillard, La Beach, Ewell, McDonald Bailey, Lopes Testa en Treleoar dienen te worden gememoreerd. En verder waren onze landgenoten eigenlijk ingeschreven voor de 4 x 100 meter estafette, maar om hen aan de sfeer en de baan te wennen namen enkelen van hen aan de 100 meter deel en zullen anderen op de 200 meter uitkomen. De tweede Olympi sche kampioen van de dag was de Australiër Winter bij het hoogsprim gen, waarbij de twee meter grens niet werd bereikt. Was ook hier de druk kende temperatuur de schuld van deze voor Olympische Spelen matige prestatie Zatopek bracht toeschouwers in extase Twee Olympische records moesten er aan geloven: dat op de 400 meter horden dat door Larsson en Cochran beiden in 51.9 sec. werd gelopen en de 10.000 meter door Zatopek. De laatste in een wedstrijd, welke de tienduizenden toeschouwers in fascinerende spanning hield. De twee Finnen Heino en Hein- strom, die tot 4.000 meter de leiding hadden met de Zweed Albertsson als derde, de Fransman Mimoun als vier den en Zatopek als vijfde gaven het tempo aan. Met gelijkmatige passen liepen zij voorop. Terwijl de anderen reeds afzakten, o.w. zich ook Latas- ter bevond, met 200 meter achter stand. De 5.000 meter, dus de helft van de afstand, werd afgelegd in 14 min. 57 sec. Zatopek nam vervolgens ce leiding over, verhoogde het tempo en nam verscheidene meters voor sprong op de beide Finnen en de Zweed. Machtig stormde deze zware locomotief- over de rode baan. Mooi was zijn stijl niet, maar hij behield het zelfde iets hogere tempo als zijn concurrenten. Heino, de grote Fin, van wie de pers honderden malen had gemeld, dat hg de 10 km, zou winnen, verliet in de 16e ronde stilletjes de taan en vijf ronden voor het einde had Zatopek zeker reeds 200 meter voorsprong op Albertsson, Heinstrom en Mimoun, de Fransman uit Afrika. De machine die Zatopek heet, bleef mr.ar doordraaien, het armen- en romp- werk was beslist lelijk maar hier be slisten het uithoudingsvermogen, de energie en de wilskracht Zonder het tempo te verminderen liep hij verder de 25 ronden uit, passeerde verscheidene lopers, onder wie Lataster, en sloeg er op de laatste 200 meter nog een straffe eindspurt uit waardoor hij Albertsson en Mimoun in de rug kon kijken. In tussen was Heinstrom door enkele ver zorgers uit de wedstrijd genomen, hij tolde volkomen. De Finnen waren roem loos ten onder gegaan. Lataster liep een ronde te weinig, hetgeen meer de schuld van degene was die de ronde borden droeg dan van hem zelf. Hij kon dus niet worden geplaatst. De uitslag luidt: 1. en Olymp. kam pioen Zatopek (Tsjecho-Slowakijè) 29 min. 59,6 sec. nieuw Ol. record, oud record Kusocinski (Polen) 30 min. 11,4 sec., Los Angelos 1932. 2. Mimoun O. Kacha (Frankrijk) 30 min. 47,4 sec.; 3. Albertsson (Zweden) 30 min. 53,6 sec.; 4. Dennolf (Zweden) 30 min. 58,6 sec.; 5. Stokken (Noorwegen) 31 min. 5 sec.; 6. Everaert (België) 31 min. 7,8 sec. Ierland trekt zich terug Vrijdagavond werd door het organi- tie-comité medegedeeld, dat het voet balteam van dé Ierse Vrijstaat niet ver der aan de Spelen zal deelnemen. Dit besluit werd door het Olympisch Comité van Eire genomen, nadat de Fina had bekend gemaakt, dat het zwemteam der Ieren niet zou mogen starten, aangezien enkele deelnemers in Ulster inplaats van in de Ierse Vrij staat zijn geboren. De teleurstelling, die onze nationale kampioene Hannie Termeulen door de slechte tijd In haar serie 100 meter borstcrawl veroorzaakte, was groot, doch wordt zeker gedeeltelijk opgeheven door het verheugende feit, dat daarentegen vijf andere Nederlandse zwemsters door haar prestaties van Vrijdag de halve finales bereikten: drie schoolslag- zwemsters en twee onzer meisjes op de 100 meter borstcrawl. Er is volgens de Nederlandse offi cials geen enkele andere reden voor Hannie's falen aan te wijzen dan dat zij een off-day had. Als wij de resultaten van de eerste zwemdag bekijken valt het ons op dat ondanks de vrij zware baan van het Olympisch Zwemstadion te Wembley zeer goede tijden zijn gemaakt zowel bij de heren als bij de dames. Neder land mag niet ontevreden zijn. Het is natuurlijk jammer dat Hannie Termeu len door omstandigheden, vooral het lange wachten bij de start, geheel door nerveusiteit werd bevangen, dat zij di rect op de derde plaats kwam te liggen had waarschijnlijk ook invloed. Het keerpunt nam zij niet zorgvuldig en langzaam. Zij kwam volkomen uitgezwommen aan hét eindpunt. Maar daar staat te genover dat Marie Louise Vaessen en Irma Schuhmacher, die resp. 1 min. 7,5 en 1 min. 7,9 noteerden, zich plaatsten n de halve finale, daarmede niet veel loven haar beste tijden blijvend. Van de zestien geplaatste zwemsters, die allen beneden de 1 min. 10 sec. ble ven, bezetten de Nederlandse meisjes thans de 4e en 5e plaats. Wie weet waar zij Zaterdag nog toe in staat zijn. De strijd om de eerste plaats zal gaan tus sen de Deense zwemster Nathansen, Andersen en Harup met de Ameri kaanse zwemster Ann Curtiss. Bij de 200 meter schoolslag excelleer de Nel van Vliet. Niet alleen verbeterde zij het Olympisch record, maar zij was bijna 4 seconden sneller dan de Hon gaarse Szekely die vlinderslag zwemt. Jannie de Groot en Tonny Hom hebben wel eens betere tijden gemaakt maar in ieder geval hebben zij zich in de semi- finale geplaaist. Ook deze wedstrijden komen Zaterdag tot een beslissing. Wat de heren op de 100 meter borst crawl betreft, hierbij zijn acht zwem mers in de finale gekomen, die een tijd onder de minuut noteerden. Drie van t'e vier snelsten zijn Amerikanen, waar tegen de Fransman Jany de eer van Europa zal moeten ophouden. volgt in de halve finales ingedeeld: In de eerste halve finale voor de 100 meter borstcrawl dames zijn geplaatst in volgorde van banen: Nielsen (Groot- Brittannië), Moquade (Australië), Te- mes (Hongarije), Andersen (Denemar ken), Nathansen (Denemarken), Schuh macher (Nederland), Corridon (V.S.) en Lundquist (Zweden). Voor de tweede halve finale de dames Preece (Groot-Brittannië)Tavares (Brazilië), Harup (Denemarken), Vaes sen (Nederland), Curtis (V.S.), Fredin (Zweden), Ahlgran (Zweden) en Helser (Ver. Staten). SCHOOLSLAG. De finales 200 meter schoolslag dames zien er als volgt uit: In de eerste halve finale starten Caplin (Gr.-Brittannië), Turnley (Ar gentinië), van de Kerckhove (België), Lyons (Australië), Szekely (Hongarije, Jannie de Groot (Nederland), Bertrand (Frankrijk), Strong (Canada). In de tweede halve finale zullen star ten: Kobi (Zwitserland)Leskinen (Fin land), Church (Gr.-Br.), Novaak (Hon garije), Nel van Vliet (Nederland), T. Hom (Nederland), Hansen (Denemar ken) en Gordon (Groot-Brittanni). Zwemmen: 9.00 uur tot 12.00 uur schoonspringen heren en waterpolo; 14.00 uur tot 17.00 uur schoonspringen dames, hal ve eindstrijden 200 meter schoolslag dames, finale 100 meter borstcrawl heren; 19.00 uur tot 22.00 uur halve eindstrijden 100 meter borstcrawl da mes 400 meter borstcrawl en water polo. Voetbal: NEDERLAND—GROOT-BRITTANNIë 6 uur Arsenal-terrein. Schermen: 'sMorgens finale Floret-equipe, eer ste ronde Floret individueel dames; 's middags: finale Floret-equipe, eer ste ronde Floret individueel dames. Hockey: 18.00 uur NederlandBelgië en OostenrijkIndia; 19.15 uur Zwitser- lan4Groot Brittannië en Frankrijk Henemarken. Moderne vgfkamp: Degenschermen. Athletiek: 10.00 uur voorwedstrijden kogel slingeren; 11.00 uur voorwedstrijden verspringen; 11.00 uur voorwedstrij den polstokhoogspringen; 13.15 uur start 50 km snelwandelen; 14.30 uur finale speerwerpen dames; 14.30 uur halve eindstrijden 100 meter heren; 14.45 uur series 100 meter dames; 15.15 uur halve eindstrijden 800 me ter; 15.30 uur finale kogelslingeren; 15.45 u. finale 100 meter heren; 16.00 uur series 5000 meter; 16.45 uur fi nale verspringen; 17.30 uur aan komst 50 km snelwandelen. Szekely 2 minuten Olympisch recordhouder In de tweede serie van de 200 me ter schoolslag dames verbeterde ds Hongaarse zwemster Szekely het oude Olympische record dat met 3 min. 1.9 sec. op naam van mej. Mayehatta uit Japan stond. De nieu we tijd van Szekely was 3 min. 1.2 sec. De Hongaarse kon zich echter slechts enkele minuten houdster van dit Olympisch record noemen, aangezien Nel van Vliet in de daar op volgende derde serie dit nieuwe record met bijna vier seconden om laag haalde. Onze wereldkampioene noteerde n.1. 2 min. 57.4 sec. en bracht daar mede haar eerste Olympische record op haar naam. HOOGSPRINGEN HEREN: Winter (Australië) 1.98 meter; 10.000 METER: Zatopek (Tsjecho- Slowakije) 29 min. 57.4 sec.; DISCUSWERPEN DAMES: Oster- meijer (Frankrijk) 41.92 meter. Opstelling Nederlands elfta Naar wij vernemen is het Neder lands elftal, dat Zaterdagavond op het Arsenal-terrein tegen Groot Brittannië speelt, als volgt samen gesteld: Doel: Kraak, Stormvogels; achter: Van Bun, MVV en Schijvenaar EDO; midden: Krijgh, BW, Ter- louw, DVC, en de Vroet, Feijen.); voor: Van der Tuyn, Hermes DVS, Rijvers, NAC, Appel, Sittard, Wilkes, Xerxes en Lenstra, Hee renveen. De INDELING HALVE FINALES. vijf Hollandse meisjes zijn als We hebben Vrijdag een soort Gal- lup Poll gehouden, waarbij we begon nen zijn met onze melkboer, die de nog altijd gerantsoenneerde melk komt brengen om via de weduwe van niet te schatten leeftijd in het kleine sigarettenwinkeltje, bi] de conduc teur van de bus, die ons na een ver moeiende eerste „echte" Olympische dag naar huis bracht, te eindigen. De uitslag van deze enquête onder men sen van diverse pluimage uit alle lagen der Londense gemeenschap geeft een indrukwekkend beeld van hetgeen de Londenaar momenteel het meest interesseert. Het resultaat was als volgt: 1. de hittegolf; 2. het feit, Zaterdag, het schoeisel „van de bon" gaat; 3. dat het Maandag Bankholiday ls en de huisvrouw dus voor minstens drie dagen moet inkopen, hetgeen in verband met de warmte en het ge brek aan koelkasten algemeen zorg baart 4. de'Britse nederlaag in de toets- wedstrgd tegen Australië; 5. dat er in Londen Olympische Spe len gehouden worden Nummer 5 had natuurlijk gemak kelijk nummer 1 kunnen zijn; indien de betrokkenen zich wat meer moei- tegegeven hadden om de Spelen te „adverteren". Toch is er, wat decora tie van de binnenstad betreft, enige verbetering waar te nemen; vooral in de buurt van Piccadilly Circus en Re gent Street, waar het aantal vlaggen is toegenomen. De voornaamste hotels trekken zich weinig van het bestaan der Olympische Spelen aan en stellen zich tevreden met het afdrukken van het Olympisch embleem op menu's van Olympisch diners. Er heeft zich in de pers een discussie ontwikkeld over de kwestie of de toortsdrager van de openingsdag, de student in de medicijnent John Mark, lichamelijk nu werkelijk het ideaal van de Britse athleet genoemd kan worden. Men verwijst daarbij naar het ideaal der Grieken, dat werd uitgedrukt door het beeld van de Doryphoros, de speerdrager, die een veel groter ont wikkeld bovenlijf en vooral een veel gespierder gedeelte vlak boven het heupbeen vertoont dan waarop John Mark kan bogen. Een ontwikkeling, die mogelijk te danken is aan het feit, dat de Grieken der oudheid veel stonden en liepen, maar vrijwel nooit zaten, afgezien nog van het feit, dat zij hun spieren regelmatig oefenden. Dit Griekse ideaal van '*e sport-i'.i -n werd niet door allen vereerd, want Euriodes placht te spreken van „die onnutte schepselen, die hun lichaam als een God aanbidden". Wij houden het maar bij Socrates, die gezegd heeft: „het zou een schade zijn als een mens oud werd zonder ooit de schoonheid en kracht gezien te heb ben, die zg'n lichaam had kunnen ontwikkelen". En dit is wellicht de voornaamste reden, dat zovelen als wij, met afgezakte schouders, slappe spieren en kromme rug, naar het Wembley Stadion tijgen om het ideaal te bewonderen, dat wg nimmer vermochten te benaderen. De eerste wedstrijd om het tournooi op Floret, waarin de Nederl. equipe uitkwam tegen Engeland, werd door onze landgenoten op touche verloren. Beide equipes behaalden acht overwin ningen waarbij Engeland 58 ontvangen treffers noteerde en Nederland 63. Over het algemeen gaven de Nederlanders uitstekend partij. De uitslag luidt: Ne derlandEngeland beiden 8. gewonnen partijen: Nederland 63 ontvangen tref fers; Engeland 58 ontvapgen treffers. DENEN ZEER AGRESSIEF. Tegen de Denen, die technisch min der goed waren dan de Engelsen, doch een enorme vechtlust en een goede kijk op afstand toonden moest de Neder landse equipe het onderspit delven. Wanneer wij hierbij in aanmerking nemen, dat de Nederlandse equipe alleen op sabel heeft getraind en aan de wedstrijden op Floret alleen deelneemt om aan de sfeer te wennen, mogen wij over dit resultaat niet ontevreden zijn. Elk van de vier schermers heeft zich goed geweerd, tegen Engeland ging ae strijd volkomen gelijk op en tegen De nemarken werdep individueel zeer goe de prestaties verricht. De uitslag tegen Denemarken is: Nederland 5 overwinningen; Dene marken 7 overwinningen. Onze waterpolospelers oefenden tegen India De eerste waterpolowedstrjjd die de Nederlandse ploeg te spelen kreeg, was eigenlijk een oefenpartijtje. Het ein digde dan ook met de hoge score 121, nadat de rust was ingegaan met 40. De Nederlandse ploeg was steeds in de aanval en wist elke poging van de In diërs te niet te doen. Daarbij kwam, dat de Indische keeper tot tweemaal toe de bal na een schot niet vast stop te en de Nederlandse spelers alsnog kans zagen de bal in het net te doen verdwijnen. De doelpunten werden gemaakt door Ruimschotel (vier), Van Feggelen (vier), Smol (twee), Korevaar (een), en Brasem (een). Het enige Indische doelpunt werd gescoord door Mansoor, die een fout van Ketelaar benutte. Ke telaar was n.1. teveel naar voren ge trokken. Zaterdagmiddag speelt Ne derland in dezelfde opstelling tegen Chili, dat Vrijdag met 74 van India heeft verloren, weliswaar door toedoen van enkele foutieve beslissingen van de scheidsrechter. Niettemin heeft ons land in ieder geval de beste kansen. Finale hoogspringen Heren De uitslagen van de finale hoog springen luiden: 1 en Olympisch kampioen Winter Australië 1.98 meter. 2 Paulson Noorwegen 1.95 meter. 3 Ex aequo Stanich en Edleman (bei den V. S.) 1.95 meter. 5 Damitio Frankrijk 1.95 meter. 6 Jackes 1.90 meter. Amerika superieur bij schoonspringen Tijdens het schoonspringen heren blijkt thans al dat Amerika met de ere palm zal gaan strijken. De stand na de vier verplichte sprongen is als volgt: 1. Bvuce Harlan (V.S.) 52,28 punten; 2. Samuel Lee (V.S.) 46,99 p.; 3. J. Cap- pilla (Mexico) 46,87 p.; 4. Miller An- dersön (V.S.) 44,65 p.; 5. R. Mullinhau- sen (Frankrijk) 42,18 p.; 6. K. Hassan (Egypte) 41,97 p.; 7. S. Johansson (Zwe den) 40,81 p. De Fransman Heinkele die in 1947 Europees kampioen werd, oe- haalde slechts 34,14 punten. Herbert McKenley, de sprinter van Jamaica, waarvan men aanneemt dat hij een van de meest serieuze candidaten voor de Olympische sprinttitel is

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 3