Staiin ontvangt de democratiën Onze handel met West-Duitsland geregeld Laatste aatste loodjes De Donau-conferentie NIEUWE TREINEN RAZEN ROND Hagenaars Woensdag weer in de tram Mr. Van 'Schaik koerst rechts Vier maal sloeg de bliksem toe Dinsdag 3 Aug. 1948 verenigde noord-hollandse dagbladen 70ste Jaargang No. 1878 Dagblad voor Den HelderKoegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna Spleei in IJzeren Gordijn: Stilte rond de resultaten Moordaanslag te Amsterdam Tweeling verdronken Ernstig ongeluk bi] Muiden WEERBERICHT Rond de Bandoeng- resolutie Om 400 Millioen Transacties Topsnelheid 148 KM Nederland-Bizonia Benelux-Conferentie Brussel te Toch 660 doden te Ludwiqshafen Maatregelen in Roemenië Hoe Fanny won BUREAU: Koningstraat 7880 Den Helder Telefoon 2345 p0gtgironummer 449041 Waarn. Hoofdredacteur: MIDDELBEEK gayonred. C A. Dekkers Directie: j glJLSMA en C. KRAK COURANT Maarschalk Stalin heeft de vertegenwoordigers der drie westelijke mo- rendheden gisteravond ontvangen Het onderhoud duurde twee uur. Molotof was bij de conferentie aanwezig. Ka hun bezoek aan maarschalk Stalin gingen Frank Roberts de speciale afgezant van Engeland, Walter Bedell Smith, de Amerikanse ambassadeur, y, Yves Chataigneau, de Franse ambassadeur, naar de Amerikaanse am bassade voor een gezamenlijke bespreking. Na de bijeenkomst hebben de drie afgezanten hun regeringen op de hoogte gebracht. Tegenover de pers weigerden zij zich over de conferentie uit te laten. De afgezanten schenen na de ver gadering in een goed humeur. Een volgende bijeenkomst hangt af van de reactie van de Westelijke verte genwoordigers op hetgeen 't Krem- Iin te zeggen had en van de instruc ties die de afgezanten van hun re geringen ontvangen. Omtrent de handelingen der Weste lijke vertegenwoordigers werd Maan dagavond geheimhouding betracht. Het Was onmogelijk om verder te komen dan de telefooncentrales van de Brit se Franse en Amerikaanse ambassa des. Geen enkele verantwoordelijke functionaris was te spreken te krijgen, to meldt Reuter uit Moskou. Chataigneau bleef 20 minuten bij Bedell Smith. Roberts, die een beetje later kwam, bleef nog een kwartier langer. Ofschoon men in dit stadium slechts gissingen kon doen aangaande de uit slag van de conferentie met Stalin, was een bepaalde categorie van oor deel, dat een vier-mogendhedenconfe- rentie hetzij van ministers van bui tenlandse zaken, hetzij van premiers de door Wallace in zijn brief aan Stalin voorgestelde punten als werk agenda moest aannemen. STALIN VAN GOEDE WIL. Dit zou inhouden, dat China en Korea ook ter sprake zouden komen. Stalin keurde in zijn antwoord aan Wallace de voorgestelde agenda goed en liet uitkomen, dat hij alle proble men, die de vrede bedreigden, wens te te bespreken. Wat Stalins ant woord ook zal zijn en welke houding de Westelijke mogendheden ook mo gen aannemen, aldus Reuter. Stalin zal niet licht de Westelijke toena deringspogingen van de hand wijzen indien hij gelooft, dat zij eerlijk ge meend zijn. Waarnemers te Moskou herinneren aan de uitspraak van Stalin, dat er geen reden is waarom twee verschil lende systemen het kapitalistische en het communistische niet vreed zaam naast elkaar zouden kunnen be staan. Men meent, dat de opvatting van het Kremlin is, dat de op handen zijde bijeenkomst de grootste gebeur tenis is sinds Potsdam en dat zij een ruime gelegenheid biedt om vele diep gaande geschillen, die sindsdien gere zen zijn, te bespreken' De gevolgen acht men van zeer groot belang voor de wereldvrede. Volgens zeer wel ingelichte kringen te Moskou zal Stalin in zijn ahtwoord met klem het Sovjet-standpunt naar voren brengen, dat men bovenal vrede wenst en de regeling van welke ge schillen ook, die na de orlog gerezen zijn. Niet alleen maarschalk Sokolofsky, de chef der Russische militaire rege ring in Duitsland, doch ook maarschalk Rokossofski, de opperbevelhebber der Sovjettroepen in het Westen, is onver wachts naar Moskou geroepen. Dit is waarschijnlijk om Stalin, voordat hij de Westelijke ambassadeurs ontvangt, over de politieke situatie in Duitsland iu te lichten en naar men kan aanne men, om rapport uit te brengen ovér 4e militaire maatregelen, die hij in 4e afgelopen weken in Oost-Duitsland als voorzorg tegen een eventuele door braak van geallieerde strijdkrachten naar Berlijn, heeft getroffen. RUSSEN NIET OPTIMISTISCH Ten opzichte van de Moskouse on derhandelingen en in het bijzonder van het gesprek der ambassadeurs met Stalin, koestert men in Russi sche militaire kringen te Karlshorst geen al te hoge verwachtingen. Klaarblijkelijk rekent men er aan Russische zijde op, dat de tegenwoor dige toestand van hoogspanning zal voortduren, dat het in de loop der ko mende maanden tot een definitieve scheiding tussen Oost- en West-Duits- land zal komen, dat ook Berlijn voor lopig in twee scherpe gescheiden de len zal worden gesplitst en dat de moeilijkheden van de a.s. winter de drie Westerse gealliëerden zullen no pen Berlijn te verlaten. Of de Russen ernstig rekening hou den met de mogelijkheid dat gepoogd zal worden de toegang van het Wes ten naar Berlijn met geweld te openen, is moeilijk vast te stellen. Opmerkelijk is evenwel, dat maar schalk Rokossofski in de korte tijd van zijn verblijf te Berlijn en Oost-Duitsland grote activiteit de dag heeft gelegd. in aan RUSSISCHE GESTE Naar vernomen wordt, zijn de Sov jets bezig de telegraaf- en telefoonlij nen met West-Europa en het Westelij ke deel van de Sovjet-zone te verleg gen zodat zij niet langer door de Wes telijke sectoren van Berlijn lopen doch er om heen. Een Amerikaanse woordvoerder ver klaarde in dit verband, dat de Russen, wanneer zij met de verlegging gereed zijn, de verbindingen der Westelijke geallieerden met Berlijn kunnen af snijden zonder dat zij voor tegenmaat regelen bevreesd behoeven te zijn. Zaterdagochtend omstreeks half "en klonk in de Langestraat te Am sterdam een schot uit een vuurwa pen. Een 38-jarige Surinamer (J. Chr.) had de trekker overgehaald en daarbij gericht op zijn vroegere ver loofde, een 27-jarige dienstbode uit 4e Langestraat. De Surinamer zou nooit een plaats in de Olympische equipe voor het pistoolschieten krij sen, want hij miste en raakte de 32- lerige chauffeur A. J. van A., even eens uit de Langestraat, die zich in 4e buurt bevond. De chauffeur kreeg een wond aan de linker slaap, maar kon, na in het Binnengasthuis ver in °°r^en te zÜn' naar huis terugkeren. De Surinamer werd 's avonds laat J^-n zijn bed gelicht en overdenkt nu een koele cel zijn zonden. Zaterdagmiddag zijn in Empe onder gemeente Voorst ter hoogte van de i^eenfat>riek twee jongemannen van 18 ar verdronken, een tweeling uit het gezm van K te Empe e beide broers konden niet zwem- ®en andere broer kon zich niet zo hg uitkleden en zag tot zijn grote hr'k de beide jongens in de diepte verdWijnen stoffelijke overschotten van de ^oktoffers zijn inmiddels geborgen. Bi) de Vechtbrug op de rijksweg te Muiden is gisteravond omstreeks 9.30 uur een ernstig verkeersongeluk gebeurd. Het echtpaar C. S. K. en J. Chr. K. uit Hilversum wilde daar tijdens de onweersbui de weg over steken om zich naar de wachtende bus van de Nederlandse buurtspoorweg te begeven. De man en de vrouw werden door een voorbijsnellende auto aangereden en in deerlijke toe stand op de weg gevonden. De 56-jarige vrouw is met een zware hersenschudding en een gebroken been naar het diaconessen-ziekenhuis te Naarden vervoerd. De man liep ver scheidene hoofdwonden op. De bestuurder van de auto, die ver moedelijk uit Groningen komt, reed na de aanrijding snel door. De groeps commandant van de rijkspolitie te Muiden geeft hem in overweging zich bekend te maken. Fanny Blanker» -Koen, die de gouden medaille won, in de finish op de 100 meter. Wisjinski oppert plannen De Donauconferentie, waarop de Oostelijke statengroep een meer derheid van zeven tegen drie heeft op de Westelijke, heeft eenstemmig besloten dat de beslissingen van de conferentie met eenvoudige meer derheid van stemmen genomen zul len worden. Na de tegenwerpingen van Sovjet zijde had de Franse gedelegeerde het voorstel voor beslissingen met twee derde meerderheid ingetrokken. Alois Bebler, de Joego-Slavische gedele geerde, zeide, dat de Fransen dit voorstel hadden ingetrokken, omdat zij wisten dat ook een twee-derde meerderheid tegen hen zou zrjn. ONTWERF-CONVENTIE. De Sovjet-Unie heeft een ontwerp conventie voor de controle van de Donau ingediend volgens welke deze controle uitgeoefend zou worden door een commissie bestaande uit afge vaardigden van de landen waar de Donau door of langs stroomt. De commissie zou in Gratz (Roemenië) zetelen en elk land zou één afge vaardigde zenden. De Donau zal volgens de resolutie open staan voor alle handelsvaartui gen van alle landen op voet van ge elheid aangaande de te betalen rechten. Oostenrijk zou het recht heb ben eveneens tot de commissie toe te treden na de ondertekening van het vredesverdrag. Er zouden twee administratieve bureaux worden ingesteld, een voor de bovenloop en een voor de beneden loop. De Donaulanden zouden bepaalde rechten mogen heffen voor het on derhoud van de rivier. Er zouden geen marine-vaartuigen van niet- Donaulanden op de rivier mogen va ren. De verplichtingen van de vroe gere Donau-commissie zouden verval len. Incidenten op Cyprus Bij de BritsAmerikaanse asbestmij- nen te Amiandos op Cyprus is een sta king uitgebroken. De mijnen zijn door dc stakers bezet. In verschillende ste den op Cyprus hebben anti-Britse de monstraties plaats gehad. Volgens een officiële verklaring moest de politie op treden. Er zijn 44 personen gearresteerd, onder wie de secretaris van de vak vereniging der mijnwerkers. DE TOESTAND IN PALESTINA. In de door het Iraakse leger bezette gebieden van Palestina is de n beleg afgekondigd, aldus een proclama tie van de Iraakse opperbevelhebber. De gebieden werden om redenen van militaire veiligheid niet met name ge noemd. Weersverwachting, geldig tot he denavond: PLAATSELIJK BUIEN. Over het algemeen veel bewolking met plaatselijk enkele regen- of onweersbuien. Later wat toene mende wind, hoofdzakelijk uit Noordelijke richtingen. Minder hoge temperaturen.' Uitgeleid door een groot aantal autoriteiten is hedenmorgen de deputatie van de ondertekenaars der BandoengTesolutie naar Neder land vertrokken om deze resolutie nader toe te lichten. De delegatie bestaat uit mr. L. Bahrioen, voorzitter van de conferen tie van leiders van deelstaten, Anak Agoeng, Adil Poeradiredja, Sultan 'Hamid II, Abdoel Malik, voorzitter van de advies-raad van Zuid-Suma- tra en mr. A. J. Vleer, secretaris der conferentie. Als adviseurs gaan mee mr. J. Hangelbroek, secretaris-gene raal voor algemene zaken van Oost Indonesië, mr. R. Mohammed Ko- sasieh, directeur van het kabinet van Peradiredja, G. van Gelder, adviseur van de Wali Negara van Oost-Suma- 'ra, J. B. van Schendel, assistent resident ter beschikking van de resi dent van Riouw, en mr. L. Tielenius Kruythoff, directeur van het kabi net van Sultan Hamid. (Van "nze reizende redacteur) EDE, Juli. Met een topsnelheid van 148 km is een electrische vierwagen- trein te Ede binnengekomen, die negen minuten tevoren uit Arnhem is vertrokken. Normaal doet een hedendaagse trein 19 minuten over deze af stand. Deze buitengewoon snelle rit is volbracht door de eerste van een groot aantal nieuwe electrische treinen, die bjj 3 binnenlandse fabrieken voor de Nederlandse Spoorwegen in aanbouw zijn. Naar alle waarschijnlijkheid zullen de Haagse trams en bussen Woens dag weer gaan rijden. Het tramper soneel, dat lid is van de rooms katho lieke en protestants christelijke orga nisaties, kreeg gisteravond van zijn besturen te verstaan, dat het tijdens een gezamenlijke vergadering der drie bonden, die voor of op 9 Aug. zal worden gehouden, te kiezen zal krijgen tussen een verbeterde Haagse loonregeling of de zogenaamde Rot terdamse regeling. Er werd aangedrongen op directe hervatting van het werk, doch beide groepen weigerden dit te doen, vóór dat de uitslag van de vergadering der leden van de Ned. Ver. van spoor en tramwegpersoneel, die heden Dinsdag avond in de Dierentuin wordt gehouden, bekend is. De vergadering van de 00 70 pro testants christelijke Haagse tramman nen had een kalm verloop. De aanwe zigen weigerden het advies van hun bestuur op te volgen om heden weer aan het werk te gaan. Als leden van een vakorganisatie begrepen zij best, dat van een wilde staking weinig heil te verwachten is. Zij verklaarden zich echter solidair met hun bedrijfsgenoten leden van de Ned. vereniging, die nog moesten vergaderen. Huns inziens zou directe werkhervatting een poging zijn om de staking te breken Tot zulk een poging willen zij zich niet lenen. Op de vergadering van de RK bond St. Rafael, waar een delegatie van het hoofdbestuur aanwezig was, ging het vrij wat rumoeriger toe. Hier waren tussen de twee en driehonderd tram- en busmannen, die hun mening over het bondsbeleid, alsook over het be leid van de Ned. vereniging van spoor- en tramwegpersoneel niet onder stoe len of banken staken. Harde verwij ten klonken uit de monden van velen. Velen der sprekers wilden niet aan vaarden, dat de staking onder com munistische invloed zou staan. Zjj begrepen echter zeer wel. dat de com munisten munt uit deze staking wil den slaan en dat verdroot hen. KONING VAN SIAM IN OUD-WASSENAAR. Woensdag, 4 Aug., a.s. arriveert In kasteel Oud-Wassenaar de koning van Siam, vergezeld van zijn twee dochters, een adjudant en een regent. Zij zullen ongeveer een week aldaar verbF.iven. Ofschoon de luchtvaart ons ver trouwd heeft gemaakt met grote snel heden is het bijna een sensatie zulk een rit te maken. De reizigers van deze trein, die niet in het spoorboekje vermeld staat, zijn Ir. F. Q. den Hollander, Pres. Dir. der Nederlandse Spoorwegen en een groot aantal gasten. Het is een proef rit zoals er in de komende maanden nog vele gemaakt zullen worden, want de nieuwe treinen zullen nu achtereenvolgens afgebouwd worden, zodat ze eind 1952 al in gebruik zul len zijn. De eerste nieuwe trein komt in ge bruik op de lijn Utrecht—Eindhoven, maar de reizigers die er straks gebruik van willen maken zullen voorlopig nog niet veel bemerken van de grote mo gelijkheden die er in schuilen, want vooralsnog zal deze trein zich aanpas sen bij de oude die nog met normale snelheid geredei worden. De dubbele sporen moeten verder uit elkaar komen en de ondergrond heeft versteviging nodig. Maar ook daaraan wordt ge werkt. Ter uitbreiding van het electrische reizigersmaterieel heeft de directie van de Nederlandse Spoorwegen indertijd aan de binnenlandse industrie een op dracht gegeven, tot het bouwen van 65 vierwagenstellen, 79 tweewagenstellen en 13 tussenrijtuigen. Deze laatste zul len tussen de bestaande tweewagen- treinstellen kunnen worden gevoegd. De orders zijn verdeeld tussen de fa brieken te Haarlem, Utrecht en Rot terdam. De electrische installaties wor den geleverd door firma's te Hengelo en Slikkerveer. Een vier wagentreinstel kan 360 reizigers vervoeren en bevat 42 zitplaatsen 2e das en 178 zitplaat sen 3e klas en voorts 140 staanplaatsen. In een vierwagentreinstel is een restau ratie aanwezig met een eigen electri sche keuken, waar warme dranken en gebak bereid kunnen worden. DOOR TREIN GEGREPEN EN GEDOOD Gistermorgen om kwart vóór tien werd de 74-jarige August van der Heyden uit Vierlingsbeek door de trein NijmegenRoermond, nabij de onbe waakte overweg bij Smakt—Venray, gegrepen en op slag gedood. Het stof felijk overschot is naar het St. Elisa- beth-ziekenhuis overgebracht Op Zaterdag 31 Juli zijn te Frank fort de handelsbesprekingen met de bizone afgelopen, welke van Neder landse zijde stonden onder leiding van mr. S. Th. J. Teppema en van de zijde der bizone onder leiding van mr. W. M. J. Logan. Een overeen komst is geparafeerd, welke het handelsverkeer tussen Nederland en de bizone regelt voor het tijdvak van 1 Augustus 1948 tot en met 31 Juli 1949. Contingenten zijn vastgesteld voor de in- en uitvoer in beide richtingen zowel van goederen als van diensten. De totalen der contingenten belopen 181 millioen gulden voor de uitvoer van Nederland naar de bizone, 230 millioen gulden voor de uitvoer van de bizone naar Nederland. De auto riteiten van de bizone en de Neder landse regering hebben bij het tot stand komen van deze overeenkomst er naar gestreefd een daadwerkelijk begin te maken met de toepassing van de richtlijnen voor het herstel van de Europese economie, zoals voorzien in het Marshall-plan en de overeen komst van Parijs. Het is te verwach ten, dat het handelsverkeer met de bizone door deze overeenkomst en vergelijking tot de laatste twee drie jaren aanmerkelijk zal toenemen De lijsten der contingenten over en weer omvatten tal van artikelen zoals b.v. de levering van groenten en diensten aan Duitsland en aan de andere kant ae levering van tal van artikelen, wel ke Duitsland traditioneel naar zijn Westelijke buren pleegt uit te voeren. Naar Reuter nog uit Frankfort meldt, zal Nederland voornamelijk levensmiddelen, chemicaliën, tin, rubber en industrie-diamanten en de bizone voornamelijk machinerieën, gezaagd hout, chemicaliën, textiel- goederen, electrische installaties en ijzer- en staalproducten, alsmede voor 70 millioen gulden aan kolen leveren. Voorts voorziet de overeenkomst in het instellen van een gemengde com missie, bestaande uit vertegenwoordi gers van beide partijen. Deze commis sie zal op verzoek van elk van beide partijen bijeengeroepen kunnen wor den. Ingevolge de beslissingen, genomen op de conferentie op het Chauteau d'Ardenne, zijn delegaties van Bel gië, Nederland en Luxemburg bijeen gekomen op het secretariaat-generaal van de Benelux te Brussel teneinde de mogelijkheden van de uitvoering van het op deze conferentie opgestel de programma te onderzoeken. De conferentie stond, onder voor zitterschap van Baron Snoy (België). De Nederlandse delegatie stond on der leiding ven dr. H. M. Hlrachfeld. Volgens officiële gegevens van hei militaire bestuur te Ludwigshafen zijn er na de ramp bij de I. G. Farben reeds 613 lijken geborgen, er zou nog een 50-tal lijken onder het puin ligeen. Op 9 Augustus zal de fabriek weer worden opengesteld en in de minst ge troffen afdelingen zal het werk wor den hervat. Volgens de mening van des kundigen zal herbouw en wederuitrus- ting van de werkplaatsen, die om het centrum van de ontploffing waren ge legen, zes maanden in beslag nemen. De federale afdeling voor politieke zaken van Zwitserland heeft bekend gemaakt, dat de Roemeense regering gelast heeft, dat alle Zwitserse consu laten in Roemenië gesloten worden. Voorts was een Zwitser, die zijn hele leven in Roemenië had doorgebracht, „onder vernederende omstandigheden" uit het land gezet. Dit vormen volgens de politieke af deling represaillemaatregelen naar aanleiding van de arrestatie in Ziirich van de Roemeen Vitzianu, die ver dacht werd van economische spionnage. Voorts zijn bij decreet alle onder wijsinrichtingen in Roemenië, die door buitenlandse regeringen of instellingen zijn opgericht en onderhouden wor den, met ingang van Maandag geslo ten. (Van onze parlementaire redacteur) De nieuwe kabinetsformateur, mr. J. R. H. van Schaik, heeft contact gehad met enige R.K. en socialisti sche ministers uit het kabinet-Beel. Voor een deel zal dit geweest zijn om hen te polsen over een plaats in het nieuwe ministerie, doch boven dien schijnt hjj met hen onderhandeld te hebben over de grondslagen van het regeringsprogram. Officieel staan de fracties hier niet achter, zodat in geen geval van een parlementair kabinet gesproken zal kunnen worden. Mr. van Schaik stuurt aan op een extra-parlementair kabinet, waarin hij zelf waarschijnlijk wel zit ting zal nemen, doch niet als minister president. Daarmede vergemakkelijkt hij zijn taak niet, want van de keuze van deze bewindsman zal stellig de bereidheid van sommigen afhangen om een portefeuille te aanvaarden. Ook prof. Romme ambieert geen mi ni sterszetel, zo verluidt in Den Haag. De vraag, waarmede men zich inten sief bezig houdt, is, wie nu aan Over zeese Gebiedsdelen zal verschijnen. Meer en meer hoort men de naam van mr. E. M. J. A. Sassen, met wie de formateur enige keren geconfereerd heeft. De heer Sassen vaart wat Indo nesië betreft een andere koers dan 't l.abinet-Beel hij staat scherp tegen over de Republiek Indonesia en het is daarom aan twijfel onderhevig of de P. v. d. A. haar medewerking zal verlenen aan een regering, die veel meer rechts georiënteerd is dan het nu demissionnaire kabinet. Een minder progressieve koers zou ook kunnen blijken uit het ge rucht dat mr. D. U. Stikker van de V.V.D. in aanmerking komt voor een portefeuille en uit de onderhande lingen, die mr. van Schaik gevoerd heeft met de Amsterdamse wethou der mr. Schokking, die voor Oorlog genoemd wordt. Lithoyen, Lichtenvoorde, Uddel, Venray Het hevige onweder van Zondag avond rond half elf, heeft een ernstige ravage in Oss en omgeving aangericht. Vele bomen werden getroffen en een boerderij van het elf kinderen tellen de gezin O. van Loosbroek te Cithoy- en werd in de as gelegd. Het vuur woedde zodanig, dat niets kon worden gered. Door storing van het telefoon net arriveerde de Lithse bandweer eerst tegen twaalven, toen zij zich nog tot nablussen kon beperken. Het vee was niet verzekerd. De in boedel zeer laag. In de boerderij van de familie Hou wers te Lichtenvoorde is gistermiddag omstreeks kwart vóór zes de bliksem ingeslagen. Er ontstond onmiddellijk brand en spoedig waren er twee brand weerwagens aanwezig. Zij konden weinig uitrichten wegens gebrek aan water. De grotp schade (ongeveer f 60.000) wordt door verzekering gedekt Tijdens een hevig onweer, dat gister avond boven Apeldoorn woedde, is de bliksem ingeslagen in een boerderij te Uddel, bewoond door de familie van Millingen. Toen de Apeldoomse brand weer arriveerde, stond het perceel reeds in lichterlaaie, zodat het niet meer te behouden was Wel kon de in boedel grotendeels worden gered, evenals een gedeelte van het op stal staande vee. Vier beesten, 4000 kilo hooi en een grote partij rogge werden echter mede een prooi der vlammen. De boerderij was verzekerd. Zondagnacht woedde een hevig on weer boven Venray en omgeving. De bliksem sloeg in de woning van de heer Bartents te Veltum bij Venray. De plaatselijke brandweer was spoe dig ter plaatse, doch het huis werd een prooi der vlammen. Het gezin van elf personen is dakloos. (Van onze speciale verslaggever). WEMBLEY STADION, 2 Aug. 4.45 uur. Het stortregende in het Wembley Sta dion, toen Fanny Blankers Koen de laatste voorbereidselen maakte voor haar glorieuze 100 meter finale. Ergens uit de mensenmassa klonk zwak maar hoorbaar de roep: „Hup Holland!" Bij het startschot vloog Fanny Blan kers naar voren en had reeds onmid dellijk een voorsprong, welke in de resterende meters geen moment meer in gevaar kwam. Nóch het Britse meisje Manley nóch de Australische Strickland konden haar benaderen. Toen zij zege vierend in 11.9 sec. dat is met 0.3 sec. voorsprong door de finish ging, stond Karei Lotsy klaar om haar met een kus op beide wangen te huldigen. Juichend en van blijdschap in haar handen klap pend rende Fanny over bet middenveld.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 1