Stad w Omqeomg. Feestelijke opening W.G.W. terrein te Den Helder Onvolledig B.K.C.-team kon het niet bolwerken tegen Schagen t IJmaiden. H.R.C. laat de punten aan „Holland'' Lauwertak voor S.R.C. Dokter de Vries verlaat Den Helder ANDERHALF JAAR VOOR PELLETER Indeling dames-hockey Vanaf de sluizen te water gevallen Het jubileum van M.V.Z. Ook R.K.C. 2 verloor Helder-B.F.C. 2-3 WAAR ZIJN ONZE SCHEPEN? Jaarvergadering van de N.H.VB. V isser ij-besommingen DOE DAT NOOIT! Het was gisteren feest voor de le den van de Katholieke Sportcentrale Het veld aan de Jan Verfailleweg werd in gebruik genomen en dit feil vond plaats met een feestelijk tintje. Het begon al met een druk bezochte speciale sport-mis om 8.15 u. in de Pe trus en Pauluskerk. Het devies voor deze mis was. allen present en wij nemen aan dat alle leden er ook wa ren, want het was bijzonder druk. Om half twee zagen wij de leden in keuri ge costuums door de stad trekken, voorafgegaan door de muziekvereni ging Winnubst. Het mooie weer hielp hier een handje om deze optocht keu rig te doen slagen. OP HET VELD Voorzitter Luyckx was de eerste spreker en zoals wij dit van hem ge wend waren, sprak hij kort en krach tig. Dank aan de medewerkers en een kernachtig woord voor de sportbe oefenaars. De inzegening van het veld vont plaats door de hoogeerw, Deken A. H. Harst, voorafgegaan door een passend woord. Uiteraard was dit voor de KSC een plechtig moment. De burgemeester was ook aanwezig en vanzelf hield ook hy een rede. Wel deed hy de mededeling dat dit veld in de toekomst weer voor een ander doel was bestemd, doch voorlopig was daar nog geen angst voor aanwezig. Zijn woorden sloegen er als gewoonlijk goed in. Namens de Marine-commandant sprak officier Van Veen en ook hij vond het een aanwinst voor Den Hel der dat de KSC een eigen veld had. Tot slot sprak kapelaan Dekker, de geestelijke adviseur van de KSC. Wy hadden het voorrecht hem al en kele malen te horen spreken, waarbij zün welsprekendheid steeds naar vo ren kwam. Ook nu weer was hy bui tengewoon helder en boeiend, zodat het enthousiasme op deze zonnige mid dag haar hoogtepunt bereikte. HET PROGRAMMA. Na de sprekers kon met het pro gramma worden begonnen, waarby de afd. gymnastiek een belangryke rol speelde. Keurige vrye oefeningen za gen we, o.a. de oefening voor het a.s. bevrydingsfeest en we moeten zeggen dat in deze korte periode de leden goed hun best hebben gedaan, waarme de tevens de leiders een pluim krij gen. De gymnastiekvereniging van Heer-Hugowaard liet aardige staaltjes zien aan rek en op de brug, waarbij ook duidelijk de serieuze oefening aan het licht kwam. Na de handbalwedstrijd dames tus sen WGW en Geel-Zwart uit 't Zand, die met 10 door de Kanaalbewoonsters werd gewonnen, kwamen de voetbal elftallen van WGW en SRC uit Scha- gen in het veld. WGW—SRC. Wij hebben over SRC veel goeds ge hoord en gelezen, maar wij moeten eeriyk zeggen dat zij ons deze middag iets tegen vielen. Het eerste kwartier van deze spannende match waren de Schagenaars heer en meester en vrees den wy het ergste voor WGW. Mid- voor Baars wist uit een goede pass zijn club met een uitstekend schot de leiding te geven, 01, doch daarna hielden zij nog wel het beste van het spel, maar was de verrassing van de eerste periode toch verdwenen. Wel Met ingang van 1 October a.s. is de heer D. de Vries, directeur der Dis- tritaschoolartsendienst Den Helder, benoemd tot districtsschoolarts in het district Bodegraven, met standplaats Woerden. Dokter de Vries zit met zeer veel genoegen op zijn negenjarig verbiyf in Den Helder terug. De distrits- schoolartsendienst, welke zo men weet de 12000 schoolkinderen uit de ge nieenten Den Helder, Texel, Anna Paulowna, Wieringen, Wieringermeer, Wieringerwaard, Zijpe, Callantsoog, Sint Maarten, Barsingerhorn en Scha- gen onder zijn hoede heeft, heeft nim mer over de medewerking det ouders te klagen gehad. Het verplichte pe riodieke onderzoek strekt zich uit over de leerlingen der scholen voor voorbereidend onderwas (waar de kin deren worden onderzocht, zodra zy op school komen), de lagere scholen (waar de kinderen uit de klassen 1, 3 en 6 worden onderzocht), de ULO- scholen en Ambachtsscholen (onder zoek alleen in de hoogste klassen) zo dat de gehele jeugd op gezette tijden door de schoolarts wordt gecontro leerd. „Naar mqn mening zou eigeniyk een periodiek geneeskundig onderzoek van de gehele bevolking moeten wor den ingesteld Op het ogenblik is het nu eenmaal zo, dat de mensen met kwalen en gebreken biyven rondlopen tot zy er hinder van krygen. Van een verplicht onderzoek zou een prach tige preventieve werking kunnen uit gaan, vooral wanneer dat onderzoek werd gecombineerd met een persoon lijke voorlichting." Geheel in de geest van deze laatste gedachte, heeft de heer De Vries voor ons blad een tweetal artikelen ge schreven over „Onze voeding". Wy bevelen deze artikelen, die in de loop van deze week zullen worden ge plaatst, reeds by voorbaat in de be langstelling van onze lezers aan. viel het ons op dat Stikkelman en Berkvens uitstekende spelers zijn, ter wijl ook doelman Van Nuland goed werk kan verrichten. Maar het geheel viel toch iets tegen en WGW was na deze eerste periode niet veel minder Vooral toen Ramker op handige wij ze de gelijkmaker wist te scoren, raak ten de Schagenaars hun vorm kwijt. Vooral linksbuiten Schilder van WGW ging nogal eens langs de backs en wanneer de WGW-ers iets beter had den opgelet was de rust met een voor sprong ingegaan. Nu bleef de stand gelijk. In de tweede helft had SRC al spoedig de leiding. De handige Berkvens nam een corner zo subliem dat doelman Bouwma totaal verrast was en de bal langs de paal in het net zag verdwe nen. Goed gesteund door de halflinie trok WGW nu ten aanval. Vooral de broers Hendriks deden goed werk, waartegen alleen de technicus Stik kelman nog wel eens succes had. Voor doel wilde het echter niet lukken voor WGW, hoewel de backs en doelman ook goed werk deden. Een maal keerde de doelman van SRC een zeker schynend doelpunt door de kopbal van Ramler nog juist weg te slaan. Vier minuten vóór tyd scoorde links buiten De Boer voor WGW, na een goede voorzet van Spaans, de verdien de gelijkmaker. Met geiyke stand 22 kwam het einde, waarmede SRC een lauwertak kreeg. Het was een ge slaagde dag, met een waardig einde. der—BFC heeft een Het tweede deel van een enorme fractionneerkolom is Vrijdagmiddag met een grote bok aan boord gehesen van het t.s. „Breda" van de K.N.S.M., die het 123.500 kilogram wegende gevaarte van Amsterdam naar Punta Cardon in Venezuela zal verschepen. De 26 meter lange en 6 meter dikke kolom is be stemd voor de in aanbouw zynde rafflnadery van de Sheel en rust tydens bet transport op speciaal daarvoor geconstrueerde stoelen. Het Byzonder Gerechtshof te Am sterdam heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen de Duitser Pelleter. Hem werd een gevangenisstraf van ander half jaar opgelegd, met volledige af trek van het voorarrest Pelleter be vindt zich thans op vrye voeten. H.R.C. heeft tegen Holland eerste oefenwedstrijd gespeeld op eigen veld en een verdiende 63- nederlaag ontvangen. De Utrech tenaren Holland lieten een goede in druk achter en zullen het straks ln de competitie wel redden. H.R.C. was nog niet in vorm deze wedstrijd. Verschillende spelers waren nog Iets te traag en lieten soms een steek vallen. De voorhoede maakte als ge heel een grote fout. Elk voor zich wilde de heren een doelpunt maken en de gevolgen bleven niet uit. De robuste backs der gasten grepen steeds goed in en veelal kon daar door het gevaar gekeerd worden. Voor het talryke publiek was het dus een kleine teleurstelling, dat H.R.C. niet haar bekende, verrassende spel speelde als verleden jaar. Het is echter nog steeds oefenen en wy zyn er van overtuigd, dat er in de komen de weken nog veel zal veranderen aan de spelopvatting. De spelers zullen toch zelf ook wel begrijpen, dat het om de overwinning van de club gaat en dat het voetbalspel geen spel voor de éénling is, doch dat de overwin ning door het gehele elftal bevochten moet worden. Het begin van de wedstrijd was al direct sensationeel. De midvoor van de gasten kreeg een pass door het midden en aangezien De Jong niet ter plaatse was, kwam hy alleen voor Dykshoorn. Wel kon Koster hem nog hinderen, maar aangezien ook hy dit naliet, had de midvoor alle gelegen heid een schot te lossen. Dyksjioorn rekende daar niet op en langs hem verdween de bal in de touwen (01). Eerst na 17 minuten zag Knyff kans een bal goed door te spelen voor Nieuwstadt en deze vergiste zich niet (11). Deze vreugde was echter van korte duur, want toen de linkshalf van Holland een ver schot op doel gaf, stond Dykshoorn te ver voor doel en verdween de bal achter hem in het net (12). Even opletten, Dyks hoorn, want nu ging in één tel al het goede werk, dat je vóór dit doelpunt had verricht, verloren. Beide elftallen wilden deze wedstrijd winnen, dat was duidelijk te zien, want er werd hard gewerkt, hoewel voorai van de kant van H.R.C. niet steeds doelmatig Een spannende periode volgde na he» tweede doelpunt van de Stichtenaren op het U.-doel. Een vrye schop van De Vries schoot Knyff in. De doelman werkte de bal weg, waarna Nieuw stadt inkopte .Nu sloeg een back de bal met de hand uit doel, zodat H. een penalty kreeg. Roomeyer knalde hard in, maar de doelman keerde 't schot. Weer kreeg Roomeyer de bal, maar ook ditmaal stopte de doelman de bal, zodat dit gevaar was geweken. Toch zou H.R.C. geiyk maken. Een fraaie combinatie tussen Knyff en Nieuwstadt besloot de laatsie mjt een subliem schot (22). Het was de beste aanval van H.R.C. deze middag Met deze stand Kwam de rust. In de tweede helft hadden de gas ten al direct het net weer gevonden, waarby do achterhoede niet geheel vry uit ging (2—3). De volgende pe riode was van veel minder gehalte dan daarvoor en wy doen het beste dit deel maar over te slaan en over te schakelen naar de laaste 12 minu ten van deze stryd. Weer was het Knyff, die toch wel actief was, die de bal aan de vry'staande Var» Dalen gaf, welke met een scherp schot de stand op 3- -3 bracht. Doch het vol gende moment was de stand al reeds 34, toen de rechtsbuiten met een vliegend schot Dykshoorn geen kans gaf. In de laatste minuten zagen de gasten nogmaals kans een doelpunt te maken, zodat by het eindsignaal van scheidsrechter Waalwyk van Doorn de stand 35 was. Volgende week tegen W.F.C. mag er wel beter worden aangepakt. H.R.C. 2 verloor met 41 van Texel, in welke wedstrijd doelman Carsjens het veld moest verlaten en de oud le elftalspeler Post onder de lat ging staan. Het was een zwaar gehavend H.R.C. 2. H.R.C. 4, met drie junioren, won met (50 van Texel 2. De indeling van de dames van de K.N.H.B. is nu ook bekend. Voor ons rayon is het als volgt: 2e klasse B: Amsterdam 3, Cl. te Werve, Ever Swift, Leiden 2, BDHC 3, Alkmaar, Zandvoort en Zuidwyck. 3e klasse D: BDHC 4, Alliance 2, Strawberries 2, Hermes 1, Eechtrop Ever Swift 2, AMVJ 2 en VW, 3e klasse E: Kraaien, Hermes 2, Ijsvogels 2, Hurleg 2, Pinoké 2, FIT 2, Gooi 3 en Kameleon 2. 4e klasse D: Hoorn, HIC, Kraaien 2, Hurley 3, FIT 3, AMVJ 3, Pinoké 3 en Alkmaar 2. Gistermiddag geraakte bij de sluizen naast het Havenkantoor het zesjarig zoontje van de marconist van de „Wil lem Barentsz", S. de Wit door onvoor zichtigheid by het spelen in het wa ter. Onmiddellijk schoot de diensdoen- de havenknecht te hulp en wierp het ventje een reddingsboei toe, met be hulp waarvan de drenkeling op het droge gebracht kon worden, nog voor dat een inmiddels in het water ge sprongen matroos de jongen genaderd was. Deze spontane reddingspoging mocht er zodoende niet toe bijdragen cm de onvoorzichtige jongeling uit zijn benarde positie te halen. Laat dit voorval echter voor de ouders en voor de jeugd een ernstige waarschuwing zün, daar zij met hun onvoorzichtig heid niet alleen zichzelf maar ook an deren aan gevaar bloot stellen. Eén der bestuursleden vair „Moed, Volharding, Zelfopoffering" kwam Zaterdag op ons bureau om nog even een babbeltje te maken over de jubi leumavond op 14 Augustus j.1. Het verwonderde ons niet, dat hy over deze avond bijzonder te spreken was. Op zqn verzoek brengen wij gaarne de dank der vereniging over aan al len, die hebben bygedragen tot het welslagen van die avond. In het by zonder de burgemeesters van Den Hel der, Callantsoog en Texel, de com mandant der Marine en de Casino directie, .alsook aan de heer Runnen- burg voor de welkome kasversterking, die hij aan M.V.Z. heeft bezorgd. De 21 overwinning welke Schagen Zondag op BKC behaalde was niet O- verdiend te noemen en tenslotte heeft de betere afwerking van de aanvallen door Schagen's voorhoede bü deze sportieve strüd de doorslag gegeven. Wanneer echter het BKC- elftal spelers als Blok, van Wees, Paardekooper en Buning mist, en het aanvalstempo van de Poldersen in de eerste helft vooral dreef op Tiel en Hendrikse, dan zouden wy kunnen voorspellen, dat by het deel nemen van de vier genoemde spelers de uitslag misschien anders had kun nen zyn. Het vertegenwoordigende BKC-elftal heeft echter Zondag in een sportieve kamp het loodje ge legden tegen een beter spelend Scha gen. Bü Schagen missen wy Slikker als doelman en zün plaatsvervanger, Lui der doet hét in de tweede helft van de wedstrijd beter, dan in de eerste helft. BKC wint de toss en plaatsvervangend aanvoerder Tiel verkiest het eerste met de zon in de rug te spelen. Langzamerhand komen de bezoekers er beter in en weten het de Schipper verschillende malen heel lastig te ma ken, doch ook deze doet zijn plicht en wijst alle op zijn doel gerichte schoten weer af. Bijna hebben de Poldersen geluk, als een der Schager-backs bij terugspelen op de keeper de bal bijna in eigen doel schopt. Dat de Schager-voorhoede er beter in komt, blykt wel uit het aantal cor ners dat in een bepaalde periode op het BKC-doel wordt genomen. Gedu rende zekere tyd is er beslist een overwicht van de bezoekers te bespeu ren, dat wel het meest tot uiting komt in diverse gevaarlijke momenten voor het Polderse doel, waar op gezette tij den zowel alle aanvallers en verdedi gers zün samengestroomd. Uit een der gelijke worsteling voor het Polderse doel ontstaat het eerste Schager-doel- punt, dat echter wegens buitenspel wordt afgekeurd. Het eerste doelpunt zit echter toch blijkbaar in de lucht, want wederom bij een worsteling voor het Polderse doel, krijgt de Schipper, die uitgevallen is, de bal niet goed te pakken en Schoorl is er als de kippen by om van een afstand van pl.m. 2 meter de bal onhoudbaar voor de Schipper in te schieten. Een tegenaan val van de BKC-ers is het gevolg van deze eerste achterstand, waarbij Tiel echter veel te hoog richt. Een her nieuwde aanval brengt de bal echter opnieuw bij Tiel, die slecht plaatst, waardoor de bal bü Prins terecht komt, niet zo bedoeld by Prins terecht komt, die schuin voor het Schager-doel staande, met een korte boogbal keeper Luiden passeert en de stand weer ge lijk maakt. In tegenstelling met de eer ste helft is de tweede helft minder spannend. De voorhoede der Poldersen komt niet tot grootse daden, terwijl ook het Schager-vijftal door de Pof derse verdediging vrijwel in bedwang wordt gehouden. De beide keepers worden nu én dan door terugspelen enigszins in beweging gehouden, doch over het algemeen heeft de Schipper meer te doen dan zijn collega aan de andere kant. Naarmate de tijd ver strykt en het einde nadert komt de Schager-voorhoede meer en meer op zetten. Tenslotte wordt in de laatste minuut aan de bezoekers loon naar werken gegeven. Het is de Schipper, die, ofschoon tijdens de geheele wed strijd uitstekend spel ten beste heeft gegeven, in deze periode zijn enige fout maakt door zijn doel te verlaten. Opnieuw is het Schoorl, die zijn kans benut en het leege BKC-doel door boort en daarmede de Schager-over winning tot een voldongen feit maakt, want onmiddellijk a de uittrap fluit de uitstekend leidende scheidsrechter het einde van deze sportieve strijd, welke door voorzitter Keyzer met een dankwoord aan de bezoekers werd be sloten. Schagen's aanvoerder repliceer - dt in ongeveer dezelfde bewoor dingen. De voorwedstrijd BKC 2Schagen leidde uiteindelyk naar een verdiende Schager overwinning, een overwinning welke eigenlijk reeds in de eerste helft vaststond. De grote meerderheid die de Schagers in de eerste periode van deze wédstryd aan de dag legden werd echter niet in doelpunten uitge drukt, waaraan keeper Schabbing en Post wel het meeste debet waren. De gro-.e druk op het Polderse doel, die juist in de eerste helft naar voren kwam werd tot uiting gebracht in een belegering van de BKC-veste, waaruit de Polderse verdediging zich slechts met moeite kon redden. Hoewel Scha gen er in slaagde om het BKC-doel eenmaal te doorboren, had dit met het zelfde gemak drie of vier maal kun nen zijn, terwijl tien minuten voor het verstrijken van de eerste helft, BKC er in slaagde bij een zeldzame uitval een tegenpunt te scoren. De rust ging zodoende in met een 11 gelijke stand I\r de rust toonden de gastheren iets De vriendschappelijke „eelv nederlaag weert van de reeks oefe"we^njden die we tot nu toe gezien hebben. De voorhoede van H. 1» nog steeds zwak en de kansen die zich™ord^ worden onvoldoende uitgebu ons reeds in voorgaande wedstryden opviel gebeurde ook nu weer. Tot <hne maal toe zagen we de H.-m voor open doel en steeds zagen wy zijn schoten recht op de B.-doelman afkomen, zodat deze geen moeite had de bal te stoppen. Straks in de c°mP titie moet dat anders gaan want dan is over het algemeen elk doelpunt „goud waard". Ook de H.-achterhoede was er in deze wedstrijd uit Keer op keer zagen we na de rust de nhks- buiten van B. de bal vry toegespeeld krijgen. In de middenlinie was Beek hoven niet zo als we dat van hem ge wend zyn. Zyn passes hadden ditmaal geen bestemming en waren veel te bard. BFC is ook tegengevallen en be paalde uitblinkers had dit elftal ook niet Wel werd er, vooral na de rust, geweldig aangepakt. Helder had vóór de rust een overwicht, hetwelk twee doelpunten opleverde. BFC deelde na de rust de lakens uit en maakte in deze periode 3 doelpunten. Scheidsrechter J. Wit leidde de wed strijd behoorlijk. Over het wedstrijdverloop het vol gende: De eerste behoorlijke aanval is voor B. De linksbuiten zet fraai voor en de B.-midvoor kopt even prachtig in. Scheurleer weet echter nog juist de bal over de lat te wer ken. Dan zet Krab de B.-doelman aan het werk. Deze weet het schot te stop pen. Dan zien we Dorlyn een prachti ge kans krygen de score te openen, doch zyn schot wordt door de B-.doel- man gehouden. Helder krijgt 2 hoek schoppen achter elkaar te nemen. Uit de laatste kopt Beekhoven hard in maar ook nu is de B.-doelman op de juiste plaats. B. krijgt een vrije schop te nemen van rechts. Zeer goed geno men wordt de bal Ingekopt en weer weet Scheurleer de bal nog juist over de lat te werken. Goed werk! Uit de hoekschop wordt de bal naast gescho ten. Nadat Himpers naast en Krab over geschoten heeft krijgt de links buiten van B. weer een hoekschop te nemen. De bal wordt echter achter doel ge plaatst. Krab probeert het met een ver schot. De bal gaat rakelings over de lat Nadat B. weer een hoekschop heeft mogen nemen geeft Wieren een mooie pass aan Krab, deze schiet echter te zacht in zodat de B. doelman de bal zonder moeite kan stoppen. Uit een hoekschop van Wieren maakt Heyblok het eerste doelpunt 10. Scheurleer maakt hands en uit de vrije schop komt de bal naast het H.- doel terecht. Wieren weet nog kort voor de rust met een hard schot de stand op 20 te brengen. Nadat B. nog een hoekschop heeft genomen breekt de rust aan met 20 voorsprong voor Helder. Na de rust is het uit met het Helder-overwicht. Wel is men nog enige malen voor het B.-doel maar B. komt nu fanatiek opzetten en zij pro beren de achterstand in te lopen. Dan, na pl.m. 20 minuten, weet BFC de stand op 21 te brengen. Langs de uitgelopen Scheurleer wordt de bal in het doel geplaatst 21. B. is er weer vandoor en uit een voor zet van links belandt de bal by de B. rechtsbuiten (wel probeert Scheur leer de bal nog te onderscheppen) en deze heeft geen moeite de stand gelijk te maken, 22. Kort voor het einde weet B. nog maals te doelpunten, zodat de stand 2—3 wordt. Met deze stand komt het einde en heeft Helder dus nog onver wachts een nederlaag geleden. Akkrumdyk, 20-8 van Falmouth R'dam; Alchiba. Macaio—R0tterd pass. 20-8 Madeira; Aldegonda, 19 van Singapore naar Bangkok; A stelkerk. 21-8 van Dakar te town; Bloemfontein, A'dam—gej 20-8 van Lorenzo Marquez; Con*J' stroom, 21-8 van Duala te poi^ Noire; Ceronia werd 21-8 van u? Piedras te Berre verwacht, (W** Abadan; Cistula, 18-8 van Pladjoe u Singapore, daarna Shanghai- n, vella, 23-8 van Tripoli te HeysW verwacht, daarna Trinidad; Cle<v dqja, 22-8 van Punta Cardon te Aru- ba verwacht, daarna Darne (Veji enigd Koninkrijk); Coryda, Huil— Curagao, pass. 20-8 Azoren; Eemdijk New OrleansLonden, 20-8 van Ror- ta; Ena, 18-8 van Shanghai te Tara- kan, daarna Shanghai; Erinna, 21-j van Mirl te Pladjoe; Kamerlingh On nes, 20-8 van Singapore naar Soera- baja; Klipfontein, A'damMombassa' 20-8 van Suez; Kertosono, Batavia-, R'dam, pass. 20-8 12 uur Gibraltar- Kota Agoeng, 20-8 van Batavia naar R'dam; Maaskerk, 20-8 van Tacoradi nar Port Bouet; Marken, R'dam— Java, 20-8 te Penang; Macoma, 20-8 van Pauillac te Rouen, daarna Curg. SaoMalvina, Hongkong—Miri, 20-8 350 myi Nrd-Nrd-Oost van Miri; Mod- jekerto, R'dam—Java, pass. 20-8 5 uur Mlnicoy; Marpessa, 18-8 te Tam- pico, daana Le Havre en Rouen; Mtr- za20-8 van Sydney te Pladjoe; Mo- lenkerk, Hongkong—R'dam, 21-8 te Penang; Nieuw Amsterdam, 21-8 van New York te R'dam; Noordwyk, Tri- nidad—A'dam, 20-8 500 myi Zd-West Ouessant; Ovulo, 19-8 van Singapore te Miri; Paula, 19-8 van Singapore te Lok Anson; Jerna, 24-8 van Aruba te Pauillac verwacht; Polydorus, 21-8 van Batavia t« Soerabaja; Raki, New York—Java, 20-8 te Pangkal Penang; Rijnland, Buenos Aires—A'dam, pass, 20-8 Fernando Noronha; Saidja, 19-8 van Singapore naar Miri; Sibajak, R'dam—Java, 20-8 van Aden; Sla mat, 21-8 8.25 uur van proeftocht terug by R.D.M. Rotterdam; Saran- gan, vermoedelyk 22-8 van Bombay naar Singapore; Straat Malakka, DurbanHongkong, 18-8 van Pe nang; Tosari, verm. 29-8 van Cal- cutta naar Pacific Coast; Veendam, 20-8 16 uur van R'dam naar New York; Waterman, Batavia—R'dam, pass. 20-8 11 uur Kaap Guardaful; Willem Ruys, R'dam—Batavia, pass. 20-8 22 uur Gibraltar; Zwyndrecht, 20-8 van Bordeaux naar Dakar; Al- dabi, Buenos AiresR'dam, 20-8 400 myl Nrd van St. Paul's Rock; Alge- nib, Buenos AiresR'dam, pass. 20-8 Madeira; Beverwyk, 20-8 van Huelva naar Vlaardingen; Breda, 21-8 van A'dam te Antwerpen; Cottica, Am sterdamParamaribo. 20-8 van Ma deira; Delfland, Buenos Aires—Am sterdam, 20-8 van Montevideo; Edam, 20-8 van New York naar Antwerpen en R'dam; Keilehaven, A'dam—West- Afrika, pass. 20-8 middernacht Oues sant; Laurenskerk, R'dam—Calcutta, 21-8 te Antwerpen; Larenberg, IJmui- den—Melilla, pass. 20-8 Finisterre; l ekhaven, 20-8 van Buenos Aires te Rosario; Loppersum, CalcuttaAnt werpen, pass. 21-8 Dover; Mocoma, 21-8 niet 20-8 van Pauillac te Rouen; Mapia, Java—A'dam, pass. 21-8 Gi braltar; Noordwyk, wordt 25-8 van Trinidad te A'dam verwacht; Oberon, 20-8 van New York naar Curagao; Prins Alexander, R'damMontreal, 20-8 600 myi Oost Bell Isle; Prins Willem 2, New Orleans—Nederland, pass. 20-8 Key West; Salland, Am sterdamBuenos Aires, 20-8 van Lns Palmas; Schie, 20-8 van Punto Car don naar Maracalbo; Stuyvesant, 21-8 van Paramaribo te Port of Spain; Telamon 19-8 van West-IndtS te New York. De N.H.V.B., onderafd. van de KNVB, hield Zaterdagmiddag haar jaarlykse algemene vergadering, welke zich in zeer grote belangstelling mocht verheu gen. Even over half 3 opende voorzit ter Sougé met een hartelijk woord van welkom tot de talrijke aanwezigen en genodigden en in het bijzonder tot de heer G. Kruijver (KNVB). Voorzitter Sougé vermeldde in het kort het verscheiden van enkele leden, o.a. van Dr. Murris (Zaandam) en de heer Kraakman, in leven bestuurslid der vereniging Meervogels (A). Spreker verzocht de aanwezigen zich van hun zetels te verheffen, waarna een minuut stilte in acht genomen werd. Hierna gaf spr. een kort resumé over het af gelopen jaar. Voorzitter Sougé uitte zijn voldoening over de groei der afd. en sprak de wens uit dat dit zo moge doorgaan. Bij het punt Off. Orgaan (De Nop) maakte spreker er melding van, dat de H.H. penningmeesters nog een kleine navordering te wachten stond in verband met de verhoogde kosten van het orgaan. Voorzitter bracht dank aan administrateur Bakker en zyn staf, voor het zeer vele werk door hen verricht in het afgelopen jaar, hetgeen een welge meend applaus ontlokte. De verschil- 'ende punten gingen daarna zeer vlot onder de hamer door De heer Bonsema (Alcm. Victrix) zag groot gevaar in het bedrijfsvoetbal. Het heeft de volle aan dacht van het bestuur, aldus de voor zitter. Ook de diverse jaarverslagen werden allen goedgekeurd, zodat men na ongeveer 1% uur reeds aan het laat ste punt der agenda kon beginnen; nl de rondvraag. beter spel, doch allengs wonnen de gasten meer terrein en rolden tenslotte drie ballen voorby Schabbing en kwam het einde met een 4—1 verdiende over winning voor Schagen. Als enige excuus voor deze neder laag kan worden aangevoerd, dat de BKC-ers met 5 invallers party gaven. Wat de meeste stof deed opwaaien was zeker wel het bestuurs-besluit betref fende de deelname aan de competitie van acht elftallen per speelveld enz. Vrywel de meeste verenigingen waren hiertegen gekant. Verscheidene sprekers o.a. de heer Valk (ZW), de heer Oosterbaan (KFC) hadden ernstige bezwaren tegen dit be sluit, waarna voorzitter Sougé de toe zegging deed, genoemd besluit nog eens met het bestuur onder de loupe te ne men, waarmede de vergadering genoe gen nam. Ais laatste spreker verkreeg de heer J. Hoorn (ZFC) het woord en bracht namens alle aanwezigen een woord van dank aan het gehele bestuur voor diens vele en omvangrijke werk en sprak de wens uit, dat dit ook voor het komende jaar het geval moge zyn. Voorzitter Sougé sloot met enkele goed gekozen woorden deze in prettige sfeer gehouden vergadering. De besommingen aan de Ryksvisaf- sJag waren gisteren: 3 trawlers totaal f 73.380, IJm. 72 „Condor" f 3365, 4 „Knikker" f 7130, KW 72 f 468, 76 f 9570, 70 f 8840, IJm. 214 f 266, 343 f 248, WR 7 f 1732, VD 9 f 367, 60 f 339, HD 53 f 224, Enk. 20 f 311, UK 1«1 f 421, 90 f 432, 87 f 1379, 59 f 225, 99 f 571, 126 f 615, 125 f 376, 69 f 299, 19 f 427, 36 f 299, 9 f 413, 44 f 1139, 4 f 560, 35 f 2180, 162 f 970, 243 f 355, 244 1 1580, 34 f 80, 2 f 1620. Te dikke olie in motor of versnelling5- bak is om verschillende redeneD sterk af te raden. En 'n motor voelt z'Ch pas behaaglijk, als hij warm is Rij den met een te koude motor doe dat NOOI"

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2