pips DEN HELDER 1898-1923 rcml Sj^ednlNed' AS£°Clatle pS- fvs.« een nieuwe hoed Stad m Omgeving. Landrotten zagen de Marine Halverwege HERENHOEDEN Predikbeurten AANVULLINGEN FEEST PROGRAMMA Doktersdienst Eerste avond van O.S. 0. Etalagewedstrijd in de City Ere-saluui aan de V.V.V. J. Stoll damkampioon 1948 Korfbalnieuws Uitstapje Beroep aangenomen Urk Urk viert feest Aanbesteding Kerknieuws Anna Paalowna. De Bioscopen TIVOLI „Dwaalwegen" DE WITTE: „Operette-Hefde". Texel, Burgerlijke Stand Zijpe. Burgerlijke Stand SPORT Voetbaltennisdemonstratie op het Helder-terrein zeer grote tube 45ct. Den Helder is, als Neerlands eerste marinebasis, één der steden van ons land die in de afgelopen halve eenw het meest de eer van een Koninklijk bezoek mochten genieten. Reeds toen Koningin Wilhelmina pas 14 Jaar was heeft zij, onder geleide van de toenmalige Koningin-Regentes Emma. een bezoek aan onze stad gebracht, welk bezoek later verscheidene malen wert herhaald. Enkele herinneringen aan de dagen, waarop H. M. Koningin Wilhelmina Den Helder bezocht, laten wij hieronder volgen. Het behoefde geen bevreemding te wekken, dat de bevolking van Den Helder alles heeft gedaan, om het eerste bezoek van de jeugdige Konin gin tot een grote gebeurtenis te ma ken. Hare Majesteit moest kunnen zien, dat de stad waar Haar Marine thuishoorde, Haar komst met blijd schap begroette. Dagen van te voren waren alle hotels uitverkocht, en er verschenen zelfs advertenties in de krant waarin „bovenkamers" werden aangeboden, van waaruit de Konink lijke stoet kon worden gadegeslagen. HET EERSTE FEEST. Op de rede lag een vloot van dertig oorlogsschepen voor anker, en ook de stad zelf had zich op een buiten gewone wijze opgemaakt. *Het is een feest geworden, zo luisterrijk en zo groots als hier pog nimmer had plaats gevonden. De Koningin maakte, door duizenden juichend begroet, een rij toer door de gemeente. Onder leiding van de heer M. P. Polak werd een kindercantate uitgevoerd, zangkoren gaven concerten, er werd een gondel vaart gehouden, de stad was schitte rend verlicht en een feeëriek vuur werk besloot de dag. Over de Irfhuldigingsf eesten, in 1898, schreven wij reeds het een en ander. De feesten ter gelegenheid van het Ko ninklijk huwelijk, in 1901, waren wat bescheidener opgezet, maar toch moch ten zij er zijn. De blijdschap onder de bevolking was er niet minder om. Toen in September 1904 het Konink lijk Instituut vijftig jaar bestond, woon den Koningin Wilhelmina en Prins Hendrik de feestelijke reünie bij in 't nieuwe clubgebouw aan de Hoofdgracht dat zojuist in gebruik was genomen. Natuurlijk werd 's avonds een gondel vaart gehouden. En de volgende dag was er een vlootrevue, waaraan werd deelgenomen door Hr. Ms. „De Ruyter", „Evertsen", „Cerberus", „Bellona" „Lynx", „Gier" en „Bulgia"; kent u ze nog? Als bewijs, dat Den Helder met haar tijd meeging, brandden op het Havenplein honderden electr. lampjes in een fraaie erepoort. In de mobilisatiejaren bezocht de Koningin herhaalde malen ambtshalve de stad, uiteraard zonder dat deze be zoeken met uitbundig feestbetoon ge paard gingen. Zij dederi echter verstaan, dat H. M. intens meeleefde met onze marine en een warme belangstelling had voor de wijze waarop onze neutra liteit werd gehandhaafd. WATERSNOOD. Toeh ift Januari 1916 een vreselijke overstroming een deel van ons land teisterde en onder water zette, toonde onze Koningin zich een waardig af stammeling der Oranjes. Persoonlijk ging zij zich op de hoogte stellen en kwam toen ook in de Anna Paulowna- polder. Drie jaar later (de oorlog was inmiddels beëindigd) bracht de Ko ningin een bezoek aan Julianadorp. Het duurde slechts kort, maar de Ju- lianadorpers kregen toch de gelegen heid met hun bezienswaardigheden (het kerkje en de proeftuin) te pron ken. Niet lang daarna schonk H. M. een Statenbijbel aan de kerk te Julianadorp. Het eerste officiële bezoek, dat de Koningin na de eerste wereldoorlog aan Den Helder bracht, had plaats op 24 en 25 Juni 1921, toen Zij per tor pedoboot, komende van Urk, hier ar riveerde. Bij aankomst van de boot werden H.M. vaderlandse liederen toegezongen, en voorts hadden enige stadgenoten voor een feestelijke ont vangst gezorgd. Het eerste „bezoek-in-grote-stijl" zo zou 't genoemd kunnen worden na de mobilisatietijd, was dat ter ge legenheid van de onthulling van het monument „Voor hen die vielen". Of schoon het karakter van deze aan grijpende plechtigheid zich niet leen de voor een uitbundige feestviering, v.as toch aan dit Koninklijk bezoek vanaf 5.75 tot 31.50- Ileeft U geen tijd om aan de zaak te passjn, U geeft een boodschp en wij komen met een grote zicht- zending bij U /aan- huis VOOR ZONDAG 29 AUGUSTUS. DEN HELDER. Luth. kerk, Weezen- straat, 10.30 uur ds. C. C. G. Visser, van Rotterdam. Baptisten-gemeente, ge bouw Irene, Hoogstraat, 10.15 uur zangdienst, 10.30 uur evang. F. J. G. Hofhuis, 19.45 uur zangdienst. 20 uur de heer G. van Leeuwen Dzn; Maandag 20 uur vrouwenkrans, Californiëstraat 8; Vrijdag 20 uur Bijbelbespreking en bid stond, Hugo de Grootstraat 23. VOOR MAANDAG 30 AUGUSTUS. DEN HELDER. Luth. kerk, Wezen straat, 20 uur ds. C. C. G. Visser, van Rotterdam, dankdienst. Geref. kerk, Bethelkerk, 20 uur ds. J. Hartkamp, dankstond. Oud-kath. kerk. 19.30 uur, pastoor Verheij, dankdienst. Doops gezinde gem., 20 uur ds. A. J. van der Sluis, herdenkingsdienst. luister bijgezet door de samenstelling van een groots en uitgebreid pro gramma. 25 JAAR. Kort daarop vierde H.M. Koningin Wilhelmina haar 25-jarig regerings jubileum. Met Haar zag het Neder landse Volk terug op een kwart eeuw, die van grote betekenis voor ons land is geweest. Niemand kon toen vermoeden, dat het onze Ko ningin beschoren zou zijn nogmaals eenzelfde periode de Kroon der Ne derlanden te dragen. „Halverwege", schreven wij in de kop van dit arti kel. Bij die belangrijke mijlpaal werd dankbaar en blijmoedig stil gestaan, en ook Den Helder gedacht feestelijk de zegenrijke jaren onder de regering van Koningin Wilhel mina. Uren van grote nood waren ons volk niet bespaard gebleven, maar het vuur van de oorlog en de gesel van de honger bleven toch buiten onze lands grenzen. Daarvan gewaagde de heer W Biersteker, voorzitter van het Hel- derse jubileum-comité toen hij op Vrijdagmiddag 31 Augustus 1923 een duizendkoppige schare Nieuwediepers in het Plantsoen (het latere Juliana- park) toesp/ak, voor de overdracht van de vaas die als een teken des vredeS in het Plantsoen was geplaatst. In blijde jubel vierde de bevolking feest. Kinderfeesten, ringrijderij, een concert door de Stafmuzlek, een in drukwekkende parade, een vliegde- monstratie zelfs, een optocht door de gymnastiekverenigingen, roeiwedstrij - den, vuurwerk.... Weer was de stad prachtig verlicht, en in de haven la gen de „Tromp" en de „Heemskerk" onder het sprookjesachtige schijnsel van duizenden lampjes. Blauwige zoeklichtstralen schoten door de lucht en deden de talloze vetpotjes in de tuin der marine-cantine in het niet zinken. En de laatste dag werden er zwemwedstrijden gehouden (toen nog in de gemeentelijke zweminrichting aan de Binnenhaven), de ouden van dagen maakten een autotocht naar Julianadorp. Herinnert U zich ook nog de fietswedstrijd op de Kanaalweg en de Loodsgracht? (De prijswinnaars waren mej. Van Puffelen, mej. Visser, mej. Steeman, J. Kleinman, J. Groen, A. Kuiper, C. Veen, A. J. van Baasjen en W. Prins). Waar blijft de "tijd.Vjjf-en-twin- tig jaren waren voorbijgegaan. Nog vjjf-en-twinti: zouden er volgen, met hun lief en hun leed. Het Nederlandse volk, de stad Den Helder niet uitge sloten, heeft wel reden om in de ko mende dagen van harte mede te leven met dit in dubbel opzicht Vorstelijke jubileum! Op. verzoek van het- bestuur der Heideree Gemeenschap laten wij hier enkele aanvullingen en wijzigingen volgen, die in het programma der feestelijkheden dienen te worden aangebracht. Onder het hoofd „Maandag 30 Au gustus" moet worden toegevoegd, ach ter „Leger des Heils": Oud-Katholieke kerk, Middenweg. De prijsuitreiking van de Marsdiep wedstrijd vindt niet plaats om 18 uur in Formosa, maar om 12 uur in het clubhuis van „Marsdiep" aan de Dijk. Nummer 5 van de Allegorisce op tocht wordt geen allegorische voorstel ling van de Kroning van H.M. de Ko ningin. De Chr. Oranjevereniging kon niet over de gewenste costuums be schikken. Zij komt nu met een praal wagen. Nummer 5 van de Allegorische op tocht wordt verzorgd door' ae speel tuinvereniging „Den Helder" dus niet door de afd. Visbuurt alleen. Nummer 14 van de Allegorische op tocht zal worden verzorgd door de Hel- derse Melkcentrale. Nummer 21 vervalt. Nummer 23 van de Allegorische op tocht zal worden verzorgd door de Autopool der Koninklijke Marine; de verschillende versierde voertuigen ko men onder nummer 24. Een uur vóór de aanvang van „De dans door de eeuwen", dus van 18.30 19.30 uur Dinsdagavond, geeft „Win- nubst" een tentconcert in het Juliana- park. Programma: 1. Oude Wilhelmus; 2 Mars-potpourri, Ciere; 3. Wals van nationale liederen, Ch. de Charmont; 4. Petite Tonkinaise, G. Witteman; 4b. Eine vergnügte Negerhochzeit; 5. Uit de cantine, soldatenliederen, arri. J. Maas; 6. Nederlandse volksliederenpot- pourri, F. Jakma. Op Woensdag 1 September, van 20.30 22.30 uur, geeft het Helders Fanfare corps een concert op een versierde schuit, liggende in de Bassingracht voor de Visstraat. Op Donderdag 2 September geeft het Stedelijk Muziekkorps 's avonds een taptoe in het Julianapark, waaraan ver bonden 'n korte rondgang door de bin nenstad. Op Maandag 6 September, van 19.30 20.30 uur, geeft het Stedelijk Muziek korps een populair concert in de mu ziektent Juianapark. Te Julianadorp wordt de handbal wedstrijd op Dinsdag 31 Augustus ge speeld tussen JVC 1 en Nieuwe Nie- dorp. Op 6 September worden te Juliana dorp van 1618 uur volksspelen ge houden. Ten overvloede herinneren wij aan de repetitie voor de massazang Vrijdag avond 3 September op de binnenplaats van de R.K. meisjesschool, ingang Javastraat, aanvang 19.30 uur. De geneeskundige dienst wordt ge durende dit week-end te Den Helder waargenomen door de artsen dr. R. Franssen, Javastraat 6, telefoon 2712 en dr. M. G. Vroom, Plantsoenstraat 11, telefoon 2485. Cabaret Dick Gabel De reeks ontspanningsavonden is door O.S. en O. geopend met een zeer geslaagde cabaret-revi^, voor het voet licht gebracht door het „Cabaret Dick Gabel". Deze eerste klap is werkelijk, zoals luitenant ter zee Van Veen zei, de volle daalder waard geweest. Het kleine, kwieke groepje, onder leiding van de volleerde cabaretier Dick Gabel, heeft een volle Marinecantine een paar uur lang medegenomen op een dwaze, leerzame, vrolijke en onderhoudende reis door „De papieren wereld". Ver schillende originele vondsten bewezen de vruchtbaarheid van Dick Gabel's brein. Schetsjes en liedjes wisselden el kander af, zonder een enkel hiaat. Jes- je van Marle betoonde zich andermaal op de Helderse planken een cabaretière eerste klas. Ted Viehof kwam eveneens met enkele goede creaties, Mary van Heel leverde haar bijdrage in leuke pa rodieën en Antor. Mèchanik illustreer de heel die papieren wereld met piano muziek; als soli-gaf hij een uitsteken de vertolking van het graag-gehoorde „Warschau-Concerto". Vooral wanneer we letten op de sobere décors, waarin moest worden gewerkt, verdient Dick Gabel met zijn clubje een pluim voor het bereikte resultaat. Men heeft zich in hoge mate geamuseerd aan een pro gramma dat van begin tot eind be schaafd bleef. Zo men weet moest de etalagewed strijd, die onder auspiciën van de Hel derse Gemeenschap zou worden gehou den, worden afgelast daar te weinig in schrijvingen waren binnengekomen. Het merkwaardige was, dat niettemin verscheidene winkeliers (waarbij er ook waren, die zich niet voor de eta lagewedstrijd hadden opgegeven) aan een feestétalage begonnen. Dat heeft het K. S. K.-comité op een goed idéé gebracht. Te elfder ure werd besloten toch een etalagewedstrijd te organise ren, en dan alleen voor de winkeliers die zijn aangesloten bij de verenigingen Koningstraat, Spoorstraat, Keizerstraat. Uiteraard zijn dat de meeste winke liers in de drie genoemde straten. Inschrijving in enigerlei vorm is hier voor niet nodig. Iedere aangesloten win kelier wordt geacht deelnemer aan de wedstrijd te zijn. Op de avond van Woensdag 1 en Donderdag 2 September zal een jury (bestaande uit de heren J. van Hasselt, J. Ph. Klapmeijer en Th. Verbey) langs alle etalages in de drie straten gaan en deze een beoor- delingscijfer geven. Voor de vier mooi ste etalages heeft de K. S. K. een prijs beschikbaar. Onze City-winkeliers, die tot nu toe afzijdig bleven, kunnen dus alsnog trachten met de „pioniers" te wedijve ren. Desnoods hebben zij nog tot Woensdagavond zes uur de tijd om een aardige etalage te maken. Bü het naderen van de Septembermaand is het wel eens aardig om terug te zien op de vacantie-periode, die thans nagenoeg achter ons ligt. En we gaan dan geen herinneringen ophalen aan eigen vacantie-geneugten, maar we willen iets vertellen over de genoegens die Den Helder aan vreemdelin gen heeft verschaft. Daarbij willen we speciaal een eresaluut brengén :.an de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer, die vooral dank zij de prach tige steun van de Koninklijke Marine aan minstens duizend mensen van buiten Den Helder en de Marine heeft leren kennen. Gedurende de laatste acht weken hebben zeer vele vreemdelingen onze stad bezocht. Hun aantal te schatten zou ondoenlijk zijn. Maar groot was 't aantal auto's uit andere provincies, ja ook uit andere landen, dat dit deel van Noord-Holland (dat dichtgeplakt met kranten heet te zijn) heeft be zocht. Al deze mensen kwamen voor een enkel dagje naar de stad aan het Marsdiep, en diegenen van hen met wie wij een praatje hebben gemaakt, waren vol lof over hetgeen zij hier za gen. Na de rit door het heerlijke vlak ke land werden zij opeens geplaatst voor de uitgestrektheid van de zee of kwamen zij in de lieflijke omgeving van de Donkere Duinen. Al deze men sen kwamen om zo te zeggen „on-offi- cieel" naar Den Heider. Zij reisden op eigen gelegenheid. Maar groter was nog het aantal vreemdelingen, dat voor een dagje de gast is geweest van de Vereni ging voor Vreemdelingenverkeer. Vooral op Texel was (dank zij de bemiddeling van de Texelse VW) bekendheid gegeven aan de mo gelijkheid, een uitstapje te maken naar Den Helder. Minstens duizend vacantiegangers op Texel hebben van de geboden gelegenheid ge bruik gemaakt. Geen dag ging voorbij, of er kwam een groep gasten van omstreeks zestig dames en heren, jongens en meisjes van over het Marsdiep. Zij werden „opgevangen" in de Ma rine-cantine. waar de heer Velthuih hen hartelijk welkom heette in de Jutterij. Het was dan de beurt aan één van de heren van het Bureau O. S. en O. (hetzij de luitenant ter zee der le klasse U. F. van Veen of de sergeant De Vries), om de bezoekers een marinefilm te vertonen en het een en ander over de Marine te vertellen. Meestentijds gebeurde dat laatste aan boord van één der oorlogsschepen in de haven. Was het te verwonderen, dat de „binnenlanders" hun oger^ uit keken en oren te kort hadden om te luisteren? Ook de heer Bruinsma, één der steunpilaren van de VVV, heeft meni ge groep rondgeleid, en menigeen die nooit een „echt" schip had gezien wegwijs gemaakt tussen kiel en brug dek. En ook de Rijksw.erf voor ons Nieuwediepers zo „gewoon" als een pneumatische hamers, het lange on derzeebootlichaam in het dok, de tien tallen onderhanden zijnde schepen, het imposante grijs der oorlogsbodems en de keurige uniformen der werf- politie, dat alles maakte het bezoek aan de werf tot een feest. Er zijn dagen geweest, dat de gasten werden onthaald op een allergezelligst vaartochtje over Marsdiep en rede. Zomaar in het wilde weg, of naar een voor anker liggend schip. Verschillen de keren heeft de RS 2 zo'n vijftig va cantiegangers op haar dek gedragen Als haringen in een ton stonden ze, maar men vond het verbazend aardig. Een vacantie-dag moet immers iets anders brengen dan de dingen van al tijd? De VVV heeft haar gasten in de afgelopen weken iets anders gebracht dan de alledaagse dingen. Zij ontving daarvoor de welgemeende dank van ieder, die onder haar hoede door Den Helder Is geleid. En zjj verdient daar om het ere-saluut, dat wij haar in de aanhef gaven, ten volle. Er zijn weer vele honderden Nederlanders, die Den Helder hebben leren kennen, en met wolkenkrabber voor de New Yorkers hun vrienden en kennissen vol sym oogstte de oprechte bewondering pathie zullen spreken over de stad van van iedere vreemdeling die zich binnen de Marine, waar men hen zo gastvrij haar poorten begaf. Het geratel der heeft ontvangen. LANDROTTEN' ZAGEN DE MARINE. Vj.,is vrolijke vreemdelingen ver dringen zich op het dek van Hr. Ms. „RS 2", die onder deze kostbare last niet bezwijkt Deze foto werd gemaakt vlak vóór een groep gasten der WV voor een vaartochtje vertrok. Foto Helderse Courant. Het is de heer J. Stoll na een on derbreking van 2 jaar weer gelukt be slag te leggen op de titel van damkam- pioen en gezien de score is zijn over winning volkomen verdiend. Hij won al zijn partijen op één na, die hij ver loor tegen de kampioen van verleden jaar, Leibbrand. die 4 remise-partijen boekte, maar als enige ongeslagen bleef. Stolle behaalde hiermede een gemiddelde van 92%. José werd goede derde, terwijl Ouwens en Zijderveld als tweede klassers een eervolle plaats optde ranglijst innemen. Van deze beide spelers kunnen we in de toekomst nog goede resultaten verwachten. De eindstand is; 1. J. Stoll 13 12 0 1 24 2. C. J. J. Leibbrand 13 9 4 0 22 3. A. J. José 13 7 4 2 18 3. P. v. Veen 13 7 2 4 16 5. A. Ouwens 13 6 3 4 15 6. J. C. Zijderveld 13 4 5 4 13 7. A. A. Bremer 13 4 4 5 12 8. P. Kwast 13 3 6 4 12 9. E. J. Slotema 13 4 4 5 12 10. A. v. d. Sloot 13 3 5 5 11 11 A. B. v. Ooyen 13 2 4 7 8 12 J. J. Vink 13 2 4 7 8 13. W Wieren 13 1 4 8 6 14. J. W. Bezemer 13 1 3 9 5 Het derde twaalftal van KVH speelt hedenavond om 6 uur een oefenwed strijd tegen het pas opgerichte HCJC I, terrein Kemphaanstraat. Zondag spelen twee combinaties van KVH I en II een oefenpartij tegen el kaar, eveneens terrein Kemphaanstr. Opgave van nieuwe leden kan ge schieden bij D. Kerkhoven, Goversstr. 47, en C. de Jonge, Anjelierstraat 9. De trainingsavonden zijn nog steeds Dinsdag en Donderdag. Dammen Een aantal leden van de buurtvereni ging Wagenstraat, Hartestraat, Vis markt zijn Woensdag met een touring car op reis geweest naar Rotterdam. De hoogtepunten van het zeer geslaagde uitstapje waren het bezoek aan het Panorama Mesdag in Den Haag en de bezichtiging van de Maastunnel te Rot terdam. De r/eis stond onder leiding van de heer W. Wiering. Ds. Ch. H. Swen te Eibergen heeft het op hem, door de Ger. kerk van Den Helder, uitgebrachte beroep aangeno men. In de vacature van de derde pre dikantsplaats is derhalve voorzien. Doordat vele Urker vissers gaarne deel willen nemen aan de grote vloot revue op het Buiten IJ te Amsterdam op 6 September, heeft de Oranjever. Irene te Urk besloten de feestelijkheden te doen houden op Woensdag 1 en Don derdag 2 September. Hiervoor is eert prachtig program opgesteld. Van de vele feestnummers noemen wij o.a. mastklimmen, touwtrekken, spriet- lopen, kussengevecht op een balk boven de haven, grote allegorische optocht en een openluchtspel onder leiding van de oekende komiek Jan ten Napel. Verder een fietswedstrijd Urk—Emmeloord. Voorts een film over het 50-jarig rege ringstijdperk van H.M. de Koningin. Voor de komende ballonwedstrijd is veel belangstelling. In de Ger. Kerk zal een wijdingsdienst worden gehouden door een der predikanten. De dagen worden besloten met het ontsteken van een vreugdevuur. Gister vond de aanbesteding plaats an een woonhuis en winkel te Urk voor <ie heer R. Pasterkamp. Door 4 firma's werd ingeschreven en wel door: Kale en Zoon te Urk voor 32640; Aan nemerscombinatie Urk voor 31300- W. de Boer te Urk voor 30995; firma Das en Otten te Almelo voor 37700. De begroting bedroeg 32000. Ds. Gelderman, Ned. Herv. predikant alhier, is enige tijd absolute rust voor geschreven, i.v.m. een aanval van rheu- matiek. De Ger. Kerk (Onderh. art 31 KO) d!f. ?P Vrijdag 3 September a.s. met 'n' officiële kerkdienst zal worden inge wijd, zal bij de inwijding de naam ont vangen van Rehoboth Kerk. VISSERIJ. Door 10 vaartuigen werd Donderdag 60^293°oond1383 P°nd kuilpalin2 van bO-293 pond per vaartuig, prijs f 144 i.o5 per pond. GESLAAGD Op het te Amsterdam gehouden exa- men van de Eerste Ned. Modevak schoolvereniging (systeem Ensaid) laagden voor coupeuses mej. Riet de Haan van Wieringen, en voor costu- iruere de dames Janny Broekert Ma- rietje Holtez, Fanny van Leeuwen J0. pie van Leeuwen, allen van Wieringen en Anme Scheltema en Neli de Vries van Anna Paylowna. Zij werden allen opgeleid door mej. Jannie Braaf te An na Paulowna. n boekhoud-diploma De heer P. van Ekerin slaagde Ie Alkmaar voor het diploma Boekhou- De heer J. J. de Vries, leraar M O Kort.' tC SChag6n' tódde »em Bekende artisten als Claudette Col- bert, Walter Pidgeon, June Allyson en Lionel Barrymore treden op in de goe. de en sterk gespeelde Amerikaans» film „Secret Heart" (Dwaalwegen) die deze week in het Tivoli-thaater draait. Het bioscoopprogramma is wel aangepast aan de feestelijke sfeer van de komende week. Deze film, waarin de bezoeker andermaal kan kennisma- ken met de spelers uit „De vrouw van mijnheer" en „Twee meisjes uit Bos ton", zal velen een aangenaam uurtje bezorgen. In het vóórprogramma draalt een aardig Walt Disney-filmpje. De zeer amusante film „Operette- liefde" wordt tot en met Maandag avond in de Witte vertoond. Het ls een vlot en geestig verhaal over een groep- je .toneelmeisjes welke zich bijzonder amuseren over de avontuurtje van de charmante adspirant-kunstenaree Mette Madsen. En niet alleen zij maken zich vrolijk over het succes van hun toneelvriendin bij de leden van het sterke geslacht, ook de onbescheiden toeschouwer kan aikwijls z'n lachen niet inhouden als hij getuige is van één der vele onder-onsjes van Mette. Maar onverstoorbaar zingt zij haar liedjes en verovert met haar stralend lachje me nig mannenhart. Muziek, zang en kleu rige shows illustreren deze gezellige operettefilm. TELEFOON 2660 - SPOORSTRAAT 49 Geboren: Petrus z. v. Wilhelmus J. Schoo en Johanna H. Houniet. Geer tje Renskje, d. v. Sijtse van der Zwaag en Maaike Mulder. Jan Antonius z. v. Raijmundus O. G. de Grave en Cat- harina M. Smit. Jacoba d. v. Aria van Bruggen en Maria Westerlaken. Maria Alida d. v. Everardus W. J. van Leersum- en Aaltje F. Tuinema. Ondertrouwd: Martinus Vlaming en Mijntje Drijver. Overleden: Nïcolaas van Egmond 74 jaar, wedn. van Elisabeth Jonker. Henrica Antonia A. Pieper, 68 jaar. Anna Halsema, 77 jaar, echtgen. v. Jo- hannes A. Spigt. GEVONDEN 2 brillen, kindervestje, 2 portemon- naies, ploegmes, meisjes vest armband, portefeuille G e b o re n: Franklin J. D., z. v. Da niël J. Harthoorn en Hendrika Post; Theodorus N„ z. v. Nicolaas L. Kraak man en Agatha A. Bakker; Alie J., d. v. Jacob Stammes en Anna Vriesman! Tjikkina. d. v. Jan Otten en Sjoukje Jonker; Maria A„ d. v. Johannes P. Schilder en Adriana V. Bakker. Ondertrouwd: Pieter de Haan, en Grietje Vrolijk. Getrouwd: Johan Eriks en Adria- ha J. Lammers. Jacob Molenaar en Trijntje Kreljger. Morgenmiddag om 2.15 uur, dus vóór de wedstrijd Heider-Schoten, zullen, de bekende honkballers Klein en Geurts van Schoten een voetbaltennisdemon stratie geven. De spelregels zullen door een geluidsinstallatie aangegeven wor den. DE ELFTALLEN VOOR ZONDAG HRC IWFC I. 2.30 uur: Dijkshoorn, Bot, Swart; De Werker, De Jong, Rod- meyer; De Vries, Nieuwstadt, Van Da len, Knijff, Rijkers. HELDER I—SCHOTEN I, 2.30 uur: Scheurleer; Toes, Pater; Vonk, Beek hoven, Hoebe, Heyblok, Himpers, Dor- leijn, Krab, Wieren. HRC II—HELDER II, 10 uur. (HRC II) Guyken; Koster, Holdorp; Bromle- we, Schoemaker, Striet; Kuiper, Groot, De Schipper, Looy, Bakker. (HELDER II) Boogaard; Booy, Bal; Hoogerwerf, Kwinkelenberg, L. v. d. Boogaerde; Blum, Stalenman, Schou wenaars, De Leur, Snijders. SRC-NIEUWS. Zondag a.s. krijgt SRC bezoek van haar oud geestelijk adviseur kapelaan Groot, met twee van zijn elftallen van de voetbalvereniging WICO uit Rotter dam. WICO is een sterke eerste klas- ser uit de afd. Rotterdam, dus een zwa re tegenstander. Nu aan SRC de eer om te laten zien, dat zjj het gewonnen Gouden Kruis waard is. De opstellingen zijn: SRC IWICO I. Aanvang 14 uur. P. van Nuland; R. de Moei, Jo Stam; C. Berkvens, P. de Wit, P. de Ruyter! N. Verduin, H. Stikkelman, A. Ploeger, P Berkvens, Jo Baars. SRC 2WICO 2, aanvang 12 uur. Op stelling: Jn. Pannekeet; van Duyl, Cas Setels; S. Stikkelman, Th. Kooiman, P- Berkvens; C. Veldhuis, C. Brammer, Jb Blokker, B. Schilder, C. Bongenaar. Re». Jn. Filmer voor; N. Koopman achtar-

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2