Besprekingen in Kremlin duurden ruim vier uur Wetsontwerp interimregering in grote nen Bakker reed zich in de stayers-finale Dinsdag 24 Aug. 1948 VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN 70s,e laa,s""e 1896 Thomas Headen na 21 uur vrijgelaten RESOLUTIE VAN WERELDRAAD DER KERKEN WIE KENT PETR0NELLA M0LEMAN? Dagblad voor Den Helder, Koegras, Texel, Vlieringen en Anna Paulowna fodell Smith en Roberts hebben nog hoop Deken van Canterbury mag niet naar V.S. Uitslagen Engelse League Bejaarde zakkenrolster College van algemeen bestuur op Curagao Noord-Holland verdronk de hittegolf 1947 Deelnemers door regering ontvangen Bevoegdheden van G G aan tedera'e regering Schulte in de halve finale achtervolging Bakker werd niet door Lesueur „gelapt Fanny en Slijkhuis naar Ierland WEERBERICHT BUKKAU: Koningstraat 78—80 Den Helder Telefoon 2345 p^gironummer 449041 waarn. Hoofdredacteur: w>Jr. middelbeek j^yonred. C. A. Dekkers Directie: j bijlsma en C. KRAK HELDERSE COURANT tarieven: Advertenties: 16 ct per mm Familieberichten 20 ct per mm. - Kleine advertenties („Juttertjes") tot 15 woor den 1—elk woord meer 5 cent. Abonnementen: per kwartaal 3.75. De drie Westelijke afgevaardig de hebben rich gisteren om een- en-twintig uur plaatselijke tjjd naar het Kremün begeven om Stalin en jlolotof te ontmoeten. jten neemt aan, dat de Weste- yjlie afgevaardigden geen verkla ag zullen afleggen over de inhoud ron het besprokene. Indien er een overeenkomst te melden valt, zal d»t gebeuren in de vorm van een gezamenlijk communiqué in de vier hoofdsteden. De afgevaardigen hadden geen blanco-volmachten en moesten over •IK stadium der onderhandelingen overleg plegen met hun regering. De bespreking eindigde na vier uur •o 40 minuten. De lange duur van de vergadering wordt als een goed teken beschouwd. De bespreking werd des nachts te fuim half twee beëindigd. Bij het verlaten van het Kremlin verklaarde gedell Smith, de Amerikaanse am bassadeur te Moskou, niet te geloven, iat dit de laatste bijeenkomst was geweest. Op de vraag van de journalisten, of deze bespreking de laatste was geweest, antwoordde Smith letterlijk: „Men weet het nooit, doch ik denk van niet". Hij liet hiermede verstaan dat misschien verdere instructies uit de Westerse hoofdsteden te verwach ten waren nadat van deze jongste be spreking verslag zou zijn uitgebracht. De drie Westerse afgezanten sche nen, aldus meldt Reuters correspon dent Don Dallas, tevredener te zrjn over deze laatste bespreking dan over de vorige. Gevraagd, of er vorderingen waren gemaakt, zeide Smith: „Ik denk, dat we weinig vooruit zijn- gekomen. Dat doen we meestal, Men hoopt altijd het beste en verwacht het slechtste' De Britse en de Franse afgezant, Roberts en Chataigneau, wilden over hun zevende vergadering op het Kremlin geen commentaar geven. Smith vertelde, dat hij en zijn col lega's kort na hun aankomst in het Kermlln onthaald waren op thee en koek. Nieuw incident op het Potsdammerplein Thomas Headen, plaatsvervan gend directeur van een afdeling van de Amerikaanse Inlichtingen dienst, die Zondag op het Be^ljjnse Potzdammer plein door politie uit de Sovjet-sector gearresteerd was, i« Maandag, kort na dertien uur, vrjjgelaten. Hjj is een-en-twintig uur in hechtenis geweest. Een woordvoerder der Amerikaanse politie heeft meegedeeld, dat Headen bij zijn verhoor o.a. de vraag voorge legd kreeg Hoe hij over het commu- msme dacht en hoe hij de komende presidentsverkiezingen in de Ver- tuigde Staten zag en de kansen van Henry Wallace, candidaat der „der de partij". Een officiële Amerikaanse verkla- *ing zegt, dat Headen onder de hoede werd gesteld van een Amerikaanse verbindingsofficiér, die zich naar het hoofdkwartier van het militaire Sov- Jet-bestuur had begeven. Thomas Headen heeft verklaard uiet slecht te zijn behandeld. De ca mera werd hem weer ter hand ge steld, nadat de film verwijderd was. OOK ERDMANN VRIJ. Franz Erdmann, chef van de cri minele politie in de Sovjet-sector van herlijn, die Zondag in de Britse sec tor werd gearresteerd, is gisteren, Uadat hij voor een rechtbank in de Britse sector was verschenen, vrijge laten. Volgens dr. Friedensburg, loco-bur gemeester van Berlijn, verklaarde Erdmann, dat de „ongegronde ar- uestaties" van een aantal politie agenten uit de Westelijke sectoren, "aarvan hy was beschuldigd, waren uitgevoerd op last van de Sovjet autoriteiten in Berlijn. WEER EEN INCIDENT. Op het Potsdammerplein heeft zich gistermiddag vroeg opnieuw ®en Incident voorgedaan, toen 8 Hei tommyguns gewapende Sov jet-militairen de grens van de Amerikaanse sector overschreden etl een Duitser arresteerden. De Duitser verzette zich, doch werd ■to Sovjet-sector binnengesleurd. Na het Kremlin verlaten te hebben hielden zjj een korte ochtendverga dering op de Amerikaanse ambas sade. De drie afgevaardigden zouden, naar verwacht werd. Dinsdagmorgen vroeg hun rapporten naar hun respectieve regeringen sturen en ver dere instructies afwachten. NIEUWE MOEILIJKHEDEN. Volgens bronnen, die In nauw contact staan met de Westerse afgezanten, moeten nieuwe me ningsverschillen gerezen zijn, waardoor de besprekingen met het Kremlin een ander aspect gekregen zouden hebben. Men had vast geloofd,, dat de bespre king van Maandagavond de laat ste zou zijn en dat een bijeen komst van de ministers van Bui tenlandse Zaken in zicht was. Maandagavond, voor de bijeenkomst in het Kremlin, woonde Frank Ro berts, de afgezant van Bevin, een ter ere van hem gegeven cocktail-partij bij, die betiteld werd als „afscheids- fuifje" bij zijn binnenkort verwacht vertrek naar Groot-Brittannië. Volgens een bericht van A.F.P. heeft ook Roberts verklaard, dat het onderhoud in het Kremlin niet het laatste was geweest en dat belang rijke vorderingen waren gemaakt. De Amerikaanse consul te Londen heeft de Deken van Canterbury, dr. Johnson, medegedeeld, dat hem een visum voor Amerika geweigerd werd, omdat de Amerikaanse autoriteiten de uitnodigende organisatie, de vereni ging voor Amerikaans-Sovjet-Russische vriendschap afkeurden. In zijn com mentaar hierop zegt de Deken onder meer: „Het schijnt, dat er geen stappen gedaan mogen worden om het begrip of de vriendschap tussen Amerika en de Sovjet-Unie te ontwikkelen". De Deken voegde hier aan toe: „Het blijkt, dat het ijzeren gordijn zich voor mij uitstrekt langs de Atlantische Oce aan, doch het vriendschappelijke wel kom is afkomstig uit het Oosten. Johnson, die door de Britse pers vaak „de rode Deken" wordt genoemd, vervolgde met te zeggen: „Amerika wordt het land van vrijheid van spre ken genoemd, doch blijkbaar behoort hiertoe niet de vrijheid te spreken over vriendschap met de Sovjet-Unie". De uitslagen van de gisteren in Enge land gespeelde voetbalwedstrijden lui den: Eerste divisie: BlackpoolMan chester United 03. Tweede divisie: Blackburn RoversBradford 23; Car- diff CityLuton Town 33; Coventry CityTottenham Hotspur 2—0; Shef- field WednesdayWest Ham United 3—0. Gistermiddag brachten H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard een bezoek aan het Congres der Kerken in het Amsterdamse Concert gebouw. Het prinselijk paar, gezeten ter weerszijden van Ds. Boegner uit Parijs, die deze zitting presideerde. Enige dagen geleden kwam de Haag se politie in het bezit van een aantal snippers papier. De stukjes werden aan elkaar gevoegd en men constateer de, dat de bescheiden afkomstig waren van een inwoner uit Arnhem. Men zette het onderzoek te Arnhem voort, waaruit bleek, dat de eigenaar van de bescheiden in het begin van Augustus met een aantal vrienden Den Haag had bezocht. Toen zij 's nachts op het plein in de auto wilden stappen om de terugtocht te aanvaarden, had zich een bejaarde vrouw, die de indruk wekte enigszins beschonken te zijn, bij de club gevoegd en was tegen de Arnhemmer aange botst. Tegelijkertijd had zij een porte feuille met f 100 uit de binnenzak van de Arnhemmer gerold. Op de terugweg werd de vermissing bemerkt maar of de portefeuille verloren, of op andere wijze was weggeraakt, werd toen niet vastgesteld. In verband met de ver missing werd gearresteerd de 56-jarige G. T„ wonende aan de Hoefkade. Het geld werd in beslag genomen. De heer W. Plantz, die belast was met de vorming van het college van alge meen bestuur op Curagao heeft thans de namen van de personen, die hij als le den van dit college wil voordragen, be kend gemaakt. Het college zal bestaan uit 6 leden, n.1. W. Plantz, dr. J. Beau- jon, I. H. Capriles, dr. A. W. J. M. Desertine, W. F. G. Mensing, en A. G. Statius Muller. Bij de Staten van Cura gao is reeds overeenstemming bereikt over deze samenstelling en men ver wacht, dat de leden het aanstaande weekend door de gouverneur zullen worden benoemd. De heren Plantz en Da Costa Gomez hebben hun voorgenomen vertrek naar Den Haag uitgesteld. Morgen zullen de Staten wederom voor het eerst sedert maanden bijeen komen. Het jaarverslag van het provin ciaal waterleidingbedrijf in N.H. geeft een overzicht van het wa terverbruik in deze provincie sinds 1920, waaruit blijkt, dat de warme zomer van 1947 een waterver bruik van 3.325.355 liter méér ver oorzaakte dan in 1946. In 1920 werd 2.446.671 liter verbruikt, in 1946 19.142.913 liter en in 1947 22.468.286 liter. Gisterochtend om half elf heeft het Congres der Kerken te Amsterdam met algemene stemmen de resolutie aanvaard om te komen tot stichting van een Wereldraad der Kerken. De resolutie werd voorgedragen door Pasteur Mare Boegner uit Parijs. De resolutie luidt als volgt: „Dat de eerste Assemblee van de Wereldraad der Kerken hierbij voor geconstitueerd verklaart, in over eenstemming met de constitutie, ontworpen in 1938 te Utrecht met instemming der kerken, dat de As semblee zal bestaan uit die perso nen, die aanwezig zijn als de offi ciële gedelegeerden van de kerken bij de Raad en dat de vorming van de Wereldraad der Kerken bij deze voltooid is". Onder luid applaus van het voltal- lege congres namen gistermiddag HKH Prinses Regentes Juliana en Prins Bernhard aan de bestuurstafel in het Concertgebouw plaats. Het prinselijk paar had de vijf voorzitters van de v/ereldraad, benevens een 26-tal gede legeerden ten paleize aan de lunch ontvangen. De Prinses-Regentes en de Prins werden door pasteur Mare Boegner hartelijk verwelkomd. Gisteravond heeft de minister van Justitie namens de Nederlandse rege ring de deelnemers aan het wereldcon gres der kerken in het Rijksmuseum te Amsterdam ontvangen. Namens de regering verwelkom de Zijne Excellentie minister mr. R. J. Wijers de deelnemers, wijl eredienst een onderdeel vormt van het departement van Justitie. Deze toevallige omstandigheid is de oor zaak, dat minister Wijers waar schijnlijk de enige katholiek is, die de deelnemers aan dit congres toe sprak. Hij zeide, dat de regering begrijpt, dat het een grote voldoening moet zijn, dat de plannen tot het houden van deze eerste vergadering tenslotte na tien jaar verwezenlijkt konden wor den. Het verheugt de regering dat dit in Nederland geschiedt, vooral omdat zij overtuigd is van de dienstbaarheid van deze arbeid aan het herstel der geestelijke en morele grondslagen on zer samenleving zowel nationaal als internationaal, waar zonder dat de we deropbouw der internationale goede betrekkingen tot een uitzichtloos pogen zal zijn gedoemd. Het is een wel merkwaardige phase zo zeide Zijne Excellentie voorts in de nog betrekkelijk jonge historie der oecumenische beweging, dat het baanbrekende werk van mannen als Nathan Sönderblom, William Temple en verschillende anderen, die wij nog onder de levenden mogen begroeten en waarvan ik de hier aanwezige Dr. John Mott met name moge noemen, ertoe leiden mocht dat de symphatise- rende kerken zelf tot dit eenheids- werk zijn vaardig geworden, zich be wust van haar taak en roeping ten op zichte van de wereld. Met de wens dat de arbeid van het congres moge strekken tot bevordering der broederschap van de volkeren over de ganse aardbodem en de bede, dat de Almachtige zijn onmisbare zegen op deze arbeid zou schenken, besloot mi nister Wijers zijn begroetingsrede. Aneta's speciale correspondent in Bandoeng verneemt, dat de schets van het wetsontwerp op de bestuurs- voorzieningen in Indonesië gedu rende de overgangstijd voorziet in: a. een federale regering, b. een ka binetsraad. c. een federale raad. d. federale volksvertegenwoordiging. De federale raad zou moeten be staan nit vertegenwoordigers van de staatkundige eenheden. Uit elk dier eenheden een vertegenwoordiger. De volksvertegenwoordiging zal moeten bestaan uit tenminste twee en ten hoogste tien vertegenwoordigers van elke betrokken staatkundige eenheid. Deze vertegenwoordigers zijn niet ver antwoordelijk aan hun deelstaat voor (Van onze sportredacteur) De derde dag van de wereldkampioenschappen wielrennen is voor de Neder landse deelnemers niet onfortuinlijk geweest. Vooral Bakker leverde een uit stekende prestatie door in de eerste serie van de stayers een tweede plaats te veroveren. Schulte. die zonder strijd de kwart-finale van de achtervolging bereikte, ver sloeg daarin zonder moeite de Deen Nielssen. In hetzelfde nummer voor amateurs won Blankenauw op zijn sloffen van Neble en ook de achtste finale overleefde hij door Stiller met duidelijk verschil te kloppen. Peters had zijn serie gewonnen, doch in de kwart-finale moest hjj zijn meer dere erkennen in Bevilacqua. Kunst bracht het zelfs niet zo ver. Hij werd door de sterk rijdende Fransman Coste in zijn serie uitgeschakeld. Na de enerverende wegwedstrijd van Zondag was de overgang naar het Sta dion wel erg groot, te meer waar men was begonnen met de series achtervol ging voor amateurs, waarin al heel weinig spanning zat. De eerste serie der stayers bracht echter wat meer spanning in de zaak en vooral het Nederlandse team heeft heel wat spannende momenten beleefd. Eerst was er spanning of Bakker wel in staat zou zijn zich een 2e plaats te veroveren. Dit was zeer dubieus met stayers als Lesueur en Michaux in zijn serie. Nadat Bakker deze plaats veilig had gesteld door Michaux enkele ma len een lap te bezorgen, kwam er weer op een andere manier spanning. Lesueur die alle renners, op Bakker na, reeds meerdere keren was gepas seérd, stelde pogingen in het werk om ook onze landgenoot een ronde ach terstand te geven. Ondanks meerdere pogingen van de Fransman zou dit niet gebeuren, want de goed draaiende Bakker achter een Kaser die geen fou ten maakte was niet te vermurwen. SLECHTS DRIE STAYERS Waren Lesueur en Michaux ernstige concurrrenten voor Bakker, de overi ge renners waren dit zeker niet. De Oostenrijker Swoboda, de Zwitser Schar en de Deen Pedersen waren slechts figuranten van zeer matig ge halte. De Belg Michaux vertrok van de kop en na hem volgden Schar, Swoboda, Lesueur, Bakker en Pedersen. Uitste kend werden zij in deze volgorde door hun gangmakers opgevangen. Onder aanvoering van Michaux wer den de 100 km. in hoog tempo ingezet en aanvankelijk zag het er naar uit, dat de Belg serieuse plannen had om de finale te bereiken. Schar en Swo boda werden al heel spoedig gelapt en Lesueur wilde met dit spelletje door gaan maar zijn aanval werd door Mi chaux afgeslagen. Het bleek, en wij hadden ook niet anders verwacht, slechts uitstel van executie. Na 20 km kon Michaux de Fransman niet meer weerstaan en moest hij de eerste plaats vrij geven. Hier hadden Kaser en Bak ker kennelijk op gewacht, want direct ondernam dit duo ook een aanval op Michaux die weliswaar enige ronden lang duurde, doch door Bakker met succes werd bekroond. Het ging er voor Bakker nu alleen maar om deze positie te handhaven. Lesueur was voor hem toch onbereik baar en een poging hem ln te zou alleen maar krachtverspillen be tekenen. Enkele ronden lang bleef Mi chaux Bakker nog bedreigen, doch na een 60 km. was het met de Belg ge beurd. Met de regelmaat van een klok gingen Lesueur en Bakker over hem heen en Michaux kwam zelfs 'n keer los van zijn gangmaker, toen hij probeerde de zwak rijdende Zwitser Schar te pas seren. Het ging er nu alleen maar om of de prachtig draaiende Lesueur, een ideale combinatie met gangmaker Pas- quier, er ook nog in zou slagen Bak ker een ronde achterstand te berok kenen. Maar Bakker achter Kaser reed een moedige wedstrijd, zorgde er voor, dat Lesueur niet te dicht achter hem kwam te zitten teneinde een aanval te voorkomen. In de laaste tien ronden bleef de Fransman Bakker op geen 25 meter volgen, maar gelapt werd onze landgenoot niet. De uitslag luidt: 1. Lesueur (Frank rijk), tijd 1 uur 24 min. 46 sec.; 2. Bak ker (Nederl.) op 480 meter; 3. Michaux (België) op 6 ronden; 4. Pedersen (De nemarken) op 11 ronden; 5. Schar (Zwitserland) op 14 ronden; 6. Swobo da (Oostenrijk) op 18 ronden. De andere belangrijke uitslagen van Maandag luidden; Achtervolging amateurs, achtste fi nales: le serie: 1 Dupont (Fr.) 5 min. 15 sec.; 2 Molina (Arg.) 5 min. 18,7. 2e serie: 1 Glorieux (Belg.) 5 min. 19,1; 2 Adamson (Zweden) 5 min. 23,2. 3e serie: 1 Patterson (Austr.) 5 min. 23.2. 2 Andersen (Den.) 5 min. 17,4. 4e se rie: 1 Benvenatie (It.) 5 min. 19,9; 2 Gis- sel (Den.) 5 min. 24,4. 5e serie 1 Fran- cois (Ur.) 5 min. 2,3; 2 Scholtz (Z-Afr.) 6e serie: 1 Goste (Fr.) 5 min. 14.8; 2 Gartwright (Gr.-Br.) 5 min. 17,7; 7e serie: 1 Messina (It.) 5 min. 10,4; 2 De Beukelaar (Belg.) 5 min. 18,5 8e serie: 1 Blankenauw (Holl.) 5 minuten 18,8; 2 Stiller (E.Un.) 5 min. 33.4. Achtervolging professionals, kwart finales: le serie: 1 Koblet 6 min. 27,1; 2 Landrieux 6 min 43,5. 2e serie: 1 Be vilacqua 6 min. 27,4; 2 Peters 6 min. 38. 3e serie: 1 Coppi 6 min. 28.1; 2 Gil len. 4e serie: 1 Schulte 6 min. 34,2 3 Nlellen 6 min. 40.S. Jiun daden in de volksvertegenwoordf ging. De federale regering zou be noemd worden door de federale raad. De federale regering zou bestaan uit ten minste vijf Indonesiërs, zo veel mogelijk uit verschillende gebieden. De federale regering is verantwoorde lijk aan de federale raad en de volks vertegenwoordiging. De kabinetsraad zou bestaan uit de federale regering en het college van secretarissen van staat. De besluiten van de federale re gering worden genomen in kabinets raad. Op alle belangrijke gebieden zo als op gebied van voorzieningen be treffende de Verenigde Staten van In donesië en de Unie worden beslissim gen genomen in overeenstemming met de federale raad. Alle bevoegdheden van de gouverneur-generaal zouden worden overgedragen aan de federale regering. Benoemd wordt een hoge vertegenwoordiger van de kroon in overeenstemming met wie het benoe mingsrecht wordt gehanteerd en met wie overleg gepleegd wordt inzake de buitenlandse betrekkingen, fi nanciën e.d. Zo regelt de federale re gering in overleg met deze vertegen woordiger de organisatie en taakver deling van de buitenlandse dienst. In zake vestiging van buitenlandse be trekkingen in Indonesië en het voeren van het buitenlands beleid besluit de Nederlandse regering. De federale re gering regelt voorts in overleg met vertegenwoordigers van de kroon de organisatie en opleiding van de fede rale strijdkrachten. Bevoegdheden tav het KNIL, het KL, en de Koninklijke Marine blijven bij de Koning. De hoge vertegenwoordiger van de kroon voert het opperbevel over alle strijdkrachten in Indonesië. De commandanten van land- en zeemacht hebben in de ka binetsraad stemrecht, waar het zaken betreft, die op hun terrein liggen. In dien op bepaalde punten geen over eenstemming wordt bereikt tussen de vertegenwoordigers van de kroon en de federale regering kan een beslis sing gevraagd worden bij de Neder landse regering. Aldus is in grote trekken het 32 artikelen tellende voorontwerp dat voorts de mogelijkheid inhoudt om naast de vertegenwoordiger van de kroon gedelegeerden van de kroon te benoemen. Het ontwerp maakt bepaalde voorbehouden tav de sta tus van Nieuw-Guinea. Aneta's speciale correspondent ver nam voorts in Bandoeng, dat het te verwachten is, dat in het advies van de federale conferentie op bo venstaand ontwerp vele wijzigin gen zullen worden voorgesteld. 15-jarig dienstmeisje vermist Maandagavond is in 'n politiebericht door de radio de opsporing verzocht van Johanna Petronella Moleman, oud 15 jaar, en dienstmeisje te Nieuwer- Amstel, die sedert 19 Augustus j.I. wordt vermist. Er bestaat het vermoe den, dat zij verdwenen is in gezelschap van een 20-jarige jongeman met wie zij op het lunapark, dat een onderdeel vormde van de Lutam te Amstelveen, had kennis gemaakt. De jongeman, die zich uitgaf voor Amerikaan en nu eens Eddy Brooklyn, dan weer Frank Bau- dife heette, was er in een paar dagen in geslaagd goeie maatjes met het meis je te worden en was zelfs bij haar thuis ontvangen. Hij deed allerlei fantasti sche verhalen in een vreemd taaltje, dat weinig met Nederlands, gemeen had en het geval natuurlijk zeer interessant maakte. Vooral zijn bewering, dat hij over plenty money beschikte had de nodige indruk gemaakt. Desalniettemin waren de ouders van het meisje niet zeer ingenomen met de vriendschap. Op 19 Augustus had het meisje een gedeelte van haar salaris opgevraagd en zou zij met haar nieuwe vriend een middagje naar Amsterdam gaan en 's avonds zouden zij bij haar ouders thuis eten.Zij zijn echter niet terugge keerd. En de politie is er nog niet in geslaagd een spoor van het tweetal te vinden. Hun signalementen luiden: meisje: flink postuur, rode gelaatskleur, don ker haar, lichte jurk met veel gekleur de strepen - new look, geel driekwart jasje, bruine schoenen; jongeman: ten ger postuur, circa 1,60 m lang, blond krullend haar, donker grijze pantalon, opvallend blauw gestreept jasje, wit overhemd, bruine schoenen. De burgemeester van Edinburgh is de laatste tot dusverre, van wie Fanny BlankersKoen een uitnodiging heeft gekregen om deel te nemen aan aldaar te houden athletiekwedstrijden. Maar zoals de meeste anderen zal ook hij een afwijzend antwoord op zijn invi tatie krijgen: Fanny's loop-boekje is voorlopig volgeboekt. De Ieren zijn tot nu toe de enigen, wier uitnodiging succes heeft gehad. Woensdag a.s. vertrekt onze viervou dige Olympische kampioene met Slijk huis naar Dublin om deel te nemen aan de internationale athletiekwedstrij den, die daar Donderdag worden ge houden. EGYPTISCHE BEVELHEBBER IN PALESTINA GESNEUVELD. Een officieel Egyptisch communiqué bevat de mededeling, dat de Egypti sche bevelhebber in Palestina, luite nant-kolonel Ahemed Aziz Bey, op 't slagveld de dood heeft gevonden. Weersverwachting geldig tot Dins dagavond: PLAATSELIJK ENIGE REGEN. In het Noorden van het land: ma tige tot krachtige, langs de wad- denkust tijdelijk harder Z.W. wind, later afnemend. Wisselend bewolkt met enkele plaatselijke buien. Weinig verandering in tem peratuur. In het Zuiden van land: aan vankelijk zwakke tot matige Z.W. wind, later tijdelijk veranderlijke wind. Meest zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen. Weinig verandering in temperatuur.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 1