Nog slechts één bokser verdedigt onze kleuren SCHUBART wint met groot puntenverschil Olympische Een bronzen plak voor Nederland bij de zwaarste gewichtheffers Scherm- en Ruiter-equipe beiden uit de strijd Groot-Brittanië niet in de voetbal-finale Charité breekt Nederlandse records en verwerft een bronzen medaille Zweden krijgt Zuid-Slavië als tegenstander Twee zesde p'aatsen bij kanovaren De Nederlandse wegrenploeg Dr. Marres over de Nederlandse roeiers Tandempaar verloor kansloos Ook bij schermen is laatste illusie vervlogen I Wanklanken in de regen De zesde zeildag terwijl zich boven Wembley een vui de vele dagelijkse piasbuien ontlastte en de koepels van de Sta djontorens schuil gingen in de grote sluiers van regen, stond voor de pool een groepje ontgoochelde op kopers hun kaarten voor de helft van de prijs van de hand te doen. Dit probeerden zij ten minste. Maar er was bijna geen vraag naar en dit bewijst eens te meer hoezeer de or ganisatoren zich vergist hebben met de indeling van het programma, dat alle belangrijke gebeurtenissen in één week samenperste en de minder populaire nummers voor de tweede week bewaarde. Wij hebben de Pool en de Empress Hal bij bokswed strijden nooit meer dan voor een derde, hoogstens de helft gevuld ge zien, wat correspondeert met 2 i 3000 toeschouwers inclusief de hom derden officials en deelnemers. Schubart kwam in de tweede ronde der middengewicht-klasse uit tegen de Egyptenaar Fahim. Schubart had dank zij zijn superieure bokskunde in de eerste ronde de Tsjech Prihoda versla- jen, terwijl Fahim de Spanjaard Fron tera de baas was gebleven. De Egyptenaar bleek een beweeglijk bokser, tegen wie Schubart zich stijlvol verdedigde, zijn langere reach goed uitbuitend. Het bleef trouwens niet bij verdedigen, want hij viel herhaaldelijk uit met zijn rechtse, waarvan er een goed doorkwam. In de tweede ronde was het Schu bart, die aanviel en op een van zijn korte half armstoten, die de Egypte naar trof, toen hij uit zijn evenwicht was, moest Fahim voor zeven tellen neer. Hij was danig aangeslagen en voordat hij zich enigszins had hersteld, kwam Schubart opnieuw door met zware treffers van beide handen. De Egyptenaar probeerde terug te vech ten, maar Schubart bleef heer en meester van de situatie, weerde de on samenhangende aanvallen af en plaatste intussen hele reeksen treffers van links en van rechts. Onze landgenoot, zeker van de uit slag. bokste zeer kalm en beheerst in ae derde ronde. Hij ontweek, dook en In de eerste wedstrijd op de lange afstand voor de kayaks heeft Neder land in de K 2 klasse de zesde plaats bezet. Koch en Stroo, de twee jeug dige Zaandammers, van de vereniging De Geuzen, legden de 10 km. af in 47 min. 35.6 sec. en bleven daarmede 1 min. en 26 sec. boven de tijd, die de winnaars op deze afstand, de Zweden, noteerden. De Scandinavische landen en met name Zweden hebben zich ook bij het kanovaren opnieuw de meesters op de lange afstand getoond. Zweden werd eerste met niet minder dan 35 sec. verschil op de tweede aankomen de Noorwegen. Finland en Denemar ken waren resp. derde en vierde. De race was een vrjj onoverzichte lijke. omdat de 15 kayaks niet gelijk tijdig doch met tussenpozen van 30 seconden na elkaar van start gingen. Tijdens de race werd het al dulde- '*3k, dat de strijd beslist werd tussen Scandinavische landen. De vier Scandinavische boten (op Noorwegen na. dat als eerste was gestart) slaag den allen er in de voor hun liggende kano's in te halen. Onze landgenoten hadden wellicht de vjjfde plaats kunnen bezetten. Zij sijn met hun krachten niet zuinig omgesprongen en wisten b.v. in het geheel niet waar de finishlijn was, sodat zjj zeker 50 meter, nadat zij de eindstreep hadden gepasseerd, nog met alle kracht voortkayakten. Toen *as het hun trainer Rooker, die hen toeriep, dat zij de 10.000 meter reeds badden afgelegd. Ook Bobeldijk van Quo Vadis te Koog aan de Zaan, die Nederland vertegenwoordigde in de K 1 klasse ®P de 10.000 meter, heeft gistermid- te Henley het hoofd moeten bui gen voor de Scandinavische suppre- btatie. Met een tijd van 52 min. 13.2 ®ec. eindigde Jiij als zesde bijna an- erhalve minuut achter Frederiksson van Zweden. Onze landgenoot ging als achtste en start op de 10.000 meter, die enals die in de K 2 klasse een race 8®* het horloge was. wires, de Fin, die als tweede de h(*eren "tbdallle verdiende, was na passeren van de eindstreep zo ZHiflfUt' dat 11vooroverhangend uit tin die kapseisde, in het water in*rTelde' Hij klemde zich met grote Panning aan de onderkant van de de en werd opgepikt door een in nabijheid gereedliggende motor- blokte schiterend. stak voortdurend zijn linkse in het gezicht van de Egyp tenaar en bleef ook scoren met zijn bliksemsnel uitflitsende rechtse. Schubart heeft deze partij meesterlijk gebokst, domineerde over de gehele li nie wat techniek betreft, sloeg veel zuiverder en harder en moet een straatlengte op punten voorgestaan hebben aan het einde van de- partij. De uitspraak: „Schubart winnaar, werd met applaus ontvangen. Schu bart komt in de derde ronde uit tegen de Brit Wright, die van de Argentijn Garcia gewonnen heeft. CORMAN KNOCK OUT. Onze landgenoot Corman had zich zeer behoorlijk door de twee eerste ronden heen gewerkt en een plaats veroverd in de kwart eindstrijd. In deze kwart eindstrijd kreeg hij echter een opgaaf.'die naar later bleek te zwaar voor hem zou zijn. De Ko- reaan Soo Ann Han, die zich een zeer agressief bokser toonde met een for midabel incasseringsvermogen, zond onze landgenoot in de tweede ronde naar de planken, waar Corman de volle tien tellen bleef liggen. De laatste der Mohikanen, of wel Ne derlands enig overgebleven bokser in dit tournooi is dus Schubart, op wien c'.us alle hoop is gevestigd. In de eerste ronde van 't sabelschermen behaalde de Nederlandse Olympi sche equipe een eclatante 133 overwinning op de Canadezen. A. F. Hoevers (links) in zijn ontmoeting met R. T. Desjarlais, welke hij met 4 tegen 5 treffers verloor. De Nederlandse ploeg, welke Vrij dag in Windsor Great Park aan de Olympische wegwedstrijd zal deelnemen, is definitief samenge steld en bestaat uit de renners Faanhof (Amsterdam), Grift (Soest), Voorting (Haarlem) en Pe ters (Haarlem). In de Empress Hall was het gis teravond de beurt aan de zwaarste gewichtheffers om hun krachten te meten in vreedzame strijd. Aan Nederlandse zijde dong de Hagenaar Charite mee, een gewicht heffer van internationale klasse, van wie gehoopt werd, dat hij zich bij de eerste zes zou klasseren. En er waren er zelfs, die hem een bronzen medaille hadden toegedacht. En dezulken heb ben het gelijk aan hun zijde gehad. De Nederlander was bijzonder goed in vorm en verbeterde op alle drie onderdelen de Nederlands» records. Na het drukken stond hij tweede ach ter Davis, de wereldrecordhouder, doch na het trekken kwam hij op de derde plaats achter Davls en Sche- mansky en wist deze keurig t« be houden. Alle negen pogingen, drie in elk onderdeel, gelukten hem. Ook de Amerikanen waren op dreef. Davis brak de Olympische records voor de drie onderdelen en natuurlijk ook van het totaal. Met het trekken egali seerde Schemansky het Olympisch record en zjjn landgenoot Davis be reikte 5 kg meer met het gewicht van 137^. De poging om het wereldrecord te breken gelukte niet, doch toen hij het buiten het kader van de wedstrijd trachtte, werd zijn eigen wereld record inderdaad met 3 kg gebroken en op 142 kg gebracht. Met de eer ste poging stootte Davis reeds meer dan het Olympisch record (165 kg), Onfortuinlijk geloot, zei dr. Marres, de coach van de Nederlandse doublé sculls, Maandagavond na afloop van de Olympische roeiwedstrijden te Henley tijdens een kort interview. Goed be schouwd hadden onze beide boten bij n gunstige loting in de finales kunnen ko men. En de heer van den Ende, de voor zitter van DDS, die als botenman de reis beeft meegemaakt, verduidelijkte dit met de woorden: dit drie banensysteem heeft het nadeel, dat lang niet altijd in derdaad de drie sterkste ploegen in de finale komen. Als voorbeeld daarvan mag worden genoemd de Italiaanse acht Europees kampioen, die het onge luk had in de halve finale tegen de on overtroffen Californiërs te loten en ge decideerd geslagen werd. Als derde fi nalist kreeg nu de ploeg van Noorwe gen, die in de halve finale zegevierde over Portugal, de bronzen medaille. Nog sterker was het bij de skif, waar de reus Kelly (Amerika), winnaar van de Dia mond sculls. Bij verrassing werd uitge schakeld door de Urugyayer Risso en waarbij voorts de Europese kampioen Sepheriades (Frankrijk) van de Austra liër Wood, die thans Olympisch kam pioen is geworden, verloor. Daarente gen wist de Italiaan Catasta (vierde te Luzern) zich door overwinning op de zwakke skiffeurs van Griekenland en Argentinië voor de finale te kwalifice ren. Zo is ook onze ongestuurde vier onge lukkig geweest: uitgeschakeld door de Italianen, die de Olympische titel be haalden. Door een gunstige loting daar entegen, zo vervolgde de voorzitter van DDS, kwam de ongestuurde vier van de V.S. via een zege op Zuid-Afrika wel in de finale. Indien de V.S. tegen Italië had geloot en Nederland tegen Zuid-Afrika, dan zou thans onze ploeg minstens de bronzen medaille in de zak hebben. 'nadat de tweede poging om 177(4 kg te stoten mislukte, had de derde po ging succes, waardoor hij zijn wereld record met 3 kg verbeterde. Hier vol gen de prestaties van Charite in ge detailleerde vorm: drukken eerste poging 120, tweede poging 125, derde poging 127(4; trekken: 117(4, 122(4, «125: stoten: 150, 155, 160. Charite werkte alle beurten af in zijn, bij de Nederlanders welbekende fraaie soepele stijl en werd herhaal delijk luide toegejuicht door enige duizenden toeschouwers. Twintig minuten te laat begon onder een lichte motregen het tandemnummer over 2000 meter kwart eindstrijden. In de eerste serie sloeg de ploeg van Groot Brittannië met Harris en Ban- nister het Nederlandse tandempaar Buchleyvan Gelder op gemakkelijke wijze, tijd laatste 200 meter 11.6 sec. Het Britse tandempaar legde onze landgenoten de tactiek op. Bij het in gaan van de voorlaatste bocht gingen Harris en Bannister binnendoor ble ven evenwel op dezelfde hoogte liggen en Van Gelder en Buchley, vingen bij het uitkomen van deze bocht de Het Nederlandse team werd in de halve finale van het sabeltournooi voor equipes geslagen door Italië en door de Ver. Staten. De cijfers (resp. 133 en 92 overwinningen) doen vermoeden, dat onze landgenoten door de beide te genstanders werden „ingemaakt". Het tegendeel is echter waar. De Italianen en de Amerikanen ondervonden bij elke partij zo'n tegenstand bij de Ne derlanders dat zij voortdurend op hun hoede moesten zijn. Dit was voorname lijk het geval bij de partijen tegen Kuy- pers die twee van de vier partijen tegen Italië en een van de twee partijen tegen de Amerikanen wist te winnen. Hij was de. gevaarlijke man van de groep, hei geen hij Dinsdag in de voorronde reeds bewezen had. Schreven wij van de wed strijden op floret dat op deze man niet te rekenen viel, aangezien hij de ene dag alles verliest en op een volgend moment de indruk maakt alles te kun nen winnen: in deze voor ons team zo belangrijke wedstrijd toonde hij er vol ledig „in" te zijn. Onze kampioen Mosman en onze tech nisch het best werkende sabreur Van den Berg, stelden zeer teleur. Met Mos man ging het Dinsdag al niet zo goed. Hij voelde zich physiek niet wel maar men hoopte dat het gister beter zou gaan. In de eerste wedstrijd tegen Italië bleek dat echter in het geheel niet het geval te zijn Hij zat in een depressie waar hij niet overheen kon komen. Ook over Van den Berg die de laatste maanden in Hongarije getraind heeft en van de matadoren op de sabel zijn techniek, die in Nederland al bekend was, nog meer verfijnd heeft, kunnen wij niet tevreden zijn. Alle zeven par tijen werden door hem verloren waarbij hij tegen de Italianen slechts vier tou- chees wist te maken en tegen de Ame rikanen eveneens vier. Wij kregen de indruk, dat de chef de equipe het niet verantwoord achtte de nummers een en twee der Nederlandse ranglijst te laten vervaller en daarvoor minder bekende krachten in de plaats te nemen. Hij hoopte dat beiden zich nog zouden herstellen hetgeen natuur litt- ww.v wwuk uc aan - val van onze landgenoten op, versnel- i"«® 4-i'kluul uersieuen netgeen natuur den meteen en lagen in volkomen ge- jlijk^een ^enorme winst betekend zon wonnen positie. De machteloze demar- rage van Van Gelder en Buchley had slechts tot resultaat, dat zij tot op en kele centimeters van het achterwiel van de Engelsen kwamen. hebben. Dit gebeurde echter niet en Ne derland werd in de halve finale uitge schakeld tezamen met Frankrijk dat met 95 van Italië en 115 van de Ver. Staten verloor. i De uitslagen van gisteren -GEWICHTHEFFEN ZWAAR GEWICHT. 1. en Olympisch kampioen Davis (V. S.) 137(4, 137'/», 177(4, totaal 452'/j; 2. Schemansky (V. S.) 122(4, 132(4, 170, totaal 42# kg; 3. Charite (Nederland) 127'/», 125, 160, totaal 412 y. kg; 4. Knight (Gr. Britt.) 117(4, H7V», 155, totaal 390; 5. Moustafa (Egypte) 120, 115, 150, totaal 385; 6. Peterson 'Denemarken) 115, 112(4, t°taal 382. GEWICHTHEFFEN. HALF- ZWAAR GEWICHT. 1. en Olympisch kampioen Starczyk (V. S.) 417.500 kg (nieuw O. record); 2. Sakata (V. S.) 380 kg; 3. Magnusson (Zweden) 375 kg; 4. Debuf (Frankr.) 370 kg: 5. Forhe (Argentinië) 365.500 kg; 6. Varalaeu (Canada) 365 kg. GEWICHTHEFFEN MIDDEN GEWICHT. 1. en Olympisch kampioen: Spell- mann (V. S.), totaal voor drukken, trekken en stoten 390 kg, nieuw Olym pisch record; 2. George (V. S.) 382.5 kg; 3 Kim (Korea) 380 kg; 4. Toiny (Egypte) 380 kg. WIELRENNEN-TANDEM. 1. en Olympisch kampioen Italië (Terruzzi en Perona); 2. Gr. Brittan nië (Harris en Bannister); 3. Frank rijk 'Faye en Dron); 4. Zwitserland (Roth en Aeberli) WIELRENNEN. 1000 m. tegen het uurwerk. 1. en Olympisch kampioen: Dupont (Frankrijk) 1 min. 13.5 sec.; 2. Nihant (België) 1.14.5; 3. Godwin (Gr. Brit tannië) 1.15; 4. Fluckiger (Zwitserland) 1.15.5; 5. Schandorff (Denemarken) I.15.5; 6. Patterson (Australië) 1.15.7; II. Blankenauw (Nederland) 1.17.7. KANO, 10000 M 2-FERS. CANADIAN. 1. en Olympisch kampioen: Ver. Staten (Lysak en Macknowski) 55 min. 55.4 sec.; 2. Tsjechoslowakije 57è38.5; 3. Frankrijk 58.00.8; 4. Oostenrijk 58.59.3; 5 Canada 59.48.4; 6. Zweden 63.34.4. KANO, EENPERS. CANADIAN OVER 10.000 M. 1. en Olympisch kampioen Tsjecho- Slowakije (Capek) 1 uur 2 min. 05.2 sec.; 2. Ver. Staten (Havens) 1:02.40.4; 3. Canada (Lane) 1.04.35.3; 4. Frankrijk (Argentin) 1.06.44.2; 5. Zweden (An- dersson) 1.07.26.1. KANO 10.000 M. K I. 1. en Olympisch kampioen, V. G. Fre deriksson (Zweden) 50 min. 47.7 sec.; 2. Wires 'Finland) 51 min. 18.2 sec.; 3. Skabo (Noorwegen) 51 min. 35.4 sec.; 4 Denemarken (Ditlevsen) 51 min. 54.2 sec.; 5. Eberhardt (Frankrijk) 52 min. 9 sec.; 6. Bobeldijk 'Nederland) 52 min. 13.2 sec. KANO 10.000 M. K II. 1. en Olympisch kampioen Zweden (G. Akerlund en H. Watterström), tijd 46 min. 9.4 sec.; 2. Noorwegen 46 min. 44.8 sec.; 3. Finland 46 min. 48.2 sec.; 4. Denemarken 47 ppin. 17.5 sec.; 5 Hon garije 47 min. 33.1* sec.; 6. Nederland 47 min. 35.6 sec. CUTSEN, De nieuwe kampioenen GEWICHTHEFFEN: zwaargewicht Davis (V.S.); halfzwaargewicht: Stanczyk (V.S.)middengewicht: Spellmann (V.S.); WIELRENNEN: tandem, Italië; 1000 meter tegen het horloge: Dupont (Frankrijk); KANOVAREN: 2 pers. Canadian, Ver. Staten; 1 pers. Canadian, Capek (Tsj.-Slowakije); 10.000 K II, Zweden; 10.000 K I, Frede riksson (Zweden). Onder vrij grote belangstelling vond gisteravond de voetbalwedstrijd Zuid- SlaviëGroot Brittannië voor de hal ve finale van het Olympisch tournooi in het Wembley-stadion plaats. Het is een wedstrijd geworden, die wel niet te vergelijken is met de eerste halve finale tussen Zweden en Denemarken, maar die de toeschouwers toch op goed voetbal heeft getracteerd. Nauwelijks was de strijd begonnen, of de Zuid-Slavische midvoor Volfl miste een prachtige kans. De Britten speelden aanvankelijk zeer nerveus en schenen veel last te hebben van het zware veld. Bij een scherp schot van rechtsbinnen Mitic verrichtte doelman Macalinden een fraaie safe door het van dichtbij geloste schot op spectaculaire wijze uit zijn doel te stompen. Na 20 minuten nam Zuid-Slavië de leiding. Macalinden liet een schot van linksbinnen Bobek uit zijn handen glippen en tergend langzaam rolde de bal in het net, (01). Het duurde ech ter niet lang of bij een Britse aanval wist de rechtsbuiten Donovan de stand op gelijke voet te brengen. Hierna ontwikkelde zich een felle strijd met beide teams beurtelings in de aanval zonder enig overwicht van een der verdediging weggewerkte bal leverde de Zuid-Slaviërs kort vóór de rust een tweede doelpunt op. De tweede helft was nauwelijks be gonnen, of een mooie combinatie tus sen Mihajlovic en Mitic leidde tot een derde doelpunt voor Zuid-Slavië. Hoewel het spel uiterst fair bleef, kende scheidsrechter Karei van der Meer toch enkele vrije schoppen aan Groot Brittannië toe, die echter geen van allen door de Britten werden uit gebuit Eenmaal ontsnapte het Zuid- Slavische doel op het nippertje aan een doorboring, toen een der backs bij een corner de bal maar nauwelijks kon wegwerken terwijl de keeper reeds ge slagen was. Zuid-Slavië ging. met deze veilige 31 voorsprong, hoe langer hoe rusti ger spelen en het uitstekend plaatsen deed hun aanval lopen als een goed geoliede machine. De Britten daarente gen vervielen steeds meer tot paniek voetbal en nagenoeg geen enkele bal kwam op de juiste plaats terecht. Ook het schieten was niet zoals het zijn moet, een gebrek, dat zich ook tijdens de wedstrijd tegen Nederland had ver toond. Kelleher presteerde het o.a. om 5 meter voor het doel staande recht in J - i- partijen Een slecht w L voor net doel staande recht in partijen. Een slecht, door de Britse de handen van Soiparic te schieten. Even later was het weer de uitsteken de Zuid-Slavische doelman, die een zeker schijnend doelpunt in de weg stond. Ditmaal was het een schot van de Britse midvoor, dat hij op fraaie wijze wist te keren. De Britten vochten door, zij het met de moed der wanhoop, maar er was voor Groot Brittannië geen doorko men aan. Zo eindigde 'deze wedstrijd in een 3—1 overwinning voor Zuid- Slavië, dat nu Vrijdagavond in de fi nale tegen Zweden zal uitkomen. Weinigen geloven echter, na het aanschouwen van de wedstrijd van gis teravond. dat Zuid-Slavië, ondanks hun prachtig team-work, een kans tegen de Scandinaviërs maakt. Ruiter-equipe uitgeschakeld door kreupel paard Het Nederlandse team voor de sa mengestelde Olympische ruiterwed- strijd is als ploeg uitgeschakeld door het feit, dat „Glenn S Man" van de heer Siem, het paard, dat reeds voor het vertrek naar Engeland kreupel was, gistermorgen nog niet hersteld bleek, zodat de heer Siem niet aan de dres- suurwedstrijd kon deelnemen. De Ne derlandse ruiters zullen nu nog indi vidueel in de samengestelde ruiterwed- itrjjd uitkomen. LONDEN, 11 Aug. - Het is mie zerig in Londen. De lucht is grauw, de regen valt onafgebroken en de weinige toeschouwers, die het reste rende gedeeelte van het Olympisch programma bijwonen, schuiven hui verend bijeen. In Torquay, het dora do der zeilers, is het al niet veel beter. Glimmende oliejassen, dikke zeiljumpers en witte zeilen op de ge kuifde golven. Koos de Jong, Bob Maas, de Vries en Jonker zeilen daar hun 489, hun Starita, St. Margriet en Joy door striemende regenvlagen naar een eervolle plaats. Wembley ligt verlaten. De gladde groene grasmat vertoont lelijke don kere plekken, die nog in aantal zul len toenemen als de laatste hockey en voetbalwedstrijden zijn gespeeld en vooral als Zaterdagmiddag snelle paardenhoeven in de „Prix de Na- tions" het veld zullen omploegen. Sir, Arthur's staf kan dan weer aan de arbeid. Dat zij zal slagen, staat Bo ven iedere twijfel. In de verzorging van sportvelden kan men in Neder land aan de Engelsen een voorbeeld nemen. Bij het bokstournooi is meer ge krakeel buiten dan in de ring. Het heeft zelfs gisteravond een haartje gescheeld of de politie moest er aan te pas komen om een groep demon strerende Uruguayers na de partij Johnson—Alves te verwijderen. Zij waren het niet eens met de beslissing van de jury, die de Amerikaanse Johnson tot winnaar verklaarde. On der het twijfelachtige genot van een kopje koffie spraken wij hedenmid dag de heer Sanders, de scheidsrech ter van deze geruchtmakende partij Onze landgenoot merkte op, dat hij de Uruguayer twee waarschuwingen gegeven had voor te laag stoten en dat daarvoor punten worden afge trokken. „Als u mijn mening vraagt, dan heeft de Amerikaan terecht ge wonnen en was er geen enkele aan leiding voor deze onsportieve demon stratie." Alle Olympische Spelen hebben hun zwarte bladzijde, maar men had na de prachtige stemming van de vorige week een goede hoop, dat het boek van het Londense sportfestival geen wanklank zou vermelden. Het heeft niet zo mogen zijn, al moet men aan dit incident geen grote waarde hechten. Het heeft trouwens als glanzende tegenhanger de over winningsceremonie voor de vier maal 100 meter estafette, die hedenavond voor de aanvang van de voetbalwed strijd Engeland—Joego-Slavië de vier snelste sprinters op de ereplaats bracht, die zy aan film en foto te danken hebben. W. MIDDELBEEK. De zeilwedstrijden te Torquay nade ren het einde. De uitslagen van de zesde wedstrijddag, met dus nog één race voor de boeg, luiden; Fire fly-klasse: 1. Denemarken 2 uur 34 min. 44 sec.; 2. Frankrijk 2.35.07; 3. Nederland (de Jong) 2.34.33; 4. België 2.36.22. Canada eindigde als 3e doch werd gediskwalificeerd. Drakenklasse: 1. Italië 3.09.06 (1180 p.); 2. Argentinië 3.09.50 (879 p.); 3. Noor wegen 3.10.07 (703 p.); 4. Nederland (Jonker) 3.10.38; 5. Denemarken 3.11 (481 p.) 6 meter klasse: 1. Ver. Staten 2.55.06; 2. Noorwegen 2.57.33; 3. Gr.-Brittannië 2.58.18; 4. Argentinië 2.59.17. Swallowklasse: 1. Ver. Staten 1.52.48; 2. Brazilië 1.53.08; 3. Noorwegen 1.53.48; 4. Italië 1.53.56; 5. Portugal 1.54.24; 10. Nederland (de Vries, Lentsch 1.56.31) Star-klasse: 1. Cuba 1.50.09; 2. Neder land (Bob Maas) 1.51.08; 3. Frankrijk 1.51.35. Italië, die als eerste door de finish ging, werd gediskwalificeerd, evenals Groot-Brittannië die als 3e eindigde.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 3