Drie kleine kleuters PIM.PAMenPOM Stad e*t Omgeving Helder wint ook van Friesland Herinnering aan Haaskerland Diamanten bruidspaar in de Molenstr. „Noorder Kunstkring" crescendo! 60 cent Echipaar Bomhotf-Bakker Aantrekkelijke strijd aan de Sportlaan Nieuws van de Zaterdagvliegers WAAR ZIJN ONZE SCHEPEN? Meer leden en beter werk Oorkonde voor de évacué s Venijnige Rheumatiek - maakt de sterkste mensen ziek BENZINE BESPAREN IS DEVIEZEN VERGAREN Wieringen. Een U.L.O.-school te Hippolytushoef? Anna Paalowna, Geslaagde sportmiddag ondanks ruw weer Om weer terug te komen op het diamanten bruidspaar, waaraan dit artikeltje immers is gewijd: zij mo gen beide nog van een uitstekende gezondheid genieten. De heer Bom hoff vindt het niet eens prettig, dat zjjn vrouw uit de school klapt over zjjn bril, want dat hulpmiddel heeft h(j alleen maar nodig wanneer kleine lettertjes moeten worden verwerkt. De bruigom is vroeger bestuurslid geweest van het ziekenfonds „Helpt elkander", maar zelf heeft hij op dit gebied gelukkig weinig hulp nodig gehad. „Ik geloof niet, dat de dokter vjjf grilden aan me heeft verdiend" Ook mevrouw Bomhoff is nog fit en van hondjes beleven een hele boel avonturen, die ze niet voor zichzelf houden, maar die je kunt lezen in: 184 plaatjes om van te smul len maken het verhaal com pleet. Vraag aan moeder en vader of je het kopen mag. Onze bezorger kan het leve ren, of anders kun je het ko pen bij één onzer bureaux voor de prijs van vief. Een bril heeft ze niet nodig, en eten koken, stof afnemen, verstellen en alle andere huishoudelijke bezig heden doet ze nog zelf, en ondanks dat vinden beiden nog gelegenheid Dat wandelingetje zal er vandaag wel b(j inschieten, al zal de deur heel wat keren open en dicht gaan. Wij hopen echter, dat er nog vele dagen zullen komen, waarop de heer en me vrouw Bomhoff hun schade kunnen inhalen! Van verscheidene huizen in de Molenstraat wappert vandaag de vlag, ter ere van het diamanten huwelijksfeest van de heer en mevrouw H. Bomhoff- Bakker, Molenstraat 30. Zestig jaar geleden voerde de vijf-en-twintigjarige timmermansknecht zijn jeugdige bruid naar het raadhuis. Het geklepper van de paardenhoeven voor hun rijtuig werd niet vermengd met belgerinkel, claxongeloei en motorgeronk, en bruid en bruidegom konden nog niet bjj het licht van flitslampen op de foto gaan. De vreugde op hun trouwdag was er echter niet minder om, en zij denken daaraan nog steeds dankbaar en met blijdschap terug. Op één van de laatste bruidsdagen zjjn we eens bij hen aangelopen. Ons voornenon, om een tikje voorzichtig en behoedzaam te doen, konden we gevoeglijk bij de deur achterlaten, want mevrouw Bomhoff (we dachten om Iedere dag een wandeling door de eerst, dat het de dochter was, maar stad of naar de haven te maken, het was de bruid zelf) voerde ons kwiek en vrolijk naar de voorkamer, waar weldra ook de bruigom ver scheen. De heer Bomhoff leek ons een ideale echtgenoot. Consequent hield hij de leiding van het gesprek, en gaf zijn vrouw een gemoedelijke maar niettemin ernstig gemeende reprimande, wanneer zij het nodig oordeelde een enkele opmerking te lanceren. Mevrouw Bomhoff kwam trouwens ook wel aan de beurt, en dan toonde haar man zich wéér de ideale echtgenoot, want hij luisterde vol belangstelling en interrumpeerde alleen op crltieke momenten. We be hoefden heus niet veel te vragen, want beiden bleken uitstekend aan te voelen, wat de man van de krant zou kunnen interesseren. Of ze nog eens overnieuw zouden willen beginnen Och, dat is toch eigenlijk een dwaze vraag. Wat ge weest is, komt toch nooit meer terug, maar wanneer het erop aankwam, overnieuw beginnen, neen. En dan betrekt even het vrolijke, levendige gezicht van mevrouw Bomhoff. We hebben drie zoons en een dochter ge had. Een getrouwde zoon is in 1941 met de „Ootmarsum" op zee geble ven en de tweede zoon (die blind ge boren was) is ook niet meer in het land der levenden. Hun zoon Jan werd eveneens blind geboren en dat heeft natuurlijk de ouders veel ver driet gebracht. Dat begrpen wij wel, a.1 wordt er niet over gesproken. Want Jan zit in de achterkamer en leeft terdege mee met alles wat er gebeurt. Deze 59-jarige vrijgezel heeft een uitermate zonnige levenskijk; zijn hart is vol humor en zonder een greintje zelf-medelrjden. STOELENMATTER. Negen en vijftig jaar heeft Jan bij zijn ouders ingewoond. Op een inrichting te Amsterdam heeft hij borstels maken, matten vlech ten en stoelen matten geleerd. Het laatste is zijn specialiteit geworden. Op het gevoel af weet hij ware meesterstukjes af te leveren. Alleen heeft de oorlog een beetje de klad in het bedrijf geworpen. Jan heeft weinig meer te doen, en dat komt misschien omdat de meeste mensen niet weten, dat op Molenstraat 30 een bekwaam stoelenmatter woont. Wij zouden het prettig vinden, wanneer deze paar regels ertoe bijdroegen om Jan weer de hele dag nuttige bezigheid te geven. DE KRONINGSPLECHTIGHEID IN DE NIEUWE KERK TE AMSTERDAM NADERT. Vooral aan het prachtige koorhek in de Nieuwe Kerk te Amsterdam, waar voor de Koninklijke Familie tijdens de plechtigheid zal plaatsnemen, wordt de nodige aandacht besteed. Werklieden nemen het hek geducht onder handen. De postduivenvereniging van Zater dagvliegers „Nieuwediep" hield j.L Za te lag een wedvluch* met jonge duiven vanaf Gemblouse (België), afstand 295 km. De 90 duiven werden om 11.45 uur met mooi weer en Z.W. wind gelost. De eerste duif kwam reeds om 3 uur 11 m. in Den Helder aan. De prijzen werden gewonnen door de leden: Ham 15; Rab 213; Klaassen 3810; Ruiten 4; Kater 615; v. d. Pruik 714; Hoffman 91618; Woort 1112; Molenaar 1719. Dinsdagavond inkorven voor Schagen van 7 tot 8.30 uur. Woensdagavond inkorven Ciniy (Bel gië); Vrijdagavond klokken stellen van 7—8 uur. Toen mevr. BlankersKoen ge ruime tjjd voor de aanvang van de Olympische Spelen fraaie successen wist te boeken, kwam er ln de pers een angstig gevoel, dat zj| mis schien °P het „moment suprème" juist over haar hoogtepunt heen zou zjjn. Gelukkig liep het anders af en elders in dit blad kunt U de totaal-prestatie van onze grote „Fanny" nog een uitvoerig lezen. Staande bij de wedstrijd Helder Friesland moesten w(j onwillekeurig aan verleden Jaar denken. Voor onze ogen zagen we de wedstrijd Helder— Assendelft, gespeeld op een Maan dagmiddag. De vierde klassers waren versterkt met drie spelers van Scho ten. Het werd een 81 nederlaag. Tegen Schoten ging het al niet veel beter. Helder speelde zonder systeem, wel 11 hard werkende jongens, doch het geheel hing als los zand aan elkaar. De gevolgen bleven niet uit. Er volgde voor Helder wel een heel matig seizoen op. EN NU? De zaken staan nu geheel anders. Het systeem heeft haar intrede ge daan. Enkele veranderingen in de ploeg en mede door de ontstane suc cessen in vriendschappelijke wedstrij den is er een geest gekomen in het elftal, die geweldig aandoet en die straks een voorname rol schijnt te gaan spelen. Achtereenvolgens werd gewonnen van De Spartaan 10, H.R.C. 30, De Meteoor 30, Brederodes 31 en Friesland 30. Alleen tegen de Meer werd met 20 verloren. Nog 5 weken scheiden ons van de competitie. En juist die 5 weken zijn belangrijk. Want nu gaat het er om de uitstekende vorm te kunnen hand haven en de vriendengeest te be waren, zo mogelijk nog op te voeren. Wanneer de leiders van Helder daar in slagen, ja dan achten wij de kans groot, dat het veertig-jarig bestaan in 1949 een dubbel feest kan worden. En nu over de wedstrijd zelf. Een verslag zullen wij niet geven, want in deze voorbereidingswedstrijden gaat de gedachte meer uit naar de vorm van de spelers. In het afgelopen seizoen moesten wij in onze verslagen steeds weer wijzen op het falen van Himpers. Juist z ij n slechte spel viel op. om dat wij zijn capaciteiten als uitste kend voetballer zo goed kenden. Him pers bleef echter volhouden kon tegen een stootje in de pers ja aar- schijnlijk was het zelfs voor hem een stimulans om het beter te doen. En in dat streven is hij geslaagd. Him pers heeft zijn vorm weer geheel her wonnen en wat dat betekent, zullen straks de tegenstanders wel gewaar worden. Handige schijnbewegingen, uitgebalanceerde manoeuvres en zui vere passes komen weer van zijn kant, terwijl een vinnig schot, on danks zijn zwervende taak, niet tot oe zeldzaamheden behoort. Soms neemt hij wel eens teveel hooi op zijn vork en dan loopt het vaak verkeerd af. Hier dus nog even van afwijken Himpers, want door te lang het spel ophouden, lopen je medespelers ook in de buitenspelval. De achterhoede van Helder weerde zich weer geducht, waarbij ditmaal de middenlinie niet zo scherp naar achteren stond opgesteld. Was dat de oorzaak, dat de gasten in de tweede helft nog zoveel schietkansen kregen? Vooral de linksbinnen van Fries land, juist de enige schutter, maakte daar handig gebruik van. Harde, strakke schoten waren daar het ge volg van. Doelman Scheurleer was echter in uitstekende vorm en het komt ons voor, dat hij niets liever dan vliegende kogels te verwerken wii hebben. Dat hij straks in de compe titie de dames op de tribune wel eens angstig zal maken, lijkt ons niet on waarschijnlijk. Hfl laat de bal n.1. wel eens vallen en hoewel ditmaal steeds verder onheil werd voorko men, kunnen in de competitie de ge volgen wel eens nadeliger worden. Een midvoor als Blok van B.K.C. bijvoorbeeld had Zaterdagavond zeer zeker van deze kansen geprofiteerd vooropgesteld natuurlijk, dat dé B.K.C.-voorhoede deze kansen ge schept had. DE FRIEZEN? Als eerste klassers vielen ons de Friezen, die met 2 invallers waren, danig tegen. Technisch en taktisch niet beter dan Helder. Een elftal met goede en zwakke spelers. De doel man was le klasse-waardig. Verschil lende harde en gevaarlijke schoten, kopballen en uitloopballen wist hij op meesterlijke wijze te stoppen. Dat was goed werk. Het eerste doelpunt had hij echter kunnen voorkomen. Een ver schot van Beekhoven ver dween over hem heen in het doel. Wel werd hfl zwaar gehinderd door Himpers. Dit doelpunt deed ons den ken aan het eerste Engelse doelpunt, dat Kraak er verleden week door liet. Overigens was dit doelpunt zeer ver diend, want het houtwerk was er zeker al driemaal aan te pas geko men. De rechtshalf en midhalf kon den ons ook wel bekoren. Voegen we daar bjj nog de linksbinnen, dan zijn we uitgesproken. De overige spelers kwamen niet boven het Westerlijke derde-klasse peil uit. Wat ons vooral opviel, was het peuterige spel in de voorhoede. Een spel zonder verrassing, veel te door zichtig en onbesuisd. Het tweede doelpunt van Helder was een fraaie combinatie tussen Himpers en Krab, die de laatste su bliem in het net schoot. Was Helder vóór de rust sterker door de krachtige wind, in de tweede ":lft was Friesland het meest aan vallend. Toch waren de aanvallen van Helder in deze periode niet van ge vaar ontbloot. Een scherpe trekbal van Wieren schoot Dorlijn kort voor het einde in het net. De stand 30 was geflatteerd, de Friezen hadden recht op minstens één doelpunt, maar de overwinning was verdiend, om dat de Heider-voorhoede productiever was en dat is een goed teken. Scheids' rechter De Snayer leidde uitstekend. De wedstrijd Helder 2—Z.A.P. I ging niet door, daar de Poldersen niet kwamen opdagen. Wij moeten wel aannemen, dat hier een misverstand in het spel is, want van de Zappers zijn we een dergelijke onsportieve houding niet gewend. Alchiba, 6-8 van Pernambuco te Macaio; Aldabi, RofterdamBuenos Aires, 7-8 te Antwerpen; Boissevain, 5-8 van Kaapstad te Port Elisabeth; Cistula, 4-8 van Hongkong naar Pladjoe; Hedel, MentrealR'dam, 5-8 te Yarmouth (Novascotia)Laurens- kerk, GenuaHamburg, pass. 6-8 Gibraltar; Noordam, 7-8 13 uur van R'dam naar New York; Prins Mau- rits, R'damMontreal, pass. 5-8 Scillies; Sommeldijk, 5-8 van Vera- cruz te Galveston; Ruys, 4-8 van Hongkong naar Shanghai; Zijpenberg, 9-8 van Jucaro te R'dam verwacht; Aagtekerk, R'damAustralië, pass. 7-8 Gibraltar; Britsum, 9-8 van Nue- vitas te R'dam verwacht; Delfshaven, OdenseR'dam, pass. 7-8 Skagen, Eemdijk, 7-8 van Mobile te New Or- leans; Esso Rotterdam, 6-8 van Aru ba naar Rotterdam: Dordrecht, 6-8 van New Orleans naar R'dam; Groote Beer, BataviaA'dam, pass. 7-8 Daedalus- bank (Rode Zee)Klipfontein, Am sterdamOost-Afrika, pass. 7-8 Gi braltar; Kota Agoeng, 7-8 van Soera- baja te Makassar; Leuvekerk, R'dam Calcutta, 7-8 van Suez; Nijmegen, 5-8 van Narvik naar Baltimore; Sal- lando, La GouletteIJmuiden, pass. 7-8 Ouessant; Veendam, 6-8 van New York naar Rotterdam (22 uur); Boschfontein, AmsterdamKaapstad, pass. 7-8 Kaap Blanca; Alkaid, A'dam Porto Alegro, pass. 6 Aug. Madeira. H „al reed met de Noorder Kunstkring. Dat hebben we tot onze Vren,. £heid van burgemeester Ritmeester en de wethouders Van der Vaar, èn tJeenlage werd geopend. Het aantal werkende leden is van 7 op M geko. men en het aantal donateurs nadert de 200. Maar wat meer zegt: het geleverde werk over het algemeen nog beter van gehalte dan verleden jaar, toen dt Noorder Kunstkring reeds terecht trots kon zUn op hetgeen in twaalf den tiid was gepresteerd. Ook gedurende het afgelopen jaar hebben de ledtB met ambitie palet en penseel of potlood gehanteerd. Het grote aantal geë*. poseerde werken bewijst dat men niet heeft stilgezeten, en de kwaliteit er. van bewijst bovendien da» allen zeer serieus hun l.efhebberfl hebben b«. oefend. Dat woord „liefhebberij" houdt mets kleinerends in. Menig ..beroeps-kunst schilder" werkt met minder „liefheb berij" dan deze mensen, en dat komt in de resultaten dikwijls tot uiting, ln zijn openingswoord kon voorzitter Schoonhoven zijn vreugde uitspreken over de bloei der vereniging. Hij maak te van de gelegenheid gebruik, om zijn kring van hoorders erop te wijzen dat ieder schilderij en iedere tekening het product is van een eerlijke poging om iets van het eigen innerlijk in kleur en lijn vast te leggen. De heer Carstens. secretaris van de Kring, verklapte iets over de plannen die bestaan voor de viering van het 25- jarig jubileum in 1950. De leden zijn nu reeds bezig om van de jubileum expositie iets groots te maken. Hij wek te alle aanwezigen op, om zoveel mo gelijk donateurs te werven. Wanneer zij zich tijdens de tentoonstelling aan melden, komen zij nog in aanmerking voor de fraaie linoleumsnede van de heer Wittebol. Ook de heer Dirk Steeman, even overgewipt uit Wieringen, sprak een stimulerend woord, waarna het gezel schap zich verspreidde over de drie ex positielokalen. Het kunstlicht maakte, dat de doeken niet op hun voordeligst uitkwamen, maar toch was het zonder meer duide lijk dat het gehalte van het werk enige percenten hoger lag dan verleden jaar. Een rijke schakering van onderwerpen was in olieverf of aquarel vastgelegd. De heer Wittebol had een mooie col lectie ingezonden, zowel geïnspireerd op landelijke taferelen als op de zee. De heer Schoonhoven enkele zeer geslaag de aquarellen en een enkel doekje, als mede een portefeuille met crayonstu dies. De heer Carstens eveneens enkele aquarellen. De heer Seijbel bleek nog iets meer dan verleden jaar te hebben geëxperimenteerd in de richting van het impressionisme. Sevink heeft enke' le knappe naturalistische doekjes inge zonden, terwijl ook Pranger ditmaal weer een paar uiterst zorgvuldig ge schilderde landschappen heeft geprodu ceerd. Eén ervan (een kijkje achter de Op een trieste dag in het jaar 1943 groepten op het Stationsplein enkele tientallen Helderse ouden van dagen samen. Hun aanwezigheid in Den Hel der werd niet langer toegestaan, zij moesten evacueren. Met gemengde ge voelens namen zü afscheid van hun Nieuwediep. Haskerland zou hun voor lopige woonplaats worden. Zaterdagmorgen stonden weer tientallen Helderse ouden van dagen op het Stationsplein, en ze zullen sterker dan ooit aan die trieste dag in 1943 hebben teruggedacht. Nu echter waren de rollen omgekeerd, want zij waren daar samengekomen om een Haskerlandse deputatie te ontvangen. In de bovenzaal van Café Sanderse kwam eigenlijk pas uit wat de bedoe ling was. In de evavcuatietijd hadden enkele ingezetenen van Joure (de voor naamste plaats in de gemeente Hasker land) hun uiterste best gedaan, om het de evacué's zo aangenaam mogelijk te maken. Wekelijkse contactmiddagen werden belegd en op gezette tijden werden de „ongewilde gasten" op een gezellige avond onthaald. Voor de meeste Helderse gasten werd Hasker land een vriendelijk thuis, dank zij de heren I. van Dijk (toenmalig wethou der), S. J. vaf» der Zee, P. R. van der Zee, De Meester (hoofdcommies ter gemeentesecretarie) en Ploegstra (hoofd want rheumatische pijnen ondermijnen het hele gestel, het humeur, het huiselijk levenLaat het toch zo ver niet komen: drijf de oorzaak van Uw lijden uit Uw leden Dat kan met Kruschen Salts Kruschen helpt U Uw kwaal aan te val len in de kiem: onzuiver bloed De aan sporende werking van de zes minerale zouten van Kruschen op lever, nieten en ingewanden, wekt Uw organen op tot Jeugdige, krachtige werking Daardoor gaat het bloed sneller stromen en on zuiverheden, schadelijke zuren, kunnen zich niet meer vastzetten Die toch zijn da oorzaak van Uw lijden en pijn Naar mate deze regelmatig worden verwijderd vóór zij schade kunnen aanrichten en U leed berokkenen voelt ge U allengs be vrijd van Uw pijnen; ook van de angst voor steeds maar nieuwe dreiging van steeds heftiger aanvallen Probeer 't met Kruschen; waarom zoudt ge niet? Vraag Kruschen bij Uw Apotheker of Drogist (ingezonden Mededeling) van de dienst voor sociale zaken), met hun vele medewerkers. Deze z.g. „ontspanningscommissie" is het groepje Helderse vrienden niet vergeten. Zaterdag werd het voorne men, om een stoffelijk blijk van her innering te overhandigen, in de daad omgezet. De commissie had door de tekenaar R. Otter een keurige oorkon de laten ontwerpen, op elk waarvan de naam van een évacué werd geplaatst. Aan pl.m. dertig oud-evacué's kon Za terdag deze oorkonde worden overhan digd, nadat de heer Van Dijk in een prettig speechje wat oude herinnerin gen had opgehaald. Een aantal oorkon den zou door kennissen worden door gegeven. Helaas bleken reeds enkele der oudste évacué's te zijn overleden, en ook was van een 17-tal évacué's het adres niet bekend. Het comité heeft deze 17 oorkonden aan ons ter hand gesteld. Zij zijn be stemd voor de évacué's: mevr. A. W. Smit-Koene, P. J. de Koster en echt genote, KI. Fürst en echtgenote, P. Es- ser en echtgenote; G. Burger, A. G. M. Huising. A. Boogert, P. de Jong en echtgenote, J. Otten, M. J. Stoof, E. Minnema, C. J. M. Neuman-Hazelhof, A. Wijnans, P. H. van Veen-Van Andel! D. Meijer en echtgenote, H. Dunk en echtgenote en de wed. Dienaar-Eel- man. Zij kunnen de oorkonde aan ons bureau in de Koningstraat afhalen. Desgewenst kan men een briefje stu ren, waarin het adres staat vermeld, dan zullen wij zorgen dat de oorkonde ter plaatse komt. Scheen het aanvankelijk, dat aan de kwestie Ulo-school te Oosterland weinig aandacht werd besteed, nu is echter wel het tegenovergestelde ge bleken. De wenselijkheid voor het stichten dezer school werd meerdere keren onder ogen gezien en plannen hiervoor werden uitgewerkt en gedeeltelijk vol tooid. Er zijn echter verschillende moeilijk heden gerezen. Hoewel bij besprekingen over deze onderwijsinstelling, vele ouders hun kinderen opgaven voor dit onderwijs, blijkt nu, dat velen niet aan hun beloften hebben voldaan. Na op roep door het gemeentebestuur zijn slechts een 25-tal leerlingen aangege ven, hetgeen geenzins voorziet in de behoefte. Wanneer het aantal leerlingen niet wordt opgevoerd, is de conclusie ge makkelijk te trekken, n.1. dat de be staanszekerheid der onderwijsinrichting in gevaar komt. Hoewel alles wacht op meerdere leerlingen, zijn verschillende plannen door het gemeentebestuur besproken. De school zal waarschijnlijk niet te Oosterland, doch te Hippolytushoef worden gevestigd in de lokalen van de U.L.O.-school, welke dan te Oosterland zal worden ondergebracht. Naar we vernemen, is de heer Cor- nelissen, hoofd der o. 1. school te Wes- terland reeds aangezocht om als leraar op te treden, terwijl naar een andere leerkracht wordt uitgezien. Sollicitaties hiervoor zijn reeds binnengekomen. Wanneer het leerlingental zal stijgen zal er doortastender gewerkt worden' Indien ouders hun kinderen op dez. school willen plaatsen, geve men dat stuur''06 °P Wj hCt gemeel*tebe- GESLAAGD. Voor het handelsdiploma en het di ploma typen slaagde dezer dagen onzé plaatsgenote mej. R. Waardenburg Hippolytushoef. te BERGING GEZONKEN VAARTUlnrv Va"wege de Rijkswaterstaat werd gedragen het lichten van een ^ertal gezonken vaartuigen in het tt. i voor de som van f 27.5)0 IJsel™« Bassingracht) kwam op een tentooi, stelling te Alkmaar in aanmerkt' voor de vijfde prijs. Van Ober hans.8 een paar forse stillevens, waarvan vooral de pul asters boeide. Ook Luidinga is dit jaar weer present mfj een serie voortreffelijke zeegezichten een enkel stilleven. Beekhuis van Tin tn Klapmeijer ontbreken jammer g. noeg, terwijl anderzijds het werk van' enkele nieuwe leden kan worden 5 wonderd. Zo completeren een Paai, kunstzinnige landschapjes van mevr Klerk—rapis en enkele zeer goede doe- ken van De Wit de collectie, die twaalf wanden in de Weststraatschool in slag neemt. De meubelstukjes, die door de f. Klercq welwillend in bruikleen werden afgestaan, geven de lokalen een gezelliger aanzien. Er is echter Wat DOg voldoende ruimte over, om iedere avond een flinke schare belangstellenden de gelegenheid te bieden, deze expositie te bezoeken. Het tentoongestelde werk is een wandeling naar de Weststraat ten volle waard. RECTIFICATIE De tocht naar Artis en Amsterdam van Garage Moorman (zie adv.) vindt plaats op Woensdag en niet Donderdag aanstaande. Noordwesten vond Zondagmiddag 0p het BKC-terrein en in zaal de Boer 'n sportmiddag plaats, welke zeker aan de verwachtingen heeft voldaan. Het was jammer, dat de gymnastiekdemon. straties niet in de open lucht konden plaats vinden. Onder leiding van de heer Siewers werden verschillende vrije- en knotsoefeningen uitgevoerd. De muziekvereniging Concordia ver leende haar onmisbare medewerking, Het hoogtepunt van de middag wat wel de wedstrijd BKC-Frisia, de Noor delijke eerste klasser uit Leeuwarden, welke vereniging voor deze middag was uitgenodigd. De einduitslag van deze wedstrijd, 32 in het voordeel van BKC, vormda een zeer verdiende overwinning, ter wijl de stand evengoed 42 of 5—2 had kunnen zijn. Frisia heeft ons in zeker opzicht teleurgesteld, vooral in de tweede helft was het spel der geel zwarten aanzienlijk beter dan dat van hun sportieve gasten. De 2—0 achter stand die BKC had in te lopen, was geen hinderpaal voor het spel der gastheren, integendeel. Toen Buning voor het Frisia-doel de bal juist op zijn schoen kreeg en de Frisia-keeper voor de eerste maal het nakijken gaf, deden de Polderse jongens er nog een schepje op en dank zij het enthousias te aanpakken zowel van voor- als achterhoede kwam de rust met 2—2 gelijke stand. Over het verloop van het spel het volgende: Paardekooper won de toss en koos storm in de rug. Na 4 minu ten spelen zag de Frisia-midvoor kans een doorbraak te forceren en met een lage schuiver de Schipper te passeren (0—1). BKC trok opnieuw van leer. De geel-zwarte voorhoede kreeg enige kansen, die echter door de harde wind in vliegende schoten over en naast 't Frisia-doel ontaarden. Een goede com binatie tussen Tiel en Blok bracht de bal bij Buning, die keihard tegen de Frisia-doelpaal schoot, waardoor een zeker doelpunt verloren ging. Na een half uur spelen was het de Frisia-linksbinnen, die via een voorzet van zijn rechtervleugel met een kei hard, onhoudbaar schot de voorsprong wist te vergroten en de stand op 2—0 te brengen. De geel-zwarten zaten thans nog vinniger op de bal. Na ongeveer 5 mi nuten kreeg Buning zijn kans toen hij een voorzet op de juiste wijze wist te benutten en keihard inschoot (12)- Het was tenslotte Tiel, die via een voorzet van Jn. van Wees van vrij verre afstand met een lage schuiver in de hoek de stand gelijk maakte. Kort daarop brak de rust aan. Pl.m. 7 minuten na de hervatting was het Blok. die in staat werd gesteld om via een uitstekende pass de Frisia- verdediging voorbij te rennen en d® stand op 32 in het voordeel van de Poldersen te brengen. Na de bal te hebben vrij gespeeld, gaf hij de Frisia- doelman met een scherpe omhaal voor de derde maal het nakijken. Het verdere verloop van de strijd toonde een beter spelend BKC. De aan vallen van de gasten hadden niet vol doende doorzettingsvermogen om veel gevaar op te leveren. Er kwam in de stand geen verande ring meer en als tenslotte de correc leidende scheidsrechter v. 't Hoff wedstrijd besloot, bevochten de éee zwarten tegen deze eerste klasser, welke slechts drie invallers telden, 0 verdiende 3—2 overwinning. Na loop van de wedstrijd vond in zaal Boer nog een door het Bestuur va BKC aangeboden maaltijd plaats dens welke vele hartelijke woor werden gesproken. Over en weer w den woorden van dank uitgewisseld verliep het verdere gedeelte in "e te stemming. GESLAAGD. De heer J. W. Sinke slaagde te s venhage voor de acte Duits M.O. ;-Gra-

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2