„DE BANCKERT" IS BINNEN Blijde begroeting van schip en bemanning Engelse bouwkundigen bezochten Den Helder Langs de velden Anthony van Kampen: „Stof voor Hen boeken!' Welkom Banckert Inbraak HERMES-NIEUWS Een weerspannige hengelaar Uit het politierapport Admiraal Helfrich gaat heen rruiJMHNISTISCHE ACTIE INDE REPUBU* K.V.H.-nieuws Burgerlijke Stand Hippolytushoef. Uitslag verloting Den Oever Ummden. V isserij -besommingen za De kaketoe van Hr. Ms. „Banckert" kon ratelen wat ze wilde, niemand had oor voor haar. Met een van opwinding trillend kuifje zat ze op een beschut plek je, tevergeefs trachtend het vrolijk geroezemoes der thuisvarende Jannen en hun honderden familieleden te overstemmen. Nauwlijks lag het schip afgemeerd, of het was op de jager „best aan dek". Mannen, vrouwen en kinderen enterden het schip, maar vooral veel vrouwen, jonge vrouwen. De valreep kraakte onder deze charmante last, en hing al gauw met doorgezwikte knieën tegen de stuurboords flank van de jager aan. En in alle gangen en verblijven was het een gedrang van zoekende en zoenende mensen. Het binnenkomen van een oorlogsschip betekent altijd een massale begToeting, en dat speelt zich allemaal af op luttele vierkante meters staalplaat. Een maand lang had dit staal de wate- ren van vele zeeën gekliefd, met zestien mijls vaart. Het oponthoud in de ha vens duurde maar kort Op de Inhuldi gingsdag, Maandag 6 September, toen de „Banckert" tegen de avond Port Said binnenliep, zelfs heel kort. Een pracht- feest ging de neus der bemanning voor bij, want het vaarschema gaf aan: va ren! En om negen uur stak de jager haar neus in de Middellandse zee. Maar gistermorgen om kwart voor twaalf stak ze haar neus toch eindelijk in het Mars diep, waar het water al net zo woelig was als elders. Meeuwen stegen op van de strek 'nen cirkelden over het schip, toen om twaalf uur met ratelend ge weld vijftig vaam ankerketting het kluisgat uitvloog. De mannen op het schip zagen kleine zwarte en gekleurde vlekjes op het Wierhoofd: wachtende familieleden. En de mensen aan de wal zagen allemaal zwarte streepjes op het dek van de „Banckert": daar stond h ij misschien wel bij! Geduld moest worden betracht. Alles heeft zijn tijd, en de ebstroom haastte zjch niet voor wat tandakkende Nieu- wediepers. Om half vier zou de jager binnenlopen, om drie uur stond het al vol aan de haven. Het muziekkorps van het Marine-opleidingskamp speelde vro lijke marsen, die door de straffe wind naar het Wierhoofd werden verwaaid. Mysterieuze vlaggen wapperden van al lerlei officiële masten, maar eindelijk kwam dan toch het verlossende teken: de grote vierkante blauwe vlag, die zo iets betekende als „Banckert, kom maar binnen". Het schip ging anker-op, en maakte een prachtzwaai over bakboord. Precies vier uur schoof de grijze romp voorbij het Wierhoofd en speelde de ka pel het „Wilhelmus". Daar kwamen de mannen, zij aan zij stonden ze op het scheefhangende schip. Tijdens het volkslied in de houding staand, daarna luid joelend en tenslotte zwaaiend als wildemannen. En de wal zwaaide terug. Er viel nog niemand te herkennen, dus iedereen zwaaide maar naar iedereen. De wachtenden kregen een meevallertje: de commandant liet ziin schip naar de wal zakken, en af meren met de achtersteven naar buiten. Dat scheelde weer een kwartiertje. Twee zeer bescheiden loopplankjes vormden de valreep, die weldra een kostbare last te verstouwen kreeg. Als 'n magneet zoog de „Banckert" de me nigte naar zich toe. Met wonderlijke kol kingen bewoog de mensenzee zich naar de valreep. En de scheepskatten en scheepsratten vluchtten in de verste holen en spelonken van het jager lijf. Mannen en vrouwen, moeders en zonen, broers en zusters, vonden el kaar na jaren terug, maar zochten te vergeefs naar een rustig plekje. Daar werd veel blijdschap gevoeld, gister middag. op dat grijze schip Daar is ook ontzaglijk veel verteld, tussen de pijpleidingen en pakkisten, in kleine hutten en op nauwe gangen. Daar vie len tranen, en daar werd gelachen. En daar stond ook wel een enkele eenzame, die nog wat geduld moest hebben, tot hij thuis zou zijn, in het Brabantse, of achter de Peel. ANTHONY VAN KAMPEN. Die eenzame was Anthony van Kam pen zeer zeker niet! Zijn vrouw en zoon en een schaar collega's hadden hem al gauw ontdekt, in zijn grijze colbert, tus sen al dat blauw op de brug. En er was gezwaaid, tot ook deze mensen elkaar hadden gevonden op een stil plekje, er gens een paar ijzeren trappen af. 'n Tik je vermagerd, 'n tikje gebruind, 'n tikje vermoeid, maar boordevol indrukken en ervaringen. „Stof mijnheer. voor tien boeken!" En dat geloven we graag. En we zullen dan ook met belangstelling de eersteling van deze serie afwachten. OVERSTE HOOGENDOORN. En daar troffen we ook de comman dant, kapitein-luitenant ter zee J J. Hoogendoorn, met zijn vrouw en doch ter, in zijn gezellige hut waar de elec- trische kachel een tropische sfeer schiep. ..We hebben een pracht reis gehad Van daag de eerste kouwe dag. De zee is aldoor vrij ruw geweest. In de golf van Biskaje kwam er nog een zeetje over, waardoor een sloep werd gekraakt De Commandant Zeemacht is vanmorgen bij LUITENANT VAN DER ZEE. En in de longroom ontmoetten we nog even de 2e luitenant S. K. van der Zee, leider van het strijdkrachtenprogram ma van de R.O.I.O. (radio-omroep in overgangstijd) te Batavia. „Ik heb daar verleden jaar de taak van de kapitein Karei Nort overgenomen. Veel reporta ges hebben we opgenomen, voor uitzen ding in de tropen, rechtstreeks naar het moederland of voor de gramofoonplaat. Menig kwartiertje hebben we voor Hil versum verzorgd. En straks komen we met iets nieuws, „De afspraak met de rimboe". Dat wordt een programma'tje, waarin telkens militairen uit een an dere plaats in de archipel optreden. Er zit perspectief in, en U zult er binnen kort zeker meer van horen!" Inmiddels was de grote exodus naar de wal begonnen. Terwijl de Helderse jeugd zich nog boven op de commando toren verdrong, reden buiten de auto's af en aan. Jannen met zware koffers wandelden in uitgebreide familie-kon vooien stadwaarts. Om tien over vjjf en om tien over zeven liepen de treinen vol. Velen moesten ver weg, soms zelfs we schreven het al naar Brabant en Limburg. En zo was gisteren de avond in 225 marinegezinnen, bjj één burger-familie en ten huize van één landmachtofficier gezellig en goed. En daar was reden toe, dank zij de „Ban ckert", die allen veilig in Nieuwediep had afgeleverd. £EN stijve wind joelt aan do Helderse buitenkant. Schuim spat over Wierhoofd en Harsens. De meeuwen vinden geen ther miek om zich drijvend te houden en trekken hoekige banen tegen de bolle wolken, die statig naar 't Noordoosten zeilen. Dan, als een zucht, vaart het door de mensen massa langs de haven: „Daar heb- je hem". Een vierkante blauwe vlag op het Hoofd lokt de schim van de jager naar binnen, die na derbij draaft en zijn robuste en toch haast-vrouwelijk vloeiende lijnen recht voor de steiger legt. Het grijze lichaam trilt nog even, komt dan tot rust. Twee lijnen suizen over, dertig handen palmen de manillatrossen naar de meer palen, de jager werkt zich langs de kant, naar de stevige, vaste grond van het Nieuwediep, waar duizenden hem wachten. Het schuim der zeven zeeën kleeft aan de flanken, zout plekt op dek huis en geschutstoren. Wat deert het schuim, wat deert het zout? Speelt daar niet de muziek, ligt daar niet Den Helder, het Paleis, het Wachtschip, het Monument? Is de Banckert niet thuisgevaren? En is ook niet de welkomstkus zout, van 't nat der vreugdetranen? Dag Jan, ha, Gerrit, nou meid, kom hier. Even aarzelt nog de massa, be stormt dan de valreep en neemt bezit van man of zoon, van broer of verloofde, neemt bezit van 't hele schip van geus tot aan het hek. De Banckert is terug, de dag is eindelijk gekomen! Welkom Banckert, welkom thuis! Een bont gezelschap Engelse gasten, leden van de „Town and Country Planning Association", heeft gistermiddag een bezoek aan onze stad gebracht. In de ge noemde organisatie zijn verenigd stedebouwkundigen, architecten, gemeentelijke deskundigen, afgevaardigden van schoolbesturen en woningbouwverenigingen, kortom allen die op enigerlei wijze bij het materiële herstel in Engeland be trokken zijn. Vergezeld van enige Nederlandse autoriteiten, o.m. onze stedebouwkun digen prof. Wieger Bruin en de heer Horvath, kwamen zij eens in Den Hel der kijken, hoever wij het al hebben gebracht op het gebied van de weder opbouw. Wij mogen dan zelf op dit punt niet bijzonder tevreden zijn, de Engelse bezoekers (die bijna aan het eind van hun tiendaagse trip waren) hebben ons toch verzekerd en dat zeker niet uit beleefdheid dat wij bij hen .vergeleken zeer ver zijn ge vorderd. Onze moeilijkheden, de slech te materiaalpositie, de hoge bouwkos ten etc. etc., zijn geheel de hunne, en het was typisch dat zij de o.i. eenvoudi ge woningen aan de Prof. Blokstraa' als „better class" huizen betitelden. Ook de inrichting, de „hermeubile ring" van onze woningen had hun op rechte bewondering, evenals de wijze waarop de herbouwplannen in het al gemeen zijn itgewerkt. Ons gemeente bestuur, de burgemeester aan het hoofd, betoonde zich weer een be kwaam gastheer. Van de nooi der ver late aankomst 'n deugd makend, werd de ontvangst ten raadhuize vervangen door het fleurig toneel dat de aankomst van Hr. Ms. „Banckert" bood. Op deze aardige afwisseling van hun zakelijk programma volgde een korte, plechtige kranslegging bij het vlieger monument in de 2e Vroonstraat, waar na het bezoek volgde aan onze nieuw bouw en de BLO-school. Na de thee in Formosa gaf de heer Wieger Bruin in de bovenzaal van het Distributiekan toor een korte en duidelijke schets van het ontstaan van Den Helder, het oude en het toekomstige stadsbeeld, enz., dat alles aan de hand van kaarten tekenin gen, foto's en maquettes, welke te be zichtigen zullen zijn op de 1 October a.s. te openen wederopbouw-tentoon- stelling. De burgemeester sloot hierop voor lopig het programma af, met de belofte na het diner met z'n gasten de film der jubileum- en inhuldigingsplechtig heden te gaan zien. Het enthousiasme, dat deze mededeling verwekte om kwart over elf ging de belofte in „De Witte" in vervulling was het beste bewijs voor hetgeen wij ook deze mid dag weer mochten ondervinden, name lijk dat het Engelse en het Nederland se volk, door gelijkheid van opvattin gen op menig gebied en door de over eenkomst tussen de moeilijkheden die beide na de oorlog te overwinnen heb ben gekregen, elkander wel heel dicht zijn genaderd. Een waker van de NachtveiUgheids- dienst ontdekte, dat de deur van de IJmuiden aan b^rd gekömen.inspêctip E ossierderij G. aan de Westgracht en een toespraakje, ook namens de M °Pen stond' Daar s nachts £fn nister. En wat een belangstelling van d- vier niet gebrulkelljk ls' namhlJ Nieuwediepers! Op zoiets groots en fan ren eens Poolshoogte- Tofn J tastisch had ik niet durven rekenen! Wat verdachts gewaar werd, alarmeerde hij een meniën op de been We zijn nop de P°litie> die een onderzoek in het nooit zo ontvangen. Sit down!" Dat Pakhuis instelde. Het bleek dat men laatste tegen een klein gezellig blaffer- getracht had, de brandkast te force- tje van Engelse origine, waarover de ren- echter zonder succes. ,"~1 t""1 commandant zich tijdelijk heeft ont fermd. Het beestje bleek de Engelse taal aardig machtig te zijn! Hij keek ons aan zo best!" Wel had men zich ontfermd over 360 chocolade repen, twee dozen bonbons, een klein geldsbedrag en een baal suiker. Deze alsof hij zeggen wilde: „Verstaan kan i lafste werd door een bewoner van de ik het wel, maar spreken gaat nog niet Molenstraat 's morgens om half acht in de steeg naast zijn woning gevon den. Van de 50 kg. was nog ca. de helft over. De politie heeft enkele aan wijzingen, die het onderzoek kunnen vergemakkelijken. AFKONDIGING GRONDWETS WIJZIGING. Gistermiddag heeft onder zeer ge ringe publieke belangstelling vanaf 't bordes van 't raadhuis de afkondiging der grondwetswijziging plaats gevon den, zoals ook overal elders in het land is geschied. Pllïtori Een beschonken marine-man heeft een ruit van de drogisterij S. inge trapt. Hij werd ter ontnuchtering in gesloten op het hoofdbureau. Twee spelende jongens, beide 16 jaar oud, hebben Zaterdagavond een grote spiegelruit van de fa. Van W. in de Koningstraat gebroken. Om even over half drie floten de heren Veen en Steilberg voor de eer ste keer en was de wedstrijd officieel begonnen. Maar pas na een kwartier werden de spelers zich bewust, wat het eigenlijke doel van het spel was. Dit gebeurde nadat de kleine Strawb. linksbuiten een manier ontdekt had om keeper van Wolferen, die overigens lang niet onverdienstelijk debuteerde, te omspelen. De Velsenaar was echter zo enthousiast over het slagen van zijn truc, dat hij vergat de nodige kracht achter zijn push te zetten, en dood leuk bleef de bal, na eerst de hele doellijn te zijn getippeld, in de hoek bij de paal liggen. Gelukkig reageerde Smits toen iets sneller dan een van de Aardbeienmensen, en werkte de bal over de zijlijn. Hermes was er daarna ineens helemaal in, de voorhoede be gon er lustig op los te schieten. Ach tereenvolgens waren het Broekhuizen en Wierstra (2), die er voor zorgden dat Hermes met een 30 voorsprong voor en poosje de kleedkamers mocht opzoeken. De tweede helft was eentonig. Een sterker Hermes steeds stormlopend op een zich stug verdedi gende Strawb. achterhoede. Alleen midvoor Broekhuizen zorgde voor wat leven in de brouwerij, door een voor zet van rechts ineens op zijn stick mee te nemen, nonchalant de backs voorbij te lopen en dan, als gold het een trai ning de keeper rustig te omspelen, 4-0. HBS 3—HERMES 2 (heren) 5—2. Op een schitterend veld heeft de jonge reserve-ploeg van Hermes het tegen de technisch betere Bloemenda lers niet kunnen bolwerken. Vooral de achterhoede was er niet geheel in, en in het algemeen: er moet veel minder gepraat worden! De doelpunten werden gemaakt door Brandjes, die al in de eerste minuut door een ontzaglijk har de klap zijn elftal een voorsprong be zorgde en na de rust door Boerman. DE ALG. VERGADERING. Vrijdag j.1. werd deze gehouden in de voorzaal van hotel Bellevue. De opkomst van de leden was bevredi gend. De vergadering verliep vlot en geanimeerd. Het dagelijks bestuur zal evenals het afgelopen jaar weer be staan uit de heren W. Lastdrager en J. Kortenhoeven, respectievelijk voor zitter en secretaris en mej. A. van Strijen penningmeesteresse. Er werd besloten tot een kleine contributie-ver hoging. De voorzitter deelde mee, dat de kleedkamers met een week klaar zouden zijn en dat er een deel van het batig saldo aangewend zou worden ten eerste om een bank op het veld te ma ken en ten tweede voor het plaatsen van vangnetten achter de doelen. P. B. is een liefhebber van de edele hengelsport Toen hij aan het vissen was in de Wieringermeer en hij bij con trole niet over de nodige papieren bleek te beschikken, maakte hij zich erg kwaad tegen de controlerende ambte naren. Hij wenste niet aan het verzoek te voldoen om mee te gaan. Later, toen hij gekalmeerd was, zag hij zijn fout in en had zijn excuses aangeboden. De of ficier van Justitie te Alkmaar, mr. Meischke, was niet zo vergevensgezind en eiste 15 of 10 dagen. Daar ver dachte niet ongunstig bekend staat, maakte de president, mr. v. d. Wall Bake er 10, subs. 6 dagen van. BELEDIGING M. J. B. uit Wieringen had op een slechte avond op een fiets zonder licht gereden. Toen hij werd aangehouden, had verdachte, die een flinke borrel had gedronken, zich daarover bijzonder kwaad gemaakt. Bij het groepsbureau beledigde hij wachtmeester le klas Spaan in het openbaar. Uitspraak bij verstek: 25 of 12 dagen. EEN DURE ASBAK Ook Maria B. uit Den Helder houdt wel van een slokje, zij het dan ook in mindere mate dan vorige verdachte. Zij was meegereden met een militaire wa gen. In een Alkmaars café was men het afscheid gaan vieren met een li keurtje. Buiten gekomen had de lands verdediger M. B. een asbak aangeboden en hoewel ze wist dat deze van dief stal afkomsti- was, had ze hem toch aanvaard. Mr. Meischke oordeelde, dat hier 6.subs. 3 dagen op zijn plaats was. Daar Maria gunstig bekend staat in Den Helder, deed de president er een gulden af. 5 spb. 3 dagen. HIJ VERTELDE ZICH W. G. R. had toestemming gekregen 3500 irissen te plukken. Dit werden er een paar meer. Ongeveer 7000 irissen wisselden van eigenaar. De officier vroeg voor dit delict 20 of 10 dagen, waarna de president er 20, subs. 12 dagen van maakte. „MOFFENTUIG" M. A. S. uit Amsterdam was in Den Helder een stevige borrel gaan drin ken. Hij volgde enige matrozen, die de politie vroegen de man de andere kant op te sturen. 5 wond zich hierover op en noemde de politie „moffentuig". Hij was zo Pink in de olie, dat hij zich niets meer herinnerde. De officier eiste 40, sub. 16 dagen. Uitspraak conform. OVERTREDING BOUW VOORSCHRIFT. D. L. Sz. uit Wieringen had zonder toestemming een perceel in Wieringen verbouwd. Daar dit nu eenmaal niet mag, eiste de officier 100 of veertig dagen. Uitspraak 70 of 40 dagen. Door een waker van de N.V.D. „De Waker" werd Zondagnacht een paard aangetroffen, dat rustig voor „Cen traal" in de Koningstraat van de nach telijke stilte stond te genieten. Het dier liet zich zeer gemoedelijk naar het politiebureau geleiden, waar het cp de binnenplaats zijn nachtelijke meditatie kon voortzetten. De volgen de morgen heeft de eigenaar, een groentenhandelaar, het dier afgehaald. Op het strand werd een vliegtuig bom gevonden. Door de MOD is dit gevaarlijke obstakel verwijderd. Wegens openbare dronkenschap werd tegen een matroos proces-verbaal op gemaakt. Door de politie werd uit een café aan de Bassingracht een beschonken heerschap verwijderd, dat bij zijn bin nenkomst een deurruit had vernield, en toch argeloos de wens slaakte: „Ik wil bier!" Hij kreeg het niet, maar kon wel een paar klappen met de gummistok incasseren, toen hij zich tegen de politie verzette. Op zijn verzoek en op voordracht van de minister van marine a.i. is li -adm. C. E. L. Helfrich bij Konink lijk besluit d.d. 16 Augustus met in gang van 1 October eervol ontheven van de functie van bevelhebber der zeestrijdkrachten, en is hem met in gang van 1 Januari 1949 eervol ont slag uit de zeedienst verleend, we gens langdurige dienst, onder dank betuiging voor de vele uitstekende, gewichtige en langdurige diensten door hem aan den lande bewezen. In tegenwoordigheid van deputatie van onderdelen, schepen en inrichtin gen van de Koninklijk Marine zal de aftredende lt.-admiraal op 1 October afscheid nemen van de vloot aan boord van de luchtverdediging-krui ser Jacob van Heemskerck te Rotter dam. Het afscheid op het ministerie van marine ls bepaald op 30 September. ZKC IKVH I 2—7 Het is KVH I gelukt de 2 punten mee naar Den Helder te nemen. In het begin zag het er niet naar uit, dat KVH zou gaan winnen, daar het een volkomen gelijk opgaande strijd was. De rust ging in met 32 voor KVH. Na de rust echter wisten onze korf ballers het initiatief geheel in handen te nemen en de strijd met 72 voor KVH te beëindigen. Zo doorgaan, jul lie hebt nu al 3 punten uit 2 wedstrij den. Het tweede 12-tal van KVH wist de wedstrijd tegen ZKC II 1 punt de wacht te slepen. Aangezien zij met 2 invallers uitkwamen, was dit nog geen slecht resultaat. De rust, die met blanco stand was ingegaan, bracht voor KVH het windvoordeel en KVH wist dan ook al gauw te doelpunten, doch 20 minuten daarna maakte ZKC gelijk en met de stand 11 brak het einde aan van de spannende wedstrijd. KVH 3 speelde tegen ZKC 3 gelijk met 11. Dit twaalftal van KVH was zeer ge handicapt en speelde slechts met 10 spelers, daar 2 spelers verstek lieten gaan door werkzaamheden op Zater dagmiddag. Toch gelukte het KVH I een gelijk spel uit het vuur te slepen Het harde werken werd dus met een verdiend succes bekroond. Bevallen: M. Snelleman—Fokke d. R. C. BoonBlaauboer, d. M. Kok—Kraak, d. J. Regtop— Ruisscher, z. C. M. Zegelvan Beekhoven, d. H. M. Kooistra— Qulnt, z. H. Woortvan Urk. 2 z. H. J. SchnatmeierDuin, z. P KroesBoutkan, z. M. Bellis Zeeman, z. H. C. Oostendorp- Haak. d. J. de Klerk—Slot, d. W. A. T. HoogenboschPiscaer, z. M. D. HoogvorstMelief, d. C. J. MulderKater, z. J. C. v. d. Hei deDreef, z. N. J. Slikkerde Vlieger, z. M. P. Kranenburg Hoogvorst, d. G. J. Kranenburg— v. d. Berg, z. Ondertrouwd: H. A. Bruijn en A Peters. H. Berends en M. v. Oort. A. C. de Zeeuw en M. Fer- werda. Gehuwd: S. J. Snijders en J. M. Brandhoff. H. BaBkker en E. Schong. H. Beers en K. Korbee. C. v. d. Eijk en J. Bakker. H. Weerman en C. G. Keijsper. M.W.O. VOOR LTZ. DE LOOZE. Een van de bekendste commandan ten van de motortorpedodienst van de Koninklijke Marine die tijdens de oor log van Engeland uit opereerde tegen Duitse schepen in het Kanaal, is de luitenant ter zee der 2e klasse W. A. de Looze. Nadat hem voor zijn ge durfde acties reeds het Bronzen Kruis en een tweetal hoge Britse onder scheidingen ten deel zijn gevallen, is hij thans benoemd tot ridder der 4e klasse der Militaire Willemsorde. Maandagmorgen werd de trekking gehouden van de grote verloting ter gelegenheid van de Landbouw- en Middenstands ten toonstelling. Op de volgende nummers vielen de prijzen 1165 eerste prijs voor J. de Vries, Gasterweg, Den Oever (stamboek koe). 3819 2e prijs voor P. Wiegeman, Dorpsstraat, Hippolytushoef (heren fiets). De andere prijzen vielen op de no.'s: 1675 2998 719 3106 3725 2937 3944 1477 1313 1725 154 935 1275 18 14 2610 594 3707 903 242 3148 1212 1414 2440 1316 2464 780 765 587 765 537 3703 898 3636 2746 882 58 19 2694 2227 326 3680 1115 3536 807 2606 3756 1500 1114 584 1651 965 3412 3189 2952 GROTE BELANGSTELLING De belangstelling voor de groten voor stelling j.1. Zondag zo mogelijk nog gro ter dan de voorgaande dagen. De volks- en kinderspelen, welke werden gehou den hebben hiertoe wel bijgedragen. Het publiek heeft van verschillende spannende wedstrijden genoten! De Zondag was zeer geslagd. GEMASKERD BAL Zaterdagavond werd in de danstent op het tentoonstellingsterrein een ge maskerd bal gehouden. De jury had geen gemakkelijke taak bij het toeken nen der prijzen, daar er vele mooie groepen waren. De prijzen werden als volgt toege- kend: Enkelingen: le prijzen: f 5,— voor Zoekende naar Vrede en Vlinder; nr 2 4~ Piepkuiken en nr 3 f 2,50 Har tenvrouw. nrPf?: nJ> 1 6. Oud-Wieringen, l Doornroosje en de Prins en nr 3 ƒ2.50 Matrozen ter Koopvaardij Groepen nr 1 f5,- „Gouden Eeuw NIEUWE SCHOOLRUIMTE^ In verband met het grote gebrek schoolruimte had men al geruim omgezien naar een plaats om klassen onder te brengen. Hierin is nu voorlopig geslaagd, doordat T*' toestemming gekregen heeft om titó lijk gebruik te maken van de bened zaal van de nieuwe Ger. kerk art. 31 K. O.) onderh. NOG GEEN VERLENGING VAN hr KUILVISERIJ. Naar wij vernemen is het verzoek o verlnging van de visserij op kuii,^® dor de Inspecteur der Visserijen te A» sterdam afgewezen. Men zal nu noj trachten een andere beslissing te krü- gen van de hoofdinspecteur der Vissen te Den Haag. BENOEMING. De heer G. van der Meulen, onder- wijzer aan de Chr. school alhier, heeft een benoeming ontvangen aan de Chr school te Zeist. VISSERIJ. URK.e 18 Sept. Door 40 vaartuigen werd j.1. Zaterdag aangevoerd: 4230 pond paling, van 32190 pond per vaartuig, prijs f 0.95—f 2.22; 459 ponj snoekbaars, f 0.63f 0.65, 184 pond r, baars, f 0.29f 0.33, 456 pond voorn, f 0.03 en 4048 pond Noordzeevis f 0.17^ f 1.76 alles per pond. ONDERWIJS Met ingang van 27 September a.t. zullen mej. T. Bosker uit Hippolytus hoef en de heer Komen uit Den Hel der de vacatures aan de o.L school be zetten, zodat het onderwijs dan weer r.ormaal voortgang kan vinden. De aanvoer bestond Zaterdag uit TUI kisten Besommingen: Z trawlers mui- ten een besomming van f 33,200; IJM 1 „En Avant" f 8961; 98_ „Libra" f 13,1»; 95, „Maria" f9610; IJM '204 f5120; 230 f««; 229 f 1060; 11 f 2230; 81 f760 240 f 980 276 f80; 5 f 2050 79 f 2040; UK 35 f 1600; KW 210 f 2500 64 f 2820 72 f2100; 77 fl4«; 28 f 2680; 92 f1490 ZONDAGAVOND. Nadat een deel van ons Helderst Sportwereldje tijdens de onlangs g«- houden feesten op zeer verdienstelijk' wijze had deelgenomen aan de ver schillende demonstraties en meer no? na de aardige successen in vriend schappelijke wedstrijden, waren w* een beetje optimistisch gestemd ten aanzien van de komende officie ontmoetingen. Vorige week was het algehele resultaat nog niet daverend. Vandaag 's kijken bij Helder. Zij bestaat binnenkort vijftig ja»r Ongetwijfeld hebben zowel bestuo' als leden het oprechte voornemen 1 evenement op grootse wrjze te Zeker hebben we vanmiddag bij d spelers aan hun spel de liefde ku» nen ontdekken voor de verenigd Voor een succes zijn echter nodjl grote toewiiding en kennis. In dit op zicht was Vitesse hen de baas. kende de voetballessen beter ^en v00^ al, daar waren meer ..brains". Op jongens van Helder was zo in opzichten dat bekende Zeeu**J spreekwoord van toepassing: ,,»v geeft het of een koe veel melk ge® en zij trapt de emmer om". In duels waren zij veelal overtw naar. Het scheppen daarna van 8^ vaarlijke situaties in het gebied de tegenstander was meestal teleurstelling. Met een volkomen v diende overwinning vertrokken de J gens van 't dorp Castricum, nada de oudste club uit onze stad geto hadden hoe 't moet. Onze andere grote vereniging SP^ de haar eerste uitwedstrijd ln ander dorp, Schagen. Het is ge kei ijk bij een 0—0 uitslag beide tea één punt toe te ekennen. Naar kennissen, die de match bijwoon»J mij vanavond vertelden, zÜn ploegen hiermee werkelijk te gehonoreerd. ott 't Is nog wat vroeg in 't seizoen met U eens de interessante bespreken. „Hoe komt 't, dat (t clubs, geleid door zoveel mannen grote ervaring en een prachtige liefde, afgeranseld worden door lei dorpen uit de omtrek". 0tize enigingen moeten nog zestien strijden spelen en wellicht ls d® t tering dicht bij. Maar dan moe gauw z(jn. g£f. Anders zou ik gaan twijfe'® dat aardige liedje van Van der „t" „Nieuwediep, jij gaat nooit ven So long, lezers. u TOEAN TIK

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2