Piet Gordang stak Van Aartsen naar de kroon Tante Sabine Noord-Hollands tennisteam op tweede plaats BERLIJNSE RAADHUIS BESTORMD grijpt in Wij luisieren naar Motorraces te Alkmaar GROTE PIET en KLEINE PIET Moord te Helmond De Engelse league Jaag die Rheumatische pijnen uit Uw ledematen! Groningen aan de spits m WEERBERICHT De sluittngswedstrijden van de motorraces op de Alkmaarse Sin tel haan mochten aich niet in een grote publieke belangstelling ver heugen. Dit was jammer want wq hebben de laatste jaren zelden zulke uit nemende en spannende wedstrijden op de Alkmaarse baan meege maakt. De feestelijkheden overal in den luide en speciaal in Amster dam zullen hiervoor vermoedelijk wel verantwoordelijk voor zijn. Geen enkele valpartij gooide een schaduw over deze sportief ge slaagde middag. Hoewel een van de grootste favorieten op 't appel ontbrak, de bekende rijder Hart man, waren er des ondanks felle duels, feller misschien nog dan Hartman had kunnen leveren. Het was de 21-jarige Piet Cordang, die uit Limburg was gekomen met de wil om te winnen en het de oude rot v. Aartsen zo lastig maakte dat de man uit Limburg tweemaal met de bloemen ging strijken. Alleen in de 500 cc klasse werd v. Aartsen tweemaal winnaar; Cordang startte niet in deze klasse. Aanvankelijk zag het er naar uit dat in de 350 cc klasse weinig spanning was te verwachten. Hartman, die in het Feyenoord Sta dion een ongeluk had gehad was wel op de baan aanwezig doch met zijn been in een gipsverband, Iesberts had pech met zijn motor en zo moesten Boef, Thijsse en Cordang alleen strijd leveren tegen de matador van Aart sen. Boef en Thijsse waren hiertoe niet in staat doch des te beter de jeugdige Cordang. De eerste manche verloor hij weliswaar, doch in de 2e en 3e kreeg van Aartsen geen kans hem te passeren, op welke manier hij het ook probeerde, hetzij binnendoor, hetzij buitenom te passeren, Cordang sloeg de vele aanvallen steeds weer af. Het werd een enorme strijd tussen deze rivalen. De grote robuste Piet van Aartsen moest het echter tegen de kleine Pietje Cordang. die hier tot 'n „grote Piet" uitgroeide, afleggen. Zelfs in de lange baanwedstrijd stak hij v. Aartsen de loef af. Vijf ronden lag de Amsterdammer op kop maar in de laatste bocht passeerde Cordang in een adembenemende snelheid bin nendoor en gaf van Aartsen op het rechte stuk geen schijn van kans meer om de leiding over te nemen. DRIE MANCHES VOOR VAN AARTSEN Alle drie de manches van de 500 cc waren voor v. Aartsen. Zijn sterkste concurrenten waren hier van Dijk, de Geus (die over een fraaie bochten techniek beschikt) en Iesberts. Doch alleen in de 3e manche werd v. Aart- VOLEWIJCKERS WINT SPAARNEBEKER. Haarlem hield Maandag het jaar lijkse tournooi om de Spaarnebeker. De uitslagen luiden: Eerste ronde: VSVDe Volewijckers 22. Volewijckers wint na het nemen van strafschoppen. HaarlemNAC 13. Verliezersronde: Haarlem VSV 10. Eindstrijd: Volewijckers NAC 10. De wedstrijden werden ge speeld op het nieuwe terrein van Haarlem, dat deze dag juist in gebruik genomen werd. WERELDKAMPIOENSCHAP STAR-KLASSE. De Amerikaanse boot Twin Star heeft het wereldkampioenschap in de Star klasse gewonnen. Het eindklassement luidt: 1 Twin Star, Amerika (Lock- wood Pirie en Ruggeroni) 107 punten, 2 Polluce, Italië (Straulini en Rode) 106 'punten, 3 Hilarius, Amerika 81 p., 4 Flame, Amerika 77 punten, 5 Faneca. Portugal 77 punten, 6 Luisa II, Italië 75 punten, 7 Staria, Nederland (Bob Maas en Stutterheim) 68 pnuten. ZFC WINT ZILVEREN WESTERKERK. Het door Spartaan georganiseerde tournooi om de zilveren Westerkerk werd door ZFC gewonnen. De uitsla gen luidden: DWSSpartaan 2—1, ZFC—Rheden 1—0. Finale: DWS— ZFC 0—2. ROMAN .VAN MARIASAWERSKY 38) Beate ging naar de spiegel en be keek zichzelf critisch. Ze had een te gezond oordeel om zichzelf allerliefst te vinden en de tranen schoten haar zowaar in de ogen, toen ze dacht: ik zal wel nooit zijn belangstelling trek ken. Ik ben werkelijk te onbeteke nend. Jufrouw Sabine Reuder dacht intus sen nog niet aan slapen. Ze was zo op gewonden. dat ze eerst tegenovèr haar beide logé's haar hart nog eens moest luchten. Terwijl ze in de woonkamer ae likeurglazen vol schonk, barstte ze los: „Nee maar. ik wist gewoon niet. of ik waakte of droomde, toen ik daar sen werkelijk bedreigd door Iesberts die met slechts enkele meters verschil door de finish vloog. Ook de lange- baan van deze klasse was voor v. Aart sen. Voor de 2e en 3e plaats leverden hier de Alkmaarder de Geus en Ies berts een strijd, die laatstgenoemde in zijn voordeel wist te beslissen. De grote mannen bij de Junioren waren Sleutel en Sieuwertsen die resp. in de 250 en 350 cc klasse alle manches wisten te winnen. Oudshoorn werd winnaar in de 500 cc op vrij overtuigende wijze. Alleen de eerste manche moest hij aan Hou- weling afstaan. De uitslagen zijn als volgt: JUNIOREN 250 cc: 1. H. Steutel. 2. W. Peters, 3. G. Verbrugge. 350 cc: 1. A. Sieuwertsen, 2. E. Hou- weling. 3. L. Rondema. 500 cc: 1. W. Peters, 2 E. Houweling, 3. Thuys. SENIOREN 350 cc: 1. P. Cordang, 2. P. v. Aart sen, 3. P Boef (snelste tijd 1.50.6, ge maakt door Cordang). 500 cc: 1. P. v. Aartsen, 2. G. v. Dijk, 3. J. Iesberts (snelste tijd 1.48.4 ge maakt door van Aartsen). 350 cc langebaan: 1. P. Cordang 2.42, 2. P. van Aartsen 2.43.6. 500 cc langebaan: 1. P. van Aartsen, 2.41, 2. J. Iesberts 2.46. Een uur voordat de Berlijnse ge meenteraad gisteren zou bijeenkomen, verzamelden zich enkele honderden communistische demonstranten voor het Berlijnse raadhuis, in weerwil van een bekendmaking van de Duitse politie in de Sovjet-sector, dat „voorzorgsmaat regelen" zouden worden genomen, ten einde een rustige zitting van de ge meenteraad te garanderen. Sprekers klommen op vrachtauto's en spoorden de demonstranten aan, die rode vlaggen en banieren droegen, aan, zich niet te laten weerhouden om het raad huis binnen te gaan. De demonstranten bestormden het gemeentehuis, verdron gen de Duitse politie, forceerden de hoofdingang en zwermden het gebouw binnen, 10 minuten voordat de ge meenteraad zou vergaderen. De vergadering werd verdaagd. Maandagmiddag is te Helmond hef lijk gevonden van de 44-jarige Jan van Stiphout, vader van drie kinderen. Na het eerste onderzoek bleek, dat de man was overvallen en tengevolge van een messteek in de hartstreek moet zijn overleden. Als verdacht van deze moord is aangehouden de 43-jarige M. K. uit Helmond. De beweegredenen voor deze moord zijn nog niet bekend. PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND HILVERSUM II, 415 m Nieuwsberichten om 6, 8 enll uur AVRO: 6.20 Tom Erich (piano) 6,15 Nederlands pro gramma 7.00 Het vrouwtje van Sta voren 8,05 Nationaal programma 10,45 Yehudi Menuhin (viool) 11,55 Avro's Radio-filmkrant 11,45 Het orkest van André Kostelanetz HILVERSUM I, 101 m Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur KRO: 6,00 Volks liederen-kwartet 7.10 „Dit U leven" 7,50 Rubriek van de Wederopbouw 8.05 Nationaal programma 10,45 Avondgebed 11.15 Opere'te-melodieën PROGRAMMA VOOR WOENSDAG HILVERSUM n, 415 m Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6. 8 en U uur VARA: 8,18 The Masqueraders 8.50 Voor de huis vrouw 9,00 Brahms (grpl) 9,35 Schu- bert (grpl) VPRO: 10,00 Morgenwij ding VARA: 10,20 Onze keuken 10,30 Als de stofzuiger zwijgt 11,00 Non stop-programma 12,00 Malando 12.38 May Dale (zang) en Tonny Schifferstein (piano) 1,20 Orgelspel door Johan Jong 1,50 Gramofoonplaten 2,00 Gesproken portretten 2,15 Omroep-orkest 3,00 Jane Eyre 3,30 De Regenboog 4.00 De Roodborstjes 4,15 Het stond in de krant 4,45 Vragen staat vrij 5,15 „Vincentino" 5,45 Het verkeer in de Indische Archipel 6,20 Imperio Argen- tina zingt 6,30 De achtergrond van het werk van het Nederlands Instituut voc/r personeelslelding 7,00 Vijfig jaar democratisch socialisme 7,15 Het nieuws uit Indië VPRO: 7,30 Voor de jeugd 7,45 Lezen in de Bijbel VARA: 8.05 Dingen van de dag 8,15 The Ramblers 8,50 „De jonge Flierefluiters" 9,15 Het sprookje van de kantoorbediende 10,00 Het Radlo-Philharmonisch orkest 10,45 De UNO en de krant 11,15 Kwar tet Jan Corduwener 11,85 Dansmuziek HILVERSUM I, 301 m Nieuwsberichten om 7. 8, 1, 7 en 11 uur NCRV: 8,15 Gewijde muziek 8,30 Vrolijke klanken 9,00 Ochtendbezoek bij onze jonge zie ken' 9^0 Symphonisch morgenconcert 10,30 Morgendienst —11,00 Vioolrecital 11,30 Reginald Dlxon (orgel) 12,00 Amati-trio 12,33 Ensemble „Euphonla' 1,15 „Mandolinsta" 1,45 De vijf Za- pakara's 2,00 „Bloembollen voor de tuin" 3,00 Potpourri's 3,3o NCRV- koor 4.00 Muziek 4,15 Voor onze jongens en meisjes 5,30 Metropole- oikest 6,00 Onze Nederlandse koren en korpsen 6,30 Voor de Strijdkrachten 7,15 Het actueel geluld 7,30 London Symphonisch Orkest 9,00 Christen studenten hebben U iets te zeggen 9,20 Busch strijkorkest 9,45 Popu laire orgelbespeling 10,15 Het Neder lands Kamerkoor 10,45 Avondoverden king 11,15 Gromafoonplaten De resultaten van de gisteren voor de Engelse League gespeelde wed strijden luiden: Eerste divisie: Blackpool—Derby County 1—1; Bolton Wanderers—Hud- dersfield 1—2; BurnleyPreston Nor- thend 10; Sheffield United—Sunder- iand 2—5. Dat kan! Met de eenvoudige bloedzui verende Kruschen-kuur: Elke morgen de kleine dosis Kruschen Salts, zoveel als er op een cent gaat De zes minerale zouten waaruit Kruschen bestaat, zijn een wondere stimulans voor de bloed zuiverende organen Lever, nieren en in gewanden hebben de opwekking nodig, óie Kruschen geven kan Ze gaan weer krachtiger werken, het bloed gaat sneller stromen en voorkomt zodoende dat scha delijke, pijnverwekkende zuren zich gaan vastzetten in spieren en gewrichten en voortdurende oorzaak worden van Uw ondragelijke pijn Niet zonder reden ge bruiken millioenen mannen en vrouwen over de hele wereld sinds jaar en dag Kruschen De heilzame gevolgen worden alom erkend en er kan geen reden zijn, waarom ook gij er niet van zoudt profiteren Vraag Kruschen bij Apotheker of Drogist (Ingezonden mededeling). Vrijdagavond heeft H.M. Koningin Wilhelmina, vergezeld door H.K.H.H. Prinses Juliana en Prins Bernhard, een rondvaart gemaakt door de grachten van Amsterdam. De burgemeester van de hoofdstad, Mr. Am. J. d'AiUy, is H.M. behulpzaam by het betreden van de „Koningin Juliana", de nieuwste boot van de firma Kooy, die voor het huis van de burgemeester aan de Herengracht lag. Geheel rechts H.K.H. Prinses Juliana, Het jaarlijks terugkerende tennis- tournooi tussen de teams van Fries land, Groningen, Drente en Noord- Holland-Noord werd ditmaal op de Alkmaarse tennisbanen georganiseerd. Dit Internationale tournooi zal zeker een propaganda voor de ten nissport zün geweest, meer nog dan de jaarlijkse districtswedstrijden. Dit internationale tournooi zal verdiende overwinning voor Gronin gen, dat bovendien nog zijn twee sterkste spelers, Adama van Schelte- ma en Ketjen, miste, terwijl Noord- Holland-Noord de tweede plaats be zette. Beek behaalde 3 overwinningen op de kampioenen van Drente, Friesland en Groningen. Zijn strijd tegen Postu- mus (Gr.) was zeer boeiend, ook al om dat het krachtsverschil gering was. Beek was agressiever, oefende meer pressie uit, had misschien iets meer geluk (maar het geluk is met de stout- moedigen!) en verdiende daarom deze fraaie overwinning. Tegen Dikkers (Dr.) had hij het ge makkelijker, maar Frieslands No. 1 Steinvoorte heeft een speltype, dat hem niet bijzonder ligt; tot 1111 ging de strijd en de le set gelijk op, daarna ca pituleerde de 50-jarige Fries en zag van verder spelen af. H. van Leyden stelde enigszins teleur, alleen tegen Drente had hij succes; te weinig oefening is wel de verklaring van dit gedeeltelijk falen. Teitlerbehaalde voor N.-H.-N. 2 overwinningen; vooral zijn 3 sets partij tegen Formsma (G.) was voor de toe schouwers zeer boeiend en leerrijk. Er werd met overleg gespeeld (een van de toeschouwers sprak zelfs van een schaakwedstrijd!) en tot het einde toe bleef de uitslag onzeker. Zijn neder laag tegen -de Fries IJzendoorn was in zoverre verrassend, dat volgens onze mening Friesland hier een speler bezat, die uitzonderlijk sterk speelde. Hij be haalde 3 duidelijke 2 sets-overwinnin gen en was een van de grote verrassin gen van dit tournooi. Mevr. Schuurman kon geen punt voor N.-H.-N. behalen. Tegen mej. Voren kamp was zij kansloos, tegen Drente en Friesland wist zij het tot 3 sets te bren gen. Ook mej. de Wit had niet voor 100 pet. succes en moest de vlag strijken voor Groningen. Zeer fraaie successen voor N.H.-N. boekten mevr. Eveleens en mr. Schuur man in het gemengd dubbelspel. Hun partij tegen Groningen was een van de beste van het gehele tournooi en een goede demonstratie van vlot, modern, agressief mixed-spel. Zij wonnen hun beide andere partijen met duidelijke cijfers. Mevr. Room en Buma waren minder gelukkig en zegevierden alleen ever Drente. Na verwoede tegenstand verloren zij van Friesland; Groningen was te sterk voor hen. In de heren doublé had ons district hoge verwachtingen van Dr. de Jong Deetman. Tegen Drente en Friesland ging het wonder wel, maar de belang rijke partij tegen Groningen ging he laas verloren. Deetman kreeg een in zinking, die hij niet te boven kon ko men en hoewel de Jong in uitstekende vorm was, kon hij de nederlaag niet verhinderen. Daartegenover stonden 3 overwinningen van de beproefde com- binatiq BuiskoolStumpel, een uitste kend resultaat in dit sterke milieu. De jonge dames-double Koel—Tasche heeft gevochtenvoor wat zij waard was, maar had tegen geroutineer de speelsters als mevr. Locker (Dr.) of mej. H. Vorenkamp geen kans. Bijzon der moai was daarom haar zege op Friesland, pas na zware strijd bevoch ten. Onze indrukken van dit tournooi zijn dus zeer gunstig; ook de leiding van de heren van Keeken en Bottings, bijge- 9. Als een vurig monster raast de gehad om de nodige maatregelen te Atlantis" laag over het water-opper- --- 1 vlak. De „Westland" heeft nu tijd genoeg die oude Mengelberg met z'n beide nichten in de schouwburg zag opdui ken en dat nog wel op zo'n dure loge plaats! En dat hij voor Beate een nieu we japon heeft gekocht en ons op een soupertje inviteerde, dat spande een voudig de kroon!" „Wie is eigenlijk die Beate Mengel berg?" vroeg Felix Reuder. „De Assepoester van de familie, bes te neef", antwoordde Sabine en daarop vertelde ze de geschiedenis van het jonge meisje, voor zover die haar be kend was. „Arm ding", mompelde Felix. Zijn tante keek hem vluchtig aan. „In ieder geval is het een goed meisje", zei ze daarop met nadruk. Haar achternicht Irene geeft zich het air, alsof ze tot de goudvisjes behoort, maar dat is allerminst het geval, al moet ik toegeven, dat ze indruk weet te maken". „Ze is een schoonheid!" riep Karei Schuch enthousiast. Sabine Reuder 4onderdrukte een op merking, dronk haar glas leeg en set treffen en nu moet het maar gebeu ren... De gezagvoerder geeft nog en kele instructies, de mannen liggen met een malicieus lachje: „Wel te rus ten, jongens!" Sinds Beate het huishouden van haar oom bestierde, ging alles van een leien dakje. De kamers zagener al tijd even zindelijk uit. Goed toeberei de maaltijden met smakelijke, kleine tussengerechten verschenen op tafel en kapitein Mengelberg had het zijne daartoe bijgedragen door zijn traditio nele zuinigheid overboord te zetten. Hij was met Beate naar de stad ge weest, waar hij, haar raad volgend, van alles had ingeslagen en tevens zijn ganselijk verwaarloosde wijnkelder van het nodige had voorzien. De oude heer ontpopte zich in ver rassend korte tijd als een fijnproever, die er al spoedig verschillende lieve lingsgerechten op nahield zoals ge bakken tong, jonge gevulde eenden en wat dies meer zij. Ook voor nagerech ten had hjj een bijzondere voorkeur en toen Karei Schuch hem bij de heg in de tuin eens de geneugten van een caramelpudding voorspiegelde, moest Beate die ook onmiddellijk voor hem schrap om de schok op te vangen. En de matrozen wacht te kooi ker als daar op de „Westland" die hadden, schrikken wak- plotseling een brullende klaar maken. Aan de rumfles, die vroe ger, toen Peter nog voor zijn inwen dige mens zorgde, zo'n belangrijke plaats had ingenomen, had hij geen behoefte meer; daarentegen leerde hij de goede en minder gunstige jaargan gen der verschillende wijnsoorten al heel gauw onderscheiden. Dit alles deed het vermoeden rijzen, aat kapitein Mengelberg in de kortst mogelijke tijd wilde inhalen, wat hij gedurende vele jaren van zijn Spar taans leven had verzuimd. Het resul taat tekende zich dan ook weldra op zijn gezicht af; zijn ingevallen wangen kregen weer wat kleur en zijn humeur werd gaandeweg beter. Ja, hij voelde zelfs meer en meer behoefte aan ge zelligheid om zich heen. Natuurlijk wilde hij ook tegenover anderen wat niet zijn veranderde leefwijze pronken en daarom werden de buurvrouw en haar beide „jongens" van tijd tot tijd uitgenodigd. Ook dr. Kruger en zijn zuster moesten zich van de geweldige veranderingen, welke zich in den hui ze Mengelberg hadden voltrokken, ko men overtuigen, kortom,er heerste machine voorbij komt schietenhet is de „Atlantis" op haar laatste vlucht: Ze draait tegen de wind op en dan.... daar weldra een drukte en een sfeer, zoals men die vroeger nooit gekend had. Het gevolg hiervan was echter, dat Beate met werk werd overladen. Van Peter toch, die het in de loop der ja ren al te gemakkelijk had gehad, on dervond zij weinig steun en Irene toonde zich ook al bitter weinig tot medewerking bereid. Weliswaar zorg de zij er voor, dat er geregeld wat bloemen op tafel stonden en speelde ze zo nu en dan haar oom op de. nu weer gestemde piano diens lievelings- iedjes voor, maar voor het overige ont zag ze zoveel mogelijk haar zwakke con stitutie en haar welverzorgde handen. En Beate werkte en zwoegde en werd nog een nuance bleker en een paar centimeter magerder. Irene daarentegen deed het gemak kelijke leventje zichtbaar goed. Zij verdreef zich de tijd op haar manier en had er o.m. een gewoonte van ge maakt enige malen per dag bij de bu ren aan te wippen, waarbij ze dan voor „die schattige juffrouw Reuder" staan door bestuursleden van Insidf verdient alle lof. De sfeer op de bit- was uitermate prettig en dat Alkmat- in staat is feest te vieren heeft de reuits in hotel Victoria bewezen. Reeds nu zie; N.-H.-N. verlangend uit naar 1949; ris- zal dit tournooi in Groningen gehoud® worden. N.-H.-N. zal dan moeten tonen wat het op vreemd terrein waard is. Vol vertrouwen zien wij deze krachtmeting tegemoet. De uitslagen' van de spelers van het Noordhollandse team waren als volp volgt: DRENTENOORD-HOLLAND DikkersBeek 36, 16; Nijenhu»- v. Leijden 4—6, 5—7; v. Houten- Teitler 26, 16; mej. v. d. Linden- mevr. Schuurman 46, 86, 7—5; mej, Jansenmej. de Wit 2—6, 06; mevr. Kops en dr. Deutmanmevr. Evelens en mr. Schuurman 57. 46; mej. Stout en T. Willinkmevr. Room en Buma 36, 46; mevr. Locker en mevr. v. Leeuwenmej. Koel en mej. Tasche 62, 62; heren Visser en Bults—heren Deetman en dr. de Jong 1—6, 1-4; heren Jansen en Ir. Helderheren hu, Buiskool en Stumpel 36, 4—6. FRIE SL AND—NOORD -HOLLAND SteinvoorteBeek 1113 (Steinvoorte opgegeven); Heegerv. Leijden 6-0, 62; IJzendoornTeitler 6—1, 64; mej. Koopmanmevr. Schuurman 62, 3,6 75; mevr. Steendam—mej. de Wit 63, 26, 57; mej. Smedingen Baasmevr. Eveleens en mr. Schuur man 36, 16; mevr. Steendam en Mie- demamevr. Room en Buma 64, 6—4; dames Kooistra en Bruinsma—dames Koel en Tasche 86, 46, 57; heren Boorsma en Zandstraheren Deetman en dr. de Jong 06, 26; heren E. de Vries en Bijlingaheren mr. Buiskool en Stumpel 06, 75, 26. GRONINGEN—NOORD-HOLLAND PosthumusBeek 26, 75, 3-6; Sprenger—v. Leijden 64, 6—4; dr. FormsmaTeitler 36, 64, 3—6; mej. Struifmej. de Wit 60, 26, 6-2; mej. Knotnerus en Akkerman—mevr. Eveleens en mr. Schuurman 79, 4-6; mej. Klasens en Vogelzangmevr. Roon en Buma 60, 64; dames Vorenkamp en Bolhuisdames Koel en Tasche 6-4, 36, 63; heren Frima en Hommes heren Deetman en dr. de Jong 97,8-6, heren Dethmers en Huismanheren mr Buiskool en Stumpel 63, 3—6, 1—6- Weersverwachting, geldig tot he denavond:. AANHOUDEND ONSTAND VASTIG WEER. Koele avond en nacht met gelel" delijk afnemende bewolking en nog slechts enkele verspreide buien. Morgen overdag weer toe nemende bewolking met later op de dag vooral in het Westen van het land tijdelijk regen en aan- wakkerende Westelijke tot Zuid westelijke wind. Koel weer. .i telkens een bouquet bloemen uit tuin van haar oom meebracht. „Die weet ook drommels goed. je meer vliegen met honing dan azijn vangt", zei Emma grimmig haar meesteres. „Die juffrouw ot ploetert zich dood om het de 0 heer zo behaaglijk mogelijk te er> die andere komt een paar keer 5. dag om u.... om u te lijmen, frouw Sabine. En om met men Felix te flirten. Dat is u toch zelf ook wel opgevallenj Het was Sabine Reuder inder opgevallen, al wilde ze dat tegeno^ haar gedienstige niet direct erken» En behalve dat, nog veel meer. Hoewel zij Beate maar weinig had deze zich toch een plaatsje in hart weten te veroveren en zo zich daarom voor iets voor het i meisje te doen. Ze zou met de kap' eens een ernstig woordje spreketi daarvoor greep ze de eerste de gelegenheid aan. (Wordt vervi olgd.)

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 4