Stad en Omgewtty Kleine Parade aan de Kerkgracht Moeilijkheden des dagelijkse levens Postduivennieuws Lezing voor aquariumliefhebbers NIWIN-avond van de Werfsportvereniging „Welkom in het vaderland'' De nieuwe dienstregeling bij de Spoorwegen Nieuwe schip vaart de gemeten mijl Het redden van een mensenleven Ontwaakt uit Uw zoete slaap t Derde opvoering van „Pro Rege door de Oranje garde Ideco-prijsvraag werd een succes Inkoopcommissie De haven wordt weer uitgebaggerd Uitspraken Meervoudige Kamer Alkmaar IJmniden. Visserij-besommingen Breezand Boeken voor de lezers Marktoverzicht Purmerend Dienstregeling Nederl. Spoorwegen Den Helder-Alkmaar v.v. Julianadorp, Floralia en Middenstands tentoonstelling Plattelandsvrouwen Sch eepvaariberichien „U hebt een heel ernstig feit begaan". „Ernstig meneer?" „Ja zeker, heel ernstig". „Ik heb alles laten sien, edelachtbare heren rechters. En non moet ik toeh hier verschijnen...." Dit gesprek werd gistermorgen gevoerd tassen de kantonrechter Mr. Blankere t Hooft achter de tafel met het zeer verschoten groene laken eft de heer A. Sm., van beroep opkoper, aan de andere zijde achter het hekje in de stille saai van het gerecht op de Kerkgracht. Deze Helderae bnrger had nJ. verzuimd in zijn register aan te tekenen, dat hij een partijtje koperdraad en een hoeveelheid kabel bad opgekocht. Dat is een verzuim. Het bemoeilijkt de opsporing van eventuCel gestolen goederen. De heer S. hoorde de ambtenaar van het O. M. dan ook 25 boete eisen, waarop hij mopperde: „Dat valt mij tegen". De kantonrechter meende echter dat hij er met die boete nog best af kwam en veroordeelde hem conform de els. Op deze en nog minder emotionele wijze passeerden gister aan de Kerk gracht weer heel wat kleine zaken de revue, zaken die stuk voor stuk niet meer dan drie minuten behandeling vergden en alle met een boete werden afgedaan. Alle beklaagden legden zich dan ook gedwee bij het vonnis neer. Niemand wenste in hoger beroep te gaan of liet maar enige ontstemming merken, behalve dan bovengenoemde heer Sm. Vader en zoon. Heinrlch P. en Hilbert P., vader en zoon, ook wonende in Den Helder, wa ren gedagvaard omdat zij het schoen makersbedrijf uitoefenden en niet in het bezit bleken van een vergunning inzake de Vestigingswet Kleinbedrijf. Het bleek dat de vader de zoon hielp en deze hulp voor de zoon door zeke re omstandigheden noodzakelijk was. Eerder herstelden zij de schoenen in Oterleek. volgens hun zeggen zelfs met medewerking van de burgemeester. Toevallig en wellicht gelukkig voor vader en zoon kwam er de dag tevo ren iemand van de Kamer van Koop handel. die de kwestie der vestiging in onderzoek heeft. Ambtenaar van 't M. en rechter besloten in afwach ting van dat onderzoek de zaak twee maanden aan te houden. Melk ls een artikel dat met grote omzichtigheid en uiterste zorg voor hygiëne dient behandeld te worden. Daartoe zijn een groot aantal bepalin gen geschapen. Het is voor de detail list niet altijd even eenvoudig op alle mogelijke momenten deze bepalingen volledig na te komen. Zo mag men niet zo maar een maat melk uit de bus scheppen. Dat moet geschieden met een kraan of schenktuit. De melk boer Joh. W. uit Den Helder, moest dit voor overtappen juist wel doen en trof het net ongelukkig. Een controleur zag de onjuiste handelwijze en schreef hem op. De kantonrechter liet zich echter de situatie uitleggen en vonnis te conform de eis heel schappelijk f 2. Ook fout. De touringcarondernemer H. J. J. v. K., eveneens te Den Helder, had zijn chauffeur Jac. A. niet de voorgeschre ven rustperiode gelaten en dat bij her haling. De beklaagde zei. dat het hier een kwestie van een half uur- betrof en dit nu veranderd was in een juiste regeling. Het verzuim was te wijten aan bepaalde omstandigheden. De amb tenaar van het O. M. wees K. er op dat het misschien heel onschuldig lijkt, maar zeker wel erg is. K. kreeg een boete van f 25 of tien dagen brommen. De brood-, koek- en banketbakker C. D. Br. van Texel, had het ook niet te nauw genomen met de regeling der arbeidstijden. Zijn bediende B. was te vroeg begonnen in de bakkerij. Ook hing er geen arbeidslijst. Een en ander kostte hem nu twee tientjes boete. Een derde overtreding beging bakker Br. In zijn bakkerij werd een partijtje een deneieren aangetroffen, kennelijk om in het een of ander stuk koek of taart te worden verwerkt. Aan het verbod had hij zeker niet gedacht. Bovendien bleken bij onderzoek 38 stuks niet meer geschikt voor consumptieTer zitting werd verklaard dat B. de eieren had ontvangen van een boer met de Ook de postduivenverenigingen Hol lands Noordpunt en Victoria vlogen j.1. Zondag hun laatste wedvluchten van dit seizoen, beide op Quievrain. Van Victoria gingen 87 vogels de lucht in. Het verloop was snel en er waren geen verliezen. De eerste vogel bereikte zijn hok om 12-4-6 en de acht tiende om 12-14-58. De prijzen werden als volgt verdeeld: N Bak 1, 17 L Schoonhoven 2, 3, 4, 5 J Riemers 6, Ï4 16 P v Rijn 7, 9 J v d Haag 8 J v d Wal 10, 12, 13 J Kramer 11 C Bruinink 15 G J de Wit 18. Kampioenen afgelopen vliegseizoen: Vitesse, oude duiven: 1 Gebr. Ramler; 2. W v Leeuwen. Midden Fond (oud): 1 W v Leeuwen; 2 Gebr Ramler. Fond (oud) 1. J. Riemers; 2 Gebr Ramler. Kampioen doffer: Gebr Ramler. Kam pioen duif: C Bruinrink. Kampioen jon ge duiven: L Schoonhoven, J Riemers en gebr Bruin tweede kamp. met elk 168 punten. Kampioen navlucht: 1 J Riemers; 2 J Kramer. De verdeling der prijzen bij Hollands Noordpunt was als volgt: Zoon: 1, 2, 5 en 6; Felkers Steyn 3, 4 7; Frijns- burg 8. Kampioenen: Oude duiven: 1 Felkers Steyn; 2 Brons; 3 Martijn. Jonge dui ven: 1 Felkers Steyn; 2 Hania; 3 Mul der. Oud en jong: 1 Zoon; 2 Felkers Steyn; 3 Mulder. Algemeen kampioen Felkers Steyn met 1134 punten. De leider van het drijvende natuur- en praehistorische museum Klein Ar- tis, dat ter bezichtiging in de West gracht ligt, de heer M. H. Deutz, zal a s. Maandagavond om acht uur voor alle liefhebbers in de bovenzaal van café Sanderse aan het Koningsplein een lezing houden over het onderwerp „Aquaria". Dit op uitnodiging van de Helderse ver. v. aquariumhouders „Rasbora". De lezing is voor een ieder toegankelijk. opdracht er beschuit van te bakken. Domme boer en domme bakker. Het koette de laatste f 50 boete of 20 da gen. De eieren werden verbeurd ver klaard. Voorts werden veroordeeld: R. K„ bedrijfsleider te Middenmeer tot f 10 of 5 dagen. Hij had niet gestempelde drukvaten gevuld met gas onder hoge re druk. Joh. J. te Julianadorp had het bevel van de burgemeester van Den Helder om zijn aardappelveld aan de Rijksweg vóór 10 Juni tenminste één maal te bespuiten, nagelaten. Gevolg f 5 boete. Mar. C„ Wieringen was tot tweemaal niet verschenen als opgeroe pen getuige op de zitting van de Tucht rechter. Tweemaal f 15. Arie M. be stuurde een motorrijtuig zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs. Hij had wel proef gereden en was daarvoor geslaagd; f 2. Tenslotte de landarbei der K. G. te Anna Paulowna. Hij ves tigde zich zonder vergunning. Was niet op het idee gekomen. Hij leek de rechter nog al te goeder trouw en kreeg een boete van één gulden. Op Zaterdag 9 October zal de Werf- sportvereniging in Casino een bonte avond geven ten bate van de bekende NIWIN-kerstpakketten-actie. Het be looft weer een prima avond te wor den, waaraan alle zorg zal worden be steed, zodat alle voorafgaande pro gramma's nog zullen worden overtrof fen. Als dit nog niet genoeg zegt, zij nog vermeld, dat ook de medewerking van het Dubbelmannenkwartet Euter- pe o.l.v. de heer D. Ploeg, de Italiaan se zangers van de onlangs gehouden gondelvaart, verzekerd is. Na afloop is er bal. Daar er zeker een groot aantal liefhebbers voor kaarten zal zijn, wordt aangereden deze a 1.— te kopen aan het kantoor van de Helderse Cou rant. Het Nieuw Noordh. Dagblad of bij de Middenstandsbank. Plaatsbespreking Zaterdag van 24 uur. Gister schreven wij over de matroos P. M. die met de „Banckert" arriveerde zijn kist ter bestelling aan een ma!k- boer mee gaf en er later tevergeefs op wachtte. Gelukkig is deze zaak in or de gekomen. De melkboer was in het geheel niet kwaadwillig. Hij was het adres, waarop de kist moest worden bezorgd kwijt geraakt en had hem rustig bewaard tot M. kwam opdagen. Onze matroos kan dus nu toch zijn familie verrassen met de schone zaken uit het warme land. De nieuwe dienstregeling van de Ne derlandse Spoorwegen, welke op 3 Octobër a.s. ingaat, geeft voor diverse delen van het land een verbetering te zien. De regeling voor het lopende seizoen bevatte voor de „Noordkop" verslech tering ten aanzien van het voorafgegane winterseizoen, vn.L wat betreft de avonddiensten. Gedurende het vorige winterseizoen was het nog mogelijk om even voor tien uur 's avonds naar Alk maar te vertrekken vanuit Den Helder met aansluiting naar Amsterdam. Daar na liep er tenslotte nog een trein van Den Helder, die om tien over half twaalf des avonds in Alkmaar aan kwam. De verbinding Alkmaar-Den Helder was zeer primitief in de late avond. Even na tien uur kwam de laat ste trein in Den Helder aan. Uitzonde ringen daargelaten. Gedurende het zomerseizoen, (fat nu afloopt, vertrokken de laatste treinen des avonds op de gewone dagen zowel uit Den Helder als uit Alkmaar, dus in beide richtingen even na negen uur. Dat uur werd vele late reizigers en zij die genoodzaakt werden nu thuis te blij ven een handicap. Edoch wij schreven daarover toen reeds, maar met de hoop. dat men voor het winterseizoen de late re trein weer zou laten lopen. Deze is n.1. niet alleen voor de beide eindsta tions van de lijn, maar ook voor de tus senliggende plaatsen van grote beteke nis. Wij denken daarbij b.v. aan het be zoeken van toneelvoorstellingen, bij eenkomsten, cursussen, etc. Wij weten, dat de spoorwegen met 'n groot gebrek aan materiaal hebben te kampen en hebben voor het grote her stel van de Spoorwegen onze grootste waardering. Dit voorop gesteld. Doch onze teleurstelling wat de bediening van de Noordkop van Noord-Hollland be treft willen wij niet onder stoelen of banken schuiven. Ons inziens had men dit kunnen oplossen door de treinen die om 21.12 uur Den Helder en 21.11 uit Alkmaar vertrekken, beide een uur la ter te laten lopen. Het had de thans ge bleven lacune voor een niet onbelang rijk deel gevuld. Wij uiten tenslotte, zij 't met schroom de hoop, dat men in Utrecht deze situ atie alnog onder de loupe zal nemen. Zo niet dan sporen wij alle belang hebbenden aan na gemeenschappelijk overleg in deze, dringende stappen te doen ter verbetering van de diensten in de avonduren bij de betreffende in stanties der Ned. Spoorwegen. Zó is de zaak uitermate onbevredigend. Dat Nederland weer schepen bouwt kon ook de bezoeker van haven en dijk gister weer constateren. Maandagmid dag arriveerde in de haven uit Amster dam het aldaar op de werf van de combinatie Verschuure en Goedkoop 't voor Turkse rekening gebouwde schip „Buyudere" groot 345 ton. Het schip dat de tweede is van een serie van zes, is bestemd voor de vaart op de Boi- porus. Gister heeft het met goed ge volg op de rede van Texel de gemeten mijl gevaren en nam daarna opnieuw ligplaats in de haven. Het is een sier lijk vaartuig met aan stuur- en bak boord lederen zitbanken voor de passa giers. Men zou haast kunnen spreken van een „bus te water". Het doet de naam van onze scheepsbouwers alle eer aan. Vandaag heeft het weer koers gezet naar Amsterdam. Herhaaldelijk is ook in onze krant geschreven over het prachtige en nood zakelijke werk van de bloedtransfusie dienst. Het helpen van mensen in nood, die op een bepaald moment over een te kleine hoeveelheid bloed beschikken om nog langer in het leven te blijven is een daad, die op het hoogste plan staat. En dar niet aUeen in oorlogstijd op het slag veld of in de lazaretten. Ook in vreed zamer dagen doen deze gevallen zich maar al te dikwijls voor. Het bij de hand hebben van een hoeveelheid bloed, waardoor dat van de in nood verke rende mens kan worden verruimd en diens leven gered is grote noodzaak. Een ieder zal gevoel hebben voor de ze kant van gemeenschapszin. Dit in verband met de nieuwe op roep voor hulp aan de bloedtransfu siedienst, welke de afdeling Den Hel der van het Ned. Rode Kruis in een advertentie in dit blad doet. Zij (da mes of heren), die zich voor dat prachtige doel willen beschikbaar stellen, kunnen zich ter registratie mel den aan het Gem. Ziekenhuis Park zicht, de Gem. Geneesk. Dienst aan de Middenweg of aan het R.K. Zieken huis Lidwina aan de Polderweg. met een aangenaam geluld Dat brengt U meteen in een goed humeur Onze kleine wekkertjes hebben zo'n aange naam geluld Wij hebben een grote keuze, in alle kleu ren én prijzên f 13,15, f 14,15 enz KEIZERSTRAAT 15-1» - DEN HEIDER De herdenkingsavond van de Geref. Knapenvereniging in de Bethel- kerk in het Julianapark vindt heden avond plaats om acht uur. Tot onze spijt kondigden wij dit aan voor gis teravond tengevolge van een foutieve inlichting. De Helderse Damclub, welke morgen, Donderdagavond om half acht in de bovenzaal van het Chr. Mil. Tehuis aan de Kanaalweg een simul- taan-séance houdt door twee dam- kampioenen, verzoekt ons nog mede te delen, dat deze avond voor alle damliefhebbers, dus ook niet-leden, toegankelijk is. Men kan zich dan ook nog aanmelden als lid om nog inge deeld te worden bij de op 7 October a.s. aan te vangen wintercompetitie. De Turnkring Hollands Noorder kwartier zal op Zaterdag 2 October in het café de Posthoorn te Schagen een buitengewone algemene vergadering houden, waarop onderscheidingen van het KNGV zullen worden uitgereikt, de agenda van de buitengewone bonds vergadering wordt besproken en een afgevaardigde naar die vergadering wordt benoemd. Gistermiddag arriveerde aan de Westgracht het bekende museumschip Klein Artis. Het heeft ligplaats gevon den ter hoogte van dr. Loesberg en zal met ingang van heden gedurende een achttal dagen te bezichtigen zijn. Vele instellingen en musea verleenden hun medewerking bij de inrichting van de ze leerzame en uitgebreide expositie. Gisteravond voerden de leden van ce Oranje-garde, afdeling Den Helder, wederom 't historisch spel „Pro Rege op. Dit was reeds de derde maal en het was daarom voor de spelenden een prettige gewaarwording, dat des ondanks de zaal vrijwel geheel was uitverkocht. Onder de uitstekende lei ding van de heer Borgerding, die bo vendien een belangrijk aandeel had in het slagen van de avond door zijn pakkende vertolking als handlanger van de Franse koning, werd het spel een succes. Over de inhoud van het stuk hebben wij in ons nummer van 10 September reeds uitvoerig geschre ven. De wens, welke de secretaris der vereniging van de heer L de Wit aan het begin van de avond uitsprak, n.1. dat een ieder zich tijdens deze uitvoe ring zou mogen amuseren, is geheel in vervulling gegaan. De pauzen tydens *t verwisselen der décors werden opge vuld met samenzang onder muzikale begeleiding van de jeugdige pianiste mej. Putters. De originele prijsvraag, die het lichtpaleis Ideco in de Keizerstraat or ganiseerde ter gelegenheid van haar twaalf en een half jarig bestaan, is een groot succes geworden. Velen ver drongen zich voor de etalages teneinde het juiste aantal watts te kunnen ra den. In totaal kwamen niet minder dan 790 oplossingen binnen. Vele er van met aardige rijmpjes of tekenin gen. Sommigen raden een fantastisch groot getal. De eerste prijswinnaar (een radiotoestel) raadde precies het goede aantal (2365). Wat een bof! Ook de tweede en derde prijswinnaars wa ren er vrij dicht bij. De gelukkigen vinden hun naam in de advertentie in dit nummer, waarin de uitslag wordt bekend gemaakt. Het Econ. Instituut v. d. Middenstand schrijft ons: Het Economisch Instituut voor de Middenstand zal een enquête houden naar de omvang, werkwijze en vorm van de hier te lande bestaande Inkoop combinaties van handeldrijvende mid denstander^ ambachtslieden en indus triëlen in het kleinbedrijf. Het mag als bekend worden verondersteld, dat de laatste publicatie op dit gebied door het Instituut (derde druk, 1940) is uit verkocht. Wij nodigen de besturen van alle In koopcombinaties van middenstanders uit zich schriftelijk te melden bij het Economisch Instituut voor de Midden stand, Koninginnegracht 53, 's-Graven- hage. De haven, die voortdurend moet worden uitgebaggerd om vooral in be paalde gedeelten verzanding tegen te gaan, zal binnenkort weer de jaarlijk se schoonmaakbeurt ondergaan. Het werk is door de Rijkswaterstaat opge dragen aan de N. V. J. C. Kooijman te Harlingen tegen een prijs van f 0.98 per kubieke meter. Dirkienis IJ., Hoorn, diefstal, 1 jaar en 9 maanden gevangenisstraf. Leendert D„ Amsterdam, meineed, 1 jaar en drie maanden gevangenisstraf. Jan M., Amsterdam, meineed, 1 jaar en drie maanden gevangenisstraf. Simon B., Amsterdam, diefstal, vrij spraak. Christiaan B. U., Alkmaar, diefstal, 9 maanden voorwaardelijk met drie proefjaren Onder toezichtstelling van de reclassering. Cornelis H., de Rijp, vervalsing, f 75 subs. 30 dagen en 6 maanden voor waardelijk met drie proefjaren. Hendrik van D., Rotterdam, overtre ding motor- en rijwielwet, vrijspraak. Jacob Pieter T., Alkmaar, heling, f 300 subs. 40 dagen. Metske S., Amsterdam, diefstal, 6 maanden met aftrek, ter beschikking van de regering. Jan T., Meppel, oplichting, vier maanden met aftrek. Bertha H. Ji V, Alkmaar, zedenmis drijf, 12 maanden met aftrek, waarvan 4 maanden voorwaardelijk met drie proefjaren. Toezicht reclassering. hond in nood Gistermiddag omstreeks vijf uur geraakte ter hoogte van de Kei- zersbrug een hond te water. Om de een of andere reden zag het dier geen kans meer de wal te be reiken. Het spartelende beest trok al spoedig de belangstelling dei- voorbijgangers op dit drukke punt. Velen sloegen het dier gade. dat waarschijnlijk uit angst een schuilplaats zocht onder de brug. waar het zich tegen één der pei lers drukte en daar trillend bleef liggen. Aanvankelijk kwam men blijkbaar niet op de gedachte het in nood verkerende dier te red den. Totdat een aantal knapen de handen uitstak en probeerde het beest aan het zwemmen te krijgen. Het gelukte aanvankelijk niet Tot dat er een met een pikhaak kwam aandragen en een jongen in een overall via de brugleuning naar de peiler klom en het dier dat niet aan de haak geslagen wilde worden, dwong naar de wal te zwemmen. Een woord van hulde voor de redders van de hond is hier zeker op zijn plaats. Gisteren werden aan de Rijksvissfslag aangevoerd: 5S0 kisten makreel, 335 kisten schol, 315 klaten schelvii, *0 kisten kabel jauw, 35 kisten schar, 10 kisten bot, 10 kisten poon, 45 kisten tong en tarbot, 35 kisten haai, 35 kliten wijting, 10 kisten koolvls, 1118 klaten haring en 50 kisten diversen De besommingen waren: 2 trawlers f 40,550; IJM 57 „Medan" f 25,280 97 „Bruinvis" f 2930 8 „Norma" f 25,950; 155 „Hornrlf" f 11,340 70 „Zeehond - f 7680; 54 „LimburgU" f18,140; 114 „Maria Elisa- beth" f 4260; KW 84 f 3530*; 169 f8100; 51 f9180; 77 f 640 34 f 3085: 163 f2600; IJM 304 f1140; U f 1800 276 f 1230; 213 f 800 339 f790 Voer het komende seizoen heeft de Reizende bibliotheek weer twee kisten mooie en nieuwe boeken gezonden aan haar beheerder, de heer S. T. van Dijk. Elke Vrijdagmiddag zal men deze weèr aan de Openb. Schóól kun nen afhalen. Ook vakliteratuur op al lerlei gebied kan op aanvrage ver strekt worden. Dinsdagmorgen werdén op de Pur- merender markt 3000 stuks grootvee aangevoerd, w.o. 450 vette koeien. Een derde gedeelte van de aanvoer werd voor de levering geplaatst, hetgeen be duidend is. De handel in melkkoeien was kalm met vaste prijzen. Hierin zal voorlopig wel geen verandering komen gezien het feit, dat de kalfdragende koeien en de tqdkoeien voor hoge prij zen werden gekocht. De flinke aanvoer van gelde koeien was oorzaak, dat de prijzen in de loop van de dag 10 k 20 gulden daalden. De handel in jong vee was matig, evenals de markt in gras kalveren. De prijzen op de stieren- markt daalden eveneens. Er werden vele schapen en lainmeren aangevoerd met het resultaat, dat de prijzen die van de levering beginnen te naderen. De handel in bokken en geiten was stug, de noteringen prijshoudend. Een zelfde geluid kon men vernemen op de paardenmarkt en de handel in biggen en pluimvee. De noteringen waren: Aangevoerd 1005 runderen, waaronder 461 vette koeien, 10 stieren. 94 nuchtere kalveren 600 schapen en 15 vette varkens voor de levering. 121 melk- en kalfkoeien van 450825, handel matig; 331 gelde koeien 375600, kalm; 36 pinken 225 450, kalm; 34 graskalveren 160230, stug; 12 stieren 325—600, stil; 530 scha pen 5690, stug; 453 lammeren 3458, stug; 92 bokken en geiten 10—90, stug; 431 biggen 3060, kalm prijshoudend; 76 paarden en veulens 245600, 120 225, stug; fokrammen 6090, stug. 7100 oude kippen en hanen, rode en witte 22.50 per kg; 900 idem, blau we 2.402.75; 1900 jonge hanen, rode en witte 2.753.25. 1000 jonge hennen 610 per stuk; 850 eenden 1.503.50; 600 konijnen 2—9; 10 ganzen 7—10; 9 kalkoenen 1617. PTT EN DE BALL-POINT PENNEN. Tot wegneming van gebleken twij fel vestigt het staatsbedrijf der PTT er de aandacht op, dat het gebruik van ball-point-pennen ook is toege staan voor het invullen of onderteke nen van PTT-formulieren door het publiek. Vanaf 3 October 1948 X X Den Helder V 6.10 6.51 7.44 9.12 11.12 13.05 Anna-Paulowna A 6.22 7.03 7.56 9.24 11.24 13.17 Anna-Paulowna V 6.23 7.04 758 9.25 11.25 1318 Oudesluis V S S S Schagen V 6.37 7.16 8.13 9.37 11.37 13.33 H.Hugow-.Br. op L. A 6.51 7.30 9.51 11.51 13.46 H.Hugow.-Br. op L. V 6.52 7.31 9.52 11.52 13.47 Alkmaar A 7.01 7.40 8.33 10.01 12.01 13.56 X T Alkmaar V 5.15 7.20 9.11 11.11 13.11 13.57 15.11 H.Hugo waard - Br. op Langedjjk H Hugowaard- Br. op Langedgk Schagen V Oudesluis V A.-Paulowna A A.-Paulowna V Den Helder A A 5.23 7.28 9.19 11.19 13.19 T 15.12 15.24 15.25 15.37 15.51 15.52 16.01 Z 17.11 15.19 17.19 16.08 17.09 16.20 17.21 16.21 17.22 S 16.33 17.37 16.47 17.51 16.48 17.53 16.57 18.02 19.08 19.20 19.21 19.33 S 19.47 19.56 XX 21.12 22.12 21.24 22.24 21.25 22.25 21.37 22.37 21.51 22.51 21.52 22.52 22.01 23.01 5.24 5.39 5.49 5.50 6.02 7.30 7.46 S 7.58 7.59 8.11 9.20 9.35 9.45 9.46 9.58 11.20 11.35 11.45 11.46 11.58 13.20 13.35 S 13.48 13.49 14.01 14.18 14.28 14.29 14.41 15.20 15.35 S 15.48 15.49 16.01 17.20 17.35 S 17.48 17.49 18.01 W X XX 17.40 18.24 19.11 20.11 21.11 0.10 17.48 19.19 20.19 21.19 17.51 19.20 20.20 21.20 18.06 18.45 19.35 20.35 21.35 0.30 S SX 18.19 18.55 19.45 20.45 21.45 0.40 18.20 18.56 19.46 20.46 21.46 0.41 18.32 19.08 19.58 20.58 21.58 0.53 OPMERKINGEN: Diensten gemerekt met X alleen op werkdagen, gemerkt met W alleen op werkdagen, behalve des Zaterdags, gemerkt met Z alleen op Zon- en feestdagen en des Zaterdags, XX alleen ln de nacht van Zondag op Maandag en in de nacht na een feest dag, met T alleen des Zaterdags, echter op le Kerstdag en Nieuwjaarsdag niet. COMMISSIE VAN NEGEN. Oud-minister A. H. J. L. Fievez is benoemd tot lid van de Commissie van Negenx voor Indonesië, in de plaats van dr. L. J. M. Beel. thans gedele geerde van het opperbestuur in Indo nesië. De vereniging „Julianadorp JOr_ uit" hield Zaterdag en Zondag ee„ Floraliatentoonstelling. Aan deze ten toonstelling was tevens een midden! standstentoonstelling verbonden, nè opgekweekte en de ter opluistering ingezonden planten werden beoordeeld door de heren J. Henderikx, J vd Lijn en H. J. Spanjaard. De uitslag hiervan was: Coleus: 1 Marie Purmer; 2 mevr Bregman—Kuiper; 3 mevr. Kuit—Mini nes. Afrikaantjes: 1 mevr. Doorn— Zwaag, 2 mevr. Bregman—Kuiper; g Marie Purmer. Begonia: 1 Marie Purmer; 2 mevr. Doorn—Zwaag; 3 mevr. Schoonheden-! Mooy. Impatiens. 1 mevr. Bregman—Duin- meyer; 2 mevr. DoornZwaag; g mevr. Bregman—Kuiper. De eerste prijs voor de mooiste vol ledige serie van vier planten werd toegekend aan Marie Purmer, de twee de prijs ontving mevr. Bregman— Kuiper. Voor de ter opluistering ingezonden planten werd de eerste prijs toege kend aan Marie Speur; 2 mevr. van Bodegraven; 3 de heer J. Weldema. Aan de middenstandstentoonstelling nam een achttal zakenlieden uit Ju lianadorp deel. Deze hadden hun bes te beentje voorgezet en een aantal stands verzorgd, die het bekijken vol komen waard waren. Deelnemers wa ren de heren J. Plagmeyer, C. vanBo- degraven, P. Constant, D. Purmer, P. J. Bakker, H. Schermerhorn, A. Stoo- ker en J. Oost. Als attractie waren twee sjoelbak, ken aanwezig, waarvan een druk ge- bruik werd gemaakt. Voor elke sjoel bak waren drie prijzen uitgeloofd. De uitslag was bij de eerste sjoelbak: 1 W. vd Hoog; 2 J. Constant; 3 A. Hey- blok. Bij de andere sjoelbak; I P. Hey- blok; 2 C. Bregman; 3 G. Zeeman. De heer D. Purmer had een aardige attaractie bedacht: het vaststellen van de prijs van een aantal zuivelproduc ten. De prijs was f 11.99, welke door 9 personen geraden was. De gelukkige winnaar was A. Blaauboer Szn. Elke 25e bezoeker kon 5 knotten wol kopen in de stand van de heer H. Schermerhorn, terwijl elke 50ste be zoeker een verrassing van een der standhouders ontving. Aan de tentoonstelling was ook een verloting verbonden. De beide prijs winnende nummers, ieder een taart, waren 426 en 274. Van het laatste was de houder niet bekend. De eerste taart viel ten deel aan A. Siecker. Tot slot bracht de voorzitter, de heer L. Tig- chelaar, zijn dank uit aan de inzenders, de jury, de standhouders, de heer J. Vonk voor de muziek, de helpsters bij de sjoelbakken en aan de heer C. Rol voor het beschikbaar stellen van zijn zaak. Het is een aardige tentoonstelling geweest, die zich vooral de laatste avond ln een druk bezoek mocht ver heugen. De Bond van Plattelandsvrouwen had vorige week 't voorrecht de confectie fabriek van de firma Meijer in Den Helder te mogen bezichtigen. De direc teur was zo bereidwillig de dames per soonlijk rond te leiden en over alles in te lichten. Vanaf 't leerlingenklasje *nt de geroutineerdste naaister aan de lo pende band, die met 20 meisjes 45 schortjes per uur oplevert en de strijksters die 60 tot 70 schortjes per uur strijken toe. 't Is werkelijk formi dabel wat er in deze fabriek met een minimum aan personeel gepresteerd wordt. Helaas heeft men hier ook met de textielschaarste te kampen, getuige de lege voorraadzalen. Maar de directie stelt o.i. alles in 't werk om 't produc tieproces voortgang te doen vinden. Na 1 Yi uur keerden de dames, weer een interessante ervaring rijker, huis- waarts. Alderamin, Bombay-R'dam, 37-9 te Suez Arkeldijk, 28-9 van R'dam te New York Breda, 27-9 van Antofagasta naar Val- far„a!s° - Clstuia (t) 1-10 van Singapore te Melbourne verwacht Delft 28-9 van Crlstobal te Cura?ao Dulvendijk R'dam -Vancouver, 27-9 van Curasao - Gaas- lüfii MombassaA'dam, 27-9 te Mar- vi.l ïIeelsum. 27-9 van Kaapstad naar t Londen Lawak, 27-9 van Rastanu- £.d Koweit - Lullerkerk, A'dam- m f Golf, 27-9 te Londen Manoe- ran 27-9 van Singapore naar Batano Mariekerk, R'dam—Japan 27-9 te Alexan- Tr^t7^Marpessa (t)> 28"9 van R°uen te Trtnidad Meliskerk, A'dam—West- „,™a. Passet-rde 27-9 Las Palmas - Mer- wede, 27-9 van Calcutta naar R'dam 22"9 "°S »e Soerabaja - Noordwijk, Cardiff—Labrador, 27-9 te St Michaelbaai Ovula (t) 27-9 van Port Pladjoe te Singapore Pericles Cuba— R dam, passeerde 27-9 Start Poin't Sa- latiga, R'damJava, 27-9 van Penang Riouw, 30-9 van Kohsishang te Singa pore verwacht Rotti, Perzische Golf- Marseille, 27-9 van Port Said Sibajak, Batavia—R'dam, 27-9 ter hoogte van Port- audan Sloterdijk 28-9 van New Orleans „e N®w Portnews - Stad Haarlem 28-9 R dam te Savona verwacht Stad laardingen, 27-9 van A'dam te Cassa- Dianca stentor, 27-9 van Algiers naar Antwerpen straat Soenda, 27-9 van sydney naar Melbourne Sumatra, Adanwava. passeerde 27-9 Gibraltar Tabian, 27-9 van Batavia, te Djeddah ramo, R'damBuenos Aires, passeerde 27-9 Ouessant Westland, Amsterdam -Buenos Aires, 27-9 van Bakia a erman, RotterdamBatavia pas- ,27"9 Ras Benas (Rode Zee) Aagtekerk, 27-9 van Melbourne te Sydney verwacht Bloemfontein, Kaapstad— A dam, 28-9 te Antwerpen Garoet, Ja va—R'dam, passeerde 28-9 Algiers 'Mal- vina (t), 28-9 700 mijl n-n-west van Fre- mantle op weg *an Singapore naar Ade- ïaide Pygmalion, 28-9 van Maracaibo te Paramaribo verwacht Streefkerk, Madras—R'dam 28-9 te Genua Rijn- kerk, 28- van Townsville naar Brisbane Boissevain, 25-9 van Buenos Aires te Hongkong Borneo, 24-9 van Singapore naar Bombay Breda. 24-9 van Mollendo naar Arica Coytto, 27-9 van Gibraltar naar Huelva Douro, 23-9 van Quaya- quil naar Cristobal Galilea, 27-9 van Martinique te Dieppe Ittersum, R'dam -Calcutta, 27-9 van Colombo Stanvac Djirak (t) 23-9 te Singapore Stanvac Talang Akar (t) 25-9 te Singapore - Ter- nate, 25-9, van Tarakan naar Macassar Tjipondok, 24-9 van Singapore naar Fre- mantle

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2