Gemeenteraad zond adressen van en trouw hulde KALME BLAUW-WIT ZEGE IN SCHAGEN PRODUCTIEF H.R.C. KRAAKT 2e KLASSER W.G.W.-V.Z.V. 7-3 Plechtige raadszitting en receptie op Zaterdag j.1. Massazang, sport en gondelvaart IJmttidc- Een telegram van hulde Overste Kommer bevorderd De feesten te Oudeschild Voet ba 1 programma voor Zondag Het kop-elftal viel tegen H.R.C. 3-Helder 3 4„i Marktbericht 7—2 overwinning op OVERMAAS Visserij-besommingen Op de dag: der abdicatie van H. M. Koningin Wilhelmina, Zaterdag: 4 September j.1., kwam te 's morgen elf uur de raad der gemeente Den Hel der In een buitengewone openbare zitting bijeen. Tot het bijwonen van deze vergadering waren uitgenodigd een groot aantal vertegenwoordigers van alle bevolkingsgroepen. De Koninklijke Marine, kerkgenootschappen, scholen, verenigingen, instellingen en bedrijven, kortom alle „levenskringen" in onze gemeente waren vertegenwoordigd ln de raadszaal, waar reeds het grote portret van H. M. Koningin Wilhelmina boven de schoolsteenmantel had plaats gemaakt voor dat van H. M. Koningin Juliana. Voortaan zal het por tret van de „Moeder des Vaderlands", Prinses Wilhelmina, in het midden van het wandvlak tegenover de ramen prijken. Onmiddellijk nadat de burgemeester deze gedenkwaardige raadszitting had geopend, speelde een strijkkwartet twee coupletten van het lied „Wilt heden nü treden", waarop burgemeester Ritmees ter in een gloedvolle rede de beteke nis van het Huis van Oranje en in het bijzonder van Koningin Wilhelmina schetste. De verwachtingen, die het Nederlandse volk van Haar had in 1898, zijn wel op buitengewone wijze vervuld. Koningin Wilhelmina heeft zich doen kennen als een Vorstin, die in alles met Haar volk heeft geleefd, gestreefd en geleden. De Vader des Vaderlands, Willem de Zwijger, heeft zijn evenbeeld gekregen in de Moeder des Vaderlands. De burgemeester herinnerde in het kort aan de ontwikkeling van onze monarchie, waarin het parlementaire aspect steeds meer naar voren is ge komen. Koningin Wilhelmina heeft zich immer in deze staatsvorm prach tig op Haar plaats getoond. Door Haar houding en optreden verwierf Z<J de grote toegenegenheid en de diepe eerbied van al Haar onderda nen, en Zij vormde daardoor de bin dende kracht tussen de talloze groe peringen van ons zo rijk geschakeer de volk. „Het Nederlandse volk is een Chris telijk volk, dat zich heeft leren buigen voor God. Wanneer God het wil, dan zal het Nederlandse volk weer ople ven", aldus besloot de burgemeester ontroerd zijn rede, waarop hij voorle zing deed van het adres van hulde en dankbaarheid dat namens de raad aan H. M. Koningin Wilhelmina zou wor den gezonden. Met handgeklap betuigde de raad zijn Instemming met dit adres, waarin op ondubbelzinnige wijze werd Het bestuur van de Helderse Ge meenschap heeft gister de volgende telegrafische gelukwens gezonden aan H.M. Koningin Juliana: „Het bestuur der Helderse Gemeen schap wenst Uwe Majesteit bjj de aanvaarding van het koningschap wijsheid en kracht toe en verzekert Uwe Majesteit zijn onwankelbare liefd en trouw." Met ingang van 1 September j.1. is de kapitein-luitenant ter zee D. J. Kommer, commandant van H.M. wachtschip „Neptpnus" bevorderd tot keoitein ter zee. De jubileumfeesten te Oudeschild zijn uitstekend geslaagd. Er werd o.m. een fakkeloptocht gehouden met mede werking van Texels fanfarecorps, waar na er volksdansen werden uitgevoerd op het Havenplein, door een dansgroep onder leiding van mevr. Termaat. Dit bracht een groot aantal mensen op de been. De volgende dag vonden er volksspelen plaats. De prijzen werden alzo gewonnen door: Meisjes 67 jaar: D. Bakker, A. Keij- zer, M. v. Maldegen. Meisjes 8, 9, 10 jaar: Henny Zijf, U. de Ruyter, T Bakker. Meisjes 11, 12, 13 jaar: L. Koopmans, N. Hin, M. Backer Jongens 67 jaar: S. Broersma, D. Maas, D. de Vries. Jongens 8, 9, 10 jaar: D. Bak ker, S. Hemelrijk, J. ZegeL Jongens 11, 12, 13 jaar: J. de Jong, P. Schagen, H. v. d. Meer. Jongens 14—16 jaar: G. Bruin, P. Hin. Meisjes 1417 jaar J. Dalmeyer, M. Backer, J. Kooiman. Dames: N. Westdorp, J. Westdorp, W. v. d. Meer. Heren: C. Blom, G. de Boer, IJ. Zoon. Vliegerwedstrijd: H. v. d. Poll, D. Zegel, W. Bruin. Gecostumeerde optocht: hieraan werd door een zeer groot aanta' kinderen deelgenomen en er was veel werk van gemaakt. De jury had dan ook geen gemakkelijke taak. De prijzen werden toegekend aan: groepen: 1. Hans en Grietje, 2. Sneeuwwitje, 3. De gouden kroon, 4. Hollands vlag. Enkelen en paren: 1. Kaasdrager, 2. Schip der Vrij heid 3. IJscowagen, 4. Gouden koets. De jeugd werd op diverse versnape ringen getracteerd. Des avonds was er een gratis cabaret voor de groteren in het Eigen Gebouw. Door het gezel schap Ered. Fagel werd er een uitste kende avond gegeven, wat- wel het ap plaus aan het slot bewees. Er werd ook nog een verloting ge houden met vele prijzen die door in gezetenen beschikbaar waren gesteld. Een gezellig bal sloot deze avond. Rest ons nog te vermelden dat de tocht van ouden van dagen ook nog deze maand gemaakt zal worden. Van af deze plaats brengt de feestcommis sie dank aan allen die hebben medege werkt tot het welslagen van deze fees ten. uiting gegeven aan de liefde, de eer bied en de sympathie die de bevolking van Den Helder gevoelt voor de schei dende Vorstin. Met een enkel woord verklaarde de heer Van Zwijndrecht namens zijn mede-raadsleden, dat zij allen de inhoud van het adres van har te konden onderschrijven. Het kwartet speelde twee couplet ten van het gezang „Dankt, dankt nu allen God", waarop de burgemeester 't adres van trouw voorlas, dat namens de raad aan Koningin Juliana zou wor den gezonden. Ook hierop reageerden de raadsleden met applaus, en ander maal betuigde de heer Van Zwijndrecht namens de anderen zijn instemming. Alvorens deze plechtige raadsvergade ring met het spelen van het Wilhel mus werd besloten, deed de burge meester voorlezing van de proclamatie welke H. M. Koningin Juliana ter ge legenheid van Haar troonsbestijging heeft uitgevaardigd. RECEPTIE. Namens Hare Majesteiten Koningin Wilhelmina en Koningin Juliana nam de burgemeester 's middags op de re- peptie ten raadhuize de gelukwensen der burgerij met jubileum en troons bestijging in ontvangst. Zoals gebrui kelijk was de raadszaal tot in alle hoe ken bezet, toen de burgemeester in 'n kernachtige rede de gevoelens van al le aanwezigen jegens beide Majesteiten vertolkte. Het spontaan ingezette Wil helmus was een zinvol antwoord op de woorden van sympathie, trouw en aan hankelijkheid, die ca. tweehonderd re presentatieve stadgenoten zojuist had den aangehoord. Met een ongedwongen samenzijn in de trouwzaal, waar ook ditmaal ver versingen konden worden gebruikt, werd de receptie besloten. Het avondprogramma vermeldde geen feestelijkheden, zodat toen een ieder ruimschoots gelegenheid had om van de overal aangestoken illuminatie en de gezellige drukte in de stad te ge nieten. Van verre heeft ook de stad aan het Marsdiep meegeleefd met het grote gebeuren in de Kroningsstad, dat lichtende middelpunt van een land in feesttooi Het spreekt vanzelf, dat vandaag in onze courant de meeste ruimte in beslag wordt genomen door hetgeen over de Inhuldigingsplechtig heid te vertellen Valt, maar toch moeten wij zij het tot onze spijt in kort bestek het een en ander releveren van de wijze waarop Den Helder de dag der Inhuldiging, heeft doorgebracht. Het allereerst springt dan in onze herinnering naar voren de massazang cp het Stationsplein. Een groot deeli der bevolking was reeds op de been, toen aan de Buitenhaven de vlaggen- parade werd gehouden, wederom met de voortreffelijke medewerking van ons Stedelijk Muziekkorps. Datzelfde korps vormde om goed tien uur de kern van een grote mensenmenigte, die onder leiding van maestro Lee- wens een uur lang heeft gejubeld dat het een aard had. Toen Vrijdagavond onder een druilerige hemel de repeti tie werd gehouden was reeds te voor zien dat velen aan deze massazang zouden meedoen. En inderdaad, het stationsplein bood gistermorgen weer de vertrouwde aanblik van een dei nende en kleurige mensenzee, die dit maal in plaats van het geroezemoes dat aan mensenzeeën eigen is, een so noor koorgeluid liet horen. Een serie echt-vaderlandse liederen, ingeleid en besloten door het Wilhelmus, golfde de wijde ruimte in. Er werd, zo dat heet, „lekker" gezongen. Het was fris in de buitenlucht, maar niemand had daar tenslotte meer erg in. SPORTDEMONSTRATIES De duizenden vonden elkander weer op het terrein aan de Sportlaan, waar allereerst de landelijke rijvereniging „Hollands Noorden" uit Julianadorp enige aantrekkelijke ruiterdemonstra- ties gaf. Het zonnetje kwam weldra door en dit gaf aan het sierlijke en ge disciplineerde spel der paarden op de frisgroene grasmat een vrolijk aspect. Vooral het carousselrijden maakte een welverzorgde indruk. Het springen verliep niet altijd even soepel en vlot. maar dat kon op deze dag slechts tot verhoging der feestvreugde strekken Het publiek applaudisseerde soms nog luider na een galante weigering dan na het correct nemen van een hinder nis. Tegen kwart voor drie begon de grote volksverhuizing" naar het HRC-terrein, waar precies op tijd de turners en turnsters van O.KJK.. P.P.. Turnlust en W.G.W. kwamen aanmar- cheren. Voorafgegaan door de vaan dels marcheerden de verenigingen langs de staantribune. In een keurig carré stelden zij zich op, waarna on der het spelen van het Wilhelmus de vaandelgroet werd .gebracht Onder leiding van de heer Van Loo vergast ten de honderden mannelijke en vrou welijke gymnasten de duizenden toe schouwers op een behoorlijk uitge voerde vrije oefening, waarbij ,Win- nubst" het rhythme muzikaal mar keerde. Met enkele oefeningen in klei ner verband werd deze gymnastiek- demonstratie besloten. Andermaal volgde een volksverhui zing, nu naar het Hennes-terrein aan de M^euwenstraat waar de motorclub Den Helder en Omstreken" het vol gend programmapunt verzorgde. De middag begon met de paarden, hij eindigde met het moderne verkeers middel: de motorfiets. De verzamelde menigte kon zich ervan overtuigen, dat een motorfiets zich leent tot 't maken van capriolen, die in de verkeersprac- tijk niet direct gebruikelijk zijn. Ook hier maakte het carousselrijden, dat van de rijders een goede beheersing der machines vergt, de beste indruk. Een aardig onderdeel was ook de bal- lonnenjacht. Enkele vaardigheidsproe- ven voltooiden het programma, dat de toeschouwers tot ca half zes bezig hield. Toen verspreidde de menigte zich weer. ditmaal om zich te begeven naar 'n ander maar niet minder belang rijk aantrekkingspunt: de huiselij ke dis, waar de hongerig makende in vloed van wind en wandeling kon worden bestreden. Degenen die op weg naar huis door de binnenstad kwamen, konden nog even gewaar worden dat op het „Rialto-plein" (evenals 's morgens) de Helderse Ge meenschap voor vrolijke gramofoon- muziek (van Radio Metropole) had ge zorgd. En zij konden ook kennis ne men van de collectie foto's, die vóór, tijdens en na de inhuldiging van Konin gin Juliana te Amsterdam waren op genomen en die wij dank zij het snel le werken van de ANP-fotodienst reeds om half vijf konden ophangen. DE GONDELVAART Alvorens de gondelvaart begon, gaf het Stedelijk Muziekcorps onder grote belangstelling een tentconcert ln het Julianapark. Het laatste pro grammapunt van de feesten was zeker niet het minst geslaagd. Ais een vurige sliert trok een twintigtal alleraardigst versierde en verlichte bootjes door Binnenhaven en Helders kanaal tot de Mosterdbrug en terug. Aan beide boorden keek een brede mensenhaag belangstellend toe, me nigmaal van zijn waardering uiting gevend door een gezellig handgeklap. Deze waardering werd nog eens mon deling bevestigd door de burgemees ter bi) de prijsuitreiking ln Formosa. Bij het naderend einde van deze feest dag verklaarde burgemeester Rit meester met grote voldoening terug te zien op hetgeen in Den Helder in de afgelopen week werd gepresteerd ouder leiding van de Helderse Ge meenschap en de Gemeenschap Ju lianadorp. De deelnemers van de gondelvaart werden naar de grootte der schepen in 4 groepen verdeeld. De prijswlnners waren: Groep I: „Santa Lucia" (Sportver eniging Rijkswerf), 2. „Buurtvereni ging Visbuurt", 3. Opgetuigd fregat (Rilkswerf). 4. Dekschuit (leerlingen dansschool Siebeling). Groep n: 1. Buurtvereniging Bin nenhaven (koningssloep). 2. sloep met vuurwerk (Rijkswerf). 3. Kampeer- sehln van de heer Grijpstra. 4. Ver sierde sloep met Neptunus (Kon. Ma rine), 5. Wherry der K.M.J.C. Groep ni: 1. „Lieuw" (Den Broe der), 2. „Actief" (Leyen), 3. On rust" (Roovers). 4. „Potje" (De Vries), 5. „Sperwer" (Vonk). Groep IV: Kano van Deutekom, 2. R Vroom. SuccesAlways Forward B.K.C.—Helder Alkm. BoysSchagen H.R.C.Purmersleyn Nieuwe-NiedorpZeevogels R.KjV.F.C.Wieringerwaard WatervogelsVrone SchoorlTexel De Rijp—Oudesluis Helder 2—D.W.V. 3 D.W.V. 4H.R.C. 2 K.V.V. 3H.R.C. 3 W.S.V. '30 2—Helder 3 PROMOTIEDEGRADATIE AFD. NOORD-HOLLAND. In Ia, Ib en Ic degraderen de twee laatst geplaatste clubs naar de 2e klasse. In rei. Ia en res. Ib degradeert het onderste elftal naar de 2e klasse. Standaard 2e klasse: De kampioenen promoveren naar de le klasse. Het on derste elftal degradeert. Res. 2e klasse: Promotie voor de bo- \enste, degradatie voor 2 laatste clubs. 3e klasse: De kampioenen promo veren. De laatste geplaatste elftallen degraderen. 4e klasse: De kampioenen promo veren. VOETBALUITSLAGEN. Helder comb.Geel Zwart 41; Hel der comb.Stoottroepen 12; Helder 4—Geel Zwart 2 2—0. De wedstrijd Kop van Noord-Holland —Blauw Wit 2 was, wat de neutrale bezoeker pleegt te noemen een „aardig partijtje". En met deze benaming hejj- ben wij in feite al meteen verklaard dat de wedstrijd als geheel tegenviel. Eerst tegen het einde wisten de Noord-Hollanders voor wat vuurwerk te zorgen, maar toen bleek dat een achterstand van drie doelpunten te veel was voor hen. Het was in deze wedstrijd juist het Noord-Hollandse elftal dat zo bijzonder tegenviel. De opmerking dat de spelers vreemd van elkaar waren en daardoor geen geheel vormden gaat niet helemaal op. Vijf spelers van Alcmaria waren in het elf tal opgesteld en dit aantal moest toch voldoende zijn voor een behoorlijke kern. Maar dat bleek niet het geval te zijn. De oorzaak hiervan lag bij de slecht in vorm zijnde spelers van Alc maria zelf. De backs Maassen en Hen driks speelden zeer twijfelachtig. Voor al Maassen hield aanvankelijk slecht zijn buitenspeler. Eerst het laatste kwartier liet Maassen zien dat hij niet voor niets een goede naam heeft in ons rayon. Linkshalf Godvliet was uiter mate zwak, vooral in de eerste helft De Buyzer was voor de rust totaal niet in vorm, doch in de tweede helft kwam hij er beter in. Zijn spelinzicht was heel goed te noemen. Met twee doel punten had hij toch nog een belangrijk aandeel in de strijd. Linksbinnen Schmidt was ditmaal geheel uit vorm. Een harde werker, technisch be slist voldoende, doch hij bleef teveel achter. Een binnenspeler in een elftal met teruggetrokken verbindingsspelers moet bij een aanval toch steeds in zijn voorhoede kunnen zijn. Een lastige opgave, doch voor suc ces beslist noodzakelijk. Schmidt kon het ditmaal niet, waarbij nog kwam dat deze Alkmaarder zijn schot blijk baar een week wilde bewaren. De overige spelers, waarvan minder werd verwacht, vielen over het alge meen niet tegen. Doelman Kramer za gen we wel eens beter, maar Tromp van DTS speelde een gave spilpartij. Hij had het tegen Lakenberg niet ge makkelijk, doch was lang niet steeds in de minderheid. Kater van Schagen was weer de pittige half. Soms plaat ste hjj wel eens minder goed, doch zijn terrier-eigenschappen vielen bijzonder op. Himpers van Helder verving Ever- steijn en deed dit behoorlijk. De enige critiek, die wij op hem hadden was dat ook hij te weinig op zijn plaats was. Van Dalen van HRC stond veelal al leen op het middenveld, waar hij wei nig kon uitrichten. Er ging echter ook niet veel kracht van hem uit. Als laat ste man, rechtsbuiten De Vries van HRC, die een uitstekende wedstrijd speelde. Zijn voorzetten waren prima en ook zijn spel maakte een faire in druk. EN BLAUW WIT? De Blauw Wit-reserves hebben een uitstekend elftal, waar menig tweede klasser een dobber aan zal hebben. Lakenberg was de man in de voor hoede, maar ook de overige spelers wa ren ruimschoots hun plaats waard. Vooral de rechtsbuiten was uiterst snel en handig. Doelman Vink is een keeper van klasse, die in de toekomst zeer zeker meer van zich zal laten ho ren. HET VERLOOP DER DOEL PUNTEN. Het verloop der doelpunten was als volgt: Na 3 minuten kreeg Lakenberg een pass door het midden, even een handige schijnbeweging, daarna een subliem schot, waar Kramer geen schijn van kans bij had, 01. Na een corner van rechts kreeg linksbuiten Reichart de bal, zette voor en de linksbinnen schoot de bal in het net, 9—2. Nog voor de wedstrijd 26 minuten oud was had de rechtsbinnen de stand reeds op 30 gebracht voor Blauw Wit. Eerst daarna verkleinde Noord-Hol land de achterstand. Een vrije schop van Tromp werd door Himpers naar links gekopt, waar De Buyzer, in bui-: tenspelpositie, klaar stond en Vink met een schuiver wis te passeren, 1—3. In de tweede helft gaf de rechtsbui ten van Blauw Wit een harde schuiver en voordat Kramer kon ingrijpen schoot de linksbinnen no. 4 langs de Boys doelman. Daarna werd Van Dalen vervangen door Mos, die inderdaad wel meer le ven bracht in deze rustige wedstrijd. De Noord-Hollanders werden gaan deweg sterker, blijkbaar geïinspireerd door de kunstverlichting. Het was De Buyzer, die een voorzet van Schmidt via Vink in doel schoolt. Het was Schmidt zelf, die in samenwerking met Mos door de B.-verdediging ging en de bal voor de derde maal langs Vink schoot Met de stand 34 kwam het einde van deze faire strijd. Een strijd, die ondanks de teleurstelling van het niet komen van Heerenveen, toch wel bijna 2000 bezoekers trok. Tijdens de pauze demonstreerde de sportschool Kuilman met jiu-jitsu en dames-acrobatiek. Demonstraties, die buitengewoon goed waren en zeer in de smaak vielen van het publiek. Het Schagen-veld zag er keurig uit. Burgemeester Wognum woonde de wedstrijd bij, wel een bewijs dat Scha- gen's eerste burger met de sport mee leeft. Het was een gemoedelijke strijd, die H.R.C. 3 en Helder 3 dagmorgen tegen elkaar spe^8" Helder 3 had over het algemeens- iets jongere ploeg, n.1. verschillen junioren van verleden jaar. d, gens werkten aardig, combineer^ pittig, maar toch kregen wij <je druk dat dit elftal phystek te «JS! was voor H.R.C. 3. En aangea H.R.C. 3 waarschijnlijk niet totS physiek sterkste ploegen zal behort" iD de res. 3e klasse, betwijfelen wij Helder straks veel plezier zal hpK ben van deze samenstelling, Puhl deed vele goede dingen en ook Arie Hoogerwerf trok de aandacht Daarnaast verrichtte rechtshalf Loos veel en nuttig werk. Maar voor- al de voorhoede was matig. H.R.C* was doortastender en productlever Toch was op dit elftal ook wel cr(.' tiek. Linksbinnen Zoons kan aaMige staaltjes voetbal vertonen. De wfe. waarop hij het eerste doelpunt scoor de, was heel goed, al ontging het d« uitstekend leidende scheidsrechter dat hij zijn hand had gebruikt. Maar aan de andere kant had hij Weer zwakke momenten. Een speler moet 90 minuten voetballen. Zoons speelt er hoogstens 30, want als hij de kwijt is, blijft hij staan en nog steeds praat hij tevel. Dat is jammer, w®t juist op zijn leeftijd kan deze roodjak bruikbaar worden. Rechtshalf Boon van H.R.C. Is te& fijne speler. Technisch goed, een fair» spelopvatting en een uitstekend elf- talspeler. Waarschijnlijk is hij 10 jaar te laat de voetbalsport gaan beoefe nen. Nadat Helder op fraaie wijze 11 had gescoord, wist Racing neg: vóór de rust de stand op 21 te brengen. In de tweede helft wisten de rood- jakken nog 2 maal te scoren. Eind stand 41. Niemand zal ons kunnen tegenspreken, wanneer wij beweren, dat HJt.C. met iets meer vertrouwen deze competitie van haar derde elftal tegemoet gaat dan Helder. Dat neemt niet weg, dat Helder het evengoed wel zal redden. ALKMAAR, 3 September Andijvie 5—13; spinazie 4—17; postelein 7—11; wor teltjes 7—IS; tomaten 46—94; groene kool 11—17; rabarber 4—7; rode kool 7—17; gele kool 11; prei 7—12; uien 5—12; bieten 4- 10; druiven 33—1,08; sperciebonen 32—53; snijbonen (stok) 30—56; pronksnijbonen 2030; bloemkool I A 5068, 1 35—45 en II 15—28; komkommers 5—20; meloenen 2070; worteltjes 11—24; radijs 2—5; se!, derie 1—4; selie 1—3; sla 2—12; eigen, heimers (aardappelen) 5—7; clapps (pe ren) 40—60; appelen 2045 Een 72 overwinning tegen de Rot terdamse 2e klasser Overmaas was 'n waardig besluit van het oefenprogram ma van HRC. Door het spelen op Za terdagavond van Van Dalen en De Vries waren oorspronkelijk opgesteld Looi en Kuiper. De laatste was echter verhinderd, zodat De Vries toch weer rechtsbuiten stond. Bakker verving Rijkers op de linksbuitenplaats. Deze voorhoede scoorde 7 doelpunten. Een prestatie, die optimistisch aandoet. Waren de nieuwelingen Looi en Bak ker nu zo uitstekend? Dat kunnen we niet zeggen. Trouwens ook Knijff en Nieuwstadt waren nog niet op hun volle toeren. Maar deze voorhoede was actief. Er werd niet gezeurd. De bal werd gelijk gespeeld en al was dat spelen niet altijd even serieus, de me thode was doelmatig, want de achter hoede van Overmaas werd steeds uit haar positie gespeeld. Het zat HRC mee en Overmaas had geen geluk. Want sterker was HRC geenszins en tech nisch zelfs iets minder, al was De Wer ker dan ook de beste voetballer van het veld. Eerlijk, wanneer de achterhoede nog iets solieder wordt dan menen wij dat HRC een goed seizoen tegemoet kan gaan. Een goed teken is dat de prestaties zich in opgaande lijn bewe- Ook in deze wedstrijd heeft W.G.W. wederom haar kunnen getoond. Vooral t samenspel was heel goed, wat voor al in de voorhoede tot uiting kwam. Ook de achterhoede was goed, alleen het wegwerken kan soms nog beter. VZV, dat met twee invallers speelde, o.a. voor haar mid ^voor, had be paald haar middag niet, want het lijkt ons toe dat dit elftal beter kan. In de voorhoede rt e het soms ge ducht en de enige die hier opviel was linksbinnen Groen, terwijl rechtsback Legwater zijn "lub voor een grotere nederlaag heeft weten te behoeden. WGW trapt af maar VZV kwam di rect in de aanval. Steeds weer opnieuw komt V. naar voren maar Bouma weet zijn doel schoon te houden. Succes komt aan de andere kant, als een bal van achteren bij Ramler komt, die een schot loste. De keeper wist de bal niet weg te werken, wel trachtte Leegwater de bal nog weg te schoppen, maar Spaans is hem te vlug af en het kleine tikje is net voldoende om W. de lei ding te geven. —0). V. liet het er echter niet bij zitten, maar het was weer W. dat doelpuntte. De bal kwam bij Ramler, die drie spe lers passeerd' i't keeper het nakij ken gaf. 20. Het was de achterhoede van W. die nogmaals de voorhoede aan het werk zette. De bal kwam bij Hille dia ar snel mee naar voren ging en keurig voor zette. Ramler bedacht zich geen ogen blik en voor de derde maal vloog de bal in het het. 30. Er was nu twintig minuten gespeeld en nog steeds was de doelpuntenhonger van W. niet gestild. W :1 ondernam V. enkele aanvallen op het W-doel maar de backs en de stop- perspil en in laatste instantie Bouma gaven geen krimp. Toen wederom de bal voor het V-doel kwam was het Ramler die er 40 van maakte. Na de aftrap kwam V. enigszins in de aanval, maar verder dan een paar corners bracht men het niet. Het was wederom W. dat door Hillen de stand op 30 bracht en kort vóór de rust was het Ramler die met een zacht roliertje, waarbij de keeper niet vrijuit ging, er 60 van maakte. Na de rust is het steeds W. geweest dat de toon aangaf. Wel wist V. twee doelpunten te maken, die echter hoofd zakelijk onU en doordat de W-ach terhoede te ver naar voren kwam. Na een kwartier spelen wist de V.-voor hoede door te breken en na wat heen en weer getrap bracht Groen de stand op 61. WGW liet nu werkelijk af en toe aardig voetbal zien, men combi neerde gtjed en dat het niet tot doel punten kwam heeft V. hoofdzakelijk te danken aan haar r-back Leegwater, die overal tegelijk was en menigmaal de bal het veld weer inzond. Een kwar tier vóór het einde volgde een goed opgezette aanval van W„ maar Leeg water wist corner te werken. Deze werd door Ramler goed genomen en Schilder schoot onhoudbaar in. 7I. W. begon het toen wat kalmer aan te doen en V. kwam iets meer in de aanval, verder dan een paar corners bracht men 't niet Toen er nog één minuut te spelen was, zou V.'t nog eens proberen. De bal werd Tiaar voren ge werkt en met een hard schot bracht V. de stand op 72, waarna scheidsrech ter Sauer, die de wedstrijd goed leidde, het einde floot WGW 2—VZV 2 3-6; WGW a—Wa tervogels a 01. HELDER WINT S.R.C.-JUNIORENTOURNOOI Zaterdag vond op het SRC-terrein een junioren-toumooi plaats, waaraan werd deelgenomen door Helder, Scha gen, ZAP en SRC. Vooral de wedstrijd Helder—SRC was spannend. De einduitslag was 1—I, waarna Helder met penalty's won. De uitslagen waren; Schagen—ZAP 3—1; SRC—Helder 4 5, SRCZAP 41; HelderSchagen 2—1. gen en met dat voor ogen kan Pur- mersteijn a.s. Zondag op een warme ontvangst rekenen. Overmaas viel ons niét mee. De twee invallers kunnen geen excuus zijn. Vóór de wedstrijd werd scheidsrech ter J. Augusteijn door voorzitter De Bóer van HRC bdankt, voor hetgeen deze sympathieke fluitist voor HRC (hij was lange tijd aanvoerder van HRC 1) en voor de voetballers heeft gedaan. Augusteijn floot n.1. zijn laat ste wedstrijd. Als aandenken zal hem straks een foto worden aangeboden, die van de elftallen van HRC en Over maas met Augusteijn in het midden, werd gemaakt. Na 7 minuten spelen plaatste Looi uitstekend naar Bakker. Een hoge voorzet volgde, die De Vries goed on der controle kreeg en met een hard schot had HRC de leiding, 1—0. De midvoor van Overmaas schoot eenmaal hard tegen de lat. Het duur de geruime tijd voordat De Vries, die ditmaal wel buitengewoon schotvsar- dig was, uit een corner van links de bal vqor de tweede maal in de touwen schoot. Kort hierna gleed Bakker door de verdediging der gasten, omspeelde de doelman en scoorde het derde doel punt, 30. Met deze stand kwam de rust. In de tweede helft was het eerst Overmaas dat scoorde. De rechtsbuiten was naar binnen gekomen en scoorde met het linkerbeen tegen. Door g04® werk van Nieuwstadt kreeg De Vries weer een kans en wederom was z'J® schot raak, 41. De rechtsbinnen d®[ gasten wist met een magnifiek sebo* de stand op 42 te brengen. Evenlee* het of Overmaas de achterstand zou inlopen. Een goede combinatie tiis*® Bakker en Knijff besloot de laatste m een trekbal, die De Vries in het "c kogelde. Nog was HRC niet tevreden. Eerst schoot Looi een bal in het en kort vóór het einde scoorde Nieu stadt het zevende doelpunt. HBC »o tevreden zijn. Vooral die 7 is een t0^ teken zo vlak voor de competitie. Aan de Rijksafslag te IJmuiden w4* den gisteren aangevoerd 7436 kisten ring, 130 kabeljauw, 700 makreel, schol, 80 tong en tarbot, 90 schelvis. schar 20 haai, 20 bot, 35 weiting, 50 k vis en 50 diversen Besommingen: IJM 128, „Shamroe* f 8690; 62 „Condor" 4 f 5820 6 „Norra^ f 24,270 94 „Zwarte Zee" f 10.280. 125 f 4770; 17 f 4270; 168 f 4480; 150 f* 89 £4150: OD 8 f 256; UK 34 f 1550- f f1340; KW 61 f77; HD 71 f34; v f 240; EH 21 f214; IJM 241 f255; f 3110; 52 f 2350 213 f 200 2130 f?™; }4) £169; 201 f3540 79 f3410; 318 190; 391 f37; 352 f32

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2