Ckefarine „4" ante babine George van Triest weet alles, ik behoef hem niets te vertellen Tekening in de voetbalcompetitie Feyenoord Ik was geheim agent in oorlogstijd (IX) „Daf doosje heeft een dubbele bodem V. S. V. ontvangt Puzzle-rubriek Hoe is de siand Mieke? Hersengymnastiek door Bob Wallagh NAAR VASTE GROND Al wat ver en vreemd is, trekt.... De God der Schepping TC* (67 grijpt in medicun Het Radioprogramma neré en zjjn zelfvertrouwen cn de na tuurlijke wijze, waarop hij rustig de zaken behandelt, geven me onmiddel lijk het gevoel, dat ik tegenover een man van groot formaat zit, een mees ter in het vak, wiens masker een zor geloze vriendelijkheid uitstraalt. George toont veel belangstelling voor mijn verhaal van de tocht en de noodlanding. „Vloog de machine in de lucht?" wil hij weten. „Ik weet het heus niet. Ik kan me niet herinneren, dat ik een knal ge hoord heb!" „Dan moet ik dat eerst nagaan!" merkt de ander nadenkend op. „Hoe bedoel je, dat je dat wilt na gaan?" vraag ik. „Wel, weet je, het zou nogal lastig zgn, als die rommel van jou en Pluto gevonden werd. Wat had je in die actentas?" vraagt hij. Maar hjj valt zichzelf onmiddellijk in de rede: „Je hoeft het me niet te vertellen. Ik hoef het niet te weten. Hoe minder ik over je opdracht weet, des te beter. Wanneer je om raad vraagt, zal ik je die geven. Maar vertel me liefst helemaal niets." „Het is een beetje moeilijk om te zeggen wat er in de acte tas was, maar ik had nog een afzonderlijk pak met mjjn zender en dat is ook weg. Ik heb nu niets meer, geen zendschema, geen code, geen geld en geen instructies." „Geld speelt geen rol. Dat komt wel in orde. Ik kan je altijd helpen, hoewel dit circus me al een hoop dui ten gekost heeft. Je moet Londen maar om geld vragen. Je had toch niet zoveel bij je, hè?" „Neen!" antwoord ik ontwijkend. „Neen, Pluto had zo'n ontzettende hoop bg zich, nietwaar Een paar honderdduizend gulden minstens!" „Ik zou het niet weten,'.' zeg ik. „We hebben ons niet met eikaars op drachten bemoeid." Mijn onverschilli ge verbaasdheid bij George's verkla ring is gedeeltelijk echt. Ik heb zo'n idee, dat hij gelijk heeft. Even later vraagt hij of ik Nederlandse identi teitspapieren heb. Ik heb ze niet. Des te beter, vindt hij. Londen geeft de agenten toch waardeloze spullen mee. De valse persoonsbewijzen van de agenten zijn allemaal zonder water merk. „Ik heb nog niet één goed per soonsbewijs uit Londen gezien", gromt George. „En distributiekaarten zijn niet veel beter. Maar ik zal je een beter voorbeeld geven. Neem eens dat doosje lucifers waar je mee zit te spe len. Ik wed om alles wat je wilt, dat er een dubbele bodem of zoiets in zit." En bjj het zien van mijn versla genheid zegt hij snel op verontschul digende toon: „Het is jouw schuld niet. Ik maak je mijn compliment, dat je er mee omgaat alsof het een ge woon doosje was. Werkelijk, je hebt daar slag van! Ik zou bijna zeggen, dat je dit soort werk al eerder ge daan hebt." Mijn hart staat stil nu de ander het lucifersdoosje, dat Eitzy me in Londen gegeven heeft, in de discus sie betrekt. Ik heb het al die tijd gebruikt om er aan te wennen. Het TWEE DAGEN WOON IK in het stationshotel zonder dat er iets bij zonders gebeurt. Op de derde dag ver telt men mij per huistelefoon, dat mijnheer Van Triest beneden op me wacht. Of ik kan komen. Met gemeng de gevoelens loop ik de trap af om de onbekende kameraad te ontmoeten. Ik ga de glazen deur door en kijk het restaurant rond, dat in weerwil van het vroege uur het is tien uur tamelijk goed bezet is. „Ha, daar ben je! Kom hier zitten." De man aan het hoektafeltje zegt het met een luide, diepe stem. Hij wuift hartelijk in mijn richting, alsof hjj me al jaren kent en nodigt me met een brede lach op zjjn bolle gezicht plaats te nemen in een stoel tegenover hem. VAN TRIEST IS EEN dikke man van ongeveer vijftig jaar, met een op gezwollen gezicht, waaruit twee wa- terig-blauwe oogjes kijken. Hij heeft hangwangen en een onderkin en dun ne, kleurloze lippen, die slechts ge deeltelijk zijn onregelmatige bruine tanden verbergen. Zijn worstvingertjes spelen met een wijnglas. Als hij spreekt ben ik het niet met mezelf eens of hg een doodgewone, vermoei de zakenman van middelbare leeftijd is, die gek is op een borreltje, of al leen maar een gedegenereerd speler. „Ik zie, dat je nog steeds de naweeën van je ervaringen voelt. Ik bedoel de noodlanding," dreunt hij. „Dat zullen we wel even in orde brengen. Ober, twee cognac!" Dan tikt hij me ver trouwelijk op mijn arm en gaat ver der: „Nou, ik ben in ieder geval bljj, dat je hier bent. Waar is je vriend Pluto gebleven?" Ik heb een vreemd gevoel van arg waan en zeg rustig: „Ik weet wer kelrjk niet waarover u spreekt." Een ogenblik is hij verbluft. Dan glijdt een begrijpende blik over zijn gezicht en begint hij hartelijk te lachen, een gorgelende lach, diep uit zijn keel. „Je bent in ieder geval voorzichtig genoeg. Dat bevalt me. Neen, ik neem het je niet kwalijk. Ik weet wat ze je in Engeland verteld hebben over vei ligheidsmaatregelen enzovoorts." „Hoe weet u, dat ik de man ben, die u verwacht?" „Wel, dat is gemakkelijk. Jullie zien er allemaal eender uit. Precies een Engelsman. Niemand zou je kunnen mislopen. En bovendien wist ik, dat Je zou komen. Ik kreeg een telegram uit Londen, dat de machine niet te ruggekeerd was. Ze knijpen hem daar geweldig." Wéér die borrelende lach. „Ze moesten eens weten, dat jij hier op je dooie gemak cognac zit te drin ken!" De manier waarop hij spreekt over Londen en het vliegtuig geeft me het gevoel, dat hjj op de hoogte ls. Maar ik ben nog niet voldaan. „Ik ken uw naam nog niet. Hoe weet ik dan, dat u werkelijk degene bent, waarvoor u zich uitgeeft?" vraag ik hem. „Jij bent een harde! Mijn naam is George van Triest. Ten minste op het ogenblik. Noem me maar George. We zjjn allemaal kameraden in het werk. Geen klassenonderscheid. Het enige onderscheid is lef, moed en bluf!" „Je schijnt een heleboel te weten," houd ik aan. „Heb je wel eens van een kenwoord gehoord?" Niet dat het woord, dat ik in Londen gekregen heb voor hèm bestemd ismaar ik wil hem uit zgn tent lokken. Hij haalt een doosje Gold Flake uit zijn zak en biedt me er een aan. „Weet je, ik ben al een paar jaar passeur voor Londen. Ze kennen me aan de overkant goed en er zijn al héél wat kerels zoals jij door mjjn handen gegaan. Ik heb jouw kenwoord opgesteld, dus ik denk wel, dat ik het me kan herinneren. Wil je dat ik jouw gedeelte ook zeg?" Zijn toon is vriendelijk ironisch en zonder een fout te maken noemt hjj me de vraag en het antwoord. „Ben je nou voldaan? Je was in gezelschap van een man, wiens werknaam Pluto is. Jullie zou den tot Brussel samen reizen of zo mogeljjk tot net over de grens. Hij moest voorrang genieten omdat zijn opdracht haast heeft." Terwijl hij deze feiten opsomt, wordt zijn stem hard en ook zijn gezicht en zijn handen en zg'n hele uiterlijk. Hij ziet er nu allerminst uit als een dege- ligt op tafel, als toevallig weggewor pen, zoals men steeds een doosje lu cifers opzij schuift. Ik kan niet be grijpen hoe George dit spel heeft kun nen doorzien. „Weet je," zegt de dikke man, „het doosje is aardig nagemaakt, maar 't schuifje is met blauw papier beplakt in plaats van met wit. Je zult dat in Holland nooit zien, behalve bij was lucifers en die ontmoet je slechts spo radisch. Maak je daarover echter geen zorgen," gaat hij verder. „Ik denk niet, dat iemand daarop zal letten." „Laten we er nu eens over praten wat we gaan doen," zegt George even later en gaat rechtop in zijn stoel zit ten. „De moeilijkheid is, dat ik mijn zen der verloren heb," klaag ik. „Maar in ieder geval heb ik opdracht jouw toe stel te gebruiken tot ik een eigen te legrafist gevonden heb." Ik vertel er hem niet bij, dat ik bovendien opdracht heb alle verbin dingen met de passeurs af te breken op het ogenblik, dat lk onafhankelijk geworden ben. Véél later pas zal ik me afvragen waarom dit zo nadruk kelijk bevolen is. Véél later pas zal lk óók weten, dat George van Triest een verraderlijke schurk is. £R KOMT TEKENING in de voetbal competitie. Nu meerdere clubs vier wedstrijden hebben gespeeld, valt uit de verrichtingen op te maken welke elf tallen in dit seizoen een rol van beteke nis zullen spelen, terwijl in de buurt van de rode lantaarn reeds druk met de ellebogen wordt gewerkt. In het westen slaat men met verwon dering de resultaten gade van de ben jamin SVV, die trots aan de kop van de afdeling troont. De Schiedammers ont vangen morgen 't Gooi, dat nog geen enkel puntje bemachtigde en ook nu ziet het er voor de geel-zwarten niet best uit. Ook Blauw-Wit, no. 2 op de ranglijst, heeft 't niet moeilijk. Sparta heeft tot nu toe een pover figuur ge-, slagen. In de hoofdstad trekt iedereen natuurlijk naar het Ajax-stadion, waar de Ajaxieden De Volewijckers partij geven in een wedstrijd, waarvan het resultaat niet ver van een gelijk spel PUZZLE 53. Een bijzondere deling (opl.) De twee delingen zagen er als volgt uit (a en b waren resp. 1 en 3). 1313/41114141003/31313131 3131/41114141003/13131313 Vele van onze lezers zijn er in ge slaagd de beide sommen te vinden en hebben ze correct en volledig ingezon den. Het aantal inzendingen was zeer groot. Na loting onder de goede oplossers is de wekelijkse prijs van ƒ5.dit maal ten deel gevallen aan de heer D. Dell, Nleuwendam 26, Hoorn. Gefe liciteerd. Deze prijs zal worden toe gezonden. En nu onze nieuwe opgave. PUZZLE 54. Een dubbele lettergreep-puzzle. Ditmaal twee lettergreep-puzzle's. A. Hieronder vindt men in alpha- betische volgorde 40 lettergrepen, waaruit de 12 woorden gevormd kun nen worden, die voldoen aan de ver der gegeven omschrijvingen. Heeft men de 12 bedoelde woorden onder elkaar staan, dan geven de derde let ters van boven naar beneden gele zen de naam van een beroemd toneel schrijver. Lettergrepen: a as boek ca de di di dra ge gen kaal ken kun len les ling lo ma ment nin no om par pi pre re ri sche n ser ster te te te thee tie ns ve vies wen. Omschrijvingen 1. revolutie. 2. plaats in Drente. 3. plaats in Zuid-Holland. 4. muziek instrument. 5. wordt op school ge bruikt. 6. redevoering. 7. kamer waar onderwezen wordt. 8. ministerie. 9. geleerde. 10. treuzelen. 11. jongens naam. 12. wordt in het huishouden gebruikt. B. En nu volgen er 33 lettergre pen, waarvan gg ook 12 woorden kunt vormen, die voldoen aan de nu gege ven omschrijvingen. Hebt gij deze 12 woorden onder elkaar staan, dan vor men de derde letters van boven naar beneden gelezen de titel van een to neelstuk van de uit de eerste puzzle gevonden auteur. Lettergrepen: aan an be been bra bre bru de den dig gel jaar jas ke ken len me mid mo na na pal pro pro ri sem su taal tec tie tie tri vre. Omschrijvingen: 1. deel van Nederland in Z.-Ame- rika. 2. bescherming. 3. tussenkomst verlenen. 4. sukkelaar. 5. bevordering. 6. kalm. 7. herinnering. 8. herfst. 9. ongemanierd. 10. clown 11. muziek instrument. 12. vis. Welke zijn uit beide puzzle's de bedoelde woorden en welke namen vormen beide keren de derde letters van boven naar beneden? Oplossingen (per briefkaart) tot en met Donderdag 14 Oct. aan de Redac tie van dit blad. (Er wordt weer een prijs van ƒ5.verloot). zal liggen. Voorts worden in deze af deling gespeeld Xerxes-Haarlem en ADO—DOS. In het tweede district is een belang rijk programma vastgesteld. VSV kan tegen Feyenoord bewijzen, dat het haar ernst is met de kampioensadspiraties, terwijl Neptunus voor dezelfde vuur proef staat, tegen DFC. VSV en Nep tunus hebben hier de beste papieren. KFC kan zich thuis tegen DHC revan cheren van de in de vorige week geleden nederlaag. De hekkensluiter Zeeburgia heeft vrij-af en zal met spanning de uitslagen tegemoet zien van DWS— HDVS en EDO—HBS. Enschede zal geducht op haar tellen moeten passen, wil zij niet voor de zelfde onaangename verrassing worden geplaatst als NEC. Heracles heeft vorige week bewezen, dat zij te laag geklas seerd is en zal ook ditmaal tegen de leiders van leer trekken. Quick zal er daarom goed aan doen AGOVV geen kans te geven. De verdere wedstrijden zijn hier Zwolse Boys—Hengelo, Wage- ningenEnschedese Boys en NEC—Be Quick. Ook in het Zuiden wedstrijden tussen de leiders en de laagstgeplaatste clubs. Het Venlose VW verleent gastvrijheid aan Willem II en NAC ontvangt Bra- bantia. Wij geloven niet. dat er aan de kop van District IV veel verandering zal komen. Limburgia en TSC zullen uitmaken wie de leiders mag volgen, waarbij wij het houden op TSC. BWHelmond en De SpechtenJu- liana zijn van minder belang. In de andere Zuidelijke afdeling heerst een felle concurrentiestrijd. Longa kan zich met moeite handhaven, maar mogelijk zien de Tilburgenaren morgen kans NOAD van het lijf te houden, waardoor hun positie beter wordt. Mocht Longa puntenverlies krijgen, dan staat Eind hoven klaar om de leiding over te ne men. Kerkrade zal niet bij machte zijn om de Lichtstadbewoners de voet dwars te zetten. Ook Helmondia Dritte im Bunde moet het tegen Bleyerheide tot een zege kunnen bréngen. De grote strijd op deze voetbal-Zon dag wordt in Friesland gestreden. De club van die naam treedt in het veld tegen Abe's Heerenveen. Beide clubs hebben zes punten, doch Heerenveen heeft een wedstrijd minder gespeeld. Is onze voorspelling erg gewaagd, als wij Heerenveen de beste kans geven? Aan de staart is een soortgelijke ontmoeting: HSCFrisia, met Frisia als de waar schijnlijke winnares. HET WOORD HERSENGYMNASTIEK was tot voor enkele jaren in Nede land vrijwel onbekend. Mieke. Bob Wallagh, Jan Boots en enige ho1" derden hersengymnasten gaven het echter in korte tüd een vertrouw^ klank en trokken tienduizenden landgenoten naar de luidspreker n! r.ersengymnastiek is een der grootste radiosuccessen van de oorlog en daar! om hebben wij gemeend U deze test niet alleen via de luidspreker, maa~ ook via de brievenbus te bezorgen. Bob Wallagh zal wekelijks in ons blad een tiental vragen stellen, waar0D U „uit het blote hoofd" binnen de tien seconden, een antwoord moet geven Wij hebben geen Mieke, die U zal controleren, maar vertrouwen erop, dat U de regels van het spel zult eerbiedigen. En nu.test U zelf. En hebt U een leuke vraag voor deze rubriek of wilt l_j over een bepaalde kwestie iets zeggen, schrijf dan gerust naar onder- staand adres. Daar gaan we: 1. Worden er in Nederland nog gobelins geweven en zo ja, waar? 2. Hoeveel jaar werd er gevochten tijdens de 80-jarige oorlog? 3. Welke overeenkomst bestaat er tussen Troje en Breda? 4. Wat is een geitenmelker? 5. Wat verstaat men onder een afdak? 6. Als 3 katten in 3 minuten 3 muizen vangen, in hoeveel minuten vangt dan 1 kat 1 muis? 7. Hoeveel standen heeft een schildpad? 8. V/elk land heeft als auto-kenmerk de letters B.G.? 9. Wat is de „incubatie-tijd" van een ziekte? 10. Hoe lang (ongeveer) broedt een koekoek De antwoorden vindt U tussen de advertenties. 'Correspondentie richte men aan de heer Bob Wallagh, N.V. Voorburg, wal 250, Amsterdam-C.) HAKON M1ELCHE reisde naar Vuurland. Met zijn „REIS NAAR HET EINDE DER WE RELD" beleven we meer, dan wanneer wijzelf deze tocht ge maakt hadden. Want Mlelche ziet alles als een bijzonder mens, die ook in de hachelljkste om standigheden zijn humoristi sche kijk op mensen en dingen niet verliest. Geestige penne- krabbels komen Uw verbeelding te hulp. Bespreek deze pret tige reis bij Uw boekverkoper. INGEZONDEN MEDEDELING £)E AFGELOPEN WEKEN draaide in meerdere Noordhollandse dorpen een film met de titel „De God der schep ping". In deze kleurenfilm werden op wetenschappelijke en filmtechnisch volkomen verantwoorde wijze meerde re resultaten van natuurwetenschap pelijk ondezoek op populaire wijze dui delijk gemaakt. Een gedeelte was ge wijd aan de sterrenkunde. De bezoe ker werd ingelicht over de bouw van het heelal, over spiraalnevels, lichtja ren en zonnestensel. Een ander gedeel te was gewijd aan de groei der plan ten. Men zag b.v. hoe een bloem ont look, bloeide en verwelkte. Weer een ander gedeelte had betrekking op de wereld der insecten. Men zag de ge daanteverwisseling van rups tot vlin der. En zo meer. Al deze natuurwetenschappelijke ge gevens waren echter in een godsdien stig kader gevat. Op een overigens ge paste wijze waren hier een daar bij- belteksen tussengevoegd. De gehele film wilde eigenlijk maar één ding zeggen: Of ge nu de wereld van het oneindig grote bestudeert of de wereld van het oneindig kleine, of ge u nu bezig houdt met de loop der sterren of met de groei der planten, in wezen hebt ge steeds te maken met het werk van God. QP DIT PUNT DREIGT echter een misvatting. Want het is zowel voor gelovigen als voor ongelovigen van alle belang vast te stellen, dat God niet kan worden ontdekt door de te lescoop of door de microscoop. In de wereld van het oneinig grote noch in de wereld van het oneindig kleine kunnen we God rechtstreeks vinden. De natuurwetenschap is niet in staat ons te bewijzen, dat God bestaat. An dere wetenschappen, of het nu de wijs begeerte is of de geschiedenis, kunnen dit evenmin. En wanneer het bestaan van God niet wetenschappelijk bewe zen kan worden, kan evenmin bewe zen worden dat dit of dat een werk is van God Elke wetenschap blijft als menselijke wetenschap aan het gebied van het menselijke gebonden, en kan onmogelijk opstijgen tot de andere we reld, de wereld van God. KUNNEN DEZE negatieve con clusie ook een positieve vorm ge ven. God is een geheim, een mysterie. Een mysterie valt niet te ontdekken. En zodra het ontdekt is, is het geen mysterie meer. God is het geheim ach ter alle dingen. Achter 't leven schuilt een geheim, en achter de dood; ach ter de natuur schuilt een geheim, en achter de geschiedenis; achter de lief de schuilt een geheim, en achter het levenslot van de enkeling. Geen enkele wetenschap zal ooit in staat zijn het laatste geheim dat achter alle dingen ligt, te ontsluieren. Heeft dan wel ooit iemand het recht, zo kunt ge vragen, te spreken van de werken Gods in de natuur, zoals de bovenaangehaalde film dat deed? Ja, ondanks 't bovenstaande is dit toch mogelijk. Maar niet als wetenschapp. lijke uitspraak. Uitsluitend als gelooft uitspraak. Het geloof in God berust ni t op de feiten, die de telescoop of micros coop ons levert. Maar op de persoon lijke ontmoeting van de mens en God Wanneer God zich niet zou openbaren zou de mens hem nooit kunnen vinden En wanneer de mens van zijn kant de sprong niet zou wagen naar de andere wereld, zou hij nooit weten wat geloof is. Het geloof is het aanvaarden van iets, dat wetenschappelijk genomen absurd is. Namelijk dat die geheime macht, die mogelijk schuilt achter de ongekende werelden, die zich in 't on gemeten heelal bevinden, dat diezelfde macht zich in Christus gegeven heeft aan mij, aan deze verdwaalde enke ling op deze nietige, in het heelal ver dwaalde planeet. Geloven is steeds gelo ven in het wonder: het wonder dat God een God is voor mij. y^IE DIT GELOOF KENT, zal voort- aan alles in dit licht zien. Hij zal zijn eigen leven en alles wat daarin voorkomt voortaan vanuit dit gezichts punt interpreteren. Hij zal zo zijn eigen leven zien als geleid door Gods hand. Zo zal hij ook in de loop der sterren er. de groei der planten het werk van God zien. Deze godsdien stige visie is wetenschappelijk volko men onbewijsbaar. En toch in persoon lijk doorleefd geloof geoorloofd voor de enkeling. Zo wordt voor wie gelooft, de we reld rijker. Alles krijgt een aspect meer, het aspect van God. En zou dit aspect eigenlijk niet het belangrijkste zijn? TEGEN PUNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN 4 10.7J 1 - ROMAN VAN MARIA SAWERSKY „Ja, ja, maar nu is ze weer helemaal beter en vóór alles zou ze graag willen, dat je niet zo stijf tegen haar doet", viel de oude dame hem ongeduldig in de rede. „Je kunt Beate rustig bij haar voornaam noemen, Felix, want ze heeft mij gisteren als haar tante aangenomen, nietwaar kind?" Het was helemaal niet waar, maar onder de bevelende blik van de oude dame knikte het meisje gehoorzaam. „De geadopteerde nichtjes van mijn tante zijn logischerwijze ook mijn nilhtjes". lachte dr. Reuder. „Hopen- lijk heb je geen overwegende bezwaren tegen deze familierelatie. Beate?" „O, nee, helemaal niet", fluisterde het meisje, blozend. Tante Sabine verbrak haastig de iet wat pijnlijke pauze, die hierop volgde. En hoe gaat het met m'n geadopteerde neef Karei?" vroeg ze. Kareltje ging h* voortreffelijk. Hij ontmoette op hetzelfde ogenblik heel toevallig de dames Larsen, die dit han dig hadden weten te bewerkstelligen. Irene en haar moeder begroetten hem allerhartelijkst en eerstgenoemde ver zekerde: „Ik heb uw zegetocht van het begin af in de kranten gevolgd, meneer Schuch en ik ben bepaald trots op u!" Kareltje voelde zich buitengewoon ereerd, maar nog juist op tijd beden kend, dat hij, overeenkomstig tante Sabine's advies, als ..man" tot enige te rughoudendheid verplicht was. bepaalde hij zich tot een stijve buiging. „Heel vriendelijk van u, juffrouw Irene. Mag ik u beiden misschien naar de eetzaal geleiden?" „Maar natuurlijk, 't Zal ons een bijzondere eer zijn!" haastte mama Larsen zich hem te verzekeren en Ka- i eitje boog opnieuw. Er viel niet aan te ontkomen, dat 't gezelschap zich aaneen sloot. Met het cog op Kareltje en diens gevoelens t oor Irene kon tante Sabine de dames larsen niet meer vermijden. Mevrouw Olafsen werd eveneens in de kring betrokken. Zij werd door mevrouw Larsen en haar dochter weliswaar niet bepaald hartelijk ontvangen, maar daar stoorde ze zich niet aan. Ze was een levendige oude dame, die zich in het gezelschap van jonge mensen rog uitstekend thuis voelde en ze kon buitengewoon onderhoudend vertellen, zodat er tenslotte nog een zeer pretti ge stemming heerste. Na de maaltijd inviteerde Kareltje allen op een tochtje in zijn prachtige wagen. Zó ver ging zijn terughoudend heid nu toch ook weer niet, dat hij er toe kon besluiten dit kostelijke bezit voorlopig ongebruikt in de garage te laten staan. De dames Larsen namen zijn voorstel enthousiast aan, maar tante Sabine meende te moeten excuseren, wat Karei nogal ergerde, omdat hij ook bij haar met zijn nieuwe aanwinst zo graag enige indruk zou hebben ge maakt. „Morgen mag je mij. Beate en Felix eens een poosje rond rijden, beste jon gen", trachtte ze hem te troosten. Terwijl mevrouw Olafsen zich on opvallend terugtrok, maakten Sabine, Reuder, Felix en Beate zich gereed voor het avondconcert. Beate had, op aandringen van juf frouw Reuder, opnieuw van toilet ver wisseld. Zjj droeg nu een blauw fluwe len japon, een zomerbontmantel en een aardig hoedje, dat haar bijzonder goed stond. Terwijl zij gedrieën naar de plaats wandelden, waar het concert zou wor den gegeven, dwaalde Reuders blik steedsweer naar het meisje naast hem. Maar al te graag zou hij wat met Beate hebben gebabbeld, maar ze was buiten gewoon zwijgzaam. Sabine Reuder was daarentegen des te spraakzamer. „Ik ben echt blij, dat je nu toch ein delijk gekomen bent, Felix", begon ze, toen ze een poosje zwijgend naar de muziek hadden geluisterd. „Nu zullen we samen nog een paar genoeglijke weken doorbrengen. Beate en ik zijn er nog bijna niet uit geweest. Jy moet nu voortaan maar voor de dagelijkse pro gramma's zorgen en ons het nodige laten zien". „Heel graag!" verzekerde dr. Reuder. „Waar zullen we, om te beginnen, mor gen heengaan. Beate?" „Ik.... oik weet 't heus niet. 't Is mij hetzelfde „Beate", zei tante Sabine wat heftig, -ik kan me voorstellen, dat je je oom af en toe tot wanhoop hebt gebracht met je toegevendheid. Je moet heus eens proberen wat zelfstandiger te worden en er een eigen wil op na gaan houden. Heb je dan geen enkele wens? Dan mag je er gerust mee voor de dag komen hoor!" Beate had na deze reprimande van de oude dame verschrikt opgekeken, het geen Felix' medelijden opwekte. Hij nam de arm van het meisje en legde die har telijk in de zijne. (Wordt vervolgd) HET BEPROEFD tegen kou, griep en k W,*llende pijn VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 301 m Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur VARA: 6,15 Gramo. ifoonplaten 6,30 Voor de Strijd krachten 7,00 Artistieke staalkaart VPRO: 7,30 Wat doet de kerk? 7,45 Uit zending voor de Nederlanders in Duits land VARA: 8,05 Dingen van de dag 8,15 Opera-programma 9,00 Socialis tisch commentaar 9,15 De bonte bal - 10,00 stradiva—sextet 10,25 „Liefde" (voordracht) 10,40 Kwartet Jan Cor- duwener 11,15 Dansmuziek HILVERSUM II, 415 m Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur KRO: 6,00 Piano-duo 6,20 Gramofoonmuziek 6,30 Journalis tiek weekoverzicht 6,45 „Wie weet hoe deze plaat heet" 7,15 Het promenade orkest 7,55 Wat doet het Katholiek thuisfront? 8,05 De gewone man 8,12 Richard Tauber met koor en orkest 8,20 Lichtbaken 8,50 Boston Promenade orkest 9,00 Negen heit de klok 9,45 Hit.parade 10,00 Weekend-serenade - 10,30 Actualiteiten 10,45 Avondgebed 11,15 Avondconcert VOOR ZONDAG HILVERSUM I, 301 m Nieuwsberichten om 8, 1, 6 8 en 11 uur VARA: 9,15 Men vraagt en wij draaien AVRO: 12,00 Mu- sicorda 1,20 The Romancers 4,00 The Skymasters VARA: 5,30 De avonturen van Ome Keesje 5,50 Sport 6,15 Frank Sinatra zingt 6,30 Voor de Strijdkrach- 'fcii 7,00 Radiolympus 7,30 Muziek - AVRO: 8,05 Actualiteiten 8,15 Boyd Neel rnet strijk-orkes* 9,15 Paul Vlaanderen en Ina 9,50 De Speeldoos 10,10 Lies- beth Sanders zingt 10,30 Aan boord van het s s Bonavenlura 11,15 Op be zoek bij de Crosby's HILVERSUM II, 415 m Nieuwsberichten om 8, 9,30, 1, 7,30 en 11 uur NCRV: 8,5» Kerkdienst KRO: 1,15 Franse muztes 4,45 Winkelen langs de Farijse Boule vards NCRV: 6,30 Na de Kerkdienst - 7,00 Varia'ies en fuga 7,15 „Kent 8') u Bijbel?" KRO: 7,45 Franse kinderen zingen 8.00 Jeanne .d'Arc" lecties uit Franse opera's 10,15 kis beeld door Paul de Waard 10,45 Avono- eebed 11,15 Franse Variété VOOR MAANDAG HILVERSUM I, 301 m Nieuwsberichten °m 7, 8 1, 6. 8 en 11 uur AVRO- Gramofoonmuziek 9,30 Arbeidsvi'am nen 12,00 De Papavers 12,30 The seve wings 3,00 Bonbonnière - 6.20 Gram foonplaten 6.30 Voor de Strijdkracht 7.00 Radio-filmkrant - ?.3° Tnl?i: „g 'ot muziekbegrip 7,45 De verbeter van de kwaliteit van consumptiemelk 3.05 Radioscoop 10,30 piano-re 11.15 Avro-swing-corner -hten HILVERSUM II, 415 m Nieuwsbericu om 7, 8. 1, 7, 8 en U uur - NCRV' „En nu aan het werk" IJ5 j!, een nata 5,15 Uit een gro'e stad komi kleine melodie 5,45 Metropole-orke 6.15 Sportrubriek 6,30 Piano-duo Onder de NCRV-leeslamp ?.3° H5,.aino- certgebouw-koperkwartet 7.55 - .dfoIOOD foonplaten 8.05 Programma erf- 8.15 Hollands Strijkorkest 9-00 P^nd en genaam van Redclyffe 9.40 Met oa* plaat veerr U paraat 10,15 NCRV-k« 10,45 Avondoverdenking H.15 foonmuziek

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 4