Ook Henny Quentemeijer, Neêrlands grootste troef in bokstournooi, uitgeschakeld Olympische r Amsterdam huldigt Fanny, onze sprintkampioene Fanny Blankers-Koen maakt triomphtocht door Amsterdam Zweeds voetbalelftal in de finale - Uitstekende overwinning van sabel-equipe Technische knock-oui zege van Corman Nederlandse sabel-equipe in de finale Gezin is herenigd Zweden verslaat Denemarken Zware concurrentie voor onze ruiters Zeilers verbeteren hun positie Cabrora de snelle brandweerman Rijen dik stonden de mensen voor het Centraal station en rijen dik ston den zij daar waar het met vier paarden bespannen rijtuig die onze vier voudige Olympische kampioene, Fanny Blankers-Koen vervoerde, langs kwam. Op sommige punten geleek het een zee van mensen. Op de daken van de trams, uit de ramen van huizen en kantoren, op balconnetjes kortom waar maar een plaatsje was stonden of hingen of zaten de mensen. Het rijtuig waarin de snelste vrouw ter wereld was gezeten, werd ge ëscorteerd door agenten van de Amsterdamse bereden politie die soms grote moeite hadden de enthousiaste opdringende menigte op 'n afstand te houden. Het werd een triomphtocht zoals wij ze zagen toen na de oorlog Churchill, generaal Eisenhower en veldmaarschalk Montgomery onze hoofdstad be zochten. De Amsterdammers lieten zich deze dag van een zijde zien, die men van deze over het algemeen onverschillige Nederlander niet kent. lijk een Hoofddorpse, toch is de hoofd stad heel trots op je". De burgemeester overhandigde mevr. Blankers het officiële gedenkboek van het regeringsjubileum van H.M. de Ko ningin. Namens de minister van O., K. en W. sprak nog de heer Miedema, die harte lijk feliciteerde met de behaalde resul taten en de hoop uitsprak, dat de Ne derlandse jeugd het sportieve voorbeeld van Fanny Blankers—Koen zal volgen, ook al zal het moeilijk blijken de pres taties te benaderen. Hierna begaf het gezelschap zich weer naar buiten. Op het Centraal Station, waar eni ge honderden officials, familieleden, belangstellenden, journalisten, pers fotografen en filmoperateurs verza meld waren, heerste even voor de aankomst van de trein uit Haarlem, die de Olympische kampioene, Fanny Blankers-Koen en haar echtgenoot Jan Blankers naar Amsterdam voerde, spanning. Precies om 10 min. over 2 rolde de trein langs het perron en al heel spoe dig was Fanny, die voor een der raampjes zat, ontdekt en een zeer ent housiaste begroeting volgde. De eerste omhelzingen waren natuurlijk voor de 6-jarige Jan en de 2-jarige Fanny en ook de vaders en moeders van het echtpaar werden hierbij betrokken. Politie moest publiek op afstand houden Namens het gemeentebestuur van Ara sterdam werd Fanny Blankers-Koen welkom geheten door de heer E. Kupers Jr., inspecteur voor lichamelijke opvoe ding, waarna het gezelschap zich naar buiten begaf langs een erehaag van meisjesleden van Sagitta, naar het ge reedstaande rijtuig. Toen de witte baret van Fanny zichtbaar werd voor dé dui zenden, die voor het station stonden te wachten ging een stormachtig gejuich op, dat minuten lang aanhield. De bereden Amsterdamse politie had grote moeite vrij baan te maken, opdat Fanny het voor haar gereedstaande rij tuig, bespannen met vier schimmels, kon bereiken. Luid klonken de toejui chingen van de duizenden, toen de vrouw, die zich „de snelste vrouw van de wereld" kan noemen, haar zegetocht begon. Via de Dam en Damstraat werd het Stadhuis aan de Oudezijds Voorburgwal bereikt. Toen Fanny Blankers-Koen en haar „gevolg" in de raadszaal verenigd wa ren trad burgemeester mr. A. R. N. J d'Ailly, met de ambtsketen om en in gezelschap van de wethouders der hoofdstad de zaal binnen. In een harte lijke speech zeide hij, dat Fanny de Ne- oerlandse en Amsterdamse vlag grote eer had bewezen. „Al ben je dan eigen- Eindelijk rust Zweden heeft zoals algemeen werd verwacht, de eindstrijd van het Olym pisch Voetbaltournooi bereikt, hetgeen echter aanvankelijk meer moeite gekost heeft dan door menigeen verondersteld was, aangezien Denemarken al dadelijk op verrassende manier door zijn links buiten Sesbach scoorde en even later ten bal buiten bereik van de Zweedse doelman tegen de lat in het veld te rugketste. Een uitzonderlijk iets dat tcgenpunt en die achterstand voor de Zweden, want zoiets was in dit tour- nooi nog niet voorgekomen. Dit was vooral te wijten aan het trage en on zekere begin der Zweden, die de strijd blijkbaar te gemakkelijk opvatten, waarvan zij bijna de dupe geworden zijn, want een 2—0-achtèrstand zouden zij niet gemakkelijk hebben ingehaald. Nu werd de achterstand reeds na een half uur in een 21-voorsprong omge* zet en toen de Zweden reeds voor de rust nog twee doelpunten daaraan had den toegevoegd, leek de hervatting het aankijken niet meer waard. Erg interessant was de tweede speel- belft dan ook niet en nu bleek eerst duidelijk hoe het kwam dat de Denen die zo kranig begonnen waren, deze wedstrijd moesten verliezen. De Deense middenlinie was zwakker dan de Zweedse, zodat de Deense aanvallen niet voldoende ruggesteun hadden om ge vaarlijk te blijven. Toch bleven de Denen hun uiterste best doen om te achterstand te verkleinen, hetgeen hun dan ook tenslotte gelukte met het beste doelpunt van deze middag, dat door linksbinnen Jen Jensen onhoudbaar van grote afstand langs de Zweedse doelman werd gekogeld. De Zweden speelden een stevige partij waar de kleinere Denen niet te gen bestand bleken. De Zweedse spil Nordahl beging een maal een zeer zware overtreding en ook zagen we eens een Zweed een Deen aanvallen, voordat deze een vrije schop genomen had. Onregelmatigheden, die natuurlijk onmiddellijk door de Engelse scheidsrechter werden afgestraft. Direct buiten de poort stonden de mensen weer rijen dik langs de weg en voort ging het door de Damstraat, over Dam, langs Rokin, Vijzelstraat, Vijzel gracht, Weteringschans, Leidseplein, Leidsebosje, Overtoom, Surinamestraat, Surinameplein, naar de Haarlemmer meerstraat 168, de woning van de feno menale hardloopster. Overal langs de straten stonden de mensen en juichten. In de Haarlemmermeerstraat wapperde uit iedere woning de Nederlandse drie kleur. In deze ander zo stille straat, waren nu duizenden buurtbewo ners samengestroomd, om hun kam pioene te huldigen. Het huis van Fanny was met bloemen en gekleurde lampjes versierd, een groot bord hing aan de gevel met de woorden: Hulde aan onze viervoudige Olympische kampioene en vier grote „gouden medailles", elk een van de afstanden aangevende, waarop Fanny getriomfeerd had, flankeerden dit bord. Onder luide toejuichingen werd haar namens de buurtbewoners een fiets aangeboden. Hierna zongen allen het door een buurman van Fanny gecompo neerde huldigingslied, dat door de kam pioene met gebogen hoofd werd aange hoord. Nog was de huldiging echter niet af gelopen, want toen Fanny, voor 't eerst sinds enige weken voet in haar eigen woning had gezet, moest zij nog enige malen op het balcon van haar huis ver schijnen, waar haar weer nieuwe explo sies van enthousiaste wachtten. Einde- lfik kreeg zij dan toch rust tenmin ste van rust zou er gister ook wel niet veel komen, want de buurtbewo ners vinden, dat men niet elke dag een viervoudige Olympische kampioene buurvrouw heeft en als dat wel ge beurt, dan moet er feest gevierd wor den. Woensdag gaat Fanny met vacanlie naar Hoofddorp en daar te midden van het rustige Haarlemmermeerpol derlandschap zal zij zeker de wel verdiende rust kunnen vinden. Tezamen met de andere zwemmers en zwemsters uit Hilversum, die deel genomen hebben aan de Olympische Spelen, is Nel van Vliet gistermiddag te Hilversum teruggekeerd. In de -.vachtkamer van het station legt een bestuurslid van de Hilversumse Zwemkring Nel van Vliet een lauwerkrans om de hals. De nieuwe kampioenen RUITERSPORT, INDIVIDUELE DRESSUUR: Kapitein Moser (Zwitserland). GEWICHTHEFFEN; LICHTGE WICHT: Shams (Egypte). Zes Nederlandse boksers werden naar de Olympische Spelen afge vaardigd en nog slechts twee zul len aan de verdere wedstrijden kunnen deelnemen. De jury d'appel heeft het protest van dr. Posthuma inzake de wedstrijd RemleCooper zonder opgaaf van redenen afge wezen en gistermorgen werd onze grootste „boks"troef Henny Quen temeijer door de Argentijn Cia van verdere deelname uitgeschakeld. Naast deze teleurstellingen Is het te meer verheugend, dat de jeug dige Corman een tweede uitsteken de overwinning heeft geboekt, die aan duidelijkheid niets te wensen overliet. Op hem en Schubart, die vandaag voor zijn tweede party in de ring zal verschijnen, is dus nog alle hoop gevestigd. Vier maal ging Mijo tegen de planken Corman, die in de eerste ronde van de Iranees Passaeli had gewonnen, kwam uit tegen de Burmees Maung Mijo Thant, overwinnaar van de Ca nadees Sandulo. Het begin was zeer snel, met rappe aanvallen op ripostes van beide zij den. Eenmaal kreeg Maung onze landgenoot in de touwen en zond met beide handen roffels af, die echter alle. op de dekking van Corman be landden. Beide boksers misten met swings en opstoten in een levendig gevecht meestal op afstand gevoerd, waarbij Corman echter enige goede rechtsen geplaatst kreeg, waarvan er een de Burmees in de touwen wierp. In de tweede ronde was Corman zeer bewegelijk en handig met zijn duiken en ontwijken. Hij doorstond het of fensief van de steeds weer inkomende Burmees, moest veel nemen, maar be taalde terug met gelijke munt en was aan het einde van deze ronde frisser dan zijn donkere tegenstander. De derde ronde zette in met een aanval van de Burmees, die een linkse miste, waarop Corman bliksemsnel reageer de en hem na een korte slagenwis seling vloerde voor zeven tellen. Maung kwam moeizaam overeind en ging dadelijk daarna weer tégen het canvas, ditmaal echter meer op een duw dan op een stoot. Corman begreep, dat hij het gevecht in han den had, hij viel aan als een tijger en mepte met beide vuisten halfarm- stoten tegen het hoofd van zijn tegen stander. De Burmees toonde zich efcn dapper strijder, maar dit bombarde ment was meer dan vlees en bloed konden verdragen en nadat hij nog tweemaal voor zes en zeven tellen was gevloerd, maakte de scheidsrech ter zeer terecht een einde aan een wedstrijd, die te ongelijk was gewor den. Zo won Corman door technisch k.o. in de derde ronde. Hij heeft uit stekend gebokst en van alle kansen maakte Corman snel een einde aan het gevecht. Quentemeyers nederlaag Om 11.15 uur trad Henny Quente- meyer, kampioen van Europa half- zwaargewicht 1947, aan tegen de Ar gentijn Cia. De eerste ronde begon met een behoedzaam sparren en pei len van eikaars capaciteiten. De Ar gentijn, een lange zware en ietwat trage knaap, had het voordeel van een aanmerkelijk grotere slagwijdte, doch Quentemeyer, fraai in stijl bok send, was technisch ontegenzeggelijk beter. Een linkse hoek, half afscham pend, bezorgde Cia een wond onder het rechteroog. Het kwam slechts zelden tot een handgemeen op korte afstand, waar de massieve Nederlan der zich duchtig gelden deed. Na de rust begon Cia zeer agres sief, aanvallend met hoeken en swings van rechts, die Quentemeyer niet alle kon ontwijken of blokken. Een harde rechtse van onze landgenoot kwam goed door. maar de Argentijn nam de klap en kwam terug, waarby hy asn paar maal tegen linkse stopsto ten opliep, die zijn oogwond sterk deden bloeden, zodat hy er verschrik kelijk uitzag. In de derde ronde bokste Quente meyer en vocht de Argentijn. Tel kens weer bestookte de Nederlander het gezicht van zijn tegenstander en hele reeksen linksen raakten zuiver het doel. Een zware rechtse miste, doch ook Cia, half verblind door het bloed, sloeg herhaaldeiyk gaten in de lucht. Ongeveer 2 min. lang bleef de Argentyn in de aanval. Tosn ver slapte hij en moest hy zich handha ven door veel clinchen en hangen. Hy bleef te veel in het defensief, scherm de meer dan dat hij hard doorzette, zoals trouwens in deze wedstrijd bij na voortdurend het geval was, en dit is waarschgniyk de reden geweest, dat de jury geïmponeerd door de aan valsdrift van Cia, de Argentyn tot overwinnaar uitriep. De wedstrüd waarvoor de Nederlandse sabelschermers maandenlang ge traind hebben is nu aan de gang en op deze eerste dag hebben zy getoond, dat deze training zijn nut had. De eerste ronde, waarin zij tegen Canada geloot hadden, werd een eclatante Nederlandse zege. Met 13 tegen 3 over winningen werden de Canadezen geslagen, terwül voor deze match de ploeg nog niet eens op zyn sterkst geformeerd was. Van den Berg en Ter Weer toonden in de strijd tegen de Canadezen reeds in uitstekende vorm te zijn zodat zU voor de verdere ontmoetingen gehand haafd biyven terwyi Mosman maar op halve kracht werkte. Mosman, die zich niet fit voelde, kon zich niet ten volle geven maar, zo redeneerde men, onze kampioen op halve kracht Is toch altijd nog sterker dan een invaller, dus ook hy moest in de tweede ronde de Nederlandse eer hoog houden. Nederland Argentinië Argentinië kwam met een zeer ster ke ploeg en Nederland moest vechten in de ware zin van het woord om enigszins gelijk te biyven. Henny ter Weer, de jongste van het Nederlandse team, moest het eerst de strijd aanbin den waarbij hij als tegenstander de Ar gentijn Aguero, die een van de sterk ste is, ontmoette. Het werd een neder laag maar hij gaf het Arguero niet cadeau. In de volgende party revancheerde Kuypers hem door met twee tegen vijf ontvangen treffers Ponini te slaan. De stand was op dat moment 1—1. Na de eerste vier partijen hadden beide lan den twee overwinningen behaald, doch Nederland stond met twee touchees vcor. Na acht partijen was de stand nog gelijk, ieder vier gewonnen partyen maar nog stond Nederland voor met 'n lager aantal ontvangen treffers. Toen vlotte het niet meer zo bü onze landgenoten. Het tempo zakte iets en Argentinië behaalde een kleine voor sprong 75 welke echter nog in te ha len was. Alle vier de Nederlanders vochten als leeuwen en Henny Terweer en Mosman konden het echter niet red den zodat het einde kwam met een 97 overwinning van de Argentijnen. Nederland - Tsjecho-Slowakije De kans voor Nederland om in de halve finale te komen was echter nog niet verkeken. Zij zouden de Tsjechen die op schermgebied een zekere repu tatie te verdedigen hebben, moeten ver slaan. Onze landgenoten overtroffen zichzelf en in een strijd, waarin iedere party een gevecht was en die het uiter ste van onze mensen vroeg, behaalde de Nederlandse equipe een mooie voor sprong. Nederland heeft deze wedstrijd ge wonnen met negen overwinningen te gen de Tsjechen zeven. De wedstrijd tussen Tsjecho Slowa kije en Argentinië eindigde in een Ar gentijnse overwinning (97), waardoor Nederland en Argentinië beiden in de halve finale wamen, welke Woensdag zal worden gehouden. Voor de halve fi nale hebben zich verder geplaatst: Bel gië, Hongarije, Ver. Staten, Italië, Frankrijk en Oostenrijk. Wanneer de Nederlanders in de hal ve finale dezelfde vechtlust vertonen als zij vandaag in de voorronden heb ben gedaan, een vechtlust die veel van hun gebrek aan internationale routine vergoedt, dan is een kans op een eer- yol resultaat zeker niet uitgesloten. Groot Brittannië verliest zijn enige gouden medaille Het protest van de V. S. tegen de diskwalificatie van de ploeg op de vier maal 100 meter estafette heren is toegewezen, zodat Groot Brit tannië de gouden medaille op dit nummer verliest en de uitslag wordt: 1 V. S.; 2 Groot Brittannië; 3 Italië. De eerste Nederlandse ruiter heeft gister onder enorme concurrentie de stryd ingezet in de samengestelde wed- stryd, afdeling dressuur. Hoe geweldig deze concurrentie wel is bleek reeds uit het feit, dat onze burgerruiters de strijd moeten aanbinden tegen een groot aan tal officieren, die in feite beroepsrui- ters zün en daarbq over veel beter ma teriaal beschikken. In totaal zijn er in deze samengestelde wedstrijd slechts negen burgerruiters tegen 37 beroeps- ruiters en van die negen heeft Neder land het derde deel geleverd. Het terrein waar de dressuurwedstrijd gehouden werd was tot in de perfectie voorbereid. Het enige nadeel voor de ruiters was hier, dat telkens fluitende straalvliegtuigen door de lucht snerp ten, maar paarden en ruiters werden er tot dusverre niet door beïnvloed. Na eike demonstratie die ongeveer een' kwartier in beslag nam, kwamen zeven militairen in witte trui en donkerblau we broek met rode streep met harken en bezems aangerend om het keurig af gezette middenterrein weer in orde te maken voor de volgende ruiter. De eer ste en enige Nederlandse ruiter die gister aan de dressuurwedstrijd van de samengestelde wedstrqd deelnam was de heer E. H. A. M. van Loon met .Spring Steel", een bijzonder goed inge reden schimmel, die echter reeds vrq cud is en een groter aandrqving ver eist dan waarover de heer van Loon be schikt, die echter een heel behoorlijke prestatie leverde, al waren ook de zij gangen niet perfect en konden zo hier en daar nog fouten worden opgemerkt, zoals bijvoorbeeld, dat het achterwaarts gaan te overhaast geschiedde en het aanspringen in 'de galop niet vloeiend uit de voorafgaande beweging overging. Het zou dwaas zyn hier bqzonder hoge eisen te stellen aan onze vertegenwoor digers, waar men reeds een behoorlijke prestatie waardeert in dit illustere mi lieu. Het duizendkoppige publiek bracht onze jonge ruiter een welverdiende hul de. Wij zagen uitstekende prestaties van de Spaanse kapitein Sarraga en van de Zweedse kapitein Stahre, die een prachtige vos bereed. Ook een Oostenrijks luitenant kolo nel, die in rode jachtrok verscheen, maakte op zijn schimmel maar een heel kleine fout. Opvallend was diens hoge handhouding. Op de 5e zeildag hebben onze Ne derlandse candidaten hun posities enigszins verbeterd. Hieronder vindt u de uitslagen van gister en de totaal standen na 5 races. FIRE FLY 1. Ver. Staten 1 uur 46 min. 14 sec. (1423 p.); 2. Canada 1.51.37 (1122 p); 3. Nederland (de Jong) 1.51.53 (946 p.) 4. Brazilië 1.51.54 (821 p.) Zweden kwam als 5e aan doch werd gediskwa lificeerd. Totaal na 5 races: 1. Canada 3957 p.; 2. Zweden 3944 p.; 3. Nederland 3329 p.; 4. Ver. Staten 3269 p; 5. Uruguay 3069 p. DRAKEN 1. Groot Brittannië 3.37.10 (1180 p); 2. Denemarken 3.38.03 (897 p); 3. Frankrijk 3.39.06; 9. Nederland (Jon ker) 3.49.09 (226 p). Noorwegen en Zweden die als twee de en derde aankwamen werden gedis kwalificeerd. Totaal na 5 races: 1. Denemarken 3344 p.; 2 en 3 Noorwegen en Zweden 3340 p.; 4. Gr. Brittannië 3265 p; 5. Finland 2877 p; 8. Nederland 1583 p. 6-METER 1. Argentinië 2.03.48 (1142 p.); 2. Noorwegen 2.04.04 (841 p.); 3. Zweden 2.04.25 (665 p.); 4. Groot Brittannië 2.04.44 540 p.); 5. België 2.05.15 (443 p) Totaal na 5 races: 1. Argentinië 3978 p.; 2. Zweden 3932 p.; 3. Ver. Staten 3728 p.; 4. Zwitserland 2230 p.; 5. Bel gië 2113 p. SWALLOWS 1. Portugal 2.08.03 (1247 p.); 2. Gr. Brittannië 2.08.25 (946 p.); 3. Frankryk 2.09.12 (770 p.);! 4. Zweden 2.09.14 (645 p.) 5. Eire 2.09.50 (548 p). 13 Neder land (de Vries Lentsch) 2.11.46 (133 p) Totaal na 5 races: 1. Gr. Britt. 4210 p.; 2. Portugal 2750 p.; 3. Zweden 2750 p.; 4. Canada 2395 p.; 5. Denemarken 2240 p.; 10 Nederland 1380 p. STARS 1. Italië 1.51.53 (1331 p.); 2. Gr. Brit tannië 1.52 36 (1030 p.); 3. Ver. Staten 1.53.04 (854 p.); 4. Nederland (Bob Maas) 1.54.21 (729 p.); 5. Spanje 1.54 32 (632 p.) Totaal na 5 races: 1. Ver. Staten 5275 p.; 2. Groot Brittannië 4372 p.; 3. Italië 4370 p.; 4. Nederland 3701 p.; 5. Portugal 3058 p. CLITSEN. HERNE HILL, 10 Aug. - Londen is het Babyion der sportieve ama teurs. Uit 58 landen zijn ze naar de oevers van de Theems gekomen, vo gels van verschillende pluimage. Zij variëren van blank tot inktzwart en koperkleurig, van de donkere blik ken der Italianen tot het helblauwe oog der Zweden en van het bruisen de temperament der Zuid-Amerika nen tot de fatalistische rust der Chi nezen en Koreanen. Zij zijn voor alles amateurs, die hun sport be oefenen uit liefhebberij en daarom is het wellicht eens aardig te vermel den, welke beroepen deze groten der sport uitoefenen als zij de sport- kledij hebben verwisseld voor het burgercostuum. Om met een der nieuwe kampioenen te beginnen de nieuwste is de aanvankelijk gedis- qualificeerde Amerikaanse estafette ploeg— de Italiaanse wielercrack Ghella, die de Britten een onaange name verrassing bezorgde door hun favoriet Reg Hatris te verslaan, schuift thuis gekomen in Turijn ach ter zijn bureau en houdt zich als ac countant bezig met balansen en ver lies- en winstrekeningen. Zijn rivaal, de 26-jarige Harris beweerde, dat hij wel even zou win nen en wordt thans smalend ge noemd Reg „Ik zal winnen" Harris. Deze zelfbewuste jongeman is direc teur van een maatschappij, reed op een fiets van 500— en stapte na zijn nederlaag in zijn slee van 2000 pond sterling. De rode haan in Argentinië heeft in de winnaar van de Marathon een geduchte vijand gevonden: Cabrora is namelijk brandweerman en heeft uit dank van Eva Peron een gemeu bileerd huis gekregen. Nog enkele grepen uit de staal kaart: Ewell is metaalbewerker, Pat ton, Dillard en Whight studen ten. Zij zullen nu Zaterdag gehul digd worden voor hun zege op de 4 maal 100 meter. Verder is Fanny's nachtmerrie op de 80 meter horden, Maureen Gardner, lerares aan een balletschool, de Franse zwemmer Alex Jany kantoorbediende in Tou- louse en de Indische hoogspringer Adedoyin Prins van den bloede. W. MIDDELBEEK. Wij luisteren naar PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND HILVERSUM II, 415 m Nieuwsberichlen om 8, 8 en 11 uur VARA: 6,15 De Olympische Spelen te Londen 7,00 Wat mij in Zuid-Afrika bijzonder getroffen heeft 7,15 Het nieuws uit Indië VP RO: 7,30 Voor de jeugd 7,45 „Lezen in de Bijbel" VARA: 8,05 Dingen van de dag 8,15 Muziek 9,20 De toversparade 10,10 Malando en zijn tango-rumba orkest 10,45 Van boek tot boek 11,15 Dansmuziek PROGRAMMA VOOR DONDERDAG HILVERSUM II, 415 m Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur AVRO: 8,15 Een persoonlijk woord door de voorzitter van de Avro 8,30 Vlotte marsen 8 45 Muziek 9,15 Morgenwijding 8,85 Ar beidsvitaminen 10,30 Van vrouw tot vrouw 10,35 Gramofoonplaten 10.30 Kleutertje luister 11,00 Orgelconcert 11,45 Sprookjes 12 00 Het Lyra-trio 12,38 Boris Lensky (viool) 1,15 Het Vau deville-orkest 2,00 Van de hak op de tak, in en om de ruin 2,15 Solisten concert 3,00 Voor zieken en gezonden 4,00 „Colorie"-'' 5,00 Avro-kaleidoscoop 5,30 Jean Sablon en Rina Ketty (grpli 6,15 „Die wij nooit vergeten" 7,00 'n Mijlpaal" 7,10 „The Skymasters" 7.40 Gramofoonmuziek 8,05 Echo van de dag 8,15 Uitzending van het Salzburg- festival 9,15 „De economische ontwik keling van Suriname" 9,30 Uitzending van het Salzburg-festival (vervolg) 10,10 ,.De Koninklijke Marine in Oorlogstijd" 10,30 De Olympische Spelen te Londen 11.15 Walsavond HILVERSUM I, 301 m Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur KRO: 8,15 Pluk de dag 9,00 Voor de vrouw 9.os Werken van Tsjaikofsky en Glinka NCRV: 10,00 Vierde concert Royal 10,15 Morgendienst 10,45 Muziek KRO: 11^00 De Zonnebloem 11,45 Gramofoonplaten 12,03 Muziek 12,30 De Olympische Spelen te Londen 12,45 Het orkest van Klaas van Beeck 1,20 Orkest van Klaas van Beeck (vervolg) 1,45 Hors d'Oeu- vre NCRV: 2,00 Koninklijke Militaire kapel 2,30 Drie vrolijke plaatjes 2,40 Causerie voor de vrouw 3,00 Ensemble Euphonia" 3,30 Piano-soli 4,00 Bij bellezing 4,45 „Uncle Remus" 5,00 Het Radio-jeugdjournaal 5,3o Al Gold man en zijn orkest 6,00 Muziek 6.15 CNV-kwartier 6,30 Voor de Strijdkrach ten 7,15 Leger des Hells-kwartier 7,30 Het actueel geluid 7,45 De Regerings voorlichtingsdienst antwoordt 8,05 Pro gramma-proloog 8,15 Plaatvarla 9,00 Sweellnck-kwartet 9,30 In de bloeiende tuinen van Hilversum 10,15 „De vaart der Volken" 10,35 Gramofoonplaten 10,45 Avondoverdenking 1115 Licht klassiek avondconcert De uitslagen van gisteren: RUITERSPORT. INDIVIDUELE DRESSUUR. Van de individuele dresuurproef luidt de uitslag: 1. Kapt. Moser (Zwitserland) 492.5 p. 2. Kol. Jousseaume (Frankrijk) 480 p. |3. Kapt. Boltenstern (Zweden) 477,5 p. Voor landenploegen luidt de eind stand: 1. Zweden 1366 p. 2. Frankrijk 1269 p. 3. Ver. Staten 1256 p. GEWICHTHEFFEN: LICHTGEWICHT. 1. en Olymp. kampioen: Shams (Egyp te) 360 kg. (nieuw Olymp. record). 2. Hamonda (Egypte) 360 kg. 3. Halliday (Gr. Britt.) 340 kg. 4. Terpak (Perzië) 340 kg. 5. Stuart (Canada) 332,500 kg. Shams werd tot kampioen uitgeroepen omdat hij lichter was dan Hamonda. Ook de Olympische records trekken en stoten werden door Shams verbeterd. Shams trok 115 kg. en stootte 147,500 kg. Stuart verbeterde het Olympisch record drukken en bereikte 107,500 kg.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 3