Indonesië moet samenwerken met Nederland Vrijdag 24 Sept. 1948 VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN 70ste laargang No. 1921 Dagblad voor Den Helder, Koegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna Marshall voor de Assemblee der Verenigde Naiies: Geen gekwansel met recht en vrijheid Douane-Unie voor het Westelijk halfrond Dewey wil een federatief West-Europa De Engelse defensie is paraaf Twee Nederlandse soldaten vermoord Minister Mansholt over de vleesschaarste Op de Krim zou geconfereerd worden Communisten belaagden Hatta's regering Een laffe overval op chauffeur te Zaandam 230 Millioen kinderen ondervoed Weerbericht BUREAU: Koningstraa* 7880 Den Helder Telefoon 2345 postgironummer 449041 Hoofdredacteur: A. KAPTEIN jtayonred. C. A_ Dekkers Directie: j BULsMA en C KRAK HELDERSE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 ct per mm Familieberichten 16 ct. per mm. - Kleine advertenties t,,Juttertjes") tot 15 woor den 1-—. woord meer 5 cent Abonnementen: per kwartaal 4.bij vooruitbetaling. te n *11 jo Indonesië, nit onderhandelingen ontstane reling zonder verder bloedvergieten kr. Souvereine nnafhflnirp. het volk onafhanke- van Indonesië tHkheid voor voorgezette samenwerking met Ne derland. Dit moet de doelstelling zijn n de Verenigde Naties tegenover het Indonesische vraagstuk, aldus betoog de gisteren de Amerikaanse minister Buitenlandse Zaken, Generaal Marshall tijdens het algemeen debat L de Assemblee te Parijs. Alvorens Marshall het woord ver weeg, had Generaal Romulo, leider van dé Phillippijnse delegatie, een drin- «end beroep gedaan op de grote mo gendheden om de weg te vinden, waar door de mensheid lang genoeg in vre de zou kunnen leven om een kans te krijgen zich sterkere waarborgen te verschaffen voor de veiligheid en het welzijn van allen. De kleine landen, ildus Romulo, moeten zich aaneenslui ten en een hecht front vormen tegen over iedere poging de vrede te on dermijnen. Generaal Marshall ving zijn rede 8an met zijn ernstige bezorgdheid uit te drukken over de koppige weigering van een „kleine minderheid", om deel te nemen aan al het werk van de V.N. Belangrijker dan deze boycot echter is het verontrustende gebrek aan samen werking met de V.N. om kwesties als Korea, Griekenland en de controle op atooménergie op te lossen." Na zijn lienswijze op de vraagstukken-Palesti- na. Korea, Griekenland. Pakistan, In donesië en atoomenergie en de bewa pening gegeven te hebben, zeide Mars hall, dat indien constructieve stappen konden worden ondernomen naar een oplossing van énkele van deze vraag stukken, er nieuwe hoop- zou ontstaan onder de mensen en nieuw vertrouwen onder de landen. Marshall verzekerde de Assemblee, dat zijn regering van ganser harte de Op de vierde plenaire zitting van de inter-Amerikaanse raad voor han del en productie heeft Argentinië voorgesteld een douane-unie voor het gehele Westelijk halfrond op te rich ten. De president van de Argentijnse kamer van koophandel verklaarde bij het indienen van dit voorstel, dat Ar gentinië er naar streeft geleidelijk een douane-unie voor de nieuwe we reld tot stand te brengen met het doel in de toekomst een „pan-Ameri kaanse economische eenheid te be reiken als voorbeeld ter navolging door de andere continenten". spanning wenste te verminderen, doch evenmin wenste te schipperen t.a.v. essentiële beginselen. „Wjj zuilen on der geen beding de rechten en vrijhe den van andere volken verkwanselen". De Amerikaanse minister bepleitte een spoedige en rechtvaardige vredes overeenkomst met Japan en Duitsland en het herstel van Oostenrijks politie ke en economische vrijheid binnen zijn grenzen van 1937. Tenslotte betoogde Marshall dat „het altijd zo zal zijn, dat die leden van de V.N., die ernstig streven naar naleving van het hand vest, die stateh zullen iijn, die werke lijk het behoud van de waardigheid en integriteit van het individu voor ogen houden". ♦Thomas A. Dewey, de republikein se candidaat voor het presidentschap der V.S., heeft er op aangedrongen, dat de hulp van de Verenigde Staten aan Europa gebruikt zou worden om de stichting van een West-Europese federatie te bevorderen. Hij wees er op, dat de landen van West-Europa tezamen met West- Duitsland een bevolking hebben, die bijna tweemaal zo groot is als die der Ver. Staten. ,.ïn een sterke fede ratie van vrije naties kunnen zij een enorm bolwerk van de vrede zijn", aldus Dewey. Europese voedselvoorziening gewaarborgd De directeur van de afdeling voed sel en landbouw van de ECA, D. A. Fitzgerald, heeft verklaard, dat tegen de komende herfst Europa zal beschik ken over 95 procent van de hoeveel heid voedsel, die het vóór 'de oorlog had. Hij waarschuwde, dat de kwali teit minder goed zal zijn dan die van 1939. In de meeste gebieden zal er zeer v/einig vlees zijn. Het genoemde per centage is een gemiddelde raming voor geheel Europa met uitzondering van de Sovjet-Unie. Russen verminderen de straffen van Berlijnse demonstranten Het Sovjetrussische militair tribu naal te Berlijn heeft de vonnissen van 25 jaar dwangarbeid, uitgesproken te gen de vijf Duitsers, die schuldig ver klaard werden aan anti-Sovjetrussisch optreden tijdens de grote anti-commu nistische demonstratie op 9 Septem ber, veranderd in 1 tot 8 jaar dwang arbeid. Volgens het Sovjetrussisch voorlich tingsbureau was bij het onderzoek van het militair tribunaal aan het licht gekomen, dat de „fascistische provo- catie" bij de demonstratie van te vo- 'en door vooraanstaande leden van bet Berlijns gemeentebestuur was ge organiseerd. Het bureau publiceert 'n lyst van „fascistische sprekers". Als wdanig worden genoemd Dr. Otto Suhr, sociaal-democratisch voorzitter van de gemeenteraad, waarnemend burgemeester Dr. Ferdinand Frien- ensburg, de gekozen burgemeester of. Ernst Reuter en de sociaal-demo cratische leiders Kurt Mattick en Franz «aumann. Amsterdams advocaat krijgt twaalf jaar zn»win^0rm de eis veroordeelde het bij- ren gerechtshof te Amsterdam giste- Th Amsterdamse advocaat «traf Hermans tot een gevangenis- arre iaar met aftrek van voor recht 6n ontzebt'ng uit de openbare heeft00- V00r de duur van het leven. H. Qnide bezi£ gehouden met het li- VerwTt1 Van vrijmetselaarsloges, werd ken t V00r een zesta' Joodse za- ^bt 'n grote hoeveelheid Joodse van bij later met grote winst j[s e band deed en nam later dienst v»=-jU nc^wacbter. Bovendien ver- Israël eist Jeruzalem De Joodse regering zal zich met alle kracht verzetten tegen de afscheiding van Negeay van °alestina en eist de opneming van Jeruzalem in het Israë litische grondgebied, aldus blijkt uit de eerste reactie op het verslag van Bernadotte. De regering verzet zich bovendien tegen de naasting van Lyd- aa en Ramleh door de Arabieren en legt er de nadruk op dat Haïfa inte graal Joods grondgebied dient te blij ven. De Britse minister van Defensie heeft in het Lagerhuis plannen be kend gemaakt over het in gereedheid brengen van Engeland in geval van nood. De „móbilisatiemachinerie" was nagekeken „en als het ongelukkiger wijs nodig mocht blijken deze te ge bruiken, dan zou men merken dat zij naar bevrediging werkt". De minister verklaarde dat het duidelijk was, dat collectieve veiligheid nog niet was be reikt Plannen voor het wederoproe- pen van het leger zijn in gereedheid gebracht „als een maatregel van nor male verstandigheid". Uit Canberra wordt gemeld, dat de Australische minister van Defensie in het huis van afgevaardigden heeft ver klaard, dat de politiek van de Austra lische regering erop gericht is, Austra lië te ontwikkelen tot het belangrijk ste hulpgebied voor Engeland, door 't uitbreiden van industrie en het doen toenemen der bevolking. „Het maken van strategische plannen voor de ver dediging van het imperium is begon nen". De dienst Legerconta'cten heeft thans bekend gemaakt, dat op 18 September in West Java de lichamen zijn gevon den van twee Nederlandse soldaten „die met parangs letterlijk in stukken waren gehakt". Een der soldaten leef de nog toen hij werd gevonden, doch overleed spoedig daarna. Zij hadden deel uitgemaakt van een patrouille, die op 14 September in een hinderlaag viel, waarna zij waren gevangen ge nomen. De militairen in Pambangan (Java) verschijnen op het appèl in een tenne, dat wel bewijst, dat het niet op kazernewijze toegaat. Overigens gaat alles model. Na het middagappèl kunnen de jongens verfrissingen krijgen aan de cantinewagen, die door Leeuwarden is geschonken. Donderdags vragenuurtje in de Tweede Kamer In de vergadering der Tweede Ka mer is Donderdagmiddag mededeling gedaan van eeii besluit, waarbij mr. L. G. Kortenhorst wederom tot voor zitter is benoemd. De voorzitter sprak een rede uit, waarin hij o.m. de Kamerleden aanbe val gebruik te maken van het insti tuut tot het stellen van mondelinge vragen conform art. 116 van het regle ment van orde. Dat zou ongetwijfeld aan de controlerende taak van de Ka mer ten goede komen en bovendien kleur en klank verlenen aan de Par lementaire welsprekendheid. Voorts drong hij aan op het enigszins inper ken (niet afschaffen) van de gewoon te om geschreven redevoeringen voor te lezen in plaats van als de stof 24-T7UR STAKING VAN PARIJSE METRO Te Parijs zullen tot Zaterdagochtend 4 uur geen ondergrondse spoortreinen of autobussen rijden. De een na de ander hebben de transportvakbonden zich voor een 24-uur staking uitge sproken. DE RAMP TE LAGHOUAT Volgens Reuter zijn bij de ontploffing die het militaire kwartier in de stad Laghouat (Algerië) vernielde, 23 per sonen gedood en 100 gewond. DE RAMP TE HONGKONG. Het aantal doden door de zware brand in Hongkong is tot 135 geste gen. Brandweerlieden kregen het vuur na 24 uur gedeeltelijk onder controle. Oost-Europese landen bijeen onder leiding van Stalin? Berichten, die het Britse ministe rie van buitenlandse zaken bereiken, doen vermoeden, dat een conferen tie van staatshoofden van Oost- Europese landen op het ogenblik op de Krim wordt gehouden onder voor zitterschap van generalissimus Josef Stalin. Een woordvoerder zeide hierover, dat hoewel aan dergelijke berichten niet voor 100 pet. geloof kon worden ge hecht, er toch een aantal aanwijzin gen waren, dat Roemenië, Tsjecho- Slowaijke en Bulgarije op de confe rentie vertegenwoordigd waren. Volgens de berichten, die het En gelse ministerie had ontvangen, wa ren de Roemeense minister van Bui tenlandse Zaken, Anna Pauker, de Bulgaarse premier, Dimitrof, en de president van Tsjecho-SIowakije, Gottwald, allen naar het buitenland gegaan en zouden zij zich vermoede lijk op de Krim bevinden. Naar men meent te weten, zou premier Stalin enige dagen vacantie op de Krim doorbrengen en dit zou de reden zijn geweest, dat de drie westelijke afge zanten in Moskou verleden week Za terdag hun laatste bespreking in EUWE WINT ZESDE PARTIJ. De zesde partij van de schaakmatch Euwev. Scheltinga werd na 30 zet ten door Dr. Euwe gewonnen. De stand is thans: Euwe 4 punten, van Scheltinga 2 pnt. Moskou met Molotof in plaats van met Stalin moesten houden. In Londen weet men niet, waarom de besprekingen, die op het ogenblik óp de Krim zouden worden gevoerd, plaats hebben. Men weet evenmin of Polen en Hongarije aan de bespre kingen doelnemen. Men is van me ning, dat de bijeenkomst een geheel ander karakter draagt dan een for mele zitting van de Kominform. De woordvoerder van het Engelse ministerie van buitenlandse zaken be vestigde, dat Frank Roberts, Bevins persoonlijke afgezant bij de onlangs gevoerde besprekingen op het Krem- lin, niet naar Moskou zal terugkeren. Bekend oplichter gearresteerd De hoofdstedelijke politie heeft dezer dagen gearresteerd de 44-jarige koop man-directeur van een steenfabriek en oud-zeeman H. B., wonende te Amster dam, in v'erband met een door hem ge pleegde oplichting. B. had n.1. bij de N.V. Autocrediet een bedrag van 17.000 opgenomen met als onderpand enkele auto's, die hem evenwel niet toebehoorden. Onge veer 4,000 had hij hiervan terug betaald, doch de rest van het geld bleek verdwenen. De naam van B. werd destijds even eens genoemd in een grote smokkel- affaire van edelstenen en deviezen, waarin een aantal vooraanstaande figu ren uit Eindhoven betrokken zouden zijn en die nog nimmer geheel opgelost kon worden. daartoe aanleiding geeft voor de vuist of aan de hand van korte noti ties te spreken. De Kamer besloot daarna dat de ge legenheid tot het stellen van vragen zal worden gegeven elke Donderdag, waarop de Kamer vergadert. Onmiddellijk na dit besluit werd het woord verleend aan de heer Suurhoff (Arb.) tot het stellen van vragen aan de minister van landbouw over d« vleesschaarste. Minister Mansholt merkte op, dat er na de oorlog een grote graanschaarste bestond. Bij de verdeling van het graan moest de mens voorgaan. Dat beteken de beperking van de veestapel. Van daar de krappe vleespositie in ons land en in heel West-Europa. Dit jaar werd het aanbod van vee ten zeerste beperkt, ook al omdat men met het oog op de melkprijzen het vee graag lang aanhoudt. Verplichte vee levering is zeer onsympathiek bij de boeren. En eigenlijk wordt daardoor ruw ingegrepen in de bedrijfsvoering, waarvan de kleine boeren de dupe worden. Ook omdat verplichte veele vering een grote administratieve romp slomp meebrengt is ze afgeschaft. Een ander middel zou zijn invoering van hogere prijzen voor de boeren. Dat zou behoren te zijn een hogere prijs in de maanden Aug. en Sept. en lagere in de wintermaanden. Dat was echter onmogelijk, omdat er bepaalde prijzen gegarandeerd waren. Een derde middel zou zijn grotere import. Maar het is onmogelijk om in tijden van grotere schaarste daarvoor deviezen beschikbaar te stellen. Voor October is 17.500 ton vers vlees beschikbaar voor een behoefte van 13.000 ton bij een rantsoen van 200 gram. Enkele maanden zal 250 gram geleverd kunnen worden. Hogere rant soenen zullen pas kunnen worden ver wacht, als de varkens-productie groter wordt. Republikeinse troepen voor Madioen. De Republikeinse troepen, die uit verschillende richtingen naar Madioen oprukken, bereikten plaatsen op 20 km Van de stad. Radio Djocja bericht, dat „communistische troepen nog eni ge posities handhaven op 20 en 30 km van Madioen". Antara berichtte dat Magetan „in ro de handen" is. Het gebied van Soekoardjo, ten zui den van Solo, is door Republikeinse troepen gezuiverd. De gehele omgeving van Solo is wederom in Republikeinse handen, aldus radio Djocja. Het Djocjase dagblad „Nasional" schrijft dat de communisten een staats greep hadden voorbereid, welke in No vember zou worden uitgevoerd en waardoor de gehele Republikeinse re gering zou worden omvergeworpen. De actie te Madioen kwam daarvoor te vroeg en de Republikeinse regering had thans de gelegenheid, de linkse leiders in verschillende grote steden te arresteren. Het blad zegt voorts, dat bij de opruiming onder de rebellen in het Republikeinse leger, twee kolo nels, acht luit.-kolonels en verschillen de andere officieren zijn ontslagen of gearresteerd. Het Republikeinse militaire hoofd kwartier heeft Oost-Java verklaard tot „bijzonder militair gebied" onder de Istaat van beleg. In een door hem gehouden rede ont kende Sjarifoeddin dat het nieuwe re giem in Madioen een communistisch regiem is. Hij zeide dat de actie „een corrigerende actie" ten aanzien van de Republikeinse regering is. Gas en electrieiteit voor jonge en a.s. moeders Het C.D.K. deelt ons mede, dat aan staande en jonge moeders, die i.p.v. vaste brandstoffen een hoeveelheid gas, electrieiteit of huisbrandolie wensen te ontvangen, de bon voor brandstoffen, welke op de hun ver strekte CA-kaart voorkomt, bij de distributiedienst moeten inleveren. Deze dienst zal hun een verklaring terzake uitreiken, waarmede zij zich tot resp. het gas- of electriciteitsbe- drijf of tot het Rijksbureau voor aard olieproducten te 's-Gravenhage die nen te wenden. Nieuwe opdruk op kaarten Behalve de CA-kaarten (voor aan staande moeders) uitgevoerd in de kleuren grijs en rood met zwarte op druk, zullen ook CA-kaarten in de zelfde kleuren grijs en rood met blauwe opdruk in omloop worden ge bracht. Beide soorten zijn geldig. POST VOOR MILITAIREN Op 24 September a.s. vertrekt het m.s. „Johan van Oldenbarnevelt" met troepen naar Indonesië. De opvaren den kunnen in Port Said en direct bij aankomst in Batavia post ontvangen, mits deze uiterlijk resp. op 26 Sept- tember en op 11 October ter post be zorgd wordt. Met hamer op hoofd geslagen Na de overval op de Koger taxi chauffeur Van der Stadt in de Wijde Wormer is de Zaanstreek voor de tweede maal opgeschrikt door een Wild- West-geschiedenis, die zich Donderdag ter hoogte van het station Zaandam heeft afgespeeld. De chauffeur B. uit Zwanenburg hij Halfweg stond met zijn taxi voor het Centraal station te Amsterdam, toen tvCee mannen hem vroegen of hij hen naar de Parkstraat in Zaandam kon rijden. Een 45-jarige behanger-stof feerder uit Eindhoven zette zich ach- JU AAR SCHATTING zijn er op deze wereld 230 millioen kinderen in zo ernstige mate ondervoed, dat hun leven wordt bedreigd. Vier millioen van deze hongerende stumnerds kriiiren in 1e ko- »aardigdt *erkza; hij een lijst van *d "am hij de rechterlijke macht, de hi aniUUr' de handel, het geldwezen leVen fc takken van het openbare hem' VK00rZien van aantekeningen om bert--, Politieke gezindheid en ''Zaamheid. a„e^act}ting, geldig tot heden- bewolkt, j^ond. Half tot zwaar Zwaui»°Verwegend droog tin matige wind uit rich ■ni j *ussen Zuid en West. Tot' lnder koud. weer. Iets EEN VAN DE 230 MILLIOEN ....heeft zjj schuld?.... mende wintermaanden een extra hapje en 'n versterkende dro van de Cnac, de organisatie der V.N. En dan blijven er dus 226 millioen over, die maar hon ger moeten lijden. In een wereld, aan welker economische ontreddering de 1 leren toch wel volstrekt onschuldig zijn. In het jaar 1948 van de Christelij ke besc.iaving. IN AMSTERDAM werden ongeveer alle leden der bemanning van een Ne derlands schip gearresteerd, dat juist van de kleine Antillen kwam. Groot was de brutaliteit geweest, waarmee de zeelui alles wat eetbaar wa? aan boord hadden gestolen. Hele ladingen rozijnen, suiker en melk waren verdwenen. En or de flauwe smaak weg te spoelen hadden ze vaten likeur leeggedronken. Voor hen geen Unac. Voor hen de cel. JNAT HAD U DRIE JAAR geleden ook niet gedacht. In Genève heb ben twaalf landen een handelsverdrag in elkaar gezet, waarbij West-Duitsland behandeld wordt als „meestbegunstigd land". Nederland tekende mee. In het Belgische Oostende worden morgen op de wielerbaan stierengevechten gehou den. Maar de beesten mogen niet ge wond worden. Als de bullen dat nu ook maar in omgekeerde volgorde begrij pen. HET LAGERHUIS heeft gemeend dat het nu maar eens uit moet zijn met al die macht var het Hogerhuis. En nam met 280 tegen 154 stemmen een wet aan. die de bevoegdheden wat in snoert. De Lords waren het er natuur lijk niet mee eens en keurden met 204 ding waard ia. 34 stemmen het voorstel af. In Stutt- gart reed een Br" met een auto, waar in 5 millioen Amerikaanse sigaretten waren verstopt; de politie hield hem aan en zijn winstdromen vervlogen als rook. Een Franse parachutist sprong op 5000 meter uit een vliegtuig, liet zich 4000 meter vallen en trok toen zijn pa rachute open. Hij kwam op zijn pootjes terecht, 'n Mens z'n zin is een mens z'n leven. EEN RECLAMEBUREAU in Boeda pest bedrukt iedere dag 30.000 eieren met reclame voor schoensmeer. Het gaat met een rubberstempel. Ommelet- a-la-Erdal. In Havanna woei een wer velstorm en de schade bedraagt 3 mil lioen dollar. En in Nieuw Zeeland waait een anti-communistische wind; Stalinis tische ambtenaren gaan de laan uit. Maar in China hebben de communisti sche troepen de hele handelswijk van Tsinan veroverd. y^NTJE BLADEL kwam zestig jaar geleden als kantoormeisje bij de firma Mutsaerts te Tilburg. En ze werkt er nog. Weigert pensioen en voelt zich met haar 81 jaren als een tikstertje van achttien. Maandag beginnen de radio uitzendingen voor de landbouw weer; iedere tweede dag der week van kwart vóór acht tot acht. Bij het station te Hengelo dolven arbeiders, dienen putje groeven, een nie' ntplofte bom van een kwart ton op. Ze hielden hun vin gers thuis en 1 m de demontering aan dskundigen over. Hetgeen een vermel- EEN SPORTVLIEGTUIG van een reclamemaatschappij maakte een nood landing in het drijfzand van Rottumer- oog en sloeg over de kop. De bestuur der en twee journalisten, die het hoger op hadden gezocht, kwamen ongekreukt aan land. De Waalwijkse vrijwillige brandweer wordt Zaterdag vijftig jaar en krijgt een nieuwe spuit ten geschen ke; het belooft een nat feest te wor den. De Nederlandse scheidsrechter J. van der Meer zal Zondag in Kopenha gen de fluit bespelen bij de voetbal wedstrijd DenemarkenEngeland. JN DE SPROOKJESSTAD Bagdad is een Iraaks millionnair opgehangen, die een zakcentje had proberen te ver dienen met wapenleveranties aan de Joden. En de Hongaarse politie heeft een trein met 1300 Joegoslavische leer jongens aangehouden die uit Tsjecho- slowakije kwamen, waar zij in fabrie ken werkten. Zij voerden portretten van Tito m' De Hongaarse politie schijnt iets tegen Tito te hebben. Dins dag 12 October gaat het ballonvarende echtpaar Boesman naar Indonesië om op uitnodiging van het Rode Kruis al daar op te stijgen. Iet verband is ons niet duidelijk, maar dat mag geen be zwaar genoemd worden. En we eindi gen, vrienden, met een bericht des vre- des: De Oostenrijkse premier Renner heeft maarscha" Tito verzocht af te zien van zijn annexatieplannen en weer goeie vrienden te worden. Laat ons er het beste van hopen. ter in de wagen en een naar schatting 25-jarige tweede persoon ging naast de chauffeur zitten. Deze wist wel onge veer waar hij moest zijn, maar kende de weg in Zaandam niet, vandaar dat hij voorbij het Volkspark reed. Toen hij dit bemerkte en de wagen wilde keren kreeg hij van de achter hem zit tende persoon met een hamer een klap op zijn hoofd. De chauffeur bleef bij zijn positieven, stapte uit de wagen en zette de achtervolging in op de twee personen, die zich uit de voeten tracht ten te maken. Op de Provinciale weg kreeg de chauffeur de man te pakken, die hem had geslagen. Maar opnieuw belandde de hamer op het hoofd van de chauffeur en met zulk een kracht dat de steel brak. Het moord"-geroep had intussen de aan dacht van verschillende omwoners ge wekt en met vereende krachten werd de 45-jarige stoffeerder in een tuintje geworpen en door de omstanders in bedwang gehouden. De politie ontzette hem uit zijn benarde positie, daar de omstanders zich niet onbetuigd lieten. In een touringcar is de man tenslot te naar het politiebureau overgebracht. De tweede persoon is voortvluchtig. De chauffeur had het gemunt op de persoon die hem aanviel, en moest zo doende de ander laten gaan. In het Gemeentelijk Ziekenhuis werd de zes cm. lange wonde, die de chauf feur aan zijn gelaat had opgelopen, ver bonden. De Eindhovenaar verklaarde, dat het de bedoeling was geweest de chauffeur van zijn geld te beroven. Hij heeft reeds 21 jaar in een rijksopvoe dingsgesticht doorgebracht. De politie zoekt thans de tweede persoon. BLIJVENDE WELVAART IN DE V.S. Naar de Amerikaanse minister van financiën Snyder verklaarde, ver wacht hij, dat de welvaart in de V.S. nog jaren zal voortduren. Er is een enorme onbevredigde vraag naar alle soorten goederen en diensten en gezien de toenemende bevolking is het te verwachten, dat deze vraag nog groter zal worden. Bovendien is er nog maar een begin gemaakt met het aanspreken van de millioenen dollars, die het Amerikaanse volk in de oorlog heeft gespaard.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 1