GflSOJAAR S Stad en Omgeving. Gerei. Rusthuis in de Gravenstraat 25 jaar H.R.C. en D.E.M. presenteerden het betere 3e klasse-voetbal Helder verloor onverdiend Lezing over bijenteelt Nieuwtjes van de havenkant De herfst is daar! Voor jongens van 8-16 jaar Diversen De N.I.W.I.N.-avond van de Werfsportvereniging Nieuwe school geopend Bekker zorgt voor een overwinning Colijn verliest eervol Anna Paulowna IJmuiden Visserijbesommingen Verdiende H.R.C.-zege RK AF C-W atervogels Hoornse doelman het struikelblok Scheepvaariberichien Aanstaande Zaterdag zestien October zal bet feit herdacht worden, dat het „Tehuis voor Onden van Dagen en Hulpbehoevenden" der Geref. Kerk aan de Gravenstraat vqf en twintig jaar bestaat. Daartoe zal het Bestuur des middags van 35 uur in de conversatiezaal van het Tehuis een receptie houden en zal Maandag 18 October 's avonds om acht uur in de Bethelkerk een herdenkings- samenkomst worden gehouden, waarop door verschillende sprekers het woord gevoerd zal worden. Tenslotte ls er op Woensdag 20 October in het Tehuis een feestdag. Na de opening in het najaar van 1923 te zijn begonnen met vijftien bewoners, waartoe ook de heer G. Streutker be hoorde, die thans nog inwonende is en mede ook dus jubilaris, bereikte men voor het eerste volle kalenderjaar 1924 een aantal inwoners van 18 personen met een gezamenlijk aantal verpleeg- dagen van 5493. Het laatste afgesloten boekjaar bedroeg dit aantal 35 met een aantal verpleegdagen van 10.318. Gezien deze toename behoeft aan het bestaans recht van het tehuis niet getwijfeld te worden. Zoals bekend werd het Tehuis in de jaren der bezetting gevorderd en moes ten de bewoners evacueren Men was in de( gelegenheid om in Schagen zijn ter.-ten op te slaan. Men verbleef daar in het grote IJsclubgebouw dat midden m het land stond en een mooi uitzicht gaf op de duinen in de verte. Herhaal delijk werd men ook in Schagen weer met verjaging bedreigd, maar dit is gelukkig telkens kunnen worden voor komen. Aanvankelijk werd ook hier, evenals in Den Helder, de medische verzorging waargenomen door dr. M. G. Vroom. Toen het verkeer stil kwam te liggen, werd dit voortgezet door de in Schagen verblijvende Helderse arts dr. P. v. d. Nieuwenhuizen. Op 1 Nov. '45 nam men afscheid van Schagen en op 6 November keerde men in het Tehuis in Den Helder terug, dat gelukkig voor vernietiging gespaard was gebleven. De taak van dit tehuis en de beheer ders ervan is een heel belangrijke. Het is een onmisbaar stuk van Den Helder geworden. Vijf-en-twintig jaar is hier gewerkt voor de zorg van de levens- Voor de afdeling Den Helder en Omstreken van de Vereniging tot bevordering der bijteelt in Nederland hield de voorzitter, de heer T. Speur, voor een zestiental imkers Zaterdag middag te Julianadorp een lezing over het houden van bijen, de behan deling. het voeren in het najaar en verschillende methodes die hierbij worden toegepast. Vervolgens stelde spreker in het licht, bij het voeren vooral voorzichtig te zijn en geen suiker te morsen, daar dit het roven onderling door de bijen zeer in hand werkt en dit kwaad dan niet is te overzien. Verschillende vragen pas seerden nog de revue en werden door de spreker op duidelijke wijze uiteen gezet Hr. Ms. Banckert, die aanvankelijk eerst Dinsdagmiddag uit de haven de werf zou opgaan, heeft nu hedenmor gen om half acht reeds ligplaats op de Rijkswerf genomen voor het onder gaan van reparaties. Hr. Ms. Flores is Zondagmorgen om zeven uur van haar Deense reis in de haven van Nieuwediep teruggekeerd. De belangstelling voor het mid denstandsdiploma onder de troepen in Indonesië is zo groot, dat in November opnieuw een examen zal worden ge houden. 1277 militaren hebben zich in middels opgegeven. Neemt een de Ideale gasverwarming (van Jaarsma) Nog enkele types voorradig hebben wij voor herfst en winter, sterke, warme en waterdich'e kleding bijeengebracht Zo als: windjacks, war me truien, korte wollen broeken, plus fours, sportieve shawls enz Ga eens kijken bij: L mimn* in jompaiatCTNC xocuj ▼^POORSTRSO-DEN HELDER TELEFOON K2230-5102 Sportschool J Kuilman, Scha gen, tel 565, Den Helder In de nieuw gevormde clubs kunnen geplaatst worden: Jiu Jl su- jongens 12—16 jaar Dinsdags 96 uur; Jiu Jitsu-dames Dins dags en Woensdags 7—8 uur; Jiu Jitsu-heren, Dinsdags en Woensdags 89 uur en 9—10 uur Opgave: 'edere Dinsdag en Woensdagavond in het gymnastieklokaal MULO- school, Molenstraat, Den Hel de* avond van talrijke mensen. Mogen ook in de toekomst in het Tehuis in de Gravenstraat nog velen een onbezorg de en welverzorgde oude dag kunnen genieten. Ter gelegenheid van dit herdenkings feest zal een twaalf pagina's tellend „Jubileumblad" worden uitgegeven, waarin een groot aantal foto's en di verse bijdragen o.a. van de hand van ds Hamming, dr Vroom, de heer Van Roon, de heer Van Dalen en de heer M. G. Stevenson zijn opgenomen. Een uitverkocht „Casino" heeft Za terdagavond gekeken naar de bonte avond, welke door de Werfsportvereni ging werd aangeboden ten bate van de NI wLN-kerstpakkettenactie. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op de di recteur der Rijkswerf, de hoofdofficier der MSD I S. G. Barendregt en Luit, ter Zee der le klasse U. F. van Veen van O.S. en O. Bij de opening werd door 't NIWIN- comité dank gebracht aan de Werf- sportverenigng voor 't geven van deze avond. De Melodisten o. 1. v. de heer F. J. v. Dierendonk, openden met een drie tal karakterstukjes. Het vlotte en ent housiaste spelen dezer musici bracht de stemming er goed in. Deze werd zeker niet verminderd door de „14 karaats". Drie man, die met Cissy, die sliste suc ces oogstten. Spannend was het optre den van de „Fokra-babies", een aantal heren, die prima staaltjes accrobatiek leverden. Hun standen werden met souplesse en veel lenigheid uitgevoerd en oogstten telkens een welverdiend succes. Het dubbelmannenkwartet „Euterpe" zong zowel vóór als na de pauze een aantal liederen. Vooral het Russische lied en het Wiegelied van Mozart kon den zeer gewaardeerd worden. We ho pen de heer D. Ploeg met zijn achttal nog vele malen te kunnen beluisteren. Na de pauze waren 't mr. Bonzo: jong leur en de beide gewicthsheffers Arie v. d. Wal en Jan Boon, die het publiek op boeiende wijze wisten te amuseren. Mr. Bonzo had wel even pech, maar zijn dikwijls originele toeren hadden de volle belangstelling. Jammer was het, dat verschillende factoren aan het gehalte van het ge heel afbreuk deden. In de eerste plaats bleken sommigen niet over het nodige fastoen (in elk geval) te beschikken om stil te zijn tijdens het optreden van Euterpe". Als het kinderen zouden zijn geweest, ware een oorvijg op haar plaats geweest. Maar nu. Het toneelstukje „Rustige luitjes" moge dan zo nu en dan wat humor in de zaal hebben gebracht, de inhoud was zo erbarmelijk slecht dat het juist als slotstuk van de avond niet geslaagd gekozen was. Over het spel nu maar niet. De conference in handen van de heer J. Sevink was (afgezien van „De Ge neraal") niet pittig genoeg. Van een conferencier wordt iets meer gevraagd. Na middernacht werd de avond beslo ten met bal. Hedenmorgen om half elf heeft wet houder Van Loo namens het gemeente bestuur de nieuwe (houten) school ach ter de Prof. Blokstraat officieel ge opend. Deze school wordt no. 4; hoofd de heer Veth. Op dit feit komen wij in ons.no. van morgen nader terug. UITNODIGINGEN VOOR FANNY Vier uitnodigingen uit verre landen hebben Fanny BlankersKoen thans bereikt. Australië wil haar laten ko men, de Amerikanen zien haar gaarne bij de indoorwedstrijden in Februari, Zuid-Afrika heeft zich ook gemeld en Chili heeft zich nu ook, zij 't officieus, in de rij der gegadigden laten inschrij ven, maar geen van deze vier verzoe ken zijn, naar ons bij informatie bij de K.N.A.U. werd medegedeeld, officieel. Niets staat op papier, zodat ook nog geen beslissing is genomen. SCHIP VERGAAN. Naar gevreesd wordt is het motor schip Malibu Inez, een naam die niet in Lloyds registers voorkomt, met veer tien personen aan boord vergaan in een tropische storm bij Kaap San Lucas, 800 mijlen ten zuiden van Sandiego. De Helderse boksvereniging de Ring opende het seizoen met een ontmoeting tegen school Bisschop uit Amsterdam. Bij voorbaat stond reeds vast dat De Ring het zwaar zou krijgen deze avond. Het is nu eenmaal een vaststaand feit dat de meeste sporten in onze stad tech nisch achterstaan bij grotere en gunstig gelegen plaatsen. De bokssport vormt wij er vertrouwen in dat onze boksers hierop geen uitzondering. Toch hebben wij er vertrouwen in, dat onze bokser onder de kundige leiding van instructeur Hessels, deze achterstand goeddeels kun nen inlopen. Goed trainen en maar se rieus leven. De belangrijkste partijen van Zaterdag j.1. zullen wij even nader onder de loupe nemen. Rol-Offenbeek was een aardige par tij. Twee lange jongens die beide veel gebruik maakten van hun linkse en rechtse stopstoten. Offenbeek plaatste de meeste treffers en won op punten. Sandbrink, die deze avond zijn 25ste partij bokste, had een te zware opgaaf aan Van der Velde. De laatste bekeek het gevecht, zocht rustig naar opening en teisterde Sandbrink herhaaldelijk met zijn snelle rechtse. De Amsterdam mer won dan ook gemakkelijk op pun ten. ColijnPastor De hoofdpartij vóór de pauze was die tussen Colijn en Pastor. Twee gerouti neerde boksers met een uitstekende techniek. De dekking van Pastor was bijna hermetisch gesloten Hoewel Colijn zijn uiterste best deed een opening te vinden kreeg hij geen gelegenheid om met zijn rechtse door te komen. Pastor won op punten, maar wij zijn er van overtuigd dat het verschil miniem is ge weest. Na de pauze kwamen Brons en Schagen in de Ring. Aanvankelijk hield Brons aardig stand, maar al spoedig bleek dat de Nieuwedieper wel iets te kort kwam. In de tweede ronde was de achterstand zo groot dat Brons de partij gewonnen gaf. De tussenpartij tussen Josephs en Visser was een overwinning voor de Ringman. Hij heeft voor een weiter een harde stoot en wanneer Jo sephs serieus blijft trainen kan de Ring van hem nog veel pleizier beleven. De laatste partij van deze wel interessante avond was die tussen Bekker en Klok. Een razend snelle partij met een aan vallende Bekker en een goed verdedi gende Klok. Bekker was er deze avond wel zeer bijzonder in en behaalde een verdiende puntenzege. De andere uitsla gen waren: Zoon verliest op punten van Formenoy; Loos onbeslist tegen Barbé; Jacobs verliest op punten van Krom: Bakker wint op punten van Wegen; Post wint op punten van Van Ingen. HOLLANDSE MAATSCHAPPIJ VOOR LANDBOUW Het welkomstwoord van de heer Jac Lindenbergh op de afdelingsvergadering van de Hollandse Maatschappij voor Land bouw geld in het bijzonder Ir D S Tuyn man, secretaris van het hoofdbestuur, die zou spreken over Marshall-plan, Benelux en de Landbouw Na goedkeuring der notulen volgden enige mededelingen Aangeraden werd bij het aannemen van arbeiders s'eeds een arbeidscontract op te maken Dat kan bij geschillen zijn nut hebben De mening, dat het hoofdbestuur bij onenigheid gra tis rechtskundige bijstand verleent, is foutief Het tekort van f 25,000,— op de begroting van de Hollandse Maatschappij voor Land bouw gaf aanleiding tot vragen, die door de heer Tuynman werden beantwoord Door con'ributie-verhoging zal dit tekort weggewerkt worden Ook zal, hetgeen te rug-ontvangen wordt van het waarborg fonds voor de tentoonstelling 1947, aan het hoofdbestuur geschonken worden Bij de bestuursverkiezing werd de heer Jac Lindenbergh herkozen en de heren Broersma en D Rezelman die niet her kiesbaar waren, vervangen door de heren G H Schenk en J C Rezelman De heer Tuynman kreeg hierna het woord en zette uiteen wat Benelux en Marshall-plan Inhielden, in het bijzonder voor de Landbouw Hij vergeleek de Ne derlandse en Belgische landbouw- en vee teelt en kwam daarbij tot een voor onze boerenstand vleiende conclusie Gisteren bestond de aanvoer uit: 200 kisten schol, 40 kisten makreel, 10 kis ten haai, 30 kisten fijnvis, 61 kisten schar, 25 kisten bot, 120 kisten kabel jauw, 20 kisten koolvis, 55 kisten wij ting, 50 kisten diversen, 6200 kisten ha ring. Besommingen: 2 trawlers, 54000; KW 134, Katwijk 2, 10500; 78 9450; 76 10560; 51 4640; 94 290; HD 184 300 213 790; 63 16; 25 1350; IJM 343 124; 202 27; 239 17; 207 17; 240 560; 318 185; 241 140; 226 460; 240 560; UK 161 320; 80 280; 79 1030; 31 280; 169 360; 91 1240; 64 1470; 126 1810; 119 190; VD 9 1450. Grote snelheid, vrij goede techniek, een geweldige spanning en de altijd aantrekkelijke sensatie waren de fac toren die de wedstrijd HRCDEM be heersten. Het was dan ook geen wonder dat de bijna 3N8 bezoekers genoten hebben en ook seer tevreden naar hots gingen. Ook de weinige besoekers uit Beverwijk sullen tevreden geweest xljn, want tegen dit HRC was het geen schande om te verlieten en lange tijd hebben de Demmers er heel goed voor gestaan. De overwinning van HRC is verdiend te noemen. Niet door haar betere techniek, want dese eer was over het geheel genomen aan de Bever- wijkers, maar wel naar het aantal kan sen gemetcx Doelman Groenland moest er veel meer aan te pas komen dan zijn collega Dijkshoorn en ook had deze Be- verwijker reus een trouwe hulp aan lat en paal, die hem ditmaal driemaal te hulp kwamen. Dat Dem het aanvankelijke initiatief niet kon handhaven had o.i. haar oor zaak in het geweldige enthousiasme waarmede HRC haar overspeelde en zodoende de gevaarlijke voorhoede van de Bever wij kers geen gelegenheid meer bood aan bod te komen. Wel was het daarna niet zo dat Dem er niet meer aan te pas kwam, maar toch was het spel verlegd en reeds vóór de rust was een 2—1 voorsprong voor HRC niet vreemd geweest. Jammer was het dat de Beverwijker Van Leeuwen, die reeds na 5 minuten voor Appel was ingevallen, kort na de rust bij een sprong zo vreemd terecht kwam dat zijn enkel uit de kom schoot. Hij moest op een brancard naar het ziekenhuis worden gebracht, waar van de enkel een foto werd gemaakt. Wy hopen dat deze sympathieke speler weer spoedig hersteld is. Gelukkig trof niemand schuld bij dit ongeval. Trouwens de wedstrijd was hard, maar volkomen fair. De wedstrijd. Reeds direct neemt Dem de eerste aanvallen voor haar rekening en voor al Tervoort huppelt een paar maal langs de rode verdedigers. Een van zijn voorzetten belandt bij Appel, die juist naast kopt. Als Appel kort hierna weer zal inschieten redt de linksachter van HRC, Bot, die steeds beter wordt, op eminente wijze. Er is 9 minuten ge speeld als Tervoort er weer vandoor is, een keurige voorzet geeft en de toe lopende Dekker de bal langs Dijks hoorn kopt 01. Gelijk verlaat Appel het veld en komt Van Leeuwen het Beverwijkse elftal completeren. Vanaf dit moment gaat HRC meer tot het ini tiatief over en hoewel het nog steeds niet zo afgemeten gaat als gewenst is ontstaan er toch gevaarlijke situaties voor het doel van Dem, waardoor de achterhoede van Dem op de proef wordt gesteld. En juist nu blijkt dat deze achterhoede vrij behoorlijk is, maar toch niet van gelijke hoogte met de voorhoede. Een corner van Rijkers komt achter het doel. Een hard schot van Slotemaker redt Dijkshoorn op keurige wijze. De aanvallen van HRC worden veelvuldiger en ook gevaarlij ker. Een voorzet van Rijkers knalt De Vries tegen de lat en Looi kopt de te rugkomende bal juist over doel. Dem wordt in de ?rdediging gedrongen en vooral het goede spel van de midden linie der thuisclub valt op. Een schot van Rijkers redt Groenland maar net, weer komt Racing terug, een schot van Nieuwstadt en de gelijkmaker is ge boren. Tenminste de scheidsrechter wijst naar het midden. Maar Dem heeft een uitstekende ambassadeur meegenomen in de vorm van 'n grens rechter. Hij zegt pertinent dat de bal de paal niet is gepasseerd en scheids rechter Rooseboom geeft vrije schop tegen HRC, doordat enkele roodjakken na het bewuste moment de doelman te hard aanvallen. Recht is recht en hoe wel wij er ons g m oordeel over kun nen vormen, nemen wij aan dat de bal niet gezeten heeft, hoewel de houding van de scheidsrechter ons 't tegendeel doet denken. Gelukkig is het geen beslissend doelpunt, hoewel HRC vóór de rust niet in staat is het net te vin den. Wei kopt Looi nog een keer te gen de lat en is Slotemaker juist te laat om Dijkshoorn te passeren, maar doelpunten komen er toch niet meer in de eerste periode van deze spannende strijd. De tweede helft is nog maar pas aan de gang of De Vries, de rechts buiten van HRC is er door. Hij zet voor, krijgt de bal terug en plaatst nu naar de vrijstaande linksbinnen De Schipper. Deze plaatst de bal onhoud- In het Ajax-stadion te Amsterdam ontmoetten de plaatselijke rivalen Ajax en de Volewijckers elkaar. De gastheren wonnen met 2—0. Een aanval van de Ajacieden op het Volewyckersdoel. (Van onze Alkmaarse correspondent). In een meer spannende dan fraaie strijd zijn de punten gedeeld. Lange tijd heeft A.F.C. een 10 voorsprong gehad, maar door een grote fout van doelman Boelens wisten de Watervo gels in de laatste seconde gelijk te maken. Voor rust waren het de vlug ge buitenspelers Beekhoven en Schooneveld die het binnentrio volop kansen gaven, doch het juiste schot bleef uit. Een snelle A.F.C. uitval, even weifelen in de W. achterhoede en Heinis plaatst de bal in het Helderse doel, 10. Na de rust is het spel aan beide kanten minder. In 't bijzonder valt het slechte plaatsen op. De doel- verdedigers krijgen sporadisch een bal te verwerken, want beide voor hoeden spelen veel te doorzichtig. Dan komt het sensationele suot van de wedstrijd. Enkele seconden voor het einde loopt de Alkmaarse keeper ge heel onnodig uit, werkt bovendien de bal slecht weg en met een boogschot verdwijnt de bal in het net. Direct hierop komt het einde van deze in prettige verstandhouding gespeelde wedstrijd. baar voor Groenland in de uiterste hoek van het net. 1—1. Weer is De Vries er door, maar nu redt Groen land op meesterlijke wijze. Dan vindt het ongeval met Van Leeuwen plaats, waarbij dus voor de Dem-midvoor de tweede invaller in het veld komt. »J noteren na de hervatting achtereen schoten van Rijkers, De Vries en De Schipper, maar evenzo vele malen redt Groenland. Na enige gevaarlijke uit vallen van Tervoort, waarbij blijkt dat de achterhoede van HRC nu herme tisch is gesloten, neemt HRC de lei- ding. Een corner van De Vries kopt Nieuw stadt tegen de paal, maar Rijkers is aanwezig en kansloos is Groenland voor de tweede maal geslagen. 2 1. Dit is voor Dem het sein alles weer op de aanval te zetten, een fout die te laat aan de dag treedt. Enkele gevaar lijke situaties zijn er het gevolg van, waarbij Dijkshoorn een hard schot van Dekker keurig uit de hoek duikt. Kort hierop moet hij met een sprong de bal voor de toestormende Slotemaker wegwerken. Het gaat voor HRC alle maal heel goed, maar toch had dit de ommekeer in de strijd kunnen beteke nen. Als De Vries echter na 28 minuten de Dem-verdediging voor de derde maal zijn hielen laat zien en de bal keurig voor doel plaatst is het weer Rijkers die met een goed schot het net vindt en de'stand op 3—1 brengt. Een voorsprong, die feitelijk de doorslag gaf, want zienderogen wordt het spel van Dem minder. Nadat bij HRC haar eminente rechtshalf vervangen wordt door Knijff is de wedstrijd spoedig ten einde. Voor ons staat het vast dat hier twee candidaten voor de bovenste plaats aan de slag waren, waartussen 't laatste woord nog niet gesproken is. H.C.S.C. WINT OOK VAN BREEZ. BOYS. De Zaterdagmiddagsport komt in onze stad meer en meer in <j» k''5 langstelling te staan Kwamen er slechts enkele enthousiasten. ZaterdT1 middag bleken er toch al ruim mensen te zijn, die H.C.S.C. ln - wilden zien. En wanneer men *;le niet een 3e klasse-wedstrijd verwan en dus rekening houdt met de waarin gespeeld wordt, dan vait u gebodene toch wel mee. Wat enth™ siasme betreft zijn de Zaterdagmui' dagvoetballers zeker niet in de mi derheid. van de Zondagspelers. Tech" nisch en taktisch komen zij nog veel te kort. Maar ook dat wordt zienderogen beter. De Breezand Boys verweerden zba, aardig tegen H.C.S.C., maar de van de Helderse spelers is bet» Voor de rust ging het spel vrywel g lijk op, hoewel de Heldersen gevaar, lijker waren voor het vijandelijke" doel. Vooral het optreden van <j. nieuwe rechtsbuiten was een verbet» ling, hoewel wij de rechtsbuiten van dj tegenstanders nog beter vonden, jat moest het echter alleen,,doen en da valt bij het voetbalspel nimmer mw Dat is trouwens ook niet de opzet van het spel, een factor waarvan nog te. veel spelers niet doordrongen zijn, n» ongeveer 20 minuten spelen wist Weemhof uit een algemene aanval een keurige omhaal H.C.S.C. de kj. ding te geven. Het duurde zeker noj 15 minuten voordat dezelfde speler een goed aangegeven bal van Van der Werf handig in het doel kopte en dui de stand op 2—0 bracht. De Breez». ders wisten slechts eenmaal een ge, vaarlijk schot te lossen, dat echter juist over de lat ging. In de tweede helft waren de Heldersen over het gemeen iets sterker. Kort voor het einde slaagde van der Werf er in de stand op 3—0 te brengen. De sympe- thieke Breezanders hadden zeker een tegenpunt verdiend, doch slaagden daar niet in. (Van onze Hoornse correspondent) Dat 't sterkste elftal niet altijd wint, werd in de ontmoeting ForwardHel der weer eens duidelijk bewezen. Een technisch beter spelende ploeg, die het ook aan enthousiasme niet ontbrak, zag in de tweede helft van de wedstrijd de overwinning verloren gaan, door een keeper die niet te passeren was. Brandt in het Forward-doel had maling aan de schoten van Dorlein, De Vries en Puhl, hij reageerde op hoge ballen even fel als op de lage, geniepige schoten in de benedenhoeken van het doel. Scheur leer in het Helder-doel kreeg heel wat minder ballen te verwerken, doch ook h:j weerde zich kranig. De beide doel punten van Wit en Hart waren té zui vel geplaatst om ze te kunnen voorko men. In de eerste helft van de wedstrijd was Forward in de meerderheid. Haar elftal vormde toen een goed sluitend geheel, waarbij het verband tussen voor- en haiflinie de grondslag legde voor de beide doelpunten. In deze helft bleek ook dat het stopper-spilsysteem door Forward, wat spelers-materiaal betreft, goed kan worden doorgevoerd. Hart en Eeken als verbindingsspelers veerden hun taak naar behoren uit. Midvoor De Vries kreeg bij Jo Groot niet al te veel kansen om te passeren. De talrijke duels tussen deze twee spe lers vormden het hoogtepunt van de wedstrijd. Loos, die ook thans weer de rechtsbuitenplaats bezette, was zijn in zinking der laatste weken nog niet le boven. Telkens weer moest hij in links back Paters zijn meerdere erkennen, er, maar zelden kwam er een bruikbare voorzet van zijn voet. Van der Pol gaf blijk dat zijn goede wedstrijd tegen Be verwijk geen uitvlieger was, hij gaf Backhoven handen vol werk. Wanneer men het spel der halflinies onder de loupe zou nemen viel dit beslist ten voordele van Helder uit. Vooral toen Humpers na het uitvallen van Ring- lestein, die door Hisewetter werd ver vangen, de rechtshalfplaats bezette. Deze linie bleef de haar opgelegde taak tweemaal 45 minuten volhouden, ter wijl die van Forward, na een goede eerste helft, zich in het tweede ge deelte van de wedstrijd bij een 2—0 voorsprong te ver terugtrok, waardoor een groot leeg vierkant ontstond, waarin Helder zonder tegenstand haar aanvallen kon opbouwen. Toes kon zich dan ook de weelde ver oorloven zich aan te sluiten bij de aan- valslinie, want het kwam in de tweede helft maar zelden voor dat zijn hulp als derde back noodzakelijk was. In deze periode van een Helder-overwicht toon den de beide Forward-backs, Freeze en Baas, hun kwaliteiten. Eerstgenoemde buitte zyn routine volkomen uit. Wie ren vond in hem een tegenstander van formaat, die geen duimbreed uitweek. Wieren probeerde het toen met een paar verre schoten, doch ook Brandt bleek met te passeren. Ook niet door Kiesewetter, die in de tweede helft be- ^ees. v°etballen nog niet verleerd te zyn. Keurig speelde hy de ballen vrii en afgemeten legde hij ze voor de voe- ten van zijn medespeler. Vóór de aanvang van'ïewtÏÏÏJd werd eén minuut stilte in acht geno- overleden Forward-lid verdediging voor al te grote problemen te stellen. Gevaarlijker was de corner welke door Van der Pol hoog voor dot! werd geplaatst en door Hart juist over de lat werd gekopt. Bij 'n onverwachts doorbraak van Helder loste Wieren een schuiver op het Forward-doel, welke keeper Brandt totaal verrestte, 1—0. Bijna had Helder wederom succes toen Dorlein met een hoog schot d« uitgelopen Brandt was gepasseerd, doch Freeze kopte de bal uit het doel. Nog vrij onverwacht kreeg Forward de ge lijkmaker bij een schermutseling voor doel, waarbij Wit met een onhoudbtw schot Scheurleer passeerde. Bij de ai- trap bemachtigde Cor Groot de bal, plaatste hem met een verdere trap in 't strafschopgebied van Helder waar Hart zich had opgesteld, deze passeerde de gehele Helder-verdediging en met een kogel bezorgde hij Forward de leiding, 21. De Forward-aanhang beleefde voor de rust nog een angstig moment toen De Vries met een lage schuiver brandt aan de tand voelde, deze liet de bal onder zich door glippen, doch juist op de doellyn kreeg hij hem nog te pakken. De tweede helft was ontegenzeggelijk voor Helder. Waarschijnlijk uit angst de voorsprong te verliezen ,trok For ward zich in de verdediging terug. De gasten sloten Forward geheel in. Bij een hoge voorzet van Puhl ving Brandt de bal op uit een kluwen van spelers. Even later redde hij wederom schitte- rer,d toen hij de bal voor de voeten van Dorlein wegpikte, waardoor een opge iegde kans verloren ging. Gedurende het laatste halfuur werd Brandt danig aan de tand gevoeld, doch hij liet zich met meer passeren. Toen de goed lei dende scheidsrechter het einde van de wedstrijd aankondigde, was de vijfde nederlaag van Helder 'n feit geworden. Vijf nederlagen in wedstrijden waarin steeds het overwicht aan hun zijde was, doqh niet Vrouwe Fortuna. Het is wel jammer voor deze sympathieke Hel derse club, doch voor Forward gold het spreekwoord: Zonder geluk vaart nie mand wel. men voor het Theo Bloem. Helder trapte af en ontwikkelde een door eS twee JrevaaSCht' Wa&r' voor het HeiHl„!,jke momenten hiervan le^erde een °h^!°nden- punt op. echter al te duidS^afhit" corners op het doel van Forward wer den door Brandt onderschept. De aan vallen van Helder waren over het al gemeen te doorzichtig om de Forward- Abbekerk, Port Soedan—Karaclli, Paï' seerde 8-10 Aden Alderamin, 8-10 V>D Marseille naar Rotterdam Alwaki, Rot terdam—Buenos Aires, 9-10 te Montevid» Amstelkerk Monrovia—Amsterdam O-j* 125 mijl zuid-west van Lissabon AW' dijk, Java—New York,1 9-10 te Aden - Bolssevain 8-10 van Kobe naar YokoluO' - PUd- 8-10 van Singapore naar Ceronla, joe Colytto Huelva—Viaardingen, V"' seerde 8-10 Finisterre Eemland, Buen» Aires—Amsterdam, passeerde 8-10 Beacnj' head Friesland 8-10 van Penang M* Pcrt Swettenham - Groote Beer vla—Amsterdam, 8-10 te Port Said Hydra, Amsterdam—West-Indië, 8-M Lissabon Japara, 8-10 van Bolont» n Makasar Klipfontein, 8-10 van p» Ellsabeth naar Kaapstad Law&k, jr. te Bombay Loppersum, Bona {«aas- dam, passeerde 8-10 Casqueto Mv83 kerk, Amsterdam—West-Afrika 8-1» An'werpen naar Dover Macomk^. van Port Said naar Heysham -dri' 8-10 van Port Said naar Alexa» Ophlr, 8-10 van Makassar te anf Oranje, Java—Amsterdam, 8-10 Perim Ovula (t), 8-10 ten op Palembang-rlvier Prins Ma",mpaci. van Londen naar Mon'real sa- S-10 van Makassar te Balik Papan—,,^ maria, 9-10 van Havre te Dakar velLidi Sibajak, Batavia—Rotterdam, Pa>rer. 8-10, 13 uur, Ouessant sla®? '/-reta dam—Batavia passeerde 8-1» .lenj,jrs Sommelsdijk 8-10 van Port Sw va- naar Singapore S'ad Schiedam, Oxeloaund naar Holland oe»-" Genua—Antwerpen, passeerde \,ii sant (18,30 uur) - Tabinta, 8-1» (t), Paimas naar Kaapstad Ts q.-ndj0' 7-10 van soengeigerong naar ni>: Oeban - Tjibadak, 8-10 van P« sojri- Hongkong Tjipondok 9-10 »a baja te Brlsbane - Westlan„,.vide" dam—Buenos Aires, 8-10 te Monte fJj Aldabl, Buenos AiresRotterdam^ 0^' R'0 de Janeiro naar Victoria sar" medes, 9-lo van Rio Grande na*iert>? Johan van Oldenbarnevelt, sail»11 Sabang, passeerde 8-10 P»r'® "te s»n Buenos Aires—Amsterdam, O-1" verwacht UT

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2