Alweer zon prachtig Stripverhaal TERRA INCQGMITA JUTTERTJES Voor beulen geen genade op tafel Matige appel- en perenoogst TIVOLI WITTE Is DIK blijven onvermijdelijk? UNILEVER legt de kaarten van Boenzel en Jonker Flonker TWEE MEISJES UIT BOSTON De Vrouw van MiJnKeer Adverteert in dit blad Spoorstraat 87 De bron van alle vet is: HET VOEDSEL Aan onze post-abonne's Als vervolg op de Pam pus Piraat is thans in boekvorm verschenen het door J. D. v. Exter getekende verhaal Wanneer U de verzameling stripverhalen wilt com pleteren, moet U dit boekje ook aanschaffen De prijs is slechts 60 cent Verkrijgbaar bij de Bureaux en bezorgers van dit blad Veevoer, vis, roomijs en ihee VAN BOEK TOT BOEK DE GOUDEN KRUIK Pruimen in overvloed Te koop aansreboden Te koop gevraagd Te huur aangeboden Ruilen Personeel Diversen OP UW BON WO CHOCOLADE V»ak komen jonge vrouwen op het spreekuur met de klacht: „Dokter ik wor(jt steeds dikker en toch eet ik haast niets!" En veelal verkeren deze patiënten in de waan, dat zij inderdaad heel weinig eten en dat de vetaanzet- tjng veroorzaakt wordt door een of an dere mysterieuze klier. Het is wel be grijpelijk hoe zij tot deze mening ko men. Het is immers bekend, dat hij ziekten van bepaalde klieren met in wendige scheiding (dit zijn klieren die bepaalde stoffen de z.g. hormonen in het Moed afscheiden) vetzucht ontstaat. En natuurlijk vindt men het veel inte ressanter de dikte toe te schrijven aan ew ziekte van een dergelijke klier, i»an aan een te grote voedselopneming. Deze opvatting berust echter op een verkeerd inzicht in het mechanisme van de stofwisseling. Zonder in te gaan op de werking van de klieren en met inwendige afscheiding, moet toch even opgemerkt worden, dat deze klieren nooit vet afscheiden. De vraag komt nu op waar het vet dan wel vandaan komt. Hierop is maar één antwoord mogelijk en dat luidt: uit het voedsel. Het voedsel is de enige bron van vet en geen klier of welk ander orgaan dan ook kan vetzucht verwekken, in dien geen voedsel aan het lichaam toe gevoerd wordt. Hier hoor ik een dikkerd verzuchten: „dat is allemaal goed en wel, maar hoe komt het dan dat ik zoveel dikker ben dan mijn broer, terwijl ik zeker niet meer eet?" Om een goed antwoord te geven op deze vraag is het noodzake lijk enkele punten van de stofwisse ling nader te bezien. Het is tegenwoordig wel aan een ieder bekend, dat een volwassen mens per dag minstens 2000 calorieën ge bruikt Wat zijn nu eigenlijk calorieën en is dit getal werkelijk juist? Een Ca lorie is een eenheid, waarin energie wordt uitgedrukt (zoals een meter een eenheid is, waarin lengte wordt uitge drukt). We zouden dus beter kunnen zeggen: Wij produceren per dag 2000 calorieën energie. De energie wordt geleverd door verbranding d.w.z. door een chemisch proces, waarbij zuurstof uit de lucht gebonden wordt aan stof fen, die van het voedsel afkomstig zijn. Deze energie komt op twee manieren tot uiting en wel ten eerste als warm te, waardoor we onze lichaamstempe ratuur op peil kunnen houden en ten tweede als arbeid, waardoor wij in staat zijn arbeid te verrichten. Dit alles geeft terstond antwoord op de vraag ef het getal van 2000 calorieën per dag juist is. Het is nu immers wel duide lijk, dat een man meer calorieën produ ceert en dus meer voedsel nodig heeft als hij schaatsenrijdt dan als hij de hele dag in een luie stoel bij de war me kachel zit. Of wel, de calorieën- productie wisselt onder verschillende omstandigheden. EEN VOORBEELD. Hierbij komt nog het volgende: men kan wel eerlijk menen, dat men even veel eet als een ander, terwijl dit toch niet juist is. Een voorbeeld hiervan wordt gegeven door de Amerikaan Evans. „Stelt U zich voor", zo zegt hij, „een tweelingzuster van 21 jaar, die beiden even groot zijn, ieder 110 pond wegen en in dezelfde omstandigheden verkeren. De ene zuster gebruikt pre cies zoveel voedsel als zij per dag aan calorieën produceert en haar gewicht verandert dus niet. De andere zuster neemt een likje meer boter op haar brood, een beetje meer jus, laat haar soep niet staan, is een tikje luier en houdt wat meer van chocolade, echter zo, dat dit door niemand wordt opge merkt, zelfs door zusjes niet. Toch houdt het tweede zusje per dag al gauw 100 calorieën over, en daar 8,3 calorieën geproduceerd worden door verbranding van een gram vet, bete kent dit, dat ze per jaar acht pond vet overhoudt. Op hun 26ste verjaardag weegt het ene zusje nog steeds 110 pond, maar het andere weegt nu 150 pond en c.j haar 31ste jaar 190 pond, hoewel zij schijnbaar in volkomen de zelfde omstandigheid verkeerde als haar tweelingzusje!!" Deze en soortgelijke overwegingen hebben er toe geleid, dat de vooraan staande mannen op het gebied van de voedingsleer van mening zijn, dat de enige wijze om vetzucht te bestrijden is te zorgen dat de patiënt per dag meer calorieën produceert dan door het voedsel kan aangevuld worden. Met andere woorden, de patiënt komt op een hongerdiëet. Dit diëet moet echter aan bepaalde eisen voldoen d.w.z. het moet een minimum aan bepaalde calo rieën, maar toch voor het lichaam on ontbeerlijk zijn, zoals vitaminen en mi neralen. Daardoor is het noodzakelijk, dat een dergelijke vermageringskuur, die bij voldoende medewerking van de patiënt steeds een frappant succes heeft, onder controle van een medicus staat. Dr. W. STORM VAN LEEUWEN Dank zij de welwillende medewer king der betrokken P.T.T.-instanties zal met ingang van Zaterdag 28 Augustus a.s. een regeling in werking treden, krachtens welke voor postabonné's de mogelijkheid wordt opengesteld om des Zaterdags-namiddags de voor hen be stemde dagbladen, welke anders eerst des Maandags zouden worden besteld, kosteloos af te halen bij de daarvoor in aanmerking komende postinrichtingen. Uiteraard brengt deze regeling voor de P.T.T.-instanties enige toename van werkzaamheden op Zaterdagmiddag mee. Teneinde deze werkzaamheden tot 't strikt nodige te beperken, zijn aan de uitvoering van deze regeling de navol gende voorwaarden verbonden: 1. De postabonné's, die van deze re geling gebruik wensen te maken, moe ten een daartoe strekkend verzoek schriftelijk indienen bij de postinricn- ting hunner woonplaats, onder opgave van de naam en de plaats van vestiging van het dagblad, dat zij wensen af te balen. 2. Het afhalen zal dienen te geschie den in het algemeen tussen 18 en 19 uur op de hoofd-, bij- en hulpkantoren en tussen 18 en 18.15 uur op de poststations. Uiteraard kunnen plaatselijke omstan digheden er toe aanleiding geven, dat van bovenvermelde tijdstippen moet worden afgeweken, weshalve het aan beveling verdient, dat belanghebbende Postabonné's zich omtrent het tijdstip van afhalen vooraf op de hoogte stel len. 3. Aangezien de postinrichtingen zon der postbestelling niet met de afgifte van dagbladen zullen worden belast, oienen de dagbladen te worden afge haald aan de postinrichtingen van waar uit in de bestelling van de woonplaats van belanghebbende postabonné's wordt voorzien; na ontvangst van de desbe treffende schriftelijke verzoeken zullen belanghebbenden door de P.T.T. zo no dig worden ingelicht, aan welke post inrichtingen de dagbladen moeten wor den afgehaald. Indien men van voormelde regeling Wenst te profiteren, diene men derhalve ten spoedigste zijn verzoek daartoe bij de postinrichting van zijntwoonplaat« in Maandagmiddag is de 37-jarige caféhouder S. uit Hoogerheide op het vliegveld Woensdrecht met zijn motor tegen een ambulanceauto van de LSK opgereden, waardoor hij vrijwel op slag werd gedood. (Van onze economische medewerker) Ons kleine landje is een paar werkelijk grote ondernemingen rijk die in de internationale wereld een uitstekend figuur slaan: de N.V. Koninklijke Maatschappij tot Ex ploitatie van Petroleumbronnen in Nederlands-Indië, in de wandeling de „Koninklijke" geheten (welke tezamen met de Engelse Shell- maatschappij ca, 8,7 pet. van de we- reldolieproductie voor haar reke ning nam in 1947) en de Lever Brothers Unilever N.V., de pro- ducente van oliën en vetten. Beide maatschappijen de Konink lijke Shell en de Unilever zijn ont staan uit een huwelijk tussen een En gelse en een Nederlandse maatschappij met dien verstande, dat bij het olie concern het Nederlandse belang 60 pet bedraagt en het Engelse 40 pet., ter wijl daarentegen bij het olie- en vet- concern het gewicht naar de Engelse zijde doorslaat met een deelneming van ca. 60 pet., zodat voor Nederland ca. 40 pet. resteert. Door de Unilever is een jaarverslag over 1947 gepubliceerd, een gerede aan leiding dus om eens te kijken wat deze maatschappij in haar mars heeft en wat zij voor Nederland betekent. Samengaan bracht SAMENGAAN BRACHT SUCCES In 1929 besloten de twee grote Eu ropese concerns N.V. Margarine Unie en Lever Brothers Ltd. samen dier lijke en plantaardige oliën en vetten, margarine, zeep en aanverwante arti kelen te gaan fabriceren en verkopen. En met succes, want in 1947 heeft de totale omzet een waarde bereikt van meer dan vijf milliard gulden 5.124.324.000.—). In 1946 was dit nog „slechts" 3.618.682.000.zodat de omzet met ca. 41»/» pet is gestegen. Het grootste aandeel in deze omzet heeft West-Europa, waar meer dan de helft van de artikelen werd verkocht. Dit is in zoverre niet zo verwonderlijk, als wij weten dat de Unilever in alle Westeuropese landen werkt. VELE PRODUCTEN Een uitstekende indruk van de om vang van het concern krijgen wij, als wij eens kijken wat er alzo aan de markt wordt gebracht. In Nederland is dit o.m. margarine (Blue Band), be vroren groenten en fruit (Birds Eye), tandpasta (Solidox), reinigingsmiddel (Vim), zeep (Sunlight en Lux), vlees waren (Unox) en slaolie enz. (Calvé). Buiten ons land, Engeland b.v., han delt men ook nog in veevoeder, room ijs, soepen, vis en thee. In de Ver. Staten is men trouwens nog een stapje verder gegaan: door 't overnemen van enkele maatschappijen is de Unilever thans ook fabrikante van cosmetische artikelen, shampoo, tandenborstels, antiseptische middelen enpermanent-wave"-toestelletjes voor huiselijk gebruik, waardoor de vrouw ook thuis haar haren kan ver zorgen. En in alle landen van de wereld, of wij nu Zuid.-Afrika, Palestina, Egypte, Australië, de Philippijnen, China. West- Indië, Argentinië, Brazilië. Finland, Italië, Canada, India, Pakistan, of West-Duitsland bij de kop nemen, over al is het zeep en margarine (en alles wat hieraan verwant is) wat de klok slaat. EIGEN PLANTAGES Een hoofdstuk apart vormt de tot 't concern behorende „United Africa Company". die voornamelijk in Afrika opereert. Zij bezit daar houtconcessies in Nigeria en aan de Goudkust en be halve stammen voert, deze maatschap pij dan ook gezaagd hout en triplex uit. Natuurlijk bezit de maatschappij ook palmolieplantages, een van de grondstoffen voor de zeep en marga rine; niet zo voor de hand liggend is evenwel, dat zij tevens eigenaresse is van rubber- en cacaoplantages. Wij besluiten met te vermelden, dat het gehele vermogen van deze gigan tische groep 2,26 milliard bedraagt en dat er in totaal een netto winst op de fabricage en handel van de genoemde producten werd gemaakt van 91 mil- lioen. (Nadruk verboden). door JAC. BROERSEN. De schrijver Jac. Broersen is een man, die zijn jeugd op het Westfriese platteland intens beleefd heeft en die thans nog met vele banden daaraan gebonden is. Hij kent en hij houdt van de Westfriezen omdat hij één der hunnen is en hü legt daarvan weer getuigenis af in zijn nieuwe boek „De Gouden Kruik". Broersen is een streek-romancier par excellence, want 't is niet zomaar een verhaal dat hij schrijft, maar een echt Westfries gebeuren. Hij heeft de gave om zijn lezers uit ons gewest die eigen aardige voldoening gevende ervaring te schenken, dat ze iets lezen uit hun eigen leven. En toch bedient Broersen zich niet van het middel om door het gebruiken van dialect-woorden en Westfries idioom zijn boek sfeer te geven. Inte gendeel „De Gouden Kruik" is ge schreven in een statig Nederlands, met een bloeiende beeldspraak, welke, als zij niet zo voortreffelijk ware, misschien pathetisch zou aandoen. In „De Gouden Kruik" wordt de le vensgeschiedenis geschilderd van de lichamelijk mismaakte Japie Jellema, die als zoon van een daglonertje in de dorpsgemeenschap opgroeit tot het scharrelaartje-in-alles-en-nog-wat, dat meh eigenlijk niet voor vol aanziet. Japie Jellema wil graag meedoen, maar hij brengt 't bij hoogtepunten in het dorpsleven als kermis en uitvoering niet verder dan tot „figuur aan de tap kast". Eenzaam drinkt hij dan een borreltje, dansen wil hij wel, maar de meisjes moeten Japie niet.... Doch de oorlog doet de kansen keren; Japie leert in de hongerwinter een mondaine vrouw uit Amsterdam ken nen, die hem in de letterlijke zin des woords om den brode haar gunsten schenkt. Ze zet hem aan tot zwarte handel en Japie slaagt er in om in een korte spanne tijds een wel gesteld man te worden. Nu zal 't dorp, dat hem negeerde en vertrapte, een knieval doen! Japie trouwt de mooie Amsterdamse en hij koopt de oude dorpsherberg „De Gouden Kruik", die hij geheel „in stijl" laat opknappen. De dag van heropening is een glorie dag, maar dan keert de fortuin Japie weer de rug toe. Zijn vrouw blijkt hem ontrouw, de fiscus komt zijn deel van het door on- oirbare praktijken vergaarde vermogen opeisen. En dat deel is zeer, zeer groot. Aan het slot van het boek heeft het rad van avontuur zijn wenteling vol bracht. Japie Jellema is weer „de ouwe necht". scharrelaar-in-alles-en-nog-wat, in een dorp, dat uit de hoogte op hem neerziet. Broersen heeft met „De Gouden Kruik" een boek aan de serie van de in de loop der jaren verschenen West- friese streekromans toegevoegd, dat met ere genoemd mag worden! We vermelden tenslotte dat „De Gouden Kruik" door de Uitg. Mij. West- Friesiand" is uitgegeven in een voor (jeze tijd zeer mooie uitvoering. De tekenaar Hans de Haas zorgde voor 'n suggestief en artistiek stofomslag. Gr. Aan de gegevens betreffende de stand der groente- en fruitteeltgewassen, zo als deze geregeld door de hoofdafdeling tuinbouw van de directie van de land bouw worden verzameld, ontlenen wij het volgende: In de tweede helft van Juni zette 'n periode van koud weer in, welke voor afgegaan was door enkele zéér warme dagen (1114 Juni). Ook in de eerste helft van Juli hield het koude weer aan. De gemiddelde temperatuur in deze periode bedroeg 14,3 graden C. tegen over 17 graden C. normaal. Het aantal uren zonneschijn was in Juni vrij nor maal. In de periode 115 Juli was het echter slechts 57 tegenover 102 normaal. Regen viel er in deze weken genoeg. In de periode van 1 Juni tot 15 Juli was het weer niet onverdeeld gunstig voor de ontwikkeling van alle groente gewassen. De bonen, met uitzondering van de sterkere pronkbonen, ondervon den veel hinder van de regens, terwijl de lage temperaturen voor de ontwik keling van komkommers, meloenen en augurken evenmin bevorderlijk waren. Daarentegen konden de bladgewassen, zoals andijvie en koolsoorten, alsmede prei, witlof en uien zich goed ontwik kelen. De oogstvooruitzichten dezer gewassen luiden dan ook gunstig. Andijvie staat er goed voor, zoals ook bloemkool in de open grond verwach tingen voor een goede oogst geeft. Kode, witte en savoye kool geven zonder uit zondering een goede stand te zien. Pronkbonen vertonen een matig tot gcede stand, terwijl princesse-, snij- cn spekbonen tot nu toe slechts een ma tige ontwikkeling te zien geven. Tomaten geven 'n goede stand te zien. VEEL PRUIMEN. De matige vooruitzichten met betrek king tot de appel- en perenoogst zijn vrijwel ongewijzigd gebleven. Daaren tegen is de stand der pruimen nog gun stiger geworden, waardoor de oogst van dit gewas een ongekende hoogte zal be reiken. Wel hebben de overvloedige regens tengevolge gehad, dat de vruch ten gaan scheuren, wat ook met enkele appelrassen het geval is. Hagelbuien brachten in verschillende centra plaat selijk schade aan de vruchten toe. Hoewel de stand der appelen door- eengenomen iets beter is dan een maand geleden, blijven de oogstvoorzichten nochtans matig. In enkele gebieden, met name Zeeland, de Zuidhollandse eilan den, de Bangerf en het land van Maas en Waal staat het gewas "er goed voor. Daarentegen luiden de vooruitzichten in de IJselstreek, Lijmers en Limburg ma tig tot slecht, terwijl de stand in de overige grote productiegebieden zoals de Betuwe, Bommeler- en Tielerwaard en Utrecht matig is. Schone van Boskoop (goudreinette> zal een slechte tot matige oogst geven. Alleen in Noord-Holland en het Noor den des lands maekt dit ras een gun stige uitzondering. Brabantse belle fleur staat er naar verhouding beter voor en geeft een matig tot goede stand te zien. In het land van Maas en Waal is deze zelfs zeer goed. De ontwikkeling der sterappelen laat zich thans in vele gebieden goed aanzien. In Utrecht en op de Zuidhollandse eilanden blijft de stand nog matig. De oogstverwachtingen La.v. de ove rige niet met name genoemde rassen luiden dooreengenomen matig. De vooruitzichten voor de komende perenoogst 1 ïyven onveranderd matig luiden. Alleen in Limburg is de stand uitgesproken slecht, terwijl ook in Utrecht de bomen matig tot slecht be laden zijn. Vrijwel alle rassen geven dit algemene beeld te zien, behalve maag deperen, Zwijndrechtse wijnpeer en Triumphe de Vienne, die een goede oogst beloven te geven; •conference en Franse wijnpeer dragen matig goed. Van Oomskinderpeer zal de oogst dit jaar zéér matig zijn. Dojsenne Boussoc'n (beurre de Mérode) stelt ernstig teleur. Alleen in de IJselstreek en Groningen draagt dit ras nog matig-goed. Wat de druiven betreft: Frankeffltha- ler en Black Allicante vertonen zen goede stand. Van Golden Champion is het gewas eveneens goed ontwikkeld; alleen in de onverwarmde kassen laat de vruchtbaarheid echter te wensen over en is de stand matig tot goed. Muscaat van Alexandrië en Gods Col man zijn goed bezet. De meeste perzEkeuxasaen vertonen een goede stand. 39. Boenzel zweefde vlak boven het hoofd van z'n baas en door dezelfde kier in het luik gluurden ze naar bin nen „Een gezellige boel", zei Boenzel. ,Er branden vetpotjes en lampjes on der gekleurde kappen en kaarsen in de kandelaars op de schoorsteen. En wat een drukte. Zou die Gerardus jarig zijn „Ik begrijp niet hoe al die chique lui het in hun hoofd halen bij zo'n ge woon mannetje als Gerardus op be zoek te gaan", zei Jonker Flonker ver baasd. „De heren zien er uit alsof ze regelrecht weggelopen zijn uit de por tretten van m'n voorouders. Ze dra gen de prachtigste satijnen kleren.... Roze en blauwWat zou mij dat goed staan. „Ik vind de dames nóg mooier", zei Boenzel zachtjes. „Ze hebben ogen om nooit te vergeten. Hun krullen hangen tot over hun schoudersKijk, ze gaan dansen...." Uit het huisje kwam weer zachte mu ziek, zoals uit een oud speeldoosje. In het benauwde opgesierde kamertje vol van lichtjes en van kleuren en van weerschijn op oude dingen schoven de op elkaar gedrongen paren voorbij „Ze dansen wel erg statig en ze blij ven maar voor zich uit staren", fluis terde Boenzel een beetje bevreemd. „Kijk, daar heb ie Gerardus!" riep Jonker Flonker. „Daar.... Hij danst met die dame óm goudbrokaat. Kijk hem 's springen met z'n bochel en z'n neus vol puisten...Net Jan Klaassen uit de poppenkastHahaha!" en de jonker lachte luidruchtig en sloeg zich op z'n knieën van plezier „Stil toch", waarschuwde Boenzel. Maar het was al te laat. De deur van 't huisje werd opengegooid en terwijl het getingel van de oude dansmuziek naar buiten sprong, verscheen Gerardus in de rose verlichte deuropening. Het duurde even voor ie zien kon in 't don ker. „Wie is daar?" riep ie kwaad, ter wijl ie schichtig naar links en rechts keek. „Wie staat daar voor m'n raam?" D« Adressen Bureau enz., uit sluitend 's middags na vier uur. Een dames-sportrüwiel met :gm banden geheel com pleet, f 75,— Adres: Spoor straat 73 Een zwaar dekzeil 7x5 mtr f 120,1 z g a n Ond Off uni form f 75,— kampeertent (gr mt) f 75,en diverse grote tn- maakpotten f 7,50 per stuk Adres: Bur van dit blad Snelle 350 cm3 O K Supreme KK met Japmotor en nieuwe magdyno, banden 90 pet f 650 Garage Mul. Wieringerwaard Z g a n Marine-baadje f 30 Adres: Bur van dit blad Z f a n Franse damesfiets f 75 Stakman Bossestraat 65 Onbeklede wieg en nw sier- dekentje Klaverstraat 2, Ju- lianadorp Studieboeken 4e klas B Ly ceum v d Linde, Celebes- straat 19 Een voor-oorlogse baby pop Br letter R, Adv-Bureau Rezelman, Anna Paulowna; Telefoon 292 Woning Sluisdijkstraat, huur f 5,75 p w, bev: 2 slaapka mers voor woning met min stens 3 slaaDkamers huurprijs tot f 32 p mnd Br ond nr 723, Bureau van dit blad Huis te Den Helder voor woning Amsterdam, omgeving Schiphol Br ond nr 1282, Bu reau van dit blad Woningruil AlkmaarDen Helder Aangeb: vrije woning te Alkmaar, huur f 5,25 p wk, voor moderne woning te Den Helder, huur f 30—f 35 p mnd Br ond nr 733 Bur van dit blad Aardige woning, huur f4 p wk, vopr woning, huurprijs tot f 5 Adres: Bur v d blad Woningruil Woning te Den Helder voor woning te Anna Paulowna Br ond nr 735, Bur van dit blad Gevraagd: enige werkhuizen voor halve dagen; tevens naai en breiwerk gevraagd Adr: Bur van dit blad Net meisje, 19 jaar, biedt zich aan voor dag en nacht Dahliastraat 82 Nette juffrouw vrangt werk huizen voor Woensdag, Don derdag en Vrijdag Br ond nr 734, Bureau van dit blad Biedt zich aan: net meisje, liefst in winkel Br: Lange- JuUtntdorp presenteert U vanaf Vrijdag a.s. een ongekend bioscoopprogramma. Vrijdag t.m. Maandag brengen wij U de bekende film der MPEA met JUNE ALLYSON en JIMMY DURANTE, de hoofdrolspelers uit de succesfilm „Twee meisjes en een matroos". Een vlotte film van twee charmante zusjes, de één zingt in de opera, de andere in een cabaret. Toegang alle leeftijden. Zondagmiddag, aanvang 3 uur: „TWEE MEISJES UIT BOSTON". Matineeprijzen. Dinsdag t.m. Donderdag vertonen wy alweer een uitstekende film. met CLAUDETTE COLBERT en DON AMECHE. Wilt U eens echt een avond ontspanning, welnu gaat deze kostelijke comedie zien. Een film voor zonnige mensen. Toegang 14 jaar. Van Vrijdag t.m. Donderdag FRITZ LANG'S meesterwerk met WALTER BRENNAN. Een boeiend verhaal van heldenmoed en realisme over de man en de vrouw die Heydrich doodden. Toegang 18 jaar. Zondagmiddag: „VOOR BEULEN GEEN GENADE". OLYMPISCHE SPELEN. Tot en met Zondag de eerste speciale editie van de Olympische Spelen en vanaf Maandag a.s. de tweede uitgebreide reportage, waarin opgenomen de overwinningen E van Fanny BlankersKoen, Slijkhuis, Nel van Vliet en vele 1H anderen. IN BEIDE THEATERS. Verloren: bruine portemon- naie met tabakskaart en f 1,63 in Openbare Leeszaal Tegen beloning terug te bezorgen: Polderweg 50 Wie helpt mij aan 2-liter of lVt-liter Weckglazen Adres: C Duinenveld, Meerweg 60, Breezand Gevraagd: naaiwerk aan huis Adres: Binnenhaven 80 Meubelmaker kan meubel reparatie aannemen, ook mo derniseren, poten draaien, enz C J Zeeman, Leliestraat 28 Verloren: zilveren polshor loge op het strand te Juliana- dorp Tegen beloning terug te bezorgen; Foreestweg 2, Julianadorp Hebt U reeds ons filiaal DEN HELDER bezocht? Ruime keuze uit de heerlijkste bonbons, chocolade en suikerwerken. Eveneens ver krijgbaar cacao, koffie, thee, jam en limonade

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 5