ARGENTINIË: GAZELLE HUIS JUTTERTJES Z.H.B. WEIBEL boorden £en fideel gastZieeri SPRUIT GIDS IN LABYRINTH VAN VELE MOGELIJKHEDEN 2?^ {feeltfó, ÏÏieVtje De mogelijkheden voor emigrerende Nederlanders zijn groot ieftZn m Y/ie hard wil werken plaats voor 34 millioen inwoners heeft er toekomst Met de kranf door het land Texel Burgerlijke Stand Nieuw raadslid Zijpe. IJmuiden. Vissery-besommingen Beroepskeuze - adviseur begint zijn taak Urk. BENZINE BESPAREN IS DEVIEZEN VERGAREN Vreemde ziekte te Uitgeest Marktberichten Li N, HEYLI6ENBERG Wasketels Wasketels Fluitketels Koffiefilters Braadpannen Te koop aangeboden Ruilen Personeel Diversen HERMAN NYPELS Koopt bij onze adverteerders!! jan Verkuyl, die nu 23 jaar geleden als zoon van een boer uit het Zuidelijk ,jeel van de Haarlemmermeerpolder met enige vrienden naar Argentinië trok om daar wat bij de oogst te hel pen, is terug in het vaderland. In de ]00p van de jaren is deze stoere Ne derlander, die nu in de wandeling Juan heet, niet alleen een groot man gewor den in de Nederlandse kolonie Tres Arroyes, 500 km ten zuiden van Bue nos Aires, maar meer nog in de agra- riséh-coöperatieve beweging van het land, die er tot een grote macht is uit gegroeid. Op doorreis naar het binnen kort te Kopenhagen te houden coöpe ratiecongres, waar hij Argentinië zal vertegenwoordigen, trof ik hem, ver gezeld van zijn vrouw, de dochter van Don Diego Zijlstra, pionier van Tres Arroyos. Jüan Verkuyl is niet alleen boer in hart en nieren, maar ook zakenman en daarbij autoriteit geworden op het ge bied van landbouworganisatie. Zo is hij al enige jaren lid van het hoofd bestuur der „Associacion de Coopera- tive vas Argentinas", een der machtig ste bonden in dit land, waarin zeer vele boerencoöperaties verenigd zijn. Het is voor ons toch wel iets om trots op te zijn, dat Juan Verkuyl, ofschoon nog altijd Nederlander gebleven, niet alleen een van de acht hoofdbestuurs leden van genoemde bond is, maar als zijn afgevaardigde in het congres zal optreden. Meer nog. In de Industrialisatie-com missie van de „Associacion" bestaande uit vijf leden, elk specialisten op hun gebied, zitten maar liefst twêe Neder landers, nX Juan Verkuyl en Gerard Kraan, een der actiefste leden van de kolonie te Tres Arroyos, geboren or ganisator, die ik persoonlijk vele ma- iert heb mogen ontmoeten en die direc teur is van de eigen coöperatie der Ne derlandse boeren „Alfa" genaamd. Deze coöperatie heeft niet alleen on noemelijk veel voor de eigen leden ge daan het leven van de mensen de zer kolonie is niet meer in te denken zonder hun „Cooperativa" maar daarnaast ook voor het boerenleven in het algemeen. Zij was o.a. mede op richtster van een landbouwschool, die door vele jonge Argentijnen wordt be zocht. Wat zij plaatselijk doet, verricht' de Associacion in het groot. Eerst heeft men zich weten los te maken van de landeigenaars, toen van de grote e^portmonopolies en nu tracht zij haar aandeel te krijgen in het in dustrialisatieproces de landbouwpro ducten betreffende. DE CONSUMENT PROFITEERT. Op deze wijze worden de boeren niet allen verbouwers, maar in hun coöpe ratie ook handelaars en industriëlen, echter niet om nu weer een nieuw concern te vormen tegenover de ver bruikers, integendeel, om juist door uitschakeling van de geldverslindende tussenschakels uiteindelijk ook de le vensstandaard van d,e consumenten omhoog te kunnen brengen. Het ligt in de bedoeling eigen meelmalerijen op te richten, fabrieken ter conservering van varkensvlees en havermoutfabrieken te bouwen, de mais-industrie ter hand te nemen en in eigen olieslagerijen uit lijnzaad, zonnebloempitten en verschil lende soorten aardnoten, olie te win nen. Juist omdat Juan Verkuyl in het le ven van het Argentijnse boerenvolk staat en door hen geheel als een der hunnen wordt beschouwd, mag men aannemen dat zijn kijk ook op het pro- bleem der emigratie van boeren en in ons geval, Nederlandse boeren, de juis te is. EMIGRATIE 18 NOOD ZAKELIJK Aan hen, die iets meer van hem we ten, is bekend welke een ontzaglijke arbeid hij bij zijn vele andere werk- A.s. Maandag gaan wij dan weer met onze abonné's op reis, ditmaal naar „BLOEMEN IN BERG EN BOS" te Apeldoorn. De belangstelling voor deze trip bleek bijzonder groot te zijn, zo dat momenteel de wagens prac- tisch zijn volgeboekt. Alleen in Hoorn zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Voor hen, die aan deze trip deel nemen, volgen hier nog enkele bijzonderheden. De vertrektijden herhalen wij hier nog eens: Den Helder, Koningsstraat, 7.15 uur; Hoorn, Grote Noord, 8.00 uur; Alkmaar, Waagplein, 8.30 uur. Op de heenreis zal worden gepau zeerd voor de aanbieding van kof fie met gebak, waarna terug de vertrektijd uit Apeldoorn is be paald op 5 uur een diner zal worden aangeboden. Voor het lunchpakket heeft men zelf te zor gen, terwijl de relssom ad 11 is exclusief de entrée voor het ten toonstellingsterrein. Indien de kaarten echter in groepsverband worden gekocht, kan men profite ren van de reductie op de toe gangsprijs. Wij wensen allen een goede reis en een prettige dag. zaamheden jaren achtereen geheel pro- Deo heeft verricht om de Nederlandse autoriteiten hier alle gegevens te ver strekken betreffende de mogelijkheden van emigratie naar de wijde pampa van Argentinië. En dit niet, omdat hij daar bij zelf enig belang had, of omdat de belangen van de Nederlandse kolonie te Tres Arroyos er mede gemoeid wa ren, neen uitsluitend uit liefde voor zijn oude land en wetend hoe groot het verlangen van duizenden jonge boeren is, om weg te trekken, niet uit lust tot avontuur, maar eenvoudig omdat de noodzakelijkheid het gebiedt. Zoons uit oude boerengeslachten, voor wie geen vierkante meter grond meer in ons land ter beschikking staat, die toch boer willen blijven en ergens ter we reld, door hard werken, een nieuwe toekomst wensen op te bouwen. „Tien jaar geleden" zo zegt Juan Verkuyl mij, „heb ik een groot deel van mijn korte verlof gebruikt om de betreffende instanties en ook de er bij betrokken organisatie te over tuigen van de ontzaglijke mogelijk heden, die ook voor Nederlanders in Argentinië te vinden zijn, dit maal zal ik dat niet meer doen.' Men heeft hier te beseffen, dat wat ik gezegd en gedaan heb in deze uitsluitend was om de belangen van het Neder landse volk en vooral van de boeren stand te dienen. In de 23 jaren dat ik er was, werd het mijn tweede vader land. Men moet niet denken dat emi gratie van Nederlanders in de eerste plaats een Argentijns belang zou zijn. Integendeel, Argentinië kan het ook heel goed doen met Italianen, Poolse en minstens evengoed met Deense emigranten. Men moet evenmin den ken dat de mogelijkheden voor de Nederlanders in dit land zo maar opgeschept liggen en men ze een voudig bij elkaar heeft te vegen. Er zijn enorme mogelijkheden, maar men moet die opzoeken! Op dit ogen blik heeft Argentinië 16 millioen in woners, maar het heeft plaats voor tenminste 50 millioen. Ook nu herhaalde Juan Verkuyl weer wat hij mij reeds zei toen ik de gast op zijn estancia was; „Er zijn voor de Nederlandse boerenzoons drie moge lijkheden in Argentinië: ten eerste, dat zij in dienst komen van boeren, die zich er reeds een bestaan hebben ver zekerd. Zij zullen bereid moeten zijn zich geheel bij dat leven aan te passen, hard te werken, zien te sparen en. kunnen dan langzamerhand uitkijken naar iets voor zichzelf. Dat kost dus Duizenden boerenzoons, voor wie in Nederland geen grond beschik baar is, hebben het voornemen zich in het buitenland te vestigen. Vele zijn er na de bevrijding naar Canada getrokken, anderen naar Zuid-Afrika, weer anderen naar Frankrijk, maar meer plaats is er misschien nog in Argentinië. Daar is reeds een Nederlandse kolonie te Tres Arroyos, 500 km ten zuiden van de hoofdstad Bue nos Aires. Een der boeren uit deze kolonie vertoefde dezer da gen in Nederland. Onze mede werkster Mary Pos had een ge sprek met hem, dat wij .hierbij weergeven. de Nederlandse staat in het geheel geen deviezen. De tweede mogelijkheid is op een melkbedrijf te komen. Zo'n be drijf met al het werk wat er moet ver richt worden, rust dan geheel op hun schouders. Soms moet ook nog de melk in de naburige plaats uitgevent wor den: 35 a 40 pet. van de opbrengst is dan voor hen, wat een goede basis biedt om later ook onafhankelijk boer te worden. Een derde mogelijkheid is, dat de bedrijfsboeren zich er vestigen, dus mensen, die meteen een boerderij kun nen kopen of huren, maar zolang het deviezenprobleem blijft voortbestaan, zal het voorlopig nog wel tot de vrome wensen blijven behoren. „Ikzelf kan op het ogenblik voor mensen individueel weinig doen. Laat men mij dus geen brieven zenden, mij ontbreekt de tijd ze te beantwoorden" zegt Juan Verkuyl nu. „Ik kan echter opnieuw beves tigen, wat ik zo dikwijls aan de be treffende instanties heb medege deeld en wat b(j de Stichting Land verhuizing reeds jaren bekend is, die al mijn onvangrijke rapporten over dit onderwerp onder zich heeft, dat wij Argentijnse Boeren van Nederlandse afkomst, ons met al onze kennis en er zijn leden in onze kolonie, die al meer dan vijftig jaar in Argentinië wonen al onze practische ervaring met onze organisatie, kortom op elke wUze, die ons mogelijk is, beschik baar stellen om de emigratie van Nederlandse boeren naar Argen tinië te bevorderen. Wat onze eigen omgeving betreft, Gebore n: Aagje L., d. van H. van den Brink en Maatje A. van Leeuwen. Pieter, z. van S. Daalder en W. Jon ker. Ondertrouwd: Klaas J. S. Knol en Jentje Bremken. Getrouwd: Jan Kikkert en Aaltje Koopman. Johan A. Barhorst en Ca- tharina H. Jansen. Lieve Schouten en Neeltje Roeper. Anne A. van den Hoven en Geertje T. van der Vis. Overleden: Willem Bakker, 70 jsar, echtg. van Cornelia Maas. GEVONDEN VOORWERPEN. 1 br. colbertjasje. 1 pop, 3 bankbiljet ten, 1 bril, 1 combinatietangetje, 1 gou den ringetja, 1 gr. trui. Door overlijden van de heer P. Brouwer (CPN) is in de gemeenteraad een vacature ontstaan. Voor benoeming tot raadslid komt thans in aanmerking de heer A. Bruinewoud, Keinsmerweg, Schagerbrug. De besommingen waren gisteren: IJM 96 ,Vtos IV" 11 f 135; IJM 25 „Flamingo" f 19,120; IJM 49 „Petten" f 20,245; IJM 77 Poolzee" f8145; IJM 71 „Bloemendaal" f 1400; RO 15 .Antje" f 7995; IJM 343 f 500; 249 f 475; 213 f 1365; 239 f33; '207 f 22, 202 142; VD 9 f 422; HA 14 f 815; 184 f 239; 74 740; 26 f 1278; 77 f25; 22o f 15; 95 f 862: 63 f8; ENK 20 f 590; DK 161 f 925; 169 f 795; 61 f 705; 234 f610; 45 1 2500; 69 f 385; 90 f 455; 60 f 1230; 125 1 575; 105 f 635; 36 f 625; 119 1410; 126 f 1059; IJM 241 f470 Aangevoerd werden 6330 kisten Het Gewestelijk Bureau te Alkmaar heeft deze» maand de beschikking ge kregen over een eigen beroepskeuze adviseur, zodat degenen uit het ge bied van dit bureau, die menen een advies te moeten inwinnen, in de ge legenheid zullen zijn dit thans koste loos te doen. Iedere Dinsdag wordt op het bijkan toor Den Helder voor het rayon Den Helder, Texel en Wieringermeer ge legenheid gegeven om advies in te winnen, terwijl voor het rayon West- Friesland op Donderdag deze gele genheid is opengesteld. Voor de ray ons Schagen, Edam, Purmerend en Alkmaar kan men behalve op Dins dag en Donderdag op het Geweste lijk Bureau in Alkmaar terecht. WAT IS BEROEPSKEUZE VOORLICHTING? Hieronder wordt verstaan het voor lichten omtrent de soort van arbeid, waarvoor iemand op grond van zijn lichamelijke en geestelijke vermogens de meeste geschiktheid bezit. Vroeger bestond er weinig behoefte aan beroepskeuzevoorlichting. Het bedrijfsleven was nog niet zo gecompliceerd en verder was ook de aard van het gezinsverband anders dan tegenwoordig. In'vele gevallen beslis te de vader wat zijn zoon zou wor den, terwijl voorts de sociale omstan digheden een belangrijk woord mee spraken. Men werd heel vaak van school direct naar werkplaats of fa briek gestuurd om zo de financiële zorg van de ouders mee helpen te ver lichten. Maar de zoon, die zo aan ver dere ontwikkeling ontrokken werd, voelde zich op latere leeftijd in ken nis te kort schieten bij anderen. Er waren ook velen die bij het kiezen van studie- of beroepsrichting veel te hoog grepen, waarna zij een andere koers namen in het labyrinth van beroeps- en studiemogelijkheden. In al deze gevallen deed zich de be hoefte aan een gaede beroepskeuze voorlichting gevoelen en reeds in het begin van deze eeuw werd door Pro testanten en Katholieken, alsmede door Neutrale commissies een instelling voor beroepskeuze in het leven geroe pen. Bij de confessionele commissies nam de psychotechniek een voorname plaats in, terwijl de neutrale bureaux meer de klemtoon legden op de ken nis van de beroepen. In 1940 werd door de Secretaris-Ge neraal van het Departement van So ciale Zaken besloten om de beroeps keuzevoorlichting te koppelen aan de arbeidsbemiddeling. Om begrijpelijke redenen was het vertrouwen in de be zettingsjaren voor deze instelling niet groot, maar na de bevrijding werd de zaak eens goed onder handen geno men, een cursus georganiseerd en de geslaagden ontvingen na een met goed gevolg afgelegd examen de titel „Be roepsadviseur bij het Rijksbureau". DE TAAK. Zij kregen de leiding van de afde ling voor beroepskeuzevoorlichting bij de gewestelijke Arbeidsbureaux en hun taak is: Kosteloos verstrekken van studie adviezen, verstrekken van hulp bij keuze van het beroep, verzamelen van docu mentatiemateriaal betreffende verschil lende beroepen, verstrekken van inlich tingen omtrent beroepen en opleidings mogelijkheden, het bevorderen van een betere kennis omtrent beroepen en op leidingsmogelijkheden bij de daarvoor in aanmerking komende jeugd of ouders en het, waar nodig, voeren van propa ganda voor het nut en de mogelijkheid van voorlichting bij deroepskeuze. Het is duidelijk, dat de beroepskeuzevoor- lichter niet alleen kennis moet hebben van de intelligentie, karakter en hand vaardigheid van de te adviseren per soon, maar ook van de beroepen. Daarnaast is kennis van de organisa tie van het onderwijs, de arbeidsmarkt en de sociale wetgeving een vereiste. De adviseurs zijn geen academisch ge schoolde pshyehoiogen, doch hun op leiding ontvingen zij van zeer promin- te figuren uit deze kringen. De bedenking is wel eens geopperd, dat de beroepskeuzevoorlichting aan de arbeidsbureaux is gekoppeld op grond van de overweging, dat de be roepskeuze-adviseur zich zou laten leiden door het gebrek aan werk krachten in een bepaalde groep. Uit drukkelijk hier vastgesteld dat de geestelijke en lichamelijke ver mogens van de adviesvragende de basis vormen voor het advies. Niet in alle gevallen zal men van ad vies kunnen dienen. Bijvoorbeeld daar waar een "medisch paedagogisch of psychologisch consult nodig is. Dan wordt aangeraden zich te wenden tot een phsychotechnisch laboratorium. In een gewest als het onze waar de landbouw mede door de voortschrij dende mechanisatie een overschot aan arbeiders zal krijgen, waardoor de vaag zal rijzen; „Wat kan ik nu wor den" en „Hoe kan ik het worden", zal zeker een dankbaar gebruik gemaakt worden van de beroepskeuzevoorlich ting van het Arbeidsbureau. Het advies behoeft niet te worden opgevolgd, maar de raad van een des kundige op dit gebied zal ongetwijfeld een goede gids blijken in het labyrinth van de beroeps- en studiemogelijkhe den. Op het Sportterrein van de Nieuwe Alexanderkazerne te Den Haag had Vrijdag de beëdiging plaats van contactofficieren, die hun opleiding bij de legervoorlichtingsdienst ontvangen hebben en binnenkort naar Indië wor den uitgezonden om bij de troepen aldaar als contactofficier te worden in gedeeld. Tijdens de beëdiging .door de commandant van het garnizoens detachement 's-Gravenhage, luit.-kol. G. C. Berenschot. VISSERIJ. URK, 5 Augustus 1948. Door 120 vaartuigen werd heden aangevoerd: 22115 pond paling, van 54421 pond per vaartuig, prijs f .1.30 f 2.25 per kg en 3000 pond nest, f 1.37% per 50 kg. zouden streng Protestantse boeren zich er het best thuisvoelen, omdat wij zelf een Calvinistische kolonie zijn. Want slechts dan kan een kolonie slagen als zij geestelijk homogeen is. De wijdheid van Argentinië's pampa heeft echter ruimte te over voor geestelijk homo gene gemeenschappen". Bijna 1/10 van de inwoners van het watersportcentrum Uitgeest is in de loop van deze week aangetast door een keelaandoening, soms gepaard gaande met zeer hoge koortsen en vlekken op de huid, die aan roodvonk doen den ken. De beide plaatselijke doktoren hebben sinds het massale uitbreken van deze keelaandoening. Zaterdag op Zon dag J.I., onder hoogspanning gewerkt om de tientallen patiënten welke later tot een 400 k 500 aangroeiden (Uit geest heeft een goede 4000 inwoners) van gorgeldrank te voorzien, welke dan ook bij emmers tegelijk is gemaakt. Het sputum van een aantal patiënten is voor bactereologisch onderzoek naar Utrecht opgestuurd en de medici hopen aan de hand van het resultaat te kun nen vastatellen met wat voor soort ziekte men hier te doen heeft. Er be staat echter voorshands, zo deelde de burgemeester mede, geen reden tot ernstige ongerustheid en men heeft de indruk, dat de ziekte zijn hoogtepunt reeds bereikte en binnen niet al te lan ge tijd. Zal afnemen. EEN OUDE VETE. Even over de Belgische grens werd de wachtmeester Weide van de rijks politie te Luyksgestel, toen hij zich voor een dienstreis per rijwiel naar Lommei begaf, door een aldaar wo nende Nederlander, zekere Joosten met een riek aangevallen waardoor hij hevige wonden en een armbreuk op liep. Naar men ons mededeelde moet een door W. vorig jaar tegen J. opge- maakt proces-verbaal de aanleiding tot deze mishandeling zijn geweest. BELANGRIJKE DOSSIERS VAN GOEBBELS ONTDEKT. In Berlijn zijn dezer dagen dossiers ontdekt van het propaganda-ministe- rie van Goebbels, welke voor Ne derland belangrijke gegevens bleken te bevatten. In verband daarmede is bet hoofd van de afdeling bronnen publicatie van het rijksinstituut voor oologsdocumentatie, dr. A. E. Cohen, gister naar Berlijn vertrokken, om ter plaatse een nader onderzoek in te stellen. NOORDERMARKTBOND, 6 AugusOus 92,000 kg Aardappelen: eerstelingen f 6,90 —.10, rode eerstelingen 8,80—9,20 eigenhei mers 710—7,30, blauwe eigenheimers 6,50— 7.20 en Koopmans blauwe 6,50—7,28; 10i000 kg rode kool 6—6,30; 5000 kg gele kool. 15,10; 2500 kg witte kool 4,90—6,20;. 300? kg slabonen 3643; 100 kg tuinbonen 9,90 —14,30; 600 kg uien: zilVernep 1313,80, zil- ver-drielingen 6 en zilver-ulee 3,50 WARMENHUIZEN, 5 Augustus 70,000 kg Aardappelen: Schotse muizen 8—8,9?, idem kriel 3,30, idem drielingen 5,50—6,30, eigenheimers 7,107,80, bevelanders 7,50 en Koopmans blauwe 7,50; 7200 kg rode kool 6, 3800 kg witte kool 4; 900 kg slabonen 38—44 LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE 6 Agustus 5000 kg Aardappelen; eigen heimers 67,50 en eerstelingen 6,908,30; 68,000 kg rode kool 8—8,30; 25,000 kg gele 'kool 6—16; 3000 kg witte kool 4—5; 3000 kg uien 12—12,30; 1500 kg slabonen 3944; 5000- stuks bloemkool 2446 MEDEMBLIK, 5 Aug. 1948. 98000 kg Aardappelen: Schotse f 7.10— f 7.80; Bintje f 7.10f 7.30; Eigen heimers f 7.40f 8; Blauwe eigen heimers f 6.90—f ?.40; 20000 kg- Rode kool f 6; 1100 kg Slabonen f 41 tot f 4.6;, 3000 kg Bieten f 4.40— f 5.20. KEIZERSTRAAT 118 Telel. 2332 Grote sortering: Autcpedwielen Autopedspatborden Antopedbandjeg Kinderwagenwielen Kinderwagenwielen met as Kinderwagen spatborden Kinderdriewieler- wieltjes Stuurtassen Bagagedragertassen Boodschaptassen Schooltassen i soorten rijwielvlaggen Rijwielmascottes Rijwieltpiegels Autopeds- en Kinderdriewielers in 3 soorten Electrische Rijwiellampen Complete vóór- en achterwielen Buitenbanden in de maten vanaf 16 x l'/s Zo juist ontvangen Prima emaille Grote gegalvaniseerde Aluminium vanaf 3.25 Aluminium vanaf85 ct. Originele Belgische lichtgroen geëmailleerd Een kolenfornuis in goede staat merk Kupperbus, dag en nachtbrander, f 60 Ruygh- weg 55 Een Tekkel, reu, 3 jaar. f 35; lief bij kinderen Begónla- straat 9 Donkerblauw gestreept he- rencostuum mt 52 f 100 Krij gerstraat 120; tussen 6 en 7 uur Twee armstoelen met 1 ee r bekleed f 25 en 1 theemeubel f 254 van 2—5 uur Adres; Bureau van dit blad Een leren jas 3/4 en 2 leren broeken, flinke maat, f 80,— Palmstraat 26; tussen 8 en 7 pur Witte Keeshond, wegens plaats gebrek, f 35; zeer lief karakter Emmastraat 27, Den Helder Een best damesrijwiel f 85, Violenstraat 42 Vissers Zaterdag van 4-5 uur volop zeepier te koop Achter het havenkantoor, Buiten haven Bascule, wegende tot 150 kg f 45— Nieuwstraat 31 Het perceel Crocusstraat 25 Br met bod te richten aan bovenstaand adres Een z g a n damesrijwiel f 89 Adres: Joubertstraat 26 Herenrijwiel f 70, en 2 da- mesrijwielen f 70 en f 85 Mo lenstraat 153 Woning Sluisdijkstraat, bev: 2 slaapkamers, voor woning met 3 slaapkamers huurprijs tot f 6,50 Br ond lir 703 Bur van dit blad Aangeboden flinke woning met tuin, Den Helder, voor woning Friesland of Gronin gen Br ond nr 713, Bur van dit blad Woningruil Pracht woning te Delft, bev: 4 kamers en badkamer; schitterend uit zicht Goede stand, huurprijs f 6,85. water Inbegrepen, voor dito woning te Den Helder Br: Collgnystraat 48 Delft Gediplomeerde kraamver pleegster van 15 Augustus tot 15 November vrij Br ond nr 714 Bur van dit blad Gevraagd: nette huishoud ster bij bejaard heer alleen Br ond nr 716. Bur v d blad Gelieve geen geld of goe deren af te geven op mijn naam, daar door mij niets wordt betaald A v Scheltinga, Pieter Quantstraat 6 Kosthuis gevraagd door heer van Maandagavond tot Vrijdagavond Br ond nr 715, Bureau van dit blad Energiek zakenman vraagt voor aanvulling winkelgoede- ren f 1000.— ter leer tegen Srente Br met inlichtingen ond nr 717, aan het Bur van dit blad over getwist te worden: een fideel gastheer zorgt voor Z. H. B. Gezellige mensen hebben alle maal Z.H.B. in huis. Maar dan ook Z.H.B. dat wil zeggen: het heerlijkste bier dat er in Nederland gebrouwen wordt, Modehuis is Van 915 Aug, gesloten GESLOTEN wegens vacantie van 9 tot 16 Aug. G A v. d. BLOM en Z Wilhelminastraat 63 COMPLETE WONINGINRICHTING met echt linnen overtrek Nu ook in smokingmodel Spoorstraat hoek Koningslr

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 7