Helder verliest ook van V.V.E. Goede Esperanto feest- en propaganda-avond De geniale schepping van Dr. Zamenhof „Elgawa" ontving zijn Haagse gasten Nieuwtjes van de havenkant Een radio-wedstrijd met prijzen voor de jongens overzee Grote Bazar in Gebouw Palmstraat Het komende Sint Nicolaas- feest Ledenvergadering van de Band Medaille gewonnen Een blijde tijding De prijs voor schoorsteenvegen Na afloop werd er geprotesteerd E.V.C. I—H.C.S.C. I 0—0 VitesseSucces 10 Texel verliest op eigen veld W.G.W. zegeviert met 72 H.R.C. II wint met 20 Anna Paulowna. Geen balk - maar boek! Het Radioprogramma D« vrede is een heilig goed en geen offer is te groot, geen moeite te veel om het ideaal: een daadwerkelijke vrede te verwezenlijken. Dit waa de baai» van het streven van Dr. Zamenhof, het Poolse taaigenie, die in de alom heer sende talenchaos de belangrijkste oorzaak zag van het wanbegrip der volken. Daarom zocht en werkte hij jarenlang en schiep tenslotte het Esperanto („de hopende"), de wereldhulptaal, waaraan hij, ziende het grote resultaat, geheel zijn verdere leven wijdde. Sedert het tijdstip, waarop Dr. Zamenhof zijn nieuwe taal aan een kleine kring studievrienden voorlegde, is het aantal van zijn leerlingen zeer groot geworden en ligt nu over de gehele wereld een dicht net van warme Esperanto-vriendschapsbanden. Ook in Den Helder tracht een aan zienlijk aantal Esperantisten zijn bij drage te leveren tot dit mooie en grote ideaal. Door middel van propaganda, cursussen en gezellige avonden willen zü hun taal onder de aandacht bren gen van alle lagen van de burgerij. Dat daarvoor voldoende belangstelling be- staat, bewees wel de feestavond, die j.L Zaterdag door de Helderse Espe rantistenvereniging „Nova Sento" in Centraal gehouden werd. Tegen half negen opende de voor zitter, de heer Nebbeling, de avond even nadat door de Harmonica Sisters één van Zamenhof's bekendste gedich ten „En la monde" ten gehore was ge bracht. Men had een amusant en aan trekkelijk programma samengesteld, waaraan uitsluitend esperantisten hun medewerking verleenden. Het muzi kale gedeelte dat de „sisters", beide leden van de Eerste Hoornse Accor deonvereniging, verzorgden, werd afge wisseld door 'n uitstekende voordracht in het Westfries door mej. Breeuws- ma, een vrolijk toneelstukje „Papa strijkt de vlag" en een korte uiteen zetting over de opbouw en de plaats welke het Esperanto in de toekomsti ge maatschappij zal gaan innemen. EEN GRATIS ESPERANTOLES. De heer Hans Bakker, chef van de propagandadienst van de Ned. Esperan tisten Vereniging heeft reeds een bij zondere staat van dienst als interna tionaal Esperanto propagandist en het werd daarom weer op prijs gesteld, dat hij zich bereid verklaarde op deze feestavond te komen spreken. Aller eerst wees hij op de noodzaak van een wereldhulptaal. Als tolk bij de onlangs te A'dam gehouden Werdraad der Ker ken, was het hem opnieuw opgeval len, dat er een zeer grote behoefte is aan een internationale taal. En Dr. Za menhof was er in geslaagd niet alleen een dergelijke taal samen te stellen, maar bovendien zodanig te vereenvou digen, dat 't aantal taalregels, op zes tien teruggebracht, voor niemand een obstakel behoeft te zijn, zich deze taal eigen te maken. Deze vereenvou diging wil echter geenszins zeggen, dat de uitdrukkingsmogelijkheid beperkt zou zijn. Dit moge wel blijken uit de rond 8000 boeken bevattende Esperan to Bibliotheek, waarin men naast wer ken van Shakespeare. Vondel, Goethe e.a. ook de Bijbel kan aantreffen. De plaats van het Esperanto in onze huidige maatschappij is groot, het i s doorgedrongen tot in alle instellingen, maatschappijen en verenigingen in vrijwel alle landen. De PTT plaatste in de telefooncellen door het gehele land, naast de gebruiksaanwijzing met de Hollandse tekst ook die in het Espe ranto. Argentinië en Zweden subsi- riëren reeds het Esperanto-onderwijs op de scholen, terwijl door de Neder landse radio, zowel als vla die van Bern, Parijs Praag en Warchau Espe- ranto-uitzendingen plaats vinden. Dit zijn slechts enkele feiten, welke nog met vele aangevuld zouden kunnen worden. Tot slot van de avond werd een bal gehouden, dat vele aanwezigen nog lang bijeen hield. Het afgelopen weekend stond, zo als wij reeds aankondigden voor El gawa, de personeelsvereniging der Water- en Lichtbedrtjven, in het teken van het bezoek der Haagse collega's, Zaterdagmiddag om twee uur ar riveerden de bezoekers per touring car op het Helder-terrein, waar zij door de daar reeds aanwezige pleeg ouders met grote hartelijkheid werden ontvangen. Verversingen werden aan geboden en toen kwam de grote match tussen Hagenaars en Heldersen. De eerste ontmoeting zagen de gasten met een overwinning beloond, maar daarna gingen de Heldersen opnieuw in het veld om te trachten revanche te nemen. Er ontspon zich een span nende strijd en werkelijk, het gelukte de Helderse ploeg te winnen met 32. De voetbalvrede tussen Den Haag en Den Helder was dus in elk geval weer getekend. Men vond elkaar 's avonds weer in Casino. Het openingswoord werd ge sproken door de voorzitter van Elga wa, de heer Van der Wal, die wees op de goede band, die er tussen Den Haag en Den Helder bestaat. Daarna vond de opvoering plaats van het blijspel „Tot wederdienst be reid" ten tonele gebracht door enkele gasten. Er werd heel goed gespeeld, wat wel werd bewezen door het dave rende applaus dat de tonelisten na 't einde van stuk beloonde. Een prettig bal hield allen tot ver In de nacht bijeen. Gisteravond om 8 uur arriveerde in de haven het motorschip „Rottum", als belegger wegens ongunstig weer. Het schip is geladen met stukgoed en onderweg van Antwerpen naar de Deense stad Naestved Kolbing. Het laatste nummer van „De Vis- serijwereld" meldt: „Bij de op 17 Sep tember te Den Burg op Texel gehou den examens ter verkrijging van een diploma voor schipper en stuurman voor de zeevisvaart slaagden olie acht candidaten. 't Waren de heren P. v. d. Vis Arisz., W. v. d. Vis, A. Ellen Sr., J. J. van Dijk, L. W. Griek, G. J. Drijver van Oosterend, C. J. Eel- man van Oost en J. Koger te Oude- schild. Voor de bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee slaagde M. Bre- men te Oosterend. Deze vissers waren daartoe opge leid door de heer D. M. Vlas te Oude- schild, Texel. De aanvoer van haring is in ons land kleiner dan het vorige jaar. Tot 25 September werd gevangen in kantjes: Maatjes 219.312 >4 (v. j. 242.787), Volle 96.741 (v. j. 109.150), IJle 5743 (v. j. 14.103), Steur 72.342V4 (V. j. 38.323. Totaal 394.139 (v. j. 404.363). In de rubriek „Uit en Thuis", die elke Zondagavond in het K.R.O.-pro- gramma wordt uitgezonden van 20.12 22.37 uur, is ook een wedstrijd in gelast. Daar het hier een familiepro gramma geldt, zijn ook de mannen die hun militaire dienst overzee ver vullen, er in betrokken. Voor de beste oplossingen in ver band met de wedstrijd, waarover tij dens de uitzendingen nadere mede delingen worden gedaan, zijn beschei den prijzen ter beschikking gesteld. Bovendien echter krijgt de le prijs winnaar het recht om een z.g. Thuis front-pakket te doen toezenden aan 't adres overzee, dat hij opgeeft. De K.R.O. werkt hiertoe samen met het Kath. Thuisfront, dat voor de verzending van de pakketten zorg draagt, terwijl de kosten daarvan ge heel door de K.R.O. worden gedra gen. In het Evangelisatiegebouw aan de Palmstraat wordt op het ogenblik een grote attractieve bazar ingericht, welke zal worden gehouden ten bate van het Jeugdhuis aan de Burgemeester Hou- wingsingel, een gebouw, dat zijn grote taak in dit stadsgedeelte voor 't jeugd werk reeds heeft bewezen. De opening van deze bazar, die naar men verwacht een druk bezoek ten deel zal vallen, zal worden verricht door Burgemeester G. Ritmeester en wel a.s. Dinsdagavond om acht uur. Vandaag over een week, dus Maan dag 11 Oct., zal des avonds om acht uur in Formosa aan de Koningstraat een bijeenkomst plaats hebben in ver band met het a.s. St. Nicolaasfeest. Een lid van het Centraal Sint Nico- laascomité zal het woord voeren. Alle verenigingen worden uitgenodigd op deze vergadering aanwezig té zijn ten einde aan het doel hun onmisbare medewerking te verlenen. De „Band Nederland-Indië" afdeling Den Helder zal a.s. Woensdag om acht uur n.m. in de zaal van café Sanderse een ledenvergadering houden. Op de agenda staat o.a. vermeld: Verkiezing bestuurslid, bespreking contactavond en verloting van lectuur voor de jongens overzee. Bij de Zaterdagmiddag te Schagen ge houden rit voor Veilig Verkeer werd in de afdeling motorrijders de eerste prijs gewonnen door onze stadgenoot O. Boonstra, die hiervoor een fraaie ver zilverde medaille met inscriptie ont ving. De heer Boonstra had 70 strafpun- ten. Dezer dagen ontving de heer H. J. Boogaard officieel bericht, dat zijn zoon, de eerste luitenant H. J. Boo gaard, zeer waarschjjnigk op 10 Oct. a.s. met de „Sibajak" uit Indonesië in het vaderland zal terugkeren. In de nieuwe prijzenbeschikking voor schoorsteenvegen, welke op 6 October a.s. in werking treedt, wordt de schoorsteenveger de verplichting opgelegd, zjjn opdrachtgevers een be talingsbewijs te verstrekken met adres, aantal geveegde schoorstenen datum en prijs. De prijzen voor het schoorsteen vegen inclusief het zo nodig verwijde ren van kachels, haardkachels of haarden, verschillen naar gelang van de gemeenteklassen, waar de schoor steenvegers gevestigd zijn; zjj bedra gen hier ter plaatse: 1 rookkanaal ƒ1.75, 2 rookkanalen ƒ1.50, 3 t.m. 10 rookkanalen ƒ1.30. Voor het wederom plaatsen van kachels, haardkachels of haarden mag door de schoorsteenveger niets in re kening worden gebracht. Ter gelegenheid van het feit, dat hij vóór twaalf en een half jaar werd be noemd tot Burgemeester van Den Helder, hield de heer G. Ritmeester met zijn gezin Vrijdagmiddag j.l. een receptie in de Raadszaal. De foto toont ons de burgemeester met zijn vrouw en dochter temidden van een schat van bloemen bij de aanvang van de druk bezochte receptie. Op de achtergrond een fraai portret van H. M. Koningin Juliana. (Foto D. Abbenes). Ook in de wedstrijd tegen V.V.E. heeft Helder het niet tot een over winning kunnen brengen. In een vrij matte wedstrijd werd met 21 ver loren van een ploeg, die eerlijk gezegd niet tot een grote hoogte kon komen. De doelman van de gasten heeft ech ter gespeeld zoals wij nog maar zel den een doelman aan het werk zagen en hoewel de geluksfactor een belang rijk woordje meesprak is hij het toch geweest, die de zege voor zijn club heeft bevochten. Over de wedstrijd 't volgende: De eerste gevaarlijke aanval van Helder wordt door Himpers met een ferme omhaal besloten, die echter niet het juiste resultaat oplevert. Het blijkt al spoedig, dat de gasten haar kracht in de verdediging hebben en vooral de doelman wordt door de backs ver schillende malen in het spel betrok ken. Een teken, dat men vertrouwen in hem stelt. Juist zijn er 12 minuten gespeeld als Himpers door een kleine misverstand de bal geheel vrij krijgt, maar zijn schot wordt door de doel man gekeerd en de toelopende Wiereu schiet precies aan de verkeerde kant van de paal. Helder is nu voortdurend in de meerderheid, hoewel de tegen aanvallen van de gasten niet van ge vaar ontbloot zijn, veelal het gevolg van het onvoldoende dekken der ach terspelers. De linksbuiten van V.V.E, bijvoorbeeld schiet enkele malen on gehinderd goed voor en slechts door onvoldoend reageren van het binnen- trio blijven doelpunten uit. Maar ook aan de andere kant blijkt het, dat succes heel moeilijk te verkrijgen is. Dat er nu bepaald slecht gespeeld wordt kunnen wij niet zeggen. Van der Blom kogelt eenmaal hard in, maar weer is het de man met de trui, die het ronde ding in zijn veilige han den vangt. Na 25 minuten spelen volgt het eerste doelpunt. De links buiten is er weer eens door, schiet hoog voor en de midvoor van de gas ten kopt de bal op aoel. Scheurleer werkt weg, maar juist voor de voe ten van de rechtsbuiten, die de oal voor het inleggen heeft en dit ook niet nalaat (01). Direct hierop weer 't- zelfde spel, doch nu kogelt de midvoor tegen de lat cn kruipt Helder dus door het bekende oog. Maar veel maakt dit niet uit, want als wij deze fac toren allen gaan meetellen en met punten gingen waarderen was de stand zeker 5— 2 voor Helder ge weest. Met de 01 stand komt de rust. In de tweede helft is Helder weer het meest in de aanval en vooral linkshalf Puhl van Helder heeft er zin in en zet steeds zijn aanval aan het werk. Helder is dan ook veel sterker, maar in de aanval gaat het te peuterig. Het is steeds tik, tik, een ieder ziet waar de bal naar toegaat, zodat verrassing is uitgesloten. En door het verre opdringen van Helder hebben de buitenspelers van V. een vrije middag, zodat het maar een ge luk is, dat in deze periode het binnen- trio van de gasten ook niet het ge wenste effect kan sorteren. Het Hel- der-elftal wordt enigszins dooreen gewerkt en zo komt Van der Blom binnen en Dorltjn bulten, terwijl ook midhalf Hoebe naar voren gaat, als gevolg van een ruiltje met Toes. De geHjkmaker. Zoals het veel gaat in dergelijke wedstrijden gaat het ook hier. Ge makkelijke kansen worden gemist of onderschept en moeilijke ballen leve ren succes op. Een corner van Wieren wordt door Himpers op sublieme wij ze juist in het ene vrije gat gekopt en is de stand dus gelijk. Het geeft Helder moed en wij rekenen reeds op de eerste overwinning, iets wat in deze omstandigheden best mogelijk lijkt, Maar het loopt weer anders. Een schfijnbaar ongevaarlijke aanval der gasten komt bij de rechtsbinnen, die een rollertje inzendt, waarop Scheur leer niet reageert en de stand is weer 12. Helder gooit er de laatste mi nuten nog een schepje op en vele ge vaarlijke situaties ontstaan voor het doel der gasten. De laatste seconde. In de laatste seconde wordt er nog een schot gelost door Helder. De doelman is reeds gepasseerd. Een back bewerkt de bal met de hand en de fluit van de scheidsrechter klinkt reeds. Maar het is het signaal voor het einde en o.i. zeer terecht protes teert Helder hiertegen. Na afloop wordt de penalty genomen en Wieren maakt geen fout, zodat de kans groot is, dat de stand toch nog 22 wordt. Een uitslag, die meer bevrediging schenkt dan de nu genoteerde kleine nederlaag. Overigens lijkt het ons niet kwaad, wanneer Helder in de toe komst eens meer vecht voor de pun ten. VOETBALPROGRAMMA VOOR ZONDAG 10 OCTOBER SuccesBKC; Always Forward- Helder; HRCDEM; Alkm. Boys- DTS; ZeevogelsW.Waard; N.- Niedorp—Texel; RKAFCWater vogels; OudesluisWW; Helder 2—Volendam 2; KFC 4—HRC 2; Assendelft 2—HRC 3; ZFC 4— Helder 3. Zaterdag ging H.C.S.C. I naar Edam om daar de leiders van haar afdeling E.V.C. te bekampen. Het was een harde en zware, maar sportieve strijd, waarin de achterhoede aan beide zijde de bo ventoon voerde. Direct na de aftrap zien we een goed opgezette aanval van H.C.S.C. De bal wordt scherp voor het doel geplaatst, maar Eelman mist jammerlijk waardoor deze kans ver loren gaat. Steeds meer neemt H.C, S.C. het initiatief in handen. Er wordt aardig gecombineerd en goede aan vallen opgezet doch de achterhoede van E.V.C. weet stand te houden. E.V.C. probeert zich loS te werken maar ook de achterhoede van H.C. S.C., met Snijder aan het hoofd, weet met de bal wel raad. Tot aan dé rust zien we steeds een sterk aanvallend H C.S.C., maar de voorhoede weet het overwicht niet in doelpunten om te zetten. Na de rust een gelijk opgaand spel, maar er wordt nu nog feller ge speeld. Beide partijen geven elkaar niets toe. Een kwartier vóór het einde komt E.V.C. geweldig opzetten, en H C.S.C. wordt teruggedrongen, maai ook E.V.C. weet het net niet te vin den. Twee minuten vóór het einde wordt de bal over de ver opgedrongen EVC -backs heen gespeeld en van de op l~t 000. bosto zijn run met een pracht schot, dat £hter op even fraaie wijze door de keeper wordt gestopt. Deze weet ech teree bal niet weg te werken en op nieuw wordt de bal ingeschotemKn der backs ntopt de bal op de doellijn met zijn handen, hetgeen e<*ter de scheidsrechter ontgaat. Cmder grote spanning verstrijkt de laatste minuut waarna het einde met Blanco stan komt. H.C.S.C, blijft dus tot op heden on geslagen en volgt de leiders op de voet. Het 2e elftal speelde tegen Reiger boys 2. Hier was de uitslag 11- VERSLAG HRC VERTRAAGD Door bijzondere omstandigheden kre gen wij het verslag van de wedstrijd Kinheim—HRC niet op tijd. Wij ver zoeken onze lezers een dag geduld te hebben. Morgen wordt dit verslag op genomen, waarin u op uitvoerige wij ze verteld wordt, hoe HRC het klaar speelde om tegen de gevreesde Kinhei- mers een 20 achterstand in een gelijk spel om te zetten. (Van onze Castricumse correspondent) Al heeft Vitesse haar ongeslagen record weten te handhaven, ditmaal was haar spel niet van een zodanig gehalte, dat zij wederom als kam- pioenscandldaat kan worden aange duid. Wanneer het spel niet zo kort en peuterig was gehouden, zou de overwinning zeker groter zijn ge weest. Ook het spel van Succes kon ons niet bekoren en met dit peil zal deze vereniging moeite hebben zich in de derde klasse te handhaven. Door de druilerige regen waren veld en bal zeer glad. Vooral de thuis club had veel hinder van de gladheid. Er werd fors, wel eens te fors ge speeld. De scheidsrechter moest aan beide zijden een waarschuwing uit delen. Voor de rust was Vitesse het meest in de aanval, doch door peute rige en onbesuisd spel wisten de Cas- tricummers deze meerderheid niet in doelpunten uit te drukken. Succes heeft in de eerste helft geen enkele maal het Vitesse-doel in gevaar ge bracht. Na de rust, die met blanke stand inging, werd Eickhof bij de thuisclub vervangen door Marker. In deze periode werd te vinnig gestre den en moest de arbiter nogal eens optreden. De strijd ging nu meer ge lijk op, al was de thuisclub iets ster ker. Dit werd na 25 min. spelen bij het nemen van een vrije schop door de linksbinnen genomen, in een doel punt uitgedrukt (10. Hoewel aan beide kanten nog enkele kansen wa ren, is in deze stand geen verandering meer gekomen. Onder eminente leiding van scheids rechter De Snayer heeft Texel op eigen veld verloren van Randers. De gasten hebben een pittig elftal dat zeer zeker hoge ogen zal gooien in deze afdeling. De Texel-verdediging, anders de kracht van het elftal, liet enkele malen een steek vallen en de tegenpartij heeft daar een dankbaar en goed gebruik van gemaakt. Nadat de eerste aanval van Randers wordt af geslagen, neemt T het initiatief en in feite heeft Texel meestal de toon aangegeven. Een corner van Neyens wordt door de R.-doelman goed gestopt en ook een schot van Witte keert hij meesterlijk. De rechtsbuiten van Ran ders is er eenmaal heel handig door, maar de bal vliegt juist naast de paal. Na een half uur spelen weet midvoor Teigeler te profiteren van een misver stand in de achterhoede van Texel. Nog vóór de rust krijgt Witte de bal bij de ingooi en met zijn linkervoet brengt hij de partijen weer op gelijke voet. In de tweede helft weer het zelfde spelbeeld. Door slecht schieten en plaatsen gaan vele kansen voor T. verloren. Randers doet het beter. Want na 10 minuten spelen in de tweede helft krijgt linksbuiten Bakker de bal en scoort het tweede doelpunt voor Randers, wat na veel heen en weer gepruts ook bet winnende doelpunt is. De nederlaag is verdiend, maar no dig is zij niet geweest. Enfin, de weg is nog lang en dus maar volhouden Texel. Succes 3 komt de eer toe in deze competitie de eerste tegenpunten te hebben gescoord tegen WGW, al kon den de Wieringers ook niet verhinde ren, dat zij met een 7—2 nederlaag ge noegen moesten nemen. Bij WGW gaat het steeds beter en vooral het samen spel en kopwerk maakt iedere week vorderingen. W. is na het aanvangssein direct in de aanval. Het is Ramler die het Wie- ringer houtwerk eens probeert, maar Amersfoort kogelt de terugsprin gende bal in het net (0—1). En minuten later is het wederom Amers foort, die de stand op 02 brengt. Suc ces kan er weinig aan doen en binnen enkele minuten is de stand reeds 0—3 door Hille. Eindelijk komt Ramler aan de beurt. Hij scoort op rustige wijze het vierde doelpunt. Een pass van Ramler vangt Spaans op en de goed spelende doelman IJzer heeft voor de vijfde maal het nakijken. Met deze stand komt de rust. In de tweede helft is Succes iets be ter, althans er ontstaan tegenaanvallen en deze zijn niet helemaal van gevaar ontbloot. Toch is het weer W. scoort. Hille knalt een voorzet i rechts onhoudbaar in het net (0—6). Om de zaak niet als een nachtkaars te laten uitgaan, schiet één der 1 backs de bal in eigen doel. Nadat Spaans.de stand op 1—7 heeft gebracht weet Succes er uit een goede combi natie nog een doelpunt aan toe te voe gen, zodat de stand uiteindelijk 2—7 is Achterbinnenhaven Het leek wel of het zo moe zijn. Of wij juist op deze grijze voch tige Zaterdagmorgen, een zo uit" gesproken herfstmorgen, op Achterbinnenhaven terecht ten komen. oe Stil en koud stond het water i het kanaal. Huiverig was het langs de waterkant, waar bruine bladerkronen op oude bomen als een beschuttende reuzenhand de kleine woonscheepjes moeten be- veiligen tegen al te erge kuren van ons grillige klimaat. Het was daar achter de Binnen haven eenzaam en triest. Alleen bij de graanhandel was wat le. vendigheid van een troep mus sen, die vochten om weggestoven haverkorrels. Eenzaam bij de scheepjes, die op velerlei wijze en soms met grote fantasie tot woningen zijn omgebouwd, maar op een heel enkele uitzondering na wel heel weinig lijken op de fraaie woonarken, die ingenieurs- bureaux tegenwoordige woning, zoekenden te koop aanbieden. Daar lagen ze met dikke stuk ken rafelig bruin touw of ein den staaldraad aan de bomen ge- kluisterd. Voor het merendeel slecht in de verf, maar meestal wel met keurige gordijntjes en een ordelijk en net interieur. Op het dak een paar palen met een waslijn en ergens achteraan op een onmogelijk klein plekje bij de loopplank een apart huisje voor de hond. En de bewoners van de Marie hadden op de wal- lekant zowaar in een oude kip. penren een konijnenfokkerijtje opgezet, waarin de witte lans- oren rustig rondhuppelen. Wij reden verder over het hob belige plaveisel van de Achter binnenhaven met aan de ene kant de Henny, de Toerist en de Irene, onder de bomen hopen oud ijzer, een half in puin gevallen landbouwtrekker en een speu rende hond en aan de andere kant de kleine huisjes, die blij kens grote aanplakbiljetten aan de muur het laatste halfjaar al enkele malen geveild werden. Toch ook nette huisjes met pa pieren bloemen in een antiek vaasje op de vensterbdnk en een pas geschrobd straatje. Ergens in de verte klonk de een tonige bromstem van een vod denkoopman door de stilte en juist toen wij de gracht verlie ten, de gracht waar we ontdek ten, dat het werkelijk herfst ge worden was, ontmoetten we een bloemenverkoper met een kar volgeladen met een schat aan herfstbloemen, een kolossaal bou- Quet in paars en rood en wit en geel en bruin. Hij ging voor een paar dubbel tjes licht en fleurigheid brengen in dit althans naar de buitenkant zo grauwe en doffe wereldje. Dat toch ook een stukje Den Helder is.... Het gaat met HRC 2 nog niet zoals vele roodhemden het wel wensen. Te gen Volewijckers 4 werd wel met 2-0 gewonnen, doch het vertoonde spel was nog niet denderend. In de eerste helft werd er niet gescoord. In de tweede helft ging het iets beter. Het was Van Dalen, di» met twee goede doelpunten de zege veilig stelde. HRC 3 speelde tegen Volewijckers 3 1li Een resultaat, dat nog zo kwaad niet is. Bij de Amsterdammers stond Daan de Jong, de bekende speler uit het eerste elftal, in doel. In ons nummer van Zaterdag meld den wij het een en ander over de wan deltocht welke door geheel Nederland w ordt gehouden. Op deze tocht wordt een. boek van 30 kg meegevoerd Boven het bericht stond inplaats van boek het woordje balk- VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 301 m Nieuwsbericht® om 6, 8 en 11 uur VARA: 6,15 Kwartet Jan Corduwener 6,30 Voor de StrijO- krachten 7,00 Waarvoor wij streden - 7,30 Op vleug'len van muziek I,<5 ^a" bouwrubriek 8,05 Dingen van de dag - 8,15 Promenade-orkest 8,50 De DUCda 9,10 Radio Philharmonisch-orkest -" 10,10 Er zijn maar weinig10-®" nieuwe notenkraker 11,15 Joe Loss zijn orkest HILVERSUM II, 415 m Nieuwsbericht^ om 7, 8 en 11 uur 6,15 sportmbrie* 6,30 Arturo Toscanini dirigeert 7," der de NCRV-leeslamp 7,30 Het actue» geluid 7,45 Uit de nieuwe wereia 8,05 Programma-proloog 8,15 Ml» twaalf landen —9,00 Met band en P' voor U paraat 9,30 De Nederlan boerenkolonie in Argentinië 9,50 dolinata 10,15 De zes strijkkwarte 10,45 Avondoverdenking 1M® e foonplaten 11,35 slotaccoord VOOR DINSDAG HILVERSUM L 301 m Nieuwsberictt om 7. 8, 1 6, 8 en 11 uur AVKU- „Aubade" 9,30 Arbeidsvitaminen Promenade-orkest 2,30 Kad'°'J£,or de 6,15 Tom Erich (piano) 6.30,, Strijdkrachten - 7,00 Olleke BoUeke Knipperdolleke 7,10 Ever green 7,15 Simon Admiraal (piano) Niwin-klanken 7,50 Rubriek va Wederopbouw 8,05 Echo van ae 8,15 Bonte Dinsdag-avondtrein s» te£ren ik daar nog aan denk" 9,45 Znng uit Italië 10,15 Buitenlands over»^ 10.30 Muziek 11,15 Menc.-lssonn- HILVERSUM II, 415 m Nieuwsben om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur - jt - Pluk de dag 9,35 Promenade-coi 12,03 Metropole-orkest 3|. 20 ch*r' crackers 6,10 Sportpraatje levd> les Trenst met orkest 6,30 Dj <jrsn>0' 6,45 Gramofoonplaten 7,1» foonmuziek 7,35 Clavecimbel- jaar 8,05 De gewone man 8,12 Trot)bs* Nederlandse muziek 9,30 va1.l5 G*"'' dour tot het moderne lied t 10,® mofoonplaten 10,37 Actualiteiten Avondgebed 11,15 Kamermuziek

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2