Koningin Juliana roept alle hens aan dek Orkaan van gejuich begroet de Gouden Koets „U wordt omringd door de liefde van het volk" De Ontroerend dankwoord aan Haar Moeder Honderdduizenden bejubelden Koningin Juliana Kleine notities rond een groots gebeuren rots temidden der woelige baren 58-Jarige man vermoord te Nijkerk NIEUWE FRANSE REGERING PROF. KRANENBURG: Rit door Amsterdam werd onvergetelijk De levenskansen van een middenstandszaak Het behalen der vereiste diploma's is noodzakelijk Wieringermeer Indienen transportkosten nota's door geëvacueerden Twee gelukkigen tjf DE NIEUWE KERK te Amster- dam heeft H. M. Koningin Juliana rigtenniddag een rede gehouden tot de leden der Staten-Generaal, een rede w> ontroerend en zinvol, dat zij die haar hoorden, hetzü in de kerk, dan wel thuis aan de luidspreker. blij waren dit grote ogenblik in ons aller leven te hebben mogen bele ven. H. M. Koningin Juliana had met gttn schonere woorden haar rege ring kunnen aanvaarden. Pe Koningin zeide: i EDEN vande Staten-Generaal. L Dat i)c hier op het ogenblik in uw midden ben om de eed op de grondwet af te leggen, vervult mij met weemoed. Want het is een gevolg van het feit, dat mijn lieve Moeder een halve eeuw lang haar krarchten in dienst van het vaderland en het rijk heeft gegeven in een mate, dat zij nu eindelijk de zware last niet langer dragen kan. Maar het vervult mij ook met de troost, dat ik haar taak mag verlichten door die last met mijn onervaren, maar jongere en dus sterkere kracht, over te nemen en dat ik daarmee iets voor mijn Moeder doen kan voor haar, ?an wie ik, evenals aan de goede mens die mijn vader was, het levens licht en alles te danken heb. Sedert eergisteren ben ik geroepen tot een taak, die zo zwaar is, dat nie mand die zich daarin ook maar een ogenbl'V heeft ingedacht, haar zou be geren, maar ook zo mooh,dat ik alleen maar zeggen kan: Wie ben ik, dat ik dit doen mag. De mogelijkheden, die mij hierdoor worden gegeven, om in het algemeen welzijn werkzaam te kunnen zijn, zijn zo groot, dat ik na veel innerlijke strijd bereid ben de roeping te vol gen waarop mijn ouders mij met zorg hebben voorbereid. Overeenkomstig de bepalingen van de grondwet ben ik tot het koning schap geroepen, maar de moed om deze roep te volgen vind ik in ver trouwen op God en in de grote liefde, waarmede ons volk mij tegemoet treedt. Deze liefde heeft mij mijn hele leven begeleid. Ik leefde in de warmte daar van in tijden van voorspoed en geluk, maar nooit bleek de kracht daarvan sterker, dan in tijden van tegenspoed en verdriet. Daarnaast ben ik gelukkig, in mijn man een levensgezel naast mij te heb ben, die een grote steun voor mij is en hebben wij het voorrecht zelf al onze zorgen te mogen wijden aan onze vier kinderen. Ik wil hier met nadruk vaststellen, dat voor een koningin haar taak als moeder e.ven belangrijk is als voor iedere andere Nederlandse vrouw. DE WELVERDIENDE RUST {JEVE MOEDER, Geleid door de liefde, de wijsheid en het verstand van grootmoeder, zijt gij uw zware taak begonnen met later naast u vaders gezegende persoonlijk heid. Hoe moeilijk ge het hebt gehad in een wereld van conventionele voor oordelen, waardoor speciaal de tijd waarin ge begon, zich kenmerkte, weet ik nog maar alleen, en dat zeer ten dele. Met uw scherpe visie en uw in de grond van uw hart zo sterke verbon denheid met de medemens, hebt gij echter onverstoord voor het heil der gemeenschap gewerkt. Ik zelf en allen hadden altijd het ge voel dat gij er waart als een rots. Toen de stormen kwamen, merkte men dat pas goed. Want die rots stond daar onwrikbaar: saevis tranquillus in undis, rustig te midden der woedende golven. Ik weet dat ge in uw overgrote be scheidenheid en nederigheid, na een halve eeuw van offeren en dienen en nooit uzelf zoeken, van onafgebroken werken, zwoegen en scheppen, zegt: maar ik heb toch immers niets gedaan. Waarvoor dan al deze dank? Nederland en de Rijksdelen over zee hebben u een halve eeuw als „de Ko ningin" gekend en zelfs reeds acht moeilijke jeugdjaren daarvóór. Nu hoopt ge op een welverdiende rust, het geven van eigen zinvolle vorm aan uw levensavond. Een uiterlijk zinnebeeld, hoe ontoe reikend ook, moge u nog sterker ge voel van verbondenheid geven met de besten uwer wapenbroeders in de gro- ie strijd. In de hoop, dat uw bescheidenheid u niet zal beletten, het te aanvaarden, worde u thans als symbool van het hoogtepunt van uw regering, uw lei derschap in de zware tijd van oorlog en onderdrukking, het Ridderkruis der Militaire Wil)--isorde, eerste klas, aan- geboden. Het tekenen van dit besluit was mijn eerste regeringsdaad als Koningin. WIJ ZULLEN WAAR MAKEN L£DEN van de Staten-Generaal, Wij bevinden ons op dit ogenblik van de wereldgeschiedenis in een toe stand. waarin alles aankomt op onze houding tegen het ~nheil van het jong ste verleden en tegen de dreiging van nieuwe onheilen. Nederland moet niet alleen drijvende blijven op de wilde golven van het wereldgebeuren. Het Joet zelf zijn koers bepalen, en boven den trachten met de andere volken samen de koers uit te zetten van de ganse wereldvloot. Wij moeten er niet ®P zien of dat offers kost. Als het nodig ijkt, moeten wij bereid zijn ballast vut te werpen, alle hens aan dek: „een dracht en nog eens eendracht", heeft Koningin Wilhelmina óns op het hart gebonden. Veel goede voornemens worden ge uit, veel plannen worden gemaakt, zullen wij ze ook waar maken: Bij het nastreven van sociale rechtvaardigheid, culturele ontwik keling en economische welvaart in ons kleine land met zijn grote be volking, in het regelen op voet van vrijheid, zelfstandigheid en gelijk waardigheid van onze verhouding tot de volkeren van Indonesië, Su riname en de Nederlandse Antillen in het vervullen van onze taak tus sen de volken, in de wijde ruimte der wereldverhoudingen? Ja, wij kunnen en zullen waar maken, wij kunnen en zullen verwezenlijken, wat in onze macht is om te bereiken. God helpt hen, die zich zelf helpen. Doen wij dit niet en zien wij te veel op de offers, die het ons kos ten zal, dan lopen wij het gevaar in de golven onder te gaan. In de laatste twintig jaren hebben in de wereldgemeenschap misdaden plaatsgevonden zo groot, dat men zich die niet te voren had kunnen voor stellen. Als een kwaadaardige besmet ting heeft deze misdadigheid om zich heen gegrepen en een verwildering der geesten tengevolge gehad, die ook ons volk ondanks een heldhaftig ver weer, niet geheel onaangetast heeft ge laten. Geen betere wijze om dit kwaad te bestrijden dan het opvoeden van onze jeugd tot vrije mensen met een gees telijk fundament, met een sterk ver antwoordelijkheidsgevoel voor de me demens, met eerbied voor alles wat leeft en groeit en voor eens anders diepste overtuiging. Ons volk is zeer onderscheiden naar godsdienst en wereldbeschouwing. De Staten-Generaal geven daarvan een weerspiegeling en kennen om met Willem van Oranje te spreken: „die gelegenheyt des lands ende humeuren van de ingesetenen het best." Het is daarom aan hen te verwezenlij ken die eenheid in verscheidenheid, het ih eendracht behartigen van 's lands belang. Zo dadelijk zal ik mijn eed afleg gen in honderd jaar oude bewoordin gen. Daarbij zal mij voor ogen staan 't zinnebeeld, waarmede ik de regering van mijn moeder kenmerkte, en dat voor mij het wezen van het Neder landse koningschap wetrgeeft: De rots temidden der woelige baren. Leden der Staten-Generaal, teza men zullen wij werken voor het heil van Nederland en het Rijk. Moge God onze arbeid zegenen. In de nacht van Zaterdag op Zondag is in het Holkerveen (gemeente Nij- keric) de 58-jarige G. van Diest van het leven beroofd. Deze van D., een weduwnaar, had als huishoudster mej. E., die voorheen in betrekking was bij de 47-jarige Corne- lissen in Amersfoort, wegens ziekte van diens vrouw. Nadat de vrouw van C hersteld was, trad mej. E. in dienst bij van D. in het Holkerveen. Dit was echter niet naar de zin van C. Hij trachtte haar over te halen terug te komen, zonder succes evenwel. Zaterdag vatte hij het plan op naar het Holkerveen te gaan om de vrouw te spreken te krijgen. Hij Vroeg of de vrouw naar buiten wilde komen. Deze weigerde. Van D., die reeds te bed lag, begaf zich in nachtkleding naar buiten. Wat er toen precies is voorgevallen is niet bekend. Na enige ogenblikken keerde van D. in zijn woning terug. Hij zei, dat hij gestoken was en zakte le venloos in elkaar. C. werd te Amers foort in zijn woning gearresteerd. Hoe wel hij aanvankelijk ontkende heeft hij later bekend de moord te hebben ge pleegd met een schoenmakersmes, dat hij reeds enige dagen in zijn zak had. Zaterdagmorgen heeft Robert Schu inen een nieuwe Franse regering ge vormd. Schuman is behalve premier ook minister van buitenlandse zaken. Andere functies in de nieuwe regering werden bekleed door: Jules Moch (so cialist) binnc .landse zaken; Christian Pinard (socialist, financiën en nationale economie; Robert Lecourt (MRP) jus titie; Rene Mayer (radicaal) defensie. AFP meldt nader, dat nog niet bekend is of Robert Schuman definitief de por tefeuille van buitenlandse zaken zal behouden. BLAUW—WIT WINT AROLBEKER BlauwWit heeft de finale van het Arolbeker-tournooi, die Zondag te Amsterdam is gespeeld, gewonnen. De eindstrijd tegen HBS eindigde in een 2—2 gelijkspel, doch de Amster dammers namen de strafschoppen beter. JANSEN WINNAAR VAN DE M.P.M.-COURSE De Limburger Janssen heeft Zondag middag de MPM-course gewonnen in de tijd van 5 uur 55 min. 17 sec. over de 213 km. De Beverwijker Arie Voo- ren werd vierde achter v. d. Sande en Deddens (België). De voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, Prof. mr. R. Kranenburg sprak als eerste Neder lander H.M. Koningin Juliana als volgt toe: Majesteit, De verenigde vergadering der Sta ten-Generaal is iri dit plechtige uur bijeengekomen krachtens het voor schrift onzer grondwet, ter inhuldiging van onze Koningin. Het Nederlandse volk, dat wij vertegenwoordigen, be leeft dit uur met diepe ontroering. Een regerings-periode van 50 jaren is thans beëindign. Vijftig jaren, een halve eeuw, en welke jaren. Jaren van voorspoed, van een ongekende ont wikkeling op welhaast elk gebied, ja ren van diepe bezorgdheid voor een toe komst vol donkere dreiging. Jaren van harde en wrede onderdrukking, vol van zwaar leed en diepe ellende. Ja ren eindelijk van moeitevolle arbeid en inspanning ter verheffing uit diep ten van nood en vernedering. Is er wel ooit na de wording en bevesti ging van onze staat een tijdperk ge weest van zo sterke wisseling, van zo grote verandering, van zo snelle ont wikkeling? Wel zwaar is de last der regering geweest in deze halve eeuw (Van onze speciale verslaggever). Twee indrukken zullen ons bijblijven, opgedaan toen wij gistermiddag de zegetocht van Koningin Juliana met haar gezin in de Gouden Koets door Amsterdam's straten gadesloegen. Twee indrukken, die overheersend blijven temidden van de talloze impressies, die ons bestormden. Mensen en gejuich, ziedaar in twee woorden samengevat het beeld, dat de straten der hoofdstad boden. Nog nooit zag Amsterdam een zo ontzaglijke mensenmenigte bijeen, zelden ook hebben de straten en pleinen zo weergalmd van een onophoude lijk, steeds weer aanzwellend gejuich, bij het langs trekken van de statie stoet, waarvan de flonkerende gouden koets het middelpunt uitmaakte. ten, ons model-korps, stormband on der de kin, de geweren als een lijn gestrekt. Een compagnie van het Ko ninklijk Nederlands-Indisch leger, een compagnie matrozen van de Konink lijke marine. DE KOETS. Het applaus en het hoera-geroep namen de vorm van een grootse ova tie aan bij het verschijnen van de Gre nadiers in hun ceremonieel tenue, zwart met gele broek, scharlaken rode tuniek, witte patroontassen voor afgegaan door hun kapel. Officieren Rijdende Artillerie te paard, twintig officieren Veld te paard, dan de twee koningen van Wapenen, eveneens be reden en daar zwelt het gejuich weer aan, plant zich voort door de straten, slaat terug tegen de huizen. Daar is de Koets, daar is een steeds opnieuw wuivende Koningin Juliana, gezeten naast Haar echtgenoot Prins Bern- hard, daar zijn ook de vier Konings kinderen, Beatrix, Irene, Margriet en Marijke in hun blauwe en rose jurk jes, drie op da voorbank, de jongste tussen Vader en Moeder, met een Tussen dit gejuich mengde zich telkenmale een klaterend applaus, van de menigte op de trottoirs, van de toeschouwers voor de ramen, zelfs vanaf de dakgoten klonken de tekenen van bijval. Gold het juichen en jubelen het Koninklijk gezin, voltallig verenigd op deze glorieuze rit-in-stap, het applau disseren drukte de bewondering uit van de honderdduizenden langs de weg voor de pracht van de veelkleu rige uniformen, voor de correcte stramheid, waarmede de garde regimenten langs trokken, voor de rhythmische klanken van de mili taire kapellen, voor het glanzen der paarden, voor de vaandels, die door de speciale detachementen voor elk onderdeel uit werden mee gedragen. Keurig marcheerde daar de mari- merskapel, een compagnie zeesolda- nieuwsgierig gezichtje door de glan zende achtrruit glurend. Een oceaan van gejubel golft met de Koets mede, het publiek dringt op, maar de afzetting van de hoofdstedelijke politie is op even tualiteiten berekend, en daar is ook de haag van militairen, Marine, Landmacht, Luchtmacht, onbe weeglijk als een rots, het geweer gepresenteerd. Even, op de Over toom, ljjkt het, of de afzetting zal bezwijken, maar de manschappen haken de armen ineen, de aanstor mende golf mensen wordt bedwon gen. In. de verte rolt het gejubel verder, het publiek concentreert zich weer op het esscorte, dat thans zichtbaar wordt. Met hun hoge kolbakken zijn daar of ficieren van de rode en blauwe cava lerie te paard, gevolgd door drie gala- berliners met hoogwaardigheidsbekle ders. Dan volgt een compagnie Jagers in ceremoniëel tenue, nieuw voor de toeschouwers, van een fel-groene kleur met witte beenbekleding, een groene muts met een haren pluim op het hoofd. Het gedragen groen wisselt voor het vlam-felle scharlaken van het nieuwe tenue van het regiment Prinses Irene, met zwarte helmen met goud-beslag. Opmerkelijk jong zijn deze militairen, opmerkelijk goed lopen zij, stram afge meten, en zij worden gevolgd door een compagnie luchtstrijdkrachten met hun kapel, vitaal en schallend, met de grote trom als accenten daartussen, zodat de ramen trillen. Een zegetocht werd deze rit. Een ze getocht, dit nog won aan pracht door de Oranjezon, die precies op tijd, punctueel om drie uur de hemel bo ven de hoofdstad uiteenscheurde en het ietwat sombere stadsbeeld verle vendigde. Amsterdam heeft onze nieuwe Vorstin ingehaald op een wij ze, die de Amsterdammers en de tienduizenden van buiten de stad nimmer zullen vergeten. vol lotswisselingen en grote, vérstrek kende gebeurtenissen, en eerbiedig buigen wij, Nederlanders, thans het hoofd, het gemoed vervuld van een diepe dankbaarheid voor de draagster der kroon, die vijftig jaren geleden de zware last der regering op haar schouders nam, en deze heeft gedragen al die jaren door met onbezweken moed, met hoog plichtsbesef en waar digheid, met een onwrikbaar geloof, met vast vertrouwen, ook in de don kerste uren, in de kracht van haar volk en in de toekomst van onze staat. Nooit was rust méér verdiend. Moge God haar levensavond zegenen. Een tijdperk is afgesloten, een nieuw tijdperk is aangevangen. Het Nederlandse volk treedt Uwe Majes teit tegemoet, vol vertrouwen en met v/arme genegenheid. Wij weten, dat het leven van ons volk in al zijn ver takkingen uw volle belangstelling heeft, dat zijn welzijn Uwe Majesteit r.a aan het hart ligt. Wij zijn over tuigd, dat onze staatsinstellingen in Uwer Majesteits handen veilig zijn. Wij weten, dat de vrijheid U dierbaar is, en wij weten ons daarin één. De grote en edele traditie van geestelijke vrijheid van Oranje is ook het gees tesmerk van het Nederlandse volk. Zo staat dit volk thans eensgezind om Uw troon, vervuld van liefde voor Uw persoon, voor Uw gezin en Uw geslacht, met in het hart de inni ge bede. dat Gods zegen op Uwer Ma jesteits regering moge rusten en dat het U gegeven moge zijn uw volk weer in voorspoed te zien gedijen, het tot hogere ontwikkeling van zijn recht en zijn cultuur, tot waardevolle ont plooiing van zijn gaven te zien komen. Zo mogen dan de Staten-Generaal thans overgaan tot de inhuldiging in naam van het Nederlandse volk, in ar tikel 54 der grondwet voorgeschreven. Wij ontvingen een der Economi sche Publicaties van de Nederlandse Middenstandsbank, bevattende het resultaat van een onderzoek ingesteld in een drietal middenstandsbranches, n.1. in de kruidenierszaken, in de drogisterij en in de kleinhandel van groente en fruit, welk onderzoek tetf doel had antwoord te geven op de vraag: wanneer iemand een midden standszaak vestigt, wat zijn dan de zakelijke levenskansen voor die on derneming Het is een merkwaardig resultaat van het onderzoek, dat in alle drie onderzochte takken van midden- standsbedrijf eenzelfde tendenz te be speuren valt: in het bestaan van een middenstandsonderneming, die de eerste kinderziekten te boven is ge komen, blijken twee z.g. critische perioden voor te komen, n.1. tussen de 21 en 31 jaar en tussen de 51 en 61 jaar na het vestigen van de zaak door de in die jaren vallende gene ratie-wisseling, de persoons-wisseling in de onderneming. De enquête toont verder aan. dat de middenstandszaak, welke deze beide critische perioden met succes heeft weten te doorstaan, mag rekenen op een aanzienlijke levensduur en als regel tevens op een grote bloei. Voorwaarde is dan ech ter, dat telkens de nieuwe opvolger moA zijn toegerust met alle kennis, die nodig is om met succes een mid denstandszaak te kunnen drijven. DE INTERNATIONALE CLUB NEDERLAND WINT TE EAST- BOURNE De tweedaagse wedstrijd tussen de I C Groot Brittannië en de I C Ne derland is met 10 tegen 7 gewonnen partijen in een zege van de I C Neder land geëindigd. Vooral Van Swol heeft schitterend gespeeld, en al zijn par tijen gewonnen. Het dubbelspel tus sen BillingtonRoberts en Rinkel- Van Eek moest gestaakt worden we gens invallende duisternis toen het Nederlandse paar met 64 leidde. De uitslagen luiden: Van Meegeren (N.) sl. Billington (Gr. Br.) 8—6, 6—4. Rinkel (N.) sl. Baxter (Gr. Br.) 62, 62. Van Swol (N.) sl. Paish (Gr. Br.) 11—9, 6—2. Roberts (Gr. Br.) sl. Wilton (N.) 63, 79. Van Swol en Rinkel (N.) sl Paish en Baxter (Gr. Br) 75, 75. Wilton en Van Meegeren (N.1 sl. Walton en Hare (Gr. Br.) 97, 11—9. Het was Zaterdagmorgen om 11 uur, 33 minuten en 20 seconden, toen Koningin Wilhelmina de acte van ab dicatie tekende in de Mozes en Aaron- zaal van het Koninklijk paleis. Gistermorgen werden de persoon lijke bezittingen van Prinses Wilhel mina, waaraan zij bijzonder gehecht is, per auto verhuisd van het Paleis 'op de Dam naar Haar toekomstig verblijf De Ruygenhoek. De authentieke acte van afstand, 70 bij 54cm groot op kalfsperka- ment, wordt in het kabinet der Ko ningin bewaard. Het stuk is vervaar digd door Piet van Trigt te 's-Graven- hage. Alleen de Bijenkorf te Amsterdam heeft al 1700 klapstoeltjes verkocht. Periscopen noteerden een gulden per stuk bij de talloze venters. De heer Kamerling uit Blaricum, een der burgerruiters in de rijtoer van j.1. Zaterdag is door een val van zijn paard gedood. Bij dezelfde rijtoer heeft de caleche gestopt bij de bejaarde Tante Anna in de Willemsstraat, die daar al 87 jaar woont. Bij aankomst bestond de bagage van Prins George van Griekenland slechts uit een minuscuul handkoffertje Reden: Bagage was niet als diploma tieke aangegeven en prompt bij de douane achter zegel gezet. In Zuid-Afrika trekt de inhuldi ging de grootste belangstelling. O.m. is in Pretoria een Oranje-tentoonstelling geopend. Ook in Canada en de Verenigde Staten wijdt men alle aandacht aan het historisch gebeuren. Op de Dam zijn Zaterdagavond volksdansen bij fakkellicht gehouden. Zondag vroeg een der inzittenden van een kleine vier persoonswagen aan het Amstelhotel naar de Athlones. Op des portiers vraag, wie er geweest was, sprak zij: Zegt u maar, dat Prinses Wil helmina even langs is geweest. Het was voor de eerste maal, dat de 18-jarige prinses Margaret Rose zon der een harer familieleden een buiten landse reis maakte. Zondagnacht om vier uur begon op de hoek van het Damrak en de Dam een ciraaiorgelist te spelen, doch hij werd door de politie verjaagd. Burengerucht kon men op de Dam niet gebruiken. Zaterdagmiddag heeft Prinses Wil helmina een wijle vertoefd onder de koepel van het Paleis, om naar Vincent's tarillonspel te luisteren. Reeds in de nacht van Zondag op Maandag waren enkele duizenden op de Dam aanwezig, oh» vooral niet te laat te zijn. Een ruzieschopper op de Dam kwam daar terecht, waar hij wel nooit gedacht had te komen, n.1. in het Pa leis. zij het dan ook in de tijdelijke politiepost, vanwaar het uitzicht wel erg weinig riant is. Gisteravond is de Kroon vanaf 't Damplantsoen teruggedragen naar het Stadion, waar de inhuldigingsdag werd besloten met Carel Briel's huldigings- spel. Na afloop daarvan maakte het Amsterdamse college van B. en W. 'n rondvlucht boven de hoofdstad, om nu de verlichting ook eens van een andere kant te bekijken. Vandaag worden de feestelijkheden besloten met een groots bloemencorso, o.m. georganiseerd door de Aalsmeer- se kwekers, dat zijn weerga niet kent. Voorts staat nog een galaconcert o.l.v. Van Beinum op het programma. Verschillende bijzondere kerkdien sten werden Zondag gehouden ter gele genheid van de inhuldiging. Door de directeur van de Dienst voor Maatschappelijke Zorg, waaron der ook valt de zorg voor geëvacueer den, is medegedeeld, dat nog regelma tig oude rekeningen betreffende ge maakte transportkosten binnenkomen. Thans acht hij het ogenblik gekomen, voor de inzending van deze nota's een tijdslimiet te stellen. Bepaald is der halve dat rekeningen betreffende ge maakte transportkosten bij evacuatie, waarvan de transporten vóór 1 Janu ari 1948 werden uitgevoerd, slechts tot 1 iterlijk 1 October 1948 voor betaling i 1 aanmerking kunnen worden ge- Iracht. Onder deze regeling worden echter niet gerangschikt die rekeningen, wel ke te goeder trouw vóór 1 October 1948 worden ingediend bij een over heidsinstantie, die deze rekeningen eerst na genoemde datum zou doorzen den. Het is dus zaak, eventuele transport kostennota's met spoed in te dienen, of bij het DBVO te Alkmaar, of op de secretarie te Lutjekolhorn of op de hulpsecretarie te Wieringerwerf, al thans indien de transporten vóór 1 Januari 1948 werden uitgevoerd. Door de minister van Oorlog is bij beschikking van 19 Augustus 1948 aan Harmen Dijkstra, Zeugweg J 67, voor goed vrijstelling vaij dienst als ge- v/ooiK<iienstplichtige' verleend, zulks in verband rpet zijn persoonlijke on misbaarheid. Bij beschikking van 2 Augustus d.a.v. was aan P. A. van Boheemen, Kooltuinenweg A 49, uitstel van eer ste oefening verleend tot een tijdstip, dat zal vallen na 1 Maart 1949.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 3