H.R.C. WEERSTOND KINHEIM IN VELSEN Stad en Omgeomq. Zijp*. Langs de veld en Druk bezoek aan het museum schip Klein Artis Waf wij nog missen... Tien geboden voor het Stookseizoen Hedenavond belangrijke vergadering speeltuin „Vogelwijk'' Burgerlijke Stand Nieuws van de Adelborsten HERMES-NIEUWS Uit het politierapport Reprise van Rigoletto in het Tivoli-theater Oogst van de straat De zaak „A.B." Nieuws van „De Ring K.V.H.-nieuws Burgerlijke Stand Den Oever. Klein Artis. het Museumschip dat momenteel te bezichtigen is aan de Westgracht, heeft niet over belangstel ling te klagen. Niet alleen dat ver scheidene scholen en verenigingen er een kijkje gaan nemen, maar ook van de zijde van het publiek is er veel animo. De toeloop was vooral Zaterdag en Zondag zo groot, dat men soms een half uur moest wachten alvorens men het schip kon betreden. Eén en ander heeft er toe geleid, dat het verblijf van deze interessante boot met enige dagen is verlengd en wel tot en met Zondag a s. Een mooie gelegenheid dus nog voor hen die verzuimden een kijkje te gaan nemen aan deze „tentoonstelling op het water", om zulks alsnog te gaan doen. Bovendien zullen velen er van kunnen profiteren een bezoek te her halen, want een herhaald bezoek loont zeker de moeite, want vrijwel ieder is het er over eens, dat bij één enkele rondgang door het schip alles niet te overzien is, wel een bewijs van de grote verscheidenheid die de verzame ling biedt. Men ziet al gauw iets over het hoofd. Tientallen komen er met de speciale bedoeling om de Colorado kevers te zien, de beruchte aardappel- vijand. Deze staan op 3 verschillende plaatsen opgesteld en toch stelt menig een bij hr,t verlaten van het schip de vraag: „Waar kunnen we de Colorado kevers vinden?" Iets anders is het na tuurlijk met de apen. Deze dieren zijn vooral bij de jeugd het begin en het einde. Als de jeugd de apen niet zou vinden, zorgen de dieren er zelf wel voor de aandacht op zich te vestigen, door bijv. een haarstik, een bril of pot lood aan de onthutste bezoeker (ster) te ontfutselen. Wanneer Klein Artis vertrekt, gaat het naar Zaandam. En of deze moderne ..Arke Noachs" nog weer eens in Den Helder komt, is twijfelachtig. Want in 1950 is het 25-jarig tournée door ons land afgelopen en staat een rondreis op het programma door België en Frankrijk. Een reden temeer om een bezoek niet te verzuimen. Als onderafdeling van het Ned. Herv. Kerkkoor alhier, wordt blijkens een in dit nummer voorkomende ad vertentie een kinderkoor opgericht. De repetities worden gehouden Vrij dagmiddag na schooltijd. Er komen twee clubjes voor verschillende leef tijden. Op een stille avond in de week waren wij aan de Buitenhaven. Een flauwe westenwind suisde in het touwwerk van de botters en kotters aan het haveneind. Soms knierpten hun houten en stalen boorden tegen elkaar en maakten een vreemd, sinister geluid. Een visserman liep nog over het plankier direct langs het voorbij glijdende water. Voor de nacht was hij nog even naar de schuit geweest om te zien af alles nog in orde was. Zijn klompen klep ten over de planken. Tussen de hoge gevels van loods wezen en havenkantoor, waar nog wat vaag licht schemerde in het kamertje van de nacht wacht, door en over de brug, waar het water ruiste door een smalle opening in de grote sluis deuren, kwamen we in het Ma rine-gedeelte. Het was laat en daarom stond ook hier de stilte zwaar rondom ons. Boven die stilte zagen we het diamanten veld van de sterrenhemel, die in deze tijd van het jaar weer zo onzegbaar meer sprekend is dan anders. Hoe langer je er naar keek, hoe meer het geschitter en getril van die vreemde lichtende wereld toenam tot het geweldige beeld van flitsende tinten, vor men en figuren je een ogenblik deed duizelen en weer voor je uit deed zien in de duisternis. Bij de „Neptunus" bewoog de eenzame figuur van de schild wacht. Een andere figuur kwam langs en verdween via de brede opgang aan boord. Daartussen door was even het doffe geluid van het weer neerzetten van het geweer door de wacht. In de bomen b\j het Paleis hoorde je toat beweging van zich in de slaap verzettende kraaien. En toen dachten we ineens aan een ander geluid, aan een stroom van geluiden, die vroeger op deze plaats aan de haven voor hef Paleis opklonken bjj het grillige licht van flambouwen. Wij dach ten aan die Dinsdagavonden, als onze Marinekapel hier 's winters de taptoe speelde. En het was of wü ze daar weer zagen staan: de matrozen met hun fakkels, de mannen met hun zilver- en goud- - glanzende instrumenten. Het was of we opnieuw hoorden het klate geluid van de fluiten, de dreunen de roffel der tamboert, de scha terende klanken van het koper. De melodieën, die hier zo dik wijls tot ver over stad en water zweefden, klonken weer in onze oren. En wij wisten het: ddt missen wij, ddt ontberen wij nu al jaar in jaar uit Mer in Nleu- wediep. Daar hebben wij naar verlangd in al die bange oorlogs dagen, daar verlangen wij nóg naar. Dit moet hier weer komen, wil Nieuwediep weer Nieuwediep worden.,,. Langs de geknakte gedenknaald op het Havenplein, waar witte bloemen bloeten, gingen wij huiswaarts. Wanneer zal het zó zijn Ook in onze stad is de wederopbouw in volle gang. maar deze wordt niet alleen hier, maar in het gehele land te gengegaan door het grote aantal bran den, dat dikwijls tengevolge van on achtzaamheid ontstaat. Deze vernieti ging van woon- en bedrijfsruimten gaat dus af van wat door nieuwbouw met zeer grote moeiten tot stand wordt ge bracht. Daarom, nu het stookseizoen weer een aanvang neemt, lijkt het or.s nuttig op diverse zaken te wijzen, die in elk geval preventief kunnen werken. In onze stad was onlangs1 ever een bepaalde periode het aantal kieine en grote branden tezamen nog 86. dit is zeker nog hoog als men het vergelijkt mét andere plaatsen van dezelf ie grootte. Er zijn echter en gelukkig maar, aanwijzingen, dat dit cijfer da lende is. Laat men dit zo houden. On derstaande tien geboden voor 't stooK- seizoen kunnen, indien nagevolgd, da:ir- toe zeker hun medewerking verlenen. Men hange ze desnoods in de keuken of bij de telefoon op, zodat ze steeds on der het oog komend, niet worden ver geten. 1. Is uw schoorsteen al geveegd? Pr Ven in ons nummer van gister). 2. Zijn al uw roetluiken goed ge sloten? 3. Is uw vloer, in nabijheid van haard of kachel, beschermd tegen warmteuitstraling? 4. Zijn de kachelpijpen minstens 30 cm verwijderd van hout, behang of andere brandbare stoffen? 5. Zorgt, dat de vonken uit de kachel niet op de vloer kunnen vallen. 6. Maak nooit een kachel aan met benzine. 7. Gooi geen petroleum op 'n kachel die nog warm is. 8. Gooi geen hete as. in een vuilnis bak of houten afvalkist. 9. Maak geen kleding of andere voorwerpen schoon met wasben zine of andere vluchtige vloei stoffen bij een brandende kachel of open vuur (gas of petroleum- toestel) 10. Zorgt, dat u-—' centrale verwar mingskelder geen opslagplaats wordt van licht brandbare stoffen. Het bestuur van de speeltuin „Vogel wijk" brengt langs deze weg zijn leden er. donateurs nog eens de uitnodiging voor de hedenavond om 8 uur in het clubhluis aan de Kemphaanstraat te houden jaarlijkse ledenvergadering on- c'er de aandacht. Deze bijeenkomst is een zeer belangrijke, mede met 't oog op de plannen voor het a.s. winter seizoen. Laat men toch bedenken, dat hier in het belang van de jeugd (ook van uw kinderen!) zulk een goed en nuttig werk verricht wordt. Hoe meer aanwezigen hoe groter de mogelijk heid voor het te berde brengen van nieuwe gedachten. Men kome in gro ten getale! Bevallen: H. BoederMet, d. J. S. M. Kikkert—Kok, d. M. A. E. DuivelshofNijhuis, d. M. M. KeresVerheij, d. H. C. de Wijn—de Moor, z. C. BakkerBesseling, z. H. NoordermeerHagha, z. H. Duijn—Huijser, z. A. van Zanten— Schouten, d. A. v. d. HerikMars man, d. J. N. v. d. WalRubeling, d. A. Knol—Haaijes, 1 z. plus ld. N. Geertsev. d. Zandt, z. N. Ja cobsvan Horik, d. M. OttenPiel- kenrood, z. Ondertrouwd: H. J. J. van Ko- ningsbruggen en G. W. Janssen. J. de Visser en A. J. Kramer. H. Hen driks en C. J. A. Grotewal. A. K. v. d. Wal en J. Reijers. A. N. Kruik en A. Boer. W. Depne en C. Brian. A. Kooger en A. E. Kwinkelenberg. J. Mazereeuw en W. Boer. G. Hollebeek en A. Tomasino. J. L. de Wit en S. Guijken. Gehuwd: H. Berends en M. van Oort. G. H. v. Heusden en C. J. J. Beek. J. Schippers en G. Roovers. K. Bijl en A. v. d. Veen. Overleden: C. H. v. d. Hout, v„ 42 jaar, echtg. v. J. Zwart. E. Kamp, v„ 67 jaar, wed. v. J. Nieuwland. J. Kramer, v.. 80 jaar, wed. v. O. Post. T. Zuidewind, m., 10 mnd. Ph. Looij, m„ 91 jaar. Voetbal. Zondagmorgen werd de wedstrijd RangersHelder 4 gespeeld, welke eindigde in een gelijkspel (22), Deze uitslag gaf de verhouding van de sterkte der partijen op de juiste wijze weer. De rust ging in met eên 1—0 voorsprong voor de Rangers, welke score na de rust werd verhoogd tot 2—0. Nadat Helder 4 de achterstand verkleind had tot 21, werd de stand door een strafschop 2—2. Hockey. Zondag werd te Bloemendaal de wedstrijd BMHC 3Adelborsten 1 ge speeld. Gedurende de eerste helft had geen der partijen een merkbaar over wicht. De rust ging in met een 2—0 voorsprong voor de Adelborsten. De tweede helft werd in een veel sneller tempo gespeeld. De aanvallen van BMHC werden menigvuldiger en ge vaarlijker. Evenwel waren het de Adel borsten, die weer wisten door te bre ken en de voorsprong vergrootten tot 30. Een kwartier vobr het einde zag de midvoor van BMHC kans eên doel punt te maken. De wedstrijd werd be ëindigd met een stand van 31 in het voordeel van de Adelborsten. De B&sar, welke hedenavond om 8 uur door de Burgemeester in het ge bouw Palmstraat wordt geopend, zal worden voortgezet op Woensdag- en Donderdagmiddag en avond. Ondanks het miezerige weer is het gezellig op de velden san de Meeuwen- straat geweest. De terreinen zien er op het ogenblik keurig uit en van de nieuwe kleedkamers is een dankbaar gebruik gemaakt, 's Morgens zien we eerst een aantal dames een oefenwed strijd spelen, daarna gaan de meisjes wat op het gladde veld glijden en te vens proberen de bal te raken. Enkelen die we ook regelmatig op Woensdag aan het trainen zien, tonen al heel be hoorlijk begrip van het hockeyspel te hebben. Om bij enen begint de wedstrijd: Her mes 1 (heren)BMHC 4 30. De eerste nederlaag vöor de Bloe mendalers en de derde overwinning voOr Kermes, die ook dit jaar weer 'n aardig elftal hebben. Groots is het nog niet. maar door training kan nog heel wat bereikt worden. Vóór de rust drijft Broekhuizen een bal door de verdedi ging van BMHC heen ën na de bouil lon doet van der Plas dat ook nóg eens. Halverwege de tweede helft valt Wier stra uit. Jammer want hij speelde zo als altijd een behoorlijke partij. Met 10 man moet Hermes nu verder. Dicht tegen het einde schuift Verfaille een bal zuiver naar Lastdrager en deze benut zijn kans goed (30). De ach terhoede. en in het bijzonder Lager- veld en Smits blijven pal staan en als de goed leidende heren, Bakker en Steilberg, voor de laatste maal blazen, heeft Hermes de leiding in de derde klas genomen. Nu volhouden! De stand is: Hermes BMHC Kraaien Eechtrop Pinoké Strawb. Zandv. Alkmaar gespeeld 6 gespeeld 4 gespeeld 3 gespeeld 2 gespeeld 2 gespeeld 1 gespeeld 0 gespeeld 0 punten punten punten punten punten punt punten punten Hermes II (heren)-Zandvoort III 0-0. Een bijzonder spannende en soms wel wat te stevige wedstrijd. On ze heren hebben zich kranig tegen de oudere spelers uit Zandvoort gehouden. Het elftal heeft goed voldaan. Vooral de laatste minuten zijn ener verend. Pottinga weet de geroutineer de veteranen-keeper van Zandvoort te omspelen maar vlak voor de aanstor mende Helderse spelers (het leken wel op hol geslagen paardpn) veegt een back de bal uit het verlaten doel. De afdeling cavalerie belandt in het hok. dat willig achterover kantelt. Scheids rechter van Driel moet dan nog even aan de neus van Gatsonides voelen (achteraf bleek dat die gebroken was) én daarna fluit hij voor de laatste maal. Hermes II (dames)-—Pinoké II 33. Ook in deze wedstrijd heeft het ge spannen. Pas in de laatste minuut ge lukte het de keurig geklede Amster dammers gelijk te maken. Volkomen verdiend. Een goede derde klas wed strijd. Bep Dijkstra maakte 2 doelpun ten en Jo Maasland sloeg een strafcor- ner zo hard in, dat de Pinokésters er beduusd van stonden te kijken. De middenlinie vinden we wel het beste deel van de ploeg. Strawberries IIHermes I (dames) 40. Het eerste dames heeft in Velsen volkomen teleurgesteld» Strawberres was sterk, maar 40 was absoluut niet nodig geweest. Volgende keer beter, dames! Uit het door de Kerkeraad van bovengenoemde gemeente opgemaakte tweetal, ter voorziening in de predi kantsvacature, ontstaan door het ver trek van ds. H. J. Oldemans, is door de gemeente in een op 2 October j.1. gehouden gemeente-vergadering een beroep uitgebracht op ds. C. F. S. Stegenga, Evang. Luthers predikant te Wildervank-Veendam. Mej. Tr. W. wonende te Oroote Kee- ten bij Caüantsoog zou haar zuster op bezoek krügen en deze dame bracht voor Tr. een japon mede zich bevin dende in een doos, het geheel ter waar de van tachtig gulden. Edoch de zuater was ietwat vergeetachtig, wat de beste wel eens overkomt en liet de japon in de bus liggen. Het ongeluk trof dat er in de bus geen conductrice was. zodat het een of andere laagstaande in dividu ruimschoots in de gelegenheid werd gesteld om het pakje te verduis teren. Van de diefstal is aangifte ge daan en de politie is nu speurende naar de japon In het Helderse Kanaal vonden werklieden der gemeente een kistje met ammunitie. Op het politiebureau bevindt zich een klein zwart hondje met witte poot jes, dat tot Woensdagavond door de eigenaar (es) kan worden afgehaald. De majoor der K.M. E. Spr. deed aangifte van vermissing van een volt- meter van het op de Rijkswerf liggende Hr. Ms. Evertsen. De heer P. V. uit Sliedrecht deed aangifte van het verdwijnen van een z.g. leider van een heistelling ter hoog te van het Shell-station aan het Noord hollands kanaal. Tenslotte kon men dezer dagen een der leden van de Heilige Herman dad langs de buitenhaven zien wande len met een geit aan een touwtje. Ma trozen hadden het beest zonder gelei de aangetroffen aan de Buitenhaven en het daar aan een paal vastgebonden. Het dier met agent was nu onderweg naar de politiepost aan de Spoorgracht. Enige tijd geleden werd ook in Den Helder de prachtige film „Rigoletto" naar de opera in vier acten van Gui- seppe Verdi vertoond. Voor deze rol prent, die de bekende en beroemde opera van Italië's grootste componist der negentiende eeuw in beeld en klanx brengt, bestond grote belangstelling. Velen moesten, daar de film slechts en kele dagen draaide, wegens een uitver kochte zaal teleurgesteld worden. Aan staande Donderdag des avonds om half acht zal de film nog een enkele maal in het Tivoli-theater worden gedraaid. Voor operaliefhebbers dus nog een kans om de Rigoletto te gaan zien! Gevonden: Actentas met boeken, bankbiljet van f 25, fuik, fuik in zak, hangertje met H. Hart, medaille, pols- avmbandhorloge, zilveren kettinkje, oude kinderwagen, portemonnaie inh. geld en postzegels, portefeuille inh. geld en papieren, portefeuille inh. foto's, ro zenkrans. padvindersriem, geel kinder schoentje, gymschoen (zwart), kinder tasje inh. portemonnaie met f 0,54, kerkboekje, rozenkrans e.d., versnape- ringskaart, zilverbon f 2.50, muntbiljet van f 2.50. Verloren: Autoped, ceintuur blauw-grijs), jongenslasje. 3 porte- monnaies met inhoud, ring met 5 sleutels, pakje shag, vulpen (Water-) rian), vulpen (rood). Het in ons nummer van Zaterdag j.1. opgenomen verslag onder de kop .groentenhandelaren staan terecht" behoeft in zoverre rectificatie, dat de heer Jonker, als getuige décharge op tredend, geen hoofd was van de illega liteit, maar was gedagvaard als voor zitter der Stichting Politieke Delinquen ten. Hem werden twee vragen gesteld n.1.: Waarom werd B. op 6 Mei 1945 niet gearresteerd? Antwoord: „Kon niet, omdat collaboratiegevallen niet opgeno men waren in de algemene richtlijnen vcor arrestaties. Vraag 2: Hoe staat B. bekend? Antwoord: Goed. Per 1 Oct. ig het boksaeizoen weer geopend. De vereniging De Ring heeft de nodige voorbereidingen getroffen, teneinde ook dit Jaar zo goed mogelijk voor de dag te komen. Na eerst het clublokaal geheel gemoderniseerd te hebben, is de training weer serieus ter hand genomen. Na het vertrek van de heer van der Reyden is de training tijdelijk door Jo Weissenborn waarge nomen en het stemt ons tot vreugde, dat niemand anders dan de in de Neo. bokssport to bekende heer J. Hessels. zesvoudig kampioen van Nederland, zich per 1 Oct. bereid heeft verklaard als instructeur van De Ring op te tre den. Onder zijn deskundige leiding kunnen successen niet uitblijven. Reeds tien jaar geldt Hessels als een klasse apart in de Ned. boksweréld. getuige het feit dat hij zesmaal het kampioenschap van Nederland behaal de naast verschillende overwinningen in het buitenland. Indien de Helderse boksers naast hun geweldige vechtlust de prachtige linkse directe en het weergaloos mooie voetwerk van hun nieuwe 'nstructeur weten te leren, dan zijn wij reeds bij voorbaat zeker van successen. Evenals het vorige seizoen zal De Ring iedere maand een wedstrijdavond organiseren en wel elke eerste Zater dag van de maand. Over de huidige boksers pog het volgende. Van de A-klasse zullen dit seizoen starten Bekkêr in het vederge wicht. Sandbrink in het lichtgewicht, Jan Colijn in het middengewicht en Henk Brons in het halfzwaai gewicht, terwijl Jo Weissenborn tot op heden zijn genomen besluit nog niet herroe pen heeft om geen wedstrijden meer te maken. Van de B-klasse verschijnt Piet Rol aan de start, die spoedig kan promoveren naar de A-klasse, en wel in het Weltergewicht, terwijl C. Wisse een Jaartje zal moeten laten passeren wegens uitstedigheid. J. Post in het zwaargewicht schijnt plannen te heb ben om kampioen van Nrd.-Holland te worden. Van de C-klassers verschijnen in de ring: Loos, Josephs. Jacobs, Zoon, Bakker. Nebbeling. Leyenaar en Snip. Zaterdag 9 Oct. a.s. organiseert De Ring haar eerste wedstrijd alhier in Centraal, waarvoor de School Bisschop uit Amsterdam is uitgenodigd. De Amsterdammers komen met een zéér sterke ploeg, waartegen onze bok sers zeker alles zullen moeten geven om de zege te behalen. Boksers als Schagen, Pastor, van de Velde gelden zeker als krachten van betekenis. Het bokslievend Den Helder kan dus dit seizoen op zijn maandelijkse wedstrijd rekenen. Zondag was het een goede dag voor KVH. Niet alleen wist zij zelf te win nen met 43. doch ook een van haar grootste concurrenten, n.1. Roda, kreeg Zondag een nederlaag te slikken van Watervliet. Onze korfballers hebben zich in Haarlem tegen Nw Flora kranig ge weerd. In het begin zag het er niet naar uit, dat KVH zou gaan winnen. Al spoedig hadden zij een achterstand van 20. Doch na vakverwisseling zette KVH een geweldig offensief in en wist de stand tot 42 in haar voor deel te veranderen. Nw. Flora wist echter ook nog één maal de korf te vinden en toen floot de scheidsrechter het einde. Onze korfballers hebben thans 5 nunten uit 4 wedstrijden. Ook KVH 3 heeft zich weer kranig geweerd en wist een 10 achterstand om te zetten in een 31 overwinning. Dit twaalftal is nog ongeslagen. Naar wij vernemen is de hrigadier van politie, de heer B. van Tol, per 1 October j.1. bevorderd tot adjudant der gem. politie. Op een keurig veld heeft HRC de uitwedstrijd gespeeld tegen Kinheim in Velsen. Vóór de rust ging het spel vrijwel gelijk op. Dat de thuisclub toen een 20 voorsprong kon noteren, was hoofdzakelijk te danken aan het feit dat de voorhoede van de gastheren beter van de kansen profiteerde. Verdiend was deze voorsprong niet helemaal, al dient getegd te wórden dat de voorhoede van HRC met name het binnentrio te weinig doorstootte, waardoor de thuisclub sich gemakkelijk kon handhaven. Na de rust was dit spelbeeld geheel veran derd en het pleit voor HRC dat zi) kans zag de achterstand geheel in te lopen en zelfs de gelegenheid kreeg de overwinning veilig te stellen, hoewel het zover niet is gekomen. De stand was 12 minuten vóór tijd nog 20 en als het even had meegezeten was in deze kleine periode de eindstand nog 23 geworden. De wedstrijd. Onder leiding van scheidsrechter Ze venboom stellen twee volledige elftal len Zich op en brengt HRC de bal aan het rollen. De eerste aanvallen zijn voor H., maar het spel is te doorzich tig om effect te sorteren. De eerste corner is voor Kinheim, maar Dijks hoorn onderschept de bal en via Roo- meijer wordt Rijkers aan het werk gezet. Het resultaat is een vleugel schot, maar ook hier is de doelman op zijn post. Bij de volgende aanvallen van Kinheim raakt Dijkshoorn gewond én het is maar gelukkig dat Bot voor de opluchting zorgt door de bal weg te werken. Een door Roomeijer goed aan gegeven bal krijgt Rijkers onder con trole, een goede voorzet volgt, maar de crack Groeneveld ontneemt de kleine supportêrschare van HRC alle hoop. Een corner van de Vries keert de doel man van K. heel goed. Een benauwd moment ontstaat er voor het HRC- dóel als Bot iets te kort terugspeelt, maar eên corner is het belangrijkste wat de Velsenaren er uit weten te halen. Deze wordt door Roomeijer en De Werker weggewerkt, waarna Rij kers doelman Daniels nog eens op de proef stelt, maar ook nu blijkt dat hij lastig te passeren is. Kinheim neemt de leiding Na 20 minuten spelen volgt er een goed opgezette aanval van Kinheim, waarbij C.i Lnkdbi en kele roodjakken passeert en zijn club met een kalm schot de leiding geeft. 10. De Velsenaren worden door dit succes gesterkt en er volgt een perio de van licht veldoverwicht. De rechts binnen ziet kans voor open doel te mis sen, nadat Swart ëven faalt. Het over wicht is echter van korte duur, want bijna weet Looi tegen te scoren, maar de doelman is juist iets eerder bij de bal. Nog meer moeite heêft Daniels met een hard schot van De Vries, dat hij slechts ten koste van een hoekschop kan stoppen. Deze wordt door Rijkers slecht genomen. Toch komt HRC terug en er ontstaan verschillende spannen de momenten voör het doel der thuis club, waarbij Groenevelt eenmaal dé bal uit hét verlaten doel moet werken. Een pass van Nleuwstadt wordt door De Vries hard ingeschoten, maar weer is Daniels op zijn post. De stand wordt 20 Er is een half uur gespeeld als de bal van de linksbuiten van K. naar de midvoor gaat en deze de bal doorspeelt naar de naar binnengekomen rechts buiten, die de bal onhoudbaar langs Dijkshoorn schiet. 2—0. De verdediging van HRC ging bij dit doelpunt niet ge heel vrijuit Nadat De Schipper en Looi nog eens een schot hebben gewaagd, dat geen resultaat oplevert, breekt de rust aan. De tweede helft geeft al direct een flink overwicht van HRC te eien, waar bij het geweldige enthousiasme van De Jong en zijn mannen opvalt. De kleine omzetting in de voorhoede doet het ook beter, want het blijkt nu dat er beter wordt doorgestoten, wat tegen de stevige achterhoede van Kinheim wel nodig is. Een corner van Nleuwstadt wordt door Looi goed ingeschoten, maar Groenevelt redt keurig, terwijl later Daniels een schot van De Vries keert. Als De Vries eenmaal goed is doorgebroken trapt Groenevelt open lijk na, hetgeen de scheidsrechter ont gaat. De thuisclub moet zich tot en kele uitvallen bepalen, waarmede de nu goed in vorm zijnde roodjes wel raad weten. HRC legt het accent nu geheel en al in de voorhoede en De Vries opereert op de midvoorplaats. Nadat een tweetal corners slecht zijn genomen is het weer De Vries die doorbreekt. Een afgemeten trekbal volgt en de vrijstaande Rijkers passeert Daniels van dichtbij. 2—1. Met nog 12 minuten te spelen en een sterk aanval lend HRC is nog van alles mogelijk. Twee schoten van Roomeijer worden door Daniels goed gestopt. Uit een cor ner krijgt De Vries een schietkans, maar de bal komt tegen de uitlopende doelman aan. Het wordt 22 Als Roomeijer de bal naar De Vries plaatst, laat deze er een uitstekende voorzet op volgen en met een magnifie ke kopbal zorgt Nieuwstadt voor de ge lijkmaker. Een prachtig staaltje voet bal, beloond met een fraai doelpunt. De thuisclub probeert het daarna ook nog even, maar Dijkshoorn redt door tijdig uitlopen. Kort hierna mist Groe nevelt uit een vrije schop een goede kans. Maar HRC komt weer terug en even vóór tijd krijgt De Vries nog een serieuze kans. Groenevelt vindt het zo echter wel goed en ontneemt de róod- jak de bal. Met gelijke stand komt het einde van deze in goede verstandhou ding gespeelde wedstrijd, die door de heer Zevenboom uitstekend werd geleid. Waarschijnlijk zijn beide partijen met dit resultaat tevreden. Voor HRC is het in ieder geval een goede rugge steun voor de verdere -wedstrijden. Geboren: Geertje d. v. J. Ryg G. van der Oort. Evert Simon, z v xf A. Visser en J. J. Kuif. Cornelia Marii Anna, d. v. J. Slijkerman en A. Sm Hendrikje d. v. K. Postma en H. v der Heide. Henderica, d. v. A. D. KaD? tein en H. Veldhuizen. Geertruida Theresia, d. v. J. J. Baij en G. Westr» Catharina Elisabeth, d. v. K. Paarlbe en C. Keijzer. Jan Simon, z. v rf Vennik en D. Boontjes. Ondertrouwd: Pieter de Boe» en Guurtje Ludeke. Getrouwd: Arie C. Zuurmond m Cornelia Hoep. Simon Tesselaar en Klasina M. Groot. Krijn Biersteker en Elisabeth Bouwman. Overleden: Sijtje Kossen 70 }a_ ren, weduwe van A. van Egmond. Cornelis Blaauboer. 67 jaren, weduw- naar van A. Jongert. HET AANSTAANDE TONEELCONCOURS Over gebrek san belangstelling hebben de organisatoren van de aanstaande to. neelwedsrijd te Den oever zeker niet te klagen Niet alleen heeft de burgerij een behoorlijke som geld bijeengebracht, m„r ook zijn door diverse Instanties en per. sonen prijzen beschikbaar gesteld ln d9 verm van bekers plaquettes, lauwertak, ken en medailles (samen een dertigtal) terwijl op andere wijze eveneens veel me dewerking wordt ondervonden De eerste prijs zal bestaan uit een grote zilveren beker (van het Visaersfonds) pim een plaquette (van het Gemeentebestuur) plus f 250,— Zaterdag 18 en Zondag 17 October zal do toneelgroep van D K K uit Hippolytus. hoef als eerste haar kunnen tonen op het toneel van zaal „Wlron" De Gemengde Zangvereniging „Excel, slor" (onder leiding van de heer J van Qltbbeek), zal op deze avonden enkels zangnummers ten beste geven Zondagavond. „Zaterdag 2 Oct. temperatuur 15 jj) graad Celcius. Morgen Zondag 3 Oct is het gebouw gesloten. Eind seizoen. Dank U I" Ziehier lezers, de laatste mededeling van Gilles, de badmeester van de zwemvereniging „Marsdiep". Voor de ware liefhebber van de zwemsport, die zoveel mogelijk wil profiteren van de prachtige gelegenheid een bad te nemen in ons nooit genoeg geprezen Marsdiep, betekent deze ken nisgeving een zee van gedachten. Het komt er op neer, dat het uit moet zijn. Maar de echte enthousiasten, die zich nog elke dag als het ware uitwendig en inwendig verfrissen in de heerlijk» golven, met daarboven 't fijne najaars zonnetje, ze hebben gezocht naar een mogelijkheid nog een poosje door t« zwemmen, ook als het geboirw van de zwemclub is opgeborgen. En ze hadden geluk. Met steun van de hoogste Waterstaat autoriteit hier ter plaatse, zal men de beschikking krijgen over de bunker vlak bij het gebouw van „Marsdiep". En daar zullen ze dan nog een poosje doorgaan. Denkt U niet, dat het alle maal „Bruinvissen" zijn van de sport- afdeling. Verscheidene zijn ouder dan 50. Vooral zij maken een prachtige pro paganda voor het systeem „How to bs young at sixty". Vanmiddag naar de witjakken ge weest. Penningmeesters, die op de clubkas-thermometer de succesen van het eerste elftal kunnen aflezen, bewe ren wel eens dat iedere nederlaag de volgende Zondag weer honderd bezoe kers minder veroorzaakt. We zien dat dit bij Helder niet het geval is. 't Is gezellig druk en we zitten in 't knusse ctalage-tribunetje. dat men aan de overzijde van het veld heeft geplaatst. De spullen voor de nieuwe tribune, die ruimte zal bieden aan zeshonderd toe schouwers, liggen al klaar, 't Aardige sommetje dat voor de bouw van dit alles moest worden geleend, viste de jonge energieke voorzitter van de wit jakken in een week tijd bij elkaar, door persoonlijk enige Helder-vrienden op te zoeken. Allemaal bewijzen voor mij lezers, dat daar bij ons in Nieu- wediep een grote kern van mensen is, die onze oudste club een warm hart toedraagt. Een tastbare sympathie, die de bron moet zijn, waaruit Helder de kracht moet putten uit deze depressie weg te komen. Dat velen vertrouwen dat zij hieruit zal geraken, bewijst de belangstelling bij de wedstrijden en de steun die men haar gaarne schenkt, wanneer daarom gevraagd wordt. Bezield met de gedachte alles te ge ven aan geestdrift, vochten de jongen» vanmiddag vergeefs tegen een uitste kende doelverdediger enVrouwe Fortuna! Er was niemand onder de witjakken die kans zag deze wispelturige Vrouw onder de bekoring te brengen van zijn mannelijke schoonheid. Zelfs Karei Puhl niet, die wij dit succes, na zijn prachtige wedstrijd, zo gaarne hadden gegund. Wel was daar voor 100 pet. sensttie. De scheidsrechter leidde uitstékend. Op het laatste moment bij een corner maakte WE hands in het bekende ge bied. De referce zag dit en dacht op dat moment twee dingen. ,,Hij maakt hands" en.„het is tijd! Ik zal fluiten". Een moment later floot hij dus. D* overtreding die hij constateerde ge schiedde daardoor tijdens dé speeltijd- Een aardig gevalletje voor de protest commissie. Nieuwstad maakte voor HRC tegen Kinheim op eên andere manier de g«" lijkmaker. Mêt een prachtige ..hèaa hal" redde hij voor Racing een zeer kostbaar puntje. Ze zijn daar bij Kin heim, met aanvankelijk een zekere voorsprong tegen Racing, in de laatste minuten al eens eerder wit om de neus geworden. Toch moeten jullie de 'tele graaf nog even van „vooruit" op „vol le kracht" zetten Racing!! TOEAN tik-TIK-

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2