L „Het Mysterie van de Prinsengracht!" Stad w Omqwituj. Jubileum-Insigne thans in de handel ,Sierkunsi aaisie Opbrengst voor de Kankerbestrijding SCHIPPERSPETTEN De etalagewedstrijd „Het Noorden" Datum inzameling: vastgesteld Vacantie vishandelaren Predikbeurten De Scheveningse „Naald" gerestaureerd Te dure ritten Treinvertraging Dodelijk ongeval op Texel Wieringen. Succes IAlkm. Boys 1 Zijpe. Raadslid P. BROUWER ter aarde besteld De Schaper mark* Marktoverzicht Marktbericht Jalianadorp. Zo gaat het goed, dorpsgenoten Urk. Bunrerbike Stand Visserij Uit hei logboek van de derde kranteniocht Vacantietijd Tijd om te lezen Ons feuilleton volgde U dagelijks met belangstelling Koopt het nog heden aan een onzer Bureaux, of be stelt het bij de agenten en bezorgers van dit blad Prijs f 1.50 ABONNEERT U OP DIT BLAD Waar zijn onze schepen? In verband met het 50-jarig Regeringsjubileum van H.M. de Koningin heeft zich een uitvoe rend Comité uit bet Nationaal Comité gevormd, hetwelk zich ten doel stelt, onder de Neder landse bevolking gelden In te zamelen ter verkrijging van een fonds, dat aan Hare Majesteit, als een Nationaal Huldeblijk, ln September a.8. zal worden aan geboden. Dit comité tracht het gestelde doel te bereiken door de verkoop van jubi leum-insignes, welke de beeltenis van Mare Majesteit dragen, alsmede door inzameling van geldelijke bijdragen aan het te vormen fonds. De Konin gin verleende hiermee haar instem ming. De aan Hare Majesteit, als natio naal huldeblijk, aan te bieden gelden zullen worden aangewend ten behoe ve van de kankerbestrijding. Deze bestemming, welke het moge lijk maakt om deze gevreesde ziekte, waartegenover de medische weten schap tot nu toe in vele gevallen vrij wel machteloos staat, met meer suc ces te bestrijden, heeft uit de aard der zaak de volle sympathie van het gehele Nederlandse volk. De prijs van het keurig uitgevoerde jubileum-insigne is laag gesteld en wel op 0.50, zulks teneinde de ge hele bevolking van ons land in de gelegenheid te stellen op deze wijze bij te dragen aan het Nationale Hul deblijk. Ieder, die bereid is voor het natio nale doel een groter bedrag beschik baar te stellen, kan gebruik maken van de gelegenheid om een extra- bijdrage over te maken door storting op de rekeningen van het Comité „Nationaal Huldeblijk" bij de Neder landse Handel-Maatschappij te Am sterdam, bij de Kasvereniging te Am sterdam, bij d« postgiro No. 26000, of bjj het Girokantoor der gemeente Amsterdam C 600. Het comité doet een beroep, niet alleen op iedere Ne derlander individueel, doch eveneens op ondernemingen en verenigingen van elke aard. om van deze gelegen heid gebruik te maken. Belangheb benden kunnen zich tot de Inspec teur der Belastingen wenden ten ein de te verkrijgen, dat hun bijdragen als bedrijfsonkosten van de winstbe lasting worden vrijgesteld. Nadrukkelijk wordt er de aandacht op gevestigd, dat de bijeengebrachte gelden uitsluitend zullen worden aan gewend voor de kankerbestrijding en niet voor dekking van kosten van ju bileumfeesten e.d. Na vorenstaande mededelingen is Sinds 1889 SPOORSTRAAT 49 Voor al Uw Herenmodes 1 de zaak voor de man van smaak. Het schijnt nog niet voldoende tot de goe-gemeente te zijn doorgedrongen, dat door de Helderse Gemeenschap tijdens de jubileumfeesten een winkel week annex etalagewedstrijd wordt georganiseerd. Het is ook mogelijk, dat onze winkeliers wel belangstelling voor zulk een etalage-wedstrijd hebben, maar opzien tegen de kosten die ermee gepaard kunnen gaan. Wij zijn er ech ter zeker van, dat de jury niet in de eerste plaats zal letten op de kosten die aan het inrichten der etalages zijn gespendeerd. Het wil ons voorkomen dat een zakenman met initiatief, fan tasie, goede smaak en.goede wil best in staat is om zonder hoge kosten iets aantrekkelijks van zijn uitstalkast te maken. Men heeft nog enige dagen de tijd om zich op te geven. Ten overvloede delen wij mede, dat door de Helderse Gemeenschap waardevolle prijzen (o.a. een wisselbeker en medailles) aan deze wedstrijd zijn verbonden. Iedere win kelier, aangesloten bij één der plaat selijke middenstandsverenigingen of niet, kan zich kosteloos voor deelname laten inschrijven. Wij herhalen nog even de adressen van de heren, die deel uitmaken van de wedstrijd-com missie, ingesteld door de Helderse Ge meenschap: Th. Adriaanse, Keizerstraat 42, telefoon 2833; A. de Graauw, Spoor straat 115, telefoon 2726; J. Zijp, Fa zantenstraat 12, telefoon 2658. De ter mijn van inzending sluit 12 Augustus a.s. De postduivenvereniging „Het Noor den" hield haar eerste buitenlandse vlucht met jonge duiven vanaf St. Kath. Wavre (België). Deze vlucht had in tegenstelling met vorige wedvluch ten een gunstig verloop. De prijswin naars (onder wie de heer Bontes een een prachtige uitslag boekte) waren als volgt: C. Bontes 1, 2, 3, 6, 10, 14, 19, 20, 21; A. Limonard 4, 25; T. J. Vos 5, 13, 29. 30; P. Pranger 7; P. Dirks 8; C. Kos 9. 18; J. Manshanden 11, 17; D. Kerkho ven 12, 28; R. Ran 15 ,27; J. Witten- berg 16; G. Schotting 12; W. Baren- dregt 23; J. van Doorn 24; A Kooger 26. De eerste duif werd geklokt 10 uur 36 53. De laatste 10 uur 50 54. A.s. Zaterdag inkorven voor Scha- gen, navlucht. eigenlijk verdere aanbeveling over bodig, want iedere Nederlander zal gaarne zijn bijdrage voor dit mooie doel willen geven. Wij zijn er van overtuigd, dat ook iedere ingezetene van Den Helder binnen enkele dagen een jubileum- Insigne zei kopen en dit dragen tot 7 September a.s„ omdat hij daardoor tegelijkertijd zijn aanhankelijkheid aan Hare Majesteit toont en het be wijs levert van zijn bijdrage aan het geschenk. De jubileum-insignes z(jn te Den Helder verkrijgbaar bij de volgende adressen: Fs. Van Apeldoorn en Don- don, Van Galenstraat 78; N.V. van Willigen, Koningstraat 12; .Sier kunst", Koningstraat 62; Jan Go- vers, Koningstraat 84; H. Mesker, Spoorstraat 78; Vroom en Dreea- mann, Spooratraat 2; Fa. Beemater- boer, Keizerstraat 15; P. Spruit, Kei zerstraat 76 en H. J. M. Milter, Pa rallelweg 78. Gaarne spelden wij ook U het insigne voor de kankerbestrijding op de borst! LOOPT EVEN BIJ BINNEN! i" De datum van de uitgestelde huls-aan- huis-inzamelinf en straatcollecte voor de Jubileumfeesten is thans vastgesteld op morgen over een week, Zaterdag 14 Augustus a.s„ zullen de Nieuwediepers in de gelegenheid worden gesteld de bijdrage te offeren, die zij voor de vie ring van het Gouden Regeringsjubi leum van H.M. de Koningin willen af staan. Men klaagt dikwijls, dat er in Den Helder zo weinig te doen is. Wel nu, laat men op 14 Augustus tonen, dat men weet wat gebeuren moet om wat leven in de brouwerij te brengen. Er zal alle reden tot feestvieren zijn, maar zonder geld kan niemand iets be reiken. Nog meer collectanten zijn er nodig, wy hebben in Den Helder toch vereni gingen genoeg, die een mannetje (of vrouwtje) kunnen stimuleren, morgen over een week te collecteren. Zij kun nen zich aan ons loket opgeven. De vacantie der Helderse visdétail- handelaren is als volgt geregeld; toten met morgen hebben vacantie C. Triest, Koningsplein; J. Gerssen, Overweg; Frans Kraak, venter. Van 9 tot en met 14 Augustus a.s. hebben vacantie: J. J. Zwagerman, Kei zerstraat; J. Zwagerman, Spoorstraat; H. Jacobs, venter; M. Mastenmaker, venter. Van 16 tot en met 21 Augustus a.s. hebben vacantie; C. Bijl, Spoorstraat; J. Triest, Piet Heinstraat; J. Triest, hoek Keizerstraat; A. v. d. Burg, ven ter. Van 23 tot en met 28 Augustus heb ben vacantie: fa. Kraan, Spoorstraat; Van der Horst, Spoorstraat; P. Pieters, Spoorstraat; H. van Urk, venter; Sam Kraak, venter; J. van Bremen, venter; Siem Kraak, venter; Piet Kraak, Ven ter; J. Woord, venter; S. Bethlehem. venter; C. Jacobs, venter. VOOR ZONDAG 8 AUGUSTUS. DEN HELDER. Ned. herv. gem.. Nieuwe kerk, Weststraat, 10.30 uur ds. W J. de Hoest; Palmstraat. 10 uur ds. J. Borghardt, 19 uur de heer E. Wan- ders. Geref. kerk, Bethelkerk, 10 uur ds H. van Twillert, vap Wildervank. 17 uur ds. H. A. Munnik, van Zwolle; Re- hobothkerk. 10 uur ris Monoi"- tf uur ds Van Twillert. Geref. kerk art. 31, Nieuwe kerk, Weststraat, 8.45 uur en 17 uifr prop. E. R. Postma, Den Haag. Chr. geref. kerk. Steengracht, 10 uur en 17 uur ds. J. Rebel. Oud-geref. kerk. Hoogstraat 86. 10 uur en 17 uur lees- d'enst. Geref. gemeente. Janzen- dwarsstraat 8, 10 uur en 16 uur lees- dienst. Luth. kerk. Wezenstraat, 10.30 uur ds. J. H. Vaandrager. Doopsge zinde gemeente, 10.30 uur ds. S. S. Sme ding. Oud-kath. kerk, 10 uur H. Dienst, pastoor Verheij. Evangelisa tie Vijzelstraat, 10 uur en 19.30, uur sa menkomst, 12 uur en 14.30 uur Zon dagsschool; Woensdag 20 uur Bijbel- kring; Donderdag 19.30 uur vrouwen- krans; Zaterdag 20 uur bidstond, 21 uur openluchtsamenkomst (Nieuwe Brug straat). JULIANADORP. Ned. herv. gem., 10 uur ds. F. Visser. Geref. kerk, 14.30 uur ds H. van Twillert Star of "moe mission, 10 uur en 19 uur evangelist A. Donker, 14 uur Zondagsschool HUISDUINEN. Ned. herv. gem., 10 uur ds. G. Moen. GALLANTSOOG. Ned. herv. gem., 19 uui ds. F. Visser. EINDE TEXTIEL-DISTRIBUTIE Millioenen Nederlanders zullen een zucht van verlichting slaken als de tex- tiel-puntenmisère tot het verleden be hoort. Of de Minister dit jaar hiertoe zal kunnen besluiten, wordt in rege ringskringen ernstig betwijfeld. Het jaar 1950 hoort men af en toe fluisteren. Een lichtpunt is echter, dat „ESKA", Spoor straat 103, begrip toont voor de harte- wens van het publiek door opnieuw een partij damesconfectie in de verkoop te brengen tegen zeer verlaagde prijzen enzonder punten. Wij kunnen dan cok de dames een bezoek aan „ESKA" ten zeerste aanbevelen. (Ingezonden Mededeling.) Als herinnering aan de mobilisatie 1914-1918 en als een huldebiyk voor leger en vloot werd in September 1921 door H. M. de Koning op de Boulevard te Scheveningen een gedenkteken ont huld. Dit monument werd tydens de bezetting door de Duitsers afgebroken, doch het gemeentebestuur van 's Gra- venhage bewaarde zorgvuldig de ver schillende brokstukken en liet na de oorlog het gedenkteken weer opbou wen. Gistermorgen werd tydens een bU- eenkomst op de Boulevard te Scheve ningen de restauratie van het monu ment plechtig gevierd. De voorzitter van de Koninkiyke Nederlandse ver eniging „Onze vloot", de heer van Za- linge, verwelkomde de talryke aanwe zigen onder wie wy opmerkten de be velhebber der zeestrijdkrachten luit.- admiraal C. E. L. Helfrich, de adjunct chef van de generale (taf. generaal- majoor G. H. Droste en Ir. L. J. M. Fe* ber als vertegenwoordiger van het Haagse gemeentebestuur. De konink lijke militaire kapel speelde vervolgens enige marsen waarna generaal-majoor B. D. K. E. Oudendijk, de voorzitter van de Koninkiyke Nederlandse Ver eniging „Ons Leger", het woord voer de. De plechtigheid werd besloten mat een défilé van grenadier» en mariniers. Tegen een taxichauffeur werd door de politie proces-verbaal o pgemaakt, omdat hy teveel had berekend voor een van het Station naar de Texelse boot. De trein, die te 22.01 te Den Helder behoort aan te komen, had Woensdag avond ruim twee uur vertraging door een defect aan de locomotief. Dit feit verdient vermelding, juist omdat de spoorverbindingen altijd zo perfect vol gens de dienstregeling verlopen. HET ELFTAL VAN HELDER. Het elftal van Helder, dat morgen avond tegen de le klasser Friesland uit komt is al» volgt samengesteld: Scheur leer; Toes, Pater; Vonk, Beekhoven, Hoebe; Blom, Hlmpers. Dorli.in, Krab en Wieren. De wedstrijd vangt aan om 7 uur. Om half vijf apeelt Helder 2 tegen ZAP I, de stevige le klasser uit de afdeling Noord-Holland. Donderdagmiddag om v(jf uur is een ernstig ongeluk op Texel ge beurd, dat een 7-jarig meisje het leven heeft gekoat. Het meisje, afkomstig uit IJsselstein, logeerde met haar ouders te Den Hel der en aangelokt door het mooie weer, bracht zij Donderdag met haar vader een bezoek aan Texel. Met de bus voor de laatste bootverbinding van Texel reed zij van de Koog naar Ou- deschild. Ter hoogte van de Califor- r.itche weg stopte de bus. om passa giers op te nemen. Daar de chauffeur nogal sterk rem de, verloor het meisje, dat bij 't por tier stond, waarschynlijk haar even wicht en viel tegen de deurknop, met het noodlottig gevolg, dat zy uit de nog rydende bus viel. Zy kwam met het hoofd onder het achterwiel van de bus en werd op slog gedood. Zo zal Zondag a.s. het voetbalveld weer ln gebruik genomen worden. Het ziet er goed uit. Ook de tribu nes, kleedkamers, loketten en hekken hebben een goede beurt gekregen. De eerste wedstrijd, die Zondag a.s. om 2.30 uur tegen Alkm. Boys wordt gespeeld, zal een verrassing zyn, een verrassing temeer, daar Succes met een geheel nieuwe opstel ling ln het veld komt. Aan een voorbeschouwing voor deze wedstrijd zullen we ons niet wa gen, immers deze opstelling kan ver rassend z(jn of zal falen. We zullen afwachten, doch we verwachten van Succes, dat zij alles op alles zal zetten om deze wedstrijd tot een goed einde te brengen. Het elftal ziet er als volgt uit: Doel: S. User; backs: Alb. Schmitt en C. Lont; midden: A. Hartman, D. Veerdig en E. Hartman; voor: A. Hollander, J. Doves, H. Hollander, N. Rotgans en M. Zwanink. De elftal-commissie heeft zich ech ter het recht voorgehouden het elftal in de tweede helft te wyzigen. WIE NAM DE FIETS MEE* Voor een manufacturenzaak te Hip- polytushoef is een dezer dagen (mis schien abusievelijk?) een nieuwe da mesfiets omgeruild voor een oude. Mevr. Sch.H„ die hierdoor zeer ge dupeerd werd, deed hiervan aangifte by de politie. Diegene, die deze fiets omruilde, wordt verzocht dit ten spoedigste te willen melden. GESLAAGD. Woensdag jX slaagden te Alkmaar voor het examen Middenstand onze plaatsgenoten mevr. G. de Haan Bosker en de heer A. Geluk. Eerstge noemde behaalde het zeldzame aan tal punten van 55 (maximum 60 pt.) Beiden waren cursisten van de he ren P. de Graaf en A. J. Hoogvorst, alhier. Woensdagmiddag 2 uur werd op de algemene begraafplaats te Sint Maar tensbrug het stoffelijk overschot van rie heer P. Brouwer, in leven lid van de raad van Zype, aan de aarde toe vertrouwd, Dat de heer Brouwer een beminde persoonlijkheid" was, bleek wel uit de grote belangitelllng op het kerkhof. Toen om twee uur precie» de kiat, die bedolven was onder bloemen, naar het graf werd gedragen volgde een groot aantal damei en heren de baar. Onder het gelui van de kerkklok achaarden de familie en vrienden zich om het graf en nam als eerste spreker de gemeente-secretaris de Boer, namens het gemeentebestuur het woord. Spr. schetste de overledene al» een eeriyk man, die steed» voor zyn me ning durfde uit te komen, maar die door zyn bezadigd optreden aller achting had gewonnen en waarmede óok door andersdenkenden goed was samen te werken. Spr. wenate de familie sterk te in dit grote verlies. Daarna sprak de heer Volkers na men de C. P. N. en bracht de overle dene dank voor alles wat hy in het belang van zyn ideaal had gedaan. De gedegen adviezen werden steeds door allen op hoge prys gesteld en spr. ge waagde van de grote steun die Brou wer voor andere leden van gemeente raden was geweest in de kop van N.- Holland. Zijn eenvoudig, maar juist in zijn eenvoud grote voorbeeld was voor allen een lering. Hij gaf zijn le ven, zyn ideaal dienende, het hoogste wat voor de mens bereikbaar ia. Na de indrukwekkende rede van de heer Volkers sprak namens de EVC, afdeling Oudesluis, de heer Voorthuij- sen. Hij ook bracht enkele woorden van innige dank voor alles wat Brou wer tydens zijn leven voor de landar beiders had gedaan. Spr. eindigde zijn korte toespraak met: „rust zacht, bes te Plet"'. Tenslotte sprak een vriend van de heer Brouwer de heer Schotvanger. Spr. wees er op dat hier een mens begraven werd die het goede wilde en nooit iemand kwaad had gedaan. De onverwachte dood komt voor ieder, maar hier was hij wel zeer onverwacht gekomen. Korte tijd geleden sprak de overledene zelf nog op deze plaats bij het graf van een kameraad en nu zyn wy hier om hem de laatste eer te be wijzen. Spr. wees op het moeilijke le ven van hen die de wereld willen ver beteren. Jezus stierf aan het kruii voor het welzijn der mensen en zelfs toen Hij daar stierf spotte men met hem. Dat is het lot van allen die de liefde dienen. Wij staan hier aan het graf van iemand die in reinheid en liefde en eerlijkheid leefde te midden van een chaos; wij hebben een hoog staand mens ter aarde besteld. De mens wikt, maar God beschikt en het is ons aller weg. Stof zijt ge en tot stof zult ge wederkeren. Maar de geest van Brouwer zal voor ons biyven leven, want zyn geest was geloof, hoop en liefde. Dat hy ruste in vrede. Nadat de heer Nannis namens de fa milie voor de grote belangstelling had bedankt verlieten allen de dodenak ker. Een goed mens ia heengegaan. SCHAGEN, 5 Aug. 1948. 25 Paarden f 500—f 800; 4 Veulens f 100—f 140; 17 Geldekoeien (mag.) f 350f 500; 10 Kalfkoeien f 600f 675; 69 Schapen (mager) f 80f 107; 123 Lammeren f 30 f 42' 19 Biggen f 40f 65: 41 Konijnen f 1.50—f 13; 74 Kippen f 1.50—f 6; Haan- tjec f 0.50—f 2.50. Voor de centrale: 6 Stieren, 19 Vette geldekoeien, 18 Vette schapen. Voor de centrale werden aangevoerd 19 koeien, 6 stieren, 42 nuchtere kalve ren en 18 schapen. Het loopt met de le vering van slachtvee uitermate slecht. De weiders houden het reeds slachtrype vee nog zoveel mogelijk vast, want gras is er in overvloed en temeer daar het magere vee zeer duur is, willen de boeren liever het vetwei lopende vee maar zo hoog mogelijk onvoeien. dan dure magere koeien in de vetweide te jagen. Op de gebruiksveemarkt was weinig drukte en werd minder aange voerd dan de vorige week. De handel in melk- en kalfkoeien ging nog wel, maar de notering was minder dan de voor gaande weken, maar 't waren ook beslist lichtere soorten beesten. De hoogste no tering was nu f 675. De handel in gel dekoeien was aan de stugge kant, doch de hoogste notering was nu tot f 500. Jongvee werd nog niet aangevoerd. Op de paardenmarkt was het aardig druk, maar de handel was flauw. Wel werden vry goede paarden aangevoerd, maar de hoge noteringen zyn er niet meer. De luxe paarden nu tot f 800. Oudere paar den tot f 600. In slachtvee waa de han del stiL In veulens was de handel traag met geen hoge prijzen want de hoogste notering was slechts f 140. Op de wolveemarkt was aardig han del Fokschapen hoogste notering f 107. Voor lammeren werd in de vroegte f 45 geboden en een koppel ooyen en lam meren door elkaar, maar later oo de dag ging dat niet door. De hoogste no tering voor de lammeren was toen f 42. Bokken en gelten werden niet verkocht De handel in biggen was zeer kalm. De huisslachting is zo goed als afgelopen. Het wachten is nu op iets lagere prij zen op contract. De boeren wachten het nog wat af totdat ze goedkoper worden. Konijnen iets duurder. Oude kippen prijshoudend en hennen van f 6 tot f 8. Het bezoek was vandaag geweldig. WARMEN HUIZEN, 4 Augustus 20.500 kg Aardappelen: Schotse muizen »,J0—a.60, idem drielingen 4.M—3,M, eigenheimers 7.80—1,30 en bintjes 7,40; 100 kg slabonen 30—54 nordrecht—M<erdUk worden nabij eerstgenoemde stad n'Jntal nieuwe viaducten en bruggen gebouwd, die het verkeer uit Dordrecht naar de snelweg zullen lelden. In verband met deze werkzaam, nordreentna Di,atae door houten hekken in twee delen gesplitst heden I. de ^^^„nicuw tri,duet wordt gebouwd. De héér G, Ph. Monshouwer, secreta ris van de „Gemeenschap Juliandorp verzocht ons het onderstaande te wil len opnemen. Gaarne voldoen wij aan zijn verzoek, in de hoop dat deze aan moediging zal bijdragen tot het welsla gen der feestelijkheden te Jullanadorp. „De deze week door de Gemeenschap Jullanadorp uitgegeven circulaire kan U inmiddels hebben bereikt. Reeds de eerste dag meldde de heer A. Ver schoor, Klaverstraat 5, Jullanadorp, van beroep olieventer, zich bij ons aan. Hij deed de toezegging, dat hy van elke liter olie. die hy in de jubileum- week verkoopt, één cent zal laten val len voor het goede doel, n.1. de tocht met de Ouden van Dagen. Zo moet het gaan, dorpsgenoten! Wie volgt? De secretaris, de heer G. Ph. Monshouwer, Langevliet 24, en de penningmeester, de heer J. Polet, Jacob v, d. Veerstraat 1, staan U altyd ten dienste. Eén tip en het komt voor elkaar!" Geboren: Eltsabet, d. van H. Meun en Aaltje Romkes. Jelle Sjoerd Hen drik Harmen. z. van Sj. Bakker en Sietske de Boer. Ondertrsuwd: Jubbert van den Berg en Willempje Kale. Ov e r 1 e d e n: Hessel Woort, 4 jaar, zoon van Anke Woort (overleden) en Marretje van Urk. URK. 3 Aug. 1948. Door 105 vaartuigen wepd heden aangevoerd: 18,1,64 pond paling, van 42—267 pond per vaartuig, pfijs f 1.50—f 2.02 per y, kg en 7000 pond nest f 1.37 per 50 kgi URK, 4 Aug, 1948. Door 103 vaartui gen werd heden aangevoerd 18769 pond paling van 33389 pond per vaartuig, prys f 1.40—f 1.47 per i/2 kg en 3000 pond nest, prys f 1.37 y, per 50 kg. Drie wagens volgeladen met goed gemutste abonné's trokken Woensdag 'i land in. De derde krantentocht! Het ging dit keer tamelijk ver uit de buurt, of meent u misschien, dat Grebbeberg, Rhenen, Renkum, Arnhem om 't hoek je van de deur liggen? Het is een lange weg, zó lang, dat de chauffeurs die wagen nommer één volgden, geen wagen nommer één meer konden zien. Dat kwam niet omdat daar het tempo zo hoog zou zyn, maar ziet u: we waren niet alleen op het pad Duizenden auto's snellen door Gooi en Sticht en daarom voegen de chauffeurs achter onze leus: met de krant op reis, gezellig reizen" nog iets toe. Namelijk „veilig". En daarom wer den er niet roekeloos andere wegge bruikers gepasseerd. Dan maar liever 'n minuut te laat op de koffie en een half uurtje te laat op de Grebbeberg voor het gebruiken van een uitgebrei de koude lunch. Wat een heerlijk maal was het daar. Melk, koffie, uitsmijter, broodjes met kaas, vlees en ham en nog een bordje soep vooraf! Wie zou zoiets willen mis sen? En het is dan ook een reden om angstig te gaan kijken als de oudste passagier van deze dag - zes en zeu- ventig een kwartier, een half uur, ja bijna een uur onvindbaar is! Speu ren op alle mogelijke en zelfs onmoge lijke onder de busstoelen bv plaatsen. Laat die ouwe baas nou eerst eris even de benen gestrekt hebben op de rug van de Grebbeberg.. Maar goed, tenslotte "kan men niet alle minuten zo'n dikke negentig men sen aan een lijntje vastbinden en daar om is het voor het vertrek naar de volgende pleisterplaats eerst ..koppen- Allemaal aanwezig? Rijden maar'" En daar ging het weer. Berg op, heu- uC! pr*chtlge vergezichten, verruk kelijk landschapsschoon. Langs en om bovengenoemde plaatsen, door oorlogs gebied waar de sporen van teisterine nog groot zijn, maar waar men óok een beeld krijgt van Hollands doortas tendheid: wederopbouw. Een prachtige reis; vele kilometers vrat de auto In wy genoten. T-*. slot nog een góed di ner in Amsterdam en dan wL, Vandaag misschien weer aan 't wnk mr„°Ver drie-vier maanden noglns Z w ,°Vei en denken «n die tocht door het land met de krant! Ongecorrigeerd,) Binnenkort meer thee Naar de Volkskrant meldt, komt (r binnenkort meer thee. Nadat de handel voldoende is bevoorraad zou de distri butie worden opgeheven of het rant soen wordt van een half ons per maand op één ons gebracht. Een gebruik van één ons thee per maand is ongeveer het vooroorlogs kwantum. Nu het in boekvorm ver schenen is, kunt t het in één ruk uitlezen -/ Abbedijk, 6-8 v.m. van Antwerpen te Rotterdam verwacht; Alblasserdijk, R'dam-Mexico, 4-8 op 850 myi van Ve- ra Cruz, alwaar 6-8 verwacht; Alcor, R'dam-Porto Alegre, 4-8 van Bahia; Alphard, R'dam-Buenos Aires 4-8 te Santos; Amsteldijk, 6-8 v.m. van Ant werpen te R'dam verw.; Duivendijk. Vancouver-R'dam, 5-8 te Antwerpen; Edam. 4-8 van R'dam te Boston; Lop- persum, Calcutta-R'dam, 4-8 te Genua; Nieuw Amsterdam, 4-8 21.40 uur van Southampton; Ridderkerk, Japan-R'- dam. 4-8 te Marseille; Sumatra, Bata- via-A'dam, 3-8 te Suez; Winterswijk, Gdynia-Livorno, pass. 5-8 Hoek van Holland; Abbekerk. Australië-R'dam. 4-8 van Aden; Algenib, Montevideo-R'- dam, 5-8 te Victoria; Amsteldijk, 4-8 van Londen te Antwerpen; Averdijk, R'dam-New York, 4-8 1155 mijl West van Scillies; Axeldijk New York-Pa- lembang,'4-8 van Singapore; Bacchu», 4-8 van Alexandrië n. Beirouth; Bosch fontein, A'dam-Kaapstad, 5-8 te Tene- riffe; Cleodora. R'dam-Curagao, pass. 4-8 Scillies; Gadila. R'dam-Curagao, pass. 4-8 Portland Bill; Grootebeer, Batavia-A'dam 4-8 van Aden; Helder, 4-8 van Balboa naar Buenaventura; J°" •han van Oldenbarnevelt. Batavia-Am- sterdam, 4-8 van Aden; Kamerlingh Onnes, vermoedelijk 5-8 van Singapo re naar Soerabaja; Lievevrouwekerk, 4-8 van Durban naar Port Elisabeth; Ma- doera, A'dam-Java 5-8 te Colombo; Mapia, Batavia-A'dam. pass. 4-8 Perim; Modjokerto, R'dam-Batavia, 4-8 15 uur van Lissabon; Nieuw Amsterdam. B" dam-New York, 4-8 van Southampton; Omala. 4-8 van Port Soedan naar Aba- dan; Oranje, Batavia-A'dam, pass. 4-8 Kaap Guardafui; Prins Alexander, Montreal-R'dam, 5-8 te Antwerpen; Prins Maurits. R'dam-Montreal, Pass' 4-8 Dover; Prins Willem II. A'dam- Keywest pas. 4-8 Flores; Raki, New York-Java, 5-8 te Aden; Saragan 4-8 van Ras el Mishaab te Bombay; Siba- jak, 4-8 17,15 uur van R'dam naar Ba tavia; Stad Alkmaar, 5-8 van A dam te Bona; Tawali, 5-8 van Belawan te Soerabaja verw.; Tjitjalengka, 5-8 van Hongkong te Amoy verw.; Volendam. Buenos Aires-R'dam, pas. 4-8 St. Pa1" Rock; Waterman, vermoedelijk 9-8 vaB Soerabaja naar Batavia en verin. 1 vandaar naar R'dam; Westland, 6-8i uur van Buenos Aires te IJmuide verw.; Zuiderkruis. R'dam-Batavia. pass. 4-8 12 uur Algiers; Arnedijk, R' dam-Veracruz, pass. 5-8 Dungenes»» Esso Rotterdam, 5-8 te Aruba; Hecub». 5-8 van Houston te New Orleans; dra. 5-8 te Punta Cardon; Ittersum. R dam-Calcutta, pass. 5-8 Kaap St. cent; Katwijk. Hernosand-R'dam. P 5-8 Brunsbuttel; Larenberg. Me IJmuiden, pass. 5-8 St. Vincent: sam rinda. 4-8 van Makassar naar Vanco^ ver; Telamon. 5-8 van New VorK Curagao.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2