Stad ett Omgeving. Twaalf en een halfjaar Eerste Burger Langs de velden Skiitingswedstrijden van „H.W.N." Goud en zilver op de straat Voor leden Speeltuinver. Tuindorp „Welkom in het vaderland'' „Duinkanters" wandelden in Aalsmeer Uit het politierapport Grote nederlaag van K.V.H. I Burgerlijke Stand Handbal Laatste wedvlucht postduiven Hermes-nieuws De a.s. wintercompetitie van de H.D.C. Beroepingswerk Herst. Ev. Luth. Gem. Nieuw R.K. Militair Tehuis Voor de Alkmaarse politierechter Scheep vs art berichten Hond en inbreker Dienstregeling Nederl. Spoorwegen Den Helder-Alkmaar v.v. Z'jpe. IJmaiden. Visserij-besommingen Zondag heeft „H.W.N." het laatste punt, dat haar programma voor het seizoen 1948 meldde, afgehandeld. De motorboten en zeilschepen voeren ge zamenlijk naar het Amstelmeer en om half twaalf kwam de een na de ander de haven van De *Haukes binnen. Het was daar een gezellige drukte en er werd zeer goed gegeten. We vernamen, dat aan boord van sommige boten het menu veel weg had van een Oosters maal. Om 1.50 begonnen de wedstrijden. De wind was matig, maar genoten werd er volop. Een der ervaren zeilers had een baan bedacht, die tot zeer prettig zeilen aanleiding gaf. In de klasse der sloepen, waarin ook de Sportvereniging Rijks werf meedeed, werd de heer G. Visser met zijn „Marja" eerste in de tijd van 1 u. 18 min. In de kleine gemengde klasse was de heer H. Tieleman met de .Jeep" eerste, in 1 u. 25'/» min. De „Syl- nóeht" van F. Koen behaalde de tweede prijs. Er waren deze keer ook 4 kajuit- jachten, dus twee prijzen. De eerste voor de heer Prins met „De Weijert" in 1 u. 18 min. 50 sec.; de tweede voor de heer A. den Broeder met de „Lleuw" in 1 u. 25 min. 30 sec. In de klasse der ver grote B.M.'s waren 9 deelnemers, waar onder 2 van de A.R. Z.V. Winnaars waren I F. L. Trap met „Boreas" (1 u. 3 min.), 2 J. Noot met „Skua" (1 u. 5'/i min.), 3 D. de Vries met „Judo" (1 u. 9 min. 20 sec.), 4 N. Kiljan met „Tan- neke II" (1 u. 10 min.) Na de zeilwedstrijden verzamelden zich alle schepen bij de Oostpunt om de manoeuvres der motorboten gade te slaan. De heren G. Veenman en Q. Lan- gerak.bleken even handig te zijn; met hun boten „Zilvermeeuw" en „Swal- low" wisten zij zo goed te varen, dat ze in 3 min. de 5 boeitjes aan boord hadden. De heer W. Uipkes deed er met zijn „Ber" slechts 15 sec. langer over. De heer A. de Vries met „Jean Marie gelukte het eerst na 7 min. De hele vloot keerde nu vóór het windje huiswaarts. Tegen donker maak ten de deelnemers in de haven vast. De vice-voorzitter, de heer H. Roovers, deelde met enige opwekkende woorden de prijzen uit. De smakelijke extra prij zen, door enige goede vrienden toege zegd, werden reeds bij voorbaat bijzon dei geapprecieerd. Gevonden: zilveren armband, voetbalbroekje, herenhoed, zwart kort manteltje, notitieboekje, paar schoe nen. hoed en pet (in éen pakje gewik keld), rozenkrans, sleutels aan ring, bruin linker kinderschoentje, wit kin- dervest (schapenwol) en een poes (wit dek, dito poten). Verloren: autoped, schoolétui (bruin met inhoud), gouden hanger, portefeuille, inh. distributiestamkaart, enige foto's en brieven, damesporte- monnaie inh. geld en een ziekenbon, gouden trouwring, gouden zegelring, stropdas, vulpen (bruin, merk Stream- line), vulpen (bruin), vulpen (zwart, merk Parker) en windjack (zwart). Men verzoekt ons de leden van de afdeling Tuindorp van de Speeltuin vereniging er nog eens aan te helpen herinneren, de vergadering van heden avond te bezoeken, waarop de heer Rudolph een bespreking zal houden over het onderwerp: Wat moet er ge beuren met het St. Nicolaasfeest? Het bestuur verwacht veel belangstelling, daar er belangrijke besluiten zullen worden genomen. Met de „Banckert" arriveerde na lange tijd van afwezigheid mede in het vaderland de matroos P. M., afkomstig uit Maastricht. Een hem onbekende „melkboer" gaf hij opdracht zijn kist te transporteren. Dat deed deze schie lijk, maar. naar een andere plaats dan door de matroos was opgegeven. De kist met een inhoud ter waarde van vijfhonderd gulden is verdwenen en de politie zit weer met een puzzle meer. Een wel zeer teleurstellend „welkom in het vaderland" dus. Wij hopen, dat de dader spoedig zal wor den gegrepen. Begunstigd door zonnig weer nam onze plaatselijke W.S.V. „De Duinkan ters" deel aan de Chrysanten Wandel tochten te Aalsmeer. Wel duidelijk kwam daar tot uiting van wat Aals meer ten opzichte van bloemencultuur biedt. De wandelaars hebben dan ook genoten! Onderweg werden nog door de bewoners aan de diverse groepen bloemen aangeboden, wat mede maakte dat „De Duinkanters" deze 8ste wandel tocht van dit jaar niet licht zullen ver geten. Een jeep van de Kon. Marine kwam in minder zachte aanraking met een fietsende ambtenaar van de douane. Het uniform van de man werd ernstig beschadigd. Zaterdagmiddag werd mevr. Zw. v.d. H. lopende op de Spoorgracht plotseling onwel en overleed spoedig daarop. Hedenavond viert de Geref. Kna- penvereniging „Benjamin" in de Be- thelkerk in het Julianapark haar tach tigjarig bestaan. De herdenkingsavond vangt aan om acht uur. Ds. Joh. Meij- nen van Den Haag houdt een herden kingsrede. het koor „Halleluja" ver leent medewerking. Ds. J. Hartkamp spreekt een slotwoord. De Oranjegarde voert hedenavond in het Casino op het historisch spel „Pro Rege" onder regie van T. Bor- gerdink. Aanvang acht uur. Men kan de afgelopen Zondag moeilijk een succesvolle dag voor onze Helderse korfballers noemen. Zowel het 1ste als het 2de twaalftal moesten een nederlaag incasseren. Het derde twaalftal won. Vooral de nederlaag van K.V.H. I viel ons tegen. Niet dat wij een overwinning verwacht had den. Wij wisten, dat Roda een zware tegenstander zou zijn. Maar dat het een kansloze 81 nederlaag zou wor den, hadden wij zeker niet verwacht En wat meer zegt de nederlaag was volkomen verdiend. Het was de le maal, dat wij K.V.H. in deze competi tie zagen. Hoewel de ploeg enigszins gewijzigd speelde, waren het over het algemeen toch weer dezelfde gezich ten van de vorige competitie. Wij vin den echter, dat de ploeg in haar ge heel aan kracht verloren heeft. Er lag iets mats in het spel, alsof men korf balmoe was. Zonder nu de schuld van deze nederlaag op de dames te willen schuiven, vinden wij toch, dat vooral hun slechte vangen, opstellen en plaat sen een grote rol heeft gespeeld in het midden- en aanvalsvak. Daardoor werden vooral de K.V.H.-heren, die een zware verdediging doorbreken moesten, tenslotte moedeloos. Indien een aanvallend heer een goede verde diger tegenover zich vindt zal hij zel den meer dan enkele seconden vrij komen. En als de dames niet vlug ge noeg plaatsen, is zijn kans weer weg. Dan gaat hij het proberen met verre schoten, die zelden de mand treffen en behoorlijke aanvallen ziet men dan niet meer. Bij Roda ging dat veel beter. Vlot middenvakspel en verras sende combinaties in de aanval. Hier ging de aanval over vier mensen en dit stelt zelfs de sterkste verdedigin gen voor zeer grote moeilijkheden. Dit bleek dan ook, vooral na de rust, die met 30 voor Roda inging. Tegenover nog 5 treffers der gasten wist K.V.H. er slechts één te plaatsen. De eind stand werd dus 81 voor Roda. Ver melden wij nog, dat K.V.H. II met 4—1 van Roda II verloor en K.V.H. III met 62 van Roda V won. (Van 20 tot en met 25 Sept.) Bevallen: J. C. Roos—De Does. d. J. Kwast—Schotting, d. M. C. ArentsVan Kralingen, z. C. J. C. F. KrulHeij, d. J Q Jonker Klijn, z. S. KoopmansWiggers, z. A. G. KoornRoerdijk, z. G. Been—Zeeuw, d. B. W. Swart— Tompot. d. J. E. de VriesVan der Voer, z. A. DoggerMedema, z. J. Drewes—Bakker, d. M. Vader— De Kleijn, d. G. A. de Boer—De Boer, d. A. J. C. Bakker—Van 't Oever, z. E. KoningWagemaker, z. N. SteffensBakker, z. C. J. Tesselaar—Grootendorst, d. G. SchenkWijnands, z. Ondertrouwd: J. H. van Bug- genum en F. Vink. J. Snijder en E. Artz. C. Seegers en G. Faber. R. E. Goudberg en T. Koningstein. C. J. v. d. Steen en C. M. v. Konings- brugge P F Notenboom en C van Andel. J. Bóreherding en W. K Woud. Getrouwd: S. E. B. J. de Bock en M. F. Noë. RB Leewens en E. E. Makelaar. C. W Slikker en A C Veen. P. J. van Mullum en J. A Brekelmans L. de Vries en F. Fer- werda. G. Buis en E. A. Vink. J. J. Gorissen en J Schuurman. C. J. Touw en P. J. van As H Kiefte en J. L. C. Bais S Kooy en P Reuvers. Overleden: T. Brouwer (m), 73 jaar. C. Koster (m), 78 jaar. J. Prins (v), wed. van M. Marchant, 68 jaar. J. Egmond (m), 77 jaar. A. K. Veldman (v). 41 jaar, echtg. van C. Koger. W. H. Jansen (m), 44 jaar H Kranenburg (m), 81 jaar. C. de Vries (m), 52 jaar. De H.A.V.-elftallen hebben ieder twee competitiewedstrijden achter de rug. Vooral de dames hadden succes en wisten beide wedstrijden te win nen: vorige week thuis tegen de pas gedegradeerde eerste klasser Rapiditas uit Haarlem (41) en Zondag j.1. werd in een tweede thuiswedstrijd met 7-4 van het Haarlemse Gita gewonnen Voorwaar een goed begin, vooral de overwinning tegen het sterke Gita opent perspectieven voor de komende wedstrijden; er werd goed gespeeld en wat ook belangrijk is, er werd goed geschoten! (Cor Bot 6 maal raak!) De heren deden het iets bescheide ner: verloren hun eerste wedstrijd te gen Rapiditas, zij het met de oneven goal (34). De uitwedstrijd tegen Aalsmeer 2 werd echter gewonnen (2—4). Deze winst werd echter nog niet geboekt door een perfect spelend team, er zal nog het één en ander moe ten veranderen wil dit elftal een eer ste viool gaan spelen in deze klasse! Donderdag 30 Sept. zal door de HAV een poging worden gedaan een jeugd- handbalafdeling te stichten. Gezien het grote succes van de jeugd-athletiek- groep menen wij dat er ook voor de handballerij bij de Helderse jongens en meisjes wel belangstelling zal be staan. Een propaganda-oprichtingsbij- eenkomst vindt plaats in zaal Sander- se. Koningsplein, om 6.15 uur op boven genoemde datum. Iedere belangstellen de is daar welkom. PVVOP hield haar laatste wedvlucht van dit seizoen vanaf Quievrain. De eer ste duif werd geconstateerd om 12-3-0. De prijzen werden behaald door: Bon- tes 1, 3; C. de Boer 2. 13; Vlaming 4. 16, 20; J. Stam 5, 6; Agema 7; Giezen 8. 15; Hendriks 9, 19; C. de Wit 10, 11, 12, 18; Frits 14, 17. Het kampioenschap behaalde de heer C de Wit. Ook onze jeugdige liefheb bers R. de Boer, Hendriks, Frits en J. Stam boekten in dit seizoen vele suc cessen. Aanstaande Vrijdag hoopt onze burgemeester, de heer G. Ritmees ter bet feit te herdenken, dat hij vóór 12'/i Jaar in dese functie in de gemeente Den Helder werd be noemd. Het gemeentepersoneei en het on derwijzend personeel der gemeen te hebben de wens te kennen ge geven, dat deze dag voor onze Eerste Burger niet onopgemerkt zal voorbijgaan. In verband daarmede zuUen de burgemeester en mevr. Ritmees ter—van der Feen op Vrijdag a.s. dea namiddags van 3.305.30 uur ten Raadhui ze, mede voor de bur gerij, gelegenheid geven tot het aanbieden van gelukwensen. Alkmaar 3Hermes 1 (heren) 012!!! Na een kwartier spelen stond het al 3—0 en met de regelmaat van een klok doelpuntté Hermes om de 5 6 minu ten er een bij. Een dozijn is heel wat, maar toch zullen we deze grote over winning maar niet al te hoog aanslaan. Zeker de Hermesploeg heeft aardig ge speeld, de voorhoede schoot dat het een lust was, maar de Alkmaarders wa ren zwak. Naast enkele oudere hadden ze veel te jonge en onervaren spelers opgesteld, die tegen de meer gerouti neerde Heldersen niets klaar maakten. Het trotse record van de Hermesploeg uit de jaren 1941/'42, HBS 5 uit 10—1 winnen, is hiermee gebroken. Slechts twee spelers uit die jaren, n.1. Verfail- le en Lastdrager, spelen ook nu nog. Hermes 2 (heren)BMHC 4 30. Het tweede heren-elftal heeft wer kelijk goed gespeeld. Vlak vóór de rust maakte Cor Boerman een prachtig doelpunt en na de ranja zorgde Ton Pottinga voor nog twee andere. Meer dere malen werd er goed gecombi neerd, maar toch moet het praten in het veld nog veel minder worden! Hermes 1 (dames)Alliance 2 30. Onze dames zijn ook dit seizoen weer met een overwinning begonnen. Bep Roos wist twee en Rie Zomer een maal de bal achter de keepster te plaatsen. Het elftal als geheel heeft voldaan en belooft wat voor de toe komst. FIT 2Hermes 2 (dames) 25. Geheel tegen de verwachtingen in heeft dit elftal kans gezien tegen de pittige Amsterdammers een overwin ning te behalen. Alle hulde dames en in het bijzonder aan de junioren, die als invalsters direct bereid waren het elftal te completern. De doelpunten werden hier gemaakt door Lydi Quant (2), Jo .Maasland, Bep Dijkstra en Gon Aarts. Alles bij elkaar genomen dus wel 'n uitstekende dag vobr onze hockeyclub. In de jongste vergadering van H.D.C. werd besloten de wintercompetitie in te gaan met groepen van 15 spelers. Na beëindiging van die wedstrijd worden groepen van 10 spelers gevormd, die v/eer een competitie spelen, met als resultaat, dat de speler op zijn bordnum- n er wordt geplaatst voor de compe titie-wedstrijd ,'49 van de N.D.B. Het zal een spannende strijd wor den in H.D.C. Vervolgens hebben de heren J. Stoll, kampioen '48, en C. J. J. Leib- brand, ex-kampioen, zich bereid verklaard tot het geven van een dam- Simultaan-séance, welke gehouden zal worden a.s. Donderdag 30 September des avonds half acht in de bovenzaal van het Chr. Mil. Tehuis, Kanaalweg. Ter voorziening in de bestaande pre- dikantsvacaure in bovenstaande ge meente, heeft de Kerkeraad een twee tal opgemaakt, luidend als volgt: 1 Ds. J. M. Lindeijer, Den Haag; 2 Drs. C. F. S Stegenga, Wildervank Veendam. De gemeente zal uit dit tweetal een predikant beroepen in een op 3 Octo- ber a.s. te houden gemeentevergade ring. Verheugend Is zeker het bericht, dat het bestuur van het Katholiek Mili tair Tehuis alhier de beschikking heeft gekregen over een militair tehuis en wel het voormalige café „Du Commer- ce". gelegen in de Koningstraat. Het zal a.s. Donderdag voor het nieuwe en mooie doel in gebruik gesteld wor den. De officiële opening is bepaald op des middags vier uur. Belediging. A. de R. uit Den Helder miste sinds lange tijd een duif. Op zekere dag keerde het dier terug. Toen de R. de duif de volgende dag uitliet, vloog deze naar het hok van buurman P. 's Middags ontmoette verdachte P. zijn buurman en beschuldigde deze er van. !n zijn hok te zijn geweest en een duif mank te hebben getrapt. Verdachte, die niet was verschenen, had per brief verklaard, dat hij niet wist dat de duif van zijn buurman was. Voor de belediging vroeg mr. Holsteyn f 50 of 25 dagen. Mr. Alblas vond dit wat aan de hoge kant en meakte er f 25 subs. 10 dagen van. Hazardspel. Dirk L. uit Wieringen werd er van beschuldigd opzettelijk gelegenheid te hebben gegeven tot hazardspel. L. had in zijn café een automaat geplaatst, waarvan drie rollen naast elkaar moes ten .komen om een prijs te kunnen krijgen. De officier van justitie, mr. jfolsteyn. eiste f 200 subs. 25 dagen en verbeurdverklaring van de automaat. lj>e verdediger, mr. Mulder, verklaar de, dat L. niet wist dat dit hazardspel is. Deze automaten stonden in ieder café in Wieringen, terwijl de politie niet. ingreep. Verdachte dacht dus niet anders dan dat het geoorloofd was. Rekening houdend met het feit, dat de automaat lange tijd stuk was ge weest en dat er niet veel mee ver diend is, vorderde mr. Alblas f 100 subs. 1 maand en verbeurderklaring an de automaat. Zij kon hard lopen. Anna R. uit Den Helder werd mis handeling ten laste gelegd. Haar tuin was het mikpunt van de lieve jeugd en op een kwade dag had ze er zich zo kwaad over gemaakt, dat ze een der belhamels achterna was gelopen en hem een klap met een buis tegen het hoofd had gegeven. Mr. Holsteyn en mr. Alblas waren het er over eens, dat hier f 10 subs. 5 dagen op zijn plaats is Geen schipbreuk. Ook Willem M. uit Den Helder had last van de jeugd. Toen hij op 26 Juni enige personen met zijn veerboot over zette. gingen drie jongens achter zijn boot hangen. Om hier een eind aan te maken had verdachte een klap met de roeispaan in hun richting gegeven, waardoor een der jongens werd ge wond. Hoewel Willem de zaak nogal somber voorstelde, ontdekten mr. Al blas en mr. Holsteyn al spoedig het komische van de kwestie. Mr. Alblas kon zich niet voorstellen, dat hier schipbreuk dreigde en als dit wel het geval was geweest, waren er drie zwemmers om M. uit het water te ha len. De officier meende dat men niet van een noodtoestand kon spreken en eiste f 5 of drie dagen Mr. Alblas kon zich hierbij aansluiten. Abbekerk. 28-9 van Napels naar Izmir. Albireo, R'dam—Buenos Aires pass. 26-9 Dover. Alchiba, R'dam—Calcutta 25-9 van Antwerpen. Algenib. R'dam Porto Alegre 26-9 te Pernambuco. Algorab, 26-9 van Calcutta te R'dam. Alpherat 26-9 van Antwerpen te R'dam. Amsteldijk, 25-9 van New York te R'dam. Amstelkerk, 26-9 van Tacora- di te Port Bouet. Annenkerk, Japan —R'dam, 26-9 te Manilla. Antonia (t) 25-9 van Batavia te Pladjoe. Axeldijk, Java—New York, 26-9 te Belawan. Bali 26-9 van Soerabaja naar Makassar. Bloemfontein, MombassaA'dam. pass. 27-9 Ouessant. Cleodora (t) ShellhavenSingapore 26-9 van Suez. Congostroom, 25-9 van Pointe Noire n. Freetown. Ena (t) 26-9 van Hong kong te Miri. Erina (t) 26-9 van Ma dras naar Calcutta. Esso Amsterdam (t) 25-9 van Aruba naar R'dam. Esso Den Haag (t) 25-9 bij Aruba geankerd. Esso R'dam (t) 25-9 van R'dam naar Aruba. Friesland, New YorkBata via, 24-9 17 uur van Aden. Gaaster- kerk, Mombassa—A'dam 25-9 te Genua. Grootebeer BataviaA'dam, 26-9 van Padang. Grootekerk, 26-9 van Bre- men te Hamburg. Johan van Olden- barnevelt, A'damJava, pass. 26-9 Ouessant. Kedoe, R'dam—Java, 26-9 9 uur te Genua. Kota Gede, 26-9 van Batavia te R'dam. Larenberg, 28-9 v. A'dam te Montreal verw. Lemster- kerk, Perzische GolfR'dam, 26-9 te Genua. Lissekerk, A'damPerzische Golf 25-9 van Suez. Lindekerk, R'dam —Perzische Golf 25-9 van Bahrein. Lutterkerk, 27-9 van Antwerpen naar de Perzische Golf. Maasland. A'dam Buenos Aires, 27-9 te Montevideo. Macuba (t) 26-9 van Pladjoe naar Sin gapore. Madoera, 26-9 van Batavia te Belawan. Manoeran, CalcuttaBata via, 26-9 te Singapore. Meerkerk, Ja pan—R'dam, 24-9 van Penang. Melis- kerk, A'damWest-Afrika. pass. 25-9 Finisterre. Murena (t) 26-9 van Bris- bane te Balik Papan. Molenkerk, 26-9 van Japan te R'dam. Nigerstroom, 25-9 van Loanda te Lobito. Noordam, 26-9 van New York te R'dam. Omala (t) 25-9 van Basra naar Beirouth. Po- lydorus 26-9 van Makassar te Soerabaja. Prins Maurits, 26-9 van Montreal te Antwerpen. Paula (t), 26-9 van Sin gapore naar Bangkok. Prins Alexan- der, LondenMontreal 25-9 300 mijl west van Land's End. Ridderkerk, 26-9 te Antwerpen. Rondo, 25-9 van New York naar Mobile. Rotti, 26-9 van Ras Tanura te Suez. Ruys, Japan Buenos Aires, 25-9 te Lorenzo Mar- quez. Rijnland, A'dam—Buenos Aires, pass. 26-9 Dover. Salatiga, R'dam Java, 26-9 nm. te Penang. Samaria, f Dikwijls is er in onze dierbare stad geklaagd over het grote aan tal honden, dat in onze gemeente rondloopt en niet zelden flink las tig kan zijn. Soms echter verdie nen ook zij een pluim. Ditmaal komt deze hulde toe aan de hond van de heer M. Hoogenbosch, die zijn baas op onraad attent maakte. Het dier bemerkte n.1. dezer da gen een manspersoon op het dak van het vispakhuis van de heer Tr. aan de Keizersgracht. De wijze waarop deze seigneur zich daar be vond, wekte de achterdocht op van de heer Hoogenbosch, die de poli tie waarschuwde. Die was vrijwel onmiddellijk ter plaatse, doch vond de vogel gevlogen. De vrij heid van de man duurde echter slechts kort. Genietend van een boeiend tafereel op het witte doek in het Tivoli-theater, voelde hij eensklaps een hand op zijn schou der. Opkijkend ontwaardde hij de dreigende gestalte van één onzer politieagenten, die een goede neus gehad bleek te hebben. G. werd gearresteerd. Aanvankelijk ont kende hij iets met bovenomschre ven klimpartij te maken te hebben, maar later gaf hij toe dat hij des nachts had geholpen bij de ar beid in het pakhuis en nu zijn ver geten pakje shag had opgehaald via het dakvenster.,.. Van dit wonderlijke verhaal geloofde de politie geen snars. Meneer G. werd opnieuw aan de tand ge voeld en gaf toe uit de bakfiets ip het pakhuis een bedrag aan geld te hebben ontvreemd, hetgeen bij fouillering prompt te voorschijn werd getoverd. In een klein kamertje mag hij nu over zijn fouten nadenken. Vanaf 3 October 1 948 X X T Den Helder V 6.10 6.51 7.44 9.12 11.12 13.05 15.12 16.08 Anna-Paulowna A 6.22 7.03 7.56 9.24 11.24 13.17 15.24 16.20 Anna-Paulowna V 6.23 7.04 7.58 9.25 11.25 13.18 15.25 16.21 Oudesluis V S S S Schagen V 6.37 7.16 8.13 9.37 11.37 13.33 15.37 16.33 H.Hugow-.Br. op L. A 6.51 7.30 9.51 11.51 13.46 15.51 16.47 H.Hugow.-Br. op L. V 6.52 7.31 9.52 11.52 13.47 15.52 16.48 Alkmaar A 7.01 7.40 8.33 10.01 12.01 13.56 16.01 16.57 X T Z Alkmaar V 5.15 7.20 9.11 11.11 13.11 13.57 15.11 17.11 17.40 H.Hugowaard- Br. op Langedgk H Hugo waard - Br. op Langedijk Schagen V Oudesluis V A.-Paulowna A A.-Paulowna V Den Helder A 17.09 17.21 17.22 S 17.37 17.51 17.53 18.02 W 18.24 19.08 19.20 19.21 19.33 S 19.47 19.56 21.12 21.24 21.25 21.37 21.51 21.52 22.01 19.11 X 20.11 21.11 X 22.12 22.24 22.25 22.37 22.51 22.52 23.01 XX 0.10 A 5.23 7.28 9.19 U.19 18.19 15.19 17.19 17.48 19.19 20.19 21.19 5.24 5.39 5.49 5.50 6.02 7.30 7.45 S 7.58 7.59 8.11 9.20 9.35 9.45 9.46 9.58 11.20 11 35 11.45 11.46 11.58 13.20 13.35 S 13.48 13.49 14.01 14.18 14.28 14.29 14.41 15.20 15.35 S 15.48 15.49 16.01 17.20 17.35 S 17.48 17.49 18.01 17.51 18.06 S 18.19 18.20 18.32 18.45 18.55 18.56 19.08 19.20 19.35 19.45 19.46 19.58 20.20 20.35 20.45 20.46 20.58 21.20 21.35 SX 21.45 21.46 21.58 0.30 0.40 0.41 0.53 OPMERKINGEN: Diensten gemerekt met X alleen op werkdagen, gemerkt met W alleen op werkdagen, behalve des Zaterdags, gemerkt met Z alleen op Zon- en feestdagen en des Zaterdags, XX alleen in de nacht van Zondag op Maandag en in de nacht na een feest- cfag, met T alleen des Zaterdags, echter op le Kerstdag en Nieuwjaarsdag niet. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: Klaas de Jong en Klaasje Slikker Willem J de Leeuw en Aagje Janema Getrouwd: Janp Bilstra en Geer tje M Dekker 26-9 van Point a Pitre te Dieppe Sibajak, Java—R'dam, 25-9 10 uur van Aden. Slamat, R'damJava, pas, 26-9 2 uur Finisterre. Sommelsdijk. New YorkJava, 26-9 van Aden Stad Maastricht, 26-9 van R'dam te Sa- vona. Streefkerk, MadrasR'dam! 26-9 van Napels. Sunetta (t) 26-9 van Huil naar Curacao. Tamo R'dam— Buenos Aires, pass. 26-9 Portsmouth. Tibia (t) 25-9 van Pladjoe naar Singa! pore. Tjipondok, 26-9 van Singapore te Batavia. Utrecht, Durban—R'dam. 24-9 18 uur te Malaga, verm. 7-10 laad! en losklaar. Van 't Hoff, Antwerpen —Londen, 26-9 te Tilbury. Van Os- tade, A'damTrinidad, pass. 25-9 Lizard Waterman, R'damJava, pass. 26-9 14.45 uur Suez. Westland, A'dam— Buenos Aires, 25-9 te Bahia. Welte vreden, R'dam—Java, 27-9 te Belawan. Willem Ruys, Batavia—R'dam, pas», 26-9 Kaap Serrat Zonnewijk, 26-9 v, Durban te R'dam. Amstelstad I4.9 van Durban naar Alexandrië. Aardijk, 25-9 van Mobile te New Orleans. Alamak, R'dam-Buenoe A;res, 25-9 te Santos. Alcor, Porto Alegre—R'dam, 26-9 te Antwerpen. Alhena, R'dam—Buenos Aires, 26-9 te Santos. Alwaki, R'dam—Buenos A'res, pass. 26-9 St. Vincent (KV). Aletta (T), 24-9 van Port Swettenham naar Pladjoe. Alkaid, Rio Grande— R'dam, 26-9 te Pernambuco. Amstel kerk, 27-9 van Port Bouet te Cape Palma. Averdijk, 25-9 van New York naar Antwerpen en R'dam. Berlaga, 24-9 van Hongkong naar Tarakan. Buys Ballot, R'damBaltimore, 25-9 70 mijl West Ouessant. Colyto, 24-9 u, Sunderland te Gibraltar. Delfshaven, 24-9 van Montevideo te Buenos Aires. Dulvendijk, R'damVancouver, 27-9 ta Curacao. Gouwe, 27-9 van Zaan dam te Oskarsham. Hedel, 26-9 vat» Cornerbrook te Quebec. Kelbergen. 27-9 van Savona Tesfax. Katwijk, 26 -9 van R'dam te Oulu. Linge 27-9 van Oulu te Kemi. Noordwijk, Cardiff— Labrador, 26-9 130 mijl Bell Isle. Prins Alexander, Londen-Montreal, 26-9 560 mijl West Landsend. Prins Fre- derik Hendrik (verbetering) 26-9 van Montreal naar Antwerpen. Prins Willem III, Antwerpen—Montreal, pass. 26-9 Lizard. Prins Willem v. Oranje, 24-9 van Chicago naar Montreal. Poelau Laut,. BataviaDjeddah, pass. 26-9 Kaap Guardafui. Sommelsdijk, New YorkJava, 2-10 te Colombo ver. wacht. Tjibadak, 24-9 van Semarang near Hongkong. Tjisadane, Batavia —Hongkong, 26-9 dwars van Singapore. Veendam, R'dam—New York 25-9 (15 uur) van Southampton, -pass. 26-9 5.30 uui Scilly. Winterswijk, 27-9 v. Huil te Genua. Waterland, Buenos Aires Amst., 26-9 te Bahia. Westerdam, 26-9 v. Baltimore te New York. Zaan, 25-9 van Koeping te Korsnaes. Eem. dijk, 27-9 van New York naar Boston. Garoet, Java—Rott., pass. 27-9 Pan- tellaria. Stad Arnhem, 27-9 van Bagnoli naar Sfax. De aanvoer bestond gisteren uit 410 kisten makreel, 350 k. schol, 75 k. bot, 35 k. schar, 50 k. wijting, 75 k. haai, 25 k. kabeljauw, 25 k. fijnvis, 4029 k. ha ring en 50 k. diversen. Totaal 5064 kisten. Besommingen 2 trawl. f 46300, IJm. 22 f 5800; KW 125, Robert Wil- liam f 9720, 104 f 3480, 151 f 480, 210 f 496, 78 f 4680, 92 f 930, 72 f 1030; HA 16 f 482, 53 f 429; VD 60 f 490, 9 f 550; EH 20 f 360; SCH 11 f 1540; HD 184 f 115; IJM 215 f 715, 15 f 600, 343 f159, 207 f 7, 202 f 12, 230 f 1860, 240 f 216, 213 f 720, 249 f 976; UK 31 f 1017, 35 f 1000, 94 f 320, 169 f 310, 28 f 257, 59 f 865, 162 f 1289 ZONDAGAVOND. Nog een' beetje in de goede en gulle stemming door de onlangs gehouden feesten ter ere van de troonsbestijging van H. M. Koningin Juliana, besloten alle bestuursleden van de afdeling Nrd.- Holland van de KNVB gisteravond, da spelers, die in het vorig seizoen ge straft waren, deze straf tot een maxi mum van een half jaar kwijt te schel den. Gelukkig profiteert, naar ik meen, geen enkele Helderse voetballer van deze amnestie. Een feit waarop we met recht trots kunnen zijn. Intussen blijft het maar druk voor de leden van de strafcommissie. De af deling Noord-Holland met haar twin tigduizend actieve leden en zeshonderd ingeschreven elftallen, noteerde na twee wedstrijd-Zondagen niet minder dan dertig strafzaken. U ziet het, met de beheersing en de goede manieren is 't nog niet zoals we dat gaarne zien. Vanmiddag even kijken bij de sport, die zoveel trouwe leden telt en zo weinig belangstelling van de zijde van het publiek ondervindt: Korfbal. Dat was vooral vanmiddag heel jammer. Men heeft mij wel 's gezegd; een goede aanvoerder betekent 50% van de overwinning. Je bent dan geneigd dat cijfer 50 wat hoog te vinden. Vanmiddag bij de wedstrijd KVH— Rodi troffen we een captain die de waarheid van deze bewering op prach tige wijze aantoonde. Deze man was in de eerste plaats de uitblinker. Hij bezielde alle overigen door zijn geestdrift en toonde de groot ste toewijding. Vervolgens gaf hij zijn medespelers op moeilijke momenten de meest doeltreffende aanwijzingen. Kortom hij was in alle opzichten de ware aanvoerder. Hij betekende inder daad voor 50% de overwinning. Dit was een man, die tegen ieder ander kon zeggen „ga es op zij, dan zal ik je dat 's voordoen". Een eenvoudige uitdrukking, maar van onschatbare waarde voor de ware captain. Hier viel veel te leren, niet alleen voor korfballers, niet alleen voor sports- men maar voor allen die geroepen zijn in 't leven de functie van captain te vervullen. Tot volgende week. lezers! TOEAN TIK-TIK-

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2