Mevr. Kosenkina legt verklaring af Arabisch aanvoerder kiest Joodse zijde SPECIALE POSTZEGELS NEDERLAN De onzichtbare ketting Maandag 16 Aug. 1948 VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN 70ste Jaargang No. 1889 Dagblad voor Den Helder, Koegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna Plan tol demilitarisatie van Jeruzalem In Moskou alles rustig Nieuwe machtigingen voor Marshall-landen Jk ben U dankbaar, meneer de rechter" Vluchtelingen uit Tsjechoslowakije Reeds 12000 refugie's in buitenland Beschuldiging tegen Radio-Moskou Dri rie Hong aren keren niet terug De liquidatie van de U.N.A.C. Korea wordt republiek Republikeinse Regering smokkelt opium Een slachtoffer van de Duenna? De volmachten voor Reynaud „Zomer" in Europa Nieuw protest der Sovjets Roofoverval op alleenwonende dame JUBILEUM EN INHULDIGING Kennemerbataljon te gast in Haarlem WEERBERICHT BUREAU: Koningstraat 7880 Den Helder Telefoon 2345 Postgironummer 449041 Waarn. Hoofdredacteur: middelbeek Rayonred. C. A. Dekkers Directie: j bIJDSMA en C. KRAK HELDERSE COUR H TARIEVEN: Advertenties: 16 ct per mm i Familieberichten 20 ct per j mm. - Kleine advertenties („Juttertjes") tot 15 woor; I den 1.—. elk woord meer jj 5 cent j Abonnementen: per kwartaal 3.75. pe acht en twintig-jarige sjeik Joessef Aboe Gosj, volgens Reuter de eerste Arabier, die „Britten en Arabieren in Palestina" illegaal bestreden heeft, heeft openlijk verklaard de zaak van Israël te zullen verdedigen. In zijn geboorteplaats Aboe Gosj, negen kilometer ten Westen van Jeru- jaiem, hebben vijftien Arabieren en Joden tezamen aan één tafel gezeten „n, Joessef voor zijn diensten dank te zeggen. DE STRIJD GAAT VOORT. De Arabieren hebben te Amman j,, twaalf punten een plan gepubli- ceerd tot demilitarisatie van Jeru zalem. Zi) stellen voor een gelijk aantal op gelijke wijze bewapende Arabieren en Joodse politiemannen tezamen met garden der V.N. langs de grens tussen twee sectoren van de stad te laten patrouilleren. Demilitarisatie wordt in dit plan genoemd „een middel om tot de normale toestand en de status quo ante terug te keren". De Arabieren vragen om terugga ve van „geroofde roerende goede ren" of een overeenkomstige com pensatie en geven hun goedkeuring aan het verstrekken van de nood zakelijkste niet-militaire voorraden aan de Jeden onder controle van de V.N., Arabieren en Joden. Volgens het plan zullen Arabieren er. Joden hun eigen gebieden beheren, terwijl d« V.N. de gemeenschappe lijke belangen behartigen, zoals electriciteits- en watervoorziening, telefoondienst en afwatering, bezoe ken aan heilige plaatsen zouden op vastgestelde tijden en voor een vast gesteld aantal personen onder bege leiding van personeel der V.N. ge oorloofd zijn. Het plan, dat niet de officiële ziens wijze van Transjordanië vertegen woordigt, aldus is officieel meege deeld, is door graaf Bernadotte, El Solh, vertegenwoordiger der Arabi sche Liga, en kolonel D. Allah Teil, bevelhebber van het Arabisch legioen in het gebied van Jeruzalem, bespro ken. Heden nieuwe besprekingen Men verwacht, dat de vijfde bespre king tussen de drie westelijke vertegen woordigers en Molotof heden zal wor den gehouden. De Amerikaanse minister voor het le ger, Kenneth Royall, heeft verklaard, dat de Amerikaanse Regering zich niet zou laten dwingen tijdens de lopende diplomatieke besprekingen te Moskou. Wij hebben het recht in Berlijn te blij ven, zo zeide hij, en goederen en perso neel van en naar de stad te vervoeren. Ondanks het gebeurde waren de Ameri kanen echter bereid de in Duitsland en elders gerezen problemen eerlijk en openhartig te bespreken. Officieel is te Moskou medegedeeld, dat Zaterdagavond geen bijeenkomst van de drie westelijke afgevaardigden met Molotof plaats heeft. De toestand wordt omschreven met de woorden „al les rustig". Volgens het hoofdkwartier van het Arabisch legioen hebben Joodse strijdkrachten het bestand geschon den door een aanval te doen op de stellingen van het Arabisch legioen te Bab El Wad aan de hoofdweg JeruzalemTel Aviv. De aanval, die „ongewoon zwaar" wordt genoemd, werd met zware verliezen voor de vijand afgeslagen, aldus het hoofd kwartier. Aan beide zijden werd ge bruik gemaakt van zwaar mortier- en artillerievuur. Volgens een Israëlisch legerbericht zijn de Arabieren langs het gehele Jeruzalem-front een aanval begonrtsn. De aanval was in hoofdzaak gericht tegen Ramat Rahel, een Joodse ne derzetting aan de weg van Jeruzalem naar Betlhem, de berg Zion en Beith Israël, zo zegt het communiqué. Is raëlische troepen openden het vuur op Arabische concentraties. De aan val duurde twee uur. De E.C.A. heeft nieuwe aankoop machtigingen voor Europese landen en Chind' bekend gemaakt tot een geza menlijk bedrag van 104.941. 449 dollar. Voor de kosten van transport over zee is opnieuw een bedrag van ruim 30 millioen dollar gereserveerd. Het aan Nederland toegewezen be drag is 10.012.000 dollar, verdeeld als volgt: blik 1.192.000, metalen staven, pla ten en strips 1.763.470, pijpen, buizen e.d. 536.530, zink 500.000, koper 3.320.000 lood 1.700.000, hout voor papierberei ding en aluminium 1.000.000 dollar. De politierechter te Haarlem heeft dezer dagen een viertal leden van het KLM-personeel veroordeeld, dat zich schuldig had gemaakt aan diefstal uit de provisiekamer van dit bedrijf. Drie controleurs en een hulpcontroleur van de provisiekamer, waaruit de vliegtui gen worden bevoorraad met etenswa ren, textiel, enz. hadden theedoekenen levensmiddelen meegenomen. Zij be kenden volmondig en voerden als ex cuus aan, dat alle leden van het per soneel van hoog tot laag hetzelfde doen. Zelfs de chefs, aldus een der verdach ten, geven daarin het voorbeeld. De of ficier, mr. van der Valk Bouman, was daarover niet te spreken en zeide dat op die manier „onze nationale trots, de KLM, volkomen ondergraven wordt". De politierechter, mr. Smits, moest toe geven dat het moeilijk is de verleiding te weerstaan als men iedereen dingen ziet meenemen, doch stelde vast dat alle schuldigen voor de rechtbank moe ten worden gebracht, wanneer er vol doende bewijs aanwezig is. De officier eiste, rekening houdend met verzach tende omstandigheden, voor de drie controleurs veertien en de hulpcontro leur tien dagen gevangenisstraf. Een der verdachten had zijn moeilijke fi nanciële positie te berde gebracht en deelde nog mede, dat hij de theedoe ken alsluiers had gebruikt. Hij moest van f 180 per maand zien rond te komen met drie kinderen. De politierechter gaf alle vier een week gevangenisstraf. Een der verdach ten zeide daarop: „Ik ben u van harte dankbaar". 50 voormalige Tsjechoslo waakse par lementsleden zijn er reeds in geslaagd uit Tsjechoslowakije te ontsnappen en meer dan de helft van hen bevindt zich thans in Engeland, zinnend op 'n nieuw Tsjechoslowakije, aldus meldt Reuter's correspondent uit Londen, die uit ge zaghebbende bron heeft vernomen, dat thans meer dan 12.000 Tsjechen na de Februari-gebeurtenissen uit hun land zijn ontkomen, van wie zich ongeveer 400 in Engeland bevinden. De meeste anderen verblijven in Duitsland en wachten een gelegenheid af naar Enge land of de V.S. te komen. Volgens een uitzending in het Rus sisch van Radio Moskou hebben „zeke re West-Europese landen" geheime ver dragen gesloten met de V.S., waar de volledige tekst van de oorspronkelijke Amerikaanse ontwerpen van de bilate rale verdragen inzake de hulp volgens et Plan-Marshall in is opgenomen. Ue regeringen, die deze geheime overeenkomst hebben getekend, hebben Zich verplicht te zorgen voor maatrege len in het binnenland, opdat inwilliging van de Amerikaanse eisen gegaran deerd zij, aldus Radio Moskou. Drie leden van de Hongaarse water- oploeg, die aan de Olympische Spe en heeft deelgenomen, hebben gewei gerd naar hun land terug te keren. De .M'sf regering heeft hun toegestaan eh in Engeland te vestigen, n sportkringen gelooft men dat het ^oorbeeld van de drie Hongaren ge- Z0U bunnen worden door andere hleten van landen achter het IJzeren "tljn. die zich nog in Engeland be- vinaen. Twee leden van de Tsjechoslowaakse Vr°eg Irobben eveneens toestemming ge- dogd in Engeland te mogen blijven. e drie Hongaren, studenten van heTn' -^e 20 en iaar oud. hebben van zak se ministerie van binnenlandse noi t" toestemming hebben gekregen als blij uitgewekenen in Engeland te Het bericht omtrent de liquidatie van „UNAC" (United Nations Appeal for Children, („Verenigde Naties hel pen 't kind"), heeft veel misverstand doen ontstaan. Het Nederlandse comité „UNAC" verzoekt ons te melden, dat de actie in 1948 gewoon doorgaat. „Het oorspronkelijke plan was slechts eenmaal een "UNAC"-actie over de ge hele wereld te organiseren", zo schrijft ons het Nederlands comité. „Toen deze oproep overal grote weerklank vond, gingen er stemmen op de actie in 1949 te herhalen. Het advies van de Econo mische en Sociale Raad blijkt thans echter te zijn, dat het bij deze actie moet blijven. Dit houdt geenszins in dat UNAC thans haar werkzaamheden staakt. In tegendeel, nu blijkt, dat deze actie slechts één keer zal worden gevoerd, is er alle reden, om met alle kracht het welslagen van de campagne mede .e werken, die ten doel heeft millioenen kinderen over de gehele wereld, onge acht ras, geloof, nationaliteit of politie ke richting, van de hongerdood te red den". Gisteren is de Koreaanse Republiek Zuid-Korea geboren. 50.000 politie- in het door do Amerikanen bezette mannen waren op de been met het oog op eventuele opstanden. Tijdens een plechtigheid, die werd bijgewoond door generaal Mac Arthur, de geallieerde opperbevelhebber in Japan, en dr. Roe- fino Loena, voorzitter van de tijdelijke commissie der V. N. voor Korea, werd in Seoel de Koreaanse vlag gehesen. Tass, het officiële Sowjet-Nieuws- bureau bericht uit Phyeng Yang (N. Korea), dat 25 Augustus verkiezingen gehouden zullen worden voor de Ko reaanse Opperste Nationale Vergade ring. Nederland doet stappen Naar men in bevoegde Nederlandse kringen verneemt is door de Neder landse politie een grote zaak van opiumsmokkel ontdekt, waarin de ge hele Republikeinse Regering en waar schijnlijk buitenlandse persoonlijkhe den betrokken zijn. Honderden kilo gram opium, die eigendom zijn van de Republikeinse Regering zijn in beslag genomen. Naar van Nederlandse zijde wordt vernomen, zal in begin van de volgen de week, de Nederlandse delegatie bij de Commissie voor Goede Diensten 'n protest indienen tegen „de schending door de Republiek van de internationa le opium-overeenkomst". Een Nederlandse zegsman deelde nog mede, dat de bewuste opium vanuit Pontianak naar Singapore en Hongkong werd gesmokkeld. Deze opium zou tijdens de oorlog zijn vervaardigd door de Japanse Opium-regie en later zijn overgebracht naar Republikeins gebied. Op de Noordwestelijke rotskust van het Normandische eiland Guernsey is Vrijdagavond het lijk gevonden van, naar men aanneemt, George Richard Charles Self, een lid van de beman ning van het Nederlandse jacht „Duen na',' dat verleden Zondag ter hoogte van Guernsey is vergaan. De man droeg een reddingsgordel. Men verwacht, dat de enige overlede ne van de „Duenna", Nicolaas Wezel man, die nog in het ziekenhuis vertoeft, vandaag ter identificatie van het lijk getuigen zal. Nader wordt gemeld, dat de gezond heidstoestand van Nicolaas Wezelman, goed is'. Hij was opgenomen met schaaf wonden aan gelaat en polsen. De Franse Raad van de Republiek heeft na 'n rumoerige nachtvergadering Zaterdagmorgen zijn goedkeuring ge hecht aan het wetsontwerp tot verstrek king van speciale volmachten aan Paul Reynaud, de minister van financiën, en wel met 173 stemmen voor en 90 tegen. De communisten hadden zeven-en-ze- ventig amendementen op het ontwerp ingediend. Het ontwerp zal thans bij de Nationa le Vergadering in tweede lezing komen. De slechtste zomer sinds jaren in Europa heeft belangrijke oogsten ver nietigd en de plannen van vacantie- gangers en hoteliers in duigen doen vallen, zo meldt Reuter's correspon dent uit Londen. Zware sneeuwval in 'Zwitserland en Frankrijk, een storm met een snelheid van 144 kilometer per uur in' België, enige centimeters regenval in twee dagen te Berlijn dat zijn zo de voornaamste punten van de berichten uit de hoofdsteden In België heeft men sinds mensenheu genis niet zulk een slechte zomer mee gemaakt. Men verwacht, dat meer dan de helft van de tarweoogst dit jaar ver loren is. De vroege aardappels hebben evenveel geleden. In de Bovenalpen hebben de schaapherders voor het eerst sinds 20 jaar hun kudden naar de da len moeten drijven wegens de hevige sneeuwval. De bergpassen zijn ver sperd. De sneeuw ligt 45 centimeter hoog. Van de kusten van het Kanaal en de Atlantische Oceaan worden zware zeeën en stormen gemeld. HET U.N.O.-VLIEGTUIG EVEN THUIS Zaterdagmiddag zette gezagvoerder A. Viruly het U.N.O.-vliegtuig de PH-TCT op Schiphol aan de grond, waar het zal worden gereviseerd en vermoedelijk Woensdag weer naar Stockholm zal te rugkeren. In de nacht van Zaterdag op Zondag is een roofoverval gepleegd op de al leenwonende Madame de Pressigny, die een landhuisje bewoont in de Ois- terwijkse bossen. Twee gemaskerde mannen drongen haar huis binnen, bonden haar en brachten haar een snede over het ge zicht toe Zij namen voor een belang rijk bedrag aan gouden sieraden mede. De politie stelt het onderzoek in. Mevr. Oksana Kosenkina, de 54- jarlge Sovjet-Russische onderwij zeres, heeft de politie meegedeeld, dat z(j uit een venster van het Sov jet-Russische consulaat te New York sprong, nadat de Sovjet-Rus sische ambassadeur Alexander Pa- nyoesjkin haar verzocht had een verklaring te tekenen, dat zij niet gevangen gehouden werd, aldus meldt de „New York Times". De ambassadeur was speciaal uit Washington overgekomen om haar te bezoeken en beloofde haar per soonlijk, dat zjj niet door de Sovjets zou worden gestraft, indien zjj de verklaring zou tekenen, aldus mevr. Kosenkina. Deze verklaring zou ge bruikt worden als antwoord op het bevelschrift van het hoog gerechts hof te New York, waarin zjj gedag vaard werd, zo vervolgt het blad. Zjj weigerde te tekenen en toen hjj aanhield werd zjj bang. Zij werd in het consulaat zwaar bewaakt en vrees voor wat er met haar zou gebeuren, bracht haar er toe uit het raam te springen. De datum van het bezoek van de ambassadeur is niet bekend, aldus het bericht van de „New York Times" Volgens de artsen heeft mevr. Ko senkina een bekken- en een been breuk en zal zij waarschijnlijk 12 weken in het ziekenhuis moeten blij ven. Alexander Panyoesjkin, de Sovjet- Russische ambassadeur te Washing ton, heeft een onderhoud van 1 uur en VOOR 40 minuten gehad met Robert Lovett, de Amerikaanse onderminister van buitenlandse zaken. Officieel is be kend gemaakt, dat Panyoesjkin het vierde protest van de Sovjet-Unie in zake het gebeuren met de Sovjet- Russische leerkrachten bij de Ame rikaanse regering heeft ingediend. Na het onderhoud deelde Pa nyoesjkin aan verslaggevers mede, dat hij mevr. Kosenkina een week ge leden had bezocht, doch haar alleen gevraagd had, hoe zij door haar ont voerders (de Wit Russen, die door het Sovjetconsulaat er van worden beschuldigd de onderwijzeres vlak voor haar vertrek naar de Sovjet- Unie ontvoerd te hebben) behandeld werd. Volgens Michael Medermott, woord voerder van het Amerikaanse mi nisterie van buitenlandse zaken, heeft Lovett alle punten van het Sovjet- Russische protest verworpen. Glubb in Londen Generaal John Glubb Pasja, de van afkomst Britse commandant van het Transjordaanse Arabische legioen, is per vliegtuig uit Parijs te Londen aan gekomen in gezelschap van zijn gezin. Hij deelde mee, dat hij kwam onder handelen over de „afrekening" in ver band met de jaarlijkse Britse subsidie van twee millioen pond sterling aan Transjordanië. Glubb Pasja kenschet ste het probleem der Arabische vluch telingen, die Transjordanië binnentrek ken (van Palestina uit), als „zeer ernstig". Van 31 Augustus t/m 30 September worden t.g.v. het 50-jarig regerings jubileum twee speciale herdenkingszegels uitgegeven met de beeltenis van H. M. Koningin Wilhelmina. Er zun twee waarden: 10 cent (roodachtig oranje) en 20 cent (blauw). Van 6 September af zullen de eerste zegels worden verkocht met de beeltenis van H. M. Koningin Juliana, voorlopig in twee waarden: 10 cent (bronskleurig) en 20 cent (blauw). Beide series zijn ontworpen door de heren S. L. Hartz en Van Krimpen en gedrukt by de N.V. Joh. Enschede en Zonen te Haarlem. Het gemeentebestuur van Haarlem had de militairen van het Kennemer bataljon, di(s ook de niet-Haarlemmers die enkele weken geleden uit Indië zijn teruggekeerd na langdurige troe- pendienst, uitgenodigd Zaterdag de gasten te zijn van de gemeente. In de oude Bavo werd een dankdienst voor alle gezindten gehouden. Na de dienst, die werd opgeluisterd door het katholieke jongenskoor en de organist Dolf Hendrikse, begaf 't vol tallige bataljon zich naar Bloemendaal, waar in de stormschool de lunch werd gebruikt. Op het gemeentelijk terrein aan de Zeeweg werd daarna een voet balwedstrijd gespeeld.. Op het Haar lemse stadhuis wachtte het bijna vol tallige college van gemeenteraad en wethouders met aan het hoofd burge meester P. O. F. M. Cremers, die inde grote ontvangstzaal het Kennemerba taljon toesprak. De commandant dank te met een paar eenvoudige woorden voor het hartelijk onthaal, waarna in een restaurant aan de Grote Markt het souper werd opgediend. Des avonds werd in het gemeentelijk Concertge bouw een feestavond gehouden. Weersverwachting, medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig tot Maandagavond. WISSELENDE BEWOLKING Wisselende bewolking met en kele verspreide buien. Meest ma tige, langs de Waddenkust tijde lijk krachtige tot harde wind uit richtingen tussen Zuid en Zuid- West. Weinig verandering in tem peratuur. DE DIPLOMATIE heeft in deze na oorlogse wereld zeker niet over gebrek aan arbeid te klagen. Neen, de heren hebben het overstelpend druk. Gelukkig dat hun de moderne tech niek een handje helpt. Het vliegtuig brengt hen met spoed van het ene con ferentieoord naar het andere; de tele foon is een nog sneller communicatie middel. En tochWaar ook onder handeld wordt, overal is de weg naar het beoogde doel moeizaam en dat doel zelf dikwijls onbereikbaar. Soms denkt men er te zijn, nog enkele meters, een laatste eindspurt met de tanden op el kaar en een niet achtslaan op plotse linge verwondingen. Maar dan op het belangrijke moment, zakt de brug over de laatste kloof ineen en moet opnieuw cverleg worden gepleegd, wordt de reis naar de finish door omleggingen van de weg verlengd en het uitzicht naar het doel vervaagd en ongewis. Waar men ook acht op slaat: de be sprekingen in Moskou, de conferentie te Belgrado, de Palestijnse kwestie, de gesprekken in zekere commissies van de UNO en vele andere op kruispunten van internationaal belang, overal ont waart men een niet kunnen opschieten, een dikwijls belemmerd worden en een wegblijven van positieve resultaten. Het zjjn deze omstandigheden, die een der factoren vormen van de sfeer van vrees, welke zich van de bewust leven de mens van heden heeft meester ge maakt. Een sfeer van vrees, omdat men achter deze gebeurtenissen ziet oprij zen een decor van de afschuwelijke en titanische strijd, die staat opgetekend als wereldoorlog nummer twee. En niet alleen omdat men dit decor in steeds veranderde felle tinten ziet als een uit beelding van wat voorbij is, maar om dat men een herhaling in de toekomst vreest. Een vrees, die mede ontleend wordt aan de enorme felheid, waarmede de koude oorlog tussen de wereldmach ten en hun partners wordt gestreden. Ook een koude oorlog is geen normale uiting en kan niet blijven voortdurén. Een einde moet er komen. Het gaat er nu maar om hoe dat einde zal zijn.... ^/ANMORGEN langs de straat ont moetten twee honden elkaar. Zij hieven een woedend geblaf aan en zou den elkaar waarschijnlijk te lijf zijn gegaan, indien beide niet door hun baas met een ketting in bedwang werden ge houden. De ketting voorkwam het ge vecht. Maar waar is de ketting de onzichtbare dan die de tegenover el kaar staande wereldmachten in bedwang moet houden; die het zijn van de grote wereldbeschouwingen moet leiden in richtingen, die zo nodig parallel lopen, doch niet zullen botsen en ontvlammen in totale zelfvernietiging? Deze onzichtbare ketting dient ge vormd te worden door de nuchtere re de, welke de mens geschonken is en hem van het dier onderscheidt en ook door het in angst duidelijk weten wat tè ver gaan tot gevolg kan hebben. Tallozen zijn zich gelukkig bewust van de grote ernst dezer dagen, al zijn het er helaas nog veel te weinig. Pro minente figuren als Lord Beveridge, de man van het prachtige Plan, dat thans ir Engeland tot uitvoering wordt ge bracht; Albert Ehistein, de zendeling Stanley Jones, de schrijvers John Stein- beck en Thomas Mann, de violist Me- nuhin en grote Chinese geleerden rich ten opnieuw een oproep tot het geweten van een ieder van ons en zeggen: „In het aangezicht van de vernie- tigingsmiddelen, die thans binnen ons bereik liggen, doen alle verschil len van politiek, ras en geloof niet ter zake Deze verschillen zullen practisch tegelijk met het menselijk geslacht ophouden te bestaan, tenzij de mensheid instemt met het door vreedzame middelen tot stand bren gen van een wereldregeringDe keuze ligt inderdaad tussen één wereld of geen" Deze gedachte van een wereldparle- ment wordt ook nagestreefd door de be weging voor Federale Wereldregering. Alle regeringen zouden met een op te stellen wereldgrondwet moeten instem men. Utopie? Mogelijk, maar in deze richting moet gestreefd worden, wil de toekomst veilig gesteld worden. Van bijzondere betekenis is ook de binnenkort te Amsterdam te houden Wereldraad van Kerken. Vertegenwoor digers uit alle landen zullen zich be zinnen op het onderwerp: Het heil van het Christendom en de wanorde van de mensheid. Moge al deze pogingen om voor de mensheid geluk, veiligheid en vrijheid te brengen met succes bekroond worden. Moge het de geest zö vormen, dat de wil voor het goede krachtiger zij dan de splijtzwam van haat en verderf. Opdat tenslotte de nu nog noodzakelijke ket ting kan worden losgegooid en ver draagzaamheid en vriendschap de scho ne symbolen zullen vormen van een in alle opzichten vrije mens. Slaagt dit niet dan komt dat andere gewis en zeker AD INTERIM. EEN DRIELINGKALF Een koe van de landbouwer Hilhorst te Haarlo (gemeente Borculo) schonk dezer dagen het leven aan een drieling- kalf. Toen deze diertjes aan de Gemeen- tewaag werden afgeleverd, bleken zij tezamen het respectabele gewicht te be zitten van 97 kg.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 1