Groenten-export naar Duitsland Woordenstrijd om de Donau Mijnenveld in de duinen Laatste Loodjes Alle krachten ingespannen voor het behoud Spel van ia en neen DE BELGISCHE KONINGSKWESTIE De loonkwestie bij de Haagse tram 14-jarige jongen over rijdt vierjarig broertje WEERBERICHT Wachtmeester op slag gedood Vierde loonronde de V.S. in Paul Reijnaud vraagt volmachten Gespannen toestand te Jerusalem Zeer heldere Meteoor waargenomen Mackenzie King gaat heen De paardenfokkerij in Frankrijk Dorp der oude tweelingen Doublé scull uitgeschakeld Aanvoer van slachtvee gestimuleerd De Zuid-Afrikaanse politiek Come-back van Coba Kinsbergen De Zeilwedstrijden Varia Olympica Tussen de „Spelen" door Tijdens de algemene vergadering van de provinciale commissie van veilingen in Znid-Holland xeide de heer M. Prins, voorxitter van het Cen traal Bareau van Tuinbouwveilingen in Nederland, dat naar verscheidene landen bt Enropa gesamenlijk is geëxporteerd 100.000 ton groenten en frnit. Hiermede is de toinbonw xeer gebaat geweest. Het is echter niet xeker, dat steeds op dergelijke grote exporten kan worden gerekend. Van groot belang noemde de heer Prins de exporten naar West-Duitsland. Sinds 26 April van dit jaar is hieraan bijna 40.000 ton geleverd. In de eerste plaats is hierdoor geen kostbaar voedsel vernietigd. In de tweede plaats is het voedsel gebracht daar waar bet nodig was, aldus spreker. brengen. Spreker achtte een dergelijke gang van zaken evenwel uiterst on waarschijnlijk. De uitvoer van verse groenten en BU de regering is door het Centraal Bureau betoogd, dat dexe export een xaak is, die so-vel de tuinbouw als de regering aangaat, hetgeen betekent, dat beide in gelijke verhouding voor de financiering ervan sullen moeten xor- gen. Het standpunt van de regering dienaangaande is nog niet bekend. Als de tuinbouw echter een groot offer brengt, dient de regering eveneens een soepel standpunt in te nemen, xo be toogde spr. Het Centrstel Bureau heeft zich de volgende oplossir - voorgesteld. Uit het 1 pet, groentenafzetfonds kan een ze ker bedrag worden gebruikt voor dit doel en de opbrengst van de gezamen lijke productieheffingen kan eveneens voor dit doel worden aangewend. Het dan nog ontbrekende bedrag zou door de gezamenlijke groentenveilingen moeten worden opgebracht. Als bere kening moet dan worden uitgegaan van 5 pet. over de omzet groenten van 1947. De veilingen Zullen dit echter niet in contanten kunnen opbrengen. De mo gelijkheid wordt thans onderzocht of de directies van de beide coöp. boeren leenbanken dit crediet kunnen ver schaffen op borgstelling. DE DUITSE MARKT Het gaat om het behoud van de Duit se markt voor een reeks van' jaren. Om aan de vooravond van de handels- b- orekingen met West-Duitsland de leveranties stop te zetten, zou zeer on verstandig zijn, omdat dit niet te schat ten nadelige gevolgen met zich zou kunnen meebrengen, aldus spreker. Noch door de veilingen noch door de kwekers zullen op het ogenblik bedra gen bijeen moeten worden gebracht Eerst indien achteraf zou blijken, dat alle gelden, welke zijn aangewend om de export naar Duitsland doorgang te doen vinden, verloren zijn, zouden de veilingen een bedrag van de hierboven aangegeven grootte bijeen moeten Anna Pauker, de Roemeense mi nister van Buitenlandse Zaken, heeft op de Donauconferentie te Begrado verklaard, dat de Verenigde Staten „hun aanspraak op een plaats in de Donaucommissie baseren op de mil- lioenen dollars, die zij aan Europa ter beschikking stellen". „De impe rialistische fee", aldus zeide Anna Pauker verder, probeert een nieuwe manier van begoocheling door ge bruik te maken van het gouden lok aas der dollars. Wij weten, wat er gebeurt in Griekenland, China, Ita lië, Frankrijk en andere landen, waar dezelfde argumenten gebruikt worden. De Donaustaten zijn echter niet meer onderworpen aan de sla vernij. Zij staan onder de bescher ming van de Sovjet-Unie." Ten aanzien van de critiek van de Amerikaan Cavendish Cannon op de Sovjet-Russische-Roemeense transport maatschappijen als „Sovjetrussische economische penetratie" verklaarde Pauker, dat het natuurlijk was, dat de Donaustaten voordeel probeerden te trekken uit de resultaten van de oor log. Er werd samengewerkt tussen kleine en grote mogendheden op voet van volkomen gelijkheid en weder zijds respect. REACTIONNAIR. Sir Charles Peake, de Britse gedele geerde, wees het Sovjetrussisch ont werp voor een conventie als „reaction- nair" van de hand en verklaarde zich voor het Amerikaanse voorstel. „Wys- jinsky zal ongetwijfeld met genoegen, doch niet met verrassing, kennis ge nomen hebben van de eenstemmige instemming 'der Oost-Europese landen met 't Sovjetrussische voorstel", aldus Peake. doch Groot-Brittannië verbaast er zich over. dat het Sovjetrussisch voorstel beschouwd wordt als strek kende tot samenwerking en begrip tus sen de staten", GEEN ARBITRAGE Wysjinsky wees het Britse voorstel, het meningsverschil over de geldig' heid van de conventie van 1921 aan 't oordeel van het Internationaal Ge rechtshof te Den Haag of van een spe ciaal tribunaal te onderwerpen, van de hand, aangezien, aldus zeide hij, de meerderheid ter conferentie ervan overtuigd was, dat deze kwestie al niet meer bestond. fruit bedroeg tot en met 17 Juli van dit jaar: Engeland 31.853 ton, Ierland 657, Zweden 748, Noorwegen 2039, Tsjecho Slowakije 2^17, Frankrijk 25.317, Engelse legers in Duitsland 19.253, Amerikaanse legers in Duits land 399 ton, diverse landen 4331 ton. Te zamen 97.288 ton, waarin dus niet begrepen de leveringen bestemd voor de Duitse bevolking. Volgens het katholieke blad „Het Volk" zou er bij de liberalen grote verdeeldheid heersen met betrekking tot de koningskwestie. De bijzondere commissie, die door de libérale partij in het leven is geroepen om het ko ningsprobleem te bestuderen, zou niet tot een besluit zijn gekomen omdat er in de schoot van deze commissie twee onverzoenlijke blokken ontstaan zou den zijn. De Vlaamse liberalen schij nen, volgens het blad, voor een volks raadpleging te zijn, terwijl de meer derheid der Waalse liberalen hun standpunt handhaven, dat de koning afstand moet doen van de troon. Ondanks het feit, dat het parlement op reces is gegaan, worden nog steeds onderhandelingen gevoerd tussen de partijen. Naar verluidt zou Spaak een ruim aandeel in de voorbereidende bespre kingen hebben en hopen de partijen nader tot elkaar te brengen om een regeringscrisis te vermijden. In de loonkwestie b(j de Haagse Tram wegmaatschappij wordt zeer spoedig, namelijk in de loop van de volgende week, overeenstemming verwacht. Dit is de mening van de drie vak- bondsbesturen en van de HTM- directie. Rancune-maatregelen tegen de stakers zullen niet worden geno men. Slechts aan hen, die zich jongst leden Zaterdag aan de remise hebben gemeld, nog gewerkt hebben of zulks niet durfden in verband met moge lijke moeilijkheden, zal volledig loon worden uitbetaald, ook al hebben zij later het werk neergelegd. Tijdens een bespreking met de pers gaf de directie van de HTM haar visie op de staking en de directe oorzaken daarvan. Deze oorzaken waren h.i. veel eer gelegen in de navordering van de fooienbelasting, die middels loonbeslag een zeer nadelige invloed op het netto loonbedrag had, dan in de eigenlijke loonkwestie, die in grote lij\en reeds op 22 Juli geregeld was. De invordering van achterstallige fooienbelasting be droeg aanvankelijk in vele gevallen per week zeven tot negen gulden. Na pro test van directie en vakorganisaties, die een rijksdaalder per week voorstelden, werd het hoogste loonbeslag tot vijf gulden verlaagd. Men acht de wijze van belasting-navordering over genoten fooien in de afgelopen jaren, een weinig gelukkige. Gisteravond om ongeveer half zeven zou de veertienjarige zoon xan de aard appelhandelaar M. van der H. te 's-Gravenzande de vrachtauto van zijn vader keren. Juist op het moment, dat hij draaide, liep zijn vierjarige broer' tje voor de wagen. Het ventje kwam te vallen en kreeg een der wielen over zijn hals en borst. De kleine was op slag dood. Een tweejarig broertje kon nog juist op tjjd voor de auto worden weggetrokken. Weersverwachting geldig tot Za terdagavond: PLAATSELIJKE BUIEN. Matige, vooral langs de Wadden- kust tijdelijk vrij krachtige wind tussen Oost en Zuid. Wisselend bewolkt met enkele plaatselijke buien, hier en daar met onweer. Weinig verandering in tempera tuur. Fanny Blanker»Koen, de snelste vrouw ter wereld, krijgt een zoen van haar man, die tevens haar coach is, na haar overwinning op de 200 meter hardlopen. Fanny heeft nu haar derde gouden medaille ver overd, een prestatie, die in deze 14e Olympiade door geen enkele an dere deelnemer aan de Spelen is geëvenaard. Dinsdagmiddag is in de duinen aan de Zeeweg bij Overveen een veld van 20 landmijnen ontdekt, vlak bij het terrein, waar de militaire schietbanen gelegen zijn. Donderdagmiddag heeft de commandant van de bewakingstroe pen der schietbanen, de dienstplichtige wachtmeester H. van Waard, een steen naar een van deze landmijnen gewor pen, die daarop explodeerde. De wacht meester werd op slag gedood en drie jongens uit Overveen, die in de nabij heid speelden werden door de scher ven geraakt. Zij konden echter na in de Joannes de Deo-stichting te zijn behandeld weer naar huis worden ge bracht. Het slachtoffer was 35 jaar oud en laat een vrouw en een dochtertje van 6 jaar achter. De begrafenis zal Maandag met militaire eer geschiede®. De landmijnen, die in de duinen wer den ontdekt, waren voor een groot deel ongevaarlijk, omdat de ontste kingen er uit waren verwijderd. Wellicht heeft wachtmeester Van Waard gemeend, dat ook de landmijn, die hij met zijn steen probeerde te ra ken onschadelijk was. De hulpverle ningsdienst heeft de overige mijnen in middels afgevoerd en stelt een onder zoek in naar eventuele andere mij nenvelden. Het terrein aan de Zeeweg wordt thans streng bewaakt door de militaire politie. Terwijl de derde na-oorlogse ronde van loonsverhogingen nog steeds voortgang vindt, maakt men in za- kenkringen reeds gewag van de mo gelijkheid van een vierde ronde. Er wordt echter verklaard, dat een eventuele tendenz voor een volgende ronde zich zeer langzaam zal ont- «wikkelen, terwijl men verwacht, dat de Ioonverhogingen niet xo algemeen zullen zijn als tijdens de derde loon ronde, In 1946 bedroeg de gemiddelde loons verhoging in de industrieën voor massa productie 18 dollarcts en in 1947 15 dol- larcts. De gemiddelde loonsverhoging in 1948 bleef aanzienlijk beneden het ge middelde van 1947 en variëerde van 5 tot 15 dollarcts, terwijl vele plaatselijke vakverenigingen in het geheel geen loonsverhoging konden verkrijgen. Mef het oog op deze dalende tendenz van de loonsverhogingen neemt men in industriële kringen aan, dat de verho gingen het volgend jaar kleiner zullen zijn dan in de derde loonronde. Paul Reynaud, de Franse minister van financiën, heeft de Nationale Vergadering in een besloten zitting een wetsontwerp voorgelegd, waarin hij volmachten verzoekt voor de op lossing der'moeilijkheden van kosten van het levensonderhoud. Zaterdag zal hij de Nationale Vergade ring verzoeken het wetsontwerp te aan vaarden. Dii zou hem volmacht geven buiten het parlement om: de openbare diensten en de militaire dienst te reorganiseren ter verhoging der efficiëntie en vermindering der kos ten; het regeringspersoneel te beperken en de cyedieten, die hiervoor goedgekeurd zijn, anders te gebruiken dan in de be trokken begroting is bepaald; de genationaliseerde ondernemingen te reorganiseren; de dienst voor de sociale zekerheid te hervormen; hef belastingsysteem te hervormen; de verordeningen voor het leiden en de controle van de buitenlandse handel te veranderen. Mi Alle plannen voor de toekomst van Jeruzalem heeft men laten varen, zo heeft een woordvoerder van de V. N., die verbonden is aan het bureau van graaf Bernadotte, te Haifa verklaard. De activiteit van sluipschutters in de stad duurt voort en er zijn met spoed nieuwe waarnemers heen gezonden in verband met de „gespannen toestand", aldus de woordvoerder. De nieuwe waarnemers zullen trach ten een niemandsland in de stad af te bakenen. De woordvoerder besloot met te zeggen, dat Bernadotte nooit heeft voorgesteld Jeruzalem geheel aan de Arabieren toe te vertrouwen. Op het overwinnaarsrostrum ontvangt Fanny Blankers-Koen haar derde gouden medaille in de 14e Olympiade na haar overwinning in de finale van de 200 meter hardlopen uit handen van Kol. P. W. Scharroe. Naast haar Be Engelse A. D. Williamson, die als tweede aankwam, en de winna res van de bronzen medaille Audrey Patterson uit New Orleans (U.S.A.) De heer J. J. H. de Vries te Sche- veningen, lid van de werkgroep der onderafdeling meteoren van de Ne derlandse vereniging voor weer en sterrenkunde, deelde ons mee, dat h|j gistermiddag omstreeks zes uur te Scheveningen een meteoor heeft waargenomen. De meteoor viel in het zuiden en was, hoewel de zon nog ver boven de horizon stond, slechts iets minder helder dan de maan. De meteoor was groen van kleur en liet een spoor van witte wolkjes achter. Naar wij nader vernemen van prof. dr. J. H. Oort van de Lëidse sterrenwacht, is het niet uitgesloten, dat deze mete oor op de aarde terecht is gekomen. (Zoals bekend zijn de meeste mete oren, die in de dampkring van de aa- de terechtkomen, reeds verbrand voor ze de aardoppervlakte hebben kunnen bereiken). Tot nu toe zijn geen geval len bekend van meteoren, die in ons land terechtkwamen, aldus prof. Oort. Mackenzie King, de Canadese minis ter-president, die ruim 21 jaar deze functie heeft vervuld, heeft Vrijdag mededeling gedaan van zijn aftreden 8Is leider der liberale partij en er aan toegevoegd, dat hij voor de komende zitting van het parlement ook het mi nister-presidentschap zou neerleggen. Mackenzie King is thans 74 jaar. OUDEN VAN DAGEN DRAGEN STEENTJE BIJ. De algemene bond van ouden van dagen heeft in de j.L gehouden derde jaarvergadering besloten, om een be drag ter beschikking te stellen aan Hare Majesteit de Koningin Wilhel- mina ter gelegenheid van haar 50-ja- rig jubileum, hopende daarmede voor een bescheiden deel te hebben bijge dragen aan de bestrijding van de kanker De streek van Merlerault in Nor- mandië, die reeds in de 17e eeuw beroemd was om zijn grassoorten, is zeker het belangrijkste centrum van volbloed-, halfbloed en trekpaarden, den. Met een sterkte van meer dan 3 mil- lioen „hoofden" beschikt de „Haras National du Pin" over méér dan vóór de oorlog, ondanks het verlies van 700.000 dieren tengevolge van vorde ringen en oorlogsverliezen. De fokkerij van volbloedpaarden heeft het sterkst geleden; sinds 1939 is de sterkte met meer dan 1/3 terugge lopen, doordat de geboorten per jaar van 1.800 op 1.200 zijn teruggevallen. In de ogen van de ganse wereld heeft zij evenwel, sinds 1945, een goed fi guur geslagen door haar sensationele overwinningen in het buitenland. Deze successen, die in de annalen der paardenrennen nog niet zijn voor gekomen, hebben de gelegenheid ge schapen tot uitvoer naar alle wereld delen. De resultaten zijn als volgt: voor 65.845.000 Franse franken in 1946; 293.728.445 in 1947 en 257.045.950 in het eerste kwartaal 1948. De fokkerij van het draverijrenpaard, hoewel het een Amerikaanse concur rentie ondervindt, heeft ook een inter nationale naam verworven. Enige exemplaren van een bijzondere klasse zijn reeds eaan Italië geleverd, even- ais aan Argentinië, in de loop van het eerste kwartaal van 1948. De fokkerij van het Engels-Norman- dische en Engels-Arabisch zadelpaard zou op het ogenblik een periode van crisis doormaken, als landen die zedel- paarden nodig hebben, o.a. Zwitserland, land. Spanje, Portugal, België, Holland en Egypte, deze niet in Frankrijk kwamen bezoeken. Frankrijk is het enige land ter wereld dat 35.000 veu lens van die soort bezit. De uitvoer van zadelpaarden is als volgt: voor 16.397.000 Franse franken in 1946; 39.827.619 in 1948 en 36.379.747 in het eerste kwartaal van 1948. De trekpaarden, Bretonse, Perche- rons, die uit Boulogne en de Arden nen vormen 9/10 van het Franse chep- teL De vraag naar deze paarden is groot, maar hun uitvoer is nog niet mogelijk. Tot op heden zijn alleen naar Duitsland. Brazilië, Chili en Po len fokhengsten uitgevoerd. De paardenfokkerij in Frankrijk is dus een middel, dank zij de uitvoer, om aanzienlijke hoeveelheden devie zen in het land te brengen. De weduwe Cornelia Montens Straver en de heer Melchior Straver, wonende te Waspik, vie ren vandaag hun 92ste verjaardag. Ook deze tweeling, die evenals de gezusters de Bont, die gisteren 95 jaar werden, te Waspik geboren, mag zich nog in een uitstekende gezondheid verheugen. Cornelia woont in het Sint Franciscus- gesticht, samen met haar dochter Betje. Melchior woont in het huis van zijn vader, die een leerlooierij had; Met een verschil van bijna drie len» ten hebben Burnell en Bushnell h" doublé scull van Groot-Brittannië de herkansingsrace voor de halve final de Nederlandse doublé scull, Neumei/ en Van der Meer, geslagen. Onze land' genoten zijn nu definitief uitgeschakeld" Zij hebben de beide heats, waarop voor de Olympisch? Spelen zijn uitééJ komen verloren. De tijd van Groot' Brittannië was 6 min. 51.8 sec., die van Nederland 7 min. 0.2 sec. Het commentaar van Van der M*er na afloop van de verloren race in"de kleedkamer luidde: „Die Engelsen wa- ren onbegrijpelijk snel". Wij hebben toch geruime tijd een tempo van 34 slagen volgehouden, maar raakten niettemin achter. Toen wisten we niet meer wat we er aan konden doen. Na de 800 meter lieten de Nederlan- ders bij 1 y2 lengte achterstand h«t tempo zakken tot 32. Ze kwamen zon der enige twijfel tegen dit Britse paar uithoudingsvermogen tekort. Wellicht wreekt zich thans ook het feit, dat Neu- meier en Van der Meer slechs vier da- gen vóór de wedstrijden in Engeland zijn gearriveerd en dus slechts weinig tijd hebben gehad .voor een serieuze training op deze baan. Het is wel een teleurstellend resultaat van de Willem ïll-ploeg. Van de zeven Europese kampioenen in de verschil lende nummers wonnen er Vrijdag vier hun heats. Hongarije in de gestuurde twee en Denemarken in de ongestuurde twee verloren weliswaar de eerste dag, doch wisten zich via de herkansing tcch te plaatsen. Onze doublé scull was de enige der Europese kampioenen, die thans reeds is uitgeschakeld nadat zij in de twee eerste wedstrijden geen kans had gezien een overwinning te De- halen. Zoals men weet, heeft de regering zich genoodzaakt gezien het vleesrant soen tijdelijk te verminderen als ge volg van het zwakke aanbod van slachtvee op de overnamemarkten. Dit geringe aanbod werd o.m. in de hand gewerkt door geruchten als zou de overnameprijs voor slachtvee spoe dig verhoogd worden. Deze geruchten zijn inmiddels tegen gesproken, terwijl de veehouders even eens ter kennis is gebracht, dat de in het najaar te verwachten grote aan voer zal moeten worden geremd. Ter stimulering van de aanvoer van slachtvee is thans bepaald, dat vee houders, die de volgende weken slachtvee van de beste gewichtsklas sen (AA en A) leveren, naar even redigheid voorrang van levering krügen in die weken van het najaar, waarin door een te grote aanvoer van slachtvee beperking zal moeten worden opgelegd. De gouverneur-Generaal van Zuid- Afrika, G. B. van Zijl, heeft bij de opening van de tiende zitting van het parlement der Unie verklaard, dat een wet zou worden ingediend betreffende controle op productie en gebruik van atoomenergie en de delving der grond stoffen. De inboorlingenkwestie zou ernstig bestudeerd worden, doch tij dens deze zitting was nog geen door tastende wetgeving op dit punt te ver wachten. De actrice Coba Kinsbergen, dochter van de nestor der Nederlandse bios coopwereld, Sol Kinsbergen, zal 1 De cember haar come back in de theater wereld maken. Op die datum opent zij aan het Spui in Den Haag een intiem theatertje in de trant van het Leidsepleintheater te Amsterdam. Het theater wordt geves- ïgd in een fietsenstalling, die voor dit doel zal worden omgebouwd. Cabaret- en toneelgezelschappen, die niet tot de geregelde bespeling van de Koninklijke Schouwburg behoorden en nu weinig gelegenheid hadden voor len hier8*6 p,ubl.,ek. °f te treden, zul- len hier emplooi vinden. h«ft8h Een St°et Van honderd bruidjes naar huis begeleid. °P8e ragen en Het algemeen klassement na de vier de zeildag luidt: SWALLOW KLASSE: 1 Groot Brittannië 4034 punten; 2 Portugal 3085 punten; 3 Canada 2500 punten; 4 Denemarken 2286 punten; 5 Zweden 2161 punten; 11 Nederland 1247 punten. FYRE-FLY: 1 Zweden 3944 punten;, 2 België 3144 punten; 3 Ver. Staten 2846 punten; 4 Canada 2833 punten; 5 Uruquay 2675 punten; 7 Nederland 2383 punten. STAR-KLASSE: 1 Ver. Staten 4421 punten; 2 Groot Brittannië 3342 punten; 3 Italië 3039 punten; 4 Nederland 2972 punten; 5 Portugal 2806 punten. DRAKENKLASSE: 1 Noorwegen 3340 punten; 2 Zweden 3340 punten; 3 Denemarken 2465 punten; 4 Finland 2299 punten; 5 Groot Brittannië 2185 punten; 8 Ne derland 1357 punten. Na de elimineringsronde van Donder dag en de herkansingsrace voor de verliezers van Vrijdag zijn voor de overige wedstrijden 53 van de 87 boten geklassificeerd. 34, waaronder de Ne derlandse Doublé Scull, zijn uitgescha keld. De grootste prestatie heeft Italië tot dusverre verricht. Twee der zeven bo ten (Italië had op alle zeven nummers ingeschreven) verloren de eerste dag hun heats, maar slaagden er gister in in de herkansing te winnen, zodat Italië ook de derde dag nog op alle nummers meedingt. Geen der andere landen kan op dit feit bogen. Groot Britttannie volgt op de Italianen met zes geplaat ste boten en de V.S. en Denemarken ieder 5. -O— In de ruime salons van de ambassa de aan Portman Square hebben jhr en mevrouw Michiels van Verduyoen Vrijdagavond een receptie gehouden voor de Nederlandse athleten die aan de Spelen deelnemen en de verschil lende Olympische officials. De ambas sadeur en zijn echtgenote, die omringd waren door de leden van de staf der ambassade, onder wie gezant Baron A- W. C. Bentinek, kanselier, onderhiel den zich op charmante wijze met de leden der verschillende ploegen en ga ven blijk terdege od de hoogte te zun van de prestaties, die door onze a'ble- ten, mannelijke en vrouwelijke, t®1 dusver zijn verricht. De Belgische minister-president minister van buitenlandse zaken, F® Henri Spaak, zal heden of mort naar Londen gaan om de Olympl*®®* Spelen te bezoeken. Volgens een zegs man, die in nauw contact staat me t kabinet, was het vrijwel ze'cer,lk ,nU Spaak van de gelegenheid gebruik maken om met Bevin te spreken o de internationale toestand. Tengevolge van het feit dat ie een telefoonkabel doorzaagde bu brug in de zandweg te Ritthem, alle abonnees in die gemeente dagen van elke verbinding per te verstoken. De rijkspolitie stelt ee derzoek ln.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2